de ien M-en Nieuw Noordhollandsch Dagblad :n iSlad en Omtrek De exploitatie van den Muziektuin JAPAN KNOCK-OUT t Reorganisatie van de politie Statuut Nederlandsche Bank Het water in de Wieringermeer zakt (2aalste nieuws Uitreiking van nieuw geld en van „geld kaarten A" door de plaatselijke distributiediensten I er 1945 roeren- werktui- deren en onder- Het over- ;e hopen mate be sten, die zwarten die zijn hand- en end aan bben ge- un mede leef u de ;rie van en met 'egewerkt kd ommen ider wei- Verder vare hef- engewone itste ja- ivermeer- 'dee ver- et voor- heeft del en ledege. jzonde- le En- an het zeer rant- aretten ;en. Donderdag 13 September 1945 den vo- tan, toen op de particu- hierbij orbij, dat rsoonlijk tl, dat hij proces het be de ge- hetzij ryk aan- en ten beschikt, der voor ALKMAAR Door den exploitant van den mu ziektuin, G. Leering was gisteren de Mil. Commissaris der Prov. Noordholland, vertegenwoordigd' door Maj. Ir. C. Dekker in kort ge ding gedagvaard' n.a.v. het door het M. G. aan L. gegeven bevel de ex ploitatie van den muziektuin stop te zetten en de gebouwen daarvan met zijn gezin te verlaten voor 15 September a.s. Namens het M. G. trad op Mr. Scholten, die eraan herinnerde, dat Leering den muziektuin van de ge meente in '43 gepacht had voor f 200 per jaar. Van de buurtvereenigmg „De Vierstaten" die in den muziek tuin een leestavond wilde org'anl- 6eeren, was bij het M. G. een klacht ingekomen, dat de feestavond f 1500 moest kosten. De winst zou volgens een verklaring van L zelf maar f 750 bedragen.* Ook van andere buurtvereeni- gingen waren er klachten; van den caféhouder A. v. Oeffeit was een schriftelijke verklaring, dat er een schromelijk hooge winst gemaakt werd door L. Een andere ingekomen klacht was, dat tijdens de bezetting zwelgpartij en door weermachtaannemers in c'en muziektuin georganiseerd waren. Voorts zou aan teveel personen op dansavonden entree verleend' zijn alsook aan kinderen beneden den toegestanen leeftijd. Van de zijde der r.k. geestelijkheid' zou ook een klacht zijn ingekomen over onbe hoorlijkheden op dansavonden. Voorts behandelde Mr. Scholten een aan den burgemeester uitge bracht politierapport, volgens het welk er zonder vergunning werd ge danst; dat er teveel publiek voor het dansen werd toegelaten, w.o. kinde ren van 15 tot 16 jaar, dat er geen ouderen voor toezicht zorgden, dat stelletjes op aanstoot gevende wijze op de banken zaten, dat de exploi tant geen medewerking verleende en dat het hem alleen te doen was om geld te verdienen. Ook waren klachten ingekomen tegen d'e hin derlijke muziek, door een geluid versterker uitgezonden, waarbij dan liederlijke liedjes ten gehoore zou den zijn gebracht. De exploitant werd in dit rapport als niet geschikt voor deze functie geschetst. Voorts was een klacht ingekomen van de buurtvereeniging Hekel straat, die aanvankelijk voor f 80.- den tuin gehuurd had, doch kort voor den feestavond' f350.- meer moest aftikken. Het M.G. achtte daarom den toestand onhoudbaar en gezien de prijsopdrijving', het gevaar voor de zedelijkheid' en de overtre ding der Overheidsvoorschriften ge lastte het L. de exploitatie te staken en het gebouw te ontruimen, zulks na overleg en in overeenstemming met politie en burgemeester. Pleiter achtte het M.G. gerechtigd tot den genomen maatregel in het belang van de veiligheid' van de Staat. Mr. A. J. M. Leesberg, optredend namens eisc&er, herinnerde eraan, dat de gemeente destijds blij was den Muziektuin aan Leering ver pacht te hebben voor f 200.-. Dank zij d'e omstandigheden der bevrij ding' slaagde L. erin den Muziektuin, die vroeger nooi^ ging, exploitabel te maken. Spr. betoogde, dat in het geval van de Vierstaten niet van prijsopdrijving gesproken kan wor den, hoogstens van een poging' er toe. Het politierapport noemde spr. buitengemeen slap; hij begrijpt niet hoe het M.G. daarop kan besluiten. Spr. mist n.l. elk proces-verbaal, dat de in het rapport gedane bewe ring moet staven. Waaruit blijkt, Vervolg van pag. 2 (Slot) velen hopen slimmer te zijn dan de regeering' en het is mij evenzeer be kend, van welke sluipwegen en ma nipulaties zif zich bedienen. Ik heb onlangs een anoniemen brief ont vangen van iemand', die mij ho nend' bedankte voor de gelegen heid, die hij, terwijl de geldzuive- rlng op zich liet wachten, meende te hebben gevonden om zijn zwarte g'eld' in veiligheid te brengen, tegen deze lieden zeg ik: juicht niet te vroeg. Het zal U blijken, dat wij di verse verrassingen voor u in petto hebben, die voor u niet plezierig zullen zijn. Het goedwillende deel van de be volking roep ik toe: laat niet in met hen die in de afgeloopen jaren ons volksleven hebben vergiftigd. Gaat niet in op aanbiedingen, die u zouden kunnen worden gedaan, doch helpt daarentegen de regeering het doel te bereiken, dat zij zich in het belang van het land heeft gesteld en met inzet van al haar krachten zal najagen. Luisteraars. De geldvernieuwlng* Is op komst. Ik heb u haar opzet en haar doel in groote lijnen geschetst. Wij staan aan den vooravond' van een maatre gel, die hier te lande nog nimmer is beproefd en die, naar ik hoop, in de toekomst nimmer zal behoeven te worden herhaald'. Ik verheel mij niet, dat' ons volk een week tege moet gaat, waarop het zich met groot overleg zal moeten voorberei den en waarin zich ongetwijfeld nog tal van moeilijkheden zullen voor doen. Het belang, dat met het wel slagen van de geldvernieuwing wordt gediend, is echter oneindig' veel grooter dan het ongemak, dat zij zal veroorzaken, gij hebt bi de achter ons liggende jaren getoond', dat gij een oorlog en een oorlogseconomie hebt kunnen doorstaan. Toont thans, dat gij ertegen opgewassen zijt om de pijn, die de geboorte van een vred'es-economie met zich mee brengt, moedig te verdragen. dat de zedelijkheidsvoorschriften zijn overtreden? Spr. neemt aan, d'at het publiek zich in de bevrijdingsroes wat los gedragen heeft; maar ge beurde dat niet in Hotel Irene? Als er iets in strijd met de zeden voor gevallen is aldus spr. dan moet men dit niet kwalijk nemen; dat moet men op den koop toe nemen aldus mr. Leesberg. Van overtreding van drankwet is geen sprake; het buurtfeest, waarbij genever geschonken zou worden, is niet doorgegaan. Spr. wil met kracht tegen dit bevel opkomen. Het M.G. maakt bijna dagelijks misbruik van zijn guzag. Namens L. vraagt PI. handhaving van het pachtrecht. Hier wordt naar spr.'s meening de veiligheid van de Staat niet in g'evaar gebracht. De feestavond van het Postfanfarecorps kostte f 500.doch hieraan ver diende L. maar f 150.hetgeen spr. niet buitensporig noemt. Wat de rekening van het Viersta- tenfeest betreft, heeft L. onvoor bereid wèl gezegd, dat daar f750 winst aan zat, doch een nadere cal culatie op papier gaf een winst aan van maar f375.—. Als dergelijke winsten ongeoorloofd zijn, waarom sluit men dan Hotel Irene niet? Spr. zegt dan, dat de Cdt. der B.S., de heer Muris, direct na de bevrij ding' dans vergunning gaf; van elke festiviteit werd de politie op de hoogte gesteld en nimmer werd' van die zijde gezegd: dat mag niet. Dat er liederlijke liedjes gezongen zijn, is spr. nie't bekend en ook zou spr. gaarne vernemen, welke geeste lijke een klacht heeft Ingediend'. De exploitant van, de Leeuwerik te Haarlem heeft aan Kapt. Werkman verklaard, dat d'e tarieven van L. correct waren; waarom dit niet ver meld? Spr. overhandigt voorts den rechter een lijst van pl.m. 20 buurt- e.a. vereenigingen met tevreden- heidsbetuigingen aan het adres van L. Pleiter concludeert, dat de vei ligheid van de Staat niet in gevaar is gebracht; hij dringt aan op het hooren van getuigen van Horeca en is van meenkig, dat L. niet brood'e- loos gemaakt mag worden. Mr. Scholten betoogt, dat hij den persoonlijken levenswandel van L. niet in het geding heeft gebracht; voorts acht spr. dat er wel sprake is van prijsopdrijving; een aanbod staat hier gelijk met een transactie (Vierstaten-geval). Spr. weet niet welke geestelijke een klacht heeft ingediend. De exploitant van de Leeuwerik noemde de tarieven vrij normaal, doch aan den hoogen kant, temeer, daar de prijs van de ingele verde grondstoffen voor d'e con sumptie niet werd terugbetaald. De president Mr. de FHenes be paalde de uitspraak op hedenmor gen half elf. Heden beslissing nemend, ver klaarde de rechter zich onbe voegd om uitspraak te doen, daar hij zich anders op de plaats van het M. G. zou stellen. Het be sluit van het M. G. blijft dus van kracht. f1400— GEROLD Een caféhouder hier te plaatse, die in een café wat te diep n het glaasje had gekeken, wierp zich na zijn offer aan Bacchus in Morpheus' armen. Toen hij twee uur later uit deze omarming ontwaakte, bleek zijn portefeuille met f 1400.- ^verdwenen. Hij is nu vrij van in de rij te staan bij de Spaarbank om zijn geld in te leveren. De politie doet onder zoek. DE TREINENLOOP Met ingang van Donderdag is een wijziging in den treinenloop gekomen, die tevens een belang rijke verbetering kan worden ge noemd; de nieuwe regeling is als volgt: vertrek Alkm. 5.30 9.00 16.45 aank Helder 6.25 10.42 17.53 vertr. Helder 6.56 13.00 18.40 aank. Alkm. 8.05 14.45 19.49 met aansl. naar Amsterdam vertr. Alkm. 8.55 19.55 De reizigers gelieven er reke ning mede te houden, dat men, wanneer geen personenwagens beschikbar zijn, met goederen wagens genoegen moet nemen, maar het begin van een norma len treinenloop is gemaakt en de voortvarendheid der Ned. Spoor- CONCERT Elmajo Chrishenger, Alt Loh Groen, Viool. In de groote zaal van 't Gulden Vlies zaten een veertigtal bezoekers bijeen, die met groot geduld het lan ge, en tamelijk eentonige programma aandachtig volgden, en als er veel te waardeer en viel, dit ook lieten blij ken. De achttien nummers, bestaande uit meestal oude herinneringen, wel ke in de huidige uitvoeringspractijk niet meer voorkomen, te gaan be spreken is ondoenlijk;' we zullen ons dus tot 'n enkele keuze bepalen. De zangeres zong vaak zéér verdienste lijk, détoneerde nog al eens, maar kon niet uitkomen boven een»middel- matige prestatie. Met het liedje „Je- sus Bloemhof" van Pijper had ze te recht veel succes. Wanneer ze aan den vleugel plaats nam, om d'e vio list te begeleiden, bleek vooral in het viool-concert van Mozart, de muziek boven haar krachten te gaan en werd door verkeerd pedaalgebrulk het klankbeeld nog al vertroebeld'. De violist, in het bezit van een pracht instrument, speelde het D-dur con cert van Mozart technisch bewonde renswaardig. maar kwam overigens niet bovende materie uit, in het concerto van Fartir.i was dit wèl het geval, zoodat hij met z'n laatste stuk ons nog' muzikaal wist te boeien. Als pianist schijnt hij zich muzikaal be ter uit te kunnen leven, want hij toonde zich in de begeleiding van de zangeres een voortreffelijk accom- pagnateur. De solisten hadden bloe men in ontvangst te nemen. W. Schreurs BEEMSTER. - West-Beemster richt zijn buurtvereeniging op. - Maandag avond werden de bewoners van West-Beemster ter vergadering ge roepen, om tot oprichting te komen van een buurtvereniging. Deze ver gadering werd geleid door d'en heer G. Weel. Het was de bedoeling, om door middel van d'e vereeniging, de bewoners van West-Beemster nader tot elkander te brengen, verschillen de oude veete's uit den weg te rui men en plaatselijke feesten te orga- niseeren. Na deze uiteenzetting ging men óver tot het kiezen van een be stuur. Met g'roote meerderheid van stemmen werd tot voorzitter geko zen de heer G. Weel. Verder kwamen de volgende heeren in het bestuur: H. Droog, J. Wiersma, D. Braak, J. Dekker, L. Slot en J. Kluft. Door dit bestuur werd voorgesteld, om deze maand n-og een bevrijdingsfeest te crganiseeren. Uit de vergadering kwamen stemmen op om dit jaar in het geheel geen feesten meer te hou den. Na vele discussies werd er be sloten om dan alleen feestavonden te houden: een voor de gehuwden en een voor de jongelui, en kinderspe len. Generaal Mac. Arthur heeft ver klaard, dat Japan geen kans heeft, om zijn militaire kracht opnieuw op te bouwen. Wanneer d'e bezettings troepen in Japan hun werk ten einde gebracht zullen hebben, zal niet al leen Japans gewapende macht heb ben opgehouden te bestaan, doch zal ook zijn orlogsindustrie volkomen opgeruimd' zijn. Japans bevoorrading met grondstoffen zal dusdanig wor den beperkt, dat het nooit meer dan een mogendheid van lageren rang zal kunnen zijn. In de eerstkomende jaren, zeide Mac Arthur, zal Japan trouwens moeite hebben om zooveel voedsel te produceeren. dat het volk voor den hongerdood bewaard blijft. Wij vernemen, c'at spoedig te ver wachten is een wetsbesluit, houden de nadere voorziening' ten aanzien zoowel van de organisatie als van de taak der Nederlandsche politie. Naar „Economische Voorlichting", het weekblad van den economischen voorlichtingsdienst verneemt, is bin nenkort de benoeming te verwachten van een staatscommissie, welke tot taak zal krijgen een herziening' voor te bereiden van het statuut der Ne derlandsche Bank. Het water in de Wieringermeer is thans 50 c.M. gezakt geduren de de eerste maand van droog making na het sluiten van den dijk. Aan de randen van den polder in. het Noorden en in het Westen zijn enkele hooggelegen gedeelten droog gevallen, waar door de daar nog aanwezige boerderijen kunnen worden her steld en nog dezen herfst de gronden kunnen worden inge zaaid. Van. de 500 boerderijen, die de polder telt, zijn er nog 80 over en meestal op de hooge gronden aan de randen. ONS KOREN STAAT TE BLOEIEN! Minister Vos heeft op een persconferentie de volgende verheugende mbdedeeling gedaan over de mogelijk heid, dat de couranten bin nenkort wat grooter zullen kunnen worden! Sedert de bevrijding werd het verbruik aan couran tenpapier door invoer uit Canada gedekt. Deze maand gaat de courantenpapierfa briek van de firma Van Gelder weer produceeren, hetgeen inhoudt, dat de couranten zonder dat zij ook maar bij benadering hun vroegeren omvang zul len hebben toch wel wat ruimer zullen kunnen wor den, aangezien de import nog voortduurt. In verband met het vriesgevaar in den winter waardoor het vervoer zou kunnen stag- neeren is het noodzake lijk. bü de daabladen een voorraad te vormen. De Binnenlandsche Burger luchtvaartdienst zal Maandag 17 September a.s. worden geopend met de vliegdienst Amsterdam EindhovenMaastricht, ten be hoeve van Overheidspersoneel. Op het Britsche Vakvereenigings- congres heeft de afgevaardigde van de American Federation of Labour een scherpe aanval ge daan op de Russische vakbewe ging. Prins Konojo, die drie maal eerste minister van Japan geweest is, heeft in een inter view de schuld van den oorlog geworpen op Tojo, die gerugge- steund werd door het leger Truman heeft verklaard, dat 't probleem der Dardanellen op de Londensche Conferentie aan de orde komt. De besprekin gen in China tusschen Tsjoen- king en de Communisten verloo- pen volgens een officieele ver klaring gunstig. Mac Arthur heeft de ontbinding gelast van het beruchte Japansche geheime ge nootschap de Zwarte Draak, en zeven leiders in hechtenis laten nemen. PROVINCIALE PUBLICATIE Het Centraal Distributiekantoor maajct bekend', dat in het tijdvak van Woensdag 19 tot en met Dinsdag 25 Sen- tember 1945 de bevolking' in staat wordt gesteld thans in omloop zijnde bankbiljetten bij de plaatselijke distributie- diensten om te wisselen in nieuwe muntbiljetten van een gulden en 2Vs gulden tot een bedrag van tien gulden per persoon. De dagen, waarop men zich aldaar moet vervoe gen, zullen plaatselijk nader bekend gemaakt worden. Op den daarvoor bepaalden dag dient per gezin een der gezinsleden (18 jaar of ouder) zich bij den distributeidienst te vervoegen met, ten eerste: de stamkaart plus inlegvel van het gezinshoofd; ten tweede: de inlegvellen van d'e overige gezinsleden; ten derde; de brandstoffenkaart van het gezin. Voorts moet per gezinslid tien gulden worden ing'ele- verd in bankbiljetten van f 10.f 20.f 25.of f 50. in levering van muntbiljetten van f 1.of f 2.50 en f 5. is niet geoorloofd. Er dient voor gezorgd te worden, dat inlevering in gepast geld plaats heeft. Beschikt een g*ezin niet over voldoende bankbiljetten om voor alle gezinsleden de omwisseling te doen plaats heb ben, dan moeten behalve de stamkaart plus inlegvel van het gezinshoofd' en de brandstoffenkaart slechts zooveel inlegvellen worden meegebracht als noodig is voor de omwisseling van de beschikbare bankbiljetten. Zij, de niet over voldoende bankbiljetten beschikken, maar wel een geblokkeerde rekening bezitten wegens in geleverde biljetten van f 100.kunnen bij het kantoor, waar zij de biljetten van f 100.hebben ingeleverd, het ontbrekende bedrag opnemen tegen overlegging van een schriftelijke verklaring van onmacht tot betaling'. Bij de inlevering der bankbiljetten verwijdert de distri- butiedienst van de inlegvellen de bonnen 25 (rechterbo venhoek) en neemt deze in. Losse bonnen worden niet aangenomen. De uitbetaling der nieuwe muntbiljetten ge schiedt aan de houders van brandstoffenkaarten in biljet ten van een gulden en aan de overige gezinsleden in bil jetten van 2Vz gulden. Zij, die niet in het bezit zijn van inlegvellen, komen niet voor omwisseling in aanmerking. Reclames dienaangaande worden niet in behandeling genomen. Voorts zullen tegen inneming van de bonnen 51 (rech terbovenhoek) der brandstoffenkaarten en z.g. „Gelckaar- ten A" worden uitg'ereikt, waarop d'oor den distributie- dienst het nummer van de stamkaart van het gezinshoofd wordt ingevuld. De distributiedienst kruist daarbij bet vakje 401 a van d'e stamkaart van het betrokken gezins hoofd af. De verwij dering der bonnen 51 van de Brand stoffenkaart geschiedt door den distributiedienst; losse bonnen worden niet aangenomen. Deze geldkaarten A die nen voorshands zorgvuldig te worden bewaard'. Zij, die niet ln het bezit zijn van zoowel een stamkaart als een brandstoffenkaart, komen niet voor uitreiking' van een Geldkaart A in aanmerking, ook wat dit betreft, worden geen reclames aangenomen. Gezinshoofden of alleenwonende personen aan wie geen brandstoffenkaart is uitgereikt en d'le in verband daar mede bon 51 van die kaart niet kunnen inleveren ter ver krijging van een „Geldkaart A" kunnen een "Geldkaart B" aanvragen. Zij dienen zich hiervoor echter niet tot den distributiedienst te wend'en, doch moeten bij het postkan toor een aanvraag'formuler voor een Geldkaart B afhalen. Dit aanvraagformulier moeten zij vervolgens uiterlijk op Zaterdag 22 September a.s. ingevuld en onderteekend en onder overlegging van hun stamkaart indienen bij d'e bank, waar zij hun geld wenschen te deponeeren. Zij ontvangen dan van deze bank een „Geldkaart B", waarbij de bank in het vakje 401 a van de stamkaart d'e aanteekening b plaatst. Ook personen, die geen hoofd van een gezin zijn. doch den leeftijd van 21 jaar hebben bereikt en zelfstandig een inkomen genieten van meer dan f 100.per maand, kun nen, indien zij hun geld niet op de rekening van bet ge zinshoofd, doch op een afzonderlijke rekening wenschen te storten, op de bovenomschreven wijze in bet bezit ko men van een „Geldkaart B". In de provinciën Zeeland, Noord-Brabant en Limburg, bet gedeelte van Gelderland bezuiden de Waal en het eiland Goeree-Overflakkee moeten in plaats van de inleg vellen der stamkaart de thans aldaar geldige distributie bonkaarten bij den distributiedienst overleggen. In ver band daarmede kunnen uit het Zuiden afkomstige schip pers, de zich in het Noorden, Westen of Oosten des lands bevinden, op vertoon van bun bevrachtingsboekje in plaats van het inlegvel de hun in het Zuiden uitgereikte bon kaart voor de 10de periode overleggen. COLLECTIEVE UITREIKING Werkgevers worden desverlangd in staat g'esteld, ten be hoeve van hun personeel en de leden van het gezin, waar toe de werknemers behooren, de omwisseling van bank biljetten in nieuwe muntbiljetten tot een bedrag van tien gulden per persoon collectief te doen plaats hebben. De werkgevers, die hiqjwan gebruik wenschen te maken, nemen de bonnen no. 25 Van de inlegvellen van de werk nemers in. Ook d'e stamkaarten van de gezinshoofden on der de werknemers en de bonnen 51 van de brandstoffen kaarten van de gezinnen der werknemers worden inge nomen. De bonnen van het inlegvel worden geplakt op opplak- vellen en bij d'e distributiediensten ingeleverd'. De inleve ring der inlegvelbonnen moet geschieden in veelvouden van vijftig bonnen. De bonnen van de brandstoffenkaarten worden eveneens geplakt op opplakvellen en bij d'e distributiediensten in geleverd'. De inlevering der brandstoffenbonnen behoeft niet in veelvouden te geschieden. De Inlevering heeft plaats op door de distributiediensten nader aan te g'even dagen. De in te wisselen bankbiljetten worden in gepast geld' afgedragen. De distributiediensten nemen de in te leveren bonnen in ontvangst en verstrek ken aan de werkgevers muntbiljetten van een gulden m pakjes van 500 stuks of muntbiljetten van 2i/ï gulden m pakjes van 400 stuks. Desverlang'd' kunnen deze pakjes ter plaatse worden nageteld; reclames achteraf omtrent ver schillen kunnen niet word'en aanvaard. De werkgevers teekenen een kwitantie, waaPop zij tevens verklaren, dat de omwisseling uitsluitend ten behoeve van de gezinnen hunner wTerknemers is geschied. De werkgevers ontvangen eveneens d'e Geldkaarten A voor houders van brandstoffenkaarten ten behoeve van hun personeel. Werknemers zijn niet verplicht aan d*eze collectieve In levering van hun werkgevers deel te nemen. Heden 12 Sept. overleed na een kortstondig, doch smartelijk lijden, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden in het Eliza- beth-ziekenhuis, den heer N. BURGERING in den leeftijd van bijna 77 jaar. De Uitvaart zal plaats hebben op Vrijdag a.s. vanuit het ziekenhuis op het R.K. Kerkhof St. Bar bara te Alkmaar. Johannes Marie Catrien Gees Nico Bertus Mina Alkmaar. 12 Sept. '45 Raaksje 11 Eenige en algemeene kennisgeving Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig lijden, in den ouderdom van 75 jaar, onze lieve Vader, Be huwd- en Grootvader JOH. POOL Rz., Arts te Hoogwoud Weduwnaar van Maartje Stammes Hoogwoud R. Pool Dulvendrecht: C. Pool T. Pool-Burgerhoudt en Hans Amsterdam R. M. Pool Hoogwoud Jofy. Pool v M. Pool-Keetman Mada en Jool. De begrafenis zal plaats hebben te Hoogwoud op Zaterdag 15 September des namiddags om 2 uur. Geen bezoek. Geen bloemen Hoogwoud, 12 Setember 1945. Ruilen: 1 p, i.g.st.z. D. br. sportsch. m. 38 tegen 1. p. 1. schoenen m. 38. Nieuw- poortslaan 34. Alkmaar.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1945 | | pagina 3