RAAK MAAK WAAK DEELING NRD.-HOLLAND Nieuw Noordhollandsch Dagblad Z. A. P. door Geel-Zwart geklopt. - Groote zege van R.K. A. F. C. - St. Bavo-Bergen 1-1 - Lim men winPbij V.I.O.S. - Wit-Rood wint in Blokker 5 9 Winkel 1-A. F. C. 1 0 5 AssesideUft-Randeps 2-1 MAANDAG 2 DECEMBER 1946 le klasse B Hem I—H.C.S.V. I 1—6 C. St. Bavo IBergen I 11 Eerdas ISt. Vic'or I 30 V:os ILammen I 13 Egmondia ISporters I 22 D. Geel Zwart I—Z.A.P. I 1—0 V.Z.V. I—Zeemacht I 4—2 Atlas IPetten I 43 Winkel I—R.K.A.F.C. I 0—5 Koedijk I—S.V.W. I 4—4 2e klasse F. Blokkers IW. Rood I 12 Woudia IAndijk II 81 G. Kolping BoysAlkm. Boys 4 32 H. Vios IIWinkie II 11 Vrone II—L.S.V.V. II 4—4 Dirkshorn fCon Zelo I 3l Hugo Boys I—Holl. III 1—3 L S.R.C. IKaagvogeis I 42 Helder 4Callantsoog I 15 Texel II—W. Waard II 2—2 Succes II—L.A.P. II 6- 0 3e klasse D. Limmen 2Meervogels 2 42 E. Allan. Boys 5—S.V.W. 2 13—1 Egmondia 2Kolp. B. 2 24 G. Wiron 1Succes 3 31 Texel 3Tex. Boys 2 00 H- Petten 2Winkel 3 40 4e klasse G. Hollandia 2Schoorl 3 13 L.S.V.V. 3Dirkshorn 2 32 S.V.W. 3—N. Niedorp 3 0—1 H. Succes 4Wiron 2 32 Flevo 2J.V.C. 2 3—2 Waterv. 3W. Waard 3 13 Call.oog 3Z.A.P 3 14 I. Z.A.P. 4—Petten 3 1—0 Z.A.P. 5Geel Zwart -8 00 Succes 5S.R.C. 2 31 J. Woudia 2Spanbroek 2 93 In onze Noordhollandsche af- deeling was de regen van Zater dagavond oorzaak dat op vele vel den niet of slechts één wedstrijd gespeeld kon worden. Uitslagen van de le klasse afdeeling A en B kwamen prac- tisch niet binnen. We vermoeden dat hier weinig of niet gespeeld is.' De eenige ontmoeting ons be. kend is Hem H.C.S.V. waarin de Hoornsche club de ver wachte en tevens hun eerste zege boekte. De Hoorineezen zullen hun weg nu wél vinden. 'In afdeeling C ging de strijd in Berkhout niet door. St. Bavo—Bergen werd een gelijk spel. Bravo Ur- semmers dat is een keurige presta tie. Limmen groeide door het St. Bavo succes weer een pond. Immers mede door zelf in Warmenhuizen te winnen zag ze haar voorsprong weer ver. groot. Berdos St. Victor werd een goede zege voor de eer ste terwijl Egmondia net nog In de laatste minuten kans zag een 20 achterstand op Spor ters in te loopen. le klasse afd. C. De stand is nu: Gesp. Gew. Gel. Verl. Pt. Limmen 8 7 1 0 15 Bergen 9 6 2 1 14 Berdos 10 7 0 3 14 Sporters 9 4 2 3 10 Vios 10 3 2 5 8 Berkhout 7 2 2 3 6 St. Victor 9 2 1 6 5 Meervog'els 5 2 0 3 4 Egmondia 7 1 2 4 4 St. Bavo 8 0 2 6 2 Gesp. Gew. Gel. Verl. Pt. RK'AFC 11 9 1 1 19 ZAP" 9 7 1 1 13* VZV 8 5 1 2 11 Geel Zwart 8 3 3 2 9 Koedijk 11 3 3 Atlas 8 3 2 3 8 Pelten 9 4 0 5 8 Winkel 9 2 1 6 5 SVW 9 1 2 6 4 Zeemacht 8 0 2 6 2 ZAP op 3. 11 2 verl.p. in m. In afdeeling D is sensatie van jewelste. Geel Zwart zag nl. kans Geel ZwartZ.A.P. tot een overwinning te brengen. Voor Geel Zwart is dit ongetwij feld een keurig resultaat. De club uit Anna Paulowna loopt het wel legen, want 'behalve deze twee verliespunten hebben ze er ook nog twee wegens het niet spelen tegen dezelfde club in eigen huis. De thuisclub had toen nl. niet voor een reserve scheidsrechter ge zorgd. Jammer want de Z.A.P.-ers stonden er na hun zege op R.K. A.F.C. aanvankelijk zoo schitte rend voor. De moed er in houden hoor, Z.A.P.ers. V.Z.V. deed het ook best met Zeemacht te kloppen en S.V.W. zag ook weer kans een puntje bin nen te halen. Zie je wel S.V.W.ers. 't Gaat wel als je maar alles op alles zet. R.K.A.F.C. heeft geducht de wind in de zeilen Bovendien kwam ze nog met een^ klinkende zege uit Winkel thuis. Dat gaat naar den^iL.N.V.B. toe le klasse afd. D: De stand is nu: it Rood i. Keurig ge- 2e klasse Ook hier slechts enkele ontmoe tingen. De belangrijkste ontmoetingen zijn Blokkers Wit waarin de laatste won daan Hoogkarspel. Woudia is in topvorm. Andijk 2 moest dit ondervinden. Beide wedstrijden voor afd. F. In afdeeling H, zette Dirkshorn haar overwinningenreeks voort met Con Zelo te kloppen. Hugo Boys stelde teleur met Hollandia beide punten te laten afsnoepen. In afdèeling I is het Callantsoog dat nergens wat heeft weg te ge ven. Het zal voor S.R.C. een geduchte toer worden om dit ploegje bij te houden. Toch was het gisteren weer een zeer ver dienstelijke zege dat ze op Kaag- vógels boekte. Voor de overige wedstrijden zie men de uitslagen. AFC start met den wind tegen den mooie spelmomenten zien en de beide keepers, waarbij vooral Blom van R. zoo uit muntte, wisten zeker schijnende doelpunten te voorkomen. Toch moet hij zwichten als de goed spelende Smit van A. met een mooi schot den stand1 gelijk maakt (1— Een zeker lijkend doelpunt redt C. Bakker .voor de R. juist op het moment van inschieten. Voor de R. speelt Rudi een goede partij, evenals de back, welke vele doorbraken weet te stui ten. Het is nogmaals Smit, die den stand voor A. opvoert en dezen brengt op 21. Hiermede is men aan 't einde van den wedstrijd, welke de spelverhouding door een 'gelijk spel beier had weergegeven. Scheidsrechter Braspenning floot uitstekend. SRC I—KAAGVOG5LS I 4—2 Een in vlot tempo gespeelde en op behoorlijk peil staande wedstrijd, waarin SRC hét be stond om in het laatste kwartier vier goals te maken en daar door de beide punten thuis te houden, wat vermoedelijk wel niemand van het talrijke publiek of van de spelers zal hebben verwacht. Kaagvogels wint den toss en kiest voor de eerste helft den stevigen wind in den rug. Di rect ontwikkelt zich, ondanks het gladde veld, een vlug spel, met gevaarlijke open aanvallen aan beide kanten. De achler- hoeden weten echter erger te voorkomen, al kruipt SRC dbor en Winkel is dan ook de eerste j het oog van de naald, wanneer die een aanval onderneemt.-1 de Kaagvogel smid vsor eenmaal Deze wordt afgeslagen. Doch invan dichtbij hard naast schiet, tegenstelling met na de rust Na ptm. 25 minuten wordt de weet geen van beide een goal Kaagvogels-rechtsbuiten vlak te maken, 't Spel werd door A. buiten het beruchte gebied on een weinig te korj gehouden en geoorloofd aangevallen en uit haar aanvallen waren <fan oek de goed genomen vrije trap ver. DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN HET JONGETJE TOM IN HET LAND VAN SINTERKLAAS Even hard als een groote vliegmachine vloog hij toen op 't schip af. Dat werd nu al grooter. Ja hoor, 't was de boot van Sinterklaas. Nu vloog hij er al recht boven. Kijk, daar stonden de ganzen nog op 't dek. Die goeie dieren. Ze keken allemaal omhoog. Tom wuifde naar hen. En wat .deden die ganzen? Ze gaven antwoord. Ze wuifden tegen hem met hun vleugels en hun staart. Maar nu ga ik vlug terugz dacht Tom. Want, o wee, als die Zwarte Pieten me zien vliegen. Hij liét 't vliegtuig iets langzamer gaan, draaide nog één keer om 't schip heen en stuurde toen: roets! zoo door de open ramen heen naar binnen. Nu draaide hij aan 't fcnopje: stop. De motor .stond meteen stil. Het vliegtuig vloog nog door, maar ging al lager. Tom stuurde prachtig en even later stond de vliegmachine precies waar ie altijd gestaan had. Bat ging fijn"; zei Tom tegen zichzelf. Hij stapte uit. „Nu ga' ik de rest van het schip bekijken." Hij liep den gang in waardoor de Zwarte Pieten verdwenen waren. Maar pas had ie een paar stappen gedaan of daar hoorde hij loopen en praten. De Zwarte Pieten! dacht Tom. Die zijn klaar met eten. Ze komen weer hier heen. Waar moet ik naar toe? In de speelgoed-werkplaats dorst ie zich niet op te schuilen. Daarom ging ie maar weer vlug achter de deur staan. Precies op tijd! Daar had je ze al. Tom maakte zich heel plat en kroop nog verder weg. Wat praatten die Pieten hard en raar. Tom werd nog banger. „Ek es lekkar dik", zei er één. „Nou weer fain warka". „Ja", zei een ander, „wai heb lekkar kekeet San Nico- laas es ein goei man. Ek veel hou van hom". Meer kan Tom niet verstaan. Ze waren weg, de werk plaats in. De deur ging dicht. Niemand had hem ge zien. Tom durfde zich eerst niet te verroeren. Hij luisterde nog naar de Zwarte Pieten daar binnen. Opeens hoorde hij er één roepen: „Wie heef main auto ped kebroukt?" En een ander riep: „Wie heef in main otto kezeet?" En uit de verte hoorde Tom roepen: „Main vliegtojg! Main vliegtojg! Ze heb daarin kevloog. Alle bentsien is opperde pop!" Wat maakten die Pieten een leven. Gauw hier vandaan, dacht Tom. Hij deed zoo maar een deur open en stapte naar binnen. Nu stond hij weer in den gang. Dit is een lekkere gang, dacht de benael. Wat ruikt het heerlijk. Hier worden lekkere dingen gebakken, ilk ga maar achter rmjn neus aan. Die zal wel zeggen waar ik wezen moet. Tom liep weer verder. De reuk werd steeds lek kerder. Hij kreeg er honger van. Hij lifcte zijn lippen al af'. Maar opeens stond ie voor een dichte deur. Tom legde zijn oor er tegen aan, luisterde goed, maar hoorde niets daar achter. Wat deed die brutale Jongen nu? te doorzichtig. De rust, komt dan ook mei gelijken stand. Na rustlkamt er dan een her boren AFC in het veld. Haar aanvallen brengen de Winkel- achterhoede in verwarring, doch ook W. laat zioh niet geheel on betuigd en zet dan ook eenige aanvallen op, doch deze worden dwijnt de bal via een Schager hoofd en de handen van den doel verdediger in 't net (01). SRC trekt onmiddellijk ten aanval, maar succes blijft uit. Kok schiet over en Stikkelman probeert uit een vrije trap de stevigheid van de paal. Uit een volgenden aanval weet de Kaag sleeds weggewerkt. Dan is het vogelsmidVoor nogmaals te doel- wederom AFC, dat ten aanval* punten (02), waarna de rust trekt en met succes maken zij intreedt. er tijdens een stortbui 01 van. Na de rust is het speibeeld Korl hierna wederom succes j verandert. SRC is steeds in den (02). Dan komt Winkel op- I aanval en Kaagvogels wordf in zetten en bij een aanval slaat de verdediging teruggedrongen, een back den bal met de hand. Enkele corners worden gefor- Penalty. Deze wordt naast ge- ceerd, zonder resultaat. De tijd soholen. AFC neemt het initia. 1' verstrijkt en met nog een kwar. tief weer over en het is (4—3 lier te spelen, is de sland nog dosr een keurigen kopbal van den linksbinnen Heijnis. Winkel, dat zich niet door den adh.terstanjl laat infirnideeren, probeert de AFC.achterhoede te verschalken en zij plaatst een< keurigen bal in den uitersten hoek, doch Kwant is present en grabbelt den-bal uit zijn doel. Hierna scoort AFC nogmaals tweemaal en de stand is 50, waarna het einde komt van een in de beste verstandhouding ge speelden wedstrijd, die door den scheidsrechter op correcte wijze werd geleid. Als A. heeft afgetrapt, zijn het de Randers, welke al dade lijk op hef <ioel aanstormen, doch zonder succes. Deze bal len worden door Teijgler over de lat geschoten, welke uit mooie voorzetten van Rud'i af komstig waren. De Graaf van A. brengt den, bal mooi op, werkt zioh eenige tegenstanders van het lijf, geeft een voortreffelijk' schot, dat door den keeper van R. even meesterlijk wordt weggewerkt. Joop Teijgler krijgt het leder toegespeeld, aarzelt niet, doch deponeert den bal in het net. 10 voor de Randers. Vele corners aan weerszijden, welke meer hadden verdiend, brachten geen verandering in den stand. Rust gaat in met 1voor de Randers. Na de hervatting speelt R. weder met een invaller. R. zoo wel als* A. laten van weerszij.' 02. Dan schiet Kok hard in, de verdediging werkt onvol doende weg en ©erkvens brengt den stand op 12. Drie minu ten laler is de stand 22 uit een fraaien ko-pbal van Stikkelman. Nog geeft Kaagvogels tzich niet gewonnen, maar SRC is niet meer te houden. Bij een vol genden aanval schieten de Kol. horners in eigen doel, terwijl Kok een paar minsten later Se Schager zege veilig stelt (42). Een pluim voor scheidsrechter Lutjeharms, die keurig leidde, is hier wel op z'n plaats. EGMONDIA I—SPORT I 2—2 In dezen wedstrijd zag Sport zich in de laatste minuten nog een zeker schijnende overwin ning ontgaan. Sport speelde éérst met den harden wind in den rug en was dan ook steeds in den aanval, dodh verder dan een doelpunt van Schagen wist men 't niet te brengen. Na de hervatHng waren de rollen om gekeera en oefende Egmondia een zwaren druk uit °P het Sportdoel. Het prima spelende achtertrio bleef meester van 't terrein en toen Duursma ver in de tweede helft de score wist te* verhoogen, scheen Sport de punten binnen te hebben. Ge. heel Egmondia trok echter naar voren en zeven minuten voor 't einde verkleinde de E-links- bmiten, die geregeld vrij spel had, met een onhoudbaren kop bal den achterstand tot 12. Dezelfde speler slaagde er in de laatste minuut in op onver wachte wijze de partijen-nog op gelijken voet te brengen (2—>2)

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1946 | | pagina 6