BIJ DEN POLITIERECHTER Nieuw Noordhollandsch Dagblad *Slad eti Omtrek MOTORRACES? Verzamelen geblazen W.S.V. de Schermermole Flinke tuinders- knecht en jongen V. D. ALKMAAR ER KUNNEN hulp-verkoopsters Gevraagd 1ste Dameskapper of -kapster Jo Takes - Alkmaar WOENSDAG 8 MEI 1946 ALKMAAR Het wachten is op ophef fing van het ministerieel verbod. Het ministerieel algemeen ver bod tot het houden van motor races geldt nog steeds. Mocht dit worden opgeheven dan zullen 10 Juni (2en Pinksterdag) en 10 Aug. (Zaterdag, en laatste dag der va- cantie bouwvakarbeiders) in het Alkmaarsche Sportpark weer mo torraces worden gehouden. Ge tracht zal worden van de. Spoor wegen de toezegging te krijgen tot het laten loopen van extra trei nen. Aangezien de gemeente het percentage der recette, dat aan de gemeentekas moet worden af gestaan, verhoogd heeft van 10 tot 15 pet., zullen ook de entree's voor de races worden verhoogd; deze verhooging zal mede noodig zijn door de verhooging van de aan de renners uit te keeren prijzen Ge tracht zal worden wederom een garantiefonds te vormen, om een eventueel risico te kunnen op vangen. Een en ander werd medegedeeld in de gistergyond gehouden jaar vergadering van Alcmaria VW, welke door het halve bestuur en een viertal leden was bezocht De voorzitter, de heer D. Margadant, constateerde éen gebrek aan be langstelling van den middenstand voor het werk der V.V.V., dat toch niet op de laatste plaats de be hartiging der middenstandsbelan- gen op het oog heeft. Hij herin nerde aan de gedane pogingen om de kaasmarkt weer te doen herleven en deelde mede, dat het bestuur voornemens is als attrac tie van de kaasmarkt de torenbe klimming weer mogelijk te maken, waarvoor de Waagtorentrap her steld moet worden en weer sluk- jes kaas voor de vreemdelingen bezoekers beschikbaar te stellen. Blijkens het jaarverslag was het ledental teruggeloopen van 260 tot 228. hetgeen toegeschreven werd aan de schrapping van col laborateurs en N.S.B.'ers. Inclusief een saldo van f 1.114,- bedroegen de inkomsten f311716, de uitgaven f 1.019,59, zoodat in kas was een saldo van f2.097,57- Medegedeeld werd, dat de heer P. Joosten. in de vorige vergade ring in de vacature W. Mooij in het bestuur gekozen, tot secre'aris was benoemd. Het signaal van de K.A.J. Een avond, tintelend van en thousiasme, heeft de K.A.J. giste, ren gepresenteerd aan de Katho lieke arbeidersjongeren van Alk maar, die in een verheugend groot aantal de zaal van het Wapen van Heemskerk vulden. Nadat Ton Buissink in zijn ope ningswoord reeds gewezen had. dat ook voor de K.A.J het woord „onbekend maakt onbemind" geldt zette de Diocesaan Aalmoezenier, Rector H. J. Drost, in een pakken de speech uiteen waarom 't nood zakelijk is. dat de jonge arbeider zich aansluit bij de K.A.J. Het nationaal-socialisme, aldus spr„ vormde niet zoo'n groot ge vaar voor de jongeren als dit eene jaar bevrijding, aangezien allen principieele tegenstanders waren van cüj stelsel, dat daardoor toch nooit vat op onze menschen zou krijgen. Die eene duivel is thans uitgedreven, doch helaas zijn er zeven andere voor teruggekomen; men denke aan de nooit verwachte zedenverwildering, genotzucht en tuchteloosheid die thans algemeen heerschen. In de K.A.J.-beweging, die reeds in 40 landen bestaat, wordt tegen deze moreele verrotting een dam opgeworpen. En dan dient het niet zoo te gebeuren, dat alle standen gelijkgeschakeld worden, omdat men in het verzet één was, de standsbelangen loopen daarvoor praetisch bezien te ver uit el kaar, In aansluiting op deze woorden gaf Wim Weekenborg, voorzitter van het diocesaan bestuur, een practische uiteenzetting van de methodiek der K.A.J. gegrond op ervaringen, opgedaan 1 in Kajot- terskringen in België. In de pauze en daarna verzorg de een muziekensemble o.l.v. den heer Overtoom o.a. de uitvoering van „Bie" Kleine Nachtmusik" van Mozart Het bonte programma werd op humoristische wijze voortgezet door eigen krachten, die de kluchtige one ret te .Voor den Bloedraad" opvoerden. Door vertegenwoordigers van den R.K. Volksbond en de K.J.M. V. werd aan de K.A.J. dank ge bracht voor de prettige en tevens leerzame wijze waarop zij met de Katholieke Arbeidersjongeren-be weging hadden kunnen kennisma ken Beiden pleitten met klem voor een algemeene aansluiting van de Kath. jonge arbeiders bij hun eigen organisatie: de Kajot- ters. WINNAARS PRIJSVRAAG De onderstaande meisjes en jongens hebben een mondorgel gewonnen bij de prijsvraag van Kamstra's Muziekinstrumenten- handel: Cor Ranzijn, Martha Makkes, G. v. Engelenhoven, Wim Edel, Cisca Mooij, Rita van Aarle, Riet Eeken, allen te Alk maar; Jacob Keeman en P. Coe. vert te Koedijk; Arie Koning te Ursem; P. fioes te Heerhugo. waard en Hans Blauboer te Koe dijk-Noord BURGERLIJKE STAND Geboren: Hendrikus J. M.: zoon van Adriaan Duiveman en M A K. Weber; Hendrik, zoon van Cornells Langenberg en E. Josée; Jan, zoon van Jan Groet en B. Lichtendahl; Cornelis P. H„ zoon van Hendrik D. Sweers en E Koster; Cornelia, dochter van Mattheus J Langras en K. Scharrenburg- Marten P„ zoon van Pieter Knip en W. P. van der Bom; Elisabeth M., dochter van Adrianus Oudhoff en A M. Zoon; Bartje H., dochter 'van Frans Blankman en A. Walter; Martinus A., zoon van Martinus Swinkels en W Visser Gehuwd: Jan 'W H. Jaring en Christina A. Klaver. Overleden: Burgje van Galen, 47 jaar, geh. met J Poot; Maar- tje Kruijt, 94 jaar,' wed. van F, W Tolle; Klaas Duineveld, 48 jr. Geboren: J. W. z. v. Albertus Vos en A. van Schaik. Cornelia, d. v. Martinus P. Schoen en C. G. Gerritsen. Arend A. Mr, z. van Arie A. F. Snel en M. E. Jonker. Gehuwd: Adrianus J Bieman en Maartje Bloem. Johannes Th. Muileboom en Maria A. C. Schaap. Overleden: Jantje Bekhof, oud 81 jaar. weduwe van P. J. Hase- loop. GESLAAGD Mevr. J v. MolTakes, Gees tersingel alhier, slaagde dezer dagen voor het examen schoon heids-specialiste. DE LETTERS VOOR DE DISTRIBUTIE U en V zijn morgen, Donder dag, aan de beurt voor het af halen van de nieuwe bon- en brandstofkaarten. Schoenenbon nen kunnen op dien dag worden afgehaald door hen, wier namen beginnen met de letters S en T, en die tevens de 'rkende 9 op hun T D bezitten DE WERELD Bezien door het oog van 'n Meikever Over dit eenigsz.ns raadselachtig klinkende onderwejep komt Woens dag 15 Mei in de zaal van den Mu- ziektu.n de allengs algemeen ver maarde satyricus en tooneelschrijver Godfried Bomans spreken voor de gezamenlijke leden van KJMV en KAJ. Men wijst ons op het feit dat alleen leden van deze beide vereeni- gngen toegang hebben. In Juni '44 had Joh. R.; een schil der te Den Helder van zijn zoon een vloerkleed en een tafelkleed ten ge schenke aangenomen, wetende, dat ze van diefstal afkomstig waren. Bo. vengennoemde goederen had de zoon uit een leegstaande woning wegge haald. De officier e.schte 100 of 25 dagen, waartoe verdachte veroor deeld werd. Twee personen uit Den Helder Gouke S. en Ch. L. zaten op den mo. tor; toen zij op 22 Nov. '45 door een marechaussee werden aangehouden en geen rijbewijs konden vertoonen. De motor werd op den openbaren weg' gedeponeerd. Eenigen tijd later haal den zij het vehikel stilletjes weg en reden naar Den Helder. De officier achtte schuld aanwezig en vroeg voor ieder f 40 f 20 dagen. De rechter kon zich met dezen eisch vereenigen. Corn. S., chauffeur te Texel, had op 29 Jan 46 met Sijbrand B. uit de duinen 4 gegalvaniseerde platen en een houten deur meegenomen. De goederen behoorden aan den Staat, 't Feit werd getaxeerd op 40 of 20 dagen. Uitspraak 25 of 10 dagen. Het wordt gevaarlijk zonder toe stemming' boomen om te zagen. Dat ondervond Nic. P. te H'eiloo, die op 18 Jan. '46 zulks gedaan Irad. Het O. M. zal streng tegen deze delicten optreden en vroeg 100 of 25 dagen. De rechter verzachte dezen eisch tot 40 of 20 dagen. Corn, de W. te St. Pancras werd door buurjongens geplaag'd op 16 Dec. '45. Om hieraan een einde te maken greep hij een der belhamels, Andr. S. en stopte hem in den kelder. La ter bond, hij hem aan een boom vast. Dit wederrechterlijk optreden, hoe wel begrijpelijk, is nu eenmaal ver boden. De niet verschenen Corn, werd veroordeeld tot 100 f 25 dg. Een minder mooi zaakje uit De Rijp kwam nu op 't appèl. Eenige jongens hielden zich in de kerk be zig met centen te gooien, bij welke gelegenheid Hendr. B. een klap kreeg van zekere de B. Hendrik zon op wraak en» toen hij op 11 Febr. de B. op een fiets zag rijden, gaf hij hem een rake klap in 't gezicht. Dat vond de officier heel min, blijkende uit den hoogen eisch van 75 of 15 dg'. Hendrik kreeg 50 of 25 dagen. Een arbeider uit Akersloot Jac. B., was werkzaam in de fabriek te Stompetoren en had in Febr. '46 een vijftal kazen ontvreemd. Beklaagde staat ongunsig bekend. De officier vond gevangenisstraf gewenscht en vroeg 14 dagen. De politierechter wil de 't nog eens probeeren met Jacobxts en veroordeelde hem tot 75 of 25 dagen. Laurens G. te Akersloot was zoo onvoorzichtig geweest om 2 maal een kaas van Jac. B. aan te nemen. De officier beschouwde verdachte als een slappe figuur en vorderde daar om 35 of 15 dagen. Het vonnis was dem. BEVRIJBINGSJOOL. Op den bevrijdingsdag werden eenige jongens aan het Bureau van Politie gebracht, die de voor bijgangers hinderden door het werpen van voetzoekers. Een van hen had een dergelijk stukje speelgoed in een kinderwagen ge deponeerd, waardoor het dekentje verbrandde. In de Huigbrouwer- straat ontstond een worsteling tusschen een onbekend gebleven man en een jongen, die een voet zoeker in een kinderwagen wilde gooien De jongen werd zoo hard handig aangepakt, dat hij door een ruit heengedrukt werd. Jammer van dat ruit. Verscheidene personen méldden zich in niet al te feestelijke stem ming aan het bureau. Zij hadden flinke brandplekken opgeloopen aan hun kleeding. 'N VLAG EN SP AARBUSJES. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werd in de Ridderstraat een vlag gestolen. Een klein stuk je van het dundoek bleef aan het touw zitten. Een leidster van de padvindsters deed aangifte van 'n inbraak die door baldadige jeugd werd ge pleegd in de school aan de Ruys- daelkade. Na een ruit vernield te hebben waren deze jongelieden het gebouw binnengedrongen; spaarbusjes werden geledigd, stoeltjes beschadigd en 'n gelds bedrag wordt vermist. KRANSLEGGING GESNEUVELDE B.S.-LEDEN Gistermiddag om 3 uur vond op de Begraafplaats St. Barbara een kransleggmg plaats op de f raven van de mannen der B.S. Smit en J. Baas, die in den nacht van 7 op 8 Mei 1945 bij een schermutseling op het Waag- plein door Duitschers werden gedood De kransen werden in een stille herdenking gelegd door leden van de voormalige 2de Sectie B.S.S.6., terwijl de fa milieleden bloemen op de graven schikten VALSCHHEID IN GESCHRIFTE In de middagzitting van de Arr. Rechtbank stond gisteren een drietal personen terecht, be schuldigd van valschheid in ge schrifte of het uitlokken daartoe. De eerste beklaagde, Emile de W., kantoorbediende, voorheen werkzaam bij de recherche te Alkmaar, wilde den autobezitter A J K. een rijvergunning ver schaffen' en had zich daarvoor gewend tot den bediende A. M. B., die hem een blanco papier overreikte, bedrukt met de ini tialen P O.D. en voorzien van een stempel Beklaagde de W. had daarna op bedoeld' papier een vergunning getypt en val- schelfjk de handteekening van het Hoofd van dienst nagemaakt. De Officier vond het feit ern stig, maar de goede diensten bij de ondergrondsche in aanmer king genomen en gezien het blanco strafregister, eischte hij 10 maanden voorwaardelijk met 3 proefjaren Mr Schenkeveld drong op een lagere straf aan. Alphonse B., 'die de middelen verschaft had om valschheid in geschrifte te plegen, hoorde f 100 of 30 dagen tegen zich eischen. De derde beklaagde, Th. v. V., chauffeur te Alkmaar, had ook in deze zaak zijn rol gespeeld, door de W. over te halen een valsche rijvergunning op te ma ken en hem daarvoor 25.ge geven Beklaagde stond niet zoo gun stig bekend De Officier vorderde 3 maanden "gevangenisstraf In beide zaken pleitte Mr. Schenkeveld clementie. OPROEP Op 1 Mei 1946 te 12.16 uur heeft in de Gasthuisstraat alh er een aanrij ding plaats gehad tusschen een mo torrijder en een bakfiets. De politie verzoekt den bestuurder van de bak_ fiets; den koetsier van een aldaar geparkeerd staande paard en wagen en eventueele andere getuigen zich te willen vervoegen aan het bureau van politie te Alkmaar, afd. verkeer. GECOMPLICEERDE AANRIJDING Een militaire auto kwam gis termiddag in de Langestr., toen de chauffeur moest uitwijken voor een carrier, die door den storm over den weg laveerde, in aanrijding met een geparkeerde vrachtauto, waarvan de linker zijde vernield werd, terwijl de carosserie werd ontzet. Een 17- jarige jongen, die juist achter deze auto vandaan kwam, werd aan hei been gewond; na door den G.G.D. te zijn verbonden, kon hij naar huis terugkeeren. MARKTWEZEN ALKMAAR Opgave van het aangevoerde vee op 3e veemarkten van 4 en 6 Mei 1946: 6 paarden 5001400; 46 vette koeien (Centrale); 6 pin ken (Centrale); 250 nuchtere kalveren (slacht) Centrale; 23 fokstieren 3502000; 10 bok ken en geiten 2.50—f 35; 63 kippen van 10 tot 20; 40 ko nijnen van f 2.tot f 15. OUDORP BEVRIJDINGSFEESTEN Nadat de slachtoffers van den oorlog in eerbiedige hulde en gebed waren herdacht, heeft men Het belooft op 11 en 12 Mei te Stompetoren een groot wandelsport- feest te zullen worden. Velen hebben zich reeds opgegeven voor dezen wandeltocht. Het parcours is schit terend samengesteld en biedt voor elk wat wils. Degenen die alsnog deel wenschen te nemen aan dezen tocht kunnen zich opgeven bij de bekende adressen- De start vindt plaats te Stompetoren des Zaerdags tusschen 2 en 3 uur en des Zondags tusschen 10 en 11 uur vanuit het eafé van den heer Kamsteeg. ook de bevrijding gevierd. Het Oranjecomité, met als voorzitter de heer G. Schot, komt voor de organisatie van dit feest alle lof toe. In de groote tent, welke voor deze gelegenheid was geplaatst, werden twee ca baretavonden gegeven, door het gezelschap Dio-Wio uit Stompe toren, dat een groot succes is geworden. Jong en oud heeft zien kostelijk geamuseerd. Ver. schillende spelen voor de school kinderen en ouderen werden ge houden, o.a. de ronde van Oudcrp (hardloopen vanaf Dorp, Mun_ nikenweg, Friescheweg, Kanaal dijk, Nieuwe Schermerweg en Dorp Oudorp). Eerste was G. A. de Leij, tweede J. Bakker, derde Timmerman^ De Dolonans zorg den voor prima dansmuziek. Al les had een zeer gezellig, orde lijk verloop BERGEN DE TRAM NAAR BERGEN Naar wij van de zijde der Ned. Spoorwegen uit Utrecht verne men, zal met ingang van 1 Juni de tram naar Bergen en Bergen aan Zee weer in dienst komen; als het echter meeloopt, zal dit reeds half Mei het geval zijn HET A.S. SEIZOEN Van ae zijde van V.V.V. deelt men ons mede, dater dezen zomer een groot aantal gasten in Bergen verwacht wordt; nage noeg alle pensions, hotels en ge meubileerde huizen zijn bespro ken. Er zijn echter nog wel en kele gelegenheden, die speciaal wat het vóór- en naseizoen be treft, nog niet volgeboekt zijn Het informatiebureau van VVV- verslrekt gaarne a lie gewenschte inlichtingen ZIJPE. VITAMINE TAJtsLETTEN. Ook dit jaar zullen in deze ge meente wederom vitamine C ta bletten ter beschikking worden gesteld en wel uitsluitend voor kinderen tusschen den leeftijd van 3 maanden en 6 jaar. Met de uitreiking dézer tabletten zal reeds deze week worden be gonnen. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Alida Maria dochter van Petrus Klaver en Alida Pe- tronella Groen; Maria dochter van Iwan Rachmatow en Berendma Lommert; Maria Timothea Juliana dochter van Jacobus de Jong en Grietje Meijer. Ondertrouwd: Cornelis Joha mes Bruin, oud 29 jaren, hoofdassistent Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst en Alida Brigitta Maria de Wit, oud 29 jaren, zonder beroep, beiden wonende alhier; Regnerus Johannes Leber, oud 30 jaren, bloembollenkweeker, wonende te Texel en Adriana .Anna Bruin, oud 26 jaren, zonder beroep, wo nende alhier; Cornelis Muntjewerf oud 24 jaren, timmerman-aanne mer en Emma Bouwman, oud 24 jaren, zonder beroep, beiden wo nende alhier HEERHUGOWAARD NA NEGEN JAAR Na een negenjarigverblijf in Oost- Indië keerde Zondag 5 Mei terug on ze dorpsgenoot D. van der Stoop. Op 't Kruis werd hij namens de buren hartelijk verwekomd. Voorafgegaan door "Hou en Trou' ging' hij naar het ouderlijk hans; waar een aardige ver siering was aangebracht. In den loop van den dag toonden verscheidene dorpsgenooten en oud-bekenden hun belangstelling. Den l6den Mei a.s. hopen onze geliefde kinderen, zwager en zuster B. N. BLOK J. M. BLOK-DE NIJS te Ursem, hun i2V* jarige huwelijksfeest te vieren. Hun dankbare ouders, broers en zusters N. de Nijs C. de Nijs-Leegwater en kinderen Zd. Scharwoude Mei 1946 Voor de liefde van de ver pleging en geestelijke hulp, welke onze zoon Cornelis Stekken, tijdens zijn ziekte in het, St. Jansgasthuis dn zoo ruime mate mocht ontvan gen; voor den steun en het hartelijk medeleven van zoo. velen in het voor ons zoo smartelijk verlies; betuigen wij aan allen onzen innigen dank. S. STEKKEN—PRONK broers zusters en verloofde Beemster Mei 1946 DANKBETUIGING Door de vele blijken van belangstelling en medeleven, zijn de dagen ter gelegen heid van de Eerste Plechtige H. Mis van onzen Zoon de WelEerw. Heer Nic. Groot voor hem en voor ons tot onvergetelijken geworden. Omdat wij niet in de gele genheid zijn een deder per soonlijk onzen dank te be tuigen, brengen wij langs dezen weg, aan allen die tot de luisterijke viering heb- medeg'ewerkt; onzen wel_ gemeenden dank. N. GROOT N. GROOT-BOEKEL en kinderen Tuitjenhom Mei 1946 Voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij ons gouden huwelijks feest; betuig'en wij hierme de onzen oprechten dank. C'. Bakker M. M. Bakker-Valkering Heiloo Mei 1946 DANKBETUIGING Bij de opheffing van het café annex tooneelzaal "De Tortelduif" betuigen wij hiermede onzen hartelijken dank voor het genoten ver trouwen en voor de gunst die wij in den loop der ja ren van U hebben genoten. J. A. Bos M. BosDekker Waarland Mei 1946 DANKBETUIGING Hiermede betuigen wü onzen hartelijken dank voor de talrijke blijken van belang stelling; die wij bij onze 55 jarige Echtvereeniging mochten ontvangen. J. HESSING E. HESSING-SCHOEN Kal verdijk Mei 1946 Gevraagd: een gediplomeerd Kraamverpleegster voor le helft November; le baby; groote hulp aanwezig'. Br. No. 19655 bur van dit blad. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij ons zilveren huwelijks feest, betuigen wij allen onzen hartelijken dank, dn 't bijzonder de Eerw. Hee- ren Geestelijken, Familie; Buren, Vrienden en ken nissen. H. Danenberg Caith. DanenbergGroot Waarland Mei 1946 gevraagd. J. C. Schoen makers, Metiusstraat 121 Alkmaar. Jongeman R.K. 33 jaar zoekt kosthuis in Den Hel der in R.K. gezin. Brieven nr. 31479 bur. van dit blad. Hulp in de huishouding of huishoudster gevraagd in ge. zin met 4 kinderen waar van de moeder ziek is. In diensttreding ten spoedigste; uiterlijk 1 Juni, desnoods 15 Juni. Brieven aan S. B. Gras; Vreeswijkstraat 194 te Den Haag; tel. 335407. Biedt zich aan: FLINK PERSOON als chauffeur of vertegenw. Br. no 19639 bur. v. d. blad Gevraagd Tuindersknecht C. Bierman, Westerweg 87 te Alkmaar. Gebr. voor direct R.K. Smidsknecht of Rijwielher steller ex_ of dntern. Goed loon. M. C. Hoebe Smederij te 't Veld O. Niedorp. Te koop aangeboden: COSTUUMSTOF Goede kwaliteit. Zandvaart no. 68 te Breezand. geplaatst worden eenige NETTE DAMES als voor onze Levensmidde- len-afd.. Pers. of schrift, soil, te -richten aan onze Afd Personeelzaken, dag. geopend 1012 en 125 uur. In- of extern. DAMESKAPSALON Geestersingel 46, Alkmaar

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1946 | | pagina 2