Kruiswegstaties van Jaap Min Amsterdam heeft zijn zorgen voorgoed begraven De Hoofdstad viert het Vrijheidsfeest JDersslem Buitenlandsche Bevindingen „Gerbrandy" Roethenië weer bij de Oekraine Drie Duitsche burgers opgehangen Liturgische kalender POLITIEKE OMWENTELINGEN heb ben in geheel de wereld plaats. Er vaart vanzelfsprekend als reactie op de ontbinding van de zoogenaamde riationaal-socialistische revolutie, die in wezen in de kiem is gesmoord, een warreling van denkbeelden over de wereld, waarin radicale elementen den boventoon voeren. Het is een tijd vol spanning en gevaarlijke ontwikkelin gen In de verschillende landen, die de een meer de ander minder, door den oorlog zijn getroffen, maar alle ten diepste in hun geestelijke grond slagen zijn geschokt, zoekt men naar nieuwe vormen en verhoudingen. Wij zullen ze moeten gadeslaan, om er van te leeren. Reeds eerder wezen 'wij op Spanje, dat door Frankrijk bestookt wordt. De Fransche republiek zou zelfs voornemens zijn, binnenkort de diplomatieke betrekkingen met Spanje te verbreken. In België schijnt de Ko ningskwestie langzaam maar zeker haar dreigend karakter te verliezen. Ierland, een ander Katholiek land, dat zich beklaagt over buitenlandsche cri tiek, heeft een nieuwen president ge kozen en vertoont ondanks alles zeke re stabiele verhoudingen. Noorwegen heeft een nieuw kabinet; de vier voor naamste partijen, de Conservatieven de Liberalen, de Socialisten en de Ag niers, hebben een gemeenschappe lijk program aanvaard als basis van samenwerking in de overgangsperiode waarvoor het nieuwe kabinet-Ger- hardsen bestemd is. Dit is niet het eenige, dat ons jaloersch maakt. Men gaat er ook spoedig, n.l. in October, nieuwe verkiezingen houden. Dat doet men ook in Italië, waar de nieuw re geering een vooruitstrevend program heeft opgesteld, als vrucht van samen werking tusschen de zes politieke par tijen De naam van minister Gerbrandy is op bij zondere wijze verbonden aan de Londensche Regeeringsperiode. Dat was, zoo zeide minis ter Schermerhorn in zijn radioreae. de tijd waarin alleen maar de werkelijk sterken sterk bleken te zijn, waarin het niet op kennis en niet op ervaring, niet op de behandeling van bijzonderheden, maar alleen op karakter, op standvastigheid, op onverzettelijkheid aan kwam en op het volgen van de eene onbuig bare lijn inzake c.e houding van Nederland. De historie zal alleen oog hebben voor de groote gedachte die alles heeft beheerscht voor die onverzettelijkheid en voor die recht lijnigheid, aan welke het te danken is. dat na een periode van crisis, inzinking en erger, het Nederlandsche schip van Staat weer uit de nabijheid van de dreigende zandbanken vlot is geraakt en op de wilde oceanen, temidden van alle stormen, zijn erkende en ook gewaardeer de plaats, in de slagorde der geallieerde krijgs machten heeft hervonden. Dit is niet vanzelf gegaan. Dat dit echter geschiedde is alleen al voldoende om aan Gerbrandy een blijvende plaats in de geschiedenis van Nederland toe te kennen en is voor de natie een reden om hem blijvend haar erkentelijkheid te betui gen, zoo besloot Schermerhorn dit deel van zijn rede. KONINKLIJK AFSCHEIDSFEEST TE ULVENHOUT Naar Oud-Brabantsch gebruik hebben H.M. de Koningin en H.K.K'. Prinses Juliana bij hun vertrek uit Ulvenhout naar het Loo aan de buurtbewoners van hun tijdelijk buiten verblijf een feest aangeboden. Met de' harmo nica en de trom voorop kwamen op een zon- nigen avond de boeren en boerinnen, feeste lijk gekleed in hun Zondagsche pak, het gras veld op. Nadat de Koningin zich met haar gasten had onderhouden, werden ververschin- gen aangeboden. ,In een ongedwongen sfeer werd daarna door de jongeren gedanst. Ook Prinses Juliana liet zich verschillende malen door een jongen Brabander ten dans voeren. Deze gezellige feestelijkheid eindigde met een groote ronde dans van alle aanwezigen om de Koningin. Amsterdam, 26 Juni. Spontaan en algemeen is de feestvreugde, waaraan Amsterdam zich vanochtend of juister gezegd reeds gisteravond beeft over gegeven en waarin het zich na vandaag nog tweemaal vierentwintig uur zal onderdompe len: een bad van bezonken, ja men zou zelfs kunnen spreken van bijna ingetogen vreugde niet kunstmatig door geestrijk vocht ,.op temperatuur" gebracht dat den hoofd'ste- deling moet bevrijden van aile zorgen en el lende, die in de afgeloopen vyf jaar zoo over vloedig zijn deel zijn geweest en die hij thans eindelijk en voorgoed gaat begraven. De oude Dam met zijn k .niikljjjk paleis is nog steeds het middelpunt van de feestviering, dat allen aantrekt rond den fraaien vrijheids boom, door Canadeescne militairen opge bouwd, daarmee a.h.w. symboliseerend de vrijheid, welke zij voor cns bevochten. Nau welijks honderd meter verwijderd in het Damplantsoen is in enkele weken ae eere hal opgericht.ter nagedachtenis aan hen. dit hun trouw aan het vaderland met bloed heb ben bezegeld en waarboven de vlaggen van de voornaamste der verbonden naties 's lands eenheid met hen verzinnebeelden. Vele dui zenden deflieerden hier reeds den eersten dag in onafgebroken rijen tot tegen den avond. De opening van dit monument door den wnd. burgemeester, den heer F. de Boer, in tegenwoordigheid, van brigadier G. Z. Knight, en andere vertegenwoordigers van het Cana- aeesche leger, den commandant der B.S. in Nederland, gen.-majoor Koot, mede namens Prins Bernhard. en andere vooraanstaande persoonlijkheden, vormde vanochtend het of- ficieele begin der feestelijkheden, tevoren alom in de stad aangekondigd door herauten te paard. Overigens was het feestprogramma vandaag in hoofdzaak bestemd voor de jeugd, een uitstekende gedachte, want wat is er van de blijde onbezorgde jeugd in den oorlog te recht gekomen? En daarom had ook juist zij het eerste recht om van de weergekeerde blijheid met volle teugen te genieten. Vooral den kleinsten, den peuters, in zwarten oor logstijd geboren, was het aan te zien, welk en ongekende weelde, een nieuwe wereld, ich voor hun verbaasde, blij-stralende oogen opende. Met bonte versieringen getooid, trok ken zij met de grootere kinderen naar de verschillende pleinen, waar hun allerlei fees telijkheden en o zoet geneugt zelfs cho colade wachtten. Toen zij vermoeid van het spelen, weer huiswaarts keerden, kwamen zij woorden tekort om alles te vertellen, wat zij hadden genoten. De jeugd, die de schoolban ken ontwassen is, vermaakte zich op verschei dene punten met volksdansen, waarmede zij niet alleen zichzelven, maar ook den talrijken toeschouwers een boeiend en kleurrijk ver maak boden. Ook kerkelijk wordt de bevrijding dezer dagen herdacht, zoo werd in de St. Nicolaas- kerk een plechtge Hi. Mis opgedragen, waar onder praeses K. Drost een feestpredikatie hield. Natuurlijk mocht ook een waterfestijn niet ontbrekenruim veertig fraai met groen en bloemen versierde vaartuigen van de Amster- damsche roeivereenigingen maakten vanmid dag onder groote belangstelling een tocht door de grachten. Muziek was er volop in den vorm van open- van den dag OVER DE NIEUWE MINISTERS is de pers in zooverre vrij eenstemmig, dat men algemeen den moed en de durf van de nieuwe mannen prijst, om een bijna bovenmenschelijke taak aan te vatten. Verschillende bladen achten het fout dat met name de A.R. niet in het kabinet ziten. Vele bladen dringen aan op verkiezin gen, teneinde zoo spoedig mogelijk den gezon den volksinvloed te herstellen. De Maasbode neemt met instemming acte van den snellen ministerieelen groei van de S.D.A.P. en acht staatkunde van nationale allure meer nooqig dan antithese-politiek. Van twee zijden wijst men op het gevaar van het ontbreken van staatkundige en bestuurservaring. Dit doet te grooten invloed van de ambtenaren vreezen, meent de „Msb." en prof de Vries zegt in „Parool" dat het slechts de vraag is, of de idealisten voldoende zelfbeheersching zullen hebben om zich te onderwerpen aan de eischen van de realiteit. De „Msb." waarschuwt verder tegen een andere klip, die het kabinet, dat op zooveel terrein zal hebben in te grijpen, be dreigt n.l. staatssocialisme. Van den premier zegt de „Volkskrant" te weten, dat hij de ge bondenheid van het menschelijk leven aan vol strekte normen belijdt, een naar den inhoud christelijke politiek voorstaat. Onbestreden eisch van een ware democratie noemt het blad dat de regeering steunt op het volk. Of dit zoo is kan thans niet beantwoord worden. Maar dé regeering zal bij haar taak van wederop bouw met de beginselvragen der volksgroepee_ ringen rekening dienen te houden, zoo besluit de „Volkskrant^. luchtconcerten, muzikale marschen en ook aoor simpele straatmuzikanten, terwijl ook de aubade in het Wilhelmina Gasthuis' voor den Canadeeschen commandant extra vermelding verdient. Het cabaretgezelschap van Chiel de Boer zorgde dat ook de zieken in de zieken huizen aan de feestvreugde konden deelne men. Het standbeeld van dr. Sarphati, op last van de Duitschers verwijderd, herkreeg op plechtige wijze zijn plaats en de straatbord jes werden verhangen in de tijdens d'e bezet ting verdoopte straten. In theaters en bios copen werd evenzoo de bevrijding herdacht in de Apollohal met demonstraties van Indo- het successuk „Vrij Volk" en de Kalver- nesische kunst, in de Stadsschouwburg met straat was met den Dam en het Rembrandt- plein des avonds als van ouds d'e magnee* voor de overgroote belangstelling van de feestvierenden. LANDBOUWHOOGESCHOOL WAGENINGEN Dengenen, die voornemens zijn zich, na hare heropening, aan de Landbouwhoogeschool te laten inschrijven om hun studie daar aan. te vangen of voort te zetten, wordt verzocht zulks zoo spoedig mogelijk aan het Secreta riaat der Hoogeschool, Aulagebouw. Rijks straatweg 1 te Wagenmgen, op te geven, met vermelding van de volgende gegevens: naam en voornamen, geboortedatum, geboorteplaats, tegenwoordig adres, studierichting, laatst af gelegd examen. NACHTVISSCHEN Naar A.N.P.-Aneta verneemt, hebben de ge allieerde autoriteiten toestemming verleend voor het ook des nachts buitengaats blijven van visschersschepen. De Cultuur-technische dienst is bezig, maat regelen te nemen, om betere bedrijfsresultaten te verkrijgen in de Betuwe. Er gaat thans zes keer per dag een spoorbusdienst van den Haag naar Gouda en van Rotterdam naar Gouda. H.M. de Koningin bracht Woensdag een on-officieel bezoek aan de Betuwe. In Rotterdam krijgen particulieren weer electri- sche stroom. Radio Moskou heeft gemeld, dat de regee ringen van de Sovjet-Unie en van Tsjecho- Slowakije .een overeenkomst hebben ondertee kend, waarbij Subkarpatisch Rusland (Roethe nië), de meest Oostelijke provincie van Tsje- cho-Slowakije tot aan het uitbreken van den oorlog, bij de Sovjetunie wordt ingelijfd, daar mede tot het oude moederland Oekraine te- riigkeerenc. In het Duitsche stadje Rheinbach zijn drie Duitsche burgers, die het vorig jaar Augustus een Amerikaanschen piloot hadden gedood, die uit een vliegtuig was gesprongen, bij besluit van de Amerkaansche legerautoriteiten opge hangen. FATHER G. VAN LEEUWEN Tengevolge van een auto-ongeluk is te Til burg plotseling overleden de Zeereerw. father G. van Leeuwen, oud-rector van het Missie- Luis van Mill Hill te Hoorn, sinds 1943 rector te Roosendaal. PRINSES JULIANA Prinses Juliana is op reis naar Canada, waar zij de prinsesjes gaat halen. Vrij dg te New- York aangekomen aan boord van de Queen Elizabeth". HET PRINSELIJK JACHT Dezer dagen is het Prinselijk jacht „Piet Hein", dat tijdens de bezetting door de Duit schers in beslag was genomen, te Amsterdam teruggekeerd. Het fraaie schip, dat te Den Helder werd teruggevonden, beschilderd in de bekende grijze oorlogskleur bleek vrijwel niet geleden te hebben. De Piet Hein" heeft lig ging genomen in de Sixhaven en zal waar schijnlijk binnenkort op een der Amsterdam- sche Scheepswerven worden gerestaureerd'. WEEK VAN 1—7 JULI ZONDAG 1. Feest van het Kostbaar Bloed van onzen Fleer Jezus Christus. Mis Redennsli nos; gloria. 2e gebed v. d. zesden Zondag na Pinksteren, 3e v. h. octaaf van St. Jan. Crer.o, prefatie v. h. Kruis, laatste evangelie van den Zondag. MAANDAG 2, Feest van Kerkwfding, Mis Ternbilis gloria, credo, gewone prefatie. DINSDAG 3. Onze Lieve Vrouw Visitatie; Mis Famulis tuis; gloria, 2e geb. H. Leo II; credo, prefatie K. Maagd (met bijvoeging: ..en U om de Bezoeking). WOENSDAG 4. Onder het octaaf '-an de HH. Apostelen Petrus en Paulus, Mis van den zes- Óen Zondag na Pinksteren, geen gloria, geen credo, twede gebed HH. Apostelen, derde van kerkwijding, pref. v. de Apostelen, laatste evangelie uit de mis Os Justi. DONDERDAG 5. H. Antonus Maria Zaccaria. Mis Sermo meus, gloria. 2e geb. octaaf H.H. Apostelen, 3e octaaf kerkwijding, credo, pref. van de Apostelen. VRIJDAG 6. Octaafdag H.H. Apostelen Pe trus en Paulus. Mis Sapentiam gloria. 2e geb. oct. kerkwijding, credo, pref. v. d. Apostelen. ZATERDAG 7 H.H. Cyrillus en Methodius, Mis Sacerdotes tui gloria. 2e gebed van kerk wijding, 3e H. Willibald'. credo, gewone pref. Men schrijft ons Gebrek aan plaatsruimte ten gevolge van de papierschaarschte noopt ons, verschillende In gezonden Stukken geheel of gedeeltelijk ter zijde te leggen. Wij zullen echter trachten in deze rubriek een beknopt resumé te geven van de ons door lezers toegezonden Ingezon den Stukken. Zuivering. Een lezer, die als NEEF on derteekent, vraagt, of de Zuivering beperkt moet blijven tot de politiek-verdacbte geval len. Hij wil verder gaan en ook de ter zake onbekwamen elimineeren. Hij ziet verschillen de slappe figuren van voor 1940 weer terug op belangrijke posten van magistraten, hooi den van dienst, door politieke vrienden op het paard geholpen, doch onbekwaam de ver* eischte leiding te geven. Het geeft ergernis, aldus inzender, moreel-onwaardigen vertrou- wensposten te zien bekleeden. Zij dienen, evenals de politiek-onbetfcrouwbaren, verwij derd te worden. RadiodistriOutie. F. Beerends schrijft, dat naar zijn meening abonné's van de Radiodis tributie, die in 1940, toen de omroep in han den van den bezetter kwam, om prmcipieele redenen hun abonnement opzegden, thans voorrang verdienen bij heraansluitingen. Hij wil zelfs verder gaan en die abonné's uitscha kelen, die thans van de gemeenschap zijn uit gesloten, n.l. N.S.B.'ers en anderen, die in arrest gesteld zijn. Zij. die in 1940 om prin- cipieele redenen bedankten, voelen zich thans ten achter gesteld bij diegenen, die zich tij dens de bezetting abonneerden, na hun toe stel in handen van den vijand gespeeld te hebben. Wij zijn het volkomen met hem eens, al lijkt ons de oplossing niet zoo eenvoudig. (Ingezonden stukken dienen steeds van naam en adres van den Inzender voorzien te zijn; anders verdwijnen ze in de prullemand.) Mededeeling Mil. Gezag - Alkmaar ZUIVERINGSCOMMISSIE P.T.T. Hiermede wordt ter algemeene kennis ge bracht, dat voor de Zuivering van de P.T.T. in het district Alkmaar een Commissie is be noemd, welke als volgt is samengesteld Voorzitter: Ir. N, J. C. Teyken Ir. Rijkswa terstaat; Hoofd Sectie V. District n der B.S. te Bergen Secretaris: C. L. de Moei, Radiotechnicus; Hoofd' Sectie I, D II, G 11 te Oudorp; Leden: F. P. J. Bongenaar, Chefmonteur T. en T.H.C. van de C.I.D., pl. leider L.O. te Alk maar; W. Meyer, monteur P.T.T., Verbindings- off. D II, G 11 te Alkmaar; J. J. Leeuwerke, Uitvoerder Weg en Werken. Onder-Districts- leider G.S.A. Noord te Alkmaar, leider G.S.A. Noord te Alkmaar. De onder het District Alkmaar en dus onder de competentie van genoemde commissie val lende gemeenten zijn: Akersloot, Alkmaar, Bergen, Castricum. Eg- mond' aan Zee. Egmond Binnen, Graft, Haren karspel, Heerhugowaard, Heiloo, Koedijk. Lan- gendijk, Limmen St. Maarten, Nieuwe Nie- dorp, Oude Niedorp, Oterleek, Oudorp. St. Pancras, De Rijp, Schagen, Schoorl. Warmen- huizen. Winkel, Zuid- en Noord-Schermer. Een ieder wordt opgeroepen in het belang van de wederopbouw van ons Vaderland ge rechtvaardigde klachten over het bovenge noemd personeel naar voren te brengen. De klachten moeten behoorlijk gemotiveerd, schriftelijk en onderteekend worden ingediend bij het Secretariaat der Commissie, gevestigd Bureau voor Rijkswaterstaat, Kennemerstraat- weg75 te Alkmaar en wel vóór 8 Juli a.s. H'et adres van den aanklager moet bij de aanklacht worden vermeld. Klachten, welke na de 8e Juli worden ingediend, kunnen niet meer in behandeling worden genomen. Aangeklaagden, aanklager en getuigen kun nen door de Commissie worden gehoord. Bij weigering om te verschijnen kan door mij op voorstel van de Commissie verschijmngsplicht worden opgelegd. Alkmaar, 21 Juli 1945. De Militaire Commissaris in het District Alkmaar.. De Majoor,, Prof. Pr. M. BOKHORST ZUIVERINGSCOMMISSIE MARECHAUSSEE CASTRICUM Hiermede wordt ter algemeene kennis ge bracht. dat voor de Zuivering van de Mare chaussee te CASTRICUM een Commissie is benoemd, welke als volgt is samengesteld: Voorzitter: J. J. Nieuwenhuijsen, burgem., Limmen. Secretaris: G. van Weel, Marechaussee, Castricum. Leden: H. J. van Nievelt. arts. vertegenwoor diger L.O., te Castricum; C. Kulk, Wachtmeester, Castricum; H. Wesseling, Opperwachtmeester, Afdee- lingscommandant. Heiloo. De onder de competentie van genoemde commissie vallende gemeenten zijn: Akersloot, Assendelft, Bakkum, Castricum, Heemskerk, Heiloo, Limmen. Noorddorp. Uitgeest en West- zaan. Een ieder wordt opgeroepen in het belang van den wederopbouw van ons Vaderland ge rechtvaardigde klachten betreffende Mare chaussees in bovengenoemde gemeenten in te brengen. De klachten moeten behoorlijk gemotiveerd', schriftelijk en onderteekend worden ingediend bij den Secretaris der Commissie, den heer G. van Weel, Wilhelminalaan 23 te Castricum en wel vóór 10 Juli a.s. Het adres van den aanklager moet bij de aanklacht worden vermeld. Klachten, welke na 10 Juli worden ingediend. kunnen niet meer in behandeling worden genomen. Aêrtigeklaagde aanklager en getuigen kun nen aoor de Commissie worden gehoord. Bij weigering om te verschijnen, kan door mij, op voorstel van de Commissie, verschijnings plicht worden opgelegd. De Militaire Commissaris in het District Alkmaar, De Majoor Prof. Dr. M. BOKHORST Jaap Min, een Bergensche schilder van de jonge generatie, die dezer dagen onder groote belangstelling uit kunstenaarskringen te Am sterdam met mej. Bets Terwijn in het huwe lijk trad, heeft in het laatste oorlogsjaar de parochiekerk van Bergen verrijkt met in fresco geschilderde kruiswegstaties, die een belangrijke aanwinst voor de religieuse kunst in ons land genoemd moeten worden. Met Jaap Min mogen de parochianen van Bergen mag heel kunstminnend Nederland Pastoor J. v. Beers dankbaar wezen, dat hij met vertrouwen dezen jongen, maar gaven kunstenaar zoo'n belangrijke opdracht durfde geven. Jaap Minale zich de eerste jaren van zijn schildersloopbaan niet kon onttrekken aan den invloed van de Bergensche School, vooral d'e invloed van Wiegman, zijn eersten leermeester en Colnot deed zich gelden heeft zich, dank zij zijn volhardende studie aan de Academie onder leiding van Prof. Campenüönck de laatste jaren aan dien in vloed weten te onttrekken. Hij heeft zichzelf gevonden en is bezig zich te ontwikkelen tot een knap decoratief schilder, cie zich bijzon der aangetrokken voelt tot en ook uitgespro ken talenten heeft vóór de monumentale Kunst. De «e^ste indruk bij het binnentreden van de aoor den Bergenschen architect Jan Leyen gebouwde kerk te Bergen is. «it de Kruisweg staties van Jaap Min dit schcune kerkgebouw als 't "are zijn aangegroeid, zoo passen de in lichte tinten gehouden fresco's in de sfeer van dit Godshuis. De groote horizontale vlak ken van de staties leiden den bezoeker naar het Hoogaltaar, den zetel van den Eucharis- tischen Koning. Bij nadere beschouwing ,ralt het terstond op, hoe de fresco's vragen om vervanging van de storende matglas-in-lood-ramen c'oor kieut- rlge gebrandschilderde vensters, zoodat de zee van licht in de kerk getemperd wordt door een tapijt van harmonieerena'e kleurschakee- ringen. Doch beschouwen wij de staties nader. Jaap Min we noemden hem al een gaaf kunstenaar toont zich hier een diep-reli- gieus mensch en tevens een zuiver-voeler»d artist, die in de aanvoeling en uitdrukkmtf van de diepte van het Lijdensdrama een ver rassende hoogte bereikt. De lijdenstafreelen geeft hij weer in sobere beelden, vrij van coloristisch effectbejag, maar met een rythme en beweging, die te vergelijken zijn met de op-en-neer-golving van de Gregoriaansche muziek, welke een Fransch kunstenaar eens vergeleek met de cadans van deinende sneeuwvlokken, welke nooit ae aarde raken. Dat rythme en die beweging ziet men, staande voor d'e twee eerste staties, die. elk met drie figuren, in volmaakte onderlinge harmonie d'e rustige inleiding vormen tot de lijdenstocht. In III en IV. de eerste val en de ontmoeting met Maria,wordt d'e meditee- rende toeschouwer geschokt door het lijden, dat begonnen is. In V en VI, samen weer tot een harmonie van rythme en beweging ge componeerd, treft ons de vluchtige vreugde van den lijdenden Verlosser om het mede- dragen van het lijden door Simon en Vero nica. Ook in VII en VHI treft weer dit on derlinge evenwicht van lijnen en vlakken, terwijl de figuren van de weenende vrouwen een rustpunt aangeven in het rythme, ten einde d'e acht staties aan de Evangeliezijde af te sluiten. In den derden val weet de schil der een climax te bereiken, die de toeschou wer bij den tweeden val niet had' durven ver wachten en die nog overtroffen worden in de elfde statie, die met XH weer een composi torisch geheel vormt. In d'e Kruisiging zien we de aarzeling van de opwaarts blikkende beulen het aardsche uitdrukkend om het onmetelijke mysterie van den ten hemel sta renden Verlosser aan te randen, terwijl we in XII een dergelijke harmonie aantreffen, maar nu van de zich tot de aarde Maria en Joannes neerbuigende Christusfiguur. In de twee laatste staties wordt het rythme besloten door de rust in den zin van het kruis woord: het is volbracht. Als vulling van een nog overgebleven vak in d'e kerkmuur schilderde Jaap Min nog een vijftiende fresco, voorstellende al de emble men van het Lijden, waarin hij zijn speelsch vernuft kon uitleven, zonder nochtans de harmonie van het geheel te storen. "Wij zouden nog nader in details kunnen treden bij het bemediteeren en bespreken van de afzonderlijke staties, doch daarvoor is het hier de plaats niet. De kruiswegstaties, waar mede Jaap Min de kerk van Bergen verrijkt h«eft, houden een schoone belofte in voor de religieuze kunst in ons land'. Fr. Otten Lar milie, onzer blijkt den uit 3 De beda: sche bij Heilc

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1945 | | pagina 2