Historische plechtigheid te Parijs DE COMMISSIE-GENERAAL ACHTER HET WERKELIJKE LINGGADJATI Regeering deed geen nieuwe voorstellen De executie der Grieksche g uer i I last rijders DOOI VERLIEST 'T OPNIEUW VAN DE VORST TEEKENING VAN VIJF VREDESVERDRAGEN ar pp Cl li s I! m Dammen u ïgl li n Hf <1 8 m MELOT Zesde doodvonnis voltrokken Maar in Parijs: elf graden boven nul De K.V.P. en Linggadjati De geschiedenis herhaalt zich Balkancommissie mag niet intervenieeren Labour-regeering en de kolennocd Kesselring verklaart zich onschuldig Protest demonstraties te Rome lag 8 Februari 1947 ientie en oplossingen onder rubriek" in te zeiden aan van dit blad. Oplossingen Dlemen no. 74 en 75 in te uiterlijk 14 Februari a.s. *robleem no. 74 compositie waarvan bij hei componeerdatum vermeld vooraf beschouwd; vrij. gelijk om de sleutelafwik. »ermate vast te kunnen een soortgelijk probleem oplosser ons eens: Het ikraak probeeren want er geen touw aan vast te no. 75 is ontleend uit d "Contact.orgaan' (Offi. van de damclub te Leeu. no. 74 Wagenaar te Hoorn omp. 21 Juli 1946) WjÈ Zm mm. e m m chijven op 7 11 16 18 24 38. op 21 26 27 35 37 40 en wint. No. 75 te Leeuwarden (Miniatuur) m B ft- I ■wÉ me- schijven op 8 9 11 15 19 op 22 29 31 38 40 45 en wint. ijn vracVitie heeft af- n naar de standplaats chauffeur vraagt wie achtenden het laagste leeft en deze wordt erd. /erkers te Essen erken weer ingen van kleinere rbeiders in verschil- en in het Ruhrgehied tegen de storingen roodvoorziening zijn indigd. Collins, pro- r ven den noord- kolenraad, heeft op jnferentie te Essen d, dat de stemming imijnen te Essen thans ijk is verbeterd. Vol- anderen functionaris voorraden steenkool ngang van de mijnen d, omdat het vervoer den oplevert. EEDS TE WEINIG kCHTAUTO'S nd met de onvoldoende an nieuaye vrachtauto's heeft het bestuur van 0 goederenvervoer langs zich tot de regeering t een dringend verzoek r van vrachtauto's en 1 te bespoedigen. Wel- chikt ons land weer ïhoorlijk aantal vracht- h daar een groot deel >taat uit gebruikte wa- e legervoorraden. is de van het wagenpark en geen nieuwe vracht- '■den ingevoerd. ver vakgroep Goederenver- et vrachtautopark reeds >r eqn onvoldoende ca- hebben. pondentie voor mariniers indentie voor de ma- van het m.s. Johan oehoort uiterlijk 10 m 19 uur te Amster- jn, teneinde nog ge- reis in een aanloop- :unnen worden uitge- februari zal nog een «t aan deze mariniers ien. Hiertoe moeten r 24 Februari om 19 asterdam c.s. zijn. algemeen behoort de en tie uiterlijk op 8 ruari ter post te zijm k heeft Tante Voet alles in jullie toch ondeugende mt dat nu weer. En Dui- schuld vaji dit ajles. G£- e zo edelmoedig en zegt: icjbuld. Moeder, maar het luk." Teentje moet voor Dat valt voor de beide De een voor straf naar voor straf In de tuin. |N EEN OFFICIEELE VERKLARING van Maandag avond wordt gezegd, dat de Commissie-Generaal nog geen officieel bericht ontvangen heeft von het besluit van het Republikeinsche Kabinet van 8 dezer, waarbij de door Minister Jonkman afgelegde Regee- ringsverklaringen als deel van de overeenkomst wor den afgewezen. Er is daarom geen aanleiding nu reeds in te gaan op de mogelijke gevolgen, die dit besluit kan hebben. Het is echter waarschijnlijk, dat de ondertee- kening van de ontwerp-overeenkomst vertraging zal ondervinden. De overeenkomst van Linggadjati geeft de principieele lijnen van de toekomstige politieke structuur van Indonesië en den vorm van de samen werking tusschen Nederland en Indonesië aan. De verklaringen van Minister Jonkman zijn bindend voor de Commissie-Generaal tengevolge van de aanneming door de Tweede Kamer van de motie-Romme—Van der Goes van Naters. De verklaringen van den Minister laten daarom duidelijk zien, in hoeverre Nederland zich door de aanvaarding gebonden acht. De essen- tieele inhoud van de documenten, welke vermeld zijn in de motie-Romme Van der Goes van Naters, komen op alle essentieele punten overeen met hetgeen in Linggadjati is overeengekomen. De documenten hou den een verduidelijking in, welke essentieel is voor de uiteenzetting van de bovengenoemde tusschen beide partijen gesloten overeenkomst. Minister Jonkman over het Republikeinsche communique Naar aanleiding van het Re publikeinsche communiqué in zake de overeenkomst van Linggadjati -heeft Minister Jonkman tegenover een verte genwoordiger van het A.N.P. verklaard, dat de voorstelling van zaken, die van sommige zij den werd verkondigd, als zou de Republikeinsche regeering „nieuwe" voorstellen hebben afgewezen en alleen bereid zijn de oorspronkelijke overeen komst te teckenen, op een mis verstand moet berusten, aange zien de Nederlandsche regeering geen nieuwe voorstellen heeft gedaan. Alleen ten behoeve van de open bare beihandeling in de Tweede Kamer, en om duidelijk vast te stellen, waartoe zij bereid is zich te verbinden, heeft de Nederlandsche regeering de Commissie-Generaal om een toelichting op de 17 artike len van Linggadjati verzocht, en in aansluiting daarop heeft de regee ring zelve op 10 December een ver klaring afgelegd. Reeds dadelijk is daarbij de mo gelijkheid opengelaten, dat ook van Indonesische zijde bouwstoffen zou den worden geleverd voor een goed begrip van het geheel. Minister Jonkman heeft dan ook op 19 De cember in zijn antwoord aan den heer Palar gezegd, dat voor de on derteekening zal moeten vaststaan, dat ook de wederpartij de toelich ting en de regeeringsverklaring aanvaardt en natuurlijk eventueel ook harerzijds zal kunnen bijdragen tot het juist begrip van wat 's over eengekomen. Wij wachten thans het antwoord var de Indonesische delegatie af, besloot de minister, en voegde daar aan toe, dat men dus mag verwach ten, dat indien zij de uitlegging van overeenkomst door de Neder landsche regeering op eenig punt niet mocht aanvaarden zij in dat antwoord alsdan haar uitlegging zal geven van de door haar betwiste punten. In de voordracht, welke mi nister Jonkman Zaterdagmorgen te Amersfoort heeft gehouden voor een gehoor van ca. 250 of ficieren der tweede divisie en in tegenwoordigheid van den in specteur-generaal, prins Bern- hard, en den minister van oor log, lt. kol. A. H. J. L. Fievez, heeft de minister van overzee- sche gebiedsdeelen er op gewe zen, dat terzake van de Indische kwestie Nederland in zooverre in een gunstiger positie ver keert dan Indië, dat in Neder land het nog mogelijk is het bosch te zien, terwijl men in Indië, te midden van de boomen, slechts moeilijk een overzicht van het bosch vermag te ver krijgen. Historisch zette de minister uiteen, hoe zich de staatkundige vorm allengs heeft gewijzigd en de minister wees in dit verband op de principieele beteekenis van art. 53 der Grondwet, welk artikel hij als richtsnoer wenscht te beschouwen bij de nieuwe vormgeving. Voorts zeide de minister, dat het vestigen van een nieuwe rechtsorde in vooruitstrevenden zin een krachtig gezagsapparaat veronderstelt. Dat daarbij zich soms incidenten voordoen, is be grijpelijk, al is het zeer betreu renswaardig. Ten einde begrip te kweeken en ons in te denken, waaruit incidenten ontstaan, is het noodig, het standpunt der wederpartij te kennen en op waarde te schatten. Breedvoerig ging de minister na, welke eischen de officier zichzelf daar bij te stellen heeft. Na de pauze werden tal van vragen beantwoord. Tot slot wekte de minister van oorlog de officieren op, in nauwe relatie met de troep, de manschappen ook in hun persoonlijke moei lijkheden bij te staan. De Minister van Justitie maakt bekend, dat H. M. de Koningin geen termen aan wezig heeft geacht, om ge bruik te maken van haar recht van gratie ten aan zien van L. Heinemann, tot de doodstraf veroordeeld bij sententie van het Bijzon der Gerechtshof te Arnhem. Het Vonnis is gisteren morgen voltrokken. Ludwig Heinemann, die Maan dagochtend werd terechtgesteld, was „unter-sturmfuehrer" bij de S.S. Meer dan 40 moorden, tij dens de bezetting gepleegd, werden hem bij de behandeling van zijn zaak voor het bijzonde re gerechtshof te Zutphen ten laste gelegd. Hij veroorzaakte het drama aan de IJselkade te Zutphen, waar 9 ingezetenen werden gefusilleerd en in den dezer stad op 31 Maart 1945 IJsel geworpen. Voorts ver moordde hij twee Britsche offi cieren, die bij Arnhem krijgsge vangen waren gemaakt, schoot drie inwoners van Hengelo (O.), die niet voor de „Todt" wilden werken, dood, liet op het gras veld bij het huis van bewaring te Zutphen vier menschen fusil- leeren en richtte bloedbaden aan te Brummen, Gorssel en Amersfoort. Heinemann, die Duitscher was, kwam voor op de geallieerde lijst van oorlogs misdadigers en werd als zooda nig aan Nederland ter berech ting uitgeleverd. Post voor H. Ms. "van Speijk" Op haar reis naar Willemstad (Curacao) zal Hh. Ms. kanon neerboot „Van Speyk" van 25 Febr. tot 3 Maart a.s. in Recife (Pernambuco) vertoeven. De mogelijkheid bestaat om gewone en aangeteekende brie ven en briefkaarten aan de op varenden te verzenden. Deze zullen dan tijdens het verblijf in Recife aan de geadresseerden worden uitgereikt. Deze corres pondentie moet uiterlijk 19 Fe bruari ter post zijn bezorgd. De frankeering dient te geschieden volgens binnenlandsch tarief met Nederlandsche frankeerze gels, terwijl op het adres twee elkaar snijdende lijnen moeten worden aangebracht, loopende van den eenen hoek naar den anderen. Hevige sneeuwstormen teisterden Noord-Engeland. Nabij Royton Junction op de Rochdale—Manchester lijn geraakte een trein ingesneeuwd. Poolsche soldaten wilden den trein uitgraven, doch dit plan moest worden opgegeven. (Topical P.) Het weer in West-Europa wordt vrijwel geheel beheerscht door de langzaam opvullende depressie over het Westelijk ge deelte van de Golf van Biseaye en het gebied van hoogen lucht druk over Rusland en Midden- Scandinavië. Om de depressie in de Golf van Biseaye stroomt betrekke lijk warme Oceaanlucht, die de temperatuur in Frankrijk aan zienlijk heeft doen stijgen. Pa rijs meldde gisterenmiddag een temperatuur van 11 graden bo ven nul. Ook in Zuid-Duitschland en langs den Rijn tot vlak bij onze grens komt de temperatuur overdag boven het vriespunt. Anders is het gesteld in Polen, Midden-Scandinavië, De nemarken, Noord-Duitschland en het Noorden van ons land. Deze ge bieden staan nog onder invloed van den stroom van koude Russische lucht, die aan de Zuid flank van het gebied van hoogen luchtdruk in de richting van Engeland wordt ge voerd. In deze strooming komt strenge tot zeer strenge vorst voor. In Berlijn vriest het zoowel des nachts als overdag meer dan 10 gra den. De overgangszone tusschen de koude en de warmere luohtstroo- ming liep gisteravond van Weenen langs de Donau tot Midden-Beie ren en vandaar via Neurenberg, het Roergebied en Midden-Brabant naar Vlissingen. De tesmperatuurtegenstellingen aan deze grenslijn blijven nog steeds zeer groot. Aangezien de beteekenis van de depressie in de Golf van Biseaye steeds verder afneemt, dringt de koude luchtstrooming weer lang zaam naar het Zuiden door, in ver band waarmede de vorst in het Zui den van het land weer terugkeert of geleidelijk toeneemt. De dooi heeft vermoedelijk den strijd tegen de vorst voor de tweede maal verloren. Temperatuuroverzicht van giste renavond 21 uur: Twente 9, Den Helder 6, Vlissingen 2, De Bilt —7, Söhiphol —7, Vliegveld Eelde 7, Vliegveld Beek 1, Vliegveld Gilze-Rijen 4. ONDERSCHEIDING VOOR MGR. HUIBERS Z. H. Exc. Mgr. H. Coppieters, Bisschop van Gent, heeft be noemd tot Eere-Kanunnik van het Kathedraal-Kapittel te Gent Z. H. Exc. Mgr. J, P. Huibers, Bisschop van Haarlem. EEN VERKLARING VAN HET PARTIJBESTUUR Het Partijbestuur der Katho lieke Volkspartij heeft in zijn laatste vergadering van 8 Febr- j.l. zich nogmaals met nadruk gesteld achter de politiek der Katholieke Tweede Kamerfrac tie inzake Linggadjati. Het Be stuur sprak zijn ernstige afkeu ring uit over de wijze van actie voeren der heeren Weiter, Bajet- to c.s. en besloot van deze af keuring in de pers te doen blij ken. Ex-geïnterneerden keeren terug. Onlangs arriveerde aan het sta tion Manggarai te Batavia wederom een trein met 454 Europee- sche ex-geïnterneerden uit de republikeinsche kampen in het binnenland van Java. De trein passeert de Nederlandsche linie met haar bezetting van jongens der 7 December-divisie. (ANP P.) In de historische „Salie de l'Horloge" aan den Quai d'Orsay te Parijs is Maandag morgen om tien uur door den Franschen minister van bui- tenlandsche zaken de plech tigheid van de onderteekening der vredesverdragen van de geallieerden met de vijf voor malige satellieten van nazi- Duitschland geopend. Na een welkomstwoord van Bidault noodigde hij de Italiaan- sche delegatie uit voor de ver zamelde gedelegeerden te ver schijnen. Bidault was aan een lange, groengedekte tafel geze ten in het midden van de een en twintig geallieerde verte genwoordigers. Recht tegenover hem nam de Italiaansche verte genwoordiger plaats. Bidault verwelkomde den Ita- liaanschen vertegenwoordiger, den markies Lupi di Soragna, met de woorden: „Het ondertee kenen van het vredesverdrag beteekent de verplichting tot loyale uitvoering van alle voor waarden, in het verdrag om schreven". De markies hoorde deze woorden aan met een strakke uitdrukking op zijn ge laat, en daarna de vertaling van Bidault's toespraak in het En- gelsch en het Russisch. Bidault noodigde dan den vertegenwoordiger van de Sov jet-Unie uit om als eerste het verdrag te onderteekenen. Daarna teekenden achtereen volgens de vertegenwoordigers van Groot-Brittannië, de Ver- eenigde Staten, China, Frank rijk, Australië, België, Wit-Rus- land, Brazilië en Canada het verdrag met Italië. Namens de Sovjet-Unie teekende ambassa deur Bogomolof, namens Groot- Brittannië ambassadeur Duff Cooper; ambassadeur Jefferson Caffery voor de Ver. Staten en Spaak voor België. Terwijl de gedelegeerden ach tereenvolgens de „Vredes-ka- mer" binnentraden om het ver drag te onderteekenen, zat mar kies Lupi di Soragna met opge heven hoofd en een uitdruk kingloos gelaat recht voor zich uit te kijken. Nu en dan wende een van zijn assistenten, die naast hem gezeten waren, zich tot hem om hem iets toe te fluis teren, doch de markies reageér- de daar niet op. Te 10.32 ver klaarde BidaulJ; de plechtigheid der onderteekening van het vre desverdrag met Italië officieel voor beëindigd. A.F.P. meldt, dat te 11.40 uur alle verdragen geteekend wa ren. Het verdrag met Italië werd namens Nederland onder teekend door de ambassadeur te Parijs, Jhr. Tjarda van Starken- borgh Stachouwer. - Als laatste plaatste de Ita liaansche gedelegeerde, de mar kies Lupi di Saragna, zijn hand- teekening onder het verdrag. Waarom Joego-Slavië teekende Simitsj, de Joego-Slavische minister van buitenlandsche za ken, verklaarde, dat zijn land het verdrag had doen teekenen omdat het volk de verantwoor delijkheid van niet het zijne bij te dragen tot de verwezenlijking van den vrede, niet wilde aan vaarden. Hij voegde er aan toe, dat zijn regeering betreurde, dat haar eischen en voorstellen niet op bevredigende wijze wa ren bestudeerd. Simitsj zeide nog, dat de on derteekening van het vredes verdrag met Italië niet inhield, dat Joego-Slavië zijn aanspra ken op gebied, dat ethnologisch Joegoslavisch is, opgeeft. De Grieksche bezwaren tegen de teekening zijn in een nota vervat aan het Fransche minis terie gezonden. Bijzonderheden hieromtrent zijn nog niet be kend. Rouw in Italië Markies Lupe di Saragna, die namens Italië heeft geteekend, verklaarde later aan een corres pondent van Reuter, dat Italië op de vredesconferentie niet het minste gewicht in de schaal heeft kunnen leggen en dat het land nu gedwongen wordt een verdrag te teekenen, waaraan het eigenlijk geen deel heeft. Het is een rouwdag voor Italië, aldus de markies. Door het teekenen van de vre desverdragen met de vijf voormalige Duitsche sateliet-staten is het her stel van den officieelen status van vrede in geheel Europa behalve in Duitschland en Oostenrijk, in het laatste stadium getreden. Dit stadium zal 90 dagen nadat de laatste der vier groote mogendheden de onderteekening van elk der vijf verdragen zal ratificeeren en het do cument van ratificatie bij het secre tariaat van den raad der ministers van buitenlandsche zaken zal depo- neeren, eindigen. De vredesverdra gen zullen aan de volksvertegen woordiging van de vier groote mo gendheden moeten worden voorge legd voor de ratificatie een feit wordt. Veiligheidsraad aanvaardt Amerikaansche resolutie De Veiligheidsraad is Maan dag in openbare zitting bijeen gekomen om te beslissen, of de Balkancommissie, die door de V. N. ter onderzoek naar de si tuatie in Griekenland is uitge zonden, al of niet bevoegd is te intervenieeren ten gunste van de 11 ter dood veroordeelde Grieksche gueriliastrijders. In een nieuwen brief aan den secretaris-generaal heeft de Griek sche vertegenwoordiger vertelaard, dat de Balkancammissie niet tot in terventie bevoegd is en haar aan dacht niet moet laten afleiden van haar taak om den toestand in de grensgebieden te onderzoeken. De Amerikaansche gedelegeerde, Herschel Johnson, stelde een resolu tie voor, waarin wordt verklaard, dat de commissie niet bevoegd is tot het verzoeken van uitstel der exe cuties, tenzij de commissie meent deze personen als getuigen te moe ten hooren. Gromyko, de Sowjet-afgevaar- digde, gaf als de meening van zijn regeering te kennen, dat de com missie volkomen gerechtigd is uitstel van executie voor de veroordeelden te verzoeken. Hij verklaarde, dat, terwijl de commissie haar werk in Griekenland verricht, „de hoofden vallen van menschen, die de funda- menteele rechten van vrijheid en democratie verdedigen. De thans opgeworpen kwestie is slechts een onderdeel van het grootere pro bleem van de politieken toestand in Griekenland en kan niet los daar van worden behandeld." Een voorstel van de Sowjet-Unie om de Joegoslavische, Grieksche en Bulgaarsche afgevaardigden uit te noodigen werd met 8 tegen 3 stem men verworpen. Polen en de Ver. St. stemden voor. De Britsche afgevaardigde, Sir Alexander Cadogan en Hasiuck (Australië), steunden de meening van de Ver. St. dat ds commissie niet bevoegd is tot interventie. Michalowski, de Poolsche ambas sadeur te Londen, diende een amen dement in op het Amerikaansche Kolenslag 1947. Ondanks sneeuw en ijs zetten de Neder landsche Spoorwegen den ko lenslag voort en rijden de ko- lentreinen af en aan om de zoo begeerde brandstof naar alle deelen van ons land te vervoe ren. Kolentreinen vertrekken van een der Limburgsche mij nen. (A.N.P. P.) In het Lagerhuis heeft Chur chill verklaard, dat, indien de woede, waarin het Britsche volk door den nijpenden ko- lennood is geraakt, tot resul taat zou hebben, dat de hui dige Engelsche regeerders uit hun ambt zouden worden ver dreven, het een gezegende verlossing zou beteekenen. „Ik voor mij twijfel er niet aan, dat de toestand nog slech ter zal worden en wij hopen en bidden, dat deze beproeving zoo veel mogelijk bekort en gema tigd zal worden", aldus Chur chill De Britsche minister-presi dent, 'Attlee, heeft voor de ra dio tot het Britsche volk gespro ken over den ernstigen kolen- nood, die thans in Engeland heerscht. Attlee zeide, dat Engeland de zen winter was ingegaan met 11 millioen ton steenkool, dat 3 millioen ton minder was dan het vorige jaar, ofschoon de mijnwerkers met minder men- voorstel, waarin verklaard wordt, dat de commissie bij het verzoeken om uitstel van executie binnen haar bevoegdheden is gebleven. De Amerikaansche resolutie werd door den Veiligheidsraad met 9 stemmen vóór aangenomen. Rusland en Polen onthielden zich van stem ming. Een amendement van de Sowjet- Unie, waarin de door de commissie ondernomen actie wordt goedge keurd, werd met 8 tegen één stem (die van de Sowjet-Unie) verwor pen. Polen en Frankrijk onthielden zich. Gisteren begon voor een Britsch militair gerechtshof te Venetië het proces tegen veldmaarschalk Albert von Kesselring, die op perbevelhebber was van de Duitsche strijdkrachten in Italië. Von Kesselring is aangeklaagd op twee punten: 1. betrokken te zijn geweest bij het dooden van 335 Italiaansche burgers in de Ardeatine-grotten bij Rome, op 23 Maart 1944, als represaille voor den dood van 32 Duitsche politiemannen tengevolge van een bomaanslag door Italiaan sche partisanen; 2. order gegeven te hebben aan de onder zijn bevel staande troepen, in Juni en Juli 1944, tot het om het leven brengen van Italiaansche burgers -als repre saille voor optreden van Ita liaansche partisanen. Op verzoek van den verdedi ger van Von Kesselring, dr. La- ternser, werd de behandeling van de zaak tot a.s. Maandag uitgesteld, om de verdediging gelegenheid te geven tot nadere voorbereidingen- Rijnijs drijft of naar Nederland Naar het bureau voor water wegen te Keulen meldt, bevin den zich de ijsschotsen op den Rijn tusschen Xanten en Nijme gen in beweging. De Rijn is nu vanaf Mainz opwaarts bevaar baar. Tegen het Vredesverdrag Ongeveer 500 Italiaansche studenten hebben de Joegosla vische legatie te Rome met stee- nen bekogeld uit protest tegen de onderteekening van het Ita liaansche Vredesverdrag te Pa rijs. Door de gebroken ruiten werd allerlei afval naar binnen geworpen, terwijl de studenten luide „Triest" en „Pola" riepen. Na de komst van politie ont stond een gevecht. Enkele stu denten zijn gearresteerd. De aanvallers hadden tevoren deel uitgemaakt van een groote be tooging tegen het vredesverdrag, Zij hadden daarna eerst een bezoek ge bracht aan de ambassades van Frankrijk, Engeland en Amerika, die evenwel zorgvuldig bewaakt bleken. Verschillende organisaties hebben bij het graf van den onbekenden soldaat kransen neergelegd met op schriften als „aan de martelaren van Italië". Aan de meeste gebouwen hingen de vlaggen met zwart om floerst halfstok. Door middel van sirenes werd de proteststaking van 10 minuten aangekondigd. Duizenden betoogers, voor het grootste deel studenten, hebben on der geroep van „Leve de Duce" en „Leve het Fascisme" te Napels voor de consulaten van Engeland, Frank rijk, Joego-Slavië en de V. S. en het Amerikaansche en Engelsche mili taire hoofdkwartier gedefileerd als protest tegen het teekenen van het vredesverdrag. Talrijke personen onder de menigte droegen het in signe der fascistische partij. Er deden zich geen incidenten voor. schen meer geproduceerd had den. De toestand is veroorzaakt door de snelle toeneming van de vraag naar steenkool, als ge volg van het op gang brengen der vredesproductie, terwijl ook het electriciteitsverbruik sneller gestegen is dan de autoriteiten hebben voorzien. Toch zouden we dezen winter doorgekomen zijn, aldus Attlee, indien het weer niet zoo uitzon derlijk slecht geweest was. Attlee deed een beroep op de wegens kolengebrek ontslagen arbeidskrachten, om zich op de arbeidsbureaux te melden voor het schoonmaken van de voor naamste verbindingswegen. 1

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1947 | | pagina 1