Forward's tweede zege een feit De eerste zege van Schagen Nieuw NoordHollandsch Dagblad 5 A. F. C.-S. V. W. 3-1 Sporters-Limmen 3-2 Radio programma AVONTUREN VAN DUIMELOT MAANDAG 9 DECEMBER 1946 Toen we Zondagmergen ver namen dat Morscih de plaats van Brandt in zou nemen, voelden we aan dat de kans op een Forwarct.zege grooter was dan ooit. Hiermede willen we niet zeg gen dat we Morsch beter vin den dan zijn opvolger, integen deel, maar we voelden heel best aan, dat spil Groot zich, met den invaller doelman achter zich, wel drie maal zou bedenken voor hij zich uit het doelgebied zou wagen. Dit in tegenstelling met een van onze collega's, d'ie na een van de laatste wedstrij den schreef; „We zouden Groot graag meer aanvallend zien." Daarmede zouden ze het geheele Forward-spel in het honderd helpen. Immers, Forward heeft zioh het stopperspil systeem eigen gemaakt, wat- met zich brengt dat de beide backs de vleugels houden. Laat men dit systeem varen dan begint de veranderde speelwijze reeds met de beide kanthalfs, die dan dte taak van de backs moeten overnemen. De beide, backs «pereeren dan meer voor het doel. Met boven staand willèn \we alleen maar naar voren brengén dat men een eenmaal aangenomen sys teem niet in een handomdraai en kan veranderen. Inmiddels heeft Groot zioh meer dlan anders, behalve in den wedstrijd tegen Rapiditas, stipt aan zijn opdracht gehouden. Gevolg eea overwinning, ja een verdiende overwinning, want had Forward voor rust eens een paar maal een flink schot ge waagd dan had een voorsprong met rust o.i. zeer wel mogelijk geweest. De drie doelpunten van dezen middag waren er naar. De eerste was een cadeautje van een der Purmersteyn.backs die den bal in plaats van voor de lijn weg te halen, keihard inschoot. De beide andere waren o.i. presentjes van den scheids»ech- ter. Beidie waren het penalty's, toegekend wegens het belem meren van het spel van een tegenstander. z Op de keper beschouwd' was de scheidsrechter in zijn recht, want wanneer men niet in hel bezit van den bal is mag men de bewegingen van een tegen stander niet belemmeren. De vraag is echter of hier sprake van was. Groot had toch moei lijk kunnen vragen: „Mijnheer de midvoor welken kant wilt u op, d'an ga ik even opzij". Enfin, beide partijen hebben van het inzicht van den scheids rechter geprofiteerd, dus zand erover. Over den wedstrijd, die door een zeer talrijk opge. komen publiek, waaronder ve len uit Purmerend, werd bijge woond, kunnen wij maar weinig bewondering hebben. Er werd vrij slecht gespeeld, het plaatsen naar de vleugels ging niet resoluut en toen na rust Verkroost gewond raakte en vooral De Greef met Van der Pol van plaats verwisselden, scheen, althans in den aanval, alle verband zoek. Purmersteijn kwam hier niet bovenuit. Voor rust had Forward het beste van het spel. Spoedig heeft ze haar eerste hoekschop te pak ken, dlie Verkroost echter achter plaatst. Wel zit Forward geducht voor het Purmersteijn.doel, doch ge vaarlijk zijn de zwart.witte aan vallers niet. Eenmaal scheert een schot van Van der Pol de lat. Dan laat men zich verlei den door te sterk op te dringen en de bal als het ware in Het doel te duwen, doch de kluwen spelers is te groot om succes te hebben. De bewegingsvrijheid is te klein. Toch zou uit een van deze attaques nog een doelpunt komen. Het was toen Schouten inkopte en een Purmersteyn. back- de rest deed (10). Forward! hield het beste van het spel. Freeze had er weer goed het oog in, al liet hij zijn vleugel wel eens los en invaller v. d. Gracht deed zijn uiterste best om Nieuwboer te doen ver geten. Hij deed het niet slecht. Vlak voor rust bracht een van de gememoreerde penalty's de partijen weer bp gelijken voet, waarmede de Forward.aanhang zich maar moeilijk mee kon vereenigen. Na de thee eerst een Purmer- steyn.aanval, dan echter neemt Forward het initiatief over. Nu zagen we een keurigen Forward-aanval doch even voor heel Forward de bal in de tou wen zag verdwijnen klonk het fluitje van den scheidsrechter en werd onder hevig protest buitenspelbal gegeven. Ver kroost had zich bij dezen aan val geblesseerd, zoodat voor hem gepauzeerd moest worden. Dan gaat de strijd weer ver der en wanneer een aanval van Forward dreigt dood te loopen klinkt weer het fluitje van den scheidsrechter en de tweede pe nalty kan worden genomen, nu voor Forward. Freesen voltrekt het vonnis (2—1). Nu zit Purmersteyn er ge weldig op en dringt Forward steeds weer terug. De verwisse ling in den linkervleugel brengt voor Forward geen verbetering Good oldï Morsch moet er een paar maal aan te pas komen, doch het gaat hem nog goed af. Enkele Forward-aanvallen zijn nog uiterst gevaarlijk nu ze meer open veld voor zich krij gen, doch de aanvallen worden zeer slecht afgewerkt. Eenmaal krijgt Forward nog een vrijen schop even buiten het straf schopgebied. De knal van Hart ketste tegen de paal. De druk op het Forwarddoel komt terug en wordt grooter; enkele malen redt men door uittrappen. Inmiddels sohijnt Purmer. sleyn ook geen schutters te be zitten, want een goed schot blijft' ook hier uit en daarmede doel punten. Dan klinkt het eindsignaal en heeft Forward haar tweede zege binnen. Door een goede 31 over winning op SVW heeft AFC haar mooie kans behouden en verstevigd. Toch. moet erkend, dat de AFC.ers heel wat moeite met SVW hebben gehad. SVW, zoo als hier speeld'e, heeft heusch geen slechten indruk achterge laten. Er schuilen in dit elftal enkele goede krachten en de achterhoede als geheel mag er zijn. In de voorhoede vielen vooral op de beide binnenspe- lers. Het door AFC vertoonde spel viel ons niet bepaald mee, maar 't schijnt nu eenmaal zoo te zijn dat AFC haar besten vorm be waart voor uitwed'strijden. Dat is ook wat waard en kan te pas komen in den wedstrijd tegen ZAP. Doelman Kwant was heel goed, rustig en vast. De beide achterspelers wisselden goede naast zwakke momenten af. Zoo misten zij eenige malen leelijk door royaal over den bal heen te trappen, 't Kwam nu goed af maar het had ook anders kun nen zijn. De midldenlinie werkte hard en was niet slecht, maar 't plaat sen laat nog wel wat te wen- sohen over. In de voorhoede vlotte het niet altijd even goed. De linksbuiten zette den bal meestal te scherp voor, waar. door de doelman steeds kon in grijpen. De middenvoor had 't niet gemakkelijk tégen de fel van zich afbijtende SVW-ver dediging, maar hij liet toch een paar mooie kansjes ongebruikt. Het beste deel was ongetwijfeld de rechtervleugel en vooral de rechtsbuiten. Deze speler zette goed voor en beschikt over een fenm schot. Hij zorgde voor In het hoofdpostkantoor te Utrecht heeft een zeer hevige explosie plaats gevonden, waarvan de oorzaak nog niet bekend is. Rechercheurs stel len op de plaats van de ont ploffing een onderzoek in. twee van de drie doelpunten en zij waren van goed gehalte. Over den wedlstrijd nog het volgende: Er werd door beide partijen dadelijk enthousiast aangepakt, maar de verdedigingen bleven steeds metster van het terrein ,Dat duurde zoo totdat er een 'half uur gespeeld was. Toen moest de SVW-doelman bij een doelworsteling zwichten voor een schol van dichtbij 10. Nog voor de rust bracht de rechtsbuiten met een mooi scherp schot vanaf den vleugel den stand op 20, waarmede de rust kwam. Na de hervatting was AFC het eerst in den aanval, maar succes bleef uit. Langzamerhand nam SVW het initiatief over en de AFC-verdediging moest zioh geducht inspannen. Toch mocht SVW succes boeken toen de AFC-verdediging heel zwakjes speelde en de SVW.middenvoor een mooie kans kreeg en deze ook benutte 21. De spanning keerde terug en SVW bleef nog evefi in den aanval, maar ver der dan een buitenspel doel punt brachten zij het niet. AFC herstelde zich en 't was weer de rechtsbuiten die mei 'n prachtig schot vanaf den vleu gel er 31 van maakte. Hier mede was 't pleit vrijwel be slecht. In de allerlaatste seconde profiteerde de A-middenvoor van een fout van den SVW- doelman, maar de scheidsrech ter, die goed leidde, had juist afgefloten. Sporters heeft het gisteren klaar, weten te spelen om het ongeslagen record van Limmen te breken en dat nog wel zon der Schagen en Schuurman. De zwaar bevochten overwin ning komt hen ten volle toe. Dit ook nog naar aanleiding dat Limmen geen enkel doeipunt heeft weien te maken uit een mooien aanval. De voorhoede van Limmen is in het geheel niet gevaarlijk geweest en a's Sp. wat minder pech had ge had, de overwinning was aan nog grooter geweest. Vanal' hei begin wegen beide partijen goed tegen eikaar op en om beurten zijn dan ook de doelen in gevaar. Het is d'e thuisclub die door Okx de lei ding neemt en deze tot kort voor rust weet te behouden. Even voor de rust, als Limmen sterk in den aanval is, worden 'de par lij en weer op gelijken voet gebracht door een sof doel punt, wat door middel van een Sp-speler wordt gemaakt. Na rust pakt Limmen de za ken goed aan en al direct heb ben zij succes als hun linkshalf van uit een vrije schop via de vingertoppen van Veld weten te scoren. Dit doelpunt had ze ker gekeerd kunnen worden in dien de keeper niet zoo ver voor zijn doel had' gestaan. Nu ging de bal net over hem heen. I2. Limmen ontplooit nu» al zijn kracht ep ruikt de overwinning. De Sp.-verdediging wordt-» aar dig uit elkaar gerukt en bij een mooien aanval lokt de midden, voor Velt uit zijn hok en in- plaats van zelf te doelpunten gaf hij de kans aan zijn rechtsbin nen, die nu buitenspel kwam te staan en onder groot protest van den Limmen-aanhang werd dit doelpunt terecht niet toege kend. Sporters weet zich nu van den druk te ontdoen en dwingt Limmen op eigen helft terug. Het geluk zit hun lang niet mee want paal en deklat staan Lim men rustig ter zijde. Als weer zoo'n bal van, de deklat terugspringt en De Boer nu goed! doorloopt, neemt hij de bal in zijn ren mee en Sp. maakt gelijk 22. Limmen pro. ►beert nu het spel te forceeren en de wedstrijd krijgt dan ook een stevig karakter. In deze periode raakt de middenvoor van Limmen zoodanig gebles seerd dat hij van het vel-d ge dragen moet worden. Vermoe delijk wegens beenbreuk. Sporters speelt nu weer heel aardig. Limmen raakt uitgeput. Het zware veld gaat hen nu parten spelen en van deze ge. legenheid maakt de linksbuiten van Sporters gebruik om met een mooi schot weer de leiding te nemen. 3—2. Het verdere verloop van den wedstrijd wordt steeds ruwer en het publiek van Limmen roert ^ich ook en op lang geen mooie manier. Sporters, dat zelf rustig verder speelt, weet zijn veld- overwicht niet meer in doel. punten uit te drukken. Met Limmen in den aanval komt het einde met de overwinning voor d'e club die er het meeste aan spraak op kon maken. GRASHQPPERS NIEUWE NIEDORP 1—4 In een door Nieuwe Niedorp goed gespeelden wedstrijd wis ten de bezoekers beide punten mee te nemen. Vanaf den aftrap ondernamen ze diverse aanvallen op het Grasshoppersdoel. Dat deze niet ongevaarlijk waren bewijst wel, d'at zij binnen het kwartier een .veilige 30 voorsprong wisten te bereiken. Grasshoppers kon er maar niet inkomen, mede ook door het gemis van midvoor en rechtshalf. .Toch wisten ze nog vóór de rust den achterstand door Gr»ot te verkleinen. Ook na de rust rammelde het bij Grasshoppers over alle li nies. Nieuwe Niedorp wist hier van nog éénmaal te profiteeren (14), waarmede tevens hel einde kwam van dezen -door G. zeer slecht gespeelden wed- stxijd, die door den vervangen- den scheidsrechter goed geleid werd. In een wedstrijd welke in zeer hoog tempo werd gespeeld be haalde Schagen de eerste over winning in deze competitie. HRC zette direct gt.weldig op, doch de Schagerverdediging lied zich niet intimideeren en" zond alle aan- ►vallen retour. Na eenige malen door het oog van de naald te zijn gekropen kwam Schagen los en met vlot open spel werden diver se aanvallen ondernomen, welke echter door den HRC-keeper, die in topvorm was, werden verijdeld. Een soloren van Schoorl onderging hetzelfde lot. Met een dubbel- blanke stand ging de rust in. Na het keeren weUwom heftige aanvallen op het Schager doel maar ook keeper Slikker toonde wat hij waard was. De laatste tien minuten brachten eindelijk de be slissing. Bij een Schager door braak kreeg Joop Mos den bal uit het midden toegespeeld en met een onhoudbaar schot rakelings onder den lat door gaf hij zijn club de leiding. Na eenig over en weer spelen was het dezelfde speler die het leder in de linkerhoek depo neerde onder de duikende keeper door, 20. Volgde nog eenige hef. tige aanvallen over en weer welke echter niet productief waren. DINSDAG 10 DEC. HILVERSUM I (301 M) AVRO: 7.00 en 800 Het Nieuwy, 8.15 Lichte dis_ coklanken; 9.45 Arbeids_ vitaminen; 12.00 Lyratrio 13,00 Nieuws; 13.15 Les Gars de Paris; 14.00 Knipcursus; 16.40 De schoolbel; 17.00 Muziek voor de jeugd; 18.00 Nieuws; 18.30 Ned. Strijdkr.; 20.15 Bonte trein; 21.30, Concertge_ bouworkest; r 22.30 Gram. plaat voor den luiste, raar: 23.00 Nieuws. HILVERSUM II (415 M) KRO: 7.00 en 8.00 Nieuws 8.15 Pluk den dag; 9.50 Lichbaken; 11.00 Muziek_ kalender; 11.45 Basilika. koor; 12.30 Orkest zon_ der naam; 13.00 Nieuws; 13.15 Stafmuziek v. d. A'damsche Politie; 14.30 Luisterspel; 15.00 Grieg_ progT.; 16.00 Zonnebloem 16.30 Vuurduivel; 18 30 Vibrafoonsextet'; 19.00 Nieuws; 19.30 "De Brug" 21.00 Operetteconcert; 22.00 Nieuws; 23.00 Klaas van Beeck. 3. Vrolijk fluitend, met de handen in zijn zak, wandelt Duimelot nu door het bos. Wat is het hier rustig en stil. Alleen een enkele vogel kijkt verschrikt uit het nest of wil deze zeggen: wat kom je hier doen in ons bos Maar Duimelot komt hier niets doen, mag alleen even door het bos wandelen, om vlug de schoenen naar baas Timmer te brengen. Maar van al dat flui ten krijg je zo'n dorst. Zullen de bramen nog niet rijp zijn. Dat zal toch even een uitkomst zijn, vooral als je zo'n dorst hebt en je vooraf weet, dat er geen water in de buurt is. Eens even verder kijken, hoe of het met de braambessen staat. Ze zijn al rijp, kijk eens, wat dikke zwarte bessen. 4. De schoenen worden even aan de kant gezet, die lopen niet weg. En nu vlug aan het plukken. Heerlijk is dat. Duime lot smult ervan en wat een hoop groeien hier. Telkens vindt Duimelot hier nieuwe bessen. Zijn dorst is-hij al lang vergeten maar de schoenen ook. Die staan er toch, daar bij die boom. Maar wie kijkt daar vanachter de boom vandaan? Een wild varken. Die denkt, wat zijn dat, voor rare dingen in het bos. Die heb ik nog nooit eerder gezien. En het vogeltje in de boom kijkt ook nieuwsgierig naar beneden. En Duimelot.... die loopt, van de ene struik naar de andere om bessen te plukken, en dwaalt zo een heel eind van de schoe nen af.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1946 | | pagina 5