STORMAANVAL Hei versckeUea van E. Hester Dzn. van „Jehova's Getuigen -Nieuw Noordhollandsch Dagblad De Katholieke Actie neemt den handschoen op 8 Ocfober-vereeniging „Alkmaar Onfzet" Koopt niet zwart! De prijzen zijn al hoog genoeg De Oostenrijksche regeering Zware brand te Willemstad RADIO-PROGRAMMA Slag voor Rimdvee- fokkerij in M.-Holiand een leerling of gev. kruideniersbediende Louter's Kruideniersbedrijf - Alkmaar Donderdag 29 November 1945 IN DE ZAAL van den Muziektuin heeft gisteravond de secte van „De Getuigen van Jehova" haar doelstellingen blootgelegd en wel op een zoodanige wijze, dat elk normaal-denkend mensch, voor eens en voor altijd zal weten, dat deze papenhaters van de ergste soort, stellingen verkondigen, die geen stellingen zijn en feiten verdraaien, zooals wij dit zelfs niet hebben ervaren van de zijde der felste natio- naal-socialisten. Voor hen, die op dezen avond als belangstellenden en zoekenden aanwezig waren, moet de uitwerking van de rede van den heer Diepstraeten wel averechts geweest zijn, want zijn betoog was een loopende-band-systeem van leugens en laster. VOORDAT deze bijeenkomst plaats vond, was de katholie ke Actie telefonisch nog wel uitgenoodigd, kennis te nemen van de wereldbeschouwing van „De Getuigen van Jehova". Mis schien hadden deze lieden ver wacht, wellicht zelfs gehoopt, dat de katholieken niet zouden verschijnen. Zij hebben zich deer lijk vei.gist. Wij herinneren ons niet, dat de katholieken feller uit hun vroeger isolement naar vo ren zijn getreden als op dezen avond. De zaal was tot op de laat ste plaats bezet en de tegenstan ders van de Getuigenkliek domi neerden. Het zou ons een extra-uitgave kosten van ons blad. wanneer wij zouden ingaan op de tallooze las- terstellingen en 't verdraaide fei tenmateriaal. Het zou ons papier slechts besmeuren. De Godsdienst heeft het bij de Getuigen gedaan. En zij zien blijkbaar over het hoofd, dat de eenige consequentie van het geloof aan het Godsbe- staan is, dezen God ook metter daad te d ienen. De Katho lieke Godsdienst is hij hen al hee- lemaal het zwarte schaap. De Paus en de Geestelijkheid, werden op een ergerlijke manier van hun eer beroofd, en de geheele rede. die zelfs spotte met alle logica, was een aaneengeschakelde con tradictio. zooals wij die nimmer aanhoord hebben. Ook de katholieke pers kreeg niet zuinig op haar broek, omdat zij zou „sidderen" voor de ge ringste vingerwijzing van den Pastoor. Jehova's Getuigen weten wel beter. Ons geloof is gebaseerd i op een rotsvaste overtuiging. I geschraagd door twin'ig eeuwen Christendom. Die waarheid kun nen de Getuigen, wier stellingen nog niet eens op zand gebouwd zijn, niet in een zucht omverpra- tén. hoezeer zij die juistheid ook trachten te sminken. Was het een wonder, dat de vele aanwezige katholieken herhaaldelijk meenden te moeten protesteeren tegen de lawine van infame beleedigin- gen? Tientallen malen heeft de heer Diepstraeten moeten onderbreken, om de opgekrop te verontwaardiging over de valsche beschuldigingen te doen spuien. Zóó hevig werd de spanning zelfs dat een der aanwezige inspecteurs van po litie zich genoodzaakt zag, door de microfoon de demon stranten aan te manen de or de en de rust te bewaren. 1) Overigens gemakkelijker gezegd dan gedaan. Wie kan er rustig op zijn stoel blijven zitten, wanneer hij zonder ophouden wordt ge prikt met een vlijmscherpe naald vol venijn? Wij willen niet bewe ren, dit optreden van de voor al jeugdige K.A.-ers. die on ophoudelijk en overluid terrum- peerden, goed te keuren. Doch hun verontwaardiging was ons uit het hart gegrepen. Er was betreurenswaardig tenoeg geen debat. Misschien aarom ontspon zich na afloop in de buitenlucht nog een „hartige" gedachtenwisseling tusschen voor- en tegenstanders. 1) Wij vragen ons in gemoede af, of deze aanmaning eigenlijk niet aan het verkeerde adres was gericht! Hoofdredactie. gemeentebesluiten. In het Gemeenteblad van Alk maar nrs. 1883 en 1884 zijn op genomen de besluiten van B. en W., waarnemende de taak van den gemeenteraad, tot vaststel ling résp. van a. een verordening, betreffen de het verhuren en huren van woningen in de gemeente Alk maar; b. een verordening tot verze kering van de uitvoering van de Woningverhuurverordening ge meente Alkmaar (Gemeenteblad nr. 1883). Sedert Uw grootvader al dus naar zijn wijnhandelaar „fietste" om er een kruik Pels te bestellen, is er veel veranderd. De kwaliteit van deze oude jenever is echter volkomen onge wijzigd gebleven. Pels Zoon-Alkmaar 'n Avond uit. Na een afwezigheid van ongeveer drie jaar heeft onze 8 October-ver- eenig'ing "Alkmaar Ontzet" haar leden weer eens een cabaret-revue-avond kunnen aanbieden; een avond' die weer klonk als een klok. Men zal zich herinneren, dat deze avonden voorheen buitengewoon po pulair waren, welnu van deze popu lariteit is nog niets ingeboet. De vastgestelde acht avonden waren in een ommezien uitverkocht, zoodat er nog een tweetal aan toegevoegd' moest worden. Dinsdagavond werd de rij van voor stellingen geopend. Het programma werd verzorgd door het Amateur- Cabaret ensemble "De Bonte Spelers" onder artistieke leiding en regie van de heeren Piet Cloeck en Guus Ver troeven. De zaal van het Gulden Vlies was feestelijk versierd met rood-wit en 't rood-wit-blauw. Na een proloog, waarbij de aanwe zigen kennis maakten met de leden van het ensemble, werd begonnen met de afwerking van het programma. Kostelijk waren de vlot gespeelde sketches met Guus Verhoeven, Ben Koster, Jan Stelma; Piet Kroon en Ad Genefaas. Er is onbedaarlijk ge- lachen om de dolle situaties in deze sketches en Black Outs. Ook nu toonde Guus Verhoeven in het komische genre een ras-artist te zijn. Hij was weer prachtig op dreef, 5 dat zeg't voldoende. Maar ook de an- j dere medewerkenden, waarbij de i dames Rudi Dinkelberg en Ans Land- man niet onvermeld mogen blijven, komt alle hulde toe voor de wijze waarop zij er toe hebben medegewerkt VERLOFVERGUNNING. Ingekomen is een verzoek van den heer D. Hopman, alhier, om een verlof B verlof voor den verkoop uitsluitend van alcohol vrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Nieuwpoortslaan 94. Binnen twee weken na dag- teekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof indie nen. (Je sketches zoo te doen slagen. Piet Cloeck was als vanouds de bekende, vlotte conferencier, die met een geestig babbeltje de verschillende programma-nummers inleidde. Dit echter niet alleen, zijn liedjes aan de piano oogstten terecht groo- ten bijval, -vooral zijn Jubileum- droom. Veel succes had ook weer Piet Kroon als Kees Stet uit Ierswoud met zijn Westfriesch praatje. Een belangrijk deel van het pro gramma werd verzorgd door het Dub- belmannenkwartet "Zang en Vriend schap", dat aan verschillende num. mers zijn medewerking verleende. Noemen" we verder nog: de Hilo's, het Alkmaarsche Hawaii-ensemble; G Mexicanen en Every Body's dans paar; De Silva's, 2 jongens met één gitaar; de top-danseressen Anneke Edel en Toos Rolff. Vermelding verdient vooral het revue-ballet onder leiding van Mevr. Jonker-Jonker, die ook met haar partner een Engelsche wals demon streerde. Noemen we ten slotte nog Gré Peetoom die op verdienstelijke wijze eenige liedjes zong en Anneke Lutte- rot, welke jeugdige medewerkster zich ontpopte als een uitstekend declama. trice. De finales, die vóór de pauze liet het Bevrijdingsfeest in Volendam zien. warén af. Vooral de slotfinale: Je Maintiendrai, was pakkend en in drukwekkend en werd besloten met het zingen van ons volkslied. Vergeten mag zeker nie' worden het revue-orkest onder leiding van Tonny Willemsen, dat op zoo'n uit stekende wijze voor de muzikale om lijsting van het geheel zorgde. De tooneel-aankleeding, decors en costuums waren verzorgd op een wijze, die aller lof verdient. Wanneer men de tijdsomstandigheden in aan merking neemt, kan men niet anders dan bewondering hebben voor de wijze waarop men dit heeft klaarge speeld. Het was een welgeslaagde avond en het deed bijzonder prettig aan, dat het groote programma, dat uit niet minder dan 25 tafereelen bestond, in zulk een vlot tempo werd afgewerkt. Met recht- mocht gezegd worden, dat men een avond uit was maar dan op een bijzonder prettige wfjze. „HET DIERLIJKE IN DEN MENSCH" Taboe voor onze katholieken. In het Harmonie-theater zal vanaf Vrijdag a.s. de Fransche film „La béte humaine" (Het dierlijke in den mensch), naar de gelijknamige roman van Emile Zola, worden vertoond. Zooals bekend verondersteld mag wor den, staan de boeken van den Franschen schrijver Emile Zola op den index. Wij geven toe, dat deze film niet de fotocopie is van het ge lijknamige boek; inderdaad is er hier en daar gecoupeerd. Dit neemt niet weg, dat de film, die zooveel meer en betere mogelijk heden biedt, om pervers realis me uit te beelden, dan letters van een boek vermogen, van „Het dierlijke in den mensch" een gegeven heeft gemaakt, waarin de meest elementaire be grippen van moraal op een zoo danige wijze met voeten worden getreden, "dat het zeker voor onze katholieke lezers ontoelaat baar moet worden geacht, hun kostbare geld daaraan op te of feren. Wij kennen voor deze film slechts één advies: Taboe voor onze katholieken. PLOTSELING DEN WEG OVERGESTOKEN Op den Kennemerstraatweg, ter hoogte van den Muziektuin, werd gisteravond omstjeeks acht uur een dame, die plotseling den weg overstak, aangereden door een motorrijwiel, bestuurd door een agent van politie. Het slachtoffer moest naar het ziekenhuis worden overgebracht. ARBEID S VERGUNNING VOOR VREEMDELINGEN De directeur van het Gewes telijk Arbeidsbureau deelt ons mede, dat aanvragen om toe stemming tot het in dienstnemen van vreemdelingen, voortaan kunnen worden ingediend bij het Arbeidsbureau, waaronder de gemeente ressorteert, waarin het bedrijf gevestigd is. Formulieren hiertoe zijn eveneens op de Ar- beidsbureaux verkrijgbaar. HINDERWET. Heden is op de gemeente secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bijlagen van den heer P. Scheppers, alhier, om vergunning tot het oprichten van een herstelplaats van machines en machine-onderdeelen, waarin zullen worden gebezigd 6 elec- tro-motoren voor het aandrijven van diverse machines in het per ceel Bergerweg nr. 26. Bezwaren tegen deze oprich ting kunnen worden ingediend ten stadhuize, mondeling op Dinsdag 11 December a.s., voor middags te elf uur en schrifte lijk vóór of op dien tijd. Gedu rende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen stuk ken kennis nemen. BURGERLIJKE STAND. Gehuwd: Jan Voorthuijsen en Francisca Vergaaij; Egbertus H. J. Cock en Cornelia Holsmuller; Willem Ellis en Cornelia Zonne veld; Hendrik A. van de Hoef en Marie Strijder; Johannes C. van Diepen en Adriana M. Louwe; Petrus Weel en Elisabeth M. Kraakman. Overleden; Antje Schuyt, oud 71 jaar, gehuwd met K. de Groot. Het Oostenrijksche kabinet heeft op zijn bijeenkomst van gisteren zijn ontslagaanvrage bij dr. Karl Renner en zijn politieken raad in gediend. De politieke raad heeft het kabinet verzocht in functie te blijven tot de bijeenkomst van het parlement op 18 December aanstaande en heeft tot -de Katho lieke Volkspartij het verzoek ge richt, te probeeren onderwijl een nieuwe regeering te vormen. De schade, die eenige dagen ge leden door brand aan de marine basis te Willemstad (Curagao) is toegebracht, wordt geschat op 1.500.000 gulden en wordt gedeel telijk door verzexermg gedekt. Het totaal in de asch gelegde* ge bouw, dat geschat wordt op 200.000 gulden is niet verzekerd. Ook het „lend-lease" materiaal was niet verzekerd. De radiozen der is gered door het heldhaftige gedrag van het marinepersoneel. Een groote sloep die in reparatie was is vernield, evenals een aan tal montagewerkplaatsen en de voorraden daarvan. Het goud van de Nationale Oostenrijksche Bank is in Duitschland ontdekt. De directie heeft bij de geallieerde autoritei ten de noodige stappen gedaan om het goud, dat ten tijde van de invasie in 1938 een waarde van 430 millioen shilling had, in haar bezit terug te krijgen. VRIJDAG 30 NOV. 1945 HILVERSUM I, 301 M.: 7.20 Gramofoonplaten; 7.50 Ochtend wijding door kapelaan Th. G. ten Ha gen; 8.01 Nieuwsberichten; 9.00 Gra- mofoomnuziek; 10.00 Muziek bij den arbeid; 11.15 Pianomuziek; 11.45 Be richten over krijgsgevangenen; 12.35 Walt. Disney-programma; 13.00 Nieuws berichten; 14.00 Beroemde orkesten; 15.15 Kwartier voor de Vrouw; 16.30 Ons korte verhaal; 17.45 Reginald Fort's-orgelklanken; 18.01 Graag ge hoorde melodieën; 19.00 Nieuws berichten en reportage; 20.15 Disco- assortiment; 21.00 Op de Brug; 21.30 Radio Philharmonisch Orkest; 23.01 Nieuwsberichten; 23.15 Avondwijding door kapelaan J. M. Chr. Kwantes. HILVERSUM II, 415 M.: 13.30 Canadeesch programma; 14.00 Verzoek-platen; 18.00 Nieuwsberich ten; 18.50 Voor je slapen gaat; 19.00 Oude muziek; 19.30 Programma voor de, B.S.; 21.00 Op de Brug; 21.45 Avond wijding; 22.20 Op den drempel De rundveefokkerij in Noordholland is een zwaren slag. toegebracht door liet verscheiden van den heer e. Koster Dz„ uit Berk hout, in leven o.m. Inspec teur van de Provinciale Commissie tot bevordering der Veefokkerij in Noord- Holland. Toen deze Commissie in 1897 in het leven geroepen het in 1901 noodzakelijk achtte, een inspecteur aan te stellen, werd zonder aarzelen de heer Koster benoemd. Hij was dus de eerste inspecteur in de Provin cie. Deze werkkring bood hem echter geen volle dagtaak, zoo dat hij voorloopig nog het werk op de boerderij bleef bijhouden. Maar de organisatie groeide en daarmee het werk. En toen hij twee jaren later tevens werd be noemd tot secretaris van den Prov. Bond van Rundveefokver., moest hij het boerenwerk laten varen, om zich volledig te kun nen geven aan zijn taak. In 1916, midden in den wereld oorlog dus, werd hij tevens In specteur van het Rundveestam boek, voor de inschrijving der runderen. Als zoodanig was hij belast met de leiding van het veekeuringswerk. Hier kon hij zich ten volle ontplooien en was de man, die de herziening van de registratie der dieren, aange past aan de gewijzigde omstan digheden, tot stand heeft ge bracht. Toen in 1914 de oorlog ui|tbrak, moest de heer Koster zijn civiele kleeding voor de militaire uniform verwisselen. Dit was voor hem ech ter geen reden, het bijltje erbij neer te leggen. Hij was eenige jaren ge- leg'erd in de kazerneforten te Uit hoorn en eiken avond, na afloop van den dienst, verzorgde hij daar m een primitieve behuizing zijn administra tie. Slechts af en toe liet hij zich vervangen, indien zulks absoluut noodzakelijk was. Zoo maakte hij alle ups en downs mede. De erge depressie in 1921 tot 1928. Daarna kwam weer een stijging en vanaf 1933 ging', mede door zijn werken, het ledental met sprongen omhoog. Bedroeg het ledental van den bond in 1933 bijna 600 leden, thans telt hij meer dan het vier dubbele. In 1920 werd de heer Koster tevens belast met het secretariaat der con>- missie, terwijl weer twee jaren later zijn benoeming volgde tot secretaris van de Ver. tot bestrijding van de Tuberculose onder het Rundvee en van andere Veeziekten in Noordhol land". Ook hier lag' voor hem een mooi terrein braak, om, door "het uitvaar digen van allerlei voorschriften de t.b.c.-bestrijding onder het rundvee met kracht ter hand te nemen. Het was steeds zijn streven de Noordhollandsche fokkerij op een zoo hoog mogelijk niveau te brengen. Hij nam de organisatie ter hand van de Nationale tentoonstellingen van 't Stamboekvee in de jaren 1923, 1928 en laatstelijk in 1935 gehouden. Noordholland behaalde, mede door zijn noesten arbeid, steeds de hoog ste bekroningen en het meest pro ductieve vee kwam uit onze provin cie. De heer Koster streefde naar meer vastomlijnde typen en hij bracht meer uniformiteit in de ge organiseerde veefokkerij. Ook was hij eenige jaren, en nu pas weer, voorzitter van de L.T.M. te Hoorn en ijverde ervoor den jaar- lijkschen fokveedag naar Hoorn te verplaatsen. Zoo trok de thans ont slapene, jaar in jaar uit de provincie door en zelden kon men hem treffen op het kantoor van zijn eigenlijken zetel, Alkmaar. Morg'en Vrijdag zal het stof felijk overschot van dezen zoo graag gezienen figuur op de Begraafplaats te Schellinkhout ter aarde worden besteld. GETROUWD; WIM PEDROLI en MIEN NOORT De Heer en Mevr. Pedroli Noort danken voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Alkmaar, 29 Nov. 1945. DANKBETUIGING Door dezen betuigen wfij onzen hartelijken dank aan familie, buren en kennissen voor de vele blijken van deelneming ondervonden tij dens de ziekte en na het overlijden van onze lieve ANNIE Uit aller naam: E. A. BEKE Heiloo, 29 Nov. 1945. Stationsweg K 6. Voor de vele blijken van be langstelling ondervonden bij het overlijden van onzen lie ven zoon en kleinzoon FRANK betuigen wij onzen hartelij ken dank. F. X. NETTEN en Familie Alkmaar, 28 Nov. 1945. Ter ruiling a.g.b. pr. Kinder servies; nieuw Schoolbord; Poppenledikantje; alles z.g. a.n. voor nieuwe Dames schoenen m. 39'/2. Te bevr. Dorpstraat 72, Bergen N.H. WERKMA:r zoekt Slaapka mer of eenvoudig kosthuis. Br. onder no. 13989 bur. van dit blad. Bij deze betuigen wij onzen hartelijken dank, mede namens onze we- derzijdsche ouders, aan familie, buren, vrienden en kennissen voor de zeer vele blijken van belang stelling, bij ons huwelijk ondervonden A. TESSEL B. TESSEL-Bakker Spierdijk-Z., Nov. 1945 C 35 Te koop aangeboden: een Electr. Gehoortoestel met 3 nieuwe batterijen. Zeer ge schikt voor zieken of ouden van dagen. Inlichtingen al leen op werkdagen bij Boek handel KOK, Warmenhuizen Ruilen: Damesschoenen mt. 36 z.g.a.n voor hooge Dames schoenen mt. 38; sterke hoo- ge Heerenschoenen mt. 43 v. lage Heerenschoenen mt. 40. Zevenhuizerlaan L 32 Heiloo. Ruilen.' Aangeboden: een pr. z.g.a.n. Damesschoenen maat 38 voor gekloofd Brandhout. Mej. JONG—KOEDOODER, 't Veld O.-Niedorp. Te huur: Ongem. Zit-Slaapk. voorzien van str. water, op netten stand zonder pension. Brieven onder no. 14007 bur. van dit blad. JONG ECHTPAAR zoekt on. gemeub. kamer event, ge stoffeerd, met gebruik van keuken; in Alkmaar of naaste omgeving. Brieven onder no. 14002 bur. van dit blad. GEVRAAGD: Tevens: EEN WINKELMEISJE Baansingel 21, hoek Vondelstraat.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1945 | | pagina 2