Driedubbele moord gepleegd om te kunnen trouwen Geheimzinnige ontploffing te Utrecht AFDEELING NRD.-HOLLAND Opfuzt station töw Gouda 1 Nieuw Noordhollondsch Dagblad Levenslang geëischt Explosiestoffen geworpen in het hoofdpostkantoor Geen slachtoffers Von hef binnenlandsche front Sonei geëxecuteerd DE AANSLAG TE DEN HAAG Ook de echfgenoofe overleden Valken naar K .G. B. Sporters-Limmen Sparfanen naar Nibbixw. Tex. Boys-Wieringerw. 0ïMetod2\*%étadü! dootltegeschoti te De „Ains-todümsckBaRK".., bestond. sDec. 75" jaarI De laatste tnqdscfie troepen tferltai WcMm Jaifa! ZATERDAG 7 DECEMBER 1946 ZA1 Drie Duitsche geleerden, die deel uitmaken van een staf van meer dan honderd Duit sche specialisten op lucht vaartgebied, die de luchtvaart- experts van 't Amerikaansche leger behulpzaam zijn, contro leeren een V2, welke voor een proefneming te White Sands in New Mexico gereed wordt gemaakt. A-P- Voor het Arnhemsche Ge rechtshof diende dezer dagen het beroep van den 29-jari- gen A. uit Enschede, die in verzet was gekomen tegen het vonnis van de rechtbank Ie Almelo, die 20 jaar ge vangenisstraf had opgelegd, nadat de eisch levenslang was geweest. A. werd be schuldigd de beide gezusters van Beek en haar broer G. van Beek in koelen bloede te hebben vermoord. A, die trouwplannen had!, doch om zijn financieelen toe. stand deze plannen nog niet kon verwezenlijken, vernam, dat de familie van Beek er warmpjes bij zat. In zijn brein groeide een begeerte, die langzamer hand een obsessie werd. Op een Maandagmorgen nam A. het fatale besluit zioh van de spaarduitjes der van Beek's meester te maken. Hij ging naar het huis der familie van Beek Omstreeks kwart over acht Vrijdagavond, heeft in het hocfdpcstkantoor cp de Neude een hevige ontploffing plaats gehad. Hoewel zich op het tijdstip dat de ontploffing ge schiedde vele voorbijgangers op de Neude bevonden, zijn er geen personen gewond. Wel is een groot aantal ramen aan de voorzijde van het postkantoor door den luchtdruk versplin terd. Politie, geassisteerd door pas. seerende militairen, zetten onmid dellijk de omgeving van het hoofd postkantoor af. De ontploffing welke gevolgd werd door een groote steekvlam, heeft zich voor gedaan in het sousterrain aan de voorzijde van het gebouw. Deze ruimte, welke gebruikt wordt als opslagruimte en archief, kreeg groote schade welke echter geen stagnatie in de werkzaamheden op het postkantoor ten gevolge heelt. Ook van de in het gebouw aanwe. zige personen werd niemand door de glassplinters gewond. Vermoe delijk hebben onbekenden een pakje met explosieve stof over het anderhalve meter hooge muurtje, dat op het trottoir voor het sous- terrain staat, door een der ramen naar binnen geworpen. De glas schade is beperkt gebleven tot de ramen aan de voorzijde van het hoofdpostkantoor. De enorme luchtdruk, welke door de explosie ontstond, is door het muurtje dat ook beschadigd is, gebroken, zoo. dat de buizen aan den overkant geheel onbeschadigd zijn gebleven. Uit het voorloopig onderzoek meent de politie te moeten con- cludeeren dat hier geen sprake is van een bomaanslag, er zijn nl. nergens in het sousterrain scher ven gevonden. Men veronderstelt dat een flesch of een pakje met een zeer explosieve inhoud, moge- Te Rotterdam zal vandaag door den Zwitserschen gezant een Kersttentoonstelling worden ge- opend van Zwitsersche schilde rijen, teekeningen, gias. en cise leerwerk van Hans Erni en Ger- trud Bohnert. lijk trotyl, naar binnen is gewor pen. Ook omtrent de beweegrede nen van den persoon of personen, die deze zinlooze vernieling op hun geweten hebben, tast de politie volkomen in het duister. De Utrechtsche recherche heeft een zeer uitgebreid onderzoek in gesteld. en sloeg daar met een bijl de oudste zuster den schedel in. In afwachting van de jongere zus ter dronk hij een borrel en rookte een cigaret; toen Feikje van Beek thuis terugkeerde, overviel A. ook haar en doodde de vtouw eveneens met bijlsla. gen. Rustig bleef hij hierna wachten tot Gerrit van Beek van de fabriek thuis kwam en vermoordde hem door het in. slaan van de hersenen. Op de meest koelbloedige wijze volvoerde A. zijn plannen, 's Avonds groef hij een gat in den tuin en legde daar de lij ken in. Door gefingeerde brief kaarten deed hij bij de buren de meening postvatten, dat de gezuslers en de broer verhuisd waren; zelfs bij den Burgerlij. ken Stand deed hij hiervan op gave. Het meubilair en een be drag van f 3000 alsmede eenige sieraden nam hij in zijn bezit. Hij schafte zich een radiotoestel aan en vierde zijn verloving. In geen maanden ontstond er argwaan, tot de buren van de van Beek's een afschuwelijke stank in den tuin waarnamen. Men ging graven en deed de vreeselijke ontdekking van de lijken. De procureur-generaal van het Geredhtshof, mr. Hoekstra, uitte zijn afschuw over dezen drieduibbelen moord. Hij achtte A. volkomen toerekeningsvat baar en was van meening, dat voor dele misdaad slechts één straf past: levenslang. Op 19 December zal het Hof arrest wijzen. De Japansche oorlogsmisda diger Sonei is hedenmorgen in de gevangenis te Glodok ge. executeerd. De echtgenccie van den heer de Boer, die bij de explosie in zijn woning op de Prinse gracht te Den Haag werd ge dood, is Donderdagavond Iaat aan de bekomen verwondin gen overleden. Wat betreft den dader en zijn motieven tast de politie thans neg in het duister. Aanvankelijk heeft men gezocht naar een Poolschen militair, met wien de 18-jarige dochter eenigen tijd omgang heeft gehad, welke omgang echter dooi den vader werd verboden. Deze Pool werd opgespoord en bleek een Nederlander te zijn, die zich bediende van den naam van zijn Poolsche echtgenoote. Zijn ware naam luidt van der B. Voor zoover is komen vast te staan, heeft hij met deze zaak niets uitstaande. Het pakketje werd gebracht door een militair, op een mo tor met zijspan, die voor het perceel stopte. Deze vroeg aan twee burgers het pakje aan het bewuste perceel te willen afgeven, waarop hij weer doorreed. De burgers voldeden aan dit verzoek en vervolgden hun weg'. Toen zij zich ter hoogte van de Brouwersgracht be vonden, hoorden zij den enor- men klap van de explosie en brachten deze onmiddellijk in verband met het door hen af gegeven pakket. Zij keerden terstond terug en constateer den, dat hun vermoeden juist was. Direct hebben zij toen hun bevindingen aan de poli tie medegedeeld. Vast is komen te staan, dat de heer Boer het pakje in den familiekring geopend heeft. Nadat hij het touwtje had doorgesneden, kwam het dek sel automatisch omhoog, waar op direct de explosie volgde. Dat onze mededeeling van vorige week de gemoederen in beweging heeft gebracht behoeft geen betoog. Zelfs bereikte ons een ingezonden stuk waarin men er zijn verbazing over uit. sprak hoe dergelijke cfingen mogelijk zijn. Tot ons genoegen kunnen we nu berichten dat „de Nep" het alleenrecht slechts voor één jaar heeft, ofschoon eerlijk gezegd naar onze meening een jaar, ja zelfs een week veel te lang is. Wij althans vertrouwen er op, dat het Bondsbestuur maatrege len neemt dat de propaganda voor onze goede sport niet wordt gekortwiekt. Vooral de jongeren lijden hieronder De contributie voor hun club is al een heele hap uit het wekelijksch rantsoentje en zij kunnen er zeker niet aan denken zich bovendien nog te abonneeren op een sportblad. Het lijkt ons vooralsnog toe hierover voldoende te hebben gezegd en hopen hierop niet terug te moeten komen. We gaan nu nog even over de meest belangrijke ontmoetingen babbelen. In de le klasse is de strijd Broek in WaterlandWestzaan de hoofdschotel, waarin o.i. de thuisclub favoriet is. DREO zit dit tweetal op de hielen en zal dit met een zege in Graftdijk nog even scherper doen uitko men. In afdeeling B ontvingen wij voor ons blad van Maandag jl. slechts één uitslag. Na het af drukken der krant kwamen de overige, w.o. zeer belangrijke, o.m. de eerste nederlaag van de Valken en nu zien we morgen in KGB—Valken de tweede volgen. Het zijn de Vogeltjes uit Onderdijk, die hiér het meest van kunnen profitee. ren, maar dan moeten ze na. tuurlijk van HEO winnen. HCSV ontvangt DVO en RK EDO de club uit Enkhuizen. De thuisclubs zijn o.i. favoriet. In afdeeling C heeft Limmen zich een aardigen voorsprong weten te verwerven. Morgen gaan ze de verre reis naar Hoorn ondernemen. We verwachten, dat ze het er goed zal afbren gen. St. Victor zal de puntjes wel thuis weten te houden nu VIOS komt kijken en ook Eg- mondia zien we winnen, tenzij St. Bavo natuurlijk zoo gewei, dig op dreef is als vorige week. BergenMeervogels lijkt ons de groote strijd. De thuisclub is o.i. favoriet. In afdeeling D gelooven we niet, dat SVW in Alkmaar een voet aan den grond krijgt, al deden ze het in Koedijk lang niet slecht. GeeJ. Zwart haalt de punten bij Zeemacht weg, ter wijl Petten de club uit Den Helder weinig kans zal geven. VZV en ZAP winnen o.i, resp. van Koedijk en Winkel. 2e klasse In afdeeling E is de strijd om de leiding buitengewoon fel. Schellinkhout heeft hier de leiding van HOSV overgenomen terwijl de club uit Wognum weer met Forward II en Zwaagdijk op de hielen de goede derde plaats inneemt. Nu wil het, dat morgen de bovenste helft tegen de onderste speelt, zoodat, St. Nicolaas-surprises uitgesloten, geen wijziging in het ranglijstje te wachten staat. Schellinkhout moet nl. naar Obdam en Spartanen naar SEW II. Zwaagdijk en HOSV spelen thuis resp. tegen MOC en Twisk. Forward II ontvangt de re serves van Grasshoppers. In afdeeling F zien we Blok. kers van Dindua II winnen. Woudia staat voor niets, dus ook niet voor KGB II, terwijl Wit Rood in de running blijft met een zege op Andijk III. De reserves van de roodbroe. ken kloppen natuurlijk Andijk II. In afdeeling G heeft Kolping Boys ons hart gestolen. Ze ziet zich echter gedwarsboomd door de elftallen van Alcmaria en de Boys, Morgen wint ze ech ter van Bergen II. RK AFC II zit de Oudorpers echter op de higlen. Ook zij wint morgen wel van Randers II. In afdeeling H heeft Hollan- dia de Hugo Boys wel een heel slechte kool gestoofd. Maar ja, om zelf in de running le blijven was het noodzakelijk. Morgen wint ze bij LSVV III en Hugo Boys gaat revanche nemen, waarvan Con Zelo de dupe wordt. Inmiddels troont Dirks. horn maar aan de spits en dit plaatsje geeft ze morgen vast niet prijs. Tenslotte afdeeling I, waar we zoo graag SRC en Texelsche Boys aan den kop hadden ge zien. Nu, de laatste doet haar best en is practisch nog in de running; met een zege in Wie- ringerwaard zal ze weer eens toonen, dat ze haar plaats waard is. SRC echter bengelt in de onderste helft van het rang lijstje, wat o.i. onze Sohager club niet waardig is. Met thuis van HRC V te winnen zal ze haar positie weer wat verbete. ren en dan geen puntenverlies meer. Inmiddels ziet Callantsoog vanaf haar hoogen zetel rustig toe wat haar medepretendenten morgen zullen uitspoken. Zelf is ze namelijk vrij. cLaor kan VE wannq wat zal va Spaif winnel is de in hetl kansei) In< inhaall is nietf De zullen 1 meer resp. tegend winst gaat lastige) dionbe neemt doch loopt Hiei Helmq van die zo langza gaan een b! moet. i de oni mondif staat. V.Vj wie va region is een derby'l nig vr is het| zaam sprond Tocl een pl Assen J op be klopt club Nat! Dit laatst!

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1946 | | pagina 4