Schoorlsche V.V.V. vergaderde 2 Nieuw Noordhollandsch Dagblad sStad en O mlreU i Nogmaals de weg door de duinen naar zee DONDERDAG 14 NOVEMBER 1946 ALKMAAR Sinterklaas is aangekomen In gezelschap van zijn twee trouwe knechten en onder groot geleide van de school, vrije jeugd en de kleintjes beneden dien leeftijd is S\ Nicolaas in Alkmaar aange komen. Na een tocht door de stad begaf hij zich naar V. D waar hij gedurende tien dagen zijn in'rek zal nemen. Alvorens de kleintjes bij zich te ontvangen hield hij eerst eeh "oespraak tot de verzamelde jeugd op de Laaf en vertelde, dat de reis niet was meegeval, len, omdat er overal nog zooveel imoeilijkFieden zijn Maar "och was hij blij weer in Nederland te zijn, omdat Mj al deze kinde ren nog steeds niet had vergelen. To1' slot van deze toespraak zon gen de kinderen gezamenlijk ,.Zie ginds komt de stoomboot", waarna de grcote receptie kon beginnen. Na'uurlijk kregen de kleintjes allemaal een vriende. lijk woordje van den Sint en iets lekkers van Zwarte Piet, die bes' met de peuters kon opschieten en de peu'ers met hem. Sinterklaas sprak er verder zijn voldoening over uit, dat Alkmaar er, zoover hij op zijn tooht kon waarnemen, zoo goed ui zag en dat er overal al heel wat was aangekomen van alles, wat hij vooruit bad gestuurd. SCHOENENBONNEN!! Wij verwijzen onze lezers te Alkmaar, Heiloo en Bergen naar de in dit blad voorkomende advertentie betreffende de ver strekking van schoenenbonnen in deze gemeenten. ST NICOLAAS EN ZWARTE PIET IN 'T GULDEN VLIES Zondagmiddag half drie zullen St. Nicolaas en Zwarte Piet de kinderen, die het wondermooie sprookje „Sneeuwwitje" komen bijwonen, 'oespreken. De be. kende komiek Siem Nieuwen, huizen treedt in dit sprookje op als Dwerg Grömpy, terwijl voorts op he' feest van Sneeuw witje de Koning, de Booze Ko ningin, de Jagermeester, de Prins en de Hofdame aanwezig zullen zijn. Verder is de dans der 7 dwergen te aanschouwen. Een echt-leuke middag voor de jeugd. Première voor Nederland Alkm. Jeugdtooneel „Jong Le ven" zal op 21 November a.s in het „Wapen van Heemskerk" een première voor' Nederland bren gen met de opvoering van „Jeugd Verzet Zich". Di' wakkere jonge groepje heeft groote kans Je ouöere ver- eenigingen met deze uitvoering de loef af te s'eken. Niet alleen, dat de spelkwaliteiten' op hoog peil staan, ook aan de décors en de muzikale omlijsting is veel zorg besteed. De medewerking van studio jCornefoon" zegt in deze al meer dan genoeg. Wat den inhoud van het stuk betreft kunnen wij verklappen, dat het een verzetstuk van de eerste soon; is, zoodat het wel de moeite zal loonen volgende week Donderdag om 8 uur in 't „Wa pen van Heemskerk" aanwezig te zijn Treedt minister Ringers af? Naar verluidt, zal dr. ir. J. A. Ringers, Minister v. Open bare Werken en Wederop bouw, binnenkort aftreden. Dr. Ringers is pas hersteld van een zware operatie en het zal nog geruimen tijd vergen, voor hij geheel hersteld is. wed. C. M. B. wanna, Mient 11. DAMMEN Zondag j.l. speelde, DDD in de competitie tegen HDC in Haarlem. Ook dit keer werd het een groote nederlaag, n.l. 155. De eenige die winst boekte was Jb. Ravenstein aan bord 6. Verder speelde L. Ra venstein aan 1, L. Verver aan 4 en C. A. den Bree aan bord 10 remise. De overigen moes ten in de HDCers hun meerde re erkennen.Zaterdag a.s. zal DDD thuis spelen tegen Zaan dam. De wedstrijd vangt aan om- 6 uur bij A. Haring, Oude gracht 130. Er kan een span nende strijd venvacht worden. Belangstellenden zijn van har te welkom. GYMNASTIEKVEREENIGING TURNLUST De Alkmaarsrhe Gymnastiek- vereeniging Turnlust heeft haar traditioneele onderlinge wed. strij«ïen gehouden voor leden van 12 jaar en ouder. Op deze wedstrijden werd met zeer veel animo gewerkt en was de strijd om den hoogsten titel soms zeer zwaar Vooral in de afd. meisjes le graad! van 14 en 15 jaar was de strijd fel en het gebodene van zeer goed gehalte, wat voor de toekomst veel belooft. Na af. loop werden de uitslagen be. gend gemaakt; de prijsuitreiking zal geschieden op een nader te bepalen intiemen feestavond, waar diverse turnfilms vertoond zullen worden met na afloop bal. DRANKWET Ingekomen is een verzoek van den heer S.. Timmerman, alhier, om een vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein uitsluitend voor ge bruik elders dan ter plaatse, voor welke de vergunning geldt, in het perceel Stationsweg nr. 124. Binnen twee weken na dag- teekening dezer bekendmaking kan een ieder schriftelijk be zwaren tegen het verleenen van deze vergunning indienen. LETTER B Vrijdag is de tweede dag voor de le'ter B, tot het afhalen van distributiebescheiden De voorzi ter, de heer C. M. Winder, opent de zeer slecht bezochte vergadering met een woord van welkom, zijn verheuging er over uitspre. kende, da ook enkele dames van hun belangstelling blijk gaven Medegedeeld wordt, dat getracht zal worden in samenwerking mé. de WV „Groet-Camperduin" weder, om een wandelkaart van Schoorl en de duinen uit te geven. Het lig* tevens in de bedoeling, in het volgende seizoen weer duinwandelin gen te organiseeren. 't Feit, da; de tram weer rijdt wordt gememoreerd, waarvoor een. woord van dank wordt ge bracht aan den burgemees. ter, voor zijn bemoeiingen in deze; Het bestuur heef, zich in ver binding gesteld met den Rijks waters aat en het Staatsbosch. beheer, om gedaan te krijgen, 'dat de weg door de duinen tot in de nabijheid van de zee zou worden doorge rokken tot aan het strand. Tot nu toe heeft al leen Rijkswa'erstaat geantwoord en wel met een korf, vrijwel nietszeggend briefje, Staats- boschbeheer heef. het blijkbaar niet noodig geacht te anfwoor- den De urgentie van een goed beharden weg naar zee dring; temeer, daar Camperduin nooit meer zal worden wat het is ge weest. In'usschen zal het bestuur niet bij de pakken gaan neer zitten, maar deze kwestie bij de HINDERWET Heden is op de gemeente secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bijlagen van de Industrie- en Handelsonderne ming Jan Buis, alhier, om ver gunning tot het oprichten van een meubelfabriek en electrische houtdraaierij, waarin zullen worden gebezigl diverse moto ren van in totaal 16.75 pk, in het perceel Lindegracht nr. 1016. Bezwaren tegen deze oprich ting kunnen worden ingediend ten stadhuize, mondeling op Dinsdag 26 November e.k., des voormiddags te elf uur en schrif telijk vóór of op dien tijd, GedurencTe drie dagen vóór gemelden dag kunnen ae ver» zoeker en hij, die bezwaren heeft ingebracht, ter secretarie van de terzake ingekomen schrifturen kennis nemen BURGERLIJKE STAND Geboren. Calharina M. B. B d. van Johannes E Willemsen en Marie J. E. Boonenkamp; Maria J. dochter v. Johannes H. Stubenutsky en C. v. d. Voo; Wilheïmina E. dochter van Wilhelmus P. Quax en J. A C. Spaans; Margretha A. dochter van Nicolaas Pater en Marie Schot; Al berta A W. dochter van Jisk de Jong en A G. W. Wilms. Gehuwd: Nicolaas Zuurbier en Clasina Kolmann; Nicolaas Balvers en Elodie M. Mees; Cornelis Staasen en Louise Koeleman; Giovanni A. Barbuio en Marie v. d. Wel. HEILOO K. A. B. Belangrijke avond 26 November a.s. is er een be langrijke avond voor de r.k. ar beiders. De heer J. v d. Akker, verbomdsvoorzitter, komt dan spreken. Hij houd een inleiding over „Arbeidsvreugde". Na af loop hiervan zal hei R.K Too- neelgezelsehap ,,'t Masker" het toonee-lspel in drie bedrijven „Wantrouwen" opvoeren. Plaa's bespreken Zondag 24 November in de bibliotheek vanaf 10.30 tot 12 uur. Plaatsbewijzen voor de leden gra'is. Van 3 tot 6 Januari retraite voor de leden van district Alkl maar, in het Retraitehuis te Bergen Deelnemers moe'en zich vóór 15 December e.k. bij den secretaris, den beer R, Stoelinga opgeven. hoogs-e instanties aanhangig maken. De heeren P. Blankenstijn en M. W. v d. Garde Jr. worden met nagenoeg algemeene stem men herkozen. Tot lid van de financieele commissie werd in de plaats van den heer S. de Jong benoemd de heer H. HazebeL. De begrooting voor 1947 wordt hoewel misschien fictief, in ont vangst en ui gaaf vastgesteld op f 2420. De heer K. P, Zuurbier brengt in zijn functie als houder van het informatiebureau verslag uit van zijn werkzaamheden. Lang niet alle aanvragers konden worden ondergebracht, wat wel vooral '.ot oorzaak had het door den oorlog in het ongereede ra ken van de outillage van de pensions en verhuurwoningen. Er waren ingekomen 410 schrif- lelijke aanvragen, 560 monde linge en 66 telefonische. De toe- s anden op de kampeerterreinen in het afgeloopen seizoen, waren meer dan ergerlijk. Krachtige maatregelen zullen dan ook niet uit m°gen blijven. De kampeer- 'erreinen mogen geen bron van ergernis zijn voor gasten en in. gezetenen. Het zal tevens aan beveling verdienen, er bij het gemeentebestuur op aan te drin gen, dat de gemeente weer zoo spoedig mogelijk haar vooroor- logsch aanzien krijg en dat alle schade en ontsieringen door bunkers e.d yveer worden op geruimd. Na rondvraag volgt sluiting. De glas-acrie De glasactie hier ter plaatse heef. een behoorlijk succes op geleverd. Er werd opgehaald 6000 kg glas en f 1550, met be stemming Beek bfj Nijmegen. HSVWSV (Wormer) A.s Zondagmiddag zullen deze twee oude rivalen eikaar bekam- pen op het voetbal errein van HSV. WSV is voor Heiloo geen on bekende. JReeds vroeger werd door beide ploegen om een be langrijke plaats gestreden. Ook nu staat WSV bovenaan!! Het zal dus niet aan spanning ont breken. De wedstrijd' begint om 2 uur BERGEN R.K. Volksbond jubileert Zondag vierde de R.K. Volks bond zijn 30-jarig bestaan. On der de H Mis van 7.15, opge dragen door den geestelijk advi seur, naderden alle leden met ech genooten tot de H. Tafel. Daarna had in het Oranjehotel een gemeenschappelijk ontbijt plaats. Des middags recipieerde het bestuur. O.m merkten wij op den Zeereerw'. Heer Pastoor Th. v. Beers, wethouder Wildenburg en distric sbestuurder v Slinger land. Des avonds vond een feeste lijke bijeenkomst plaats, waar de aanwezigen gul werden ont haald. De ooneelvereenigmg „Pro Domo" maakte dezen avond haar debuut met „De Huistyran" van, Godfried Bomans. De aanwezi gen genoten zich baar van deze goed gespeelde klucht. De voorzitter, de heer C. Elles, verzocht de leden toch vooral actief lid te zijn en de vergade ringen te bezoeken Zij nog ver meld, dat he. aantal leden thans 20 pet. meer bedraagt dan in 1940. Bestuur en leden zullen zich met genoegen dezen dag herin neren. PROTEST BERGEN—BERDOS Naar wy vernemen zal het protes. BergenBerdos, inge diend door <Je R.K.S.V. Berdos, Zaterdag a.s door de Protest commissie van den K.N.V.B. worden behandeld NED. VERBOND EN K.J.V.O. In éen serie lezingen, georga niseerd door het Ned. Verbond voor Geheelonthouding in sa menwerking met de K.V.J.O., hield Pater Groenewoudt een inleiding over ka holicisme en katholieke levensbeschouwing. Allereerst zette de spr. uiteen, da; katholicisme geen levensbe schouwing, doch godsdienst is en wees op het verschil. Godsdienst is plicht tegenover God, Levens beschouwing samengevat als een systeem van beschouwing over God en beschouwing over den mensch God is persoonlijk, voorzien van een verstand en vrijen wil (veel verhevener echter dan bij den mensch). Spr. weidt dan uit over de afhankelijkheidsverhou ding Schepper-schepsel. Bij de wilden word eerst cultuur ge bracht, daarna godsdienst. De mensch is na den zonden- val beroofd en gewond (onwe tendheid zinnelijkheid). Van de gelegenheid om vra gen te stellen werd druk ge bruik gemaak. NOORDSCHARWOUDE CAECILIA MET „KERMISKLANTEN" Voor de nog komende uitvoe ringen op Maandag 18, Woens dag 20 en Zaterdag 23 November as. van de prach'ige operette „Kermisklanten", waarmede de Operettevereeniging „Caecilia" zooveel succes heeft geoogst, zijn nog goede plaa sen verkrijgbaar. Meerdere opvoeringen van deze operette kunnen niet meer plaats hebben. Het is daarom zaak om zoo spoedig mogelijk plaa'sen aan de zaal te reserveeren. Men verzuime niet deze mooie operette te gaan zien en hooren. Zie de adver'entie in dit blad. Anno 1946 toen het ongeveer 15 eeuwen geleden was dat St. Martinus in een vlaag van heilige liefde zijn mantel deelde met een schooier; toen de wereld on_ geveer anderhalf jaar geleden bevrijd was van een helle_oorlog; toen de dag gewijd was aan de nagedachtenis van millioenen gesneuvelden; toen de fabrieken niet konden werken omdat er te weinig menschen zich ■presenteerden; toen de meisjes hun oudere zusters in de steek lieten en de jongens als lamlendige vaatdoe ken op straathoeken hingen; toen.... s;onden 's Maandagsmorgens in een tfan de groote steden van Nederlands centrum om half elf honderden men schen in de 'rij voor een bioscoop.... Aldus zal filosoof lezen; wanneer hij afgeleefd en moe in een stoel zit en nog eens zijn dagboek opslaat en hij zal diep in gedachten de groote vraagteekens probeeren weg te wis- schen, die over anno 1946 hingen. Dan zal hij tot <ïit besluit komen, dat anno 1946 de menschen evenveel wisten als anno 1938. toen er nog geen honderduizer.den broeders en zusters waren gevallen. Dan zal hij verder lezen in zijn dagboek en daarin getallen zien van verwoeste huizen en krotten waarin het leven moet worden geleefd. Ook zal hij dan lezen wat er anno 1946 werd gedaan om zooveel moge. lijk het leven uit te buiten tot eigen genoegen en ook zal hij lezen, wat er anno 1946 allemaal niet werd gedaan Omdat op de eerste dag van een werkweek de menschen niet be gonnen met hun werk maar met hun plezier. En dan, voor hij zijn dagboek in het vuur gooit, zal filosoof bij zich zelf denken: "O. L. Heer had in_ plaats van een evenaar een ritsslui ting moeten maken, om af er.' toe die aardbol binnenste buiten te kee_ ren." Maar tot slot zal hij dan toch ook een penetentie bidden, omdat hij die slechte gedachten had, want na anno 1946 zuller. de menschen beter ge. worden zijn. Of niet?? FILOSOOF WEERBERICHT Weersverwachting medegedeeld door het K.N.M I te Dilt. Geldig van Donderdagavond tot Vrijdagavond: VRIJ KOUD Meest ma ige wind uit Ooste lijke richtingen. Aanvankelijk zwaar bewolkt met hier en daar eenigen neerslag en plaat selijk mist Later enkele ver spreide opklaringen. Vrij koud. Gevangen in het net der C. C D. Een rij van twintig kleine zondaars en zondaressen trok gistermiddag langs het verdach' enbankje voor den bijzonderen politierechter. Op elk van hen (haar) werd een kleine aderlating toege past, aangezien zij zich eenig&zins vergif igd hadden aan verboden vruchten. De aderlating in totaal kostte hun meer dan f 860. Een ijsventer, M. B 'e Den Helder, had zijn- ijs verkocht voor te hooge prijzen, terwijl mej J. S. een tex1 ielkaart verkocht had, uit gebrek aan geld. 35 gulden boefe voor haar en I 50 voor de koopster, G, P. te Hoorn. Aardappelen vervoeren zon der geleidebewijs is verboden. Aangezien Ji' voldoende bekend wordt geacht, eisohfe de officier zonder pardon hooge boeten voor overtreders van deze bepaling, F. D, M. 'e Amsterdam had in Alkmaar 1960 kg aardappelen gekocht Op de vraag van den rechter, waarom hij deze ge kocht had, zeide verdachte: „Ik had honger". De officier kon zich niet indenken, da', die hon ger zoo groot kon zijn, dat 1960 kg noodig was om dien te stillen. Hij eisch' e f 100, subsidiair 60 dagen. De uitspraak veroordeeL de verdachte conform den eisch. Voor clandestien paling vervoe ren kreeg C D. te Oostzaan f 25, ■'erwijl W. I. te Amsterdam even. eens f 25 lichter naar huis terug keerde. Mej. A H. te Santpoort ver voerde 17 kg wi'Tof voor een bruiloft, doch het lukte haar niet tussoh.en de mazen van be1' CCD-net door te glippen, f 10 boete. Pie1 er R.- te Alkmaar haC buitenbanden noodig Waar zou hij die anders betrekken dan van het Waterlooplein?! Nu is hij ech' er zijn banden kwijt en moet nog f 75 bovendien betalen.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1946 | | pagina 2