Nieuw Noordhollandsch Dogblad Stad en Omtrek Geen hout voor de kachel Van filmplaat tot vensterglas Een half millioen dakloos Vier Kamerleden TUINDERS NAAR FRANKRIJK Toepassing van de atoomenergie dcodenmarschen IN BORNEO bevoorrechting radioprogramma zware straffen ge-eischt Donderdag 15 November 1945 ALKMAAR HARRY VAN OS ZINGT VOLKSLIEDJES Avond van kunstgenot Harry van Os, heeft gisteravond daartoe uitgenoodigd door de Cul- tureele Commissie van „De Vrije Alkmaarder" in de aula van het Murmellius gymnasium voor een flink bezette zaal, een getuigenis afgelegd van ziin kunnen. Mevr. Tas-Collo van „De Vrije Alkmaarder" heeft den zanger kunstenaar ingeleid en daarbij 'n korte uiteenzetting gegeven, wat de Cultureele Commissie met het organiseeren van dezen en nog volgende avonden be.oogt. Harry van Os heeft op dezen avond een greep "edaan uit zijn uitgebreid repertoire en vooral de vele volksliederen van evenzoo- vele landen 'ten gehoore gebracht. Zelf verzorgde hij de bas-luit-be- geleiding. Veel en goeds heeft hij geput uit de Jiddische volksliedjes van Polen, de Oekraine en de Balkan- staten, liedjes, die eeuwenlang voortleven in een volk en waar van niemand eigenlijk kan zeg gen, wie ze heeft geschapen. Vooral een Deensch liedje en een uit het Engeland van twee eeuwen geleden, vielen in den smaak; ook een oud liefdeslied van een Groningsch meisje oogst te veel bijval. De zanger, die over een vrij zwak, doch gaaf stemgeluid be schikt, encadreerde zijn volks liedjes door een verklaring en vertaling vooraf te geven, hetgeen zeer zeker ten goede kwam aan het succes. P. S. SINT NICOLAAS IS GEARRIVEERD. Bij Vroom Dreesman. Gistermiddag om kwart over twee is Sint Nicolaas hier ter stede gearriveerd en heeft voor- loopig zijn intrek genomen bij de firma Vroom Dreesman. Ook voor den Bisschop zijn de oorlogsjaren niet ongemerkt voorbij gegaan, want hij lijkt véél ouder te zijn geworden. Zijn knecht staat hem als altijd ten dienste. Op de eerste etage van het win. keigebouw houdt hij eiken mid dag receptie voor de kinderen. En hij deelt zelfs voor hen, die niet stout geweest zijn, chocolade uit. Jammer, dat zelfs de Goed heilig man gebonden is aan dis tributiebepalingen en daarom moet men vooraf zijn versnape ringsbon inleveren. Desondanks was het een rumoerige deukte van moeders en kinderen, die al len ter receptie wilden. Wij gelooven niet te veel te voorspellen, wanneer wij schrij ven, dat Sinterklaas het volgen de jaar, zoo niet bonvrij zijn ga ven zal kunnen distribueeren, dan toch in ieder geval met mil. der hand. 45 JAAR ALS DIENSTBODE BIJ EEN FAMILIE. Een voorbeeld voor vele meisjes. Het is vandaag 45 jaar geleden, dat mej. J. M. C. Smeenk als dienstbode in dienst trad bij mevr. de wed. A. Bruyn-v. Alde- wegen, thans wonende Oude gracht 253 te dezer stede. Vijf en veertig jaren in dienst bjj één en dezelfde familie, is een gebeurtenis, die wel heel scherp contrasteert met den huidigen dienstbodennood en een voor beeld voor honderden meisjes, die zich als hulp in een gezin ten nutte zouden kunnen maken, doch een meer „sensationeelen" werkkring amhieeren. Mej. Smeenk is reeds 73 jaar, doch zij is nog steeds de zorg zame en ijverige gedienstige, die zich met nijvere handen wijdt aan haar taak, welke den laat- sten tijd voornamelijk bestaat uit het verzorgen van mevr. Bruyn, die als gevolg van den bominslag aan de Oudegracht blind gewor den is. Zeker zal het mej. Smeenk van daag niet aan belangstelling ont_ breken. En dat is daarmede zal wel elk lezer het eens zijn ten volle verdiend. GIDEONS CONCERT Voor dit concert, georganiseerd door d'e Gideonsbende, hadden we 'n grootere belangstelling verwacht; de concertanten van dezen avond had den dit o.i. alleszins verdiend. Riet Schouten (viool), Anneke Ja cobs (piano) en Jan v. d'. Peet (cla rinet en piano) hadden een belang rijk programma samengesteld, be staande uit noviteiten of zeldzaam gespeelde werken. Dit feit is op zich zelf al reeds een verdienste. Het debuut van Anneke Jacobs als solo-pianiste kan als zéér geslaagd' worden beschouwd, toegerust met 4e noodlge techniek, pianistische aan slag en muzikaliteit, houdt haar spel ook voor de toekomst nog veel schoone beloften in. De Valses nobles et sentimentales van Maurice Ravel werdfl voortref felijk gespeeld'. Vooral als accompagnatrice gaf ze mooi spel te genieten in haar bege leiding van de Viool Sonate van Grieg. De violiste Riet Schouten boeide vooral ln de Sonate van Grieg, door muzikale voordracht en belangrijke toonvorming. In de Mozart-Sonate werd haar spel wat overstemd door de te sterk ge speelde klavierpartij, uitgevoerd door Jan v. d. Peet. Deze had als accom- pagnateur en vooral in Mozart, be scheidener moeten zijn. v. d. Peet had veel succes met zijn voortreffelijke uitvoering van "Pre mière Rhapsodie pour Clarinette" van Debussy. Het publiek toonde de lof waardige praestatles ten zeerste te waardeeren en liet het aan veel ap plaus en bloemen niet ontbreken. De Gideonsbende moet zich door d'e matige belangstelling niet laten ontmoedigen, maar voortgaan derge lijke avonden te organiseeren; dit zal ongetwijfeld ir.tresse voor de goede kunst stimuleeren. W. SCHREURS ARR.-RECHTBANK De eerste zaak betrof de beruchte inbraak op 22 Sept. 11. aan den Wes- terweg te Alkmaar, waarin Maartje H. een hoofdrol had gespeeld. Zij was door het openschuiven van een raam binr.eng'ekomen, maar op heeterdaad betrapt door twee rechercheurs, die zich verdekt hadden opgesteld. Een man, die buiten op uitkijk bad ge staan, wist te ontkomen. Wegens poging tot diefstal eischte de Officier 9 maanden. De verdediger bracht eenige interne zaken ter sprake en vroeg, met 't oog op het huisgezin van -beklaagde, clementie. Jacoba H. had eenige textielgoede- ren als geschenk aangenomen, we tende dat zij van diefstal afkomstig waren. Ondanks de ontkentenis van beklaagde was de eisch eveneens 9 maanden. De schuld van Jacoba stond voor den verdediger geenszins vast, zoodat hij vrijspraak vroeg, subsidiair het uitbrengen van een reclasseerh.gsrapprt. Een zonderling persoon is ongetwij feld P. R. te Hoogkarspel, die op 20 April 1944 een rijwiel ontvreemdde, toebehoorende aan zekeren Reus. De Officier achtte een psychiatrisch on derzoek wel wenschelijk, maar moest de maatschappij tegen dergelijke menschen beschermen; eischte daar om 8 maanden. Na verdere beraadslaging werd tot aanhouding besloten. Chr. V. te Den Helder werd be schuldigd als bestuurder van een vrachtauto aansprakelijk te zijn voor de aanrijding met een auto, komende van de Kooy r:aar Ewijeksluis, waarin twee personen zich bevonden, waar van de een nogal zwaar werd ver wond. Het ongeluk werd veroorzaakt doordat een der zware buizen van ben vrachtauto ii.' de voorruit van den anderen auto terecht kwam. Be klaagde was reeds door den Kanton rechter tot 100.— of 50 dagen ver oordeeld. De Officier zag geen nieuwe lichtpunten en eischte bevestiging. Het was onvoorzichtig van den melkslfjter P. R- te Hoorn om gelijk tijdig melk en water te vervoeren. Zulks wordt boor art. 20 van het Melkbesluit ten strengste verboden. Op 16 Jan. 1944 had een controleur 't feit op de Nieuwstraat geconstateerd en was beklaagde tot 3 maanden ver oordeeld boor het Kantongerecht. Bevestiging werd gerequireerd. De laatste zaak betrof Joh. d. H. te Den Helder, beschuldigd verschillen de goederen; schoenen, jassen, on dergoederen, een flesch cognac enz. te hebben ontvreemd uit de woning van K. Een geheele reeks g"etuigen traden in 't geweer, doch c.e beklaagde ont kende pertinent, 't Was voor den Of ficier geen beletsel 5 maanden te vor deren. De verdediger achtte 't bewijs r.let geleverd. NIEUWE NIEDORP PROTESTVERGADERING De boeren van Oude Niedorp, Nieuwe Niedorp en Winkel beleg gen op Vrijdag 16 November a.s. in de zaal Kossen te Nieuwe Nie dorp een protestvergadering te gen de opgelegde hooileverings- plicht. Al 't beschikbare hout zal voor wederopbouwdoeleinden, meubel- fabricage, emballage e.d. gebruikt moeten worden en ook het afval kan in vele gevallen nog voor bor stels of penseelen ten nutte wor den gemaakt. Onder deze omstan digheden, kan geen hout als brandstof beschikbaar worden ge steld. Misschien kan in inciden- teele gevallen in boschrijke om geving per gemeente eenig hout ter beschikking van de bevolking worden gesteld, doch over het ge heele land kan dit zeker niet. Wat eventueel aan z.g. stobben dat zijn de stronken van gevelde hoornen en door oorlogsgeweld geschonden hout kan worden verkregen, zal in het algemeen, indien er niets meer uit vervaar digd kan worden, voor zieken huizen, scholen en openbare in stellingen ter beschikking komen. Bij beroeps- en amateurfoto- grafén, röntgenologen, in de ar chieven der ziekenhuizen etc. be rust een aanzienlijke hoeveelheid fotografisch filmmateriaal. De filmplaten bezitten alle eigenschappen, zonder welke een ruit niet bruikbaar is. De ruit isoleert behoorlijk en is, naar verscheidene andere proeven aantoonden, sterk genoeg om elke windvlaag te weerstaan. Op dit noodglas-systeem, dat door Bredero's Bouwbedrijf te Maarssen is ontworpen, is patent aangevraagd. In elke gewenschte afmeting kan het worden toe gepast. Het welslagen van deze begla zingsplannen hangt af van de medewerking der materiaalbe- zitters, waaronder er ongetwijfeld velen zullen zijn, die meenen, dat daadwerkelijke hulp aan landgenooten tegen de gevaren, die in herfst, en wintertijd dé gezondheid bedreigen, noodzake lijker moet worden geacht dan het volledig bewaren van archie ven. De te verwerken rantsoenfilms etc. worden beschikbaar gesteld door bemiddeling van het com missariaat Noodvoorziening. De „New-York Times" laat in een verslag van drie pagina's de toestanden in de verschillende landen van Europa de revue pas- seeren, waarbij in de passage, welke aan Nederland gewijd is gezegd wordt, dat een half mil lioen Nederlanders dakloos zijn, terwijl bovendien het aardappel rantsoen vermindert. Naar wij vernemen, hebben de volgende benoemd verklaarde leden van de Staten-Generaal voor deze functie bedankt; prof. dr. J. H. W. Verzijl te Utrecht, dr. J. P. Kruyt te Utrecht, mevr. dr. H. Verwey-Jonker te Eind hoven en de heer H. W. v. Rand wijk te Amsterdam. Beide eerstgenoemden waren benoemd verklaard tot leden der Eerste Kamer, beide laatstge. noemden tot leden der Tweede Kamer Naar wij vernemen vertrok hedenmiddag 12.37 vanaf het C.S. te Amsterdam de eerste groep Noord- en Zuidhollandsche land en tuinbouwers met hun leider naar Frankrijk, om de door hen gekozen pachthofsteden en be drijven te gaan bezichtigen. Deze bedrijven hebben een oppervlak te van 30 tót 130 H.A. Tot deze eerste groep behooren de heeren P. Obdam, Weere- Hoogwoud; P. de Leeuw, K. Vis. ser, W. Rustenburg, C. Vijn, Jan de Leeuw, D. Vijn uit Opperdoes; P. Rustenburg, Oudkarspel; Th. den Hollander, L. Blant, Rijswijk J. Wildenheest, Scheveningen;' G. Boender en W. Hoogendam, Loosduinen. Een groep Fransche theoretici en ingenieurs maakt bekend, dat men er in geslaagd is een toestel te vervaardigen, gebaseerd op het beginsel der vrijmaking van atoomenergie; dit toestel zou een omwenteling teweeg brengen in de automobielindustrie. Het ap paraat zou in staat stellen tot las- schen met „atoom-waterstof". De onderzoekers""beweren. dat proe ven hebben uitgewezen, dat door het gebruik van hun vinding 20°/o minder benzine voor auto's noo- dig zal zijn dan vroeger. Boven dien zal de auto een grootere snelheid kunnen ontwikkelen. De „Daily Mail" brengt een artikel van zijn specialen corres. pondent te Singapore over den massamoord op 1800 geallieerde krijgsgevangenen twee maanden voor de capitulatie. Slechts zes overlevenden werden op Borneo door Britsche en Australische officieren, die op een onderzoe kingstocht uit waren, aangetrof fen. De Japansche officieren, die er bij betrokken waren, zijn ge arresteerd en zullen terecht staan als oorlogsmisdadigers. In een tweetal doodenmarschen werden de krijgsgevangenen door de bin nenlanden van Borneo gejaagd, ziek en gewond als zij waren. Diegenen, die re tenslotte bij neerY>*5n, werden door de Ja pansche bewakers door bajonet steken of revolverschoten om het leven gebracht. AAN ALLE KANTEN klaagt men over bevoordeeling van het Westen boven de andere dee- en van het land en bovendien over bevoorrechting van socialis ten bij benoemingen bouwi ande ren. Zoo schrijft de Haagse he re dacteur van. „Op Wacht", dat in Den Haag allerlei menschen be noemd worden op hooge posten, die allemaal uit het Noorden, liefst Amsterdam of Den Haag komen. En bij voorkeur uit so cialistische milieu. Kijk naar de ministeries van minister Scher- merhorn, van minister Mansholt, van mindnster Vos. Die socialis tische bezetting van de toppen geschiedt allemaal ten koste van het Zuiden, dat op de meest gran- diooze manier gepasseerd en ge negeerd wordt, zegt „Op* Wacht" en het stelt de scherpe vraag: Zijn dat de vruchten van de zgn. nationale eenheid, van het vin den van de verscheidene rich tingen? Ook mevrouw Verwey-Jonker uit Eindhoven schrijft in „Je Maintiendrai" over de overheer- sching van de groote steden en de neiging om daar alles op te knappen.- In het Zuiden zeggen ze: „Er zijn van die menschen. die vinden, dat alle Nederlanders maar in Amsterdam moeten ko men wonen". Zoo klagen ook de „Gelderlan der", de „Gazet van Limburg" en de „Tijd" over geestelijke bevoor deeling: in de Nationale Adv'"s- commissie, in de nieuwe Sta i- Generaal, in den Persraad, e„'. Wanneer zal men het eindelijk eens leeren? Het moge waar zijn, dat in het Noorden meer men schen wonen dan in het Zuiden e.a.. maar we leven toch niet meer in den tijd, dat de macht van het getal beslist? We leven toch ineen tijd van vernieuwing? En het gaat ook^ om de erken ning van alle geestelijke geledin gen in ons land en ons volk! Vrijdag 16 November 1345 HILVERSUM I, 301 M. 7.30 Lichte chtendklanken; 7.50 Ochtendwijding1 door kap. F. L. Koning; 8.01 Nieuws berichten; 9.00 Radio baken; 10.00 Muziek bij den arbeid; 10.45 Radio ziekenbezoek; 11.15 Gramofoonmu- ziek; 11.45 Berichten van krijgsge vangenen uit het Verre Oosten; 12.01 The Mills Brothers; 13.00 Nieuwsber. 13.45 Radio baken; 14.30 Opera en Operette; 15.15 Kwartier voor d'e vrouw; 15.55 Het Amsterdamsch Ka mermuziekgezelschap; 16.30 Het korte verhaal. 17.00 Dansorkest Piet Coo- maixS; 18.04 Ster van den dag; 18.30 Engeïsche les; 19.00 Nieuwsber. en reportage; 19.30 Novelty Serenaders; 20.15 Politiek weekoverzicht door L. de Jong; 21.00 Op de brug'. Minister Kleffens; 21.25 Radio Philharmonisch Orkest; 22.30 Zigeunermuziek; 3.01 Nieuwsberichten; 13.15 Avondwijding door kap. B. Kloppenborg. HILVERSUM n, 415 M. 18.01 De Nieuwsber. en persoverzicht; 18.30 Zweedsche liedjes; 18.50 Voor je sla pen gaat. 19.00 Het groote kwartet; 19.30 Programma voor de B. S.; 20.30 De werkende vrouw; 20.45 Orgelmu ziek; 21.00 Op d'e brug. Minister van Kleffens; 21.15 London: Philh. Orch.; 21.45 Avondwdjding. 22.15 Op de drempel van de nacht. Zes jaar voor collaborateur. De directeur van d'e timmerfabriek "Het Noorden" Joh. Lap te Koog a. d. Zaan stond voor het Bijz. Ge rechtshof te Amsterdam terecht we gens collaboratie. In '40 had hij 'n kapitaaltje van f 15.000; in '45 nadat hij gedtirende de bezetting ba rakken en munitiekisten had gefa briceerd was dit tot 'n kapitaal van f 182.000 gestegen. Verd. ver klaarde, dat winstmaken of hulpver leening aan den vijand bij hem niet had voorgezeten; hij voelde zich zelfs in geweten verplicht zijn bedrijf en arbeiders aan den gang te houden. Uit de getuigenverklaringen kwam naar voren, dat verd. onderduikers gehuisvest had en zijn zoon 'n groot Illegaal werker was. De proc. fiscaal Mr. W. P. Bakho ven betoogde, dat dit laatste bij na genoeg alle weermachtsaannemers het geval is; waar verd. niet onder dwang heeft gehandeld, eischte de fiscaal 6 jaar gev. waarvan 5 jaar door te brengen in een R.W.I. Afpersing. De motorboot-exploitant D. Sta- venuiter uit Monnikendam stond voor het Hof terécht wegens bedrei ging van L. Hordijk, dat hij deze bij den S.D. zou aangeven, omdat hij een Joodschen onderduiker huis vestte. Verd'. ontkende, doch had wel f 300.geaccepteerd van Hordijk. Aanleiding was 'n party paardenhaar van den onderduiker, welke Stave- nuiter onder zijn berusting had' en die hij niet wilde afgeven, zonder aandeel ln den winst. Bij een woor denwisseling hierover sprak hij van "Jodenrommel". Verd. verklaarde, dat hij bij het vooronderzoek onder doodsbedreiging bekend hack De fis caal achtte het ten laste gelegde uit de getuigenverklaringen bewezen en eischte 5 jaar gev. De verdediger concludeerde tot vrijspraak, omdat het ten laste gelegde niet bewezen was. Onderduikersverrader. De 71-jarige H. de Jongh uit Zaan dam stond terecht, omdat hij in Nov. *43 bij d'e S.D. in de Euterpe- straat verteld had, dat in de door hem aan D. Sinkeldam verhuurde bovenwoning de onderduiker P. Bak ker verborgen was, met gevolg dat d'eze vier maanden in Amersfoort heeft gezeten. Verd. békende en zei tot zijn daad gekomen te zijn, omdat hij vreesde dat S., met wien hij ru zie had hem zou verraden. De fis caal vond dit absurd'; dit buitenge woon ernstig feit getuigt van een slecht karakter; hij eischte 10 jaar gev., waarvan 8 jaar door te brengen in een R.W.I. Mr. V. Leesberg con cludeerde tot vrijspraak wegens on juiste dagvaarding daar d'e opzet van verd. was niet B., doch S. te treffen. Overigens vroeg pl. de uiter ste clementie voor zijn bejaarden cliënt die al 6 mnd'. preventief on derging. De fjscaal reduceerde hier op zijn eisch tot 7 jaar gev. De 51-jarige B. J. Scheffer uit Koog' aan de Zaan kön het niet uit staan. dat terwijl zijn zoon al jaren in Duitschland zat, twee onderdui kers bij zijn plaatsgenoot J. Finke nog steeds thuis waren, hij schreef derhalve uit beweegredenen van ja lousie 'n anonymen brief aan het Gew. Arb. Bureau, waarin hij die onderduikers' aangaf. Met 'n zee van tranen betoond'e hij z'n spijt; de fis caal nam omstandigheden in aan merking en eischte 3 jaar gev. met 10 jaar ontzegging van kiesrecht. Dolle Dinsdagnasleep. Op Dollen Dinsdag namen ook de NSB'ers van het Gew. Arb. Bureau te Zaandam de. beenen. De overblij- venden scheurden daar de reclime- bll jetten van de NSB en Hitier Duitschland van de muren. De Jeugdstormer Teun Kobes was riet gaan loopen. Integendeel, hij meldde zich juist dien dag als lid van de NSB, waarvan hy echter nooit meer iets hoorde. Hij was in zekere zin idealist, die door 'n meisje bij de beweging was gekomen nadat zijn socialistischen vader hem het ouder huis ontzegd had. Als lid van den Arbeidsdienst werd hij echter in de NSB teleurgesteld. Desgevraagd had hij den later teruggekomen directeur de namen van de scheur-maniakken genoemd, denkend dat het slechts een interne dlenstkwestie betrof; als verraad beschouwde hij dit niet. De fiscaal eischte 3 jaar gev. met 10 jaar ontzegging van kiesrecht. Mr. C. Smal uit Alkmaar wees op den jeug digen leeftijd van zijn stuurloozen cliënt, die in zijn hart geen slechte jongen is. Hy pleitte clementie. n Verraadster uit Alkmaar. De 41-jarige Annigje Kramer, huis vrouw van J. Oppersma wonende Omval 7a te Alkmaar, thans gedeti neerd in het H. v. B. te Amsterdam stond terrecht voor het feit, dat zij tegen de politie te Alkmaar gezegd had dat de zoon van J. Wiebes, Om val 3 daar ondergedoken was en in aanmerking kwam voor uitzending naar Duitschland. Verd. ontkende hetgeen haar ten laste was gelegd, hardnekkig. De agent J. Grotenberg als getuige gehoord, legde verkla ringen af volgens welke verd'. wel degelijk gezegd heeft, dat de zoon van Wiebes ook naar Duitschland moest zooals haar zoon. Hij heeft toen die zoon van Wiebes gewaar schuwd. De fiscaal wees erop, hoe ook hier weer 'n burenruzie aanlei ding was tot verraad'. Hij achtte het feit bewezen en eischt 5 jaar gev., waarvan 4 jaar door te brengen in een R.W.I. met 10 jaar ontzegging van kiesrecht. Mr. C. Berkhouwer genoot de twijfelachtige eer deze verdachte te verdedigen; hy vond zich in een moeilijk parket geplaatst. Vroeger liep men bij burenruzies' naar dén S.D., nu loopt men naar de P.O.D. ook voor 'n burenruzie. Pl. vond de maximumstraf van vijf jaar te zwaar en vroeg een mindere straf. "De stille vechter voor vrij Europa'» aldus onderteekende de Purmerender slager Ad'r. Ton een schrijven aan de Landwacht, waarin hij vier personen aanbracht die volgens hem zwarte handelaren waren; de radio niet in geleverd hadden enz. Waarom deed u dat? vroeg hem de President. Ik had' vermoed elyk een pesthui aldus verdachte, die hetzelf een "stomme zet" vond. Get. M. Footeirj, dienstbode had den bewusten brief gekregen van de echtgenoote van den Landwachter aan wien den brief geadresseerd was en zij haastte zich de personen in den brief genoemd, te waarschuwen. Ook in dït geval eischte de fiscaal de maximumstraf van 5 jaar gev. waar van 3 jaar door te brengen in een R. W.I. Mr. D. Buiskool uit Hoorn be toogde, dat verd. niet den vijand hulp wilde verleenen; de Landwacht is niet als een Duitsche instantie te beschouwen. De brief heeft geen ge volg gehad en verd. verdient daarom niet de maximumstraf. Pl. verzoekt derhalve clementie. Als laatste stond' terecht Chr. M. Broekhuisen, chauffeur uit Heiloo; hij had eind '44 een brief aan de Feldgendarmerie te Alkmaar ge schreven met de mededeeling, dat P. Brouwer uit Alkmaar een fiets van de Duitschers had gestolen. Doordat de Duitscher, aan wien verdachte d'en brief had gegeven deze doorgaf aan den Alkmaarschen rechercheur v. d. Burg. had een en ander geen gevolg voor Brouwer. De bedoeling van verdachte .was dezen Brouwer weg te werken en m zijn baantje te komen. De fiscaal qjschte ook in dit geval de maxi mumstraf van 5 jaar, waarvan drie jaar door te brengen in de R.W.I. Mr. H. Scholten uit Alkmaar pleitte verzachtende omstandigheden. Uitspraak in deze zaken over 14 dagen.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1945 | | pagina 2