Pessimisme noch optimisme over Helder herstelt zich keurig met een zege op de leiders Nieuw Noordhollgndsch Dagblad De regen ook nu weer spelbreker C N Week voor Veilig Verkeer J KRONIEK Wrijfpaal en proefkonijn MAANDAG 4 NOVEMBER 1946 Goede overwinningen van De Valken en Strand-, vogels. - Berdos verplet tert Egmondia le klasse B Valken 1—Oindua 1 HCSV 1— Strandv. 1 C Sporters 1Meerv. A 1 Berdos 1—Eg'mondla 1 Limmen 1S\ Victor 1 Berkhout 1Bergen 1 Vios 1—St. Bavo 1 D RKAFC Pe ten i Res. le klasse C Uitgeest 2Alkm. B. 3 E W._Fr. 2Spartanen 1 Grassh 2—Alw. Forw. 2 F Woudia 1Zouaven 2 G Bergen 2—RKAFC 3 J. Holland 1—Alkm. B.4 I T. Boys 1—ZAP 2 Call, oog' 1W'waard 2 Helder 4HRC 5 3e klasse D Meerv. A 2Llmmen 2 E RKAFC 4—Kolp Boys 2 F Sijbek. 2Zouaven 3 G Wiron 1Oosterend 1 I St. George 2B'hout 2 Sp.broek 1—HCSV 2 E Limmen 3Vitesse 4 F Vrone 3—RKAFC 5 Berdos 3Foresters 3 H Flevo 2Wiron 2 JUNIOREN A Alkm. b. aOSV a F RKAFC aZeevogels a ADSPIRANTEN I Vrorie aAlkm. B. b T Meerv. A. a—ADO a X Meerv. A. d—RKAFC d 4—0 2—4 10—0 3-0 1—4 3—2 5—2 1—5 2—2 2—3 3—3 3—2 15 ï—i 6—1 2—5 9—2 0—1 7—1 3—0 4—0 3—4 2—2 3—3 2—3 8—4 1—2» 1—1 5—0 7—0 OVERZICHT Het werd gisteren een geduchte tegenvaller voor onze voetballief hebbers toen de gestage regen in de vroege morgenüren niet tijdig wilde ophouden. Het gevolg was dat tal van wedstrijden niet werden gespeeld. Voor zoover de uitslagen bin nenkwamen werd in de nog het meest gespeeld. le klasse In afdeeling B zag Valken kans met maar even 4—0 van het nog ongeslagen Dindua le winnen terwijl ook het heroptreden vari Zwaluwen weinig succes met zioh bracht. Strandvogels nam nl. beide punt jes uit Hoorn mee. De stand is nu: gesp. gew. gel. verl. pt. 5 3 2 0 3 Valken Strandvogels KGB Dindua DVO EDO Hem HCSV HEO In de afdeeling C ging alleen SportersMeervogels niet door. Verrassingen bleven hier verder Doodstraf voor politie man Het biiz. gerechtshof te Arn hem heeft gisterochtend den jeugdigen politieman P. R. Cie- raad. die aan het eind van den oorlog maanden lang een waar schrikbewind heeft.uitgeoefend in den N'oordwesthoek van Overijssel en wiens naarm vooral in Zwolle met angst en beven werd vernomen in ver band met zijn behulpzaamheid, bii het werk van den Sicher- heitsdienst. ter dood veroor deeld. Tiidens de behandeling var. deze zaqk is gebleken, dat Cieraad in 72 arrestaties door den S.D. de hand heeft gehad en dat hij den dood van min stens 49 mgnschen op zijn ge uit of het zou zijn de eclatante zege van Berdos in Berdos Egmondia Limmen maakte thuis tegen won. V.I.O.S. werkte zich aardig uit de gevaar lijke zone met een kleine zege op St. Bavo. Kom Ursemmers niet in de hoek laten drukken, hoor!! Van afdeeling kwam slechts één uitslag binnen nl. R.K.A.F.C. Petten Natuurlijk won hier 'de thuis club. 2e klasse In afdeeling E maakte Spartanen een slippertje met in Zwaag ge lijk te spelen. Dat wordt gevaar lijk Wognummers. Forward won op het kantje af bij de Grashoppers reserves. Voor de overige wedstrijden zie men de uitslagen. De stand is nu: gesp. gew. gel. verl. pt. 4 TOT EN MET 9 NOV. Verkeersregels voor voet gangers: Loopt op de voetpa den Steekt recht den rij weg over en kijkt uit Steekt bij kruispunten haaksch over Maakt gebruik van oversteekplaatsen en verkeersheuvels Loopt niet onnoodig op den rijweg Rijdt en loopt met verstand De dood loert aan den kani Bergen Limmen Berdos VIOS Sporters Victor Egmondia Meervogels Berkhout Bavo weten neeft. Het HSf yt^een-yied kwartier te spelen en" Hel de Cieraad het recht van cas- cfcr zet alles op alles Ned. Elftal contra Volewijckers Woensdag 6 November a.s. te 3 uur speelt in het Olym pisch Stadion te Amsterdam het voorloopig Nederl. Elftal tegen de eerste ploeg van de Volewiickers. Het Nederl. Elf tal ziet er als volgt uit: Doel: Kraak (Stormvogels); achter: Potharst (Ajax) en van der Linden (Ajax): Midden: Paauwe (Feijenoord), Soffelen (Ajax) en de Vroet (Feijenoord): Voor: Lakenberg (NEC). Wilkes (Xerxes), Roozen (Haarlem), Smit (Haarlem) en Drager (Ajax). Reserves: van Raalte (Blauw wit), de Vos (Quick, Nijm.) v. Spierenburg (NEC), Kup- pen (Sittard). Rijvers (NAC). Landman van Neptunus zal worden uitgenoodigd om het Volewiickersdoel te verdedi gen. De prijs van cokes 1 November is een nieuwe prijsregeling voor gascokes inge gaan, waardoor de maximumprijs voor gas- en mijncokes uniform wordt vastgesteld. Bij levering aan huis van den verbruiker is de prijs voor cokes 1, 2 of 3 f 4.25, voor grove cokes f 4.05 en voor cokes 4 f 3.90 per eeriheid. In de groote steden mo gen d'eze bedragen met 10 cent worden verhoogd. 11 November, de dag van het oorlogsgraf. Evenals in het Britsche rijk zal ook 'in Neder land den llden November in het teeken van de klaproos staan.Door het geheele land zullen klaprozen worden ver kocht, waarvan de opbrengst bestemd is, om familieleden van in Nederland begraven geallieerde soldaten, die niet kapitaalkrachtig genoeg zijn, om een overtocht naar Neder land en een verblijf alhier te bekostigen, in de gelegenheid te stellen de graven hunner bloedverwanten te bezoeken. Delicate kwesties Nederlandsche kringen, die in nauwe betrekking staan tot de Commissie-generaal, doen in een gisteren gedane mede- deeling uitkomen, dat er in den huidigen toestand zekere elementen zijn. de een zeker optimisme rechtvaardigen. Re kening moet echter gehouden worden met het feit. dat er nog meerdere aangelegenheden zijn van principieel belang, waarvoor nog geen geschikte formuleerkig gevonden is. Niet-Nederlandsche kringen deelen het optimisme voor een overeenkomst over de grond slagen. De besprekingen zou den echter nog meerdere da gen kunnen duren, omdat zij maken Dit gelukt ook inderdaad! wanneer Horik goed voorzet en Doriijn den bal onhoudbaar in de Het is Helder gisteren gelukt de beide puntjes mee naar Nieuwadiep te nemen en het is volkomen verdiend. In de eerste helft kon ons Heldersche team niet erg op dreef komen en Half weg had geen moeite om het tempo bij te houden. De rust ging dan ook in met een 22 stand, welke de verhouding toen zeer juist weer gaf. Na de hervatting' echter ging Helder uit een ander vaatje 'tappen en wist door goed com. bineeren den stand geleidelijk op te voeren tot 52. Halfweg gaf goed partij, doch zag geen kans het Heldersche doel te doorboren. Eenmaal dachten we, dat doelman Karst- jens moest visschen, dooh hij redde op meesterlijke wijze Het spel is nog geen vijf' min. oud, als de Halfweg.linksbuiten Otter (een oud'-Helöerspeler) met een strak schot zijn club de laiding geeft. Helder laat het er niet bij zitten en na flink door zetten weet zij door Zwart te doelpunten (11), Het spel golft dan aardig op' en neer en beide doelen verkeeren beurte lings in gevaar. Zoowel Karst- jens als de Halfweg-Iteeper hou den hun heiligdom keurig schoon Dan, na een tijdelijke verflau wing van het spel, stelt de thuis club zich tijdelijk veilig door het tweede.en laatste doelpunt tg scoren. Er rest dan nog een satie. op alles om nog voor de rust den stand gelijk te touwen jaagt. Na het theedrinken blijkt al dadelijk, dat de bezoekers van plan zijn een overwinning te be. halen. In de tweede helft' is liet Helder, dat den toon aangeeft en de gastheeren zien geen kans om hierin verandering te brengen. Door een goede verdediging houdt Halfweg nog egn kwartier stand, maar dan is het Horik, die uit een goeden voorzet van v. d. Blom Helder de leid'ing geeft De bezoekers geven door goed sa menspel geen stroobreed toe en Halfweg wordt langzaam maar zeker overspeeld. Keeper Karst- jens is niet te passeeren en houdt ér een paar latige ballen uit. Toch denken de Helder-suppor ters een keer het ergste als een der Halfweg.spelers een gloeien de kogel op het Held!erdöel lan. ceert, Kars'Ljens redt echter keu rig en doet het enthousiasme van de clubgenooten stijgen. Een kwartier voor het einde kopt Doriijn schitterend in en vijf minuten later gaat hij door alles heen en schiet nummer vijf in het net. Als de goed leidende scheids rechter het einde fluit, is het een glunderend Helder-elffai, dal 't veld verlaat Deze overwinning zal zeker door meerdere worden gevolgd en we durven voorspellen, dat Helder met dit spel een ernstige kampioenspretendent wordt. van zeer delicaten aard zijn. Lord Killearn neemt officieel geen deel aan de onderhande lineen en wordt zelfs niet op de hooete gehouden. Sommige kringen kregen den indruk dat de Indonesiërs wel iswaar een beter begrip had den gekregen voor het Neder landsche stadpunt. doch dat in feite slechts weinig vooruit gang was gemaakt. OUDE VROUW VERMOORD Een episode uit donker Amsterdam In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is in de Warmoesstraat te Amsterdam een 61-jarige al leenwonende oude vrouw, die een logement van verdacht allooi houdt, vermoord. De moord is ontdekt do»r een 24-jarigen jon geman, die had afgespjroken met de vrouw naar het belastingkan toor te gaan, in verband met een aanslag van 20.000 gulden, welke op een valsche aangifte berustte. De vrou\y had welgeld, en roof is dan ook vrij zeker het motief van de daad, maar het bedrag wordt op niet meer dan 600 gld. geschat. De politie zoekt den dader in de richting van den 22-jarigen zwarthandelaar L. v. d. H. uit Delft, die geregeld bij de ver moorde over huiskwam. Een epi sode uit donker Amsterdam, die St. Victor natuurlijk geen fout en een tipje van den sluier oplicht, welke hangt over de wereld der zedelijk ontredderden Uitstel van eerste oefening voor landbouwleerlingen De Stichting voor den Land bouw deelt ons mede, dat leer lingen van de Land- en Tuin- bouwwinterscholen, van de La gere Land- en Tuinbouwscholen en van de Tuinbouwvakscholen die geboren zijn in dë jaren 1925, 1926 en 1927 voor zoover zij in de hoogste klas van deze scholen zitten en voor zoover zij thans nog geen oproeping hebben ont vangen voor uitstel van eerste oefening voor den militairen dienst in aanmerking kunnen komen. Belanghebbenden dienen zich onverwijld te wenden tot den directeur van hun school. OG STEEDS is het Zuid oosten van Europa wrijf paal tusschen en proefkonijn voor de verhouding tusschen Amerika en Rusland, ondanks de beminnelijke redevoerin gen van mènschen als Byrnes en Stalin. We kennen de re cente gebeurtenissen in Bulga rije. Behalve Amerika heeft nu ook Engeland in een nota bekend gemaakt, dat de Bul- gaarsche regeering niet er kend zal worden. De verkie zingen van 27 October waren vrij noch democratisch en dus zullen Engeland en Amerika de Bulgaarsche regeering, die zeker overwegend communis tisch zal zijn, niet erkennen, •Na Bulgarije volgt Roemenië. Daar zijn verkiezingen op 19 November a.s. en de voortee kenen wijzen er op, dat het daar op dezelfde manier mis zal gaan als in Bulgarije en elders. Koos Bulgarije in een sfeer van terreur, Roemenië zal hetzelfde doen. Reeds heb ben Engeland en Amerika ge meenschappelijk geprotes teerd. In Potsdam en in Mos kou hebben de Big Three schoone afspraken gemaakt, maar de satellieten van Mos kou in Zuid-Oost-Europa hou den er zich niet aan. Natuur lijk beschouwt Roemenië de stappen der Angelsaksers als een ingrijpen in binnenland- sche aangelegenheden, maar daar gaat het niet om, gezien de bijzondere positie welke deze overwonnen landen in nemen, gezien de afspraken, die op de conferenties der Groote Drie zijn gemaakt en. gezien de vrijheid, die Rus land neemt of krijgt, om zich van zijn kant wel in deze binnenlandsche aangelegen heden te mengen! Men zal begrijpen en bfllijken, dat de groote Westersche democra- tiën er bezwaar tegen heb ben, dat het in Zuid-Oost- Europa maar steeds verder gaat volgens Joego-Slavische schablone. In dit land van den bolsjewistischen satelliet Tito zijn op 10 November ver kiezingen. Tito sprak Zondag over een bloedverbond met de Sovjet-Unie en de andere Zuid-Oost-Europeesche landen. Er zijn tusschen Joego-Slavië en Amerika verschillende con flicten geweest, er heerscht een toestand van gewapende vrede. Nu geeft de wijze waar op de Unrra-hulp wordt toege past weer aanleiding tot wrij ving. Is Joego-Slavië het be langrijkste proefkonijn in de verhouding tusschen Amerika en Rusland? En hoe lang zal de stelling van den Franschen afgevaardigde ter algemeene vergadering van de V.N., dat landen met verschillende le vensbeschouwingen heel best vreedzaam naast elkaar kun nen leven, stand houden, wanneer aan de eene zijde der partijen de levensbeschou wing de communistische is?? Het achtste leerjaar In de millioenennota is rne- dedeeline eedaan van de door de regeering voorgenomen op schorting van het achtste leer- iaar. Deze mededeeling heeft er in vele gevallen toe geleid, dat leerlingen van dit leerjaar de school niet meer bezoeken. De aandacht wordt er op ge vestigd, dat de leerplicht voor deze leerlingen nog ten volle geldt en dat onwettig verzuim van de school strafmaatregelen voor de ouders tengevolge kan hebben.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1946 | | pagina 6