Nieuw TRUMAN NEEMT DUIDELIJK STELLING TEGEN RUSSISCH GEVAAR Corruptie-schandaal in de Republiek Inschakeling West-Europeesche havens bij het transito-verkeer? Een aantal volken onderdrukt door totalitaire staten WIJ WILLEN LEVEN ZONDER DWANG Joego-SIavische regeering wil van het „vraagstuk-Stepinac" af! iiffeur worden LUBBA F. J. Lubbers thuisverpleging „VOORZORG" DRG" Voor Alkmaar en omgeving Na tien jaar Minister Spaak kabinetsformateur Verzoek aan het Congres om 400 millioen dollar voor hulp aan Griekenland en Turkije Tsaldaris dankt Truman Massa-arrestatie's op Sumatra Een militaire basis in Noord-Afrika Gericht tegen de Sovjet-Unie Nederlandsche Regeering bereid de hoogere kosten te betalen Voorstel aan Washington en Londen Critieke dagen Uitreiking schoenenbonnen :den gehouden De K. I. zal in verband irmede van 12 tot en t 15 Maart op dezen ist, welke normaal met ugas C 47 A-toestel- wordt gevlogen DC-4 stellen gebruiken en i 16 tot 20 Maart Sky- sters Op den Rijn Arnhem dreef nog it ijs, de Waal voor megen was zonder ijs in weerwil van het dat er van dep Bo- irijn heden nog was nêld werd, was de ri- r voor Nijmegen on eer 11 meter nieuw gedaald. De Waal- Ie is weder beg^an- ir Eindelijk heeft weer verbinding met bewoonde wereld; er is r wel geen sprake van1*»' :1 vervoer, maar er t nu toch weer van al- worden aangevoerd, stoomboot Insula is >rgebroken naar Urk het beurtschip van de br. Romkes is naar meioord vertrokken. srnhard morgen- I voor de radio Prins Bernhard zal Donderdagavond 8 uur Ie zenders een dank- reken naar aanleiding ïeboorte van Prinses iristina. anzer passagiers schepen intein", 11/3 Parama- terdam, 11/3 voor- Tmuiden. Dou", Amsterdam 8/3 om 12 uur Malta, •ede", RotterdamJa- 1/3 Kaap Finisterre. i", 8/3 van Rotterdam ark. 9/3 van Batavia n- wordt te Port Said Dtorkennis opdoen? p eenvoudige ma ten de motor leeit ii het autorijden U elijke lessen wordt ¥IG in Nederland met de verkeers- nd 1.50 en wij oeilijkheden heen lijke les verkeer eerd maar één keer ■i A ie. gen - Den Helder 22 Telefoon 2026 OOR HET VERVOER 3KASTEN EN PIANO'S als fondspatiënt cok voor zieken- dan Uw zieken- S af bij Geen fondsbehandeling! ven bij den bode: v, Maasdamstr, 6 P, Loodsgracht 69 DER n half uur tbben, begaf laar de auto- jsche hopjes, toch niet, je «tigheid nóg 'rouw. Maar ijs; hij stopte automaat en n te trekken. HoofdredacteurH. N. Smits, rayonredacteur: Fr. Otten. Directeur: E. J. M. Stumpel Abonnementsprijs 3.40 per kwartaal; 1.20 per maand; incl. incasso. Adv.-pr. p. editie 13 c. p. mm.; minimum 2.50; in alle edities 26 c. p. mm.; minimum 4.-; Fam.ber. 20 c. p. mm.; in al'e edities 30 ct. Buiten God. is 't nergens veilig (Vondel) DONDERDAG 13 MAART 1947 42e JAARGANG - NUMMER 11175 BUREAUX: ALKMAAR: Langestraat 42 A, Tel. 2046 fadm.j, 2047 (red.), K 2200. HOORN: Draafsingei 59, Tel. 4243 (K 2290) 2 lijnen. DEN HELDER: Weststraat 80, Tel. 2383 (K 2230). SCHAGEN: Molenstraat 52, Tel. 459 (K 2240). Bank: Noorderbank MORGEN is het tien jaar gele den, dat op 14 Maart 1937 de encycliek werd uitgevaardigd, waarin Z. H. Paus Pius XI roem rijker gedachtenis, „met brandende bezorgdheid" sprak over den toe stand van de Kerk in Duitschland. Gelukkig staat velen de inhoud van dit belangrijke document hel der voor den geest, als was het op den dag van gisteren, dat het af gekondigd werd. Maar „Mit brennender Sorge" stond niet alleen. Wie de taal van Rome verstaat, begrijpt dat het geen toeval was, dat vijf dagen later, op 19 Maart 1937, de ency cliek verscheen over het Godde- looze Communisme die in zijn tot titel gekozen beginwoorden „Di- vini Redemptoris" als steeds ook nu het leitmotiv van dezen om zendbrief aangaf: de waarheid van de leer van den Goddelijker! Ver losser straalde er in luister tegen over de dwaling van het commu nistische stelsel. En nog weer vlak daarop kwam in een aparten zendbrief het mach tig woord van Rome aan de Bis schoppen van het door brutale ver volging geteisterde Mexico, dat door verdieping van het geloofs leven van zijn wonden moest wor den hersteld. Men zag in deze drie opeenvol gende Boodschappen van het Vati- caan terecht een keten van otiaf- scheidenlijke schakels, die den verbroken band tusschen Hemel en aarde weer moest verbinden. Men hoorde er in den hartslag der telkens terugkeerende herinnering aan de door God gewilde wereld orde. die de mensch niet onge straft miskennen kan, maar die toch, naar Gods bestel en met Gods hulp, door den mensch zelf verwezenlijkt moet worden. Het wereldbestier laat de Schep per zich niet ontnemen. In de door den Schepper vastgestelde, niet om te stoeten wereldorde geldt voor den mensch het woord van Christus: Zoekt eerst het Rijk Gods en Zijn Gerechtigheid". Het schijnt ons van groot en eminent belang, om na tien jaren en wat voor jaren! nog eens een en ander uit deze encyclieken in herinnering te brengen. Wat toen gold, geldt nu vaak nog! En de vermaningen van toen hebben ook nu neg-zin. yooral ook omdat iedereen, die dit gewichtige stuk, dat toenmaals de wereld verbaas de. leest, zal tnoeten toegeven, in dien hij tenminste niet heelemaal verpolitiekt is, dat het hier, al richt de encycliek zich in zoo brandende bezorgdheid tegen leer en practijk van het nationaal-socialisme, niet allereerst een politiek document betreft. Het eerste doel van den Zendbrief was, de ongereptheid der geloofsleer over God, Christus en de Kerk vast te stellen tegen over dè rasvergoders. Zij moesten Inzien, dat met de menschelijke natuur tevens een hoogere zede lijke orde gegeven is, waarin ook de staat zijn oorsprong vindt en waaraan ook de machthebbers der wereld gebonden zijn. Deze orde staat en valt met het ware Gods begrip. God de Schepper en het laatste doel van de menschen en is daarom aan Zichzelf verplicht. Zijn hoogste totaliteitsrechten te doen gelden. De Paus doet niet aan politiek, maar stelt de zielen veilig, ook als een schijnbaar slecht politiek stel sel zich tot wereldbeschouwing op werpt, niet alleen totaal, maar ook „totalitair" wat nog heel iets an ders is. Ook nu, na tien jaar. na een we reldoorlog, die zoo ontzaglijk veel ook aan geestelijke waarden heeft vernield en verward, heeft het waarde zich te bezinnen op de juiste beteekenis van encyclieken als deze. Want nog staat de door God gewilde wereldorde op het spel! De Belgische minister van buitenlandsche zaken, Paul Hen ri Spaak, heeft de opdracht ont vangen een nieuwe regee'ring te vormen en hij zal Donderdag be sprekingen beginnen. pRESIDENT TRUMAN heeft het Congres verzocht aan Griekenland en Turkije financieelen steun te verleenen tot een bedrag van vierhonderd millioen dollar voor de periode tot 30 Juni 1948. Ook vroeg hij het Congres, toestemming tot het zenden van burger lijk en militair personeel naar Griekenland en Turkije, teneinde bij den wederopbouw behulpzaam te zijn en toezicht te houden op het gebruik van de ter be schikking gestelde middelen en tenslotte verzocht Truman machtiging tot het doen opleiden van'daartoe in aanmerking komende Grieken en Turken. De President vroeg voorts de machtiging zoodanig te stellen dat beide landen zoo spoedig .mogelijk van de benoodigde goederen en uit rusting kunnen Worden voorzien. „Het voortbestaan van den Griek- schen staat wordt door de activiteit van verscheidene duizenden gewa pende terroristen bedreigd", aldus Truman. „Zonder hulp is de Griek- sche regeering niet in staat de moei lijkheden het hoofd te bieden. De Britsche*1 regeering, die tot dusver de helpende hand heeft geboden, kan na 31 Maart geen financieelen of economischen steun meer verlee nen. Dat land is gedwongen zijn verplichtingen in verschillende dee- len der wereld te verminderen of te liquideeren." „Ook Turkije behoeft onze hulp. Sinds het einde van den oorlog heeft Turkije getracht financieelen steun van Engeland en Amerika te verkrijgen teneinde de voor de handhaving zijner nationale eenheid noodzakelijke moderniseering tot stand te kunnen brengen. Die een heid is van het grootste belang voor het handhaven van de orde in het Midden-Oosten en wij zijn de eeni- gen, die voldoende hulp kunnen bie. den". „Een der eerste doelstellingen van onze buitenlandsche politiek is het scheppen van voorwaarden, die ons en anderen in staat stellen vrij van Constantin Tsaldaris. de Griek- sche minister van buitenlandsche zaken, heeft Woensdagavond aan president Truman een telegram gestuurd, waarin hij den dank van liet Grieksche volk overbrengt voor den moreelen en materieelen steun van de V. S. aan Grieken land. In het telegram aan Truman zegt Tsaldaris onder meer het vol gende: „Ik durf te voorspellen, dat, zooals de boodschap over de leen- en pachtwet een beslissende factor heeft gevormd bij het winnen van den oorlog, zoo Uw boodschap van heden ons in staat zal stellen den strijd voor vrede en democratie te winnen." De koningsgezinde partij der Po pulisten is eveneens bezig een boodschap aan Truman op te stel len, die door alle 155 populistische afgevaardigden wordt ondertee kend. Tsaldaris deelde aan een cor respondent van Reuter mee. dat de boodschap van Truman reëel klinkt en objectief den waren toe stand in Griekenland beschrijft. Men verwacht, dat de Grieksche communistische partij een offici- eele verklaring over Truman's rede zal afleggen. De Republikeinsche gouverneur van Sumatra, Mr. Hassan, heeft verschillende inhcemsche volks leiders, hooge bestuursambte naren en T.R.I.-officieren doen gevangen nemen. Zij worden beschuldigd van benadeeling van den Staat en zjjn gearres teerd op grond van klachten, die door de bevolking bij den gouverneur waren ingediend. Het bericht, dat op Sumatra massa-arrestaties hebben plaats gevonden, wordt door Republi keinsche kringen te Medan be vestigd. Aneta's correspondent verneemt uit wel ingelichte kringen, dat de aanhoudingen zeer vermoedelijk verband hou den met een groot corruptie schandaal in de republiek, hoe wel wellicht ook politieke rede nen een rol spelen. Er zijn ech ter personen van diverse poli tieke pluimage gearresteerd, zoodat de politieke achtergrond moeilijk nagegaan kan worden. De aandacht trekt de arrestatie van Mas Tahir, den secretaris van den republikemschen gou verneur van Sumatra, mr. Has san, en ook die van kolonel Ta hir, die als bevelhebber van de polisie tentara (republikeinsche militaire politie) over geheel Sumatra als een der invloed- dwang te leven. Hierdoor hebben wij ons ook laten leiden bij den oorlog tegen Duitschland en Japan. De volken van een aantal landen hebben den laatsten tijd de overheersching door totali taire staten moeten doorstaan. De regeering van de Ver. Staten heeft vele malen geprotesteerd tegen onderdrukking en intimi datie in Polen, Roemenië en Bulgarije, welke een inbreuk op de overeenkomst van Jalta be- teekent. Verder moet ik verkla ren, dat in een aantal andere landen hetzelfde geschiedt. Thans moet elk land zijn le venswijze kiezen, doch de keuze is maar al te dikwijls niet vrij." „De eene levenswijze is gebaseerd op den wil van de meerderheid, met vrije instellingen, een representa- tatieye regeering, vrije verkiezingen, waarborgen voor -persoonlijke vrij heid, vrijheid van meenirigsuiting en godsdienst en vrijwaring tegen politieke onderdrukking. De tweede levenswijze berust op den wil van een minderheid, die aan de meer derheid wordt opgelegd. De min derheid maakt gebruik van terreur en onderdrukking, censuur op pers en radio, verkiezingen onder druk en beknotting van de persoonlijke vrijheden." „Ik ben van oordeel, dat het de politiek van de Ver. Staten moet zijn vrije volken, die zich tegen de pogingen tot onderwerping hetzij door gewapende minderheden, hetzij door druk van buiten af verzet ten, te steunen en in staat te stellen hun eigen levenswijze te kiezen." „Onze steun moet in de eerste plaats van economisch-financieelen aard zijn. Wij weten heel goed, dat de wereld niet statisch en de status quo niet heilig is. Wij zullen echter geen wijzigingen toestaan, die in strijd zijn met het handvest der vereenigde naties, wijzigingen, die tot stand moeten komen onder dwang of onder het mom van poli tieke infiltratie." „Als Griekenland het slachtoffer van de gewapende minderheid zou worden, zouden de gevolgen daar van door Turkije worden ondervon den. Het geheele Midden-Oosten zou ten prooi kunnen vallen aan verwarring en onlusten, als wij Griekenland en Turkije in dit critieke uur niet te hulp komen. Daarom moeten wij onmiddellijk handelen." De New York Times meldt uit Londen, dat aldaar wordt overwogen een internationale militaire marine- en luchtbasis op de Noordelijke kust van Li- bye (Noord-Afrika) in te rich ten. De V.S. zouden deel hebben aan de inrichting. Het plan be staat om een gedeelte van Cy- renaica tusschen Benghazi en Tobroek tot internationaal strategisch gebied te verklaren, aldus de New York Times. Ofscboon President Truman de Sow jet-Unie niet bij name genoemd heeft, werd zijn rede door officieele kringen als ge richt beschouwd tegen de Sowjet-Kussische buitenland sche politiek. De president verklaarde, dat het thans om dezelfde belangen gaat als in den oorlog tegen DuitschlanO en Japan en hij bleek de me tbodes, die door de Sowjet- Unie tegenover haar buurlan den worden gebruikt, in de zelfde categorie te rangschik ken als de Duitsche en Japan- sche, methodes. Wat Truman's woorden bijzon dere beteekenis gaf, was dat hij nu niet enkel commentaar leverde, doch het Congres vroeg „onmid dellijke en resolute" maatregelen te nemen „om aan de Sowjet ex pansie in een bepaald deel van de wereld paal en perk te stellen." De President heeft Woensdag verklaard, dat hij zich zoo noodig opnieuw tot het Congres zal wen den om meer fondsen en bevoegd heden, en zoowel hij als de minis ter van buitenlandsche zaken, Marshall, hebben de leiders van het Congres gewaarschuwd, dat er geen afwenteling mogelijk is van de politieke verplichtingen, wan neer deze eenmaal zijn aanvaard en dat dergelijke hulp en garanties gegeven kunnen moeten worden aan nog andere landen dan Turkije en Griekenland. C. Jong. In het Russisch uitgezonden De volledige tekst van Truman's rede is door den krachtigen Ame- rikaanschen radiozender München in het Russisch uitgezonden, aldus werd door het Amerikaansche de partement van buitenlandsche za ken bekend gemaakt. CHINA NIET OP DE AGENDA De vier ministers van buitenlandsche zaken zijn overeengekomen de stttia» tie in China in bespreking' fe brengen met dien verstande dat deze bespre» kiingen informeel zullen zijn en dat de kwestie niet op de agenda van de conferentie geplaatst zal worden. QE REGEERINGEN van Nederland en België hebben in gezamenlijk overleg een nota gezonden naar Washington en Londen, waarin de wensch te kennen wordt gegeven besprekingen te voeren over het pro bleem betreffende het herleiden naar de Nederland sche en Belgische havens van het transito-verkeer met Duitschland, in alle gevallen, waarin de Britsche en Amerikaansche autoriteiten dit verkeer hebben doen afleiden naar de Noord-Duitsche havens ten koste van de West-Europeesche havens. In de nota wordt verder gezegd, dat de Nederl. Regeering beseft, dat deze vervoerpolitiek, die zooveel schade berokkent aan de Nederlandsche en Belgische ha vens, door de Engelsche en Ame rikaansche autoriteiten wordt ge volgd, teneinde een bezuiniging te verkrijgen in „hard currency"* in hun bezettingskosten van Duitsch land. De leidende gedachte is hier dat bij invoer door de Nederland sche en Belgische havens, alle kos ten na aankomst van de schepen verschuldigd zijn inNederlandsche guldens of Belgische francs, ter wijl in de Noord-Duitsche zeeha vens in Marken betaald wordt. In het belang van een teruglei ding van het bedoelde verkeer naar de Nederlandsche en Belgi sche havens, is de Nederlandsche regeering bereid haar begrip voor dit inzicht van de Britsche en Amerikaansche autoriteiten te toönen en mede te werken tot een oplossing van het probleem op de volgende basis: rijkste personen in republikein sche kringen wordt beschouwd. Het „Medan-bulletin" schrijft, dat er hier sprake is van een kleine conrta-revoiutie van de opstandige bevolking, die het weeldeleven en de corrupte handelingen van het meerendeel der republikeinsche militaire civiele voormannen niet langer kon aanzien. 1. Het geheele bovenge noemde verkeer zal door de Britsche en Amerikaansche autoriteiten weer over Neder land en België worden geleid. 2. De Nederlandsche regee ring verklaart zich bereid de daadwerkelijk grootere kosten in vreemde valuta, die voor de Amerikaansche en Britsche re geeringen zouden kunnen voortvloeien uit de herleiding van het verkeer bedoeld onder 1. te betalen. Het bedrag van deze grootere valuta-kosten, zoowel als de richt lijnen voor de terugbetaling daar van, zullen worden vastgesteld in een nadere overeenkomst, die ter stond zal worden getroffen tus schen de Amerikaansche en Brit sche regeeringsautoriteiten zoowel als de bezettingsautoriteiten in de Britsch - Amerikaansche zone eenerzijds en gedelegeerden van de Nederlandsche en Belgische re geeringen anderzijds. 3. Ten minste 50.000 ton per maand van het bovenbedoelde verkeer zal door de Britsche en Amerikaansche autoriteiten geleid worden over Neder landsche havens en tenminste 50.000 ton per maand over Belgische havens. Ten aanzien van het verkeer boven de 100.000 ton per maand is de keus tusschen Nederlandsche en Belgische havens vrij. De Nederlandsche regeering drukt haar hoop uit, dat een gele genheid worde geschapen over deze belangrijke punten van ge dachten te wisselen. Naar aanlei ding hiervan bestaat de mogelijk heid dat, binnen afzienbaren tijd tusschen de bevoegde autoriteiten van de betrokken landen, bespre kingen zullen plaats vinden over de herleiding van het verkeer over de West-Europeesche havens, ter wijl het niet onmogelijk is, dat daarbij andere kwesties, als daar zijn b.v.' het verkeer binnen Duitschland. zullen worden behan deld. De tweede „kolen-Zondag" is een groot succes geworden. Ruim 35000 ton steenkool werd door de mijnwerkers in de Limburg- sche mijnen naar boven gebracht. Onmiddellijk na aankomst van de kolentreinen zijn de kolenhandelaren met man en macht be gonnen met het lossen van de kostbare brandstof. ANP P. VOLGENS BETROUWBARE BERICHTEN uit Rome bezocht Dr. Vladimir Bakaritsj, de communistische eerste minister van Kroatië, onlangs Aartsbisschop Stepinac in de Lepoglava-gevan genis te Zagreb, waar deze verblijft na zijn veroordeeling tot 16 jaar dwangarbeid. Toen Bakaritsj de cel van den Aartsbis schop betrad en hem aansprak met „Uwe Eminentie", onderbrak de Prelaat hem door erop te wijzen, dat hij „de gevangene Ste pinac" was. Dit was een duidelijke verwijzing naar het feit, dat de rechtbank alle getuigen, die den Aartsbisschop bij zijn titel noemden, onderbrak en hen dwong te spreken over „den ge daagde Stepinac". MAAR DE BISSCHOP WIL RECHT Niettemin gebruikte BakarPsj den titel weer en zeide „uit den grond van zijn hart" te wen- schen, dat de Aartsbisschop zoo. spoedig mogelijk vrij zou ko men. Hij zeide, dat, indien Mgr. Stepinac een gratie-verzoek zou willen ondertéekenen, men er onmiddellijk gunstig op zou be schikken. Mgr. Stepinac zou dan kunnen gaan waarheen hij wil de, b.v. naar Amerika, omdat hij vanzelfsprekend niet in Joe- go-Slavië zou kunnen blijven. Volgens het verslag antwoord de de Aartsbisschop van Zagreb kortweg: „Ik zal niemand om mijn invrijheidstelling verzoe ken. Het uiterste dat ik zou wil len doen, is vragen om een nieu we openbare behandeling van mijn zaak, doch in dit geval zou ik verzoeken niet door de com munistische partij, maar door mijn volk geoordeeld te worden. Ik vrees niet om te verschijnen voor het volk op het Jalcicplein In een hoofdartikel in de „Tijd" lezen wij, dat de toestand tus. sohen Nederland en Indië thans critiek is: „Nu de republikeinsche regeering geweigerd heeft de Nederlandsche interpretatie van de 17 punten te slikken en ons bovendien haar eigen interpre tatie onthoudt, is er een dead lock ontstaan, die wel zeer opval lend samenvalt met de Engelsch- Amerikaansche pressie tot vrij lating der kaapvaart op de Java- voorraden. Intusschen dreigt er hongersnood te Batavia en elders. Hoe komen wij hieruit? Onze re geering vergadert er dagelijks over. Herinneren wij ons nog, dat onze Bisschoppen ons gebed voor Indië hebben gevraagd? Wij be leven kritieke dagen. Het démas qué kan niel lang meer uitblij ven." De opstand in Paraguay Woensdag is een massaal regee. ringsoffensief tegen de opstande lingen van het Paraguayaansche leger in Concepcion (NO. Para guay) begonnen met een bom bardement van de strategische punten °rn de stad heen. De conferentie der Groote Vier te Moskou. Molotof, de minister van Buitenlandsche Zaken van Sovjet-Rusland (geheel links) en Marshall, de minister van Buitenlandsche Zaken der Ver. Staien (geheel rechts) met de adviseurs aan de conferentietafel. Radiografisch overgebrachte foto. (het grootste plein in Zagreb). Wat het voorstel, om het land te verlaten betreft: ik verklaar plechtig, dit nooit te zullen doen. Ik wil bij mijn volk blijven, zelfs indien ik in de gevangenis ben. God zal mij de kracht ge ven om alles te doorstaan ge durende de jaren, die Hij mij nog wenscht te laten leven." Volgens goed ingelichte per soonlijkheden te Zagreb, was het- bezoek van Bakaritsj -onge twijfeld een gevolg van de pro testen uit Jrego-Slavië en de gehtele wereld tegen de ver- ooideeling van Mgr. Stepinac en de gevangenisstraf, die hem werd opgelegd. Kort na het proces gingen er te Zagreb geruchten, dat de Joego-SIavische regeering een amnestie in dusdanige ter men voorbereidde, dat Mgr. Stepinac onmiddellijk zou kunnen worden vrijgelaten. Om onverklaarbare redenen hebben de autoriteiten te Bel grado dit idee echter opgege ven en begonnen zij naar an dere middelen uit te zien, om het „vraagstuk Stepinac" op te lossen. Premier Bakaritsj nam vroe ger actief deel aan de agitatie tegen den Aartsbisschop, doch in een op 29 Januari j.l. afgeleg de verklaring, beweerde Baka ritsj, dat „de betrekkingen tus schen de Katholieke Kerk en de regeering sinds vorig jaar aan merkelijk verbeterd waren". Dit duidt beslist op het pogen van den premier, om het conflict tusschen de Katholieke Kerk en dé Joego-SIavische regeering tot geringere proporties te herlei den en hij beseft klaarblijkelijk, hoe dit conflict aan de autori teit zijner regeering in Joego slavië zelf, zoowel als aan haar reputatie in het buitenland af breuk heeft gedaan. Ook voor kinderen Het centraal distributiekan toor deelt mede, dat de distribu tiediensten van 17 Maart a.s. aj op nader bekend: te maken da gen aan hen wier stamkaartnum mer eindigt op 1, 8, 4, of 0, en voor zoover zij sedert 1 April van het vorig jaar geen schoe nenbon tegen inlevering van bon 614 van het inlegvel hebben ontvangen, een schoenenbon naar keuze van den aanvrager zullen verstrekken. De tweede distributiestam kaart met bijbehoorend inlegvel moet overlegd worden. De bon nen 612 en 614 zullen van het inlegvel verwijderd worden. Voorts zal na bovenvermelden datum aan kinderen geboren in de maand Maart van een der jaren 1932 t.m. 1946 een schoe nenbon worden verstrekt van de soort en maat welke overeen komt met leeftijd en geslacht van het kind. Van het inlegvel, het welk met de TD. moet worden overgelegd zal bon 604 worden verwijderd.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1947 | | pagina 1