Witte Kruis, aid. Schoorl MEERVOUDIGE KAMER Nieuw Noordhollandsch Dagblad Eigen wijkverpleegster GEMEENTERAAD VAN SCHOORL WOENSDAG 20 NOVEMBER 1946 tSlacl eu (Dm trek DEN HELDER R.K. BOND VOOR HET GEZIN Gaarne vestigen wy de aan dacht op de propagandaverga. deririg van den R.K, Bond voor het gezin, op Vrijdag a.s om 8,15 uur in de bovenzaal' van den R.K, Volksbond. Dr Jos. de Boer, lid van het hoofdbe stuur, zal spreken over het on derwerp: „Naar de bronnen van het geluk." WERFGANGERS, ATTENTIE! De Zuider Werfpoort is voor het verkeer gesloten, in verband met noodzakelijke reparaties, die aan de bestrating moeten wor den verricht. FEESTAVOND HELDERSCHE ATHLETIEKVEREENIGING Dat de leden van de HAV ook nog iets anders kunnen dan sport beoefenen, hebben zij Maandagavond in Formosa ge toond, Ter eere van het tien jarig bestaan dezer vereenigirtg was een feestavond georgani seerd, welke alleen toegankelijk was voor leden en donateurs. Hetgeen op de planken gebracht is, was het aanzien waard Al lereerst waren er de Krekeltjes, die met aardige nuimmers voor den dag kwamen. Een aardige geste was dat aan de Krekeltjes, die ook deze week hun tienjarig bestaan vieren, een bloemen mand namens' de HAV werd aangeboden. Verder was er goochelaar Balsarno, die het publiek ver steld deed staan door de feno menale staaltjes goochelkunst, die hij demonstreerde. Ook eenige leden van de HAV kwamen voor het voetlicht* met een paar aardige stukjes op het gebied van de sport, die zeer in den smaak van het publiek vielen. De danslusfigen konden ook hun beste beentje voorzetten; de dansmuziek werd verzorgd door The Tango Serenaders o.l.v. Jan Seegers. HAV kan terugzien op een geslaagden avond, waarover de aanwezigen" buitengewoon te vreden waren, SCHAGEN NOGMAALS CIRCUS BOSKO Zondagavond a.s. zal Circus Bosko wederom een voorstel ling in zaal Igesz geven. Wij hebben onze bezwaren tegen het conferencier repertoir met tte betrokkenen besproken, waarop we de onbeperkte toe zegging kregen, dat déraille menten als door ons gesigna leerd niet meer voor zullen ko men. Ingeval de conferencier optreedt zal hij zich als een be schaafd humorist en „gentle man" gedragen. Hiermede zijn onze bezwaren volledig opgeheven, zoodat we een bezoek aan „De Bosco's" warm kunnen aanbevelen. Hun verdere programma is nl. zeer aantrekkelijk, om niet te zeg gen boeiend, en wel geëigend, om een elk, vooral ook de jeugd via het middagmatiné, enkele onbezorgde uren te bezorgen. Voor nadere bijzonderheden zie adv. in dit nummer. ZIJPE BURGERLIJKE STAND Geboren: Dieuwertje, dochter ter van Jan Rijs en Grietje van der Oort; Margaretha Alida, dochter van Leonardus Hen driks en van Elis. Joh. Smit, Ondertrouwd: Nicolaas Slij- kerman, 38 jaar, en Margaretha Veldman, 29 jaar; Pieter van Yperen, 24 jaar, en Alida Wil- lemina van Spelden, 23 jaar. Gehuwd: Gerrit Snip en Agatha Catharina van der Waarde, Overleden; Johanna Wilhel- mina Pontvuijst, 76 jaar, wed. van Gerrit Abbenes; Auke Veldman, 70 jaar, echtg. van Trijntje Nieuwenhuizen; Trijn tje Bregman, 55 jaar, wed. van Cornells Nierop. WINKEL WINKEL H—DIRKSHORN I Op een glibberig veld ontving Winkel II Zondagmiddag Dirks- horn I. Reeds enkele minuten na den aftrap voerde Dirkshorn een scherpen aanval uit op het doel van de gastheeren, maar het liep uit °0 een corner en even later was het eerste doel punt gemaakt 01 Het eigen aardige was, dat er in hoofd zaak op de Dirkshorn-helft ge speeld werd, maar, wanneer de gasten een aanval deden, liep deze heel vaak op een doelpunt uit, zoodat de stand geleidelijk werd opgevoerd. Na de rust stond het al gauw 04, waarna Blokker de bal kreeg toegespeeld, een snelle run ondernam op het vij zinde lijke doel en het eerste tegen. mmt zette. Er zouden er aan aen kant van Winkel niet meer bijkomen, Dirkshorn daarente gen wist den stand op 15 te brengen, waarmee het eind van dezen vrij slechten wedstrijd kwam, welke geleid werd door scheidsrechter Vries. Het is misschien wel aan te bevelen als den volgenden keer een fluitje gebruikt wordt, dat een beetje beter te hooren zal zijn. Overige uitslagen: BKC H Winkel III 3—0; Schoorl IH— Winkel IV 24; Winkel- a— Flevo a 70; Petten aWinkel b 6—0 BURGERBRUG IJSCLUB „NUT EN VERMAAK" Daar de voorzitter wegens 't slechte weer verhinderd was, opende de wnd. voorzitter de dezer dagen gehouden verga dering. De notulen werden zon der aanmerkingen goedgekeurd. Uit het verslag van den pen ningmeester memoreeren wij, dat aan ontvangsten was inge komen een bedrag van f 124.30, terwijl de uitgaven f 50.05 be droegen; het kassaldo bedraagt dus f 74.24. Tijdens de bestuurs verkiezing werd de heer S. P. Schilder met nagenoeg alge- meene stemmen herkozen. Onder de ingekomen stukken bevond zich een beschrijvings brief voor de algemeene ver gadering, die op 30 November te Puimerend zal worden ge houden; bij acclamatie werd de heer P. Visser tot afgevaardigde benoemd, terwijl de heer G. Visser als zijn plaatsvervanger zal optreden. De rondvraag le verde niets op, zoodat de voor zitter op een niet al te laat uur de vergadering kan sluiten OM ELF UUR BINNEN! Er bestaat te Burgerbrug wel iswaar geen verordening meer, die de burgers klokslag 11 uur binnen doet zijn, doch in feite wordt de duisternis, om dien tijd zoo ondoordringbaar, dat het zeer onverstandig is zich na dit uur nog op straat te bevin den; om 11 uur nl. wordt de straatverlichting gedoofd. De bezwaren van deze vroege dooverij ondervond dezer dagen de heer P. Hagtigeus, die bij zijn tocht naar huis met zijn eohtigenoote van den weg af raakte en in de Grootesloot te recht kwam. Gelukkig liep het voor beiden slechts met een nat pak af WINKEL WANNEER DE RAAD VERGADERT De eerste vergadering van den Winkeler raad onder voorzitter schap van Burgemeester Baken zal Donderdagmiddag a.s. om 2 uur plaatsvinden. Ged, Staten hebben het raads besluit krachtens welke de heer Keetman wel als raadslid toege laten kon worden, vernietigd en de beslissing gehandhaafd. Wethouder Posthumus is aan gewezen als loco-burgemeester. Volgens een beschikking van den Min van Binn. Zaken is aan den heer J. Zwart tot 21 Febr. 1952 wachtgeld voor gemeente rekening. toegekend, als voorma lig burgemeester-secretaris en ambtenaar, van den Burg. Stand Ingetrokken werd het besluit waarbij Winkel's burgemeester ook het. secretarisambt dient te bekleeden. In aansluiting hierop Hett Witte Kruis vergaderde de zer dagen ten huize van den teer P. Duin te Schoorl onder leiding van den heer H. Heringa. De periodiek aftredende bestuurs leden de heeren W. Bant en P. Blanker.steijn werden herkozen. Hierna werd overgegaan tot de hoofdschotel van den avond welke bestond uit het volgende bestuurs voorstel: De ledenvergadering mach_ tige het bestuur maatregelen te ne men om over te gaan tot het be noemen van een wijkverpleegster in vollen dienst van de afdeeltng. Wat was tot nog toe het geval? De wijkzuster wjis ln dienst van de Classis Alkmaar voor Gezinsverple ging uitgaande van de Vereer-lging van Ned. Herv. Diaconieën. Deze vereeniging heeft veertig jaar deze taak tot volle tevredenheid der aan geslotenen vervuld; maar toch meende het bestuur naar andere we gen te moeten ui'zlen om her moge lijk te maken een eigen wijkver pleegster in dienst te nemen. Bo vendien dringt het hoofdbestuur eT momenteel op aan. Daar kvam nog bij; dat de secretaris van Gezins verpleging de heer K. P. Zuurbier aan Zuster Sneijders de Vogel per 1 Januari ontslag had aangezegd en Schoorl dus zonder wijkverpleegster zou komen te zitten. Wat dr. Heolng'a het allermeest noopte een dergelijk bestuure. voorstel tie lanceeren was wel voornamelijk de on.democrati. sche houding van het bestuur van Gez ins verpleging dat in felle door enkele predikanten wordt geleid. Hoewel het toe te juichen zou zijn wanneer Het Witte Kruis er in mocht slagen een eigen wijkverpleegster aan te kunnen stellen Hikt het o.i. toch meeir een anti.kerkelijke geste van de be stuurs meerderheidveroor zaakt door de groote font van de KathoUeken van Schoorl; die op een vergadering van het Witte Kruis altijd schitteren door af. wezigheid.* Ook op deze belang rijke vergadering waren zij weer absentt. Ds. de Jong sprekende namens de Classis Alkmaar ontried aanneming van het bestuursvoorstel op ver schillende gronden. Wanneer er fou ten zijn dienen deze te worden ge corrigeerd maar niet op deze wijze. hebben B. en W. verzocht om goed te vinden dat de functies van Secretaris en Ontvanger in één persoon vereenigü worden. Omdat de heer J F. Nauman, le ambtenaar der Secretarie, on der de wapenen geroepen is, zijn door B. en W de volgende 'mutaties in het corps aange bracht. Tijdelijk le ambtenaar wordt J. E; Reus, tijd. 2e de heer Smit, tot voor kort werkzaam bij den Wederopbouwdienst Wieringer- meer De gymnastiekonderwijzer van de ULO-sdhool T. A. v. Baasbonk is per 1 Sept. eervol ontslagen en opgevolgd door K. Koot te Bergen op een beloonimg van 100.per lesuur per jaar en onkostenvergoeding. Het Hoogheemraadschap werd aangezocht om de boomen in de gemeenten te herplanten. Men zal eerlang den Weereweg, de Bosohstraat en den Nw. Niedorp- weg van jong hout voorzien. Een flink aantal straatlan taarns is gerepareerd en reeds in bedrijf. Het Hoogheemraadschap is te vens verzocht de Muntkade voor gezamenlijke rekening te her stellen Bij den verkoop van de Gas fabriek in 1939, werd de restric tie gemaakt'dat de gemeente minstens f0 jaar de straten met Alkmaarsch gas zou moeten verlichten. Verschillende gaslantaarns zijn of worden onbruikbaar. Aangezien vernieuwing niet al leen duur maar ook onvoordee- lig zou zijn wordt voorgesteld om zoodra de materiaalpositie zulks toelaat op electrische ver lichting over te gaan. De „Strook" zal ook in het door Ir. Versteeg te ontwerpen uitbreidingsplan worden opge nomen. Het Permanent Comité ver zocht ha bet Raadhuis een ge- denkteeken voor de oorlogs slachtoffers te mogen plaatsen. Wat het ontslag aan de wijkver^ pleegs'jer betreft, de bestuursleden van Gezinsverpleging hebben wel veel leeuwen op den weg gezien; van financieele moeilijkheden is geen- sprake en dit bestuur heeft op eigen houtje dus onwettig dit ontslagbe. sluit g'enomen. De brief van den heer Zuurbier heef dus geen enkele gel digheid. Bovendien mag eer; vereeni_ ging die veertig' jaar goed werk heeft g'edaan niet zoo maar zonder meer aan den dijk worden gezet. Op een vraag van den heer C. Kaandorp hoe het bestuur een en ander denkt te financieren, werd geantwoord dat dit zou geschieden door contiributieverhooging en een afloopende subsidie van het Hoofd bestuur. Alvorens tot stemming werd over gegaan diende de heer Kaandorp een amendement in; waarin werd voor gesteld dat alvorens een wijkver pleegster te benoemen het bestuur met een voordracht zou komen, op dat de ledenvergadering zich t* dien aanzien kon utspreken. Dit voorstel gedaan om te voorkomen dat een anti-godsdienstige wijkzuster zou kunnen worder/ benoemd werd ech ter niet gesteund. De contributie weTd verhoogd van 1.25 tot 3.50. Bij genoegzame deelname zal een Moedercursus wor den gegeven. Hierna sluiting van deze hoogstbe- langrijke vergadering. Katholieken van Schoorl, let op uw saek! Een vrij eenvoudige agenda, die evenwel nog al wat voeten in d.e aarde had, of liever woorden behoefde voordat een beslissing kon worden geno men, vermeldde een twaalftal punten. Van de ingekomen stukken wa ren er enkele met verzoek om subsidie in schoolgelden, welk verzoek niet kon worden ingewil ligd, omdat dit buiten de wets- bevoegdheden valt. De vaststelling van de verorde ning op de Straatbelasting ver oorzaakte tamelijke stagnatie, om. dat deze belasting wordt geheven van gebouwde en ongebouwde eigendommen, gelegen aan de we gen der gemeente met resp. 6 en 3 De heer Kaag meende hierin onrechtvaardige bepalingen te zien ten opzichte van de bezitters der eigendommen, vooral omdat de zin „gelegen aan de wegen der ge meente" rekbaar is. Na tenslotte verschillende voorbeelden te heb ben aangehaald kon voorzitter overgaan tot hef volgende punt. Vervolgens kwamen de aanbie dingen der diverse begrootingen aan de orde. De geheele raad werd tot commissie van onderzoek be noemd en zal vanaf 26 Nov. de stukken kunnen bestudeeren, waarna 2 Dec. de posten uitvoerig zullen worden besproken. Een crediet van f1000 werd ver leend tot het verplaatsen van een houten hulplokaal ten behoeve vap het O. L., aan welke school tevens de heer W. A. Brakensiek in de vacature-C. Akkerman werd be noemd. Tot vierde leerkracht werd met algemeene stemmen benoemd Mej. P. G. J. Halff te St. Pancrasj nadat de raad voor een en ander in comité was geweest. Burg. C. A. J. Jochems werd vervolgens bij acclamatie gekozen als ambtenaar v. d. burg. stand. Bij de rondvraag verzocht de heer Duin het verzoek van den as sistent van Dr. Heringa om vrij stelling van militairen dienst te willen steunen. De dokter is al op leeftijd en kan de drukke praktijk niet meer.alleen af. De voorzitter zegde een en ander toe. Tenslotte bracht de heer Blan- kenstein een volgens hem teer punt ter sprake, nl. de naleving van de kampeerverordening, wel ke niet werd uitgevoerd en nage leefd, zooals dat hoorde, vooral de controle in deze is een hoofdzaak. Voorzitter was het hier volkomen mee eens en hij gaf dan ook de verzekering dat in 1947 geen en kele onregelmatigheid op dit ge bied zal worien toegestaan, met welk besluit wij de raad en de gemeente kunnen gelukwenschen. Anni T. B. te Velsen Noord (diefstal) 2 jaar met aftrek; Theodoras W. B. te Velsen Noord (diefstal) 2 jaar met aftrek; Johan P. de J. te Schoorl (diefstal) 1 jaar b\jz. strafgev. v. jongelieden; Jaco bus V. te Amsterdam (dief stal) 10 mnd. met aftrek, waarvan 5 mnd. voorwaarde lijk; Hermanus O. te Amster dam (diefstal) 1 jaar 6 mnd. met aftrek; Dirk S. te Hoorn (diefstal) 3 maanden met af trek; Jan V. te Medemblik (zedenmisdrijf) 12 maanden, waarvan 6 maanden voorw. DOORTRAPTE FIETSEN DIEVEN Voor de meervoudige strafkamer stonden gisterenmorgen* voorna melijk fietsendieven terecht. Het duo Klaas G. en Ariën H. te Enk huizen had vijf rijwielen ont vreemd en drie damesmantels. Daar Klaas bovendien zich nog te verantwoorden had voor diefstal van vier zakken boonen in samen werking met Dirk D. te Scheve. ningen en Simon K. te Enkhui'zen, werd dit viertal tesamen behan deld. De heer Wiggers, ambtenaar der reclasseering nam niet de ver antwoordelijkheid op zich van een voorwaardelijke straf voor Klaas G. De Officier van Justitie Mr. Holstein eischte tegen Ariën H. en Klaas G. voor de diefstal van de rijwielen en damesmantels een gevangenisstraf van 1)4 jaar, ter wijl hij tegen Klaas G. nog 1 jaar eischte voor de boonendiefstal. Mr. Scholten achtte 2)4 jaar voor Klaas te „gortig", vooral omdat rekening dient te worden gehou den met den moeilijken tijd, dien verd. had doorgemaakt in Duitsch- land, waar hij door ziekte over vallen werd. Zijn cliënt, die als vrijwilliger in het leger dient, ge draagt zich "uitstekend. De eisch tegen de twee andere boonendie- ven luidde 6 maanden hechtenis, wegens medeplichtigheid. Nog een, die het te bont maakt George I. te Amsterdam deed niet veel onder voor zijn voorgan ger. Hoewel hij voor dit arrondis sement slechts voor de diefstal van een rijwiel terecht stond, was zijn geweten nog bezwaard met zes fietsendiefstallen in andere stre ken des lands. Zijn zondenlijstje bevatte een tamelijk lange rij veroordeelingen, tenminste voor zoo'n jeugdig persoon als Sjors. Ir het rapport werd hij een psycho- patisch type genoemd. De officier eischte 2 jaar opvoeding ineen jeugdgevangenis. Over twee we ken zal uitspraak gedaan worden. Een vreemd geval. Joris G. te Texel had een blank register en nu stonid hij terecht voor de Meervoudige jStrafkaimelr te Alkmaar voor diefstal van drie rijwielen. Mr. Lesterhuis, die voor verd. pleitte, kon geen verklaring geven voor déze „onverwachte" diefstal. Daar verd. sights f 150 voordeel had getrokken vroeg pl. clementie De eisch, luidde l'/j jaar met'aftrek. Bakkersknecht met lange vingers. Jan V. te Den Burg kon niet nalaten mede te nemen wat i® zijn bereik lag, ongeachtde waarde van het voorwerp. Zoo stal hij bij een van zijn klanten een stuk zeep en bij een vol gende een rozenkrans. De rap porteur achtte een langdurige strenge leiding noodzakelijk. De Officier van Justitie eischte 8 maanden met aftrek, door te brengen in een jeugdkamp te Kuilen. Bovendien 5 maanden voorwaardelijk, als stimulans om zich daar behoorlijk te ge dragen.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1946 | | pagina 7