Nieuw Wil ook Madoera buiten de Republiek? Partai Rakjat Pasoendan bezet alle Republikeinsë gebouwen Het Westelijk halfrond onder militaire leiding der Ver. Staten Frankrijk dreigt ineen te storten Jhr. de Geer veroordeeld Voor Alkmaar en omgeving ACTtE TE BUITENZORG Commissie-Generaal 28 Mei in ons land Nieuw plan van Truman? Waarschuwing van Ramadier IETS OVER „HET" PROGRAM Italië nog niet in de U.N.O. Laatste nieuws Hoofdredacteur H. N. .Smits, rayonredacteur: Fr. Otten. Directeur: E. J. M. Stumpel Abonnementsprijs 3-40 per kwartaal; 1.20 per maand; inel. incasso. Adv.-pr. p. editie 13 c. p. mm-; minimum 2.50; in alle edities 26 c. p. mm.; minimum 4.-; Fam.ber. 20 c'. p. mm.; in alle edities 30 ct. Buiten God is 't nergens veilig (Vondel) VRIJDAG 23 MEI 1947 43e JAARGANG NUMMER 11233 BUREAUX: ALKMAAR: Langestraat 42 A, Tel. 2046 (adm.), 2047 (red-), K 2200. HOORN: Draafsingel 59, Tel. 4243 (K 2290) 2 lijnen. DEN HELDER: Weststraat 80, Tel. 2383 (K 2230). SCHAGENMolenstraat 52, Tel. 459 CK 2240). Bank: Noorderbank In tegenwoordigheid van de Lt.-Gouverne.ur-Generaal, dr. H. J. van Mook, de Nederlandse minister-president, dr. L. J. M. Beel, de minister van Overzeese gebiedsdelen, mr. Jonkman, en de leden der Commissie-Generaal, prof. Schermerhorn en Max van Poll, had te Pontianak de ondertekening plaats van het statuut vön West-Borneo. Aan de vooravond der plechtigheid werd In het paleis van de sultan van Pontianak een avondreceptie ge houden. De aankomst der gasten op de pier van Istana. (A.N.P.) A NETA/rieldt uit Batavia dat ongewapende ledên van de „Partai Rakjat Pasoendan" alle republi keinse gebouwen te Buitenzorg gisteravond zonder bloedvergieten hebben bezet De. republikeinse resident is naar het huis van de secretaris van de „Pasoendan", dr. Koestomo, ge bracht voor bescherming ende republikeinse ambtenaren wer den, toen ZÜ hun kantoren betra den, door ongewapende Soenda- nezen opgesloten. De stationsbe ambten werden door 250 partij leden op dezelfde wijze .behan deld. De treinen naar Batavia en Buitenzorg liepen niet. De berichten," welke melding ge maakt hebben van het Soendanese optreden in Buitenzorg, de gevan genneming van de resident van Buitenzorg en de bezetting van re publikeinse gebouwen door, de Soendanezen, worden thans door een officiële verklaring van de Ne derlandse militaire zijde te Batavia bevestigd, aldus bericht Aneta en voegt hieraan toe, dat de secretaris ■van de Partai Rakjat Pasoéndan, dr. Koestomo, aari de Nederlandse le- gerautoriteiten om bescherming voor de bezette gebouwen heeft gevraagd. Deze bescherming is door de Nederlandse 'militaire comman dant te Buitenzorg, toegezegd. De Soendanese Volkspartij heeft onlangs een massavergadering ge houden, waar zij de onafhankelijk heid heeft geproclameerd voor de 12 millioen inwoners 'van West- Java. De Nederlandse autoriteiten spreken de berichten tegen, vol gens welke zij deze separatistische beweging binnen de onlangs erken de republiek Indonesië steunen. De president van de republiek, Soekarno, heeft verleden week be weerd, dat hij telegrammen uit allé delen van West-Java had ontvan gen, waarin afkeuring werd uitge sproken, over de niéuwe Soendanese staat. GOUVERNEURSCHAP VAN TRIëST Geen overeenstemming bereikt De vertegenwoordigers van de 5 grpte mogendheden zijn er'"op een officieuze bijeenkomst te Lake Suc cess wederom niet in geslaagd over eenstemming te bereiken over de keuze van een candidaat voor het gouverneurschap van Triest. Naar verluidt zal na de volgende offi-. cieuze bijeenkomst, indien dan nog geen overeenkomst is bereikt, de kwestie naarde' Veiligheidsraad worden teruggewezen. De Sowjet-Unie verzet zich' nog steeds degen de candidatuur van de 8 door Engeland, de V.S., Frank rijk of China voorgestelde personen, terwijl deze 4 landen bezwaar blij ven hebbetj tegen de 2 door de Sowjet-Unie voorgestelde candida- ten. Uit betrouwbare bron wordt ver nomen, dat generaal Henri Guisan (Zwitserland), dr. Auguste Buisse- ret (België) én graaf Carl Ehrens- vard (Zweden) om persoonlijke redenen als candidaten uitgevallen zijn. i OOK ORLANDO GEEFT HET OP Ook Orlando heeft de pogingen om een nieuwe Italiaanse regering te vormen opgegeven. Orlando zou zijn pogingen heb ben opgegeven, omdat Francesco Nitti, die voor hem gepoogd heeft een legering samen te stellen, ge weigerd zou hebben samen te wer- ken met de kleinere, linkse par tijen op het stuk van economische aangelegenheden. Republikeinse stem. Het republikeinse ministerie van voorlichting te Batavia meldt, dat hun berichten' uit Buitenzorg'mel den, dat de republikeinse resident gearresteerd is door de Nederlandse troepen en dat de Nederlanders ge wapende wachten voor alle repu blikeinse gebouwen gezet hebben, behalve voor hét bureau van de re publikeinse- resident en het gebouw van de republikeinse voorlichtings dienst. Üepublikeinse berichten mélden verder, dat de resident zeven uur na zijn arrest in vrijheid is ge steld. De republikeinse autoriteiten te Batavia hebben, tot nu toe zon der succes, getracht telefonische verbinding met de republikeinse autoriteiten ih Buitenzorg te krij gen. Het laatste telegram uit Bui tenzorg luidt: „Wij kunnen niet vrij spreken." Belangrijke beslissingen óp komst? Uit Batavia is bericht binnenge komen, dat de leden der Commissie- Generaal op Woensdag 28 Mei in ons land zullen aankomen tot het voeren van besprekingen. In een door de Regeringsvoorlich tingsdienst te Batavia uitgegeven communiqué wordt medegedeeld: Na de oriëntatie-wis van de minis ters Beel en Jonkman zullen door het Nederlandse kabinet verschil lende beslissingen móeten worden genomen met betrekking tot uitwer king van het accoord van Lingga- djati. Het wordt wenselijk geacht, de leden van de Commissie-Gene raal zo goed mogelijk, n.l. monde ling te instrueren. Zodra dit ge schied is, zullen de leden, der Com missie-generaal terugkeren, zodat hun verblijf in Nederland slechts van zeer korte duur zal zijn, Ministers van O.indonesië naar Nederland Volgens welingelichte kringen zullen waarschijnlijk na afl.oop van de parlementgzitting minister-pre sident Nadjamoeddin, de minister van binnenlandse zaken, Agoeng Gde Agoeng en de minister van financiën, Hamelink, naar Neder land vertrekken, om met, de Neder landse regëijjng over verschillende vraagstukken besprekingen te voe ren en om het contact met de Ne derlandse handelswereld op te ne men en voort te zetter;. De regering ven Oost-Indonesië heeft d,e berichten "over bepaalde- vormen van een reconstructie-ka binet tegengesproken. De regering wacht de formulering .van de wen sen yan de volksvertegenWordi- ging af, waaraan kan worden toe gevoegd, dat de oppositie ander zijds kennis wil' nemen van de wij ze, waarop de regering zich de re constructie had gedacht. Soekarno sprak te Garoet Toen Soekarno te Garoet een rede had geëindigd, barstten tienduizen den in een hoerS-geroep los, dat een kwartier aanhield. Ook drs. Hatta, mr. Sjarifoeddin, Blokzijl en Vijlbrief hebben het woord ge voerd. Na afloop van de bijeen komst heeft Soekarno de 66-jarige moeder van Kartelegawa ontvan gen. Op een desbetreffende vraag antwoordde Soekarno, dat hij geen haat koesterde tegen Kartelegawa en zeker niet tegen zijn familie. Soekarno is van moeders zijde nog verwant aan Kartelegawa. De moeder van Kartelegawa heeft trouw aan de republiek betuigd. Nederlandse delegatie naar Djogja AFF deelt mede dat men in re- publikeinse kringen de actie van de „Madoerese Volksvereniging" (een organisatie van een aantal Madoerezen, die ontevreden zijn over het republikeins bestuur over Madoera) met een zekere ongerustheid beschouwt. Op een Zondag te Soerabaja ge- hquden bijeenkomst hebben leden «van deze vereniging een resolutie aangenomen, waarin zij zich ver- Zetten tegeft de irischakeling van Madoera in de republiek. Het voor naamste doel van deze organisatie is erkenning .te krijgen van „het r.echt van het Madoerese volk om over zich zelf te beschikken'' op dezelfde, voet als de andere staten van dé federatie. Van Nederlandse zijde is men van mening, dat de actie van de Madoe rese Volksvereniging het logische gevolg is van de toestand, waarin jiet republikeinse bestuur het eiiand Madoera laat. Daarentegen heeft, de republikein se commissaris voor Madoera op een vraag van een vertegenwoordiger van het republikeinse persbureau Antara verklaard, dat-de-actie van de Madoerese volksbeweging on dersteund werd door Nederlandse provocateurs", doch dat het'gehele volk trouw blijft aan de republiek. Als voorbeeld van Nederlandse „provocaties" noèmde hij- de vor ming van een speciale eenheid van Protest tegen veroordeling van Tiso De vertegenwoordigers van de Slowaakse christelijk-demoeratische_ partij ih de nationale Slowaakse raad hebben, volgens het Slowaakse communistische blad „Prawda", de afzetting geëist vdn de president van het hooggerechtshof te Bratis lava, Igor Daxner, die het dood vonnis heeft uitgesproken over de voormalige leider van de Slowaakse staat in oorlogstijd, mgr. Tiso. De communistische vertegenwoordigers hebben als protest tegen de eis van de christen-democraten de zaal ver laten en Verklaard,.dat zij niet meer in de nationale raad zouden ver schijnen voordat deze kwestie tot e?n oplossing is gebracht. het Nederlandse leger, uitsluitend uit Madoerezen samengesteld, in het gebied van Soêrabaia. Delegatie naar Djogja Een Nederlandse delegatie be staande uit de heren dr. P. J. A. Idenburg, dri H. H. Boom, mr. P.t Sanders en dr. P. A. Ursone (van het departement van economische zaken) zal op 28 Mei voor een ver blijf van ongeveer vier dageri naar Djogja vertrekken teneinde met eigen, ogen ter plaatse de mogelijk heden om tot nader contact te ko men, te kunnen constateren. Het republikeinse persbureau „Antara" meldt hierover uit Djogja, dat de mogelijkheid tot het vestigen van een verbindingskantoor, dat tot taak zal hebben de Nederlands-In donesische samenwerking te bevor deren, zal worden onderzocht en voegde hieraan toe',* dat Soekarno de delegatie in audiëritie zal ont vangen. Bloedonderzoek van de mannen van Bikini De Amerikaanse marineleiding heeft gelast, dat alle nog iri dienst zijnde manschappen, die deel ge nomen hebben, aan de het vorig jaar bij Bikini genomen proeven met de atoombom, zich aan een volledig bloedonderzoek moeten onderwer pen. Een officier van gezondheid zeide, dat' het hier eengewone pe riodieke keuring betreft. Ongeveer 35.000 a 40.000 man van het Amerikaanse marinepersoneel bevonden zich in de buurt van de plaats waar verleden jaar Juli de twee atoombommen in de Stille Oceaan ontploften. Een .Amerikaans marine-functionaris verklaarde, dat alleeh diegenen onderzocht zouden worden, die indertijd nog niet onder zocht -werden. Er was geen reden tot ongerustheid. Duitse beul hangt zich op Kurt Mathèsius, een der voor naamste beklaagden ih het proces tegen de bewakers van het con centratiekamp Nordhausen, heeft zich in een ziekenhuis te, Dachau opgehangen. Hij zou over 6 8 weken voor een Amerikaanse rechtbank te Dachau verschenen moeten zijn. Volgens een correspondent van AFF te Washington zouden pre sident TrUman en zijn minister van buitenlandse zaken, Mars hall, binnenkort aan het Con gres verzoeken, zo spoedig mo gelijk zich nit te spreken over een wetsontwerp dat ten doel heeft alle legers van het Weste lijk Halfrond met hetzelfde ma teriaal "it te rusten en de op leiding van hoge officieren van de Latijns-Amerikaanse landen in de V. S. ter hand te nemen. Dit besluit zou zijn genomen op advies van de speciale gelengde commissie van de departementen van oorlog, marine en buitenlandse zaken. Politieke kringen verklaren, dat de republikein VandenBerg Marshall verzekerd heeft, alles té zullen 'doen om dé republikeinen ijl het Congres te bewegen, het wets ontwerp aan te nemen. Eisenhower en zeer invloedrijke Amerikanen hebben verklaard, dat doör dit wetsontwerp een, einde zal worden gemaakt aan de bewapeningswed loop op het Westelijk Halfrond. Men is van mening, dat het besluit van Truman en Marshall de' conferentie van Rio de Janeiro, die waarschijn lijk in Juli gejjopden zal worden, inluidt. Zoals men weet wil mén op deze conferentie een verdrag voor de verdediging van het Westelijk Halfrond tot stand brengen. Amerikaanse waarnemers voor zien, dat president Truman tijdens zijn aanstaand bezoek aan Ottawa er bij premièr Mackenzie King op zal aandringen, indienhij niet of ficieel tot het verdrag van het Wes telijk Halfrond wil toetreden, ten minste de wapenstandaardisatie te aanvaarden. Tenslotte is men van mening, dat de Amerikaanse poli tiek op het Westelijk Halfrond voortaan- zal zijn samen te vatten in de uitspraak van Senator Vanden- Berg, dat „de verdediging van het Westelijk Halfrond een geheel moet vormen van de Noordpool tot Kaap Hoorn". „Oranje" Zaterdagmorgen te IJmuiden Het m.s. Or&nje met 817 passa giers aan boord zal Zaterdagmorgen 24 Mei a.s. om 8 uur in IJmuiden aankomen. De debarkatTe vindt plaats te Amsterdam om 13 uur. Post voor militairen op weg naar Indië Militairen a.b. van het m.s. „Kota Baroe" kunnen in Port Said post krijgen, mits deze op 2é Mei ter post bezorgd, wordt. Wil men de post bij de aankomst irt Batavia bezorgd hebben, dan dient de corresponden- 4000 Duitse zeelieden voor voedsëlvervoer l^ijn.a 4000 Duitse -zeelieden heb ben zich opgegeven als vrijwilli gers voor het bemannen, van 75 Liberty-schepen, die volgens het plan van ex-president Hoover voedsel uit de V. S. naar Duits land- zullen' vervoeren. Piek voor de Raad van Cassatie Op 16 Juni zal de Bijzondere Raad van Cassatie in behandeling nemen de zaak tegen Carel Piek, destijds leider van Winterhulp Nederland en Secretaris-Generaal van het Neder landse Rode Kruis, die wegens hulp verlening aan de vijand door het Bijzonder Gerechtshof te 's Hage is veroordeeld tot een gevangenisstraf vgn 8 jaren met aftrek der preven tieve' hechtenis. Britss dienstplichtwet in derde lezing aanvaard Het Britse Lagerhuis heeft thans de wet op. de dienstpicht in derde lezing aanvaard. Een door de li beralen ingediend voorstel tot' verwerping van de wet werft met 232 tegen*- 44 stemmen' afgewezen. De liberalen brachten, evenals- bij de tweede lezing, naar voren, cTat dienstplicht in vredestijd de indi viduele rchten te na kwam. Zij werden wederom gesteund door een aantal Labour-leden. Het wets ontwerp gaat nu naar het Hoger huis. Regering bukt- voor dë eisen van de communistische vakverenigingen De Franse premier, Ramadier, heeft een. waarschuwing tot het Franse volk gericht, waarbij hij verklaarde, dat de komende drfë weken van vitaal bplang zouden zijn en dat Frankrijk ineen zou storten, indien men thans het hoofd zon verliezen. Tot 15 Juni zoii Frankrijk met economische moeilijkheden te kam pen hebben, daarna zou de toestand allengs beter worden, zei Rama dier, terwijl hij de Voedselrolletjes in herinnering bracht. Ramadier zei, dat hij niet wist, of het broodrantsoen verlaagd zou moeten worden. Als hoofdoorzaak De jongste dirigent ter wereld, de 9-jarige Italiaanse jongen, Pierine Gamba, die over zeer bijzondere muzikale gaven beschikt, is in het Paleis Chaillot te Parijs opgetreden. Het door hem ge dirigeerde concert bestond uit werken van Beethoven, Schubert en Mozart. (A.N.P. P.) IjH"ET PROGRAMMA, dat is natuurlijk het programma M. vün de concerten, door de Oosterhoutse Nachtegalen in Alkmaar, Hoorn en Bovenkarspel te geven.' Het is een gemengd program: naast kunstvolle motetten uit de 16e eeuw brengen ze evenzeer populaire muziek: en in hun geënsceneerde liedjes en dansen laten de jonge kunste naars zien, dat ze ondanks alles doodgewone, vrolijke jongens^blijven. Wij vermelden een uitvoerig programma met toelichting zal in de zaal verkrijgbaar zijn het Ëxaudi Deus van Giovanni de Croce (1557—1609), een vierstemmig rtiotet, het „Quid Retribuam" van Giovanni Franc. Anerio (15671621), het eerste uit de Venetiaan&e, het tweede uit de Romeinse schooj. Verder o.a. verschillende composities van de directeur, rector Fick, een klompendans op gewone Nederlandse liedjes, in Volendammer costuum, werken van Rameau en Brahms, het bekende oude Frans? liedje Sur le Pont d'Avignon, het koor der Hovelingen uit de Rigoletto enz. Een zeer mooi en afwisselend programma, dat „elck wat wils" -biedt, maar steeds op hoog peil staat. Er is zeer veel kunstvol te genieten en er wordt ook 'gezonde vrolijk- 'heid geboden. Dat zal ook de meest ernstige toehoorder waarderen. Alkmaar Zaterdagavond, Hoorn Zondag avond, Bovenkarspel Maandagmiddag. Tweede Pinkster dag Zij zullen het initiatief van onze directie, om .deze belangwekkende concertenreeks in ons gewest te „bren gen" zonder twijfel waarderen door voor volle' zalen te zorgen, gelijk de met-de-dag stijgende kaartverkoop dit al aantoont. van de langdurige crisis'gaf hij het feit op, d.at Frankrijk slechts een evenredig aandeel in het graan uit Amerika, Canada, Argentinië en de Oekraine kon ontvangen. De Franse regering heeft giste renavond, nadat vernomen werd, dat 400.000. metaalbewerkers op het punt staan te gaan staken, bekend gemaakt, dat zij aan de eisen van de C.G.T. op 'drie punten heeft toege geven: 1. het minimumloon in geheel Frankrijk zal 7000 franc netto in plaats van bruto per maand zijn voor 200 i. p. v. 208 arbeidsuren. 2. Inkomens van minder dan 7000 franc per maand zullen vrij van belasting zijn (dit gold voor heen voor inkomens van minder dan 5000 franc per maand). 3. De regering is bereid accoord te gaan met het principe van uit betaling van productie-premies. Voor dit doel zullen commissies voor iedere tak van industrie .be noemd, worden, die zullen nagaan ih hoeverre deze bedrijfstakken in staat Zijn "premies in verband met een verhoogde' productie- uit te be talen. Hangende het volledig onder zoek, zullen, indien mogelijk, pre mies uitbetaald worden. Deze concessies en tevens beslui ten van de Franse regering zijn aan werkgevers en werknemers mede gedeeld. De regering heeft de da tum voor besprekingen over een al gemene herzinenig van de lonen van 1 Juli op 1 December verzet. De communisten en de demonstraties. Het politiek bureau van de .Fran se communistische partij, onder leiding van Maurice Thorez bijeen gekomen, heeft de. Onlangs plaats gevonden voedsel-relletjes en mas sademonstraties door arbeiders af gekeurd, omdat zij aangestookt zou den zijn d8or reactionnaire krach ten, 'die re republikeinse instellin gen in Frankrijk omver geworpen zouden willen zien. Cees Laseur De Centrale Ereraad voor de Kunst te 's-Gravenhage heeft bij vonnis cfed. 17 Mei uitspraak gedaan in het door de regisseur Cees La seur ingestelde Hoge Beroep tegen de uitsprgak van de Ereraad voor de toneelkunst van 3 Augustus 1945, waarbij aan Laseur schorsing voor de tijd van 3emaanden was opge legd. De Centrale Ereraad heeft laatst vermeld Vonnis vernietigd en bepaald dat voor enigerlei maatre gel ten opzichte van Laseur gener lei aanleiding bestaat. Tevens heeft de Centrale Ereraad van deze uit spraak de publicatie gelast. 1 JAAR VOORWAARDELIJK EN f 20.000 - BOETE De oud-premier van Nederland, jhr. D. J. de Gêer, is hedenmor gen voor hef' bijzonder gerechts hof te Amsterdam onder presi dium van prof. dr. J. A. van Ha mel veroordeeld tot een voor waardelijke gevangenisstraf van één jaar met een proeftijd van 3 jaar en vijf boetes van ieder f4000.-, te voldoen vóór 1 Juli i-s. aan de Stichting 1940-'45, het Prinses Margriet fonds, het Ka- rel Doorman fonds, het comité Ereschuld en Dankbaarheid en de Prins Bernhard Stichting. Voorts werd de oud-premier het recht ontzegd, zich zonder toestem ming van de procureur-fiscaal bij het Amsterdams bijzonder hof bui ten de grenzen van de gemeente •zijner inwoning te begeven en ten slotte werden hem de rechten om ambten te bekleden en het ereambt van minister van staat voor de tijd »va"n het' leven ontnomen. Bij niet nakoming van een dezer bepalin gen behoudt het hofj zich het recht voor. de voorwaardelijke gevange nisstraf van 1 jaar te wijzigen in een onvoorwaardelijke. De Veiligheidsraad besloot het verzoek van Italië om als lid tot de organisatie der V.N. te worden toegelaten, ter verdere bestudering en rapportering naar de commissie voor het lidmaatschap te verwijzen. Bij de stemming hierover onthield alleen Australië zich. DALADIER CRITISEERT ENGELAND Frankrijk had in Mei 1940 3.600 tanks tegen Duitsland 3.500. Aldus werd Woensdag medegedeeld door Daladier, premier ten tijde van de oorlogsverklaring aan Duitsland, Voor de parlementscommissie, welke een onderzoek instelt naar de oor zaken van de Franse nederlaag. De Franse generale Staf hield vast aan een verouderde strategie en wist niet hoe de tanks te gebruiken, zo zeide Daladier. Hij oritiseerde te vens de Britse en Amerikaanse po litiek om Frankrijk niet te steunen tegëh de anschluss van Oostenrijk en na het. begin der vijandelijkheden niét voldoende ljulp door middel van. vliegtuigen te verlenen. Daladier verklaarde, dat de oor zaken voor Frankrijk's nederlaag „hoofdzakelijk van militaire' aard" waren. De rapporten van de mili taire operaties van 1940 zijn nooit gevonden. v De-actie te Buitenzorg Over de actie te Buitenzorg zegt- de officiële verklaring verder, dat dr. Koestomo aan het Hoofd van een Soendanese delegatie de com mandant van de Nederlandse troe pen ervan heeft verwittigd, dat de bezetting heeft plaats gehad. De delegatie gaf als bezette gebouwen o.a. op het stadhuis, de rechtbank, het statioi], het postkantoor en een bankgebouw. De bezetting van de gebouwen heeft in de grootste orde plaats gehad, zo werd gemeld. Voorts wordt in de verklaring ge zegd, dat de Nederlandse comman dant „in het belang van rust en orde" besloten heeft aan het ver zoek om bescherming voor de be zette gebouwen te verlenen, in af wachting van nadere instructies yan hogerhand, te voldoen. *De Ne derlandse commandant heeft voorts uitdrukkelijk bevolèn, dat ^niemand gemolesteerd mocht worden tenge volge van de overdracht yan de macht. Het Soendanese .volk moet volkomen vrijheid Van beweging genieten. „Voor persoonlijke be scherming" moeten de huizen van republikeinse autoriteiten door Ne derlandse schildwachten worden bewaakt. Nieuws voor trekkers. Het fraai gelegen landhuis „Ockenburg" te Loosduinen, dat Zaterdag, als jeugdherberg geopend zal wor den. Voorlopig zulien 75 trekkers er onderdak kunnen vinden. Wanneer de bovenverdieping gereed zal zijn, zal dit aantal 200 tot 250. kunnen bedragen. (Thuring -P.)

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1947 | | pagina 1