Nie Comm EXPORTMOGELIJKHEDEN VOOR DEN LANDBOUW aBBBlK r PIMPEL GAAT IN PENSION JAG. 4 NIEUW NOORDHOLLANDSCH DAGBLAD Vrijdag 4 April 1947 Prins Bernhard niet naar Athene ft Advertenties FLINKE ARBEIDER Een blondeering Joh. Kalksma Aan de R.K. Fröbelscholen 3 fröbelonderwijzeressen Jkvfekte^Jbordxq mek plezicr.rtviariklMfukM: Noordhollandsch Dagblad een ervaren stoker een leerling stoker V.. J N.V. Noorder Bank Alkmaar Kantoorbediende een kantoorbediende J f N VUILPOEDERS voor koeien -J Thans kunnen wij aanbieden: H. HAVIK, TE KOOP: H. KOSTELIJK Beste zware WERKPAARDEN WIJ Naar BULTHUIS ook voor BULTHUIS S. KROM N.V., Alkmaar EENIGE FLINKE MEISJES PERFECTE NAAISTERS St. Agnesschool tijdelijke onderwijzeres J Vanaf heden DAGELIJKSCHE BLOEMENMARKT Heesters, vaste planten en kamerplanten V De Econoom bij G e s s I e r - Schagen DISTRIBUTIEDIENST BEEMSTER Voor de Paaschdagen SLAAGT U ZEKER L. B O L T E f Ons gri feest Het bedrijfsleven in het algemeen en het agrarisch bedrijfsleven in het bijzonder heeft in den tegenwoor- digen tijd met veel moeilijkheden te kampen. In zijn causerie, die de secretaris van den Landbouw, afd. Akkerbouw te Den Haag, de heer Smeenk, voor de Vereeniging van „Akkerbouwer Beemster, Schermer en Purmer" te Midden-Beemster heeft gehouden, werd uiteengezet, hoe deze moeilijkheden kunnen worden overwonnen. De concurrentie met andere lan den is hiervoor wel een van de be langrijkste factoren. Nederland moet afzetgebieden vinden voor veredel de producten, zooals pootaardappe- len. Hierbij moet echter worden zorggedragen, dat er geen overpro ductie ontstaat, waardoor een prijs- val niet alleen mogelijk is, maar ook groote kans maakt. Wij moeten ons werpen op de veredelingsproductie, die ons dan in staat stelt het mono poly op de internationale markt te behouden. Vooral het agrarisch be drijf neemt een uiterst belangrijke plaats in bij onze export. Den laat- sten tijd bestaat deze voor meer dan de helft uit landbouwproducten. De Nederlandsche landbouw moet zich hierbij zooveel mogelijk aan passen aan de gewijzigde omstan digheden. In Amerika bijv. is men gedurende den oorlog verschoven van de graan- naar de vleesch- productie, waardoor onze vroegere afnemers onze concurrenten zijn ge worden. Wij moeten zoeken naar nieuwe exportmogelijkheden. Daar toe is een afdoende exportpropa- ganda verplicht, die onze producten op de buitenlandsche markt be kendheid moet geven. Om even- tueele knoeierijen te voorkomen is voorts ingesteld een „Kwaliteits- contrólebureau", dat er angstvallig voor waakt, dat minderwaardige producten buiten de landsgrenzen komen. Niet alleen Nederland, maar vrij wel alle landen staan voor een prijs- val. De oplossing hiervoor kan het Internationaal Landbouw Steunfonds zijn, op dezelfde leest geschoeid als Dr. Louwers dat hier in Nederland heeft georganiseerd. De taak van dit fonds is, om daar waar behoefte is ontstaan zoo krachtdadig moge lijk in te grijpen. De opgave om de moeilijkheden te beperken is bij lange na niet ge makkelijk te noemen, doch de noodzakelijkheid er van is des te grooter. Discussies. In het debat, dat vervolgens werd gehouden, kwamen nog enkele in teressante bijzonderheden aan het licht. Het mag bekend worden ge noemd, dat Rusland en Argentinië botweg hebben geweigerd, om mee te doen aan het Intern. Landb. Steunfonds. Ook de Vereenigde Staten voelen hier weinig of niets voor. Amerika doet echter wèl mee, wanneer de internationale prijsval komt! De bezuiniging, die de regeering kan toepassen, kwamen o.m. hier op neer, dat de regeering geen land bouwmachines zou moeten impor teeren. De heer Smeenk lichtte ech ter toe, hoe deze machines zich zelf betalen door een hoogere productie en gaf dus terecht als zijn meening te kennen, dat het wèl nuttig is om landbouwmachines uit het buitenland te betrekken. De pensioenregeling voor de ar beiders is nu in orde en binnenkort zal hieromtrent een wetsontwerp worden ingediend. Het ligt in de verwachtingen, dat deze regeling per 1 Mei a.s. in werking treedt. MARKTOVERZICHT Weinig handel SCHAGEN Reeds spoedig bleek, dat op deze Witte Don- derdagmarkt aanbod en vraag wel zeer ongelijkwaardige grootheden waren De meeste veehouders brengen, omdat zij zeer ernstige moeilijkheden tengevolge van de al te krappe veevoederpositie vreezen, een meer dan normaal aantal runderen ter markt. Het is dan ook nog een open vraag, wat wel het beste zal zijn: de koeien thans voor een vermoe delijk lageren prijs af te zetten dan zij medio Mei zullen opbren gen, dan wel ruwvoeder aan te koopen tegen den huidigen exor bitant hoogen prijs. Ondanks het nadeel daaraan verbonden, zou den wij hel eerste toch preferee- ren en vele boeren blijkbaar met ons. Het behoeft echter geen betoog, dat door hetzelfde enorm voed seltekort de anders om dezen tijd gebruikelijke kooplust zeer ern stig gedrukt wordt. Bovendien maakt het schrale weer van de laatsle weken het niet waarschijn lijk, dat het vee spoedig in de weide kan. De prijs voor versche koeien was dan ook f 400 tot f 650, voor de gelde f 325 tot f 425. Van het flinke aantal biggen was er te half 12 nog niets verkocht. Ook met de schapen liep het vandaag uiterst traag. Voor de eerste maal zagen we lammeren bij de scha pen. Voor deze stelletjes, een jomig schaap met een lam, werd f 70 a f 85 betaald. Voor fok schapen was de prijs f 60 tot f 90, voor overhouders f 45 tot f 65. Dat het in de dagen voor Pa- schen was, gaf evenwel het ver loop der pluimveemarkt weinig verandering. De meeste kippen konden slecht geplaatst worden. Voor f 12, den prijs die een han delaar verleden week voor een koppel join-ge patrijzen maakte, kon hij vandaag geen kip kwijt. Konijnen waren al evenmin erg gevraagd, maar de prijs blijft nogal stevig, ml. f 8 tot f 12. Voor hanen werd f 4 tot f 6, voor oude kippen f 4.50 gemaakt. Wederom viel het zeer groote aanbod paar den op. Evenals vorige week was het handelsverloop matig, maar prijs houdend. R.K. BEGRAFENISVEREEN „ST. PAULUS" WAARLAND Woensdag 4 April hield bovengenoemde ver eeniging haar jaarvergadering in het café W. Jonker. De voorzitter, de heer Jac. Hoebe, wijde in zijn openingswoord eenige woorden aan het 12%-jarig bestaan der vereeniging Uit het jaarverslag stippen wij aan, dat het ledental nog steeds vooruitgaande is en thains 564 betalende leden telt. Verder dat 7 leden overleden zijn, waaraan de vereeniging de laat ste eer heeft bewezen. Elk lid, dat daarvoor in aanmerking kwam, heeft 3 a 4 maal een draagbeurt vervuld. Het financieel verslag, dat een optimistisch geluid gaf, werd nagezien door de hfieren P. Kok en G. Poland. Rekening en bescheiden werden in orde be vonden. Bij de bestuursverkie zing werd de heer G. Moras her kozen. Besloten werd om ook in dit jaar voor elk lid dat komt te overlijden een H. Mis te laten opdragen. Tijdens de rondvraag werd door den heer A. Groen Az. gevraagd of 't niet mogelijk was om vaste dragers aan te stellen. Dit werd breedvoerig besproken, doch aangezien dit belangrijke verhooging van contributie, die thans 50 cent per lid van 18 jaar en daarboven per jaar bedraagt, met zich zou meebrengen, werd besloten het beurtdragen te hand haven. De voorzitter brengt eenige woorden van hulde en dank aan den leider en voorlooper der ver eeniging, voor alles wat deze ge durende 121/a jaar in het belang der vereeniging hebben gedaan en voor de voortreffelijke wijze waarop zij de begrafenissen re gelden. Hierna sluiting. STOMPETOREN De Scher mer Gemeenschap organiseert in de week na Paschen, in de zaal van den heer A. Kamsteeg, een „Indische week", teneinde meer dere bekendheid te geven aan land1 en volkeren van den Archi pel. Het Indisch Instituut te Am sterdam (het voormailg Koloniaal Museum) heeft mooi materiaal voor een expositie ter beschikking gesteld, die op 9 en 10 April over dag door schoolkinderen wordt bezichtigd, des avonds door vol wassenen. Op 9 April is de ten toonstelling 's avonds om 7 uur geopend en zal er om 8 uur een lezing met lichtbeelden gehouden worden over „Een reis door Java", op 10 April is de tentoonstelling eveneens om 7 uur geopend en vimdt om 8 uur een filmvoorstel ling plaats: „Flitkfen uit het Indi sche volksleven". Lezingen en rondleiding zijn in deskundige handen, nl. van ir. G. de Mol, oud- iinspecteur van het landbouw onderwijs in Indië. HARENKARSPEL. Een groot aantal gencodigden had gehoor ge geven aan den oproep van B. en W. om Dinsdagmiddag ten raad- huize dén heer A. van Dijk in een officieele bijeenkomst te huldigen. In de smaakvol versierde raads zaal heette Burgemeester H. Nolet allen welkom, in t' bijzonder den jubilaris en diens echtgenoote. Hij memoreerde het vele door den heer van Dijk in het belang der gemeente en de gemeentenaren ge daan. De heer van Dijk heeft zich in den loop der jaren doen kennen als een eerlijk en plichtsgetrouw ambtenaar, die met toewijding zijn werk heeft verricht. Na het ver laten der lagere school op de se cretarie gekomen, heeft hij zich onder leiding van wijlen den heer Dam opgewerkt tot een volwaardig ambtenaar. De reep over zijn werk heeft zich verbreid tot ver over de gemeentegrenzen. Als blijk van er kentelijkheid overhandigde spre ker hem namens de gemeente Ha renkarspel een enveloppe met in houd. Namens de gemeenteambte naren sprak de secretaris, de heer Kalb, die den heer van Dijk schetste als een bescheiden mensch en een goed collega, hem als blijk van waardeering een boekwerk aanbiedende. De oudste wethouder de heer Joh. Dekker, overhandig de den jubilaris het geschenk der inwoners van Harenkarspel, be staande uit een prachtig radiotoe stel. Hij schilderde de heer van Dijk als een goed mensch. Als oud-chef en oud-collega spreekt vervolgens Burgemeester Essing van Blokker, die den jubi- aris een voorbeeld noemde van een plichtsgetrouw en toegewijd ambtenaar, iemand die de hulde, hem hier gebracht, wel tenvolle heeft verdiend. Vele jaren en da gen, maar vaak ook nachten, heeft hij met hem mogen samenwerken en altijd was de heer van Dijk een goed collega, cp wien men kon bouwen en vertrouwen. Wan neer hij met weemoed vaak terug denkt aan de jaren, dat hij nier in Harenkarspel mocht werken, dan is dat in hoofdzaak gekomen door de innige band' die hem steeds met den heer van Dijk heeft verbonden. Als blijk van hoogach ting bood spreker den jubilaris een ware bloemenschat aan. Nadat ook wethouder Burger den heer van Dijk had gehuldigd, sprak c'e Directeur van den voormaligen Distributiekring Harenkarspel, de heer Kant, dank brengende voor de vriendschappelijke samenwerking hem namens het personeel een prachtig boekwerk aanbiedende. Het hoofd dier O. L. school, d'e heer Broersma huldigde den jubi laris als de man van financiën en onderwijs, terwijl de heer van der Oord dank bracht voor de steeds spontaan verstrekte hulp. Zicht baar ontdaan danlkte de heer van Dijk de sprekers. Van de gelegen heid om den jubilaris geluk te wenschen, werd door velen uit de gemeente en de wijde omgeving gebruik gemaakt. Het is voor dezen bescheiden en plichtsgetrouwen ambtenaar, die inderdaad de hoog achting van allen ten volle heeft verdiend, zeer zeker een onverge telijke dag geworden. Voorhistorische hagedis ontdekt Uit Belgisch-Limburg wordt de ontdekking gemeld van een voor historische maashagedis, bekend onder den wetenschappelijken naam Mosasaurus Giganteus. De overblijfselen, door een arbei der in een reusachtig mergelblok ontdekt, bestaan uit een reusach tig kaakbeen, een dertigtal wervel beentjes en een strottenhoofd. De conservators der museau van Has. selt, Luik en Brussel stelden ter plaatse een onderzoek in en ver klaarden, dat deze maashagedis een uitgestorven reptielsoort is, die zich aan het einde van de krijtperiode in de zeeën van West-Europa op hield. De eerste fossiele overblijfselen van deze maashagedis werden in 1770 nabij Maastricht, 10 km. van de huidige vindplaats ontdekt. Men vond toen den bijna volledige schedel van een Mosasaurus, die ongeveer 15 meter lang moet zijn geweest. Rentebijschrijving spaarbankboekjes De Rijkspostspaarbank deelt me de, dat ter bijschrijving van de ren te tot en met 31 December 1945 thans kunnen worden ingezonden de boekjes van inleggers, wier fa milienaam begint met de leters A, B, E, I, O, U en Y, en tevens de boekjes van degenen, wier familie naam begint met de letters C of D. Voor de boekjes van vereenigingen zal te zijner tijd een afzonderlijke oproep worden gedaan. Volgens inlichtingen uit de naaste omgeving van de Prinse lijke Familie in Zermalt, zullen Prins of Prinses waarschijnlijk niet persoonlijk naar Athene rei zen om de begrafenis van Koning George van Griekenland bij le wonen. De mogelijkheid bestaat, dat een bijzondere afvaardiging van het Koninklijk Huis naar Athene gaat. H.M. de Koningin heeft bij monde van haar adjudant, lt. Ier zee eerste klasse H. A. W. Goos- s.ens, aan den Griekschen gezant te 's-Gravenhage, den heer C. Collas, haar deelneming betuigt bij het overlijden van Koning George van Griekenland. De kist met het stoffelijk over schot van Koning George is van daag, gewikkeld in de koninklijke vlag en bedekt met een karmo zijnrood kussen met een gouden kroon, van het paleis naar de kathedraal in Athene, waar het lichaam drie dagen op een praal bed zal liggen, overgebracht. Aan het hoofd van den stoet ging Aartsbisschop Damaskinos met de hoogere geestelijkheid. Koning Paul lj^p achter de kist, terwijl de ovenge leden der kon. LANGENBIJK, 4 April. 9400 kg roo- de kool 18; 44000 kg gele kool 16; —11.90; 10800 kg uien 8.40—16; 19000 42000 kg Deensche witte kool 11.70 kg bieten I 8.-, II 5.70; 2000 kg wit lof 45.-. BEURSPRAATJE Terwijl aan den vooravond van de feest- en vacantiedagen de Effectenbeurs meestal lusteloos is, was dit Donderdag geenszins het geval. Er was goede publie ke belangstelling, daarbij open baarde zich flinke vraag en de stemming kon uitgesproken vast worden genoemd, voor enkele aandeelen zelfs bepaald willig. De hoofdkoersen, welke tot stand kwamen, waren algemeen hooger en in verscheidene gevallen aan merkelijk hooger. In het bijzonder werd de aan dacht getrokken door de Philips- aandeeien, waarvoor bij een vori- gen prijs van 347 een hoofdkoers van 360 tot stand kwam, klaarblij kelijk in verband met geruchten dgt het Philipsconcern kapitaals- vergrooting zou overwegen. Ook de andere toonaangevende industrie- aandeelen waren belangrijk hooger. Voor de Leveraandeelen kwam 'n hoofdkoers tot stand van 261; voor Van Berkel van 131 bij een vorigen koers van 127V«, en van A.K.U. van 158'/! bij een vorigen prijs van 153 3/4. Ook Koninklijken waren aanzienlijk hooger en voor dit fonds werd bij een vorigen prijs van 398 de hoofdkoers vastgesteld op 406. De scheepvaartaandeelen waren eenige punten beter; in het oog springend was de stijging van koninklijke boot, waarvoor de hoofdkoers werd vastgesteld van 204. Ook de cultuuraandeelen wa ren beter, maar hier waren de voordeelige koersverschillen min der sprekend. Toen de vrije handel een aanvang nam, ontwikkelde zich in verscheidene fondsen een opge wekte handel. Olies stegen tot 410, Lever Unie tot 264, en' A.K.U. tot 159'/! Van Berkel tot 135. Van de scheepvaartaandeelen gingen Ja- panlijnen naar boven tot 143'/i en Scheepvaartunie tot 166'A, terwijl ook de cultuurfondsen nog een nei ging tot oploopen aan den dag leg- den: Weliswaar trad tegen het ein de van de markt een kleine ver zwakking in, maar aan het einde waren de koersen toch in alle sec ties belangrijk boven die van giste ren. De bankaandeelen waren wei nig veranderd, ongeveer prijshou dend, Handelmaatschappij steeg tot 131, van de cultuurbanken waren Koloniale Bank en Indische Bank beter. De minder courante indu- strieaandeelen waren eveneens goed gedisponeerd. De beleggingsmarkt was kalm. De Nederlandsche staatspapieren waren prijshoudend; niet noemens waardig veranderd. Dit gold zoo wel voor de jongere leeningen als voor de oude schuld. De affaire in pandbrieven en gemeentelijke en provinciale obligatiën bleef van xalmen aard. Ook de omzetten in Amerikaansche fondsen waren niet groet. De koersen waren weinig veranderd, of eerder een fractie beter. Prolongatie 2 1/4 procent. Den 5en April hopen onze geliefde kinderen J. Keisper A. M. Keisper-Vrijhoef hun 12Vs-jarige echtveree- niging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wensch van hun liefhebbende ouders: W. J. Vrijhoef J. Vrijhoef-Dekker Zusters en Zwagers: E. J. Zendveld-Vrijhoef G. Helmich F. Helmich-Keisper 2e Tuindwarsstraat 14, Alkmaar Een nette R.K. Huishoud ster gevraagd in een moe derloos gezin; hulp aan wezig. A. G. KLAVER, Slootgaard bij Waarland Harenkarspel. BOUWBEDRIJF ALKMAAR B.z.a.: net R.K. dagmeisje 15 jaar. Mej. Verbruggen, N. Niedorp 245 B. B.z.a.: net persoon voor incasseerder of wisselloo- per. Adres: C. Heerschap, Ranonkelstr. 28, Alkmaar Terstond gevraagd: flinke Bakkersbediende of Half was. Adres: J. v. d. MO LEN, Brood- en Koekbak- kerij, Egmond-Binnen, Abdijlaan 57. Coöp. Zuivelfabriek „NIEUW LEVEN" 'T ZAND N.H. vraagt voor spoedige indiensttreding een voor de kaasmakerij. Aanbiedingen ten kantore van de fabriek. Te koop aangeb.: 2-pers. heerentoilet m. parfume riekastjes en 2 scheer- stoelen. Adres: St. Bosse- straat 65, Den Helder. Te koop aangeb.: wegens overcompl.: Een in goeden staat zijnde lichte Motor fiets met prima banden. Bij P. BEKKER, Kerkweg 31, Waarland. TELEFOON 3055 AANGEBODEN: WITLOFWORTELEN door K. WAGENAAR, A 45 Heerhugowaard. PUIK HOOI TE KOOP. P. DE WIT, Eierland Texel. Tel. 15. Te koop: 2000 KG VOER- BIETEN bij B. v. d. HEY- DEN, Berkmeer, Heer hugowaard. Pl.m. 10.000 KG „groen- kraag"-voerbieten. J. KOMMER, 335, Broek op Langendijk. Te koop: beste een-jarige Aardbeienstekken (Amezone), groote en kleine afname. Prijs billijk. Adres: M. GENET, Duin weg, Stolpen Schagerbrug. Te koop: 700 kg. Eerste lingen, m. 25-28, vorstvrij C. Eeken, Harselaarsweg B 224, H.H. Waard Noord. Te koop: ong. 2000 ver- speende Bloemkoolplanten a 8.per 100 en 10.000 jonge Slaplanten (Jan. ge zaaid) a 3.50 per 1000. P. GROOT, De Weel 139 te Oude Niedorp. Te koop: 500 KG Bevelan ders 528 A en 500 KG Schotten 528 A. A. GROEN J. Glijnisweg H 92, Heer hugowaard. Te koop: lange witte jurk met onderjurk en taschje en een korte jurk voor bruidje of aannemeling. Th. Prinse, Stuartstraat 15 Alkmaar. TE KOOP: KANARIES; mooi zingende mannen; ook nog enkele popjes. Kènnemerstraatweg E 166, Alkmaar. WONIN GRUIL. Zonnig buis. Rijksweg grens Hei- looLimmen; 2 kam. en- suite, vestibule, gang, keu- Sen, 3 sl.k., v. en a. tuin en schuur. Huur 4.50 p. wk. voor woning te Alkmaar. Br. onder no. 11408 bur. bur. van dit blad. door ons toegepast, is onschadelijk voor Uw haar. MAISON Hoogstr. 4, tel. 4453 te Alkmaar worden gevraagd: Salaris volgens rijksregeling Brieven aan de Eerw. Overste Oudegracht 204, Alkmaar Aan de Zuivelfabriek NEERLANDIA te Stompetoren wordt gevraagd: en Sollicitatie's zoo spoedig mo gelijk ten kantore in te dienen vraagt een Kennis van boekhouden gewenscht. Sollicitaties schriftelijk in te dienen. te Aan de Zuivelfabriek NEERLANDIA Stompetoren wordt gevraagd: (M. of Vr.) Mulodiploma gewenscht Sollicitatie's zoo spoedig mo gelijk ten kantore in te dienen N.V.VRIESIA v.h.JAN DE VRIES, Alkmaar Diverse AMEUBLEMENTEN tegen ver bene den factuurprijs, o. a.: Diverse Eng. slaapkamers met 3-d'eurskasten, gr. toogledikanten, compleet f 590; zeer mooie Engelsche huiskamers alles voor-oorlogsch, compleet f 825Eng. bankstel, compleet f 275; zeer mooie blank-eiken huiskamer, iets moois, f 625; groote Eng. boekenkas ten f 198; mooie divans, geheel op singels en veeren, sfroomlijnmodel, iets aparts, f 145 en f98; 1 Lacóe slaapkamer met spiraal en toilet, compleet, doch niet modern f245; compleete huiskamers vanaf f365 tot en met f685; 1-pers. ledikant met spiraal f45; 1 mooie electr. pick-up in salonkast f 95; 2 clubs, 4 stoelen, geheel stroomlijn f 350; 1 stofzuiger slee model f59; mooie eiken hangklokken f47,50; schuif tafels f 32,50; 2 mooie clubs f 100; divanbeö f 57,50; mooie kindercommode f65; haardfauteuils f62,50; 2 clubs f 57,50; 1 mooi eiken fauteuiltje f 47,50; 4 eiken stoelen, leerbe'kleeding f60; 4 stoelen eiken met plu che f65; 6 stoelen met pluche f68; 1 mat f27,50; loopers cocos f85; tafelkleeden f30; overgordijnen f 60; nachtkastjes f 17,50; linnenkasten f 60; 2-pers. opklapbedcen f 125; 1 kcffergramofoon f 40; 1 schrijf machine, klein defect, f115; schrijfbureaux, massief eiken f185; eiken dressoirs f115; theemeubels, buik model met stukwerk f69; zeer mooie mahonie huis kamers, bestaande uit groot dressoir, schuiftafel, 2 clubs en 4 stoelen, iets moois f 845; 1 prima radio toestel f 147,50, enz. enz. Onze collectie is geheel vrijblijvend te bezichtigen Clientèle worden beleefd verzocht goed op mijn ingang te letten, want met de zaak naast mijn deur, heb ik niets meer uitstaande. Beleefd aanbevelend, GROOTE OOST 3, HOORN, TELEFOON 4529 Een grondfreesmaeh., 7% P.K., 70 cm. werk- breedte, ook ingericht om te ploegen; een benzinemotor, 5 P.K. en een pomp. Alles in prima staat. Adres: Gebr. Laan, Zandersloot E 35, Heilik). ZUID-SCHARWOUDE Telef. 518—K 2260 Heeft te koop: van 4 tot, 7 jaar en ook 4 mooie landbouwtuig- paarden van 4, 5, 5 en 7 jaar, waarvan 2 Olden'o., 1 Geldersch en 1 van Fr. ras. Allen onder ga rantie, desgewenscht op proef. 2,69 3,25 5,23 2.16 1,27 zorgen voor Paasch voor ieis extra's! Diepvries: Rabarber m. suiker 1,42 Bloemkool per kg. 2,48 Spercieboonen, p. kg. 2,10 Bramen op suiker per pond Kersen op suiker per pond Perziken op suiker, per pond Pruimen op suiker, per pond Spinazie per pond Paaschpudding, 4 pak 80 ct. Pracht goudreinetten per kg. 1,33 Zw. bessensap, p. 1. 2,18 pl. 20 Spreek met TUINMAN en 't komt in orde. Telef. 505 9 Naaigarens O Rijggaren Stopzijde Maaswol 9 Drukkno°pen 9 Pick-Pack knoOpen Linnen knoopen 9 Fantasieknoopen 9 Breinaalden Haaknaalden 9 Veiligheidsspelden 9 Bandsoorten Veters Breiboekjes Strijkpatronen Ceintuurs Jongensriemen 9 Heerenriemen Kraagjes Oplosbaar verband Machinezijde en nog veel meer ar tikelen, die zoo dage lijks neodig zijn. Langestr. 98, Hoogstr. 98 ALKMAAR Telef. 2905 CHEM. WASSCHERIIJ en VERVERIJ vraagt: die het vak chemisch strijkster willen leeren. Lft. 1525 jaar. Tevens kunnen er eenige geplaatst worden. Goed beginsalaris en goede vooruitzichten. Persoonlijke aanmeldingen: FABRIEK SCHERMERW. 84, ALKMAAR Gevraagd aan de te Alkmaar een Indiensttreding zoo spoedig mogelijk Brieven aan de Eerw. Overste der Zusters van O. L. Vrouw, Oudegracht 204 Alkmaar weer de KRAANBUURT bjj de Vischmarkt Ruim gesorteerd in: Leeren schooltasschen boodschap- tasschen - beugel- en reistassehen nieuwste modellen handtaschjes dubbele fietstasschen regenpijpen portemonnaies portefeuilles rijbewijs-étui's schaartjes.etui's rubber borsteltjes horlogebandjes spiegeltjes en kammetjes inleg, zooltjes riemen voor naaimachi nes veters schoensmeer, enz., TELEF. 338 Uitreiking toeslagkaarten wegens bijzonderen arbeid, zeep vuilen arbeid en zeep melkers, voor de 5e en 6e periode (13/47/6 '47). tegen overlegging van de stamkaarten van de betreffende personen. WEST-GRAFTDIJK: 8 April 2—4 uur DE RIJP: (bewoners van De Rijp, Graft en West- Beemster) 9 April 912 uur letters AK, 1 3.30 letters LZ. OUDENDIJK: 10 April 9,30—11,30 uur. BEETS: 10 April 1,30—3.30 uur OOSTHUIZEN: 11 April 9,30—12 uur letters A—K, 13,30 uur letters LZ GROOT-SCHERMER: 16 April 912 uur DRIEHUIZEN: 16 April 1,304 uur Z.O. BEEMSTER: 17 April 9,3012 uur letters AK, 13,30 uur letters IZ MIDDEN-BEEMSTER: 18 April 912 uur letters A-- G, 14 uur letters HN. MIDDEN-BEEMSTER: 19 April 911,30 uur letters OZ. bij de FIRMA SCHAGEN 63. Toen het ergste voorbij was, keek ze woedend naar boven. Ha, daar zat de on- verlaaj, die haar dat gelapt had! Mijnheer Pimpel keek n.l. net nieuwsgierig over de balkonleuning, om te zien, wat er gebeurd was. Toen hij in het woedende en in elk geval weinig vredelievendegezicht van mevrouw Van Ribbenspek keek, begreep hij er alles van en probeerde eenige ver ontschuldigingen te stamelen. 64. De als steeds onverstoorbare gemoeds rust van mijnheer Pimpel deed het hoofd bestuur van „Het vredesduifje" echter stoomen van woede. Mevrouw van Rib benspek pakte haar stoel op en slingerde die naar boven. Het lichte stoeltje wentel de door de lucht en bleef toen precies om mijnheer Pimpels hals hangen. Dat was te veel. Hoofdredacteur I rayonredacteur: Directeur: E. J. Abonnementsprijs kwartaal; 1.20 incl. incasso. Adv.- 13 c. p. mm.; mini in alle edities 26 minimum 4.-; F p. mm.; in al'e e DASCHEN is ons f Het feest der Ve Niet alleen een de: waarheden van ons maar tevens alshistc eerste en het sterkst dit geloof. In onsterfelijke h« Hij in den vroegen nn Graf opgestaan. Uit en daardoor leverde onweerlegbare bewij Godheid en van Zijn Was Christus niet ware ons Geloof ij del Hij is verrezen ei aan Petrus en aan d meer dan vijfhonderd gelijk, aan Jacobus, a telen, aan Paulus, zoo; der Volkeren 25 jaai dood getuigde. De Verrijzenis bev heid van den Zoon va verschijningen bewij2 rijzenis. Zonder veel moeite schriftverklaarders e Jezus' Verrijzenis kundig feit bewijzen het bewijs leveren vat van het fundament v De Verrezen Chris' ander fundament da ander fundament da: dan Zijn leer van re Het feest van t Christus enze hooi onze verwachting, on Cnze èènige hoop, c trouwen, onze eenige Voortdurend hebbe schen, ondanks de ro schelijkheid ons bedr doen het eiken dag t Haat woekert voort spookt rond, tweedrai draagzaamheid splijte heid, egoisme en hebz gen de liefde en de heid. De blijde boodscha v .tps' leer. jooals de Këm ''gezien hadden, groote blijdschap n; ijlden, waar de apo waren wordt niet als de apostelen, ber ongeloof en verstokth niet geloofden, maar van het Licht der 1 zagen voor beuzelpra De leugen wordt - de waarheid, zooals wachters zich lieten het onzinnig getuige: leerlingen Zijn Licha; hadden gestolen, terw En de kleingeloovi, Thomas, die slechts v als hij had gezien en Maar eens zal de w worden door het Lie Stralende Godheid, en Wijsheid en Liefd< waarlijk Paschen zijn hart van elk oprecht elk jaar Paschen als feest, als het feest i heid der Verrijzenis leeft. Laten wij God da groote geluk, dat on herinnering wordt g< Christus is verrezei wereld overwonnen, fundament, waarop bouwen Hij alléét Aan Hem moeten houden aan Hem Hem moeten wij v alléén. Hem moeten en vereeren en diene léén. De verrezen Christi der fundament. Bij a en streven en strijde: Mettterdaad er. woord en met de li; belijden wij het gela rezen Christus. Met Hem gaan en den en sterven, betee Hem, verrijzen. In de verwachtii grootste Feest wens onze lezers een ZALIG PAS* Voorjaarstentoonstf schilders. Kunsthar Boer, Keizersgracht JiLAP M „Frei

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1947 | | pagina 4