Mj Nieuw Export van landbouwproducten staat er ongunstig voor Voor Alkmaar en omgeving Stichting van den Landbouw over de Amerikaansche voorstellen Van Mook treedt binnenkort af Waarom het C.D.K. te Hattem moest worden overgeplaatst Einde van het ,/Lilian"-avorituiir Een aanvullend memorandum van onze Regeering Laatste nieuws IB S.I.S; snhuizen DRIJDEN DPRIKKEN rmenhuizen ,0,-Band LOT Een adres aan den Ministerraad Kolenpositie uiterst kwetsbaar Zij weten nergens van Overeenstemming te Batavia Onthullingen in verband met 't Unilever schandaal Veilig in de Heldersche haven Historische aspecten van het grensgebied V-ASVK id v.meeuwen-Schoten rde klasse D 'GS-Hollandia iC-WMS Victr.-ADO '20 hagen-Zaandïj'k :rde klasse A desluis-MFC asshoppers-LSW C-BKC eringerw.-N. Niedorp xel-Watervogels arde klasse B rmerend-Monnikend. Rijp-St. George ibekarspel-West Frisia 'W-Aifdijk 'C-Zouaven ;rde klasse C kmaar-Vrone V-WSV '30 t >VU-Uitgeest nders-Vitesse '22 ïvogels-HSV AL AFGELAST Noord Holland i K.N.V.B. heeft ondag a.s. alle jden afgelast. de hals plaatste. De ungh liet zich door ename gevoel echter lijn stuk brengen en n <te stoppen, drukte ipedagl in. Het schot >ch door den plotse- naar voren, werd de ngh slechts licht aan wond. Toen hij rem- ;n de heide boosdoe- tn aüto en zetten het >pen. De heer de if zich hierop in al- een bureau van de rijkswacht. Twee namen in zijn auto onmiddellijk zette tide roovers na. Zij tslotte ontdekt ip een ;n zijn achter slot en zet. Na verbonden te e heer de Jongh zijn tzetten. HTPAAR zoekt ge» de of ongemeubi. ners met g'ebr. van Brieven no. 18674 an dit blad. TROUWEN? Wij smoking; jacket» tcostumes; braids. en sluier. Cond. nbev. IJ. BLEEKIER 22 A Alkmaar NDAG 26 JAN.: ge baan om den I. S.-beker nvang 12 uur «fSDAG 28 JAN.: het kampioen- ap van N.-Holl. OP DE BAAN RES luxe en gewone, werkende spin- len is: jortsteeg 4, r. s een 2e hands tnwiel te koop. DULATIE ATERGOLF door gelegd, geeft U ïeeste voldoening. avond, en fan- tapsels. ALKSMA, 4, Telef. 4453. ;ONDAG 26 JAN. ifé „De Ooijevaar" rang 3 uur 3fd aanbevelend, E GROOT mag met Oom het wel niet wel mee wil- eenmaai niet. Nu ze pretje. Wat zftl die ;e vertellen hebben, loral goed oppassen om het water, kom En Vader zegt: dingen, want dan eg." Daar gaat Dui- let, nagestaard door euw avontuur tege- HoofdredacteurH. N. Smits, rayonredacteur: Fr. Otten. Directeur: E. J. M. Stumpel Abonnementsprijs 3.40 per kwartaal; 1.20 per maand; incl. incasso. Adv.-pr. p. editie 13 c. p. mm.; minimum 2.50; in alle edities 26 c. p. mm.; minimum 4.-; Fam-ber. 20 e. p. mm.; in al'e editie- 30 ct. Buiten God is 't nergens veilig (Vondel) ZATERDAG 25 JANUARI 1947 42e JAARGANG - NUMMER 11135 BUREAUX: ALKMAAR: Langestraat 42 A, Tel. 2046 fadm.j. 2047 (red.), K 2200. HOORN: Draafsinget 59, Tel. 4243 (K 2290) 2 lijnen. DEN HELDER: Weststraat 80, Tel. 2383 (K 2230). SCHAGENMolenstraat 52, Tel. 459 (K 2240). Bank: Noorderbank De Stichting van den Land bouw heeft zich in een adres aan den Raad van Ministers ge- wend. Hierin maakt zjj haar standpunt bekend ten aanzien van de Amerikaansche voorstel len tot uitbreiding van den we reldhandel en van de werkgele genheid. Hoewel het Stichtings bestuur van meening is, dat de Nederlandsche boer de betref fende voorstellen, althans wat de algemeene strekking hiervan betreft, in beginsel dient te aanvaarden, wordt toch gewe zen op de gevaren, welke voor ons land verbonden zijn aan het nastreven van de gedacljten- garig, om de goederen daar te produeeeren, waar zulks het best en het goedkoopst kan ge schieden op grond van natuur lijke omstandigheden en groote- re productiviteit van de agrari sche arbeid. Uitdrukkelijk wordt verklaard, dat de Nederlandsche toer voor êen uitermate gevaarlijk en onge- wenscht feit zou komen te staan indien door onze regeering zou wo,- den nagelaten vast te stellen, dat zij zich het recht moet voorbehou den om door middel van een zelf standige landbouwpolitiek de Ne derlandsche landbouw tegen buiten- landsche concurrentie te bescher men, zoolang de omstandigheden zulks strikt noodzakelijk maken De wereldverhoudingen zijn sterk gewijzigd. Men moet reke ning houden met het feit, dat de vooruitzichten voor export voor de Nederlandsche landbouw on gunstig zjjn. In andere deelen van de aarde heeft de landbouw de laatste jaren een enorme ontwikkeling te zien gegeven. Voorts spelen de wezenlijke ver arming van ons volk, het wegvallen van Duitschland als import land en de onwaarschijnlijkheid nieuwe af zetgebieden voor onze agrarische producten te vinden, een groote rol. Ten slotte zoo meent het Stich tingsbestuur kleven zeer groote bezwaren aan de verplichting om af te zien van de mogelijkheid in zase voorkeursrechten bpj invoer van Wees zuinig met gas, water en eiectriciteit De geregelde voorziening van Nederland met steenkool is nog steeds uiterst kwetsbaar. &elfs ■wanneer de productie en het ver voer in het binnenland en de in voer uit het buitenland regelma tig voortgang vinden is het on mogelijk een zekere voorraad aan te leggen, waarmede de on verwachte tegenslagen kunnen worden opgevangen. De geheele Nederlandsche energievoorzie ning blijft in een min of meer critiek stadium verkeeren. Daarom wordt er bij het pu bliek nog eens met den meesten nadruk op aangedrongen de uiterste zuinigheid te betrachten in het verbruik van gas en elec- tripiteit. Ook het verbruik van water "dient zooveel mogelijk be perkt te worden. Dit geeft ook kolenbesparing. Slechts wanneer iedereen vrijwillig medewerkt kunnen de moeilijkheden op dit gebied binnen den kleinst moge lijken omvang worden gehouden. goederen uit die landen, die een welkom afzetgebied voor onze land bouwproducten zouden kunnen zijn. Een uitermate belangrijke vraag is voorts, welke middelen, behalve de bij overeenkomst te bepalen invoerrechten en de monopoliehef_ fingen blijkens de voorstellen toe laatbaar worden geacht om een zelfstandige landbouwpolitiek te voeren met het d'oel de iriheem- sche landbouw tegen buitenland- sche concurrentie te beschermen. Deze middelen zijn beperkt tot een viertal. a. Het heffen van compenseeren- de invoerrechten ingeval van dumping; b. Het tijdelijk verhoo- gen van invoerrechten om met be_ hulp daarvan een plotseling ont staan belangrijk nadeel voor de producenten te voorkomen: c. Het subsidieeren van prdoucten, waar bij de leden eich verplichten de organisatie op de hoogte te hou den aangaande de grootte en de aard van de subsidie; de reden er van en zijn waarschijnlijke gevol gen voor de handel. Het verleenen van exportpremies, ingeval geen goederenovereenkomst tot stand komt bij het bestaan van een be zwarend wereldoverschot. Ten slot te de inter-gouvernementale goe derenregelingen. In het algemeen kan de Stich ting zich wel met de strek king van dit onderdeel van de voorstellen vereenigen. Zij is echter van oordeel, dat de be palingen in de Amerikaansche voorstellen te veel afwerend zijn voor het instellen van een goederenregeling, weshalve op enkele punten wijzigingen moeten worden voorgesteld en dat in het kader van de goe derenregeling bufferstocks ge vormd moeten worden. Tweede Kamer komt' 4 Februari bijeen De Tweede Kamer is bijeen geroepen voor een vergadering op Dinsdag 4 Februari des na middags te een uur. De voorzit ter zal voorstellen aan de orde stellen, o.a. de beraadslaging over het westontwerp ter toe kenning van een uitkeering in eens aan gepensionneerden en dat tot voorbereiding van de vaststelling van een centraal economisch plan. De beteekenis van het woordje „thans" In welingelichte kringen te Den Haag wijst men in verband met het Aneta-tele. gram van Donderdag, dat een aftreden thans van dr. van Mook tegenspreekt er pp, dat dg nadruk in dit telegram wel moet vallen op het woord „thans". Voor het huidige oogenblik is een '.heengaan van den Tüitonant- gouvenieur-generaal, zoo is in deze kringen de meeding, niet te wachten, maar men onderstreept nog eens, dat met de mogelijk heid van zulk een heengaan in de nabije toekomst moei worden rekening gehouden. Reeds sedert geruimen tijd koestert, naar algemeen bekend! is, dr. van Mook het verlangen van zijn functie te worden ont heven op een daartoe geschikt tijdstip. Dit tijdstip achtte, aldu^ welin gelichte kringen te Den Haag, de regeering eenige maanden geleden nog niet gekomen. Zou evenwel de lt.-gouver- neur-generaal thans een des. betreffend verzoek indienen dit is, naar men ons ver zekerde, nog niet geschied dan zou de regeering tegen een aftreden van den land voogd nu geen bezwaar meer maken. Levering mestvarkens Bij levering aan een erkend be drijf moeten de contractanten van mestvarkens de contracten overleg gen. De erkende bedrijven mogen geen slachtvarkens zonder contrac ten overnemen. HET RADIO-BESTEL Wij vernemen, dat zeef- spoe dig de benoeming te verwach-v ten is van mr. Ph. de Vries, se cretaris van de stichting radio Nederland, tot .adjunct-regee- ringscommissaris voor het radio wezen. Volgende week alleen margarine? Naar het Vrije Volk bericht zou de bonnenlijst voor de vol gende week geen boterbon voor personen boven de vier jaar be vatten. Alleen de kleintjes zou den hun normale portie krijgen. De grooteren zouden het dan met 500 gram margarine moeten doen. Omtreftt een datum van even tueel aftreden is cfa^jom uit den aard der zaak op dit oogeniblik nog niets te zeggen. Het zotj echter zijn wij wel geïnformeerd in de lijn liggen, dat de lt.-gouverneur-generaal niet heengaat, vpordat de confe rentie te Pontianak medio Febr. zal zijn gehouden, welke den voor bereidenden arbeid van de bepa ling van. den status der verschil lende Indonesische gebiedsdeel en zal afronden. Radio-praatje voor den tuinbouw Over Hilversum I spreekt Maan dag 27 Januari a.s. te 19.45 uur de heer Ir. K. Zweede, directeur van het Instituut voor bewaring en verwerking van Tuinbouwproduc ten, over het onderzoek, de bewa ring en verwerking van tuinbouw producten in het belang van teler, bewaarder en consument. Aneta meldt uit Batavia, dat gisterenmiddag bij de besprekin gen tusschen de Nederlandsche en Indonesische delegaties over eenstemming is bereikt ten aan zien van de militaire maatrege len, die genomen moeten wor den om den toestand te verbe teren. Dinsdag zullen de delega ties opnieuw bijeenkomen* Van bevoegde zijde verneemt A.P. dat er allereerst een „open hartige bespreking tusschen de Indonesische burgerlijke en mili taire autoriteiten zal worden ge houden. De Repubjjkeinsche mi nister van Defensie Amir Sjari- foeddin kal zoo spoedig moge lijk. naar het birnenland ver trekken om te bereiken, dat alle nationalistische bevelhebbers aan de voorwaarden uit het be stand voldoen. Het door de beide delegaties goedgekeurde plan zou neerko men op een „definitieve vredes- garantie" en de Indonesiërs zou den hebben verzocht de bepalin gen geheim te houden daar zij vreesden, dat door publicatie binnenlandsche oppositie zou ontstaan. IS de IN DE TWEEDE KAMER er, bij de bespreking van begrooting van het departement van Economische Zaken nogal een en ander te doen geweest over de verplaatsing of ophef fing van het C.D.K. te Hattem, waarna dat, of een ander, kan toor te Nijmegen zou worden gevestigd. „Parool" vertelt nu in een uitvoerig artikel bijzon derheden, waarvan de haren te bergen rijze. Het blad releveert, dat in het begin 1946 de ge- puchtniakende bonnenzwendel bij de Unileververkoopcentrale aan het licht kwam waarvoor eenige leden van de directie naar de gevangenis werden ver wezen. Het bewijsmateriaal werd op last van de Haagsche directie van het CI>.K. te éattem ongecontro leerd vernietigd! Deze nieuwe zwendel is blijkbaar door personeel van het C.DJC. te Hatteun ruchtbaar geworden. Daarom zou dat kantoor niet langer bruikbaar zijn als „doof pot" voor het Unileverschandaal! Daarom moest dat kantoor verdwij- Het nieuwe kabinet Ra- madier. Van links naar rechts: 1ste rij: Teitgen, Maroselli, Ramadier, Bi- dault, de president van Frankrijk: Vincent Auriol Thorez, Gouin, Delbos, Marie, Roclore. Tweede rij: Letourneau, Mitterand, J. Moch, Philip, Lacoste, Naegelen, Bourdan, Croi- zet en Tanguy Prigent. Derde rij: Jacquinot, Mou- tet, Schuman, Coste Flo ret, Billeux, Tillon en Depreux. (Walco N.) nen, daarom werden 270 man op de straat gezet. De leiding van het CJD.K. te den Haag berust bij een oud-employé van de Unilgver en de knooppunten van de C.D.K.- band hoofdzakelijk bezet door Uni- leverpersoneel, datbehalve Rijkssalaris, eentegemoetko ming van de Unilever ontvangt!!! Als dat alles werkelijk zoo is, als „Parool" het wijdloopig uiteenzet, dan was het inderdaad „een Uni- lever-belang". die instelling, waar voor het Unilever-gëknoei niet lan ger veilig was, te doen verdwijnen. Maardit is allemaal nog geen reden, voor de Regeering, noch voor de Tweede Kamer, om dit geknoei te dekken, integendeel. „Parool" vertelt,dat op een goeden dag 300 doozen in Hattem werden bezorgd, vanwege de Unilever-Verkoopcen- trale, met 106 millioen rantsoe nen, elk 10, 100 of 1000 coupures vertegenwoordigend. Men wist in Hattem niet wat men er mee aan moest, informeerde bij het C.D.K. in Den Haag en kreeg ten antwoord schrik nu niet dat deze zending ongecontroleerd moest worden ver nietigd. Toen dit later in verband gebracht werd met de aan het licht gekomen zwendel van de Unilever- Verkoop-Centrale te Rotterdam, begreep men, dat door dit ongecon troleerd vernietigen het materiaal was weggewerkt, dat de zwendel van de Unilever-Verkoop-Centrale had kunnen blootleggen! In het verhaal van „Parool" ont moeten wij voortdurend mededee- lingen, waarbij man en paard wor den genoemd, dat ambtenaren, die met de Unilever annex zijn, beslis sende rollen spelen in de leiding van het C.DJC. Er blijkt ook pit, dat de armen van dit concern inderdaad vér reiken. Inderdaad gelooven ook wij, dat hier een en ander valt op te helde ren. Er mag niet berust worden, dat op deze wijze een schandaal van ongehoorde afmetingen wordt be manteld. Ook mag een onderzoek naar de infiltratie van dezen Rijks dienst met ambtenaren, die naast hun regelmatige salaris „gesteund" worden door het belanghebbende concern, niet achterwege blijven. HET WERELDNIEUWS- JOURNAAL op pag. 3 geeft: Frankrijk is jaloersch. - Churchill is geen persona grata meer. - Militairen kampeeren in Alaska. - Roosevelt Jr. sprak weer met Stalin. DE REIS VAN DE „VAN SPEYK" Op haar reis naar Willem stad zal de kanonneerboot „Van Speijk" van 1719 Februari in de Fransche haven Dakar ver toeven. De mogelijkheid bestaat om post aan de opvarenden te ver zenden, die tijdens het verblijf in Dakar aan de belanghebben den worden uitgereikt. Deze correspondentie moet uiterlijk 10 Februari gepost zijn. Frankeering dient te geschie den volgens binnenlandsch ta rief, met Nederlandsche fran keerzegels, terwijl op het adres twee elkaar snijdende lijnen moeten worden aangebracht, loopende van den eenen hoek naar den anderen. v FRANZ VON PAPEN De zuiveringsrechtbank voor de Nazileidërs te Neurenberg heeft het proces tegen Franz von Papen ge opend en zal dep aangeklaagde als „voornaamste schuldige" aanmerken De zeven rechters, die bij bet pro ces betrokken zijn, hebben von Pa- pen's eisch om het proces af te ge lasten, daar het Hof het recht niet zou hebben om hem te berechten, verworpen. Volgens Camille Sachs, voorzitter van de rechtbank, doet het feit, dat von Papen feitelijk een inwoner van de Fransche bezet tingszone is, geen afbreuk aan de bevoegdheid van het Hof, doch heeft zijn lange verblijf te Neurenberg het Beiersche Gerechtshof in deze zaak bevoegd gemaakt tot berech ting. Ter inzage Op onze bureaux liggen de passagierslijsten ter inzage van de „l^ota Inden" die 1 Februari a.s. te Rotterdam wordt ver wacht. Het meerendeel der repatri- eerenden maakt deel uit van de Koninklijke Landmacht en de luchtstrij dkrachten. BIJNA VEERTIEN DAGEN heeft de Lilian geheel Nederland i_. spanning gehouden. Vanaf het moment dat het Deensche vaartuig zich vastzette in de gronden van de Noorderhaaks, heeft het haar aan belangstelling niet ontbroken. De berichten over haar grillige manipulaties verschenen dagelijks in alle kranten en ook door middel van de radio bleef me* op de hoogte van den toestand waarin zich het gestrande schip bevond. Eindelijk heeft het ongedurige vaartuig zich laten temmen. Gisterenmorgen kwam het bericht, dat de Lilian was vlot gekomen en de beman ning om assistentie van de sleepbooten verzocht. De Hudson en de Maas zorgden er daarna voor dat de Lilian veilig de haven van Den Helder werd binnengeloodst, maar ternauwernood ont snapte zij aan een nieuw gevaar, waardoor zij overigens vol komen in haar stijl voor een nieuwe verrassing zou hebben gezorgd! Honderd en tachtig ton pijpaarde hadden de runners reeds overooord geworpen om het schip wat hooger op het water te brengen, toen om half tien de sleepboot Maas en een half uur later de Hudson de haven van Den Helder uitvoeren, om ge volg te geven aan liet verzoek van de Deensche bemanning, die waar schuwde dat het schip was losgeko men en nu naar veilige wateren moest worden gebracht. In een om mezien had de Hudson een tros aan de Lilian bevestigd en, met de Maas achter zich aan om de koers te hou den, werd het 1500 ton groote schip naar de haven gesleept. De beman ning had de ankers laten slippen maar op de plaats waar deze onder het wateroppervlak in de drassige bodem van de Razende Bol waren achtergelaten, was een „boei uitge gooid. Bij de vuurtoren kondigde een triomfantelijke stoot van de Hudsonfluit het welslagen van de onderneming aan gn om half één lag de sleep met den kop"voor de haven. De Lilian hield stuurboord aan, maar door de sterke eb- stroom dreigde zij met de pier in aanraking te komen. Snel werd daarom naar bakboord ge zwenkt. JJ snel echter, want door ie plotselinge spanning die op de trossen van de Hudson kwam te staan, braken deze af, met het gevolg dat de Lilian opnieuw de steigers dreigde te rammen. Slechts door het uit gooien van een anker werd op het nippertje een nieuwe cata strofe vermeden! De sleepboot Maas nam daar na het werk van de Hudson over en zonder verdere inciden ten werd de ligplaats tusschen de Atjehloods en de koopvaar- dijsluis bereikt, waar de Lilian onder groote belangstelling meerde. Daar lag dan het schip dat zoolang de gemoederen in bewe ging had gebracht. Erg aantrek kelijk zag het er niet uit. Het dek was vet en glibberig van de .pijpaarde en ook de zijwand van het achterschip droeg de sporen van de lading die door de rVn- ners over boord was gegooid. Dg schade die door het over boora werpen van de lading is geleden, mag van geen beteeke nis worden geacht, in aanmer king genomen dat de waarde van pijpaarde slechts f 50.per ton bedraagt. Men is echter be vreesd dat ook de rest van de lading onbruikbaar is geworden, door het zeewater dat in de rui men is gedrongen. De schade aan het schip zelf schijnt zeer mee te vallen. Een duikjer zal onderzoeken in hoeverre de Li lian het avontuur heeft door staan. Het ziet er intussehen niet naar uit dat bij de stran ding ernstige lekkage is ontstaan want het schip lag hoog op het water. Kapitein Clausen en zijn man nen hebben weer bezit genomen van de Lilian, die zich. vporloo- pig nog wel in een groote be langstelling zal mogen verheu gen, alvorens zij haar taak op de wereldzeeën weer moet ver vullen. De jongste foto van de Engelsche koninklijke familie, opgenomen in Buckingham Palace te Londen. De koning en de koningin, vergezeld van de beide prinsessen zullen op 1 Februari met het slagschip „Vanguard" vertrekken voor hun reis door de Unie van Zuid-Afrika. (Fox P.) Dringende economische wenschen NU DE GROOTE VIER ook ons land hebben uifge- noodigd, aan hun plaatsver vangers, die de behandeling van het Duitsche probleem voorbereiden, onze zienswijze met betrekking tot Duitsch land, voor zoover die aspec ten voor Nederland van be. lang zijn, mede te deelen, heeft onze regeering heden, Zaterdag 25 Januari, aan de plaatsvervangende ministers een aanvullend memorandum doen toekomen. De vaststelling van de toekom stige Nederiandsch-Duitsche grens en de aanverwante problemen, worden in dit uitvoerige stuk, dat wij hedenmorgen om tien uur ontvingen, uitvoerig behandeld. Wij kunnen er voor vandaag aan ontleenep, dat de door Nederland voorgestelde grenswijzigingen overeenstemmen met de histori sche ontwikkeling der grens en van het historisch overgeleverde grensbeloop slechts die verande ringen nastreven, die hetzij strek ken tot rectificatie van vroeger begane fouten of omissies, hetzij vereischt worden door de nieuw in het spel gebrachte factoren. Daarbij is er naar gestreefd, aan het historisch gezag van hetgeen lang heeft bestaan, vooral ten aanzien van het noordelijk ge deelte der grens, vol recht te doen wedervaren Economische wenschen. De desiderata, die Nederland op economisch gebied heeft gesteld kunnen worden onderscheiden in desiderata van algemeen handels- politieken aard en meer gespecifi ceerde eischen, zij acht het noodza kelijk er nog eens met nadruk op te wijzen, dat deze algemeene wen schen voor haar van de allergroot ste beteekenis zijn. Deze punten vragen onmiddellijk aandacht. De hier bedoelde vraagstukken zullen thans ter hand moeten worden ge nomen, ten einde te bereiken dat het regime, dat thans in het bezette Duitschland geldt zoo snel mogelijk wordt aangepast bij het stelsel, dat voor het vredesverdrag wordt na gestreefd. De problemen, de oneer lijke concurrentie der Duitsche zee havens en het monetaire regime be treffende, vereischen onmiddellijk aandacht, terwijl de vraagstukken, die met het Duitsche kanalenstelsal verband houden, daarentegen een minder dringend karakter dragen. Vervolg pag. 2. ALLE VOETBALWEDSTRIJDEN VOOR VANDAAG EN MORGEN ZIJN AFGELAST De gebroeders de Vilder zyn op last van den Procureur-Fiscaal by het Ryz. Gerechtshof te Den Haag in vrijheid gesteld, teneinde daar mede te voldoen aan den wensch van den Byz. Raad van Cassafie en in afwachting van de nader tegen hen te nemen maatregelen. Zd.. Afrika heeft zich tegenstander ver klaard van inljjving van het Saar- gebied by Frankryk, doch is voor stander van een gematigde grens correctie ten gunste van Polen en gaat in principe accoord met de voorgestelde grenscorrecties van Nederland, België en Luxemburg. Op de Kon. Mil. Academie te Breda is by 2 personen besmet telijke ziekte, vermoedeiyic kinder verlamming geconstateerd.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1947 | | pagina 1