ALCMARIA REKENT MET ZAANDIJK AF Verrassende zege van de Boys Onverwachte doch verdiende nederlaag voor West-Frisia Forward's aanval lam geslagen VAN DEN HELD JAN TROMPETTER Nieuw Noordhollandsch Dagblad 5 Schagen door de Amsterdamsche politie ingerekend j Na de rust is het beeld even anders, WF werkt op dat mo ment harcf en K. kan er niet aan tippen, maar bij WF ontbreken de schut ers en K, neemt het heft weer in handen. Goed' werk werd, behalve door Ubels, ook nog door Kooiman verricht, die op zijn wenk geen enkelen K,- speler liet schieten. Maar K., dat oen heusch zzoo sterk niet'was, overrompelde WF verder geheel. Een kogel van den K.-midVoor wordt door rechtsback Lange dijk uit doel gekopt. Even daar na gaat het WF-doel door het oog van de bekende naald, als de K.-spil van drie meter af stand keihard tegen de lat schiet. Het is echter uits el van exce. cutie, want na eenige minuten weet K, door middel van zijn linksbinnen den bal ineens langs Ubels te schieten, 20. MAANDAG 7 OCTOBER 1946 Het lange-afstandrecord in de lucht, werd door een patrouille- bommenwerper der Amerikaansche marine verbeterd met een non-stop-vlucht van Perth (Australië) naar Columbus (Ohio) in den tijd van 55 uur en 18 min. Het record brekende vliegtuig, de „Truculent Turtle" tijdens zijn vlucht. Velen zullen zich met ons af gevraagd hebben: is dit nu het zelfde Zaandijk-elftal, dat Ale- maria in de promotie- en degra datie-competitie zooveel moeite gaf, of speelde Alcmaria zooveel be er In ieder geval was Zaan dijk minder sterk, terwijl wij gelooven, dat Alcmaria aan kracht gewonnen heeft. De Zaandijk-voorhoede vooral was niet sterk en in 't bijzonder het schieten was zwakjes. Hun eenige doelpunt kwam nóg uit een strafschop. In de midden- linie viel op het goede werk van den spil. De achterhoede was niet het minste deel, maar had, vooral voor de rust, nogal moei te, met de Alcmaria-aanvallen. Bij Alcmaria was de achter.! hoede prachtig op dreef Vas. binder maak'e practisch' geen fout, integendeel, hij redde eenige malen bijzonder fraai. De strafschop sïopte hij ook nog, maar kon niet voorkomen, da* de bal opnieuw werd ingescho ten. Maassen en Hendriks vorm den' een hecht backstel, In de middenlinie heeft de spil uit nemend werk verricht; zijn top werk viel op en hij heeft meni- gen Zaandijk-aanval onderbro ken. De voorhoede moest het jammer genoeg zonder de Buijzer stellen, maar toch mag niet on'kend worden, dat deze linie goed voldaan heeft. Vooral voor de rust werd menige ge vaarlijke aanval opgezet Na een gelijk opgaand begin, kwam langzamerhand Alcmaria meer in den aanval. Goed ge steund door de middenlinie werd de Zaandijk-achterhoede menig maal aan den tand gevoeld. Na een klein kwartiertje spélens wist Alcmaria de leiding te ne men. De rechtsbuiten wist den bal nog juist op de uitlijn te be machtigen, ze'te goed voor en de linksbuiten kopte mooi in, 10. Niet lang daarna een wor steling voor 't Zaandijk-doel, waarui' de bal bij den rechts binnen terecht kwam, die met een goed schot in den boven hoek weet te doelpunten, 20, Intusschen zitten de Zaandij kers ook niet stil, maar vinden de Alcmaria-verdediging in grooten vorm Wel waren er een paar angstige momentjes, doch ZEEVOGELS RANDERS 4—1 De Randers hebben een veer moe ten laten teg'en het eoed speldende elftal van Zeevogels. Met den wind dwars over het veld trapte R af Al spoedig bleek dat beide ploegen even sterk waren. Reeds spoedig krijgt R al eenige corners te nemen doch deze leveren niets op. Uit een goed gespeeld combinatiespel krijgt de midvoor van Z den bal toege speeld en zet deze om in een doel punt 10. Lang laat een tegenpunt niet op zich wachten. Reeds 5 min. later doelpunt Schot voor de R. 11 Met eon gelijk spel gaat de rust in. Na de thee komt R geducht opzet ten doch de verdediging van Z. weet Van geen wijken. Na een 20 min. spelen een klein misverstand in de achterhoede der R. Zeevogels maakt daar een dankbaar gebruik van en verandert den stand in 21. R. ging met het geheele elftal naar voren doch niets mocht baten en doelpun ten blijven uit. Zeevogels stelt zich veilig door 9 min. voor het einde er 3—1 van te maken. Twee min. voor het eindsignaal zocht Z. nogmaals het net van R op en kogelde het 4de doelpunt in de touwen. De verhouding is wel ge flatteerd. Beide ploegen waren even sterk zoodat een gelijk spel de ver houding had moeten zijn. De scheids rechter leidde dezen wedstrijd cor. reet. in laatste ins'antie was Vasbin. der er nog. Een lastigen bal juist onder de lat, werkte hij mooi tot hoekschop. Van Wieringen is dan eenmaal mooi doorgebroken, maar zijn harde schot wordt door den Z,_ doelman weggestompt. Na de rust waren de Zaandij kers meerendeels in den aanval, doch de Alcmaria-verdediging wist den druk goed *e doorstaan. Daar de A -middenlinie veelal iri de verdediging moest helpen, kwam van steunen der voor hoede weinig terecht. Wel kon den eenige aanvallen worden opgezet en waren er ook een paar kansjes, maar foch waren die niet van het formaat van voor de rust. Dan krijgt Z. een strafschop fe nemen wegens een handsge- val van een der A.-verdedigers. Deze strafschop werd eerst nog door den A.-doelman gestopt, maar weer opnieuw ingeschoten, 2—1. Daarna kwam Zaandijk ge weldig opzet'en, om althans nog een gelijk spel te foreeeren. De A.-verdediging hield echter stand en onder groote spanning kwam 't einde. De Alkm Boys zijn er in ge slaagd in Amsterdam tegen het sterke De Spartaan twee kost bare punten te veroveren. De beslissing viel in de laatste' mf- nuten en op het oogenblik, dat de meeste Boys-suppor'ers zich reeds met een nederlaag ver zoend hadden. Toen kwam de Boys-machine pas goed op dreef en werd de 21 achterstand in een 23 overwinning omgezet. De wedstrijd begon 20 min., over tijd, omdat men op deii scheidsrechter moest wachten. De Boys speelden het eerst tegeii den sterken wind, welke van doel tot doel stond, in. De Spar taan was, gesteund, door dezen wind, de eerste 25 minu'en sterk in de meerderheid en de doel man van De Spartaan had het zeer gemakkelijk. Maar na 26 minuten spelens moest hij reeds visschen, toen Goudsblom uit een listig pasje van Indri mooi inschoot, 01. Spartaan bleef sterker en bij een aanval van de Amsterdammers maak'e Bart 'n overtreding in heft strafschop gebied, welke een penalty kostte. Deze werd, onhoudbaar voor Kramer, ingeschoten, 11. Na de rust, welke met 11 inging, was De Spartaan het eerste kwartier nog het meest in den aanval en de middenvoor wist zijn club de leiding te ge ven, 21. Nadien ging de strijd gelijk op en zoo gezien zat er weinig winst meer in voor de Boys. De laatste 78 minuten ze-ten de Boys alles op den aanval. Uit een voorzet van Goudsblom kopte Appel den gelijkmaker in het net, 22. De Boys-aanval vlotte nu uitstekend en een paar minu ten voor het einde scoorde Un tied het winnende doelpunt. Gezien het spelbeeld mag deze overwinning dan wat geflatteerd genoemd worden, maar hieruit blijkt weer eens een keer temeer wat met goed volhouden berei.it kan worden. Zoo heeft West-Frisia Zondag dan haar eersten wedstsijd ver speeld, tegen (traditie getrouw) de Kennemers Over het algemeen genomen is het een volkomen verdiende nederlaag geworden en het is grootendeels aan den besten WF- speler, doelman Ubels, te dan ken. dat het geen groote neder laag werd Want vele ballen wist hij werkelijk meesterlijk te stop pen, We memoreeren maar even de 'strafschop van Kennemers' midvoor, die, betrekkelijk on houdbaar, toch nog door Ubels werd weggestopt. Maar de res: was, hopeloos, wat misschien ook wel voor een groot deel te wijten was aan het feit, dat de goalge ter en beste speler van WF, Simons, door zijn ziekte nog steeds verhinderd was en na 10 minuten spelen moest de WF-linkshalf Roosendaal wegens een opgeloopen blessure het veld verlaen. De beide invallers, resp. Stelling en Lub, voldeden niet half. Nee, jóngens, dat moet anders Over den wedstrijd nog het volgende: WF trapt af met den wind tegen, maar K. neemt den bal over en ze. de achterhoede van WF aan het werk-. Een hoog schot van den K-midvoor wordt door Ubels uitstekend gestopt. WF komt dan even in den aanval, maar het contact in de voorhoede is finaal zoek en K, neemt den bal over. Een beetje getreuzel van hun rechtsbuiten wordt door Langedijk afgestraft en via den K-rechtsbinnen be. landt de bal over de zijlijn, Roo sendaal, die den bal even op wou halen, heeft geen erg in een greppeltje, valt en verstuikt zijn been. Gevolg hiervan: Roosen daal er uit, opgevolgd door D, tub, K. is sterker en WF staat soms raar te prutsen in de achter hoede. Een goal kan niet uit. blijven, en die komt dan ook, want na een kwartier spelen, weet de K-rechtsbinnen met een onhoudbaar schot zijn club de leiding te geven, 10. Met dezen stand komt. onder adembene. Deze te Amsterdam verspeelde wedstrijd leverde voor de Geel zwarten geen zege op. Integen deel met 31 moesten zij het on derspit delven, na een strijd wel- Ke van beide kanten weinig aan trekkelijks had. De Amsterdammers bleken reeds direct in de meerderheid, doch het slechte plaatsen ver ijdelde hun goede kansen. Na 20 minuten geeft een verkeerd door NEA heeft Zondag d!e eerste 2 punten thuis gehouden, wat wel geen enkele NEA-enthou- siast gedacht zal hebben toen hij de eerste helft van den wed strijd had aanschouwd en NEA op een zeer gelukkige wijze met 1_0 de leiding had verkregen. Forward was stukken be'er, maar had geen geluk en vond vooral in den keeper een groot struikelblok Hij is dan ook met recht de man, die den wedstrijd heef t, gewonnen Bij Forward speelde J. Freese niet mee; diens plaats werd ingenomen door W. Pieterse. Op de rechtsbinnen plaats stond de Greef opgeS'eld. De wedstrijd Forward speelde de eerste helft met den wind in den rug. Direct na den aftrap moet de NEA-keeper al ingrijpen De eerste 10 minuten regent het corners, doch alle zonder resul taat. Elk oogenblik wordt het eerste doelpunt verwacht, maar niets wil gelukken. Dan no'ee. ren we een snelle aanval, die de Greef met een keihard schot be sluit, De Forwardaanhang juicht al, doch de keeper is niet te pas- seeren en tikt nog net over. De enkele aanvallen van NEA zijn niet gevaarlijk, daar haar links buiten er niets van terecht brengt En steeds is het maar weer Forward, dat op het NEA- doel zit te beuken, maar de keeper retourneert alles Bij een aanval van NEA zien we een schermutseling voor het Forwarddoel en een kalm inge schoten bal laat Brand door zijn handen glippen en NEA heeft de leiding met 10. Dit was een meevaller voor NEA, doch nie mand zou toen verwacht hebben dat dit het eenigste doelpunt van den wedstrijd zou blijven. Forward zet de tanden op el kaar, maar de NEA-keeper is niet te passeenen. Direct na de rust schiet Hart onhoudbaar in, doch de scheids rechter kent dit doelpunt niet toe wegens buitenspel. Dit was een blunder van hem, wat erg jammer is, daar hij den wed strijd keurig leidde. Forward kom' telkens terug, zoodat de strijd steeds gestreden wordt op de NEA-helft Een enkele maal zien we een doorbraak van NEA krijg; a.P.G.S,-linksbuiten een doch daar komt Brand bijna niet -J- - aan te pas. Elk oogenblik wordt de gelijkmaker verwacht, maar de keeper houdt zijn doel op meesterlijke wijze schoon. In de laatste seconde kreeg Ve'rkroost nog een kans, maar hij had de bal met de handen aangeraakt. En zoo verloor Forward onver! diend van NEA. J O l u"l' OUUUiü O ÖIlU XVUI11 l( U1JUC1 aUCiUUCilVa gaan, hoor, want met zoo te spe. mende oogenblfkken voor het ïen staat het er donker voor! I WF-doel, de rust. Langzamerhand komt WF er dan een beetje in en een goed genomen corner van Jb. Danger- mond wordt dan ook door Wei land benut mei een klein tikje in den hoek, waar de K.-d'oel. man tevergeefs naar dook, 21. De begeerde gelijkmaker wilde echter niet komen, want de ge heele voorhoede was, wanneer ze een bal toegespeeld kreeg, er hopeloos mee verlegen. En als de scheidsrechter, die goed' leidde, maar veel te veel en soms onjuist voor buitenspel floot, het einde blaast, heeft WF zijn eerste nederlaag te pakken. Doch niet'emin, jongens, Zon dag a.s. tegen WFC thuis weder om een overwinning. Wij reke nen er op. Slikker beoordeelde bal hun de eerste goal. Doer Schagen gelan ceerde tegenaanvallen ressorteer den weinig effect. Een goed schot van Anne veld wist de keeper cor ner te werken, terwijl vervolgens Stam's kopbal hoe uitstekend ook genomen niet het verhoopte re sultaat gaf? Wat later wordt een door Molenaar gemaakte fout met een punt bestraft zoodat toen de stand 20 voor de politiemannen was. En weer trok Schagen ten aanval, doch zonder succes. Na de rust komt een gewijzigd team het veld op. Dit bleek een wijziging ten goede, want o.m. werden door Stam een paar goede schoten gelost. Een dezer schoten trof indirect doel. Toen de doel man nl. een keihard ingeschoten bal wilde stoppen, vermocht hij deze niet goed in zijn macht Fe krijgen, een omstandigheid waar van Schoorl gebruik wist te ma ken door voor Schagen te scoren. 21. Na enkele Schager fouten kans en verhoogt de voorsprong tot 3—1. Hierdoor was de gees+ er uit. Teamveranderingen kunnen hier aan niets meer verbeteren. Nog enkele krampachtige maar nut- telooze aanvallen, en het ,is uit. Schagen moest de stevige en hardwerkende A.P.G.S. ploeg als zijn meerdere erkennen. 62. Het groote nieuws ver spreidde zich als een loo pend vuurtje door de stad. Nog nooit was dit gehoord. Het steenen mannetje leeft! De hoofdcommissaris liep naar het bureau om het mooiste costuum voor het Manneke te halen. De op- perstadspaardenppetser liet een tiental schimmels aan rukken en wat Jan Trom petter een dag tevoren nog niet had gedroomdging nu aebeuren. De burgemeester liet hem plaatsnemen op de schoon ste schimmel, tilde het le vend geworden Manneke vóór Jan op het zadel en leidde zelf het paard aan den teugel. Op de tweede schimmel zat Madam Isabel en haar paard werd geleid door den hoofdrechter met de lange pijpenkrullen van witte wol. Een generaal leidde het paard van Marjoleintje en de hoofdcommissaris dat van Maaike. En daarachter zat de Leutige Blaaskaak fier te pard. Het was een indrukwekkende stoet, die zoo door de Brusselsche straten trok. toegejuxeht door het publiek.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1946 | | pagina 5