Nieuw Bommen en diplomaten in Wenen DE „WILLEM BARENDSZ IN VEILIGE HAVEN m Voor Alkmaar en omgeving De epiloog van het Groot-Duitsedrama Hoe de exil-regeringen van de Balkan de gevaarlijke Donaustad verlieten J De witkielen van de Westbahnhof meenden dat de ratten het zinkende schip verlieten Hogerhuis aanvaardt nationalisatie vervoer Verse groenten naar Duitsland Wolkenkrabber hoofdkwartier V N. Onze eerste walvisvaarder thuis met flinke buit n Het doordraaien van groenten Grote plannen van de Shell Beei en Jonkman vertrekkerr Vrijdag „ZINGENDE DE WERELD IN" v. J Hoofdredacteur H. N. Smits, rayonredacteur; Fr. Otten. DirecteurE. J. M. Stumpel Abonnementsprijs 3-40 per kwartaal; 1.20 per maand; incl. incasso*. Adv.-pr. p. editie 13 c. p. mm-; minimum ƒ2.50; in alle edities 26 c. p. mm.; minimum 4.-; Fam.ber. 20 c- p. mm.; in alle edities 30 ct. Buiten Godjs 't nergens veilig Vondel DONDERDAG 22 MEI 1947 43e JAARGANG - NUMMER 11232 BUREAUX: ALKMAAR: Langestraat 42 A, Tel. 2046 (adm.), 2047 (red-), K 2200 HOORN: Drakfsingel 59, Tel. 4243, (K 2290) 2 lijnen. DEN HELDER: Weststraat 80, Tel. 2383 (K 2230). SCHAGENMolenstraat 52, Tel. 459 (K 2240). Bank: Noorderbank OP 5 MEI 1945 CAPITULEERDE het „Groot-Duitse Rijk". Op 8 Mei daaraanvolgende be zette een Amerikaanse stoottroep onder commando van Major Pearson het laatste restje nog onbezet gebied van dit Reich en viel de laatste „hoofdstad", het 1000 meter boven de zeespiegel gelegen dorpje Alt Aussee in het Salzkammergut, waarmee de Ame rikanen een rijke buit in handen viel: een verzameling daarheen uitgeweken regerings instellingen en regeringspersonen, de leden van de ministercolleges van de Zuidoost-Euro- pese satellieten en de beroemde Salzberg, in wiens ingewanden voor milliarden aan daar uit geheel Europa bijeengebrachte kunstschatten lagen opgeborgen. Daarmede kwam aan de kortstondige glorie van dit in een vergeten hoek van de wereld liggend fantastisch mooie, dorp een einde, liep tevens een homerische eindworsteling dood in een finale, welke even tragicomisch als dramatisch was. VN „Dispereert niet" dat was een lijfspreuk van Coen en daarom heet de Tweede Divisie, die be zig sjs naar Indië te ver trekken, de „Dispereert- niet "-divisie. Dat was voor de stad .Hoorn aan leiding, de staf van deze divisie te adopteren en die staf bracht nu giste ren een officieel bezoek aan Hoorn. Bij de para de voor het stadhuis sprak gen.-majoor W. J. K. Baay (voor de micro foon) de troepen toe. Naast hem burgemees ter Leemhorst. De „epiloog" noemt de schrijver van de belangwekkende repor tages, die wij hier kunnen laten volgen, de laatste faze van de worsteling van het'Derde Rijk om aan 't noodlot van zijn onder gang te ontkomen. De epiloog geeft wel een beeld van de ver warringen, de conspiraties en onderlinge veten, waarin het drama van het Derde Rijk ten onder ging. ALS IN DE NAMIDDAG van 23 Februari 1945 de bevolking van Wenen met honderdduizenden uit de onderaardse catacomben naar het daglicht opstijgt, hangt een dik ke walm van opgeloste rubber en stinkende brandlucht over de stad. Detonaties van uren na inslag kre- perende bommen doen de huizen daveren, dikke waterstralen spuiten uit vernielde buizen, trams liggen onderstehoven, puin vult de stra ten.... Dat was een luchtaanval om nooit meer te vergeten. In Ho- tel Imperial staren de beide verte genwoordigers vanBuitenlandse Zaken voor -liet Zuid-Oosten, Al tenburg en Neubacher, elkaar ver bijsterd aan. De schrik zit pen nog in de benen. Wat nü? Waarheen met die sleep van ministers'van de door hen zelf gecreëerde regerin gen der Zuidoost Europese landen? Gisteren nog deed de oude Zankoff een energieke stap: hij verklaarde verder niet meer erin te berusten, dat de leden van de Nationale Bul gaarse regering als, opgejaagd wild in Wenen moeten ronds marcelen. Maar, waarheen met dit stel jiiets- nutters, dat aan geen enkele ver wachting beantwoord heeft en dat zelfs niet eens meer te vertrouwen is? Wat is Hitier ook begonnen, niet al die Balkanezen nog langer serieus te nemen? Een kind ziet toch dat het zo langzamerhand met de Krieg naar een bedonderd einde looptKomaan..,, laten we maar naar de conferentie gaan... „Zeg, Neubacher, zie eens naar die facie van dien ober daar. Zie je niets aan hem? Natuurlijk natuur lijk, dat is Pflug van de Mordzing- platz. Stommelingen om te denken, dat wij'hen-niet door hebben.... Guten Abend, Herr Ober, wie gehts?Zag je hem schrikken, Neubacher? Dat is nu ónze speciale Gestapocontroleur De hoge regering is bezorgd "Even later in de conferentiezaal. Zankoff strijkt met het van hem bekende gebaar zenuwachtig door zijn grijze puntbaardje. Zijn broer, de minister van Binnenlandse Za- ken, heeft zijn brilletje op de punt van zijn neus geplant en staart af wezig door de ramen. Alleen Horea Sima, de leider van de IJzeren Garde en chef van de Nationale Rumeense Regering, is even onbe wogen als altijd en wacht, de ar men over elkander -geslagen, de na dere mededelingen af. Een tik met de 'hamer op het tafelblad: „Mijne herenNeubacher raspt zich de keel, begint nogmaalsMijne heren, de tcfestand in Wenen en de voortdurende bomaanvallén vervul len ons met bezorgdheid voor het leven en welzijn Uwer hoge rege ringen...." Huichelaar, denkt Al tenburg„en daarom is de Rijks regering van plan U een veiliger en comfortabeler verblijfsoord aan te -{vijzen." Even valt een stilte. Dan heft Zankoff het hoofd óp: „En waarr denkt de hoge Rrrijksrregerrrinè ons heen te brrrengen?" Heen te brengen? Neubacher kauwt geïrri teerd op zijn sigaar, 't Lijkt wel of we ze depbrteren willen. Parlemen tair blijven, heren. „Pardon, het ligt niet in' haar bedoeling U te dwingen, doch haar bezorgdheid om UWe veiligheid,..,." Weer een stilte. Waaróm Knapt von Rib- bentrop zijn eigen zaken niet op. „Wij hebben enkele speciale wa gons in de D-trein naar Attnang Puchheim besproken en zullen U inkwartieren in, het yeiligste oord des rijks, het dorp Alt Aussee in het Salzkammergut." Ziezo, denkt Altenburg, nou we ten ze het. Ziezo, denkt Zafnkoff, opgeborgen in een bergdorp. Ziezo, denkt zijn secretaris, eindelijki weg uit deze verschrikking.' Ziezo, denkt de ober, die met zijn oor aan het sleutelgat ligt, nou ben ik van deze vervelende job verlost Daar staat Horea Sima op, schraal en mager en militair in zijn hou ding. „Ik dank de Führe'r voor Zijn bezorgdheid om onze veiligheid. De Rumeense regering zal zich paar de aanwijzingen schikken" Uittocht met kind en kegel Als in de avond van de volgende dag de D-trein in de richting Pas- sau in.de duistere Westbahnhof on- der stoom staat, wordt', een uitge breide schare prominenten door de chaotische drukte van een de trein bestormende massa geloodst. Er is" geen luchtgevaar. De koekoek heeft nog niet geroepen. Weg,- weg Uit dit oord van verschrikking. De twee gereserveerde wagons vullen zich met zwaarlijvige en andere excel lenties, vergezeld van kind en ke gel en een gigantische berg van kisten - en koffers wordt in" de ba gagewagen gesleept door een ploeg onwillige sjouwerlieden onder toe zicht van zwaarbewapende Grünen. Ze steken de koppen bij elkaar. Ze hebben het wel door. De ratten verlaten het zinkende schip. Zou je ze niet een bom tussenhun be nen gooien? Nou moesten ze ko men met hun 'duizendpönders en dit stelletje naar de bliksem helf pen. Dat is nou nationaal-socialis- me. De grote heren kunnen zich in veiligheid brengen, met hun wel gedane 'vrouwen én wij kuntten hier met ónze vrouwen en kinde ren in de catacomben kruipen en op de bommen wachten, die ons naar de andere werejd zullen hel- "pen. o Kaderen rollen, maar waarheen? Langzaam zet de trein zich in beweging, zoekt haar weg door een chaos van verwrongen spoorrails en opgetornde en onderstebovën geworpen locomotieven en wagons. Grauwe woonkazernes rijen zich ,aan weerszij van de emplacemen- ten, donkere vreugdeloos uitziende huizen, waar een afgetobde bevol king hongerig, moe en wanhopig in zenuwopjretende spanning van de ene dag in de andere leeft, van het ene luchtgevaar in het andere en met dreigende gewisheid het grootste spookbeeld naderbij ziet komen, de Rus, die reeds zegevie rend dóór Hongarije trekt. Verder snelt de D-trein. Sankt Pölten, een der wapensmidsen van het Reich. „Rader müssen rollen für den Sieg". Met grote kalkletters staat het geschreven op spandoeken, op gebouwen, op watertorens. O, iro nie. De excellente lading in deze trein rolt al geruime tijd, vanaf Roemenië, vanuit Bulgarije, vanuit Joego-Slavië. eerst naar Sopron, loon naar Wenen, nu naar het Salzkammergut. Waar rollen we heen? Die vraag houdt allen bezig, die daar zwijgend zitten in de verduis terde wagons en zich maar rollen laten Het Britse Hogerhuis,, waarin de oppostyie een grote meerder heid over de voorstanders der regering heeft, aanvaardde Woensdag in principe het wets ontwerp van de regering betref fende nationalisatie, van he(t "binnenlands vervoer, door dit wetsontwerp zonder stemming in tweede lezing aan te nemen. De woordvoerder van de oppositie" had reeds verklaard, dat de conser vatieven niét tegen het ontwerp zouden' stemmen. Men verwacht echter wel een aantal amendemen ten van dé zijde der oppositie, wan neer het ontwerp in details bespro ken zal worden. Tijdens de debatten verklaarde Lord Dukeston, lid van de Algeme-, ne Raad van het Congres van Vak verenigingen, dat het congres niet verlangde de bevoegdheden van het parlement te usurperen. In ant woord op suggesties, dat er politie ke druk gebezigd 7rou worden om na nationalisatie van het vervoer loonsverhogingen voor de arbeiders in dit bedrijf los te krijgen,, zeide hij: „de vakverenigingen zullen nimmer hun uitvoeringsbevoegdhe den opofferen 'aan politici". Met de Amerikaanse en Britse autoriteiten in Duitsland is een overeenkomst gesloten, waarbij het aan Nederlandse, exporteurs na 1 Juni wederom zal zijn toegestaan, verse groenten aan bovengenoemde bezettingslegers te leveren. De quanta zullen fluctueren'. Het be treft- hiar normale transacties op handelsbasis, waardoor een toe stand, zoals die voor enige tijd eveneens aanwezig was, hersteld.is. De lacune in de leverantie is ont staan door de concurrentie van Italiaanse, Franse en Belgische zij de, welke Nederland op het ogem blik het hoofd kan bieden. Volgens voorlopige plannen, die Woensdag békend gemaakt zijn, zal een Wolkenkrabber te New York met accomodatie voof 3.000 perso nen het hoofdkwartier van de V. N. worden. Daaromheen zullen gebou-' wen verrijzen met vergaderzalen,- restaurants, bibliotheken en werk vertrekken der verschillende dele gaties. De algemene vergaderzaal biedt plaats aan 4.250 personen, een ondergrondse garage zal 2.000 auto's kunnen bevatten. Huis van afgevaardigden keurt' Truman's plannen goed Hpt Amerikaanse Huis van Af gevaardigden heeft Woensdag zijn goedkeuring gehecht aan het voor- .stel van president Truman om een bedrag van 350 millioen dollar voor hulp aan het bpitenlapd beschik baar te stellen. Eerder had het Huis een motie verworpen om het wetsvoorstel haar een congrescom missie te verwijzen met de aanbe veling om deze steun tot 200 mil lioen dollar te verminderen. De Amerikaanse Senaat nam het wetsontwerp enkele minuten na het Huis van Afgevaardigden aan. Het wetsontwerp .-gaat nu ter onderte kening haar president Truman. '•1 Kruidenier was slordig met bonnen Voor de économische politierech ter te Dordrecht stond een kruide nier terecht, die dermate slordig met zijn bonnen was omgesprongen, dat de oflicier zich genoodzaakt zag naast een hoge Aioete, drie jaar oritzetting uit het recht om het be roep van kruidenier iht te oefe nen, tè eisen. De, man kwam 20.000 rantsoenen van verschillende le vensmiddelen tekort en 10.000 rant soenen suiker. Vele huismoeders had hij, om haar een pletiertje te doen, eens 'wat zonder bon gegèven, zonder daarbij evenwel een hogere prijs fe berekenen. De politierechter veroordeelde de kruidenier tot een bóete van f 1000 subs. 3 maanden én twee jaar ontzetting uit het recht om het vak van kruidenier uit te oefenen. Na een enfliousiaste begroeting, gisterenmorgen in IJmuiden, waarbij o.a. aanwezig waren burgemeester Arn. J. d'Ailly van Amsterdam, de directeur- generaal voor de scheepvaart, mr. J. J. Oyevaar, de president commissaris van de Nederland se Walvisvaart Mij, baron C. J. Collot d'Esquiry en de haven meester van Amsterdam, de Weer thuis! Na eer) afwezigheid van ruim zes maanden is de- Nederlandse walvisvaarder „Willem Barendsz" 'weer in de thuis haven teruggekeerd. Een grote menigte had zich langs de oevers van het Y opgesteld, óm getuige te zijn van de aankomst in de hoofdstad. (A.H.F. P.) heer B. de Vries, kwam onze eerste walvisvaarder enige uren later na bijna 7 maanden afwe zigheid met ca. 75.090 barrels traan, ruim 90 ton ingevroren walvisvlees, een grote hoeveel heid. organen voor hormonen bereiding en een bemanning blij met de thuiskomst, het schip omstuwd door veie bootjes met juichende menseii, de haven van de hoofdstad binnen. In Buitenhuizen, waar het kruit- reStant gelost wéld gingen mr, Th. Bonnerman, vertegenwoordiger van de minister van landbouw, vis- seraij en voedselvoorziening, drs. D. J. van Dijk," hoofd van de„afd. vis serij van dit ministerie, mr. Arn. d'Ailly én dr. B. Polak resp. bur gemeester en wethouder van Am sterdam. C. J. Baron Colot d'Esqui ry, die de opvarenden in het vader land begroetten, aan boord. „Gij en de uwen hebt een be langrijke daad gesteld voor ons land" voegde mr. d'Ailly de ka pitein K. Visser toe bij het af scheid. Mr. Bonnerman ant woordde op een vraag naar zijn óórdeel over deze eerste expe ditie: „Optimistisch ben ik van het begin af niet geweest. Wij zijn tevreden -mét- de resultaten." De buit bleek 401 blauwe vinvis sen, 354 gewone vinvissen en 15 pot vissen, een totaal dus van- 770. De catchers zijn met een kleine bemanning in Kaapstad achterge bleven. Daar worden' zij weer geheel bedrijfsklaar gemaakt. Een tevreden bemanning. Een belangrijk man aan boord was ook de kok. Elkeen is vol uit bundige lof over het eten. Meer dan eens moest dit bereid wordenter wijl de wind de keuken met dikke' rook vulde. I]annes de Boer, die de reis voor Polygoon-Proflitl meemaakte- heeft 6'/= km film gedraaid. Jan jStrijbos bleek' hoogst voldaan oyer het vele waardevolle materiaal dat' hem deze rlis heeft verschaft. De mannen van Radio-Holland hebben, zo verzekerde de beman ning, hun werk voortreffelijk ge daan. „Elke dag zijn wij in contact ge weest mét Scheveningen", v^rtelöj de chef marconist. „175.000 woorden aan persberichten hebben wij opge vangen." 'Met de vele „eigen stukjes" der opvarenden vonden deze hun neer slag in de dagelijkse „Walviskrant", die Jaap Kolkman, de journalist- schrijver aan boord, .verzorgde. Binnenkort verschijnt van hem het boek „Walvis aan stuurboord", waarin hij „het 'romantische, maar ook harde leven van de mannen, die deze expeditie maakten", beschrijft. De radar hééft op de Willem Barendsz opnieuw haar grote waarde bewezen, gedurende de 500 uren dat zij in bedrijf is ge weest. Kapitein Visser zijn de moeilijk heden op deze reis met zo gemeng de bemanning niet gespaard in de begroeting van zijn vrouw zei hij het kort: „Alleen een beetje mager der geworden van het sjagr'ijn". Hij heèft die moeilijkheden overwon nen. Als van éen Nederlands kapi tein zelfs in dit geval welhaast-niet 'anders kan worden verwacht bracht hij zijn schip thuis zondeé dat men ér ^ok maar ergens aan herinnerd werd, dat' daarop 21 km walvis in factoren werd ontb.onden. Wat deed het hém de pur sang Fries kennelijk goed toen als eerste begroefing een schip met Friese vlag in top langs kwanuen de Friese schoolkinderen aan boord hem het Friese volkslied- en 't Wil helmus toezongen. - En' mèn 'had zijn verbaasde en ontkennende gezicht moeten zien toen iemand hem ietwat schalks vroeg: „kapitein, is dit uw laatste reis als gezagvoerder van éen wal visvaarder geweest?" Als het aan hem ligt vaart hij volgend jasr weer naar de pinguinsneen, naar "de walvissen, Naar aanleiding van reeds eerder gepubliceerde berichten over het doordraaien van groente, vernemen wij nog, dat het; hier uitsluitend énige hoeveelheden spinazie - be treft, waarvör de minimum-veiling- prijs niet bereikt kon worden. Tén- gevolge van ean-paar wkrme dagen in de vorige week kwam de jonge spinazie met spoed tot ontwikke ling, waardoor ineens grote hoe veelheden van deze groente bij de veilingen werden aangeboden, zo dat, uiteraard de prijs aanmerkelijk gedrukt werd. De Nederlandse re gering stelt nu pogingen in hpt - werk groenten, waarvoor in het binnenland geen afzetmogelijkheden, aanwezig zijn, naar het buitenland -te transporteren. Zo voert men op het ogenblik onderhandelingen met Engelse en Amerikaanse bezettings- aütoriteiten om deze groenten aan de burgerbevolking in Duitsland te kunnen leveren. Toestand gewonde van de „Banckert" Uit Sabarig wordt gemeld, dat de toestand van sergeant-konstabel T. Ruiten, die bij de actie van de „Banckert" bij Sibolga werd ge wond,' tamelijk wel is. Maria Pasquinelli begenadigd Het doodvonnis van Maria Pas quinelli, die een Brits officier in Pola (Italië) had neergeschoten, is, gewijzigd in levenslange gevange nisstraf. Vergoeding van oorlogs schade in Noorwegen Het N<?orse parlement heeft Dins dagavond een wetsvoorstel goedge keurd tot heffing van speciale be lastingen op inkomen, kapitaal en onroerend goed, teneinde hieruit de nog bestaande oorlogsschadevergoe dingen te kunnen voldoen. De nieu we belastingen zullen volgens eén glijdende schaal worden berekend. Finse kabinet blijft aan De Finse minister-president Pek- kala heeft Woensdagavond presi dent Pasikivi er van-verwittigd, dat zijn regering er in heeft toegestemd' in functie te blijven. Hiermede is de langdurige Finse, regeringscrisis geëindigd. Aan dit- besluit zijn be sprekingen vooraf gegaan tussen Pekkala, parlementsfracties en le den der regering? a Kuikens per luchttaxi nacfr Parijs Woensdagporgen vertrokken 2500 eendagskuikens pe,r luchttaxi van .Ypenburg naar Rijssel in Noord- Frankrijk. Deze kuikens kwamen in geperforeerd#- dozen van 50 stuks per auto van een hoenderpark in Gouda. Zij waren ruim een uur la ter op de plaats van bestemming. Een bekroonde Franse haan maak te de terugreis mede. Dr. Euwe naar New-York De New York Sun deèlt mede, dat dr. Max Euwe 10 Juni in New York wordt verwacht voor een be zoek aan deze stad. De oorzaak yoor het feit, dat., dr. Euwe in het tournooi te Mar dei Plata slechts de vijfde en in de daarop volgende dubbelrondige zeskamp slechts de vierde plaats bezette, js volgens de Sun het overwerkt zijn van dr. Euwe. DRIE NIEUWE FABRIEKEN Een investatie van 70 millioen De directeur van de B.M.P., mr. van Hasselt, hééft Woensdag op *en ie Amsterdam gehouden .persconfe rentie medegedeeld, dat de maat schappij' de volgende planned heeft: 1. Het bouwen van nieuwe kunst- meststoffenfabrieken bij hare doch-, teronderneming, de N.V. Mekog fe IJmuiden, teneinde de aldaar vóór de oorlog bestaande productie-capa citeit van 16.000 ton gebonden stik stof per jaar op te voeren tot 51.000 ton gebonden stikstof per jaar. 2. Het bouwen van een nieuwe fabriek te Pernis op de terreinen van hare raffinaderij aldaar voor het vervaardigen van synthetische wasmiddelen met een productie capaciteit per jaar van 25.000.000 kg. 3. Het bouwen van een nieuwe fabriek, eveneens bij de raffinaderij voor een productie van ongeveer 2.000.000 kg per jaar kunstharsen op basis van vinyl- en vinyllideen- chloride. In deze projéeten, aldus Mr. van Hasselt, welke een belangrijke schrede betekenen op de weg van de voor ons land zo nodige in dustrialisatie, zal een totaalbedrag van ongev. 70 millioen gulden worden geïnvesteerd. De Neder landse regeringsinstanties hebben de houw- en bedrijfsvergunningen' ter zake reeds verleend, waaruit blijkt, dat deze projecten van vi tale betekenis voor de Neder- o landse volkshuishouding Worden geacht. De ministers Beel en Jonkman zullen zich op hun terugrei^ naar Nederland, in de namiddag van 23 Mei per vliegtuig naar Singapore begéven. Te Singappre zullen zij logeren bij de Gouverneur-Gene raal, Malcolm MacDonald, ten pa- léize van de Gouverneur-Generaal zal te hunner ere een diner wor den- gegeven. De volgende dag zul len zij de reis naar Nederland per Skymaster voortzetten. Minister Jonkman heeft Woensdagochtend het bezoek, dat Sjahrir hem dézer dagen gebracht Heeft,, beantwoord. Afscheidsreceptie Woensdagavond hebben de minis ters Beel en Jonkman het paleis Rijswijk gerecipieerd ten afscheid voor hun vertrek naar Nederland. Talrijke gasten waren aanwezig, o. w. dr. van Mook, dr. Idenburg, dr. Koets, generaal Spoor, admiraal Pinke, Soetan Sjahrir, de republi keinse minister van gezondheid dr. Carma Setiawari, verscheidene TRI- officieren, de leden van de Com missie-Generaal prof. Schermer- horn en de heer van Poll, de ver tegenwoordiger van Oost-Indonesië te Batavia, Pellaupessy en verte genwoordigers van verschillende vreemde mogendheden. 1 r\E NACHTEGALEN vdn Oosterhout zijn de- Brabantse jongens, die zingende de wereld in gaan. Zij waren in België en zongen daar voor Ra dio Brussel. Zij trokken naar Zwitserland en oogst ten daar grote bijval. Toen kwam Frankrijk aan de beurt. Men zal zich herinneren, dat men er indertijd al iets van gele zen heeft, ook in onze courant. De Oosterhoutse Nachtegalen van rector Fick behaalden grote triomfen in Parijs, dat toch waarlijk op het gebied van muziek en zang wel iets gewend was!' Juist ook op het gebied van de jongenskoor zang. Men zou kunnen zeggen: de Verwende en verfijnde „ville lumière". Men heeft zonder twijfel wel gehoord van het vermaarde koor van het Franse zangertjesinternaat: les petits chanteurs a la croix de bois, dat ^ijn düs de zanger tjes van het houten kruis. Zij hadden de ontvangst en het verblijf van de Oosterhoutse collega's geregeld. Radio Parijs legde de uitvoering van de Nachtegalen op de platen vast. Pas is er weer een tournee door Zwitserland geweest met een prachtig succes. Ook Engeland komt aan 'de beur^ en wellicht zelfs bok Amerika. En dan staat eindelijk ook een optreden in het, Scheveningse Kurhaus op het pro gramma. Maar voor het zover is, komen deze befaamde kleine zangers naar ons Noordholland, dankzij het initiatief van onze krant, die niet alleen over de spiegel van de schoonheid schrijft, maar ook waar mogelijk tracht, die schoonheid te doen horen. Brabantse jongens gaan zingend de wereld in en zij komen in Alkmaar; Hóorn en Bovenkars- jjei. Wie zou zich de kans, om ze te horen, laten ontgaan?

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1947 | | pagina 1