MOTORRACES TE ALKMAAR Athlefiek-komp te Rotterdam 2 Nieuw N.oordhoïlandsch Dagblad Fraaie duels tusschen Hartman en vAartsen G. du Pont- snelste in de 125 cc. sportklasse WEERBERICHT Marktberichten Uitvaart W. Vermeulen Eerste H. Mis INSTALLATIE BURGEMEESTER Belgen behalen verdiende overwinning OUDE VRIENDEN! Afgoderij MAANDAG 12 AUGUSTUS 1946 Voor 't eerst na de bevrijding werden op het Gem. Sportpark te Alkmaar motorraces gehouden Het feit, dat de races op een Zaterdag werden gehoud'en, was oorzaak, dat het bezoek beneden de verwachtingen bleef: het aan tal toeschouwers werd op circa 10.000 geschat. In de seniorenklasse waren het vooral Hartman en v. Aart sen die spannende duels lever den, waarbij zij mooi bochten werk te zien gaven. In de 350 cc klassen (lange baan) was het v. Aartsen, die onbedreigd won; in de 500 cc (lange baan) hingen v. Aartsen en Hartman 5 ronden als 'n klit aan elkaar; eerst in de twee laatste ronden wist Hartman zijn voorsprong te ver- grooten en te behouden. De Alkmaarder G. du Pont, dje in de 250 cc klasse niet startte, kwam slechts uit in de 125 cc sportklasse, waarin hij in de 2e manche eerste werd met den snelsten tijd van 3.14.2. Hoe wel hij ook in de le manche een goecTe start had, moest hij zich met de 3e plaats tevreden stel len. De uitslagen in deze klasse luidden: le Mrnche: l. H. Verhoef te Amers foort 3.16; 2. S. Postma te Hardega- rijp 3 27; 3. G. du Pon 3.28: 4. D. Ta_ dixz 3.29. 2e Manche 1. G. du Pont 3.14.2; 2. H. Verhoef 319; 3. S. Postma 3.23; 4. C. Arnoldussen te Utrecht 3.24.1. Totaal: 1. Verhoef 3 p.; 2 du Pont 4 p.; 3. St. Postima 5 p.; 4. C Arnol dussen 8 p. Er kwamen in deze klasse niet minder dan 14 rijders aan den start. Senioren 500 c.c. (lange» baan)1. A. Hartman te A'dam 4.24.2; 2. P. v. Aartsen te A'dam 4.24.3; 3. J. de Graaf te A'dam 4.25.3; 4. E. Willard te Laren 4.33.3; 5. C. Draaijer te A'dam 4.38. Senioren 350 c.c. (idem): i. P. v. Aar'sen 4.22.3; 2. A. Hartman 4.24.1; 3 J. Boef te A'daim 4.35; 4. L. v. Rijswijk te Den Haag 4.41; 5. M. v. Rijswijk te Voorburg 4.41.1. Kortebaan; Senioren 500 c.c. De eerste manche gaf een spannenden strijd te zien tusschen Hartiman en J. de Graaf; deze kwam in de laatste ronde in de Z.W—bocht te vallen; ge lukkig zonder letsel 'e bekomen; zoodat hij in de volgende manches weer mee kon rijden; Hartman was in alle manches eerste. 1. Hartiman (1.59.4—2 0.2—1.58) 3 p.; 2. v. Aartsen (2.0.1—2.0.3—1.58.1) 6 p.; 3. Willard (2.8—2.6.2—2.9) 11 p.; 4. J. de Graaf 2.1—1.58.3) 12 p.; 5. C. Draaijer (2.162.12.2*—uitgev.) i4 p. Senioren 350 c.c.: i. P. v. Aartsen (20.1—1.58.2—1.53.3) 3 p.; 2. A. Hart man (2.0.42.11.56) 6 p.; 3. J. Boef (2.192 32.4) 12 p.; 4. M. v. Rijs wijk (2.13uitigev.2.7) 13 p.; 5. L. v. Rijswijk (2.142.7uitgev.) 14 p.; 6. A. BÜsschop (3e manche 1.56.3) 15 p. Junioren 250 c.c.: 1. M. Geurs te A'dam (3.193.12); 2. N. Kroes te Den Haag (3.23—3.20); 3. P. B'oef te A'dam (3.25.3—3.19). Junioren 350 c.c.: le serie 1. N. Kuyper 3.07.1; 2. F. v..d. Toorn 3.11.1; 3. H de Rijk 3.14.1. 2e Serie: IJ. Köh_ Weersverwach'ing medegedeeld door het K.N.M.I, te De Bilt); geldig vain Maandagavond tot Dinsdagavond: VRIJ KOEL! Aanvankelijk 'tijdelijk krach tige, later afnemende wind tusschen Zuid en West. Wisse lende bewolking met plaa^elijk enkele buien. Vrij koel. ZON op 5.20; onder 2010 MAAN op 20 58; onder 5.23 WARMENHUIZEN, 12 Aug. 27000 KG aardappelen: Koopm, bl. 7.20: Eigenheimers 7.Bind- jes 6 60 ND.-SCHARWOUDE, 12 Aug 11.000 KG aardappelen Eer stelingen 6 60; Eigenheimers 7 1000 KG uien 10 40; 2100 kG slaboonen 26.10—29.50; 2500 KG roode kool 5 23000 KG witte kool 4 20; 22Ó0 kg gele kool 17 70 LANGEDIJKER GROENTEN- CENTRALE 11 Aug 80.000 KG roode kool 56.40; 3000 KG gele kool 19-19.30- 12.900 kg witte kool 4 204.40; 570 kg slaboonen 27.10—29.30; 1000 KG tomaten 31.9035.40; 65 st. bloemkool 63; 11.100 KG aardappelen: Eerste lingen 6.60; Eigenheimers 7 Bevelanders 7.20 GROOTEBROEK, DE Tuinb., 9 Aug. 8555 slaboonen 1925; 8385 peen 6,3011; 50 bospeen 7,50; 5260 biet 4,20; 1160 uien 6,40 11; 103.590 roode kool 2,60 5.3(J; 250 groene kool 9; 70 sla 2; 520 bloemkool la 3776; 3175 ge le kool 10,9016; 350 Deensche witte kool 5,50; 4592 baal aardap pelen 1.504.05 Ier 2.8.3; 2. W. Biard 2.14.3; 3 S. Oudshoorn 2.15. Finale: 1. F v d. Toorn 2.59; 2. W. Biard 3.0.2; 3 H de Rijk 3.5; 4. P. Buur 3.7; 5. J. Koh ier 3.9.2; 6 N. Kuyper 3.12; 7. D de Geus 3.17. Junioren 500 c.c.: 1. M. Geurs te Adam (3.9.2—3.8.2—3.3.2) 5 p.; 2 C. Haring' te A'dam (3.11.2—3.7.4—3.3.4) 5 p.; 3. A. de Goederen e Linschoten 3.9—3.13) 11 p.; 4_ h, de Rijk" 5. F. v. d. Toorn; 6. J. de Jager; 7. H. v. d. Hooft. De rector van het R. K. Ly ceum te Alkmaar, drs. L. Küppers, verzoekt ons de do centen, ouders, leerlingen en oud-leerlingen uit te noodigen morgenochtend aanweizg te willen zijn bij den Uitvaart van den overleden leeraar, den heer W. Vermeulen, om 10 u. in de St. Dominicuskerk te Alkmaar. Wederom droeg gisteren in de St Dominicuskerk een zoon der parochie zijn eersle plechtige H. Mis op; ditmaal was het de Wel- eerw. Pater Thomas Willers, die Zondag 28 Juli in de kloosterka pel van het Albertinum te Nijme gen uit de handen van Z. H Exc Mgr. W P A M Mutsaerts de H. Wijding ontving Zaterdagavond was de jonge priester door buurt bewoners met eenige plechtigheid ingehaald. De neomist werd voor de H Mis plechtig ingeleide ge daan; onder de tonen van het or gel trad hij, voorafgegaan door 'n de bruidjes en een aantal gidsen dertigtal witgekleede palmdragen- en de assisteerende geestelijkheid het kerkgebouw binnen. Het priesterkoor en feestaltaar baad den in licht en bloemen. Pater Willers werd bij het plechtig of fer geassisteerd door den Z E. Hr. L. Biesta als presbyter assis- tens, door den Z.E. Fater St Hil- len OP al diaken en door den wel- eerw. Pater J. Fick O.P. van het Albertinum als subdiaken. Het mannen- en knapenkoor o.l.v. den heer Joh. Kiuper zong op uits e_ kende wijze de vierstemmige Missa in honorem Sancti Alphonsi van Hub. Cuypers. Onder de H. Mis reikte de neomist aan zijn ouders, verdere fa milieleden en parochianen de H. Communie uit. Na de H. Mis zong het koor Jubi late van Aiblinger. Des avonds om 7 uur celebreerde Pa:er Willers een plechtig danklof, waaronder hij een korte predicatie hield naar aanleiding» van de tekst: Confitemini Dominum, quoniam bo nus, la'en wij den Heer danken, want Hij is goed. De neomist bracht allereerst dank aan God, Die hem geheel onverdiend deelgenoot ge- maak: had van Zijn H. Priesterschap. Voorts bracht hij dank aan zijn ouders, familieleden, vrienden en parochianen voor hun gebeden en of fers, speciaal bracht hij dank aam Pastoor Biesta, die reeds 'ijdens diens eerste pasïoraat zijn eerste schreden naar het Altaar had geleid. Tenslotte spoorde Pa'er Willers de parochia nen aan tot een aanhoudend gebed voor de priesters, die van hun kant de parochie in hun dagelijksch Mis offer zullen gedenken. Het zangkoor voerde na he- Lof op schitterende wijze de vierstem mige Priestercantate van Jan Nie_ land uit. De receptjie des middags werd door talrijke parochianen bezocht. CURSUS VOOR SCHEIDSRECHTERS Ook in de gelederen van de scheidsrechters zijn door den oorlog ledige plaatsen geko men, die niet aangevuld zijn. Bij vele wedstrijden zijn er dan ook geen officieele scheids rechters, wat moeilijkheden met zich medebrengt. Zoowel in het belang van de voetbal sport als in het belang van spiers en vereenigingen is het zeer gewenscht, dat hieraan zoo spoedig mogelijk een einde komt en de wedstrijden weer op behoorlijke wijze geleid worden. Zij die er iets voor gevoelen, om een cursus voor scheidsrechter te volgen, kun nen zich opgeven voor Alk maar en ofgeving, liefst met spoed, bij F. Rentenaar, Corf- straat 49 te Alkmaar. LTJ-ERS OPGELET! De bijeenkomst van Dinsdag 13 Aug. kon geen doorgang vinden met het oog op het 40- 'urengebed te Oudorp en de repetities voor het Feest van den Arbeid. Onze eerstvolgen de bijeenkomst wordt nu ge houden op Vrijdag 16 Augus tus, des avonds 8 uur. Wij re kenen op jullie aller aanwe zigheid. Het bestuur. WINKELWEEK Naar wij vernemen zal op initiatief van het Midden standscomité, dat ook de actie voor het behoud van de kaas markt organiseerde, eind Sep tember, in de week van de groote Landbouwtentoonstel ling een groote winkelweek met attracties worden gehou den. TWEE CIRCUSSEN De volgende maand zullen niet minder dan twee circus sen, het circus Mullens en vermoedelijk het circus Mik- kenie-Strassburger alhier hun tenten opslaan. De circusliefhebbers zullen dus in September hun hart kunnen ophalen. KINDJE VERDRONKEN Zaterdagmiddag is in de Eendrachtpolder het tweeja rig zoontje xan den tuinder Ligthart spelenderwijs in de Sporsloot geraakt en ver dronken. GEZAGSTROEPEN VERTREKKEN Dezer dagen zijn van de Ge- zagstroepen te Alkmaar 57 man met groot verlof gegaan, omdat hun verbintenis was afgeloopen. De overige manschappen van de 2de Compagnie Gezagstroepen zijn overgegaan in de achtste compag nie van het tiende regiment In fanterie Zij zullen naar Zaandam of de Hembrug gaan om daar hun militaire training te ontvangen. Almaar blijft echter garnizoem- stad. Nieuwe manschappen zullen het R.O.G. ovenemen Zij zullen waarschijnlijk niet meer voor kampbewaking gebruikt worden, daar de buifcenbewakingen gaan verwijnen. In Rochdale komt de geheels bewaking in handen van den commandant aan het Vrou wenkamp Westerweg blijft de bewaking nog gesplitst; toekom stige infanteristen zullen deze taak vervullen tot de opheffing van het kamp. EERGEN Vrijdag 16 Augustus zal de nieuwbenoemde burgemeester van Bergen, dr. W. Huygens, thans werkzaam op het depar tement van Binnenlandsche Zakeif, feestelijk worden inge haald. Dien dag om tien uur 's morgens zal dr. Huygens met zijn gezin aan de grens der gemeente officieel worden verwelkomd. Daarna zal men zich, voorafgegaan door rui ters, naar het feestterrein aan de Karei ae Grootelaan bege ven, waar de Bergensche schoolkinderen den nieuwen burgemeester een zanghulde zullen bereiden. Daarop zal een korte rondgang door de gemeente worden gemaakt. Om twaalf uur zal dr. Huy gens naar Bergen aan Zee gaan, waar hij namens de in woners van Bergen aan Zee door Baron Taets van Ame- rongen zal worden ontvangen. In een buitengewone ver gadering van den Raad zal dr. Huygens des middags om twee uur geïnstalleerd worden, 't Gebeuren kan buiten de raads zaal en in de Rustende Jager door een luidspreker-installatie worden gevolgd. Van drie tot vijf uur zal de nieuwe burgemeester in „De Rus tende Jager" recipieeren; des avonds, zijn er verschillende fees telijkheden; zoo zal Bergens Har monie een muzikalen rondgang maken, terwijl de Ruïne door schijnwerpers wordt verlicht. In de Stationstraat kan men een Bal- champêtre meemaken. De bevolking wordt verzocht de vlag uit te steken en evt. beschik bare kaarsen aan V.V.V af te staan. De waarn. burgemeester van Bergen, de heer G J Lovink, zal als zcfodanig afscheid nemen ito een buitengewone raadszitting op Woensdag 14 Aug. om 2 uur. Om drie uur zal in de „Rustende Ja ger" gelegenheid zijn voor de be volking, afscheid van den heer lovink te nemen. VIER DAGEN TOURNOOI MOLENKROFT Gisteren werd enonder onver wacht gunstige weersomstandig heden de finales verspeeld. In het damesenkelspel zag men de Alk- maarsche rivalen mevr. Schuur man contra mej. Koppen, waar van laatstgenoemde in drie sets de overwinning wist te behalen (57) (6—4) (6—3). Bij het heerenenkelspel hebben zich eenige verrassingen voorge daan. Zoo schakelde J. Schmidt in twee sets den heer A. Schilp uit, die neiging koesterde om fi nalist te worden Deze had n.l. in drie sets F. Dijkstra geslagen. In een zeer mooie spannende partij waarin Schmidt na een achterstand van 52 toch de eer ste set 75 wist te winnen moest en- won Beek de resteerende sets deze tenslotte het loodje leggen 8—6. 6—2. In de mixed-dubbel finale, ge speeld tusschen mej Koppen Lienesch contra het echtpaar Schuurman wonnen laatstgenoem den gemakkelijk in twee sets. Een van de mooiste partijen van het geheele tournooi, gespeeld tusschen het sterke heerendubbel Beek- Dijkstra contra Ir. L. J. Ball en Drs van de Wiele, wonnen eerst- genoemden met veel moeite in 2 sets met 86, 86. Onder een geestig speechje wer den hierna de prijzen uitgereikt. Den wedstrijdleider, den heer P. Beyneveldt, komt een woord van lof toe voor de uitstekende organisatie. JONGEN VERDRONKEN Gistermiddag is de 17-jarige pleegzoon van den heer Klem- kerk, Tonny Arnout, te Bergen bij het baden verdronken. De jongen had zich niet te ver gewaagd en stond slechts tot de heupen in met water, doch kon niet zwemmen. Hii werd door den buitengewoon ster ken stroom meegetrokken. Zijn 16-jarige broer deed nog een poging om hem te redden, doch moest onverrichterzake terugkeeren. TUITJEHORN TUITJEHORN KRIJGT EEN HULPPOSTKANTOOR Reeds langen tijd streefde de R K Middenstandsvereeniging De landenwedstrijd tusschen de heerenploegenvan Neder land en België, welke Zondag middag te Rotterdam werd gehouden, eindigde in een overwinning voor de Belgen, een zege, welke voor de eerste maal in de athletiek-geschie- denis tusschen beide landen, aan de Belgen ten deel is ge vallen. De 100 meter leverde een ore betwiste zege voor Brackman op die een tijd noteerde van 10,7 sec. De 200 meter werd door Schol- ten gewonnen. De 400 meter werd binnen de 50 seconden geloopen door dec Belg Kunnen, maar het was een verdienstelijke prestatie van Blok, dat hij, als tweede eindigen de, ook binnen die tijdsgrens bleef. Het werd een tactische strijd op de 800 meter. De Belgen tracht ten het tempo aan te geven. In üe eindspurt wist Brancart van de derde plaats komend met gering verschil de Ruyter te slaan. De Ruyter liep ook mee np de 1500 meter, waar hij den Belg „Reiff, dien men gaarne op de 5000 rmeter tegen Slijkhuis had zien loopen, tegenover zich had. Hoe wel er anderhalf uur tusschen de 800 en 1500 meter lag, bleek deze opgave voor de Ruyter toch te zwaar. Reiff liep een hoog temp 3 van den beginnen af, zoodat de Ruyter na 1000 meter hem niet meer kon volgen en den strijd staakte. Op de 5000 meter dicteerde Slijkhuis de snelheid. Hij werd onbedreigd eerste. De eindstand luidt: Nederland 72 punten. België 77 punten. er naar hier een hulppostkantoor met een besteller gevestigd te krijgen. Naar wij vernemen heeft de directeur der P.T.T^ thans zijn goedkeuring aaii dit plan gegeven. Het postagentschap in café Duyves is gepromoveerd tot hulppostk'/ntoor Eén van de bestellers van het hulppostkan toor te Dirkshorn zal hier als be steller fungeeren. Het ligt in het voornemen het kantoor binnen enkele weken te openen. 'T VELD BOERENWONING DOOR BRAND VERWOEST Hedenmorgen is, vermoede lijk ten gevolge van kortslui ting, brand ontstaan in de beorenwoning bewoond door A. Boekei en J. Boots, in eigendom toebehoorende aan J. Bruin Pzn., staande aan de Westkade te Waarland, gem. Harenkarspel. De brandweer van Heerhugowaard was spoe dig ter plaatse, doch kon niet verhinderen, dat de woning tot den grond toe afbrandde. Van de inboedel kon nog een groot gedeelte worden gered. Het nabijstaande huis van J. Zutt, dat eveneens een prooi der vlammen dreigde te wor den, kwam er met een aan zienlijke waterschade af. De verzekering dekt de schade (Een lang verbeid weerzien] Driemaal dreunt de fluit van de „Oranje" en het vlaggeschip vaart statig de thuishaven binnen. Einde lijk! Zeven jaar is het geleden, dat het fraaie schip den ouden IJ-kant verliet om eerst nu weer thuis te komen. Thuis terug in Neder land, ook voor de honderden repa- trieerenden die na jaren van ellende weer in het vaderland terugkomen. Eindelijk weer hereenigd met hun familie, met hun oude vrienden. Een lang verbeid weerzien Zoo herstelt zich geleidelijk weer het normale leven. Zoo treffen we op elk gebied weer oude bekenden aan,'"waarvan we het bestaan schier niet meer wisten. Koffie, Thee en Cacao, natuurproducten die het leven zoo veraangenamen en die we zoolang ontbeerd hebben. We vinden ze alle weer terug in dezelfde prettige winkels van De Gruyter. Zoowaar ook onze oude vrienden: Rood, Blauw en Oranje merk, de onovertroffen koffie-melanges van De Gruyter. Door ervaren vak- menschen met zorg en toewijding samengesteld en gebrand. Als vroe ger: krachtig en geurig als geen ander. De speciale „aroma-bescher mende" silo's van De Gruyter waarborgen U het volkomen genot van geur en smaak. Een lang ver beid weerzien. Er komt weer De Gruyter's koffie. (Advertentie) "y/ORDT geen afgodendie naars!" Hebben die woor den van Sint Paülus, gericht tot de christengemeente van Corinthe gisteren zijn ze in het Epistel voorgelezen ons Christenen van de twintigste eeuw, nog wel iets te zeggen? Helaas wel! De dans om het Gouden Kalf duurt nog steeds voort. „Succes" heet deze af god tegenwoordig en „Big Business". Onder onschuldig- klinkende namen als „Flirt" en „Swing" wordt een razen de Venus-eeredienst bedreven. De bewierookte Caesar-God heet Duce, Führer of Vader tje, maar presenteert zich evenzeer als onfeilbaar gene raal of partijleider. Machine en Techniek, maaksel van menschenhanden, zijn den mo dernen mensch tot Moloch ge worden, waaraan de kinderen der menschen als brandoffers worden opgedragen. En hoe- velen van die neg er dansende, geldjagende, leuzen schreeu wende en machine-aanbidden de afgodendienaars dragen in zich het merkteéken van het H. Doopsel, van het „Ik ver zaak!", dat zij tot een aanflui ting hebben gemaakt? MARCUS

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1946 | | pagina 2