De Boys krijgt meer dan haar toekwam Een gelijk spel in Alcmaria's eerste nederlaag een feit Hollandia—Schagen Joris Voetangel in de Jacht door New-YorJc^] Nieuw Noordhollandsch Dagblad 5 Helder stond met rust 2-1 achter MAANDAG 11 NOVEMBER 1946 c De ministers van buitenlandsche zaken der „Groote Vier" met hun adviseurs bijeen in het Waldorf-Astoria te New York voor een definitieve regeling van den vrede voor Oost-Europa en voor het bereiken van een voorloopige overeenkomst inzake Duitschland's toekomst. (Ass. Press P.) Het moet ongetwijfeld een goede prestatie van het Boys-elftal genoemd wor den om een goed spelend elftal als dat van AFC te weerstaan en een kostbare, maar wel wat geflatteerde overwinning in de wacht te sleepen. Deze zege is des te verdien, stelijker, omdat de Boys met twee invallers moesten uit komen: de Grand moest we gens ziekte verstek laten gaan en Goudsblom moest reeds spoedig door Brouwer worlen vervangen. De grootste eer komt toe aan de verdediging van de Boys, waarin Kramer weer een uit stekende partij speelde. De beide aohterspeiers stonden hem goed terzijde Het grootste gedeelte van dén wedstrijd waren de Amsterdammers in de meerder heid en hun aanvallen waren geraffineerd1 van opzet en het zou heusch geen schande voor de Boys-verdediging zijn ge weest, wanneer zij voor deze aanvallen had moeten capitulee. ren. De Boys.verdediging, goed geholpen door de middenlinde, gaf geen krimp en al spande 't soms gedudht, toch wist zij haar doel schoon ite houden. De voor hoede van de Boys moest zich hoofdzakelijk bepalen tot uit vallen en enkele daarvan waren niet van gevaar ontbloot. Zoo bracht een dezer uitvallen, onverwacht, ongeveer een kwar tier na de rust, het eenige doel punt van den wedstrijd en dat zooals later bleek ook de overwinning beteefcende. Een naar voren gespeelde bal kwam bij rechtsbuiten Indri, deze zette mooi voor en de ge blesseerde Blok, die linksbuiten was gaan spelen, wist den AFC- doelman met een uitstekenden kopbal te passeeren. AFC heeft een prima elftal en technisch waren zij de Boys verre de baas De aanvallen werden reeds door de midden linie goed ingeleid en de voor hoede, vooral de snelle rechts buiten, wist wel raad met den bal. Toch hielden zij, naar onzen smaak, het spel wat kort, waar door de fel vain zich af bijtende Boys-achterhoede gelegenheid werd geboden in te grijpen. Over Het verloop van den wedstrijd kunnen we kort zijn. Reeds dadelijk na den aanvang beginnen de Amsterdammers met een serie aanvallen en voor al de rechtsbuiten der AFC-ers sticht verwarring met zijn voor zetten. De Boys-achterhoede blijkt op dreef te zijn en in laat ste instantie is Kramer er nog. De AFC-ers blijven ito de meer derheid, maar zij kunnen er niet in slagen een doelpunt te maken. De niet zoo talrijke uitvallen der Boys-voorhoede, waarin Appel linksbuiten speelde, gaven de AFC-verdediging niet heel veel moeite. Direct na de rust waren de AFC-ers weer voor het Boys- doel en 't spande zeer; de bal kwam eens tegen de paal en een andermaal kopte Slikker een zeker doelpunt uit het doel. Na ongeveer een kwartier spel ens maakte Blok het hierboven ge memoreerde doelpunt voor de Boys (10). Daarna kwam AFC verwoed opzetten en zette alles op den aainval om althans een gelijk spel uit 't vuur te sleepen, maar het zoozeer door hen begeerde en ook wel verdiende doelpunt bleef uit. De Boys-achteihoede hield stand. Onder groote spanning en tot groote opluchting van de Boys- aanhang kwam het einde Al direct zetten de roodwitten een goed offensief in. Het spel gaat snel over en weer en om beurten moeten beide achter hoedes al handelend optreden. We zien Daaf al verschillende mooie aanvallen opzetten maar met Boom in de voorhoede loopt dat op niets uit. Ook Groot is er nog niet erg in wat Hollandia al direct een paar mooie kansen kost. Schagen neemt hierna meer en meer het spel in handen en dwingt Hol landia geheel op eigen helft terug Hum aanvallen gaan voor namelijk over links en goed ge steund! door hun middenlinie zijn zij dan ook steeds gevaarlijk in den aainval. Horstman, die nu leelijk naar zijn vorm loopt te zoeken, moet dan ook taezien dat deze wenk hem steeds te vlug af is. Jammer voor Schagen dat zij het steeds in de breedte, wil len zoeken, wat nu op niets uit. doopt.- Wel geven de voorzetten van dezen wenk Hollandia's ach terhoede hainden niet werk, maar steeds kunnen zij de bal weer naar voren werken. Hollandia probeert nu om aan den druk van Schagen te ontkomen maar ver der dan de backs komen zij niet. Mat flinke trappen zetten zij herhaaldelijk hun voorhoede aan het werk en fanatiek valt Scha gen maar steeds aan Wij krijgen nu een periode waarin Schagen zeker een paar doelpunten had verdiend maar door gebrek aan een schutter kunnen zij hun overwicht niet in doelpunten tot uitdrukking brengen. Wel dach ten wij dat hun linksbuiten de score zou openen maar Horstman kon door resoluut ingrijpen een zeker doelpunt voorkomen. Voor dit ingrijpen moet dan ook. even worden onderbroken. Wel komt Hollandia zoo af en toe nog gevaarlijk voor Slikker maar deze is niet gemakkelijk 'te passeeren. Westhoven werkt nis een paard en geeft mooie ballen over de vleugels af maar door niet willen of kunnen begrijpen worden deze om zeep gebradhit. Bij deze aanvallen werd de bal veel te lang zelf gespeeld Vininig wordt er nu op 'de bal gezeten en we beleven weer eens van die angstige momenten voor het Hollandia.doel en tot ieders verbazing krijgt Schagen een pe nalty te nemen. Zelfs de. spelers hadden deze overtreding niet eens geconstateerd want er werd niet geappeleerd. Timmerman weet het zachte schot te keeren. We dachten nu cTat dit voor Hol landia het sein moest wezen om de zaken anders aan te pakken maar men bleef volharden in het veel te korte spel. Het was weer Schagen dat ging voedballen. Toch gelukte het Hollandia bij kreeg, in moeilijke schutposifia te doelpunten 10. Met dozen stand kwam de rust. De tweede helft was een ge trouwe copie van de eerste. Hollandia probeerde het weer met een andere opstelling. Kuin stond middenvoor en Westhoven rechtsbinnen. Boom was weer rechtshalf gaan spelen Schagen nam eohter weer met'goed ge plaatste aanvallen het spel in handen. Met kumst. en vliegwerk moest Hollandia haar doel schoon houden. Horstman redde weer eens subliem,want dit had de gelijkmaker kunnen zijn. Wel zagen we Hollandia zoo af en toe nog eens gevaarlijk worden maar zij kon haar voorsprong niet vergrooten. Na een half uur spelen, toen Hollandia in den aanval was, schoot Schagen er •tusschen uit, de bal ging van rechts naar links en met een mooi schot was de stand gelijk. 11 In het laatste kwartier trachtte Schagen met man en macht de overwinning uit het vuur t« slepen, maar ook hun voorhoede was machteloos On een van haar aanvallen, teen I der geweldige spanning voor den Daaf de bal van Groot terug Schagen-aanhang kwam 't einde. De zoo zeer gevreesde in zinking bij het Alcmaria- elftal, een inzinking, welke elk elftal op den duur moet ondergaan, is gister in den wedstrijd tegen O. V. VO. gekomen. Het geheele elftal was heneden vorm en geen der spelers kwam boven de middelmaat uit. Er zijn wel enkele excuses aan te voeren, als het zware en ongelijke veld, dat de Alc- mariaspelers nogal eens parten speelde, maar deze wegen toch niet zoo zwaar, dat daarmee de nederlaag wordt verklaard. Bovendien maakte de Alcm.- verdediging een paar kostbare fouten, die twee doelpunten kostten. De voorhoede kon er maar niet in slagen de stugge ver dediging der Amsterdammers te passeeren. Voor de rust wist O WO na een half uur spelens de leiding te nemen, toen bij een doelworsteling de bal over de lijn werd gewerkt. 10. De Alcm. voorhoede wist zich ook eenige kansen te scheppen, het schot was echter te zacht of ging naast. Een klein half uur na rust was er gespeeld en in di'e periode was Alcm. zeker niet de mindere, toen de Alcm. rechtsback den bal verkeerd op zijn schoen kreeg en kei hard in eigen doel schoot. 2-0. Bij dit ongelukje bleef 't niet, want kort daarop speelde de zelfde speler den bal terug op zijn doelman, die echter' te vroeg was uitgeloopen, waar door O WO weer aan 'n goed koop doelpunt kwam. 30. Door stug verdedigen wist de OWO-achterhoede de score blank te houden en moest Alc- maria met een 30 nederlaag huiswaarts keeren. Het is voor de Alcmarianen te hopen, dat 't bij deze eene misstap blijft en dat zij de volgende week hun inzinking te boven zijn, want zij kunnen er van overtuigd zijn, dat hen in Den Helder een zware strijd wacht. In een match, waarbij Succes in hoofdzaak den toon aan gaf heeft Helder een zware 42 zege bevochten. Het weer was ideaal en van de zwakke wind 'die dwars over het veld stond hadden de spelers geen last. Keeper Boogaard was uitstekend in vorm evenals de oude be kende van Helder Frans Kiese- wetter die door zijn goed tech nisch spel veel voor zijn club deed. Over den wedstrijd het volgende: Reeds direct na een aainval komt de bal voor het Helster-doel waar hij eenigen tijd niet is weg te slaan. Gaandeweg, komt Hel. der er echter beter in en Bur gers, die De Leur vervangt, lost een tam schot op het S-doel, waar de keeper raad mee weet. De bal blijft nu in het midden veld tot Burgers hem weer te pakken krijgt en mei een zuiver schot de score voor Helder opent. (10). Even later kruipt H. door het oog van een naald als een harde bal van den S-links. binnen juist la-ngs den verkeer den kant van de paal gaat. Suc ces komt echter weer in den aanval en met een. prachtig schot brengt' de linksbinnen de par tijen op gelijken voet (11). Zij bRjft aanvallen en als de bal door de Helder-spelers niet goed wordt weggewerkt geeft de S- spil zijn ploeg de leiding, waarna de rust met een 21 voorsprong ingaat. Na de thee komt Helder beter voor den dag. Een schot van Burgers krijgt de S-keeper niet goed onder controle. Dorlijn en Himpers zijn er als de kippen bij om de bal achter de doellijn te werken (22). Hierna komt het H.doel weer onder zwaren druk te staan en keeper Boo gaard moet verschillende keeren handelend optreden. Een plotse linge uitval van Helder levert weer een doelpunt °P. De scheidsrechter constateert een overtreding en Krab plaatst zich achter de bal voor het nemen vain een vrije schop. Via het hoofd van midvoor Dorlijn ver dwijnt het leer tusschen de pa len. (3—2) Helder blijft nu iets meer in den aanval.. Geregeld zweeft de bal voor de S-doelmond doch met kunst- en vliegwerk worden doelpunten voorkomen. Plotse ling duikt Dorlijn met de bal op en zijn solo-run wordt besloten met een vliegend schot, waar de keeper niet op berekend is (42) Helder is er nu heelemaal in en speelt in een aardig tempo. Ge seoord wordt er echter niet meer. Met Helder in den aanval fluit de scheidsrechter het einde van dezen wedstrijd, die weer twee kostbare punten opleveren, met het doel in deze competitie op een zoo hoog mogelijke plaats te komen staan. 23. Perolt voelde het groote gevaar waaraan hij thans bloot stond. Hij begreep maar al te goed dat het geen ure_n zou duren voor de razend snelle patrouillewagen, de langzame vrachtwagen zou hebben ingehaald en dan was het onherroepelijk met hem gedaan. Daarom moest hij ter stond iets ondernemen, wilde hij uit de handen van zijn achtervolgers blijven. Hij stapte op de openhangende klep en keek voor zich uit °P de wegeen weg die hij zoo goed kende uit vroegere dagen.... Ja, hij zag nu heel goed waar ze waren. Meteen had hij zijn besluit genoipen. Het was zijn laatste kans. Een kleine kans om het er levend af te bren gen, maar hij moest het wa gen. Perolt greep de bovenkant van de wagen en werkte zich op het dak. In de politiewagen hadden za de bewegingen van Perolt nauwlettend gadegesla gen. Hoewel zij ervan over tuigd waren dat Perolt hen niet meer ontkomen kon, wil den zij toch geen enkele risico meer nemen. In het nauw ge dreven, kon een kat soms rare sprongen maken en daar ze niet konden weten wat voor een rare sprong Perolt mis schien van plan was te ma ken, begon één der agenten alvast met zijn snelvuurge weer te ratelen.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1946 | | pagina 5