29 FILMS VAN DE WEEK Nog eens: DE MOTORRACES Nieuw Noordhollandsch Dagblad Internat, zwemwedstrijden te Alkmaar Zweden en Denemarken tegen onze eerste krachten Was het V.V.V.-bestuur actief genoeg? ADVERTENTIES ZATERDAG 25 MEI 1946 Alkmaar krijgt een sportgebeur tenis te beleven van den eersten rang. Zooals wij gisteren reeds vermeldden, zullen in de maand July een aantal Zweedsche en Deensche zwemsters en zwemmers van hoogste klasse naar Neder land komen Het staat thans offi cieel vast, dat deze ploegen op 11 Juli ook te Alkmaar starten. Nadat waarschijnlijk eerst ADZ en de Dolfijn te Amster dam aan de beurt zijn gekomen, maakt het buitenlandsche gezel schap een tournee door het land, waarbij o.a. Amersfoort, 's Gra- venhage, Utrecht en Groningen op het program staan. Wij zeggen: waarschijnlijk, want het is nog niet zeker dat men de start te Amsterdam aan zal durven om de zware organisatie en de enorme kosten, die deze ontmoetingen met zich brengen Maar zoo ver telde de heer F- Boxem, voorzitter van D,A.W¥"on#— als Amsterdam het niet aandurft, dan zaf het Alk- maarsche D.A.W, de zaak in ieder geval wel ter hand nemen. En wanneer iets georganiseerd wordt, dan zal het- goed georganiseerd worden. Dat zijn wij tegenover de reusachtige ontvangst, die on ze menschen in Denemarken en Scandinavië te beurWis gevallen, zeker verplicht. Reeds heeft het Gemeentebe stuur zijn volledige medewerking toegezegde Financieele steun zal het gemeentebestuur echter zeer bezwaarlijk kunnen verleenen, zoodat de buitengewoon hooge kosten practisch geheel coor D.A.W, zijn, Om nu te zorgen, dat bij het festijn zelf ook de minder kapitaal krachtigen kans op een goede plaats bezitten en reeds een re serve te vormen, heeft DAW reeds op 12 Juni a.s. wedstrijden geor ganiseerd, waarbij prima krach ten. aan de start komen. Op dien dag zal de Alkmaarsche zwemmer André Slikker een poging doen het Nederlandsche record 3x100 meter wisselslag, dat thans op naam staat van v Aalst met 4 min' 18,6 sec. te breken En het staat wel bijna met zekerheid vast, dat Slikker in deze poging zal slagen. Tevens zullen demonstraties schoonspringen worden gehouden, waarvoor kampioenskrachten als de dames Muijtjens, v. Engelen en Floor zijn uitgenoodigd, terwijl de poloploeg van DAW den strijd zal aanbinden met den geduchten te genstander APGS Een program ma, dat er mag zijn! Reeds is een eerecomitê ge vormd voor deze organisatie, waarvan Burgemeester van Kin schot het beschermheerschap heeft aanvaard, en waarin het gemeen tebestuur en de geheele bevolking van Alkmaar is vertegenwoordigd. Zooals men ziet wordt geen moeite gespaard om de drielanden ontmoeting tot een evenement te maken En naar men verwacht zal op 11 Juli de groote dag een zeer fraaie en spannende strijd te zien zijn, wanneer Deenen en Zweden de handschoen op zullen nemen tegen Nederlandsche uit blinkers vanwien wij Slikker reeds noemden; naast hem zal men ook Hoving in het krijt zien tre den, terwijl als tweede Alkmaar sche kracht van formaat en zelfs wel met een kans op een der hoog ste plaatsen de jonge Boxem een greep naar de uitgeloofde prijzen zal wagen. STILLE OMGANG TE ALKMAAR De Stille Omgang ter eere van het H. Bloed zal dit jaar te Alk maar gehouden worden op Zon dag 14 Juli a.s., des morgens om 5 uur. Daar het aantal deelne mers elk jaar grooter wordt en de drie parochiekerken ze niet allen kunnen bevatten, wordt de Plechtige H. Mis wederom in den Muziektuin gehouden, zoo dat alle omgangérs gezamenlijk hierbij tegenwoordig kunnen zijn. Nadere bijzonderheden vol gen KORENBEURS HEROPEND Gistermorgen is onder groote belangstelling van den handel de Alkmaarsche Korenbeurs weer heropend. De directeur van het Markt wezen, de heer W. Voorthuysen, sprak een kort openingswoord, waarin hij herinnerde aan het misbruik, dat de Duitschters van het gebouw hadden gemaakt en aan de bemoeiingen om na de bevrijding de beurs weer voor den handel vrij te krijgen. Hij stelde voorts in hét vooruitzicht, dat na de verbouwing tot nood- schouwburg de beurs den handel betere accomodatie zal bieden. De heer M. Tel sprak namens den handel, 'waarna onder her genot van een glaasje (met in houd) de stemming® tot ware feestvreugde werd opgevoerd. KATHOLIEKE VOLKSPARTIJ Evenals voor de verkiezingen van de Tweede Kamer, zullen we ook nu weer een inlichtingen bureau houden voor de verkie zingen- voor leden van de Prov. Staten. Dit bureau houdt zitting op Maandag 27 Mei, van zeven uur tot halt negen, in het gebouw het Gulden Vlies Ook op Dinsdag 28 Mei wordt zitting gehouden óp hetzelfde üur en hetzelfde gebouw. Opgaven worden dan inge wacht: ten eerste van de zieken en ouden van dagen, die op Woens dag 29 Mei moeten worden ge haald; ten tweede van hen, die op Woensdag ftulp kunnen verlee nen als geleidster: ten derde van hen, die hun auto willen en kunnen beschik baar stellen. A.F.C.-NIEUWS AFC comb.Meervogels I. 12 uur AFC III—Alkmaar III. 2.30 uur AFC comb, speelt een vriend- schappelijken wedstrijd tegen Meervogels I AFC lil speelt voor de com petitie tegen Alkmaar. Wij reke nen op winst. i Veteranennieuws A.s. Maandag 25 Mei spélen twee elftallen tegen elkaar. Na dezen wedstrijd wordt het vete ranen-elftal voor het veteranen- touznooi van Hemelvaartsdag samengesteld Dus a.s. Maandag naar den Westerweg. Aanvang 7 15 uur AFC a—AFC b. AFC a in AFC- shirt, AFC b in wit shirt De FPC-er R.K. VOETBALVEREENIGING A.F.C. Feestavond voor donateurs Blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie wordt door A.F..C. een feestavond ge organiseerd voor de donateurs Deze feestavond wordt ver zorgd door het gezelschap „De Grabbelmand". onder muzikale leiding van Siem Spruit en artis tieke leiding van André Carrell, Voor nadere bijzonderheden raadplege men de advertentie. 'N EVENEMENT Wij lazen ergens een beschrijving jvan "Die Jahreszeifen"; het evene ment van den Langedijk. Nu; 'n evenement is die beschrijving zeker geworden. Uit piëteit voor Haydn doen wip hier een greep uit de schil derachtige doóreenmengeling van diverse talen en kleurige nederlan dismen: "Sie (die Sonne) seheint in herr- Jicker pracht; in flammender Meyer- tat^ Daar heb je 't al met al dat gc- meijer om Arnold Meijer. De MajestSt wordt op die manier leelijk de dupe van politieke onzuiverheidjes. Elders beluisteren wij een* adem benemende climax in: 'l'koor zingt Heil O Sonne Heil. De hitte wordt drukkend; de lucht betrekt, het onweer breekt los: ,,Wek uns" roept het volk Behalve dat wij wel eens een koor willen zien dat al dit fraai's er achter elkaar uitgooit;-' voelen wij ons pijn lijk getroffen door het roepen van dat volk om 'n wekker. Stel u voor: een ratelende wekker en Josei Haydn; een echte wekker zou hem niet zoo vlug uit zijn eeuwigen slaap halen als deze. Of liet zou moeten zijn, dat het volk op z'n Duitsch ,,Weg uns" zou hebben geroepen; de uitspraken ver schillen niets. En grammaticaal is 't ook in orde. Lazen wij niet onlangs nog ergens: ,;Weg' met ons uit Ind'ië!"? Men neme het ons niet kwalijk; dat wij bij het aanschouwen van deze spellingbloempjes uit de zetterij eenigszins om een woord uit het zelfde blad te gebruiken: bedrem- p el d stonden te kijken Het Tribunaal Naar wij vernemen is de heer W. Keur, verbonden aan het Tri bunaal te Groningen, benoemd tot ambtenaar aan het Tribunaal al- hiebfc Zou het er toch van komen? APOTHEKEN De Zondags- en nachtdienst der apotheken wordt waargenomen door mevr. de Wed, C. M. B, Wanna, Mient 11. NEBERL. KAMERMUZIEKGROEP Bovengenoemd ensemble gaf in het kader "De kunst gaat door het vrije land"; een instrumentaal concert in 't Gulden Vlies. Wegens wat laat arriveeren van de concertgevers moest het concert zonder pauze ver- loopen. Dit was echter geen bezwaar om van het zeer bijzondere en artis tieke programma veel te genieten. De belangstelling, ken goed1 worden genoemd. Het Octet Van Schubert voor» strijk- en blaasinstrumenten werd prachtig uitgevoerd. Het Quin tet op. 16 van L. v. Beethoven; boeide door fijne schakeering en dynamiek, vooral was opvallend de 1 subliem gespeelde pianopartij van Is ja Rossicamt Het Kwartet D gr. van Mozart; waarvan het Adagio bijzonder boeide, besloot dezen hoogst artis- tieken avond1. Werken voor bezetting van strijk en blaasinstrumenten krijgt men hier ter stede maar zelden te hooren; daarom is het te hopen dat We in de toekomst de Nederlandsche Kamer - muziekgroep weer op ons concert podium zullen terugzien^ Het Comité Alkmaar van "De Kunst gaat door 't vrije land" heeft een uitnemende keuze gedaan en de muziekminnaars een onvergetelijken avond bezorgd. AD INTERIM HOORN heeft Alkmaar de mo torraces op Tweeden Pinkster dag afgesnoept Dat beteekent voor de gemeente een winstder ving van naar schatting f 5000. voor de V.V.V. het gemis van een belangrijke kasversterking, voor den Alkmaarschen Middenstand van een profijtelijken dag en voor d*e sportliefhebbers van een span nende sportgebeurtenis Na het besluit van den Raad 't houden van motorraces weer toe te staan, hield VVV een vergade ring, waarvan het bezoek alles te wenschen overliet. Enfin, het be stuur zegde toe alles in het werk te zullen stellen de motorraces op Tweeden Pinksterdag te doen houden Wij vragen ons af: heeft het bestuur onmiddellijk bij den mi nister ontheffing van het ministe rieel verbod tot het houden van motorraces gevraagd? Wij betwijfelen dit, anders had het zooveel actievere bestuur in Hoorn Alkmaar hiermee niet vóór geweest. Toen vermoedelijk lang genoeg gewacht was en de tijd, om de races nog vóór 10 Juni voor te bereiden, te kort was geworden, schreef het VW-bestuur aac de K.N.M.V., dat het afzag van de races, waarvoor bij de K.N-.M.V. reeds den datum van 10 Juni ge reserveerd was. Hoorn, dat intus- schen reeds de' toestemming had de races te houden, verkreeg toen juist de opheffing van het minis terieel verbod en stelde de races te Hoorn meteen vast op Tweeden Pinksterdag- De K.N.M.V,, die wist, dat Alk maar dezen dag voor de races ge reserveerd had, bleef in gebreke, het Alcmaria-bestuur van de op heffing van het ministerieel ver bod in kennis te stellen en ging met Hoorn onderhandelen, met 't gevolg, dat het accoord ging met het houden van de races in Hoorn op 10 Juni Ons werd medegedeeld, dat het K.N.M.V.-bestuur zich nog met VVV-bureau in Alkmaar in -'er- binding had gesteld, om te vragen of men daar nog prijs stelde op het houden van de races, doch ten antwoord kreeg, dat het Sportpark al niet meer vrij was Wij verna men echter, dat het. Sportpark wèl vrij was In rennerskringen was men met den gang van zaken maar matig ingenomen, want de renners star ten liever in Alkmaar, dat meer accomodatie biedt, over een be tere baan beschikt en meer. pu bliek trekt, omdat Alkmaar nu eenmaal een traditie heeft op het gebied van motorraces De renners deden nog pogingen de races alsnog naar Alkmaar te krijgen zij dreigden zelfs niet in Hoorn te zullen starten dcch Hoorn was al zoover met de voor bereidingen gevorderd, dat van verandering geen sprake meer was Van Hoorn ditmaal de victorie. Het Alcmaria-bestuur had dit moeten voorkomen Onze stad zal nu met één mo torrace genoegen moeten nemen. Of is er nog kans, vóór 10 Augus tus, waarop deze race is vastge steld, nóg een race te organisee- ren? Aan ons is het afwachten Wat zal het Alcmaria-bestuur doen? De lïoode Aarde geprolongeerd De aangrijpende Deensche verzets- film de Roodelf Aarde, die in de voorbije week groote belangstelling trok, wordt wegens groot succes ge prolongeerd. Zijtdie nog niet in de gelegenheid waren deze film te gaan zien, kunnen wij een bezoek aan <ïe Harmonie ten zeerste aanbevelen. Ook het bijprogramma is deze week actueel en goedverzorgd;; in het journaal o.a. het verblijf van Hollandsche kindeiren in Denemar ken en de medïsche verzorging van de zv,'aargetroffen bevolking in Ne derlandsche— Indië. Charley Chaplin in Victoria Charley Chaplin's Festival;: welke film deze week in Victoria-Theater de aandacht vraagt; is een combina tie van een viertal kleinere films. Zoo ziet men Chaplin in een 4-tal verschillende creaties en wel resp. als Avonturier, Emigrant, Vagebond en als Politieagent. Ongetwijfeld mag deze film niet tot de nieuwste van dezen populairen film-artist gerekend worden; maar men amuseert zich niettemin uit stekend. De talrijke komische situaties, waarin Chaplin telkens weeT ver wikkeld wordt, maken dat de lach niet van de lucht is. f Uitgebreid nieuws uit. Binnen, en buitenland en ook uit Indonesië gaan aan de hoofdfilm vooraf. Alkmaarsch Bïsocoop Theater In het voorprogramma uitgebreid wereldnieuws. "Tumult in Chicago" is een span nend en humorist'sch filmpje. Het laat zien, hoe het eene dagblad bedrijf het andere probeert kapot te maken. Daarbij passen ze elk moge lijk middel toe, om elkaar de loef af te steken. De noodige knokpar- tijtjes ontbreken niet. "Het spook achter de coulissen" is een roman van een griezelverhaal schrijver treedt zelf/- op als griezel spook en laat uit wraak enkele men schen van het aardsche verdwijnen. De politie weet echter tijdig den TOONEEL- EN AMUSEMENTS- VEREENIGING T.I.P Aan de leden van den R K Vrouwenbond Dezer dagen ontving u van onze vereeniging een circulaire, waarin u, na verwijzing naar onze uitvoeringen voor den K.K. Vrouwenbond in Januari jl-, werd attent gemaakt op onze uitvoeringen' van het Chineesche Landhuis op 3 en t Juni a.s. Om misverstand te voorkomen stellen wij er prijs op u mede te deelen, dat deze uitvoeringen geheel buiten den R.K Vrouwenbond, omgaan. De uitvoeringen zijn toeganke lijk voor alle personen boven de 17 jaar en zijn georganiseerd door de Tooneel- en Amuse- mentsvereeniging T.I P. Het bestuur van de Tooneel- en Amusementsvereeniging T.I.P. NA-QORLOGSCHE JOURNALISTIEK Tusschen de coulissen op het tooneel van een onzer plaatse lijke miniatuur-schouwburgen stond een tooneelknecht met papier en potlood ijverig te schrijven. Op de vraag van een der organisatoren van den feest avond in kwestie, wat of hij tosh allemaal opschreef^ zei de too neelknecht: Ja, zie u, ik ben zooveel als de buhne-correspon- dent van de Vrije Alkmaarder; ik maak van wat hier eiken avond in kwestie, wat of hij toch stuur die naar de redactie en die maakt een verslag van. Tableau. Geheime organisaties, die op publiciteit geen prijs stellen, zouden wij voor dezen jourha- listieken beunhaas willen waar schuwen! KINDERPOLITIE De wnd. commissaris van Po litie maakt hierbij bekend, dat de inspectrice van d'e Kinder politie haar spreekuur heeft des Woensdags- en Vrijdagsavonds van, 610 uur aan het Bureau van Politie alhier. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Johannes M, S., z. v. Hendrik Schinkel en J. F. Engeu Gertrudis M. M., d. v. Hendri- cus A. J. de Wit en F. Smit. Jan z v. Jacobus dén Engelsman en M. van der Velde. Catharina J. M., d v. Adriaan Swinkeis en G. A. Kaandorp. Anita d. v. Leo- nardus Verhagen en M. C. A. Habiecht. Marianne M. d. v. Pie- ter Prins en M. P. M. de Kloe. Ondertrouwd1: Hubertus A. Ko nijn en Anna M. Kroeders. Jo hannes Hilger» en Maart je de Boorder. Hendrikus Liefting en Alida C. Konijn. Franciscus C. de Bruijckere en Clasina H Tjeertes Nicoiaas J. van der Veer en An- nigje M. Bakker. Frederik Tuit- hof en Alida M. Laan. Engel* Ko ning en Willemijntje M. Fijma. Overleden: Alberdina de Vries, oud 77 jaar. Hendrikus P Buys, oud 7 jaar. Marie E. A O. Fer- min, oud 82 jaar. weduwe van T. J Boom. dader te ontmaskeren, waarbij hij tevens gedood: wordt- Wij moeten ons, voor vrat het pro. gramma van deze week in Cinema Americaln betreft; van een recensie onthouden. Hoewei de hoofdfilm "Martlre Ri chard, de Spionne" een bezichtiging; ten volle waard zou zijn; bevat het voorprogramma een korte bijfilm; die door zijn immoreele scènes hoogst gevaarlijk is. Wij stelden ons raeh den exploitant van dit theater in verbinding om door een eventueel verwijderen van deze bijfilm een op lossing te verkrijgen,; doch coupee ren blijkt in de dwangpositie, waar in momenteel de expfoitanten ver- keeren, niet mogelijk. Wij moeten derhalve hoezeer het ons met het oog op den hoofdfilm ook spijt een bezichtiging- van dit programma in zijn geheel beslist ontraden (H-) EEN GEVAARLIJK KRUISPUNT Vannacht om 1 uur vond op toet kruispunt Geestersingel Geesterweg, nabij de Bergerbrug een aanrijding plaats tusschen 'n wielrijder die van dé Geestersin gel naderde en een motorrijder, die van rechts kwam; de wielrij der verleende geen voorrang. De berijders en de duórijder kwa men met eenige schaafwonden vrij. Het rijwiel werd totaal vernield? van den motor werd alleen het voetstuk afgebroken. Met dank aan God deelen wij U mede dat Annuska een broertje heeft gekregen H AN Bij het H. Doopsel ontving Mj de namen Johannes Bernardus Maria K. I. Hornyak A. C. Homyèk—Schaaf Alkmaar, 24 Mei 1946. Hiermede geven wy U kennis dat in het St. Eli. zabethziekenhuis te Alk maar na een langdurig lijden, voorzien van de H.H. Sacramenten der. Stervenden, in den ouderJ dom van bijna, 78 jaar zacht en kalm is overle den onze dierbare man en vader, behuwd, en grootvader, de heer PIETER HOF Dz. Uit aller naam; Wed. A. HofKnijn en kinderen De gezongen Uitvaart zal plaats hebben op Dinsdag 28 Mei om 9.30 uur, waar na de begrafenis in het familiegraf op het R.K. Kerkhof Egmond a.d.Hoef 't Woud Egm. a.d. Hoef, 25 Mei '46 Met groote droefheid ge ven wij kennis dat na een kortstondige ongesteld heid; voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden dn het St. Eli- sabeth-Ziekenhuis te Alk maar is overleden onze innig geliefde man, va der» behuwd- en groot, vader, de heer^j JOHANNES PANCRAS echtgenoot van Johanna Wortel dn den ouderdom van bijna 77 jaren. Wed'. J. Pancras-Wortel kinderen en klein kinderen. 't Veld N.Niedorp; 23 Mei 1946. i De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden op Maandag' 27 Mei; des morgens half tien, in de Parochiekerk van den H. Martinus te 't Veld, waar na begrafenis op het R.K. Kerkhof aldaar Heden overleed plotse ling; voorzien van dé laatste H.H? Sacramenten onze geliefde Man; Vader Behuwd!- ent Grootvader J. H. KARREMANS in den ouderdom van 71 jaar. Uit aller naam: Wed^ P. Karremans- v. d. Werf Leiden 24 Mei 1946. Wolmaranstraat 13. De H. Uitvaartdienst zal plaats vinden on Maandag 27 Mei a.s. voorm. 9 uur in de Parochiekerk van den H. LeonarcTus te Lei den.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1946 | | pagina 2