DE BOYS VERLIEZEN MET ONEVEN GOAL Nederlandsch Militair elftal Forward's gelijkmaker kwam in de laatste seconde Joris Voetangel in de Jacht door New-York Nieuw Noordhollandsch Dagblad 5 verliest in den eindstrijd van 't Engelsche team waarin tien profs speelden MAANDAG 28 OCTOBER 1946 Het waren er maar weinigen, die den gestadigen regen trotseer den en den tocht naar den mod- derigen Westerweg hadden onder_ nomen- om de Boys tegen de "Wor- merveerders aan 't werk te zien. Het veld was glad, de vele plas sen er op maakten 't spelen niet gemakkelijk en remden den bat meermaren zeer af. We hadden zoo den indruk, dat de toestand van het terrein en de weer som. standigheden voor de Wormer- veerders niet zooveel bezwaar op leverden als voor de Boys-spelers. De W.F.C.-ers zijn meer gewend op een dergelijk veld te ploeteren. Niettemin hebben de Boys goed partij gegeven, vooral voor de rust. Bij de Boys was Kramer niet zoo op dreef als gewoonlijk, want 't eerste en vierde doelpunt' waren o.i. niet onhoudbaar. Maar erkend moet worden, dat de omstandig heden voor den doelman niet ge. makkelijk waren. In de middenlinie was de rechtshalf de besten, terwijl mid denvoor en, de beide» buitenspelers in de voorhoede de besten waren. W.F.C. beeft een goede verde diging en een aardige voorhoede, terwijl in de middenlinie het goe de werk van den spil opviel. Reeds spoedig na den aanvang had W.F.C. de leiding weten te veroveren toen Kramer bij een Tam schot misgreep 01. Niet lang daarna kregen de Boys een vrije schop te nemen, die den gelijkmaker bracht. Bart nam deze vrije schop op uitstekende wijze en in 't uiterste bovenhoekje verdween dg, bal in het net 11. De Boys bleven nog even en bij een worsteling voor het W.-doel, schiet een der achterspelers van W. in eigen doel 12. Opnieuw slaagden de Wormer- veerders er in gelijk te maken, maar nog voor de rust wisten de Boys met een goed doelpunt de leiding te hernemen. 32. Na de rust was WFC meeren- deels in den aanval- en het duurde niet lang of zij wisten de partijen op gelijken voet te brengen 33. Nog bleVen de gasten in den aan val en' wanneer Kramer eenmaal uitloopt, weet de W. middenvoor het leer nog juist te bemachtigen en heeft geen moeite den bal in het verlaten doel te schieten 3i. De Wormerveerders krijgen daar- DEN HELDER—GVO Vol verwachting, togen we gis. teren naar he+ Helder-veld, in de vaste overtuiging een zege van onze Heldersche club te mogen meemaken. GVO immers stond heel wat lager op de rang lijst dan Helder We zijn echter bedrogen uitgekomen en we moesten toezien hoe Helder vrij regelmatig! de mindere van de Krommeniërs was. In d!e eerste Helft ging het nogal. Wel gaf GVO regelmatig den toon aan. doch ook Helder kreeg haar- kansen Geen van beide wist het- echter t°t scoren te brengen, zooaaj. de rust met gelijken stand inging. Na de thee zat GVO, kennelijk bewust dat hier winst' te behalen was, al aanstonds voor Ret' Helderdoel. Rechtstreeks boekten de GVO- ers geen succes, doch toen een der Helder-achterspelers in het besuchth gebied eenovertreding beging, wees de arbiter naar de fatale witte stip en even later was BJogaard gepasseerd (01). Helder reageerde hierop met eenige goede aanvallen, doch de GVO-doelman gaf niet thuis. Toch zou hij eenmaal moeten zwichten. Het was ongeveer een kwartier'voor het einde, toen de Leur den stand, onder gejuich van den Helder-aanhang, gelijk maakte De vreugde was echter slechts van korten duur, want nauwe lijks was afgetrapt, of Boogaard moest voor de tweede maal uit het net halen tl2). Nog gaf Helder zich niet ge wonnen, doch toen GYO vijf minuten later haar derde doel punt scoorde, was het pleit prae. tiseh Beslist. Inderdaad kwam kort daarop he+ einde van dezen strijd, waar in Helder in de laatste minuten moest toezien, da, GVO haar beide punten afsnoepte. Door beter spei kwam het, we moéten het jammer genoeg toe. geven, de gasi'en zeker toe. De beste 'spelers waren o.i de loeide doelwachters, die vaak uit stekend werk leverden' en menig gevaarlijk! schot wfsten te kéferen na nog een kans, maar de bal gaat juist langs het doel. Tegen het einde komen de Boys flink opzetten} maar de W.-verde_ diging weet stand te houden. De laatsje minuten zijn geheel voor de Boys, maar doelpunten blijven uit en ondier groote spanning komt 't einde met een kleine overwin ning voor WFC. - De scheidsrechter was nogal kwistig met het toekennen van vrije schoppen. DES I—PURMEREND I 0—2 Een stroomende regen, een uiterst glad terrein, slechte bal- controle, weinig publiek, 'n beter aanpassingsvermogen van de be zoekers, ziedaar ae voornaamste aspecten van dezen, weinig aan- trekkelijken voetbal-Zondag. Dat; Purmerend lager op' de ranglijst staat dan met haar kwaliteiten in overeenstemming is, wisten wij wel, doch het was ons niet bekend, dat zij een zoo hoog tempo en ondanks de moei. liiki lijk. e omstandigheden een derge. :e techniek kon demonstree. ren. Ook DES speelde een be hoorlijken wedstrijd, zoodat de niet- talrijke toeschouwers toch nog van goed spel konden ge nieten. Tot de rust bleven, met Purmerend in de meerderheid, doelpunten uit, doch na half time waren, me, twee onver wachte goals binnen 10 min. de roodbroeRen geslagen De neder. geweten aan de zwakkere DES- voorhoede, waarin de.-beide in vallers wel hun best deden, doch Bontekondng. en Kuiper niet kon den doen vergeten. De verdedi ging van de Purmerenders was de DES-voorwaartschen steeds de baas, terwijl de Purmerend- spil de ster van he+ veld was. Met dit elftal- kunnen wij nog menige overwinning van Pur merend verwachten. Scheidsrechter Op 't Land, die goed leidde;, had geen moeilijke taak, daar de match in goede Harmonie werd gespeeld. SCHERMERS IN TRAINING VOOR DE OLYMPISCHE SPELEN 's-GRAVENHAGE. 26 October. De Koninklijke Nederlandsche Amateur Scherm Bond, welke he denmiddag in Den Haag ter alge. meene vergadering hijeen kwam, nam belangrijke besluiten inzake de uitzending van onze schermers naar de aanstaande Olympische spelen. Ongeveer 30 „robot-mijnwerkers" zijn thans in gebruik in da Engelbche kolenmijnen. De „robot-mijnwerker" is een vernuf tig 'geconstrueerde machine, welke, naar men zegt, een om wenteling in de Engelsche steenkoolindustrie teweeg zal brengen. Twee 50-paards electrische motoren drijven de beide horizontale zagen en de verticole zaag alsmede de automa tische laadinrichting. De machine snijdt de steenkoollaag, hakt de steenkool in stukken en stort deze in de transporteur Dat de Nederlandsche militaire voetbalploeg te Lyon weinig kans zou hebben tegen de uit tien pro fessionals en slechts een amateur bestaande ploeg van de Engelsche militr'-e voetballers, dat stond bij voorbaat vast. Een 80 nederlaag Is echter wel wat erg „groot", al faag moet hoofdzakelijk worden (.speelden de Engelschen dan ook Het niet talrijke publiek dat ge tuige is geweest van bovenge noemde wedstrijd zal deze Zon dagmiddag niet gauw vergeten. De strijd wercF gespeeld op een terrein dat feitelijk door het veie water dat er op stond onbespeel baar was. De scheidsrechter liet het aan het bestuur van Forward over of de wedstrijd zoif door gaan. Hij overwoog de groote kos_ ren van vervoer. Het bestuur van Forward overlegde met de spelers en deze wilden de vereeniglng niet nog eens de.kosten van de reis laten betalen en zoo werd be sloten om te spelen. In de kleed kamer werd getost wat door For ward werd gewonnen. Onder stroomende regen brach ten de Terrasvogels den bal aan ■het rollen en Brandt moest al di rect handelend optreden. Forward kwam er niet aan te pas. Met een duik-- weet hij even daarna een zeker doelpunt te voorkomen en hij heeit de modderdoop' onder gaan, want hij gelijkt wel op Zwarte Piet. Forward' weet zich dan los te werken en ook de kee. per der thuisclub moet handelend optreden. Van goed spel is geen sprake. De bal blijft af en toe als een zak in het wafer liggen, waar in dan eenige spelers duiken, on der gelach der toeschouwers. Een opname van deze momenten zou een bioscoopzaal doen daveren van het lachen. Na een kw&ttier spelen neemt de thuisclub met een schot onder de lat de leiding. 10. Forward komt er steeds beter in, een pracht schot van htm linksbuiten komt tegen de paal. De spelers der thuisclub voelen zich Beter op het gladde terrein thuis, en zijn dan ook gevaar lijker en weten den bal beter on. der schot te krijgen. Tien. minuten voor de rust hebben de Terrasvo gels niet over pech te klagen, wanneer de, hal tegen de lat te rugspringt en daarop in handen van den keeper wordt geschoten. De rust komt- met 16. In deze eerste helft-hebben de Terrasvo gels het beste van het spel gehad, daar zij over het algemeen vlug ger speelden. Na de rust zie* we een heel an der spelbeeld. De thuisclub heeft bepaald te veel van haar krachten gevergd, want het is nu Forward dat de toon aangeeft. De enkele uitvallen der thuisclub zijn echter zeer gevaarlijk en Brandt weet op meesterlijke wijze zijn doel voor doorboring te vrijwaren. Af en toe zien we een bal hoeg uit de lucht ■in een waterplas terecht komen, er ontstaat dan een pracht fontein waar.van de speler die het eerst ;bij den bal is, de volle laag krijgt. Wanneer er'eenige spelers,te wa ter gaan, klinken de lachsalvo's door de lucht. Forward is steeds in dén aanval en het regent cor ners, doch allen zonder resultaat. Wanneer er nog een kwartier ge speeld moet worden maakt For ward gelijk, doch (ïe scheidsrech ter kent dat doelpunt niet toe daar hij niet gezien had dat de bal achter de lijn werd gestopt. Qjt was een teleurstelling voor de Forwardjongens. Maar er was nu eenmaal niets aan fe doen. Direct daarop redt Brandt weer eens schitterend. De. Forward aanhang zal weei; met de kous< op den kop naar huis moeten, want de tijd verstrijkt, en nog slechts 5 minu ten zijn er te spelen. De thuisclub krijgr een" corner toegewezen, die wordt weggewerkt en, snel gaat de bal naar voren. Jo Groot plaatst den hal over de baeks heen, waar Hart hem opvangt, en alleen voor den keeper geeft hij deze geen schijn van kans 1—1. Dit gebeurt in de laatste seconde want er wordt niet meer afgetrapt. De Terrasvogels waren vas# meening dat Hart den bal in buitenspeipo- sitie kreeg toegespeeld en gingen nog wel even te keer, doch zij kunnen met deze uitslag meer dan tevreden zijn. want wanneer het .doelpunt dat Forward een kwar- tier voor het einde' maakte' was toegekend, dan zou de uitslag hoogstwaarschijnlijk in hun nadeel zijn geweest: De scheidsrechter was er een die zijn vak verstond, en keurig leidde. Het was jammer dat hij die fout maakte. een subliem spel, temeer gevaar lijk door een verrassend element en groote schotvaardigheid. Dat alles neemt niet weg, dat de uitslag niet zoo hoog had be- hoven te zijn. Het bewijs hier voor werd trouwens geleverd, want na de rust konden de En gelschen slechts tweemaal scoren. Halftime was gekomen met een achterstand van'niet minder dan 60. Het dikwijls zoek zijnde verband tusschen verdediging en middenlinie en. het falen van Rou_ bos en de Vos tegen den zeer sterk spelende Engelsche^reehtervleugel Parsons-Baiiy waren voorname lijk oorzaak van dezen achter stand. Linkshalf Roubos was er volkomen uit en haalde oek de Vos uit zijn spel. Na een kwartier spelen was het reeds 30 in het voordeel van de Engelschen, die over geluk niet mochten klagen, aangezien het Britsche doel ook enkele gevaar lijke momenten doormaakte. In de tweede speelhelft speelde Roezen links-binnen in plaats van v. Roessel, die de middenvoor plaats had bezet. Het was in deze speelhelft, dat de Haarlemmer als' verbindfngsspeler enorm. veel werk verzette. Waarmede hij zich ongetwijfeld een goede aanleeke- ning heeft verworven van den heer F. Triebei, die. het elftal naar Lyon begeleidde. Moedig hebben trouwens ai onze jongens tegen de .prachtig combineerende en tech nisch zeer sterk spelende Engel schen gestreden. SPORTERS VIOS 4—J1 J Direct vanaf de aftrap wegen beide elflallen goed tegen elkaar op en zijn de doelen om beurten in gevaar. Na ongeveer 10 min-, spelen weet. Groot voor Sp. te doelpunten als fiij een mooi aangegeven* bal van rechts bui ten het bereik van den doelman in schiet. In deze periode komt Vios er ook beter in maar het is toch Sp. die den toon aangeeft en we denken reeds dat Groot ten tweede male zal doel punten maar zijn schot weet den keeper te keeren. Sport trekt telkens ten aanval en als de voorhoede wat meer op som. mige ballen had toegeloopen dan hadden dit zeker een paar doelpun ten opgeleverd maar deze kwam juist aan de andere kant want toen de backs van Sp. zich wat te ver naar voren waagden brak V.os door en via hun linksbuiten was Veld ge passeerd 11. Ondanks het gladde veld is het vertoonde spel nog het aanzien best waard en thans Zxt Sp. er weer geducht op. B'ij een van deze aanvallen veroorzaakte 'n yiosi man een vrije schop tegen zich en Bos ontzag zich niet om deze met een formidabel schot in een doelpunt om te zetten. 2—1. Vios ontziet zich niet en weert zich goed maar de achterhoede van Sport is op haar hoede en weet van geen wijken. Even voor de rust weet Spor_ ters nogmaals te doelpunten en met dezen stand wordt gedraaia. 3—1. Na de rust is het Sporters' weer die het spel in handen neemt maar door treuzelen in de voorhoede weten zij dit niet in doelpunten om te zetten. Vios wordt nu geheeh op eigen helft terug gedrongen en in die periode is het de rechtsbuiten van Sporters die een kalm balletje op den keeper speelt en deze tevergeefs naar de bal grijpt en de stand voor Sporters op 41 brengt. Thans komt Vios geweldig opzetten' en ze ne«mt nu het spel in handen maar hoe of haar voorhoede ook werkt het doel zit potdicht. Aanval lop aanval onderneemt zij maar tot doelpunten komt het niet. Sporters weet zich wat van den druk te ont doen en even voor het einde zien wij Schagen mooi doelpunten als reeds de keeper gepasseerd is maar tot ieders verbazing: keurde hij dit doel punt af en zond tevens een speler van Vios naar de kleedkamer. Even later floot hij het einde. KOEDIJK 1 AFC 1 2—4 Na een sensationeele start vani zullen wij spelen of niet; vertrok A. gehavend naar Koedijk; waar zij zich met 10 man en een elan in den strijd wierp die bewondering afdwong. Spoedig wist A. te doelpunten 0—1. En toen de elfde man verscheen wist zij zoowaar nogmaals te scoren 02. Htoedijk dat zich niet gewonnen gaf»wist nog voor de rust een te- gengoal te scoren 12. Geen rust; meteen werd er gedraaid; want men was reeds door en door nat. Steeds dringt* A. op en na pl.m. 20 min. wist zij wederom d^or haar rechts binnen te doelpunten 13. Koedijk komt gevaarlijk opzetten doch de achterhoede houdt stand. Toch^weet A. no. 4 in de touwen te werken 14t. Koedijk houdt|vol en zij, beginnen steviger' aan te pakken. Eén doelpunt weten zij nog fegen te scoren 24. Kort hierna komt het einde van de^ zen in de slechtste weersomstandig heden en op een zwaar terrein ge speelden wedstrijd met een verdien.* dfe overwining voor AFC. De scheids rechter leidde correct. 12. Perolt was op de schoot van een verschokte oude dame terecht gek"ömeiR die op het punt stond haar bewustzijn te verliezen. Pardon dame, zei Perolt, neemt W mij niet kwalijk: maar er was. geen andere mogelijk heid voor Blij «m deze trein nog. te halen. Ik hoop niet, dat ik U bezeerd heb. De dame was te erg geschrok ken en nog te verbaasd om hierop iets te antwoorden, de trein had van dit alles niets gemerkt en kreeg lang zamerhand' haar volle snelheid. En Voetangel, die zijn wagen nog heel erg op het nippertje van de zelfde catastrofe had kunnen redden, stond nu even beteuterd te kijken. Dat was' een knap staaltje broer,.mompelde hij, ik doe het je niet nat En met pen treu rige blik keek hij de wegrij dende trein na.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1946 | | pagina 5