Nieuw Ik blijf niet aan het marchandeeren" Vier van de doodgewaande inzittenden der Marine-Dakota gevonden Belastingherzieningen door de Tweede Kamer aangenomen Koning George van Griekenland aan hartverlamming overleden Koning Paul Voor Alkmaar en omgeving MINISTER LIEFTINCK: STIMULEERING BEDRIJFSLEVEN! DE PLANNEN VAN FRANCO Monarchisten zijn verontwaardigd Zij leefden van sinaasappelen, wat melk enhondenvleesch OP EEN VLOT DE RIVIER AF.... OMRINGD DOOR KROKODILLEN Tragisch einde van onrustig leven DE EED VAN KONING PAUL Voor vrijheid en onaf ha n kei ijkheid Laatste nieuws HoofdredacteurH. N. Smits, rayonredacteur: Fr. Otten. Directeur: E. J. M. Stumpel Abonnementsprijs 3.40 per kwartaal: 1.20 per maand; incl. incasso. Adv.-pr. p. editie 13 c. p. mm.; minimum 2.50; in alle edities 26 c. p. mm.; minimum 4.-; Fam.ber. 20 c. p. mm.; in al'e edities 30 ct. Buiten God is 't nergens veilig (Vondel) WOENSDAG 2 APRIL 1947 43e JAARGANG - NUMMER 11192 BUREAUX: ALKMAAR: Langestraat 42 A, Tel. 2046 fadm.), 2047 (red.), K 2200. HOORN: Draafsingei 59, Tel. 4243 (K 2290) 2 lijnen. DEN HELDER: Weststraat 80, Tel. 2383 (K 2230). SCHAGEN: Molenstraat 52, Tel. 459 (K 2240). Bank: Noorderbank f MET DE PAASCHVACANTIE in het zicht werkte de Tweede Kamer zich gisteren in één lange vergadering, die tot in den avond duurde, vrij snel door het wetsontwerp „Belastingher ziening '46" heen. Het werd tenslotte z.h.s. aangenomen, de com munisten deden echter niet mee. Deze belastingherziening heeft een tweeledig karakter. Onze jongste belastingwetgeving is van Duïtsche origine, minister Lieftinck heeft haar nu wat van vreem de smetten pogen te zuiveren. De heer v. d. Heuvel vond het resultaat nog maar matig en hoewel ook de minister toegaf, dat hij gaarne verder zou zijn gegaan, wanneer dit mogelijk ware gebleken, benadrukte hij toch vooral tegenover deze aantijging de werkelijke veranderingen, die hij in elk geval wel had kun nen aanbrengen. Er is teruggebogen naar het Nederlandsche winstbegrip, de bevoorrechting van de middeL groote inkomjpns is vervallen, de wel zeer zwaar belaste ongehuw- den is men tegemoet gekomen en bij de omzetbelasting werd het aantal niet belaste noodzakelijke levensbehoeften uitgebreid. Ook de uitbreiding van de onderi^e- mjngsbelasting tot den landbouw (de Duitsdhers hadden er hun politieke redenen voor om dezen bedrijfstak vrij te stellen) moest in dit kader worden gezien. Deze belastingherziening heeft voorts ook een positief karakter. Ons bedrijfsleven moet onis er als volk weer bovenop helpen en om in dit verband de onderne mingslust weer te stimuleeren, heeft de regeering het goed ge oordeeld den loodzwaren druk van den fiscus wat te verlichten. De vennootschapsbelasting, die tijdens de bezetting van 30 tot 55 pet. was opgeloopen, heeft de minister tot 33 1/3 pet. terugge bracht. In... eersten aanleg wilde hij zelfs tot 25 pet. gaan, maar de kosten van de noodregeling Ouder domsvoorziening hadden hem doen schrikken. De heer Hofstra (P.v. d.A.) vond dit evengoed nog een te ruime tegemoetkoming en pro beerde den minister tot een per centage van 40 pet. te krijgen; de bewindsman verklaarde ech ter, dat hij niet aan. het marchan deeren bleef, Tot de verdere tege moetkomingen aan het bedrijfs leven behooren de afschaffing van de vermogensbelasting voor lichamen en de invoering van on belaste reserveeringen uit de winst van ongeveer 20 pet. Ge woon gezegd beteekent dit laatste dus, dat de bedrijven nu weer een spaarpotje kunnen maken waar de fiscus afblijft. Men moet hier intusschen, zooals ook de heer Teulings deed, #wel goed verschil maken tusschen den ondernemer en de onderneming. De eerste blijft als persoon evengoed zijn belasting betalen. Geen goede dag De heer Hofstra (P.v.d.A.), wiens roode fiscale ster den laat- sten tijd zoo snel is opgeklommen, had gisteren geen goeden dag. Zijn uitval tegen de ondernemers, die enkel zouden willen werken, als ze er profijt van hadden, werd eerstens door den heer Teulings (K.Y.P.) onder de loupe geno men. De heer Hofstra, aldus deze afgevaardigde, heeft zelf de nood zaak van kapitaalvorming erkend, dan moet hij ook consequent zijn en de natuurlijke ondernemings lust willen bevorderen. Heeft trouwens de heer Hofstra ook niet in Het Vrije Volk geschreven, dat de arbeiders terecht geen lust hebben in overwerk als het groot ste deel van de baten door den fiscus wordt opgeslokt? En tot overmaat van ramp viel ook de minister zelf zijn partijgenoot af, De ondernemers achtte hij ten onrechte beschuldigd en met den heer Teulings, die een .ministe- rieele pluim voor zijn voortreffe lijke rede in eersten aanleg kreeg, was de bewindsman van meening, dat de natuurlijke prikkel moest blijven. Nieuw tarief Deze belastingherziening be perkt zich intusschen niet tot het bedrijfsleven. Er is ook een nieuw tarief voor de inkomstenbelasting in opgenomen, dat een verlichting van de laagste inkomens inhoudt. Den heer Hoogcarspel (Com.) ging dit laatste niet ver genoeg en de huidige s/panning tusschen loonen en prijzen in aanmerking nemend, had hij als zoodanig ook ongetwijfeld gelijk, aan de regee- ringstafel zit dan echter een man, die helaas neen moet zeggen, om dat ook het huishouden des lands nu eenmaal niet zonder middelen kan dra.aien. Verdienen deed mi nister Lieftinck dezen middag toch al niet, deze herziening kost relatief 120 millioen, ondanks het feit, dat er ook baten zijn en het is alleen de verwachting, dat hier de „cost vcor de baet" uit zal gaan, die dezen voorloopigen ver liespost rechtvaardigt. Qok de engehuwden, uitgeperst in het kader van de Duifscre „be volkingspolitiek") profiteeren van het nieuwe tarief. Een amendement v. d. Feltz (C.H.) wilde deze groep nog verder tegemoet komen. De minister verklaarde een warm hart te hebben voor de vrijgezellen, hij dacht ook nog gaarne aan die tijd terug, hij begreep ook dat deze menschen duur leven en willen sparen, verder dan hij ging kon hij echter niet gaan. Het amendement werd verworpen. Successie-recht. Een van de baten van deze be lastingherziening is de verhooging van het successierecht. De heer Hofstra (PvdA) beproefde nog eens zijn geluk met een amendemqpt, dat verhooging beoogde. De minis ter voelde er echter niet voor, ten zij straks de Vermogensheffing niet zou worden aanvaard. Voorloopig distancieerde hij zich echter van de mogelijkheid om geërfd vermo gen een dubbele aderlating te doen ondergaan en ook hier stapte hij dus niet in het socialistische schuit je van den heer Hofstra. Ook ter andere zijde had de minister ech ter een aanval te pareeren. De heer Feltz (C.H.) wilde het thans gel dende tarief handhaven. Zijn moti veering had ook een principieele grondslag. Hij wilde de ouders niet hinderen bij de zorg voor hun kin deren, ook na hun dood. De minis ter zou hier 9 millioen moeten la ten vallen en hij zei dus weer „neen". De katholieke fractie was verdeeld, de heeren v. Vliet, Derks, Kortenhorst, Sassen, v. d. Weijden, Groen, Lucas en de Kort gingen met den heer v. d. Feltz mee; het amendement werd echter tenslotte toch met 29 tegen 37 verworpen. Voor ook AR, CH, PvdV en St. Ger. De invoering van een weeldeta- rief van 25 voor sommige dien sten en goederen, alsmede de ver hooging van de omzetbelasting met de helft, althans voor sommige ar tikelen, ontmoette geen bijzondere bezwaren. Bij de uitbreiding van de ondernemersbelasting tot de landbouwbedrijven, deed een amenement v. d. Heuvel (A.R.) dat mede door enkele kath. afgevaar digden onderteekend was, een po ging cm het ondernemersloon tot f 3000,vrij te krijgen. De minis ter hield echter ook hier het been stijf. Met den heer Hofstra (PvdA) betoogde hij, dat dit 20 millioen zou kosten, waardoor de onderne mingsbelasting nog minder op zou brengen dan thans, terwijl juist verhooging beoogd werd. De heer Teulings (KVP) bleef toen niets anders over dan overstag te gaan, het amendement werd met 20 te gen 47 st. verworpen. En hiermede was dan de laatste hindernis ge passeerd. Ook dit wetsontwerp werd tenslotte z.h.st. aangenomen. De fiscale reis! In het begin van zijn rede had de minister ook nog de principieele zijde van zijn beleid aangeroerd. Over het uiteindeijk reisdoel van zijn fiscale politiek liet hij zich niet uit. Zijn reisgids was sociale recht vaardigheid en economische doel matigheid. Hij was niet overtuigd, dat de heer v. d. Heuvel e.a. zoo ver van hem afstonden. Op reis zijnde zagen zij het torentje van Voorburg echter al voor de torens van het Kremlin aan! De heer Joekes (PvdA) kreeg verlof om na het Paaschreces te in. terpelleeren over de vele fraudes en knoeierijen, die den laatsten tijd aan den dag zijn gelreden. Prins Bernord begroet zijn gemalin Op reis van Soester- berg naar Zwitser land, kwam Prinses Juliana Maandagmid dag per vliegtuig met prinses Margriet op het vliegveld van Chateau Neuf aan, waar zij werd opge wacht door Z. K. H. Prins Bernard, die zijn vrouw hartelijk begroette. Op den voorgrond de kleine Margriet. DE REDE VAN FRANCO en de tekst der wet op de opvolging zijn in extenso in de Spaansche pers afgedrukt, doch het blad „Ya" welks officieus karakter eens te meer blijkt, is de eenige krant, die commentaar levert. In dit commentaar, dat volgens het AFP, een eigenaardigen defen sieven toon heeft, wordt er de na druk op gelegd, dat het wetsont werp slechts „een nieuwe etappe" in de evolutie van het regime be teekent. Het blad ontkent, dat Franco's stap een-: concessie aan vreemden druk is, of dat de regee ring-Franco met interne moeilijk heden te kampen heeft. Een Spaansch monarchistisch woordvoerder verklaarde te Parijs dat Franco's stap een laatste po ging is om het regiem te redden. In Spaansch-republikeinsche krin gen zeide men, dat de stap bewijst, dat het regiem niet lang meer kan voortduren. Vogens Spaansche monarchisti sche kringen te Lausanne verwacht men, dat Don Juao, de Spaansche kroonpretendent, die zich op het oogenblik te Lissabon bevindt, bin nenkort een verklaring zal uitge ven over het nieuwe wetsontwerp van generaal Franco. Intusschen onthielden zij zich van commentaar op Franco's verklaring. Wel gaven zij uitdrukking aan hun veront waardiging, dat de monarchisten van te voren niet gekend zijn in Franco's actie. Volgens deze monarchisten is Franco's optreden eigenmachtig en gelijk aan een oorlogsverklaring. Men beschouwt het nieuwe wets ontwerp van Franco als een direc- ten aanval op Don Juan's politiek, die een impasse veroorzaakt, welke elke mogelijkheid van een compro mis in de toekomst uitsluit. Volgens deze zegslieden wil Don Juan in Spanje een democratisch bestuur gevestigd zien, dat niets gemeen moet hebben met Franco's totalitair systeem, maar zou kunnen bestaan naast een constitutioneele monar chie naar het voorbeeld van En geland en Nederland. Koningin in de Residentie teruggekeerd H.M. de Koningin is in de Re sidentie teruggekeerd en heeft haar intrek in het Paleis Huis Ten Bosah genomen. Een gemeente-begrooting met batig saldo De gemeenteraad van Warmond keurde met algemeene stemmen de Gemeentebegrooting 1947 goed die het in dezen tijd zeldzame verschijnsel vertoonde van een batig saldo van f 5000. DAGORDER VAN MINISTER VAN OORLOG Aan gedemobiliseerde^ Op last van den Minister van Oorlog is de volgende dagorder door de diverse commandanten ter kennis gebracht van de oor logsvrijwilligers, die Dinsdag zijn gedemobiliseerd: „Op 1 April verlaat gij de gele deren der Koninklijke Landmacht om terug te keeren in de burger maatschappij. Gij hebt ons vaderland goede diensten bewezen door het in het moejUjke tijdperk mogelijk te maken een gewapende macht te vormen, die de Geallieerden be langrijke diensten bewees in de laatste phase van den strijd om de vrijheid en vervolgens mede hielp orde en veiligheid te bewa ren in een nog veelzins ontwrich te maatschappij. Ik betuig u hiervoor mijn dank. Gij hebt het leger iets gegeven, maar naar ik hoop hebt gij in uw vrijwilligen diensttijd ook iets ontvangen, dat u zal helpen een eervolle plaats in de maatschappij in te nemen. Het gaat u allen wel. Nederlandsche pioniers werkten broederlijk samen met de repu blikeinen bij 't opruimen van versperringen in de kali, waardoor de inundatie werd opgeheven in de omgeving van Semarang. ANETA meldt uit Brisbane, dat vier inzittenden van het ver miste Nederlandsche Dakotatoestel, die langs de rivier Ka- therine van de plaats van de noodlanding vertrokken waren. Dinsdag op ongeveer 12 km. van de plaats Katherine door een sergeant van politie zijn gevonden. Het betreft hier de piloot navigator van Nifterik, de telegrafist van Roon en de twee pas sagiers Houniet en Barnaart. Het bericht, dat, naar Maandag werd gemeld, het Nederlandsche hoofdkwartier te Brisbane van den piloot Aemout ontving en waarin gezegd werd, dat zeven personen op de plek van de noodlanding ge zien waren, moet een vergissing zijn geweest. De correspondent van Aneta te Katherine seint, dat vliegtuigen de moeizaam vorderende reddings ploegen, die zich een weg banen naar de Dakota, de richting wijzen. De tocht wordt belemmerd door zware regens. In een interview met den cor respondent van Aneta te Kathe rine heeft de piloot van de veron gelukte Nederlandsche Dakota, van Nifterik, het volgende verteld: LUITENANT NIFTERIK VERTELT „Dinsdagmiddag 25 Maart kort na drie uur in den middag weigerde de eleetrische inrich ting van het toestel. Op dat mement werd de laatste radio boodschap uitgezonden. We wisten, dat we Darwin niet konden halen en de machine ergens aan den grond moesten zetten. Ik slaagde er in voor donker te landen. Onder ons was dicht geboomte, plotseling zag ik heuvelruggen voor mij oprijzen. Ik maakte een buiklanding, terwijl ikzelf alleen in de cockpit zat en de anderen, op alles voorbereid, in de staart. Bij het landen raakten we enkele boomtoppen, waardoor een vleugel afbrak. Afzakkend langs de rivier Donderdagochtend om half ze ven zijn wij vertrokken, op twee vlotten de rivier afzakkend, op elk vlot twee man. Aan levensmidde len hadden wij veertig sinaasappe len en twee blikken geconden seerde melk aan boord. We waren gewapend met twee stenguns en drie pistolen. Teen een van de vele kroko dillen, die we in de rivier za gen, het voorste vlot naderde, schoot ik hem dood met een stengun. Wij hadden twee hon den, Bataan en Sikkie, Bataan was een pointer, die ik bjj mijn vertrek uit Sydney gekocht had. Zondag was Bataan, door dat hij aan de pooten gewond was, heel zwak en daar we bijna niets meer te eten had den, heb ik den hond maar doodgeschoten. Gestroopt en half geroosterd hadden wij vie ren er een kostelijken maaltijd aan. De andere hond, Sikkie, hield 's nachts de wacht. In den middag van den tweeden dag arriveerden we in het Katherine-ravijn. Door dat ik dikwijls boven de streek ge vlogen heb, kende ik het terrein hier. Den tweeden nacht kampeer den we bij het ravijn. Ons moreel bleef goed en wanneer we in den zonneschijn stroomafwaarts dreven, was het soms grappig om te beden ken, dat we waarschijnlijk dood gewaand werden. Een van de vlotten is in een stroomversnelling omgeslagen en verloren gegaan. Houniet is daarbij bijna verdronken, maar kon door Baoaart nog gered worden. We zetten de reis voort op één vlot, dat we, toen we te voet ver der gingen aan zijn lot overlieten. Spiegels om signalen te geven Langs den Westelijken oever van de rivier gingen we in de richting van Katherine. We wierpen het meeste van onze uitrusting weg behalve onze spiegels, waarmee we signalen konden geven en de ge weren. Dien nacht rolden we ons in een dekzeil. De bergen waren verschrikkelijk. We moesten zeer veel klimmen en elke berg kwam uit op een diep ravijn. Tegen den avond van den 29sten Maart wa ren we door gebrek aan slaap en voedsel volkomen uitgeput en werden bij tijden door duizelingen overvallen. De rotsen waren heet en Bar- naarts voeten bloedden, maar we konden niet rusten. Zondag bleven we doorloopen, door struikgewas. Maandajgnacht sliepen we aan den rivieroever, slechts 12 km. van Katherine. Dinsdagochtend vonden we de sporen van een vrachtauto en watermeloenen. We volgden de sporen en toen we de rivier waren overgestoken, vonden we den politiesergeant Smyth". Hoewel de vier mannen veel gewicht verloren hebben en htm voeten en knieën ge schaafd zijn, zullen zjj volgens dr. Alderman van het zieken huis in Katherine, met rust- houden en medische behande ling spoedig weer beter zijn. Drie schers dagen Athene KONING GEORGE van Griekenland is Dinsdagmiddag om 14.30 plaatselijken tijd aan een beroerte overleden- Onmid dellijk daarna is zijn broeder Kroonprins Paul tot Koning uitge roepen. Terstond na het hekend worden van den dood van Koning George werd het Grieksche kernkabinet naar het paleis ontboden. Eerst anderhalf uur na het overlijden werd de doodstijding door mid del van bulletins aan de bureaux der dagbladen aan de bevolking hekend gemaakt. Een groote me nigte verzamelde zich bij het pa leis, dat voortdurend door offi- cieele personen werd bezocht. Koning George bereikte den leef tijd van 56 jaar. De koning is, toen hij na een be spreking met den minister van on derwijs in het paleis was terugge keerd, onwel geworden. Hij ging naar zijn slaapkamer, waar hij om een glas water en een handdoek vroeg. Door een duizeling bevan gen, ging hij op bed liggen. Slechts een paar hoffunctionarissen waren aanwezig. Generaal Melas, adjudant des konings, trof den koning stervende in zijn slaapvertrek. Een ijlings ontboden arts kon slechts den dood door hartverlamming constateeren. De koning was lijdende aan angina pectoris. Het kabinet heeft besloten, het lichaam van den koning te balse men en op te baren. Dinsdagavond luidden de kerk klokken te Athene. Levensbeschrijving van den koning. Koning George van Griekenland was in September 1946 na 51/2 jaar ballingschap weer op den troon ge komen. Dit was de tweede maal, dat hij na een ballingschap de kron terugkreeg. Koning George, die een achter kleinzoon van Koningin Victoria van Engeland was, volgde in 1922 zijn vader, koning Constantijn, op. In 1917 had hij op grond van een ultimatum der Entente het land met zijn vader moeten verlaten. Daar hij in de Russische garde gediend had, werd hij gepasseerd en de regeering aan zijn jongeren broer Alexander overgedragen. Na den dood van Alexander in 1920 en na het aftreden van koning Con stantijn in 1922, regeerde koning George een jaar lang een perio de van onrust, gekenmerkt door een mislukten opstand der rechter vleugel onder generaal Metaxas. Toen de republikeinen zich in 1924 te Athene van de macht meester maakten, verliet hij het land. Zijn ballingschap bracht hij groo- tendeels in Engeland door, totdat hij in November 1935, nadat het Grieksche volk voor de monarchie had gestemd, den troon weer be steeg. Zijn regeering duurde 5'/2 jaar tot April 1941, toen hij door de invasie der Duitschers gedwon gen werd zijn land wederom te verlaten. Koning Paul 'I van Griekenland is gisteren len paleize door den hoogsten geestelijken gezagsdra ger van de orthodoxe kerk, Aarts bisschop Dameskinos, beëed'igd. Alle leden van ht kabinet waren aanwezig, evenals vele parle mentsleden. Koning Paul heeft den volgen den eed afgelegd: „In naam van de Allerheiligste Drie-eenheid zweer ik den godsdienst te be schermen, de grondwet te eer biedigen en de vrijheid en inte griteit van Griekenland te ver dedigen". De eed werd afgeno men door Aartsbisschop Damas- kinos. De eerste minister, Maximos, bood den nieuwen koning het ontslag van het kabinet aan en ontving opdracht een nieuwe regeering te vormen. In een boodschap aan 't Griek sche volk zeide koning Paul: „Wij zien ons voor een strijd geplaatst, waarbjj het om ons bestaan, onze onafhankelijkheid en onze vrij heden gaat. Eensgezind zullen we hem tot een goed einde brengen". Voor geheel Griekenland zal het heden een rouwdag zijn. Voor het hof geldt drie maanden zware en drie maanden halve rouw. In zijn eerste radioboodschap deed koning Paul een beroep op het volk zich te vereenigen. Ons eeuwig land, zoo zeide hij, roept ons op voor den strijd voor vrij heid en onafhankelijkheid. De begrafenis van koning George zal Zondag plaats vinden te Tatoi. Op het tijdelijk hoofdkwartier der V.N. te Lake Success hingen de vlaggen van 55 landen half stok in rouw voor den overleden Griekschen koning. voordat de Duit- bereikten, wist hij naar Kreta te ontkomen. Na drie dagen zwerven door de bergen, achtervolgd door Duitsche para chutisten en overnachtend in holen en schaapherdershutten, slaagde koning George erin Egypte te be reiken. Later ging hij weer naar Engeland. In September 1946 stemde het Grieksche volk weer voor de mo narchie, ditmaal met een meerder heid van 69 pet., zoodat koning George weer naar zijn land terug keerde. Koning George werd 20 Juli 1890 geboren. In 1921 huwde hij Eliza beth, de oudste dochter van koning Ferdinand en koningin Marie van Roemenië, welk huwelijk in 1935 werd ontbonden. Het huwelijk bleef kinderloos. De laatste uren van koning George Omtrent de laatste uren van koning George wordt gemeld, dat hij Maandagavond nog een film voorstelling van de Engelsdhe ambassade bijwoonde. Hij zou zich echter al eenige dagen niet wel gevoeld hebben. Dinsdag middag om half twee stond hij van tafel op, omdat hij ongesteld werd. Hij begaf zich naar zijn slaapkamer, vroeg een glas water en was enkele oogenblikken later overleden. De nieuwe koning Paul van Grie kenland, broeder van den over leden koning, werd in 1901 gebo ren en huwde in 1938 prinses Frederika Luise, dochter van den hertog van Brunswjjk. Uit dit huwelijk werden drie kinderen geboren: prins Constan tijn, geboren Juni 1940, die thans kroonprins wordt, prinses Sophia, geboren in 1938, en prinses Irene, in 1942 te Kaapstad geboren. Prin ses Irene heeft generaal Jan Smuts, eerste minister van Zuid-Afri ka, tot peetvader. 4 De 45-jarige koning Paul is de zesde Grieksche monarch in de 117 jaar, sinds Griekenland, na van Turkije onafhankelijk te zijn ge worden, tot koninkrijk werd uit geroepen. De Aprilmop in Eindhoven Niet alle Eindhovenaren heb ben de Aprilmop van het Eind- hovensdh Dagblad als zoodanig herkend en kunnen apprecieeren. Eenige personen hebben 's nachts een steen door de ruilen van het bureau van genoemd dagblad ge gooid. Er zou bij dezen steen een briefje gevoegd zijn met het op schrift. „Dit is nu atoomsplitsing". Volgens de „Tijd" verkeeren de staatsfinanciën in een dergelijken zorgwekkenden toestand, dat mi nister Lieftinck bij de nieuwe be grooting enorme bezuiniging zal eischen. Mgr. Huibers, de Bis schop van Haarlem, gaat in de 2de helft van April een bezoek brengen aan Z. H. den Paus te Rome. De Groote Vier hebben in een geheime bijeenkomst de kwestie van de Duitsche herstelbetalingen bespro ken, er is nog geen overeenstem ming bereikt. Een Amerikaan- sche senator wil Rusland buiten de V.N. sluiten, als zij er op staat het werk door het veto te blijven be lemmeren. De Commissie voor de atoomenergie heeft het Fransche compromisvoorstel aangenomen. Trygve Lie, de secretaris-generaal van de V.N. heeft verklaard, dat er momenteel geen gevaar voor oor log in de naaste toekomst bestaat.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1947 | | pagina 1