Even naar Bath II voor de Alkmaar-week Sabotage Berlijn in Korps „Gezagstroepen" ingesteld B.S.'ers genieten de voorkeur Utai Lue uyjel eenl\\ qAaaq, uüiieri iv-eten II Pruisische Prins en Britsche Bruid Uil land eigen Nog drieduizend krijgsgevangenen zoek De nationle adviescommissie 9dutAi£ujiti£nlejuuuM Bath, het Engelsche stadje, d'at Ministerie van buitenlandsche zaken Alkmaar adopteerde, hield deze "J1331 het eigenlijke visum zelf had week een DroDaeanda-week ten nog,. steeds niet. Nog eens naar K een ProPaganaa weeK ten ambassade. Een laatste teleur- behoeve van hulp aan Alk- stelling. Ik zou waarschijnlijk het maar. En Donderdagavond was yisum wel kunnen krijgen, maar de het hnoetenunt van cpzp artipt leicIer van de Ambassade was er net hoogtepunt van deze act e! niet 01 ik Donderdagmorgen maar Zou het met mogelijk zijn, dat eens terug wou komen. En dat zou burgemeester van Kinschot dan Je laa* worden, war.t het vliegtuig In Eindhoven zou al om elf uur star ten. In Bath was De vraag kwam plotseling op. de uitnoodiging kwam nog meer onverwachts en toenin 24 uur moest de reis van den burgemeester kant en klaar gemaakt worden Voor vrij Contact 1 Een laatste groet met de hand en zoo nam burgemeester van Kinschot Donderdagmorgen op het vliegveld bij Den Haag afscheid van luitenant Ader van het Militair Gezag Alk maar. Even later verdween het toe stel in Westelijke richting en weer enkele minuten later startte de auto van den luitenant, die eenige uren later zijn commandant kon melden de opdTacht is vervuld, majoor l Dinsdagmiddag 12 uur. De Mili taire Commissaris belt luitenant Ad- Ier op: burgemeester van Kinschot moet Donderdag in Bath zijn. Zorg, dat hij op tijd komt Dat was alles. Wat deed U toen? vroeg ik aan luitenant Adler. terwijl wij genoege.. lijk bij elkaar 'zaten. Eerst had hij de luchttransportdienst in Den Haag opgebeld. Maar dat was de eerste tegenvaller: voor de eerste vier ca- gen was het vliegtuig volgeboekt Toen een telefoontje naar Eindho ven, of daar soms transport was naar Engelanc. Het kon. Een minuut later door de telefoon: burgemeester heeft U een pas Het antwoord was: Neen. Precies tien minuten later was het in orde. En toen vroeg ik. Nou, toen per auto naar Den Haag, naar het Ministerie van Binnenland- sche Zaken. Want ik moest natuur lijk ook een visum hebben en nog wel één voor een burger. En als je weet d'at dit onder r.ormale omstan- digheaen minstens vier tot vijf we ken tijd vergt, dan hoef je niet te vragen wat er gebeuren moet ln 24 uur. Enfin, op het bureau van Bin nenlandsche zaken werd me gezegd, dat visa in zeer bijzondere omstan- digheaen wel eens door de in op richting zijnde ambassade worden afgegeven. Ik dus naar de ambassa de. Weer een moeilijkheid Zoo'n visum zou ik eigenlijk slechts in Brussel kunnen krijgen, maar mis schienEnfin, als ik een verzoek tot verstrekking tot een visum, ge- teekend door den Minister van Bui tenlandsche zaken had, zou dat mis schien in behandeling kunnen wor den genomen. Dus per auto naar het ministerie van Buitenlandsche zaken. De Mi nister afwezigIk zou den vol genden dag terug kur.nen komen. Andere relaties opgezocht, en ein delijk belandde ik bij Generaal Clarke, die mij zijn medewerking toezegde. Zoo verliep de dag snel. Het was rijden kris kras den Haag door. En toen het Woensdagsavond was geworden; had ik wel een uit reis visum en een marsorder getee- kend d'oor den secretaris van het Nogmaals eens naar de lucht transportdienst. En zie, ik speelde het klaar, om hier zoowaar nog pas sage te krijgen voor het vliegtuig voor Donderdagmorgen. Snel een telefoontje naar Alkmaar: burgemeester wilt U eenige risico nemen Ik krijg' misschien Donder dagmorgen vroeg het visum, maar zekerheid heb ik niet. Misschien maakt U dus een vergeefsche reis naar Den Haag. Dat risico nam de burgemeester en zoo vertrokken- we Donderdagmor gen ik was Woenscagavond laat weer in Alkmaar teruggekeerd vroeg uit Alkmaar, om half tien had ik het visum te pakken en vijf voor elf stapte burgemeester van Kin schot in het toestel. Zonder Engelsch geld Maar ook daar werd een oplossing voor gevonden. Het agentschap van het Nederlandsche ministerie van Financiën in Londen kreeg opdracht om den burgemeester een som geld uit te betalen. Ziedaar het verhaal van luitenant Adler. Wat onmogelijk scheen, speel de hij klaar: een reis, die aan voor bereiding dagen, zelfs weken kost, maakte hij gereed in één dag. Waar bij hij alleen al in Den Haag honderd kilometer aflegde. En burgemeester Van Kinschot kwam op tijd in Bath, de stad, die zoo sterk Alkwaar tot zich heeft getrokken Het Roode Leger heeft eenig ver zet en sabotage ontmoet en nazi agenten hebben gepoogd de Duit- schers te weerhouden van het wer ken aan het schoonmaken van de stad Berlijn. Ook hebben zij technici en specialisten geïntimideerd, waar van zij wisten, dat ze bijzonder noo- dig' waren voor het herstelwerk. Bo vendien zijn er eenige gevallen ge weest van sabotage in den voedsel- aanvoer en van brandstichting, al dus Russische berichten. Sudeten-Duitschers .hebben brand gesticht in de kabelfabriek te Aussig (Usti). Het vuur sloeg over op ande re fabrieken en huizen. De orde is hersteld. Verschillende Duitsehers zijn in hechtenis genomen. SECRETARIS-GENERAAL VAN BINNENLANDSCHE ZAKEN. Met de waarneming van het ambt van secretaris-generaal van het de partement van Binnenlandsche Za ken is belast dr. M. J. Prinsen, raad adviseur in algemeenen dienst bij het departement. INFORMATIES OVER REPATRIEERING. Het blijkt herhaaldelijk, dat velen nog onbekend zijn met het bestaan van een informatiebureau van der.' repatrieermgsdienst. Dit bureau is gevestigd te Den Haag. Groenhoven- straat 13. HET M G. IN NOORD-HOLLAND De militaire commissaris in de provincie Noordholland deelt mede, dat, ten vervolge op de reeds geno men maatregelen, teneinde te gera ken tolt geleidelijke inkrimping en opheffing van het Militair Gezag, het districtscommissariaat Zaandam per 1 Augustus wordt opgeheven en het door dat commissariaat bestreketf gezagsgeblec.gevoegd bij het dis trictscommissariaat Alkmaar. Zooals bekend loopt het verband der B.S. op 8 Augustus a.s. af, als gevolg waarvan ieder lid op die datum de vrijheid heeft n. huls te gaan. Gehoopt wordt, dat slechts zij, die. om dringende redenen in de burger maatschappij willen terugkeeren, deze gelegenheid tot afvloeiing zul len benutten. De gewestelijke staven der binnenlandsche strijdkrachten treden na 8 Augustus op als afwikkelingsbureaux Na dien datum zullen genoemde staven de naam dragen van gewestelijke afwikkelingsbureaux der bin nenlandsche strijdkrachten. van Oorlog is besloten, dat voor het bekleeden van functies in de staven en compagnieën van het korps gezagstroepen in aanmer king komen: de gewestelijke com mandanten der B.S., zoowel als hun onderhebbende beroeps- en reserve-officieren en beroeps- en dienstplichtige onderofficieren, en ook in sommige gevallen personen, die vroeger geen militair zijn ge weest. Indien deze geschikt wor den geoordeeld, genieten zij voorkeur. Heeft men allerwegen wel voldoen de begrip voor ce juiste opvatting van het idee vrijheid? Vrijheid is niet een absoluut begrip. Dat zou de erkenning var.- anarchie inhouden en de dood aan elke vrijheic. Het gebruik van de vrijheid' is wel eens de moeder van de hoogste goederen, maar ook van Ce grootste euvelen genoemdDe mer.sch bezit zede lijke vrijheid, d.w.z. de macht, om zijn eigen innerlijk leven te regelen, om datgene te kiezen wat hij na verstandig overleg zelf wil. Deze re delijke vrijheid is ce grondslag voor alle andere vrijheden; zij bepaalt ce persoonlijke waarde van den mensch, die de vrijheid' bezit ook om het kwade te doen. maar dit niet als een recht. Grondslag van de vrijheid is niet het recht, maar de plicht, die verbiedt het kwade te doen. doch gebiedt, het geede te doen. .,De eer ste vrijhleidsboom werd' geplant op Golgotha door God zelf", is een woord van Victor Hugo. De ware opvatting van de vrijheid is gebracht door het Evangelie. Men moet God meer gehoorzamen dan de menschen. De hoogste vrijheid is. zich te ver eenigen met God. Nog anders: aan God gehoorzamen, dat is de ware vrijheid. Dit woord is van den ouden Seneca. De toepassing van dat u*oord is o.a., dat volgens de Katholieke op vatting door het natuurrecht aan ce menschelijke persoonlijkheid rechten zijn gegeven, die voorafgaan aan an dere rechten. Het Staatsgezag bijv. behoeft de vrijheid van den enkeling' niet onaangetast te laten, maar heeft zekere beginselen te eerbiedigen, zooals de gewetensvrijheid', het recht op eigen leven, het recht op gezins vorming, op fndividueelen eigendom e.d. De gemeenschap heeft het recht, beperkend in te grijpen, voor zoover het algemeen welzijn dit eischt. Het is merkwaardig, dat het land' der modërne vrijheid. Engeland, eigenlijk de oorsprong is van de valsche rechts- en vrijheidsleer, meer dan de befaamde Fransche revolutie, die nog al eens van alles, wat tegen woordig niet meer deugt, de schuld krijgt. Honderd jaar voor de Fran sche revolutie was de valsche vrij heidsleer al op stapel gezet in Brit- tanje. Nu teller.' de liberalen daar niet meer mée en de socialisten van Labour gaan knalroode eyrvrimenten op stapel zetterv. Intusschen is bij beschikking van den Minister van Oorlog .de reeds aangekondigde instelling van het korps Gezagstroepen een feit ge worden. Leden eer B.S. genieten bovendien voorkeur bij de formeering van het korps gezagstroepen. Alle leden, die daartoe geschikt worden geacht, zul len er in kunnen worden opgeno men. Voor hen zal er plaats in over vloed zïjn, omdat het korps gezags troepen vrij omvangrijk zal zijn. De dienstneming' bij het korps ge zagstroepen zal geschieden door het teekenen van een verbandacte als vrijwilliger op de voet van gewoon dienstplichtige voor een termijn van vermoedelijk een jaar. De dienstver richting zal uitsluitend in het rijk in Europa plaats vinden. Het spreekt wel var.zelf. dat met de oprichting van het korps gezags troepen eenige tijd' g'emoeid gaat. Verwacht wordt, dat de B.S. ook na 8 Augustus op zijn post zal blijven totdat het korps gezagstroepen in staat zal zijn de bewakings- en ordehandhavingstaken over te nemen Aan het hoofd van het korps gezagstroepen staat een territo riaal bevelhebber in Nederland (T.B.I.N.). Voor deze functie zal door den Minister van Oorlog een opper-officier met de rang van generaal worden benoemd. Deze zal door een staf worden bijge staan. Het korps is als een deel van de koninklijke landmacht te beschouwen en bestaat uit een nog nader vast te stellen aantal compagnieën. De verdeeling van het korps over het land zal aldus geschie den, dat vijf militaire afdeelingen worden ingesteld, overeenkomstig de ressorten van de procureurs generaal, (fungeerend directeuren van politie). Deze vijf ressorten zijn zooals bekend: Amsterdam, Den Haag, Arnhem, Den Bosch en Leeuwarden. De militaire afdee lingen zullen in een nader te be palen aantal districten worden verdeeld. In overleg met den Minister Prins Friedrich Wilhelm van Pruisen, een kleinzoon van den ex-keizer, is Maandag te Lit tle Hadham in Hertfordshire in het huwelijk getreden met lady Brigid Guinness, de jong ste dochter van den Earl of Iveagh. Prins Friedrich was hij het uitbreken van den oor log student in Cambridge. Hij is eenigen tijd geïnterneerd geweest. Vermoedelijk zal het echtpaar zich vestigen op een T_ *- T rJn rtTi ,7 om Een groote colonne vrachtauto's komt vandaag in Limburg aan met goederen en levensmiddelen van het Roode Kruis. Er zyn weer 8000 Nederlanders uit het buitenland in Eindhoven aangekomen. B. en W. van Rotterdam hebben een economi sche reconstructiecommissie ingesteld voor het herstel van de haven. Bij de officleele ontvangst van de bemanning van de „Heemskerk" heeft de burgemeester van Amster dam gezegd, dat Amsterdam zonder Indië niet kan bloeien. Tot direc teur-generaal van de scheepvaart is benoemd mr. J. J. Oyevaar te Den Haag. Het bericht, dat mevrouw Bouwmeester van het Haagsche Scala gearresteerd zou zijn wegens collaboratie is onjuist. Het beken de standbeeld van Erasmus is weer in het centrum van de Maasstad ge plaatst. Met veel ovaties ls het eerste concert van het Concertge bouw-orkest in Amsterdam gevierd onder leiding van Eduard van Bei- num. Van kerkelijke zijde is aan de autoriteiten verzocht, het aantal geallieerde troepen In de stad Utrecht te verminderen, omdat er voor het groote aantal niet voldoen de ruimte is. Het Roode Kr^i heeft een zestal geestelijk-informa tieve opsporingsteams voor Neder landers In Duitschland uitgerust. Barneveld zal, naar verwacht wordt, In 1947 weer met een behoorlijk aan tal van de ouderwetsche bruine eieren van goed ras op de markt verschijnen. Prof. dr. J. M. Romein is benoemd tot gewoon hoogleeraar in de vaderlandsche geschiedenis aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam. Op Schiphol is het eerste Zweedsche vliegtuig aangeko men. Er is weer automatisch tele foonverkeer tusschen Utrecht en Amsterdam. Tweehonderd leerlin gen van het Kennemer Lyceum te Haarlem zijn naar Texel vertrokken, om aan den oogst te helpen. Ze ven jongens te IJmuiden staken mu nitie in brand, die zij konden be machtigen; door de ontploffing wer den er velen gewond, zeven moesten in het ziekenhuis worden npgeno- De afdeeling pers er; publiciteit van den dienst der repatrieermg maakt bekend, dat van de 10.500 11.000 Nederlandsche krijgsgevange nen momenteel rond 8000 langs den officieelen weg zijr; gerepatrieerd. Van de overigen is helaas weinig be kend. Vermoedelijk bevinden zich velen in het door de Russen bezette Duitscjhe gebied. Aan den anderen kar.t is het vrijwel zeker, dat tal van krijgsgevangenen, die bij boeren en in fabrieken te werk gesteld' waren, „wild!" of als normale burgers gere patrieerd zijn. zoodat hun namen bij het bureau repatrieerir.g krijgsge vangenen niet zijn vastgelegd. Ter- wille van een juiste registratie is het dus gewenscht, dat alle krijgs gevangenen, die niet het militaire ontvangstcentrum zijr; gepasseerd, zich onverwijld schriftelijk melden. De nationale acviescommissie heeft in haar laatste vergadering' haar sta tuut vastgesteld'. Zij brengt aan de regeering advies uit over de onder werpen van algemeen regeeringsbe - leid, welke daartoe door ce regee ring aan haar worden voorgelegd of welke zij op eigen initiatief in be handeling meer.t te moeten nemen. De voorzitter doet telkens var; een vergadering door een secretaris een voor publicatie bestemd verslag op maken, bevatende een beknopte sa menvatting van het verhandelde, voor zoover dat voor openbaarma king geschikt kan worden geacht. De commissie kan besluiten een be paalde aangelegenheid' in het open baar te behandelen. Overigens draagt het verhandelde een vertrouwelijk karakter. „HERSTEL LIMBURG 1945". Teneinde bij de actie voor de voor ziening in d'e vele en groote nood'en van de geteisterde provincie Lim burg tot een goede orde van zaken te komen heeft de stichting Herstel Limburg 1945" ir; haar algemeen plan van werkzaamheden vooropge steld het uitvoeren van een nood plan, hetwelk behelst de bevorde ring van de noodvoorzieningen aan herstelbare boerderijen, bedrijven en woningen. Tegelijkertijd zal getracht worden in samenhang met de H. A R. K.-actie verder te voorzien in d'e allereerste behoeften aan huisraad', kleeding en dekking in de duizen den gezinnen, die alles verloren. EEN ONJUIST BERI€HT Het coor ons uit „Parool" overge nomen bericht over uitzetting van Nederlanders uit Duitsche grensge bieden, blijkt niet juist te zijr;. Van offlcieele zijde wordt medegedeeld, dat zich wel in individueele gevallen moeilij kHeden hebben voorgedaan, door eigenmachtig optreden van Duitsche instanties, maar dankzij in grijpen van M.G. bij de geallieerde autoriteiten werden deze moeilijkhe den uit den weg geruimd. VEEMARKT LEEUWARDEN LEEUWARDEN, 31 Juli. Als gevolg van het besluit dat er geen lamme ren op de markt mogen worden aan gevoerd' er; de biggen niet meer naar een andere provincie mogen worden vervoerd, was de aanvoer in de af- geloopen week vrij wat minder; run deren waren er echter iets meer. De aangevoerde biggen vonden een kal mere markt. Op d'e taxatiemarkt was veel vraag naar runderen voor Gel derland, Utrecht en Limburg. De nat. centrale nam een aantal koeien, eenige schapen en de graskalveren en nuchtere kalveren over. Aangevoerd werden: 68 enten, 12 stieren twenten, 84 vette koeien, 312 melk- en kalf- koeien. 43 pinken, 91 graskalveren, 168 nuchtere kalveren, 13 schapen, 53 varkens, 174 biggen, 554 bokken en gelten; ir; totaal 1572 stuks. EXTRA RANTSOENEN VOOR BIJZONDEREN ARBEID De directeur-generaal van d'e voed selvoorziening maakt bekend, dat in de provincies Noordholland, Zuidhol- land er; Utrecht de extra-rantsoenen, welke verstrekt worden aan perso nen, die bijzonderen arbeid verrich ten, thans als volgt zijn vastgesteld: voor langdurigen en nachtarbeid per twee weken: 1200 gTam brood, 100 gram vleesch, 2000 gram aardappelen. 125 gram margarine of 100 gram vet; voor zwaren arbeid per twee weken: 2400 gram brood, 300 gram vleesch 4000 gram aardappelen, 250 gram margarine of 200 gram vet. Voor zeer zwaren arbeid per twee weken: 4000 gram brood. 500 gram vleesch, 8000 gram aardappelen, 500 gram marga rine of 400 gram vet. TOEWIJZINGEN VOLVETTE EN MAGERE KAAS De dlr.-ger;. van de Voedselvoor ziening maakt bekend, dat in ce provincies Noordholland. Zuidholland en Utrecht op de toewijzingen voor kaas, waarop de datum 28 Juli 1945 voorkomt, alsmede het bonnummer 130, uitsluitend voor de helft van het aantal rantsoenen volvette of 40-f- kaas en voor de andere helft magere of 20-f kaas mag eerden afgeleverd. Aflevering' van volvette of 40-f kaas in een andere verhouding dan de hierboven aangegevene is niet ge oorloofd. VOORSCHOTTOEWIJZINGEN BISCUITS De dir.-gen. van de Voedselvoor ziening deelt mede, dat speciaalzaken m biscuits in de provincie Noord holland. Zuidholland en Utrecht, welke geen bonnen K 05 hebben ont_ vangen en derhalve geen biscuits kunnen verkrijgen, zich tot den plaatselijken distributiedienst kun nen wenden, teneinde aldaar een voorschottoewijzing' aan te vragen. OFFICIEELE PUBLICATIES VOORZIENING INSTELLINGEN MET BROOD De dlr.-ger;. van de Voedselvoor ziening maakt t.a.v. dev uitreiking toewijzingen, recht gevende op het koopen van brood, bestemd voor in stellingen, het volgende bekend. Toewijzingen voor tarwebloem zijn geldig voor het koopen van bloem, zoodat op deze toewijzingen geen brood kan worden betrokken. De distributiediensiten in de provincies Noord -Holland. Zuid-Holland en Utrecht zullen daarom m.i.v. 4 Aug. a.s. van Instellingen (ziekeninrichtin- gen, sanatoria, hotels, restaurants enz.) voor zoover de hoeveelheid brood, welke per periode of per maand aan deze instellingen wordt toegewezen, meer dan 400 rantsoenen bedraagt, een nieuw soort toewijzin gen, voorzien van het nummer „100" uitreiken. Deze toewijzingen geven per rantsoen recht op het koopen van plm. 100 gram brood. Bakkers, die op genoemde toewijzingen brood hebben afgeleverd, ontvangen bij de inlevering hiervan van den distribu tiedienst gezegelde ontvangstbewijV zen brood of bloem. Instellingen, die per periode of maand minder dan 400 rantsoenen brood krijgen toege wezen, ontvangen hiervoor in den vervolge rantsoenbonnen brood. INLEVERING RANTSOEN BONNEN TARWEBLOEM Nu de rantsoenbonnen tarwebloem slechts geldig zijn voor bloem, zul len de distributiediensten in de pro vincies Noordholland, Zuidholland en Utrecht bij inlevering van deze bon nen uitsluitend toewijzingen tarwe bloem uitreiken. Voor rantsoenbon nen brood worden, zooals gebruike lijk, gezegelde ontvangstbewijzen bloem of meel verstrekt. GEVORDERDE JACHTEN De Kor;. Verbonden Nederl. Water sportverenigingen en de Kon. Ned'. Toeristenbond A.N.W.B. roepen alle gedupeerde eigenaars op, voor zoo ver zij dit nog niet deden, om vol ledige gegevens van gevorderde jachten er; woonschepen te verstrek ken aan het bureau voor Watertoe risme, Keizersgracht 590 te Amster dam. Deze gegevens worden gebruikt bij het opsporen van zoekgeraakte jachten zoowel in Nederland als in Duitschland. OFFICIEELE PUBLICATIES. MILITAIR GEZAG Sectie Financiën. De Militaire Commissaris in de Provincie Noord-Holland brengt d'e navolgende mededeeling van de Staf Militair Gezag, gedateerd' 3 Juli 1945, ter kennis van belanghebbenden; Krachtens artikel 15 ten eerste van het Besluit Deviezenblokkeering (Staatsblad E 89) werden tot op he den vergunningen overeenkomstig de artikelen 9 en 10 van het Besluit De viezenblokkeering verleend door den Chef Staf Militair Gezag, Sectie V. Voortaan zal ce Chef Staf óe be voegdheden. welke hem in artikel 15 zijn gegeven, niet meer uitoefenen. De Minister van Financiën heeft terzelfder tijd „De Nederlandsche Bank N.V." te Amsterdam gemach tigd namens hem de in de artikelen 7, derde lid, 9, 10, 11, 12, 13, 14 en 22 bedoelde bevoegdheden uit te oefe nen. De zaken, welke op dit oogenblik reeds in behandeling zijn met be trekking tot het deviezenverkeer met België, zullen door den Staf M.G. (Sectie V) worden afgewikkeld'. Aanvragen om vergunningen zullen in het vervolg moeten worden inge diend bij De Nederlandsche Bank N.V., Kantoor Devlezenvergunningen. Rokm 6. Amsterdam. De Militaire Commissaris in de Provincie Noord-Holland', De Luttenant-JKolonel Mr. C. W. A. SCHURMANN ADVIESCOMMISSIE ZUIVERING VAN NOTARISSEN. Dê Provinciale Militaire Commissa ris deelt mede, dat door hem is be noemd' en geïnstalleerd een advies- commsisie voor de zuivering van no tarissen in de Provincie Noord-Hol land en dat deze commissie als volgt is samengesteld: Jhr. Mr. J. v. d. Does de Willebois, Amsterdam, voorzitter; Mr. N. Okma Amsterdam, secretaris; Mr. J. Boon, Amsterdam, lid. Voor arrondissement Amsterdam: Notaris E. Bennink Bolt. Amsterdam, lid; Notaris Mr. A. G. Lubbers, Am sterdam, lid. Voor arrondissement Alkmaar en Haarlem: Notaris M. C. Roos, Alk maar, lid'; Notaris N. J. Hoeflake, Haarlem, lid. Tevens werd geïnstalleerd een ad viescommissie voor de zuivering van deurwaarders in de Provincie Noord'- Holland; deze commissie is als volgt samengesteld: Mr. H. Spoor, Amster dam, voorzitter; Mr. P. G. Stibbe, Amsterdam, secretaris; Mej. Mr. M. A. Suijling, Amsterdam, lid. Voor arrondissempnt Amsterdam: A. C. Groothand. Amsterdam, lid'; I. Harshagen, Amsterdam, lid. Voor arrondissement Alkmaar en Haarlem: D. Haasbroek, P. v. d'. Steenhoven, Haarlem, lid. Een ieder wordt 'opgeroepen, in het belang van d'en wederopbouw van het Vaderland, gerechtvaardigde klachten, die eventueel mochten be staan over hen. die sinds 10 Mei 1940 in deze Provincie behooren tot het personeel bovengenoemd, alsmede omtrent hen, die thans als zoodanig fungeeren, in te brengen. De klachten moeten als regel schriftelijk, behoorlijk gemotiveerd en onderteekend' worden ingediend voor notarissen bij den secretaris der Commissie (adres: Mr. N. Okma, Vossiusstraat 26, Amsterdam), voor deurwaarders bij den secretaris der Commissie (adres: Mr. H. G. Stibbe, Rokin 92-96, Amsterdam) en wel vóór 15 Augustus 1945. Hierbij moe ten de, naam en het adres van den aanklager en van d'e eventueele ge tuigen verwerd korden. Aangeklaagde, aanklager en getui gen kunnen door de Commissie wor den gehoord. Bij weigering om te verschijnen kar; door mij op voorstel van Ce Commissie verschijningsplicht worden opgelegd. De Militaire Commissaris in de Provincie Noord-Holland', De LuitenantWKolonel Mr. C. W. A. SCHURMANN De heeft de Ho studen maakt, steker totaali schen geneig treden kei oi roepsi speeldt gehalt kor]l;n, één w smaak van hi De vo kers iets te uitgeb ders waar ten a: woord hier i doer; aan d( geheel door van regiss< rigens deze elimin niets haar toonec d!en w den Naa! d'e eei den h der;, schep] er we soliste alles beschi krachj ce pe sen t< Prangt den ei in he grime verzor reeds ken voorst al voo Ook afdee: 1945" Sticht nooc'e zettini hebbe nen

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1945 | | pagina 2