HARMONIE THEATER VICTORIA THEATER Hulde van de Wieringermeer aan minister Mansholt „Cantecleer" debuteert De Vijf Gebroeders (The Sullivans) Te Barsingerhorn heeft de versprei de Wieringermeer bevolking in een massale bijeenkomst hulde gebracht aan zijne excellentie minister S. L. Mansholt en diens echtgenoote. Verscheidene sprekers hebben het •woord1 gevoerd onder wie de burge meester van Wieringermeer de heer G. G. Loggers, de rentmeest'er-dijk graaf ir. A. Ovinge en verder verte genv. oordigers van de landelijke, ge westelijke en plaatselijke illegaliteit en van verschillenae groepen jit de Wieringermeerbevolkirig. Het dochtertje van den op den dag van de inundatie zoo laaghartig dooi de landwacht neerg'eschoten A. C. de Graaf heeft aen minister bloemen aangeboden, waarna de burgemeester van Barsingerhorn de heer A. Blaau boer een fraai schilderstuk aanbood, voorstellende het uit de 16e eeuw da teerende raadhuis. Ir. A. Ovinge heeft hierop mede gedeeld dat, heden. Donderdagmid dag om 2 uur de bemaling van de Wieringermeer in werking zou wor den gesteld. Uit hetgeen vertegenwoordigers van de geweestelijke en plaatselijke illegaliteit zeiden vernamen wij iets van hetgeen „Sikkel" (min. Mans holt). „Adri", (A. C. de Graaf) en „Kees" (de heer Haak) Illegaal met veel gevaar voor eigen leven hebben verricht. Ook uit landbouwers, midden stands, en arbeiderskringen traden sprekers naar voren die zich eenpa rig' achter hun eigen minister die hun aller vertrouwen geniet stellen. Een zeer fraai bloemstuk en om. een heele met producten uit de rand gebieden van de Wieringermeer ge vulde fruitmand werd zijne excellen tie aangeboden. Burgemeester Blaau - boer van Barsingerhorn doet zijn woorden als gastheer gesproken ver gezeld gaan van een door een inwo ner zijner gemeente vervaardigd schilderstuk voorstellend het uit de 16e eeuw dateerend raadhuis. De minister spreekt. Minister Mansholt zichtbaar ont roerd door zooveel aanhankelijkheid dankt voor de vele tot hem en zijn echtgenoote gerichte woorden. Hij is zeer dankbaar zooveel waarachtige vrienden uit den polder ae zijne te mogen noemen. Hij neemt evenwel geen afscheid. Het ambt van minister is een tijdelijke functie t.z.t. hoopt hij zijn plaats als Wieringermeerboer weer in te nemen. Vervolgens wordt op zijn verzoek een oog'enblik stilte betracht ter na gedachtenis van zijn vriend en me dewerker „Aari" (A. C. de Graaf) d'ie op den dag van de ramp die den Polder trof zoo laaghartig door de moffenknechten werd neergeschoten. Het doet hem genoegen te constatee- ren dat vooral de Wieringermeer den moed' niet heeft laten zakken, hetgeen wel blijkt uit het feit dat drie maanaen na de ramp de ver nielde dijk reeds is gesloten. Als boer uit de Wieringermeer heeft hij hier voor de grootste bewondering. Vervoigens schetst zijne excellentie de gevolgen van den oorlog in Lim burg, Brabant. Zeeland en de Betu we, waar millioenen mijnen het land nog veel sterker hebben gekwetst dan het water de Wieringermeer. Verder hoe daar 150.000 menschen practisch nog dakloos zijn. Plannen voor de toekomst bespre kend deelt zijne excellentie mede dat de dienst Lanabouwherstel naast het lit cultuur brengen van verwoeste gebieden zal streven naar meer ratio nalisatie in den landbouw, betere verkaveling en opvoering der bodem- proauctie. waarbij vaak aiep in vroe. gere toestanden zal moeten worden ingegrepen. Spreker maakt duidelijk hoe gedurende de 5 oorlogsjaren het buitenland bezig was ae hier hoog staande landbouw te benaderen en zelfs voorbij te streven. Volk en re geering zullen dus hun uiterste krachten moeten inspannen. Hij ziet officieele publicatie. TELERSPRIJZEN CONSUMPTIE AARDAPPELEN Het Bedrijfschap voor Aardappelen BT>akt bekend, dat van 6 Augustus at voor aardappelen van den oogst 1915, cie voor consumptie worden afgeleverd, de volgende telersprijzen zijn- vastgesteld op de hierna volgen de data: 6 Aug. f 9.90; 7 Aug. f 9.60; 8 Aug", f 9.30; 9 Aug. f 9.—; 10 Aug. f 8.70; 11 Aug. f 8.40; 13 Aug. f 7.80; 14 Aug. f7.50; 15 Aug. f7.20; 16 Aug. f 7.10; 17 Aug. f 7.—; 18 Aug. f 6.90; 20 Aug. f 6.70; 21 Aug. f 6.60; 22 Aug. f 6.50; 23 Aug. f 6.40; 24 Aug. f 6.30; 25 Aug. f 6.20; 27 Aug. f 6.—; 28 Aug. f 5.90; 29 Aug. f 5.80; per 30 Aug. sluiten deze prijzen aan bij de basis prijzen voor de late aardappelen. Bij de late aardappelen is de bekende splitsing der prijsgroep gehandhaafd. Van 30 Aug. af zijn de telersprijzen op de hierna volgende data voor klei en duir.zandaardappelen resp. voor 'groep 1, 2 en 3 per 30 Aug. f 5.75. f 5.70, f 5.70; 31 Aug. f 5.75, f 5.60, f 5.60; 1 Sept. f 5.75, f 5.50 f 5.50; 3 Sept. f 5.75, f 5.50. f 5.50; 4 Sept. f 5.75 f 5.50, f 5.25; 5 Sept. f 5.75, f 5.50' f 5.25; 6 Sept. f 5.75, f 5.50. f 5.25; 7 Sept. f 5.75 f 5.50, f 5.25; 8 Sept. f 5.75, f 5.50, 'f 5.25; 10 Sept. f 5.75. f 5.50 f 5.25. Voor zand- en veenaardappelen gelden de hierna volgende telersprij zen voor resp. groen 1, 2 en 3: per 30 Aug. f 5.70, f 5.70 f 5.70; 31 Aug. f 5.60, f 5.60, f 5.60; 1 Sept. f 5.50, f 5.50, f 5.50; 3 Sept. f 5.30. f 5.30. f 5.30; 4 Sept. f 5.25, f 5.20, f 5.20; 5 Sept. f 5.25 f 5.10. f 5.10; 6 Sept. f 5.25. f 5.—. f 5.—; 7 Sept. f 5.25, f 5.— 4.90; 8 Sept. f 5.25, f 5.—. f 4.80;' 10 Sept. f 5.25, f 5.—, f 4.75. De laatste vermelde prijzen blijven onveranderd tot op den dag van irj- gang van het bewaarloon. Dit be- waarloon zal nog nader worden vast« gesteld en gepubliceerd. Bovenge noemde prijzen gelden gula^is per 100 kg. en bij levering af bedrijf. de noodzaak van een samengaan van. boeren en landarbeicers om den landbouw tot welvaart te kunnen brengen en om te komen tot een groote bedrijf sgemeenschap met ver ruiming van belooningen voor alle werkers op den grond. T.z.t. zal ook op de Wieringermeer die geacht wordt zijn eigen boontjes te kunnen ooppen een beroep worden gedaan door landbouwherstel om assistentie voor de zuidelijke gebieden. Voorlich ting zoowel op school als op het be drijf voor den landarbeiders zullen met kracht moeten worden uitge. breid. Met enthousiasme wordt de mededee- ling van den minister ontvangen dat de regeering bezig is krachtige maat regelen voor te bereiden tegen die genen die zich gedurende de bezet ting onvaderlancslievend hebben ge dragen en er zelfs niet voor terug deinsden de stededelijke bevolking in haar nood uit te buiten. Er wordt momenteel een heel netwerk met fijne mazen ontworpen om al deze personen en bedrijven op te vangen en wanneer deze maatregelen niet zouden worden getroffen is in de ko- menae jaren op het platteland geen sprake van rust. Tot slot besprak de minister de be drijfsorganisatie van den landbouw op publiekrechterlijke grondslag die geleidelijk diverse regeeringsbemoei- ingen over zou kunnen nemen. ALKMAAR Gave voorstelling van Laurentius We kunnen, katholiek Alkmaar ge- lukwenschen met zijn nieuwe too- neelvereeniging „Cantecleer", die gisteren debuteerde met het knap geschreven drama „Laurentius" van Jan Nieuwenhuis. Dit debuut heeft namelijk aan onze hoog gestelde ver wachtingen ten volle beantwoord en „Cantecleer" veroverde zich met de ze gave voorstelling van „Lauren- Op 15 Aug. hopen onze geliefde ouders P. GLAS en A. M. GLAS-TELLEMAN hun 12'/s-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat God hun nog lang moge sparen is de wensch van hun dankbare kinderen: Gerrit, Bets Gerard, Theo, Arle Annie 'en Cees. De H. Mis van dankbaarheid des morgens om half elf. DANKBETUIGING De bewoners van de Druivenlaan en zijstraten danken hiermede het be stuur voor de zeer geslaagde feest avonden van Zaterdag en Zondag. Tevens dank aan de heeren G. Slap- man, J. Laarkamp en Ouwens, die vrijwillig hun muzikale medewerking verleenden. DE BEWONERS Dankbetuiging. Aan alle collega's, buren en kennissen betuig ik mijn' hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling ondervonden- bij mijn 25-jarig ambtsjubileum N.S. H. Timmerman; T. Oly Benedenweg 144B, St. Pancras Juffrouw z.z.g.g. in lichte werkkring, verzorging v. kind of iets dergelijks. Br. no. E 107 boekh. fa. Zwaan Zn. Alkmaar. Terstond' gevr R.K. Boerenknecht of Arbeider. Jan Stroomer Molenweg C 5 Oterleek. Biedt zich aan: bekwaam Manicure, in dames en/of heerensalon. Br. no. E 106 boekh. Zwaan Zn., Alkmaar. Nette juffr. 35 j., P.G. zoekt plaatsing' als huishoudster bij heer alleen, on geveer zelfden leeft., een kind geen bezwaar, liefst Alkmaar of omg. Br. no. 10347 bur. van dit blad'. Wegens huwelijk gevraagd voor d. en n. flinke R. K. dienstbode, en een werkster. Schoutenstr. 4. Alkmaar. Gevraagd: een motorfiets in ruil v. turf of banden 26x2 ballon. Br. no. 10295 bur. v. d. blad. Een keurige huish. of 2e meisje biedt zich aan- voor Pastorie, leeft. 38 jr., v.g.g.v. Br. aan adres Leestraat 30, Baarn. Net meisje gevraagd als hulp in de huishouding v. dag en nacht. P. de Vries. Omval 45. Alkmaar. Te koop 8000 a 10.000 preiplanten bij Gebr. Slijkerman, A 104. Burgerbrug. Mevr. Beeker. Parklaan' H-hoef, Wie- ringen vraagt net meisje voor dag of dag en nacht, liefst kunn. koken. Gevraagd door jonge man vrije kamer met pension. Br. no. 1163 aan Boekh. K. ter Burg, t.o. Groote Kerk. Alkm. Biedt zich aan een nette jongeman, in bezit van MULO diploma, die op geleid wenscht te worden in den handel. Br. no. 10304 bur. v. d. blad. Aangeboden kampeertent, huisjesmo del, grondvlak 6x3. zijhoogte 2.25 m. tophoogte 2.75 m. ih g'. staat, in ruil voor kleine zeilboot. Tev. aangeb. gummi luchtbed v. buitenband 28xl'/s. Dorpsstraat 47 Nrd.-Scharwoude. Terstond gevraagd een flinke bak- kersbediende bij A. Büster. Ooster- weg. Bergen N.H. Een groot karpet in ruil voor een pr. heerenschoenen m. 44. v. d'. Meystraat 13E, Alkmaar. flus" een eigen plaats in ons vere nigingsleven. De keuze van het stuk was om twee redenen een gelukkige. Het jong"e gezelschap heeft met de opvoering hiervan onzen stadspatroon willen eeren uit dankbaarheid voor het ongeschonden-» behoud van onze stad; de andere reden ligt in de tref fende kwaliteit van het drama, dat, al speelt het in de jaren 256 na Chr., als voor dezen tijd geschreven is. De schrijver heeft kennelijk een analogie bedoeld, als hij het Romein- sche keizerrijk teekent, met de staat, en fuhrer-vergoding van het thans verslagen Derae Rijk, waarvan de adelaar van hetzelfde broedsel kon gekomen zijn als de adelaar van den Romemschen keizer. Het oude keizer rijk van Rome vond zijn gelijke m het moderne nieuw-heiaendom; het militairisme van „Befehl-ist Befehl" van den Pruis is een slaafsche imi tatie van den g'eest. waarvan in dit drama Cassius en Flagus de dragers waren. Deze .analogie bleek uit nog veel meer details; we denken bijvoor beeld aan de antithese tussehen Nazi dom en Christendom, waarvan we een gelijkenis te zien krijgen in het sterke contract „Praetor-diaken", Fulpius -Laurentius. De opvoering gaf in alle opzichten een zeer verzorgden indruk; het dé cor. de tooneelaankleeding, de cos- tuums en de grime, aan dat alles heeft de regisseur zijn volle aandacht geschonken, met volledig succes. Ook het spel beantwoordde aan onze hooge verwachtingen. Het eer ste bedrijf stelde al dadelijk het groo^ te conflict tussehen den Romein en den Christen. De door A. Buissink soms ietwat schuchter gespeelde Lau rentius vond in den Praetor van C. Keysper een bekwamen tegenspeler. Als we eere moeten geven aan wien eere toekomt, aan is het aan den laatste, die het stuk droeg, vooral in het tweede bedrijf. Zijn spel bewees, dat het bloed zich niet verloochent en dat hier een traditie wordt voort gezet var. het tooneel-amateurisme in Alkmaar. Beheerscht waren stem en gebaren, natuurlijk was het spel. Een knappe creatie gaf J. Dogger van ae Grieksche slaaf Nartes; hij nam het succes van het derde bedrijf voor zijn rekening, dat met een heerlijk slot, het opgaan in Paradise, de blijde bevrijding symboliseerde na de ver drukking der tyrannie. Ook hierin een analogie met dezen tija. Wordt gevraag'd: R.K. brood- en ban- ketbakkersbediende, óng. 2023 jaar. P. P. Breed, bakkerij, Limmen. Vermist: autoped op massieve ban den. Teg. bel. terug te bez. Joh. Zoon. Landstraat 12, Alkmaar. Te koop gevraagd: wandelwagentje, of in ruil voor erwten of boonen. H. Vrugt, Middenweg 9, Limmen. Vier nette R. K. heeren zoeken in Alkmaar een volledig kosthuis. Br. no, 10316 bur. van dit blad. Biedt zich aan keurig R. K. meisje voor de huishouding bij dame of heer. bij voork. Alkmaar. Br. bur. v. d. blad no. 10317. Aangeboden: heerenfaets m. lucht banden tegen goed karpet. Noorder straat 33, Egmond aan Zee. Te ruil kinderschoentjes mt. 28 en 32 voor schapenwol. A. Kleibroek, Tuit- jenhorn H 49. Harenkarspel. Biedt zich aan huishoudster met zoontje van 2 jaar, liefst bij man al leen, in omg. v. Dirkshorn. Br. no. 10320 bur. v. d. blad'. Ter ruiling aangeb. 2 pr. pr. d. sch. (bruin) m. 37 en 38 3/4 hak, tesamen voor 1 pr. lage h. schoenen m. 43. Te vens aangeb. pr. gr. teil tegen kin derteiltje. S. Jonker, 2e Landdwars. straat 9. Alkmaar. Wie ruilt: le kl. Telefunken Radio tegen een in g. staat z. motorrijwiel niet zw. dan 125 cm3 met duo? Aanb. P. J. Oudejans, A 146, Ursem. Ruilen: 1 driekwart damesjasje voor slank persoon, voor 1 heerenpantalon flink formaat! v. d'. Woudestraat 37, Alkmaar. Ter overname aangeboden: prima piano. Bevr. Emmastraat 47. Alkmaar Dame, 50 jr.. vr. in Alkmaar op stand goed gemeub. zit-slaapkamer m. vrije kookgel. Geen beroepstehuis, geen kinderen. Br. m. voll. inl. en pr.opg. no. 10357 bur. v. d. blad. Huwelijk. Weduwnaar met 3 kinderen zoekt langs dezen weg kennism. met R. K. vrouw of weduwe tussehen 30 en 40 jaar. Br. no. 10285 bur. v. d. bl. Ruilen Meisjeszomerscli. mt. 39 voor maat 37. Schoonewil, Reekerstraat 38 Alkmaar. Wie ruilt 2 pr. jongenschoenen mt. 34 of 1 pr. d. sch. mt. 39 voor jongensch. mt. 36. Kennemerstraatweg E 52 te Alkmaar. Te ruil aangeboden Divan voor een i.g.st.z. heerenpak mt. 54. Br. no. 10339 bur .van dit blad. Dr. P. GROENHART, arts, Dirkshorn. tijdens spreekuur 910 uur telefonisch te bereiken no. 232 Verder no. 212 BESTELT VROEGTIJDIG Uw bloemen voor de a.s. versieringen. Alle soorten. A. BOERSEN Jz. Bloem- en Plantenkweekerijen Omval Alkmaar Scbermerdijk 14 DR. J. J. JUNGERHANS Specialist voor Inwendige ziekten GEEN SPREEKUUR v. 10 tot 27 Aug. Wederom telefonisch aangesloten onder ons oude nummer: 3 3 0 8. Boek- en Handelsdrukkerij Fa. H. SANDERS' Zn. Hekelstraat 1 - Alkmaar Het aantal medewerkenden is te groot, om aller spel afzonderlijk te bespreken; we willen volstaan met te zeggen, cat alle rollen goed verzorgd waren," ook het samenspel en het me despel der figuranten liet niets te wenschen over. De proloog van Pie- ter van de Valk en actueele inlei ding zijn door Mea Coppens keurig gedeclameerd; alleen de tekst leende zich er uitstekend voor, dat de de- clamatrice zich meer richtte tot het publiek inplaats van tot de vogelen des hemels. De muzikale omlijsting van het strijkensemble onder leiding van J. van Engelen, was passend en onbe rispelijk, vooral de inleiding tot het derde bedrijf, waarvoor Ases Tod uit de eerste Peer Gynt-suite van Grieg gekozen was, werd indrukwekkend uitgevoerd. Al met al een opvoering, waarover we enthousiast kunnen zijn; we kun nen regisseur Jos Groenland geluk- wenschen met zijn roep en omgekeerd de roep van „Cantecleer" met zijn regisseur. De tweede uitvoering van vanavond is reeds uitverkocht; de derde, morgenavond, zal het zeker ook zijn. Dat is verdiend! Fr. OTTEN LANGESTRAAT Ook de Langestraat de Alkmaar, sche Kalverstraat gaat zijn bevrij dingsfeest vieren. Als datum is vast gesteld 29 Augustus a.s. De straat zal schitterend versierd woraen, meae met het oog op de stedelijke bevrij dingsfeesten. Voor de jeugd worden spelen georganiseerd', terwijl de oude ren des avonds in hotel Irene bij el- 'kaar komen voor een onderlingen feestavond. RONDE VAN ALKMAAR Zaterdagavond zal op het parcours Rippingstraat. Van Houtenkade, Hei. looërdijk ae 'ronce van Alkmaar ver reden worden, georganiseerd door de renvereeniging Alcmaria; de rit be glnt om 7 uur. Al zullen er geen be roepsrenners aan deelnemen, aan spanning zal het niet ontbreken; een sterk veld' amateurs wordt verwacht en zullen over een afstand van 70 km den strijd aanbinden. Renners als Harmans, de Booy. Van Beek, Hen nlnk, Bammens, Peters. De Bruijn en vele anderen zullen vechten voor de eer der overwinning. Het belooft een spannende sportavond' te worden. OPROEP Ondergeteekende, door den Districts- Militairen Commissaris te Alkmaar benoemd tot beheerder over: 1. het privé- en bearijfsvermogen van G. van Schaagen. handelende onder de firma Suze" Kuyper en wonende te Alkmaar aan de Houttil no. 15; 2. het privé- en bedrijfsvermogen van J. Ruiter, van beroep grond werker en aannemer, wonende te Alkmaar aan de Zocherstraat no. 30; 3. het vermogen van H. J. Visser, gewoond hebbende te Alkmaar aan de Ranonkelstraat no. 30; 4. het privé- en bedrijfsvermogen van K. Klinkert. van beroep foto graaf, gewoond hebbende te Alk maar aan de Langestraat no. 93; 5. het vermogen van L. H. W. H. v. Zutphen, gewoond hebbende te Alkmaar aan den Westerweg no. 159; verzoekt allen, die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan de bovengenoemde personen, goede ren, gelden en/of andere waarden van hen m hun bezit hebben of tot hen in eenïgerlei rechtsbetrekking staan, hiervan zoo spoedig mogelijk, in ieder geval vóór 25 Augustus a.s. schriftelijk opgave te doen aan on dergeteekende. Het niet voldoen aan deze oproep is strafbaar krachtens de Besluiten Herstel Rechtsverkeer en Vijanaelijk Vermogen. De Beheerder Mr. G. A. DE" LANGE. Alkmaar, 8 Augustus 1945. Kantoor: Breedstraat A 10. OPROEP Ondergeteekende. door den Militairen Commissaris voor het District Alk maar aangesteld als beheerder over het vermogen van ALFONS KAMINSKI, gewoond hebbende te BERGEN, Duinweg 9, „De Zandhoeve", verzoekt allen die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan of in eenigerlei rechtsbetrekking staan tot voornoemden A. Kaminski, goederen, gelden of andere waarden van dezen in hun bezit hebben- of weten waar zich zoodanige goederen, gelden of waarden bevinden, hiervan ten spoedigste, althans vóór 20 Aug. 1945, schriftelijk opgave te doen aan den ondergeteekende. Verzuim van opgave is strafbaar. Alkmaar, 6 Augustus 1945 De beheerder voornoemd. het buite: tlandsche persbezoek. Gisteren arriveerde een gezel schap journalisten van de buiten- landsche pers met hun dames, dat een excursie door onze provincie maakt, in Alkmaar. Ten stadhuize werden de collega's door het ge meentebestuur ontvangen en toe gesproken door den burgemeester, die een historisch beeld gaf van de stad en ook de nieuwste ge schiedenis van den bezettingstijd releveerde. De heer F. Canté be antwoordde deze speech, waarna onder leiding van den gemeente archivaris, den heer T. Wortel, het stadhuis bezichtigd werd en een rondgang door de stad werd gemaakt. Op Huize „Voorhout" werd het gezelschap ontvangen door Majoor Bokhorst, die een vlotte causerie hield over de geschiedenis van het Alkmaarsche M.G. op den in houd waarvan wij nader terug komen waarna collega G. Ba- lès van de Hongaarsche pers een dankspeech hield, waarin hij ten slotte majoor Bokhorst en zijn bruid, Zr. Groenhart, op hoffelij ke wijze gelukwenschte met hun aanstaand huwelijk. De avond werd doorgebracht met een gezellig samenzijn in ho tel Irene, waar onze collega's ken nis miaakten met de geschiedenis van het verzet in Alkmaar en het werk van de illegaliteit. Vanmorgen vertrok het gezel schap naar den Langedijk om de veiling te bezichtigen, waarna een bezoek werd gebracht aan de zui velfabriek Neerlandia in Stompe- toren. het kamp te Schoorl en dat te Castricum. Morgen om elf uur vertrekt het gezelschap naar de Zaan. DISTRIBUTIE VAN SCHOENEN Repatrieerenden en oorlogsslachtof fers, die in ALKMAAR zijn inge schreven in 1945, geen bon voor schoenen hebben ontvangen en hier aan nringend behoefte hebben, kun nen zich vervoegen bij den Distribu- tiedienst afd'. schoenen. Oudegracht 168, Alkmaar, kantooruren van 912 uur op Vrijdag 10 Aug., Maandag 13 Aug. en Dinsdag 14 Aug. Medegeno men moeten worden: a. nieuwe of nooastamkaart; b. oude stamkaart; c. eventueel ontvangsbeu'ijs schoe- nenaanvraag; d. voor repatrieerenden d!e D.T.- kaart. Andere gevallen dan hierboven ge noemd kunnen nog niet in behande ling' worden geomen. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll VRIJDAG 10 AUGUSTUS a.s., des avonds 8 uur zal de heer J. TEUNIS- SEN spreken over zijn 4*/s-jarig ver blijf in de Duitsche concentratie kampen: Buchenwalde, Grosz Rozen en Dachau. Declamatie door Mevr. Zaadnoorddijk Entree 50 ct. Geen toegang ben. 16 j. Zaal D. SWAGER, DIRKSHORN Mr. F. ZEILER. Ritsevoort 2, Alkmaar Vanaf Vrijdag a.s. 7 uur en 9.30 5 nieuwe sterren op het witte doek, in een film met drama en ontroering. Zondag 2 uur, 4.30 uur, 7 uur, 9.30 uur. Kaartenverkoop telkens v. 11-1 uur Vrijdag as. dagelijks urenprogram v.a. 7 u. doorloopend

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1945 | | pagina 2