Een gelijk spel had Forward wel verdiend K.V.V. verdringt Helder van de bovenste p!aats Alcmaria moest twee maal een achterstand inhalen ts Nieuw Noordhollandsch Dagblad 5 Twee penalty's brachten de punten in H.R.C. - Zaandijk Joris Voetangel in de Jacht door New-York MAANDAG 2 DECEMBER 1948 Het is Forward gisteren niet gelukt eenzelfde resultaat te be halen als in Beverwijk, 't Werd dezen keer een nederlaag, zij het dan met oneven goal. Wel von den we de gasten technisch wat beter dan de zwart.wilten, doch door enthousiast spel werd deze meerderheid genivelleerd en had eenzelfde resultaat als in Be. verwijk wel verdiend geweest. De nieuwelingen in het For ward learn hebben wel voldaan, openbaringen waren hej niet. Spruit op Freesen's plaats was goed zonder meer. Toch zal hij zijn weg wel vinden wan neer hij sneller reageert en zijn buitenman afdoende houdt. Schouten bleek een goed door zet Ier, doch nog geen volwaar dig midvoor. „Open het spel", Schouten. De Greef-van der Pol kan een zeer gevaarlijke vleugel wórden. Jammer dat later Groot en van der Pol van plaats verwisselden en in de voorhoede een heele verschuiving plaats vond. Alles draaide toen om Groot, met alle nadeelige gevolgen daarvan. De wedstrijd Forward heeft, gesteund door den wind, het eerst het beste van het spel, doch al spoedig zien we enkele heel gevaarlijke aanvallen van Kinheim. Dan neemt Forward het sPe^ weer in handen. Enkele kleine kansjes ontstaan, dooh kunnen niet benut worden. Wel is For ward nu iets meer aanvallend, doch de uitvallen van Kinheim blijven een doorloopend gevaar. Van der Pol valt op door zijn snelle rennen, doch enkele ma len, wanneer hij zelf een goede schietkans heeft, geeft hij den bal toch nog af. Dan een aanval van Kinheim, een scrimage voor het Forward. doel ontstaat en Groot slaat met de hand den bal uit het doel. Penalty Nu zijn we op het juiste pa 3 nietwaar. St. George deed het best. Ze klopte E.V.C. en staat nu zoomaar op de goede tweede plaats. Be groote strijd V.V.W.Zouaven werd maar net aan een V.V.W.- zege. Keurig werk roodbroekenü Volgende keer weer eens winnen hoor. Zes punten geeft nog een weinig veilig gevoel. Andijk kon het in de Rijp ook niet tot een zege brengen. De stand is nu: gesp. gew. ;el. verl. pt WW 8 6 2 0 14 St. George 9 6 2 1 14 M'dam 10 6 2 2 14 Purmerend 9 6 1 2 13 DES 8 3 2 3 8 W. Friezen 8 4 0 4 8 EVC 9 2 3 4 7 Zouaven 8 2 2 4 6 De Rijp 9 2 4 5 6 Andijk 9 12 6 4 SEW 8 10 7 2 In afdeeling C stelde H.S.V. ons geweldig teleur om zonder punten uit Uitgeest te komen. Hoe zit dat nu H.S.V.ers. 't Is telkens weer een nederlaag zij het dan met het kleinst mogelijk verschil. Inmiddels de punten gaan voorbij. De leidende clubs W.S.V., Assendelft en Vitesse handhaafden zich. De tweede op Randers welke zich keurig weer de doch het net niet tot een gelijk spel wist te brengen terwijl de laatste Zeevogels onder den duim hield. AlKmaar verloor van C.S.V. Het wordt be nauwd onder aan het ranglijstje. De stand is nu: gesp. sew. gei. verl rvt WSV 9 5 4 0 14 Assendelft 8 6 1 1 13 Vitesse 9 5 3 1 13 Randers 9 3 4 2 10 Vrone 9 4 2 3 10 CSV 8 4 13 9 HSV 9 3 15 7 Zeevogels 9 15 3 7 USVU 8 12 5 4 Alkmaar 8 0 4 4 4 Uitgeest 88 1 1 6 3 Brandt krijgt geen kans (01). Forward is nu niet meer te houden en is voortdurend in den aanval, dooh Kinheim verdedigt keurig en wel zoodanig, dat Forward practiseh geen schiet kansen krijgt. Met enkele boog- balletjes weet de Kinheimdoel- man wel raad. Inmiddels zijn de Kinheim- aanvallen geenszins ongevaar lijk. Tot rust echter blijven doel punten verder uit. De tweede helft begint met een uitstekenden bal van Verkroost. Geweldig zooals Forward er op zit. Een voorzet van de Greef komt voor doel, enkele Forwardspelers schuiven door de gladheid van het veld im het doel. Hart scoort. Buitenspel. Forward blijft er geducht op zitten, doch tot doelpunten komt het niet. Kinheim onderneemt inmid dels snelle uitvallen en wan neer eenmaal Groot zich laat verleiden op den rechtsbuiten toe te loopen, volgt prompt een hooge voorzet en Kinheim's midvoor heeft maar voor het intrappen (02). Forward geeft den moed nog niet op en is ondanks tegen wind geenszins in de minder heid. We zien eenige omwisse lingen in het elftal, wal ons nimmer kan bekoren. De thuisclub krijgt dan een vrije schop te nemen, keurig .geeft de Greef af aan Hart, die met een keurigen kopbal den stand op 12 brengt. Hard werkt Forward nu voor den gelijkmaker, doch het doel- puntje zou aan den anderen kant komen wanneer Forward even met 10 man moet spelen wegens uitvallen van Nieuwboer. De achterhoede blunderde even en loen was het 13. Nog geeft Forward niet op. Freesen completeert het elftal. Kinheim vangt echter de meesle ballen op. Dan dringt Forward tot bij h.et Kinheimdoel door, waar een van de backs Schou ten nogal stevig aanvalt. Pe. nalty. Freesen voltrekt het von- nis (23). Het behoeft geen betoog, dat Forward nu alles op den aan val zet, doch de vermoeidheid laat zich gelden. De ballen wor den dan ook over het algemeen slecht afgegeven, waardoor de Kinheimachterhoede telkens op nieuw met succes kan ingrij pen. Kinheim krijgt ook haar kansen, doch ook aan die zijde blijven'doelpunten verder uit. Op een zeer slecht bespeel baar terrein werd 25 minuten te laat een aanvang gemaakt met de belangrijke match KW— Helder, waarbij het de HelderI sche club niet is gelukt een overwinning in de wacht te sleepen. Het spel gaat over en weer tot' de KW-rechtsbuiten de bal vrij krijgt en voor het doel drijft, waar Himpers, die de linksbuitenplaats bespeelt, met een handigen draai dezen aanval in den kiem weet le smoren. Hierna komt er een zware druk op het KW-doel waarbij de scheidsrechter eenige ver keerde besluiten neemt betref fende buitenspel-posities. Bij een kleine schermutseling voor het Helder-doel ontsnapt dit aan een doorboring en cFe bal raakt uit. Bekhoven speelt de bal op en geeft een schot °P het KW-doel dat he keeper met moeite kan stoppen. Daarna gaat het spel gelijk op en met Helder in den aanval vangt de rust aan. Na de thee is Helder direct weer in het offensief. Dorleyn schiet, maar helaas gaat de bal precies over de lat. Eenige sdhoten van Kiesewetter en van ,Horik stopt de KW-doelman op meesterlijke wijze. KW komt nu behoorlijk opzetten en Boo. Het was voor een ieder dui delijk, dat Alcmaria in technisch en tactisch opzicht Sehagen verre de baas was. Niettemin heeft de Schagenvoorhoede met haar groot, open spel de Alc. mariaverdediging dikwijls heel wat moeite gegeven. Deze aan vallen waren des te gevaarlij ker, omdat de Alcmariaverde- diging niet in grootschen vorm was. Hendriks was ongetwijfeld de beste; Maassen begon goed, maar aarzelde later met aan vallen en raakje den bal dik wijls maar half. Hierdoor ont stonden gevaarlijke situaties voor 't doel, die met moeite op gelost konden worden. Vasbin. óer maakte een kostbare fout, die een doelpunt kostte. Trouwens eerlijk gezegd drie doelpunten tegen een elf tal als dat van Sehagen is te veel. De Alcmasia middenlinie hield 't spel te kort en te veel in de breedte. In de voorhoede was Boden huizen de minste en was Schmidt niet zoo goed op dreef ,als de vorige week. Bij Sehagen was de doelman in prima vorm, hij heeft zijn club voor een grootere nederlaag behoed. De beide achterspelers waren niet 200 traPvast en de links back maakte eenige malen o.i. onnoodig hands, wat een maal een strafschop tot gevolg had. De middenlinie was goed zon der meer, terwijl in de voor hoede eenige goede krachten schuilen. Vooral de middenvoor, die snel was en over een goed schot beséhikt. Nu moet erkend, dat het hem in dezen wedstrijd niet moeilijk werd gemaakt, want hij genoot veel vrijheid. Van den wedstrijd het vol gende: Reeds aanstonds na den aanvang komt de Alcmaria. voorhoede voor 't Sohagendoel en 't spel is nauwelijks 4 minu ten oud of de bal ligt achter den Schagendoelman, maar wegens buitenspel wordt dit doelpunt afgekeurd. Alcmaria blijft *nog in den aanval. Eenmaal redt de Sahagendoelman door uitloopen en een andere maal grabbelt hij den bal uit een schot van v. Wieringen uit den hoek. Na 15 minuten krijgt Seha gen een mooie kans, maar laat deze ongebruikt. Bij' een Scha- genaanval krijgt Maassen den bal verkeerd op het hoofd, waar door de Scihagenmiddenvoor een mooie kans krijgt. Met een prachtschot geeft hij zijn club de leiding (01). Alcmaria houdt flink vol, maar het duurde nog geruimen tijd eer v. Wieringen uit een voorzet van rechts den gelijk maker kan inkeppen (11). Met dezen stand komt de rust. Na de hervatting komt Alc maria flink opzetten, maar het was toc,h weer Sehagen, dat de leiding weet te nemen (12) edoor een fout van den Alcmaria- doelman. Verwoed komt nu Alc maria opzetten en spoedig is de stand weer gelijk en weet de voorhoede met nog twee goede doelpunten, waarvan een uit een goed door Mulder genomen strafschop, zidh een 42 voor sprong te verzekeren. Sehagen geeft zich nog niet gewonnen en de linksbuiten verkleint met een goed schot, via de paal, den achterstand tot 43. Kort voor 't einde weet Alcmaria nog een maal te doelpunten, zoodat met 53 het einde komt. gaard wordt dan danig in het nauw gedreven. Hij weet zijn heiligdom echter keurig schoon te houden. Een schot van 2 M. afstand werkt hij fenomenaal tot een corner om. Na een half uur spelens wordt Bekhoven gepasseerd. De KVV- midvoor krijgt den bal in bui tenspel positie toegespeeld en scoort voor den len keer, maar na 5 minuten maakt Hoebe free kick buiten het strafschopge bied, doch de scheidsrechter wijst onverbiddelijk naar dö witte streep en de bal verdwijnt zonder moeite tusschen de pa len 20. Hierna blijft Helder voortdu rend voor het KW-doel; een bal van Dorleyn blijft precies op de doellijn liggen. Een kwar tier voor het eind moet Kiese wetter het veld wegens een blessure verlaten, hij wordt ver vangen door Pater. Er resten nog 7 min. |e spe len als 2 spelers van KVV ver. vangen moeten worden. Helder vaor wat het waard is doch weet desondanks den KW-doelman niet te passeeren. Res. 2e klasse C Ajax 4A. Victrix 2 2S Helder 2Rapiditas 2 4—2 Res. 3e klasse A Alkm. Boys 2—HRC 2 1—0 ZW 2—Helder 3 1—8 De big-matoh in derde klasse D was zeker de wedstrijd HRC. Zaandijk. Het is edhter geen „foig-uitslag" geworden. Drie minuten voor de rust kregen .beide elftallen een penalty te nemen, die alle twee werden benut. Tot verder scoren is het niet gekomen. De achterhoede van Racing, met Boon aan het 1 hoofd, werkte op volle toeren, al kreeg zij, vooral na de her vatting, nu niet bepaald veel te doen. De keeper en backs van de gasten waren ook prima in vorm. Vooral de doelverdediger heeft laten zien, dat hij een kee per van gehalte is. Aan hem is het wis en zeker, te danken, dat de roodjakken slechts eenmaal het net wisten te vinden. De voorhoede van HRC heeft goed werk geleverd, maar zoo. als gezegd, strandde zij telkens op het uilsrekende verdedigen van de bezoekers. De voorhoede van Zaandijk liet wel wat te wensehen over. En toen vlak na de rust de midvoor wegens natrappen van het veld werd gestuurd, was het verband ver zoek. Met dezen 11 uitslag heeft Zaandijk meer gekregen dan haar toe'kwam. Racing had ze ker verdiend te winnen, doch het geluk was niet met ben. Gedurende de laatste vijftien minuten is Racing niet meer voor het Zaandijk-doel weg ge weest, doch tot doelpunten kwam het niet. Alcmaria zal met dezen uit slag wel het meest in haar nop jes zijn 41. Als we binnen zijn, ver volgde Baby, slaan we den lapitein neer. Vanuit zijn kan toor kunnen we dan den be waker gelasten Zwickey en Roomer op het kantoor te brengen. Hier zal niemand iets ongewoons aan vinden. Als de bewakende ^gent met hen binnenkomt, slaan we ook hem nee*. We geven Zwickey en Roomer dan de uniformen van den kapitein en den be waker. Als cfat gebeurd is roepen we den agent i» de hall naar binnen, overmeeste ren hem, binden hem vast en gaan er met de wagens van door. Perolt glimlachte. Dat was geen slecht plan. Die Cake- Baby was geen domme jon gen. Wacht, daar kwam de agent weer aan. Meneer en Mevrouw, de kapitein wacht, zei hij kort en hield de deur voor de beidé heeren open. Wees niet te vroeg met je wapens, waarschuwde Baby nog fluisterend, hij mag geen argwaan krijgen. Toen stapten zij naar de deur van het privé vertrek van den kapitein, doch toen Perolt, die voorop ging, de deuropening had bereikt, werd hij bleek van schrik en deinsde achter - ait.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1946 | | pagina 5