Nieuuu Bidault wenscht permanente bezetting van het Rijnland Minister van Justitie gaat de ambtelijke corruptie bestrijden 27 April: „BOLLENZONDAG"? Mgr. Huibers bij de onderwijzers Massa-arrestaties te Berlijn film Het leven van den H. Vader op de Voor Alkmaar en omgeving Kolenmijnen in het Ruhrgebied aan Vereenigde Naties Saargebied economisch bij Frankrijk Boerenzoons gevraagd Speciale PürJcetafdeelmg vaar opsporing vervolging en advies Bollenstreek dankt de Mijnstreek Een belangrijke toespraak bij Berechting blijft gewonen rechter Ter bestrijding van den misdaad Overstroomingen in België en Frankrijk Tornado eischte 114 dooden Reeds 36 goudstaven opgehaald Laatste nieuws Pastor Angelicus HoofdredacteurH. N. Smits, rayonredacteur: Fr. Otten. Directeur: E. J. M. Stumpel Abonnementsprijs 3.40 per kwartaal: 1.20 per maand; incl. incasso. Adv.-pr. p. editie 13 c. p. mm.; minimum 2.50; in alle edities 26 c. p. mm.; minimum 4.-; Fam-ber. 20 c. p. mm.; in al'e edities 30 ct. Buiten God is 't nergens veilig (Vondel i VRIJDAG 11 APRIL 1947 43e JAARGANG - NUMMER 11199 BUREAUX: ALKMAAR: Langestraat 42 A, Tel. 2046 fadm.), 2047 fred.), K 2200. HOORN: Draafsingei 59. Tel. 4243 (K 2290) 2 lijnen. DEN HELDER: Weststraat 80, Tel. 2383 (K 2230). SCHAGEN: Molenstraat 52, Tel. 459 (K 2240). Bank: Noorderbank FRANSCHE MINISTER van Buitenlandsche Zaken, Bidault, heeft gisteren te Moskou uitvoe rig het Fransche standpunt uiteengezet ten aanzien van de kwesties van het Rijnland, Ruhr- en Saar gebied. Met het oog op de veiligheid van Europa en Frankrijk moet het Rijnland permanent worden be zet en politiek en economisch van de rest van Duitschland worden gescheiden. Bij permanente militaire oezet- ting van het Rijnland zou, ingeval er van de zijde van Duitschland agressie zou dreigen, ook de con trole op het Ruhrgebied weer kun nen worden ingesteld. De Fransche voorstellen waren, naar de meening van Bidault, een aanvulling op het Amerikaansche ontwerp-ver drag, waarbij de demilitarisatie en ont wapening worden gegarandeerd. Vervolgens pleitte Bidault voor het overdragen van den eigendom van de kolenmijnen en gieterijen in het Ruhrgebied aan de Vereemgde Naties, die tegen Duitschland heb ben gestreden. Het bestuur er over moet wor den toevertrouwd aan vertegen woordigers van de voornaamste betrokken mogendheden, de vier bezettende mogendheden en de na- buurstaten van het Ruhrgebied, wier economie voor het grootste deel van de exploitatie van het Ruhrbekken afhangt, te weten Bel gië, Nederland en Luxemburg. De distributie van steenkool en staal moet door een internationaal bu reau worden geregeld. In overeenstemming met bepalin gen in het verdrag, stelde hij hier voor een plan voor. In elk geval zou het ge wenscht zijn, dat het Ruhrgebied politiek van Duitsch land los zou worden gemaakt. Het feit, dat een centrale Duitsche re geering gezag zou hebben over een gebied, welks exploitative zoo ge makkelijk kan dienen tot het voor bereiden van nieuwe agressie, >Tormt een gevaar voor den vrede. Ten aanzien van het Saargebied verklaarde Bidault, dat dit gebied politiek van Duitschland moet wor den los gemaakt en door een dou ane- en financieele overeenkomst in het economische en financieele De „Hoppicopter" is het nieuw ste snufje op het gebied der luchtvaart in de Ver. Staten. De uitvinder, Horace Pentecost, zit vastgebonden in zijn toestel tijdens een demonstratie, welke hij er mee gaf. Met zijn linker hand bedient hij de gastoevoer. Het Textiel-schandaal te Enschede K In verband met het dezer dagen door den Centralen Dienst voor de economische controle te Enschede en omgeving ingesteld onderzoek, waarbij de textielfabrikant B. te Haaksbergen en twee procuratie houders van een der grootste tex tielfabrieken te Enschede in arrest zijn gesteld, vernemen wij nog, dat B. door middel van de gestolen garens in staat werd gesteld, dui zenden meters stof te vervaardi gen, w.o. 24.000 m. vitrage, welke zonder de distributiebepalingen in acht te nemen in den handel wer den gebracht. Dat met deze onrechtmatige transacties groote bedragen ge moeid waren, blijkt uit het feit dat, voor zoover tot dusverre kon worden nagegaan, B., met deze transacties ongeveer f 25.000. heeft verdiend. De textielfabrikant, te wiens nadeel de goederen zijn ontvreemd, gaat uiteraard geheel vrijuit. Het onderzeek duurt voort. systeem i van Frankrijk moet wor de opgenomen. Bevin verklaarde, dat Engeland het Fransche standpunt aanhangt, om het Saargebied als speciaal ge val te behandelen. In verband met de Nederlandsche eischen tot grenscorrecties, ver klaarde Bevin, dat, toen Neder land bezet was en door overstroo mingen geteisterd, Engeland de hoop had uitgesproken, dat deze cischen in gunstigen zin in over weging zouden worden genomen, indien en wanneer Nederland zou besluiten, territoriale eischen te stellen, ofschoon men zich niet aan bepaalde afspraken had laten binden. Marshall stelde voor het Saarge bied met zijn grenzen van voor den oorlog aan de jurisdictie van den geallieerden bestuursraad te ont trekken en aan het alleenbestuur van Frankrijk toe te vertrouwen. Voor Australië en Canada Voor boerenzoons bestaat gele genheid naar Australië of Cana da te emigreeren, waar zij, na eenige jaren als landarbeider te hebben gewerkt, eventueel zelf een bedrijf kunnen beginnen. Voor Australië wordt de voor keur gegeven aan ongehuwden. Zij zullen ongeveer in Juni/Juli vertrekken. De reiskosten bedragen f 1000. (duizend gulden) per persoon. Aan deviezen zal men 25 pond sterling mogen meenemen. De regeling voor Canada is vrijwel dezelfde, met dien verstande, dat in Canada wegens huisvestingsmoeilijkheden uitsluitend ongehuwden beneden 30 jaar geplaatst kunnen worden. Het vertrek naar Canada vindt plaats in de maanden Mei tot Juli, daar de emigranten vóór den aan vang van de oogstwerkzaamheden aldaar aanwezig moeten zijn. De reiskosten bedragen 500 a 600 gul den. Deviezen worden verstrekt tot 100 dollar. Alle onkosten ko men zoowel voor Canada als voor Australië voor rekening van den emigrant. In verband met den spoedigen vertrekdatum dient aanmelding bij de Gewestelijke Arbeidsbureaux zoo snel mogelijk te geschieden. Mijnramp in Pennsylvania Tengevolge van een mijngas-ex- plosie in een anthracietmijn te Exeter in Pennsylvania kwamen negen personen om het leven, ter wijl er eveneens negen werden ge wond. IN VERBAND met het feit, dat verschillende gevallen van fraude op ambtelijk gebied in den na-oorlogschen tijd, zijn voorgeko men en de volksmond praat van corruptie op grootere schaal, dan tot nu toe werd achterhaald, heeft de Minister van Justitie een parketafdeelïng in het leven geroepen, die kennis neemt van alle corruptiezaken, welke in het land aan het licht komen. De Deensche kroonprinselijke familie was gedurende de Paschen de gaste van kroonprins Gustaaf Adolf in het kasteel te Stock holm. V.l.n.r.: kroonprins Frederik, prinses Margaretha, kroon prinses Ingrid met de 7 maanden oude Anne Marie, prinses Be nedikte en kroonprins Gustaaf Adolf van Zweden. (A.H.F. P.) Deze bijzondere bestrijding van de ambtelijke corruptie beteekent niet, dat tot nu toe de betrokken politiomeele en justitioneele instan ties in hun taak te kort geschoten zouden zijn. Men wil er echter naar streven de opsporing en vervolging op dit gebied doelmatiger te doen plaats hebben. De ingestelde Par- ketafdeeling zal tot taak hebben het opsporen van het onderlinge verband, dat mogelijk in alle cor ruptiezaken te vinden is. Voorts moet de Parketafdeeling leiding geven aan het opsporingswerk en de Regeering voorlichten betref fende eventueele maatregelen ter bestrijding van corruptie langs an deren dan strafrechtelijken weg Deze afdeeling zal een overzicht kunnen krijgen van den omvang van de corruptie in den lande en zal zoodoende beter zijn uitgerust tot het aan het licht brengen van die gevallen, waar ingrijpen ver- eischt is, dan door de plaatselijke instanties kon geschieden. Deze af deeling als orgaan van het open baar ministerie heeft uitsluitend een opsporende, vervolgende en adviseerende taak. De corruptiegevallen zullen evenals voorheen, aan den ge wonen rechter ter berechting werden voorgelegd. Deze ge specialiseerde corruptieafdee- ling is thans met haar werk zaamheden begonnen. Organisatorisch maakt zij deel uit van het parket van den officier van justitie te 's-Gravenhage. Met de leiding wordt belast mr. W. H. Overbeek, substituut-officier van justitie aldaar. Haar parket is ge vestigd te 's-Gravenhage, Raam- weg 20. Zij heeft de beschikking over eigen Rijksrecherche. Medewerking van het publiek. De aandacht wordt er op geves tigd, dat het publiek de bestrijding van de corruptie zeer kan verge makkelijken, door terstond aangifte te doen, wanneer het kennis krijgt van een geval van ambtelijke om koopbaarheid of onrechtmatige be voordeeling van personen in Over heidsfuncties. Behalve bij de plaatse1 ijke poli tie en justitie kunnen kldchten en mededeelingen ook worden inge diend bij bovengenoemde parket afdeeling. Het is van belang, dat de klachten zoo nauwkeurig en uit voerig mogelijk worden opgesteld. Onderhoud met Mr. Overbeek Tijdens een kort onderhoud met mr. Overbeek kon deze over den omvang van de ambtelijke corrup tie nog niets mededeelen. De cor ruptiezaken immers gaan op het oogenblik nog schuil onder de groote massa strafzaken. Alleen na de nieuw op te zetten zaken zal de substituut-officier kennis nemen en waar noodig ingrijpen en de zaak tot zich trekken. Het is dus niet de bedoeling, werk over te ne men, waarvoor de normale instan ties zeer goed berekend zijn, en ook de zaken, waarin het opsporings- en vooronderzoek voortaan gecen traliseerd zijn, worden voor de ge wone rechtbanken gebracht. In tje- ze zaken zal mr. Overbeek echter z.lf overal in den lande als ambte naar van het openbaar ministerie optreden. De Bollenstreek treft reeds voorbereidingen om het gros van de toeristen te verwerken voor den traditioneelen „Bol- lenzondag", die wanneer de zon en het weer niet voor onaangename verrassingen zorgen waarschijnlijk op 27 April zal vallen. Op dien datum zullen de meeste bol gewassen in bloei staan. De N.Z.H. is intussehen druk bezig met, het aanbrengen van de tradiiioneele wandelborden, die den wandelaar de goede route wijzen door de uitgestrekte kleu- renschoonheid. De V.V.V. der bol- lengemeenten maken plannen om de dorpen zoo aantrekkelijk mo gelijk te maken, vooral, omdat men dit jaar veel buitenlandsche gasten .verwacht. Er is alle kans, dat dit jaar één hoogtepunt in het bioementourisme zal worden, ten minste wanneer de grillige Neder landsche zon haar kinderen op het Veld niet in de steek laat. Niets op het gebied van Holland's be zienswaardigheden is zoo volko men afhankelijk van het weer als juist deze bollenfeesten, zoodat de voorspelling van een succesvol bioemenfestijn altijd een zeer ris kante zijde heeft. Niettemin, aan de kweekers en de producten van hun kleurig ambacht zal het niet liggen, als 1947 niet een grandioos Hollandsch bloemenfeest zal be leven. Tot de toeristen, die dit jaar naar de Bollenstreek zullen komen, behooren honderd Limburgsche mijnwerkers, die op uitnoodiging van het gemeentebestuur van Hille- gom op 3 Mei een meer- daagsch bezoek zullen bren gen. Men wil dezen delvers van het zwarte goud daar mede een blijk geven van de erkentelijkheid, die ook de bewoners van de „bollenge- meenten" gevoelen voor de Britsche bron wordt vernomen, dat de geallieerden waren overeenge komen, geen verklaring aan de pers te verstrekken alvorens de razzia zou zijn afgeloopen. Teneinde de misdadigheid te Ber lijn, waar momenteel gemiddeld 250 inbraken per nacht plaats hebben, te bestrijden, zijn in alle vier sectoren groote zuiverings operaties gehouden. Deze zuive ring was voorbereid na een be spreking van de Berlijnsche Kom- mandatura en werd uitgevoerd door geallieerde militairen in sa menwerking met de Duitsche politie. Tot de arrestanten in de Ame rikaansche sector behoorde een Duitsche politie-agent, die, inplaats van aan de razzia mee te doen, met zijn vrouw de ijskast van een Ame rikaansche woning plunderde. On der de arrestanten in de Amerikaan sche sector bevonden zich voorts 22 misdadigers, die door de Russen werden gezocht, een persoon ver dacht van moord en drie Roemenen, die geen reden konden opgeven van hun verblijf te Berlijn. Een groote voorraad „zwarte waar" en gesto len auto's werd door de Amerika nen in beslag genomen. In de Britsche sector werden tot dusver 300 personen gearresteerd. In de Sovjet-sector werden ruim duizeno personen aangehouden zon der geldige identiteitspapieren. In den Franschen sector bleken een kleine 450 personen zonder identi teitspapieren te zijn. Weinig succes Naar een correspondent van Reu ter meldt, zullen de razzia's te Ber lijn vermoedelijk niet zoo succes vol zijn als verwacht werd, daar van Amerikaansche zijde te vroeg is bekend gemaakt, dat de razzia aan den gang was. Uit officieele Van Britsche zijde wordt een onderzoek ingesteld naar de om standigheden. waaronder de Ame rikaansche militaire vice-gouver- neur in Duitschland, gen. mej. Frank Keating, voortijdig over de plannen wat betreft de zuiverings actie ie Berlijn heeft gesproken. Van Russische en Fransche zijde heeft men tot dusver niet gerea geerd. Op verschillende plaatsen in Bel gië zijn de Maas en de Roer bui ten hun oevers getreden, waardoor een aiarmtoestand is ingetreden. Monschau is bijna geheel over stroomd en er is aanzienlijke scha de. Ook de Jeker overstroomt tal rijke plaatsen en velden. De Re geering heeft terstond alle maatre gelen genomen teneinde de slacht offers hulp te bieden. De mobiele brigade van de brandweer is naar de overstroomde gebieden vertrok ken, terwijl ook voor de voedsel voorziening en de huisvesting van de getroffenen voorzieningen zijn getroffen. In Noord-Frankrijk zijn als gevolg van de overstroomingen 5000 personen uit de dorpen ge ëvacueerd. De schade wordt daar op meer dan 100 millioen francs geschat. wintersche prestaties der zui delijke werkers. De mijnwerkers zullen te Hille- gom officieel op het gemeentehuis worden ontvangen, met muziek een marsch door de stad maken, terwijl hun ook een feestavond zal worden aangeboden. De Lim burgers zullen bij Hillegomsche burgers worden gehuisvest. Het totaal aantal slachtoffers van de tornado in de Ver. Staten is thans tot 114 gestegen. Daarvan be hooren 72 tot de stad Woodward, die voor een derde gedeelte is ver woest. Het aantal gewonden be draagt 800. Het- opsporen - van -^.dè slachtoffers en het geven van hulp aan de gewonden moest in het duister geschieden, daar de electri- sche centrale vernield was. In het dorp Higgins stonden nog drie stee- nen gebouwen overeind. Met be hulp van bulldozers tracht men de onder het puin bedolvenen te be reiken. Kraan K.S. 2 vertrokken Donderdagmiddag om vijf uur verliet de drijvende kraan KS 2, getrokken door de sleepboot „Blan kenburg" van L. Smit en Co's in ternationalen sleepdienst, de slui zen van IJmuiden, op weg naar Huil, waar hij heden in den na middag wordt verwacht. HEVIGE AARDBEVING TE LOS ANGELES De stad Los Angelos is Donder dagmiddag door een hevige aard beving geschokt. De schok werd ook te San Diego en naburige ge meenten gevoeld. Te Lon Beach kon men de gebouwen heen en weer zien bewegen. De duur van de aardbeving wordt geschat op 40 tot 50 seconden. Ofschoon de aardbeving in som mige sectoren hevig was, heeft zij in de dicht bevolkte gebieden geen ernstige schade veroorzaakt. Er vielen geen slachtoffers. Radiopraatje over nieuw grasland Maandag 14 April a.s. te 19.45 u. zal de heer Ir. J. M. A. Penders, rijkslandbouwconsulent te Utrecht, over den zender Hilversum I spre ken over het onderwerp „Nieuw grasland". De algemeene vergadering van de St. Augustinusvereeniging, die gisteren te Haarlem werd gehou den, werd opgeluisterd door het bezoek van Z.H.' Exc. Mgr. J. P. Huibers, die vergezeld van zijn secretaris, ,den W.E. Heer Solle- veld bij zijn binnenkomst in de vergaderzaal met applaus werd begroet. Voorzitter H- G. de Boer heette Mgr. van harte welkom en dankte hem voor zijn welwillend bezoek. Spr. gaf Mgr. de verzekering, dat de onderwijzers bij den strijd om materieele positieverbetering die gerechtvaardigd was, omdat hun gezinnen in nood verkeerden hun roeping niet ontrouw zijn geworden. Dat het godsdienstig beginsel het katholieke onderwijs doordringt, blijkt wel uit de wijze waarop de vernieuwir.gsgedachte weerklank vindt bij dë r.k. onder wijzers, die niet terecht zijn ge komen in humanistisch vaarwa ter, Sipr. maakte voorts gewag van den wensch voor een ver nieuwingsmethode voor het gods dienstonderwijs, die aan de cate chismus een eenvoudiger en aan trekkelijker vorm geeft, opdat dit onderwijs rijkere vruchten af werpt. Spr. hoopte voorts, dat de religieuse leerkrachten ook spoe dig bij de organisatie aangesloten zouden zijn en bracht voorts den dank der onderwijzers over aan het Episcopaat voor den steun tijdens de bezetting. Hij zegde namens het onderwijzerscorps den Bisschop trouw toe, zich uitend in weloverwogen gehoorzaamheid. Toespraak Monseigneur Mgr. Huibers zei met zeer veel groote liefde in gezelschap van zooveel eerbiedwaardige mannen en vrouwen te vertoeven, aan wie de opvoeding van de katholieke jeugd zoo veilig is toevertrouwd. Altijd aldus Mgr. denk ik met eerbied en dankbaarheid aan mijn eigen onderwijzers. Mgr. zei voorts -een open .oog te hebben voor de moeilijkheden van de onderwijzers en bij hun vraag naar een rechtvaardige en behoorlijke bezoldiging geheel aan hun zijde te staan. Het spijt me alleen maar aldus voegde Mgr. er aan toe dat het zoo lang duurt. Komende tot. de onderwijsver nieuwing, herinnerde Mgr. er aan, dat de kath. onderwijzers Jaar reeds vóór de bezetting naar streefden. Een r.k. onderwijzer mag in wetenschap en opvoed kunde nooit ach.ter staan bij an deren en moet derhalve kennis nemen van de vernieuwingsge dachte. Een fusie met of een op gaan in anderer organisatie acht spr. gewenscht noch juist, gezien ons geheel andere ideologische principe, dat- het onderwijs moet doordesemen. De r.k. onderwij zers waren altijd heerlijk trouw aan hun Kath. Bond; Mgr. hoopt en bidt, dat zij dit zullen blijven en daarin de kracht zullen vin den hun roeping getrouw te blij ven, die er op gericht is de kinde ren op te voeden niet alleen voo, de wereld, maar ook voor de eeuwigheid. Mgr. deelde voorts mede, dat het zijn wensen is, dat ook de religieusen zullen toetreden en zei vervolgens t.s.v. het gods dienstonderwijs, dat met ernst gestreefd wordt naar een eenvou diger methode, doch dat hij niel kon instemmen mei Je tegenstan ders van het memoriseeren. De termen, die ook in hei later leven waarde hebben, moeten in het boek bewaard worden. Met de besle methode bereikt men niets, als de onderwijzer zelf niet 100 pet. voor zijn taak berekend is. Mgr. vertelde voorts, dat de nieu we handleiding voor het gods dienstonderwijs in voorbereiding is. Dankbaar was Mgr. voor de wijze, waarop tijdens de bezet ting de congregatie voor onder wijzers in stand gehouden was en hij zou graag willen, dat zulks ook nu in elk district het geval was. Na een opwekking om hun laak als onderwijzer als bezielde apostelen te vervuilen, eindigde Mgr. Huibers met dë ca. 170 aan wezigen zijn bisschoppelijken ze gen te geven voor hun persoon, hun gezin en hun werk. In ons volgend nummer een en ander over de jaarvergadering. Tot gisterenmiddag waren reeds 36 goudstaven bij de baggerwerk- zaamheden in de Merwehaven naar boven gehaald. Iedere goudstaaf weegt 12'/2 kg. De officieele waarde van het goud is op het oogenblik ongeveer f 3000.- per kg. Zou het gelukken alle 111 destijds gezon ken goudstaven naar boven te bren gen, dan komt de waarde daarvan neer op een bedrag van circa f4.162.500. De werkzaamheden staan vortdurend onder toezicht van de Nederl. Bank. Het Prinselijk gezin in Zermatt Naar verluidt, denkt Prinses Ju liana nog ten minste twee weken in Zermatt te blijven. Het Neder landsche knapenkoor „De Ooster- houtsche Nachtegalen", dat een tournee door Zwitserland maakt, zal 12 April naar Zermatt gaan, om het prinselijk paar een serenade te brengen. De hoop op een spoedige beëin diging van de Amerikaansche tele foonstaking is vervlogen. Het bevel is gegeven over te gaan tot arres tatie van drie leiders van het Vak verbond van telefonisten in New- Jersey, wegens inbreuk op de sta- kingswet. Te Oldenzaal is een complot ontdekt van 24 personen, dat distributiekaarten opkocht van gezinnen met veel kinderen. Deze kaarten werden met veel winst verkocht. Er zijn reeds verschillende arrestaties verricht. Het onderzoek wordt met kracht voortgezet. De boerderijen, die eveneens veel van het winterweer te lij den hebben gehad, worden thans weer opgeknapt en, waar dit noodig is, van een nieuw dak voorzien. Een Westfriesche boerderij krijgt een nieuwe rie ten dakbedekking. (Anefo P.) Een INTERESSANT film werk beleefde gisteren in Den Haag zijn prémiere voor Nederland: „Pastor Angeli cus" naar het leven van Z. H. den Paus. De voorstelling geschiedde in het City-thea ter en droeg een feestelijk karakter, hetwelk geaccen tueerd werd door de aanwe zigheid van den pauselijken nuntius, mgr. Paolo Giobbe, den minister-president, dr. Beel, den minister van oorlog, kolonel Fiévez en vele voor aanstaande personen uit de geestelijke wereld, vertegen woordigers van katholieke or ganisaties, leden van de Twee de Kamer, vertegenwoordi gers van de pers e.a. Het is een vaak-indrukwekkend document, dat begint met een serie filmische beelden van de Eeuwige Stad en van het Vati- caan met den St. Pieter. De keu ze van den nieuwen Paus op 2 Maart 1939 wordt voorafgegaan door eenige herinneringen aan den dood van Paus Benedictus. Men' ziet dan beelden uit het le ven van Eugenio Pacelli, voordat hij zijn kerkelijke loopbaan be gon, zijn opgang naar het kardi nalaat, zijn bezoeken aan ver schillende landen als legaat van den Paus en dan zijn leven in het Vaticaan. De Paus is het eerst op en in de eene kamer hoog bo ven het pontificale paleis brandt des avonds het laatst hel licht. Zeer suggestief zijn de beel den van de witte figuur van den Paus, op zijn korte wandelingen in de tuinen van het Vaticaan, zelfs dan bestudeert hij loopend'e de dossiers. Voortdurend stijgt de witte pauselijke figuur boven de beelden uil: ook in de misschien op den duur wat eentonig wor dende opnamen van de onafzien bare rijen audiënties: de Paus. staat iedereen te woord': de Ro- meinsche adel, de kloosterzusters, de kinderen, dë werklieden, de le den van de katholieke actie, de jonggehuwden. De beelden van deze plechtige en indrukwekken de gebeurtenissen zijn zeer door dringend en men leest de ontroe ring en vereering den duizenden bezoekers van het gelaat. Over het algemeen kan van de ze film die in de gewone pro gramma's zal worden opgenomen en dï® dus uitdrukkelijk niet al leen voor katholieken is bestemd gezegd worden, dat zij een goed beeld geeft van de centrale fi guur, die de Paus in dë wereld en in de kerk inneemt. Wij zijn er van overtuigd, dat zij bijzon der door katholieken zal worden geapprecieerd en dat geen katho liek de aanschouwing van deze film zal willen overslaan. Ook om de treffende muziek en koorzang, onder leiding van nie mand minder dan mgr. dr. Loren zo Perosi. Het werk is vervaar digd door den cinematografisohen dienst van het Vaticaan en de Nederlandsche tekst, die er bij gesproken wordt, verduidelijkt het geheel en den algemeenen in druk ten zeerste. Voor de N.V. Europa-film, die de film uit brengt, zal de vertooning zeker een succes worden, hetgeen zij ten volle verdient.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1947 | | pagina 1