WAAR BLEEF r Enthousiaste viering van het Zilveren Priesterfeest van Pastoor J. Langediik V.U.C. en K.F.C. uitgeschakeld Een doelpuntenrijke wedstrijd te Keerenveen Alcmaria stond met 1—0 achter Helder en Kinheim delen de punten NIEUW NOORDHOLLANDS DAGBLAD - Maandag 16 Juni *947 PAG. De Wieringermeer vol vlaggen J Postzegels Vazl Deqea.-.njaactóch een qeslonga nuiziikfeest Óxm& en. j.LFymwoa- iMcte nationale mXaws...- De towse spoocw£(p'ótünk' Ja Amstedani was em baidcers StaKirif). ]n44oom weat gebiljari: om tet hampiflensdw]) 55/2-Klein Biljart" Schidfe WoucIjz ïq\è 'van UoQQgifMtte../ XPick. Atalvety a ZATERDAGAVOND vertrok een stoet van zes auto's vanai Me- demblik door de wiide vlakte van de Wieringermeer naar Wieringerwerf. De wagen, die voorop reed, was versierd met de Pauselijke kleuren en daarin zat met 'n stralend geziêht pastoor Langedijk, die een triomftocht begon door zijn land. Overal langs de weg stonden gipepjes-mensen in de regen te wuiven en als men links en rechts over de oneindige vlakte keek, zag men vlag gen aan lange staken boven de ruines der graanschuren uitste ken, een ontroerende hulde aan de Wieringermeerpastoor. Wij reden met onze wagen achter aan en wij waren het er over eens, dat wij nog nooit zulk een zegetocht hadden meegemaakt. In het eerste dorp, waar de stoet aankwam, stond een enthousiaste menigte te wuiVen en vlak bij de verwoeste kerk hiel den de auto's stil en stapte de pas toor uit, met een witte bloem op zijn toog. En allemaal kwamen ze hem de hand schudden. Aan de ge zichten van die mensen konden wij zien, hoe geliefd die priester hen was. En de voorzitter van het Kerkbe stuur, de,heer H. Giesen hield een prachtige toe^jiraak, waarin hij o.m. het volgende releveerde uit de tijd, toen de Wieringermeer onder water werd gezet. „Wij willen even verblijven bij de laatste maanden van de oorlog. Honger rondom ons heen, vooral in de steden. En als die hongerende schare dan hier op W.werf kwamen, dan gingen zij naar de Pastorie van Pastoor Langedijk, om lafenis, om onderdak. Ook zij, die zich verschuilen moesten voor de bezetter, zij deden geen vergeefs beroep op U. Totdat de 17e April 1945 aan deze sfeer van dit gastvrije milieu een einde werd gemaakt. Het'water zou ook deze intieme Pastorie en deze gewijde Kerkmuren» spoedig gaan verzwel gen. Gij gaaft uw orders: „Gaat en zoekt een veilige plaatg^ik blijf! Zo lang er nog mensen zijn, die in nood, ook in geestelijke nood kun nen geraken, wil ik in hun midden zijn". Totdat het niet meer ging. Toen voelde onze Pastoor het ge oorloofd, achter de zijnen aan, met achterlating van veel wat hem lief was, een droge plek te zoeken. En U vond die, tijdelijk hier, tijdelijk daar. Maar intussen bleeft gij niet bij de pakken "zitten. Neen, uw gedach ten gingen naar uw" Godshuizen in de Polder. Vooruitzien, dat was uw devies. Uw weg ging al spoedig naar Haarlem naar uw Bisschop. En dan zÜt„ge opgegaan de moeilijke weg van'de bedelstaf, en gij'zaagt uw arbeid beloond. Maar inmiddels zoudt gij ook uw parochianen niet vergeten. Gij zijt hen gaan opzoe ken in de schuren, in de stallen, in de huizen bij anderen, om hen troost te brengen. Zó^bleef U te midden der uiven, en mede met behulp van het kleine parochieblaadje wist U de band te onderhouden". Dan werd de geliefde pastoor in 'feestelijke stoet naar Slootdorp ge reden. Vijftig ruiters, voorafgegaan door twee herauten te paardj'en de vele versierde fietsen gingen voor op en een lange rij vah auto's volg de. In Slootdorp voegden de Gidsen, Verkenners .en Welpen zich met hun plaggen nog ,in de stoet en zo ging het naar. het kerkje, waar een plechtig Lof werd opgedragen en waar kapplaan Dekkers een gloed volle toespraak hield, die door de honderden aanwezigen met zicht bare ontroering werd aangehoord. De eigenlijke feestdag Honderden parochianen trokken op naar de schuur van de heer Hay- tema, waar om half tien de Plech tige Hoogmis begon. Naast de .pa rochianen merkten wij op o.a. Bur gemeester G. G. Loggers van de Wieringermeer en de heer secr. der gemeente A, N. Nap, Ir.. A. Osin- ge, de rentmeester der domeinen, de heren Koolhaas en Haytema, mensen die .zoveel gédaan hebben om het feest te heipén slagen, een Amsterdamse deputatie van de Am- steldijk o.l.v. de heer Schumacher. Even voor half tien arriveerde de zilveren jubilaris vergezeld van zijn talrijke familieleden. De schuur was herschapen tot 'n heerlijke tempel. Een groot altaar in barokstijl was opgetrokken, ter wijl het gehele „Priesterkoor" rijk versierd .was met palmen en grote stralenkransen van campanula's. De Scola Cantorum o.l.v. J. G. Wolfs zong de wisselende gezangen van de 3de Zondag na Pinksteren, terwijl het gehele volk de 8ste Greg. Mis zong. De jubilaris werd geassis teerd door zijn oud-kapelaans Jos. Komen en J. Knopk, resp. als diaken en subdiaken, terwijl de lste Wie ringermeer pastoor, de Zeereerw. heer Braak, als Presbijter-assistens fungeerde en kap. Dekker ceremo- niarius was. De feestredenaar was kap. Jos. Komen uit Zoterwoude. Als tekst had hij gekozen: „De goede Her- der geeft zijn leven voor de scha pen". Het knapenkoor van de St. Mar- tinuskerk uit Medemblik zong on der het Offertorium en onder de Communie van practisch alle paro chianen terwijl na de H. Mis door hetzelfde koor de Cantate "van EIK Franssen ten gehore werd ge bracht. Feest in hotel Smid Door een schare bruidjes verge zeld arriveerde de jubilaris in hotel Smid, waar de grote beurszaal voor alle genodigden en dat waren' er 500, de tafel keurig gedekt stond. De pastoor werd verwelkomd door een lied gez_ongen door alle aanwezigen, waarna' de Pastoor zelf in een geestige toespraak de leiding van het feest aan de ceremonie meester, kap. Dekker, die geassis teerd werd door kap. Komen en kap Knook. Een 30-alt helpsters be diende vlot en het ontbijt was heer lijk. Als eerste kwam de oudste broer van de jubilaris met zijn vrouw en kinderen naar voren. In een prach- tigjneerstemmig gezang braehten zij hun vreugde en liefde naar voren. Omdat de vertegenwoordiger der KAB de heer Jaarsveld ijit Alkmaar vroeg weg moest, .kreeg hij hierna het woord. Hij bracht naar voren de eenvoud en de liefde van de ju bilaris voor de gewone man. Juist voor de arbeider, die zo zeer gees telijke steun en hulp nodig heeft. Geestig ingeleid door de voorzit ter van het comité wer<j daarna door zes bruidjes, twee uit iedér dorp op kussens het cadeau aan geboden dat bestond uitgeld. De gift was vorstelijk en er over heen volgde nog tot verrassing van de feesteling_een grote gave be stemd voor privé-gebruik. Burgemeester Loggers bracht de gelukwensen en huldebetuigingen van het gemeentebestuur over en van alle gemeentenaren. Hij wees vooral op de uitstekende samen werking. In een persoonlijk woord vpegde hij hier nog de dank van zichzelf en zijn echtgenote aan toe vanwege de hulp en het meeleven van de Pastoor tijdens de gijzelaars- tijd van de burgemeester. Aan zijn persoonlijk woordje verbond hij "een boekwerk: „De Stem in de' Woes tijn" van Rogier v. d. Aerde. „In de woestijn van onze ellende is u de grote stutse en steun geweest", al dus besloot de burgemeester zijn fijne toespraak. Ir. A. Ovinge bracht de 17e.April in herinnering. Hij prees de moed van de pastoor en zijn trouw aan zijn parochianen. Vervolgens kwam oud-pastoor Braak naar voren, die naast woor- Voor'de dames. Een fris bedrukt wit katoentje leverde het mate riaal voor deze zomerjurk, die met de vierkante halsuitsnij ding, korte aangeknipte mouw tjes en schootje zeer modern aandoet. Grappig zijn de uit- schulpingen en de strikjes, die het geheel iets zeer jeugdigs geven. (A.P.A. P.) den van grote hulde aan de feeste ling, nog eens de niet te beschrij den aantrekkingskracht van de polder bescjireef. „Als u nog eens wordt weggeroepen, dan zult ook u moeten zeggen: „wat heeft die polder mij te pakken".'.' Familie uit Zwaagdijk zong en declameerde, waarna kap. Komen over de vaderlijke zorg van de pastoor sprak, over het fijne thuis, dat hij bij hem gehad had. Amsterdam kwam naar voren bij monde van de heer Schumacher. Deze roemde nog eens het onver getelijke werk van toen nog kape laan Langedijk, op 't gebied van de jeugdbeweging, van de zieken, als zieleherder en bijzonder als direc teur van de mannencongregatie. Namens de mannencongregatie over handigde hij een enveloppe/"net inhoud. Een tweetal parochianen, het echt paar Bakker, bracht een zanghulde. Vervolgens memoreerde ds. Bleijen- burg het werk van pastoor op het gebied van het culturele leven der werkkampen. De heer J. Bergmans, voorzitter der L.T.B., bracht dank voor de bezoeken in hun evacuatie oorden en "voor het hooghouden van de naam der boeren, die dikwijls ten onrechte was omlaag gehaald. Kap.- Knook sprak tenslotte nog namens allen die gastvrijheid had den genoten' op de pastorie. Daarna volgde het 'gro^e priester- spel „Gij zijt Priester", speciaal voor deze gelegenheid geschreven. In een dialoog tussen een r.k. en een huma nist werd de drievoudige taak van de priester als leraar1, herder en vooral als offeraar naar voren ge bracht. Nu nam de jubilaris zelf het woord. Alleh en iedereen .was hij dankbaar. Hij was buitengewoon blij zoveel parochianen bijeen te zien. In een speciaal woord bracht hij nog eens woorden van lof en dank aan de jeugd, omdat hij nu weer volkomen in zijn vertrouwen was gesterkt, dat de parochie kon rekenen op een sterke levensblije jeugd, die het goede wist uit te dragen en te brengen onder alle mensen. Het plechtig danklof, op keurige wijze gezongen door de gecombi neerde koren van Slootdorp en Wieringerwerf o.l.v. de heer J. G. Wolfs, besloten met een jubelend Te Deum, sloót het eerste deel van de dag af. De jeugd treedt aan Om half 8 begon* het feest voor de jongelui. Wat een stemming, wat een enthousiasme. Heerlijke jeugd van onze polder, pracht van een jeugd. Een spontaan uiterst geva rieerd programma brachten de jon gelui naar voren, te veel 'om alles te vermelden. Een Magnificat-dans, .een kunstzinnig gedanst menuet, een pracht declamatie van Ant. van Duinkerken, geestige tirades op de rijkunst van de jubilaris, Het lief lijke Standeke van Schubert, het zeldzame vertellen van de oud-ka pelaans Jos. Komen en- J. Knook, de prachtige boerendans. Wij mo gen niet meer vertellen van ons heerlijk polderland. Pastoor, wat moet gij u gelukkig hebben gevoeld. Wij kunnen ons voorstellen, dat u in uw slotwoord niet duidelijk kon maken wat u vandaag hebt door voeld. Ja, conferencier Veenhuis, ja clown Kleine, de woorden van hulde waren rijkelijk verdiend, maar wie verdiende ze niet? Iedereen, ieder een, en dat is 't schone van onze jeugd: geen uitzonderingen, tenzij in 't "beste. We hebben een priester feest gevierd en de jubel er van zal blijven leven in het hart van onze pastoor Langedijk, zal blijven leven in de harten der ouders, zal blijven leven in de harten der jongeren, deze jubel zal blijven hangen over onze mooie polder, uiterlijk nog zo geschonden, maar innerlijk zo schoon, zo zeldzaam schoon Blauw-Wit en M,V.V. delen de punten Naar de le klasse DISTRICT I 0—1 K.F.C.-^-Zeeburgia DISTRICT II V.U.C.Excelsior 3—4 DISTRICT III TubantiaZwolse Boys 1—1 RhedenRigtersbleek 3—4 DISTRICT IV De Valk—T.S.C. 2—1 Overige promotiewedstrijden DISTRICT I Naar dc 2cjklasse A. Alkm. Boys—I.V.V. HelderKinheiAi B. D.E.C.Alcmaria H.B.C.Holland Naar de 3e klasse A. J.O.S.Schagen B. PurmerendAhrends C. V.V.E.—S.D.Z D. N.E.A.—D.R.C. Naar dfe 4e klasse A T.H.B.Strandvogels Naar de Res. Ie klasse Volewijckers 2Alcm. V. 2—2 3—3 1—4 1—0 2—3 2—2 3—0 1—1 3—0 4—1 OVERZICHT De tweede promotie-wedstrijd van de grote Koogse is een tweede teleurstelling .geworden. bok nu weer moesten de roodblauwen in hun tegenpartij dit keer Zeeburgia hun meerdere qrkennen. KFC's kansen zijn nu tot even boven nul gedaald. Men zie de stand. thuis tegen -Zwolse Boys gelijk te spelerujjVlen zie de stand. Rigtersbleek 3 2 0-1 Zwoll. Boys 3 111 Tubantia 3 111 Rheden 3 10 2 In het Zuiden nam De Valk de leiding van TSC oyer met de laat ste een 2-1 nederlaag toe te bren gen. Hiér is de stand nu: De Valk 3 2 0 1 TSC3 10 2 RK TW 2 10 1 In de stand naar de 7—4 2—2 4—5 5—7 5—4 5—5 2—3 2e klasse moest zowel Helder als Alkm. Boys een neer aan de bezoekers la ten. Kinheim bracht hetn.l. in Den Helder tot 33( terwijl IW het in Alkmaar tot 22 bracht. Uit deze en vorige uitslagen blijkt dat c'e partijen elkaar in de ze afdeling zeer, weinig ontlopen. Men zie de stand: rendAhrends werd n.l. een gelijk spel, waarmede Purmerend een kostbaar puntje verspeelde en nu beslist van BKC mget winner, om te promoveren Men zie': de stand: BKC 2 1 1 0 3 5—1 Purmerend 2 0 2 0 2 2—2 Ahrends 2 0 111 3—7 .WE de R.K. club uit Wijk aan Zee boekte gisteren haar tweede overwinning in de promotie-com petitie. Hier is nu de stand-: WE 2 2 0 0 *4 6—2 SDZ 10 0 10 0—3 ASVK 10 0 10 2—3 NEA startte met een gelijk spel tegen DRC. We beginnen hier met: NEA X 0 1 0 1 1 DRC 10 10 1 1—1 Vitesse 0 0 0 0 0 00 Naar de 4e klasse." Onze vrienden uit CTndeadijk heb ben niet veel pleizier van hun reis naar Haarlem gehad. RÏet 3-0 bleef THB meester in eigen huis. Thuis ?al dus alles goed gemaakt moeten worden. We beginnen hier met: THB l'l'— 2 3—0 Strandv. 1 1 03 K.N.V.B., LANDSKAMPIOENSCHAP Uitslagen B.V.V. Ajax 5—2 HeerenveenN.E.C. 6—2 M.V.V.—Blauw-Wit 3—3 OVERZICHT De wedstrijden van Za terdag en Zondag hebben zich onderscheiden in doel- puntenrijke wedstrijden. Niet minder dan 21 geldige doelpunten in drie wedstrij den. De voetballiefhebbers hebben dus wel waar voor hun geld gehad. Het resul taat van Ajax in 's Bosch is tegengevallen. Blauw Wit startte met een gelijk spel terwijl Heerenveen de ver wachte zege op N.E.C. be haalde. De stand is nu: Heerenveen 3 1113 9-7 Ajax N.E.C. B.V.V. M.V.V. Blauw-Wit 3 1113 7-8 3 1113 8-10 110 0 2 5-2 3 0 2 1 2 7-9 10 10 13-3 V Na 15 min. kopte de Heerenveen- speler van der Laan een voorzet van links in de richting van zijn eigen doel en de N:E.C.,rechtsbin- nen Disvled behoefde de bal slechts een zacht tikje te geen om zijn club de leiding te geven (01). Even later leek-het erop, dat Hee renveen gedeprimeerd was, doch 5 min. later gaf Lenstra keurig af aan Molenaar en uit diens voorzet scoorde' Jonkman de gelukmaker tl—IV Alhoewel- de aanvallen van N.E.C. zeer gevaarlijk bleven, bleef Heerenveen toch de toon aangeven. Tegen de rust werd de druk op het N.E.C.-doel steeds groter en 3 minuten"voor half-time joeg Abe Lenstra het leder langs de N.E.C.- doelman (21). Na de rust was.de stand al gauw 51 voor Heerenveen, want nadat een fraaie combinatie tussen Abe Lenstra en Ploegh door de laatste werd beslpten met een schitterend doelpunt, fabriceerde Abe Lenstra fti de 9de en 10de minuut twee ju welen van doelpunten. N.E.C. gaf zich nog niet gewonnen, doch nu was Heerenveen ook technisch haar tegenstander verre de baas. Heerenveen wist het na meerdere fraai opgezette aanvallen niet ver der te brengen dan tot hoekschop pen en plotseling kwam het succes aan de andere zijde, toen uit een corner rechtshalf van Speierenburg met een keihard schot de achter stand verkleinde (52). Er waren toen nog 17'minuten te spelen. Bei de midvoors lieten in de resteren de tijd enige opgelegde kansen on benut, waarbij 'Jonkman eenmaal tegen de paal schoot. 3 JVlinuten voor hpt einde liet keeper Nagte- gaal een ver ëh houdbaar schot van Jonkman glippen en het was 62 met welke stand het einde kwam. Intussen - de punten zijn binnen Rust 1-1 Meer dan durend supporters waren per extradrein of op andere wijze met Alcmaria mee naar Am sterdam getrokken om hun club in de sWijd tegen DEC aan te moe digen en een morele steun te ge ven. Het DWS-terrein, waar deze wedstrijd werd gespeeld, was door het vele regenwater, zwaar te be spelen en dit bleek voor de Alc maria spelers wel 't grootste be zwaar. 'Alcmaria was in deze ontmoeting verreweg de sterkste, maar net aantal scoringskansen, waaronder haast niet te missen, dat pm zeep werd gebracht, was legio. Zo kon het gebeuren dat DEC na 20 mi nuten spelens de leiding nam. Er was een scrimage voor het Alc- mariadoel, waaruit de bal onhoucT- baar'voor Brouwer werd Ingescho ten, 01. Eerst na 33 minuten spelsns slaagde van Wieringen er in uit moeilijke positie te doelpunten, waardoor de partijen weer op ge lijken Voet staan 11. Talrijke kansen deden zich iij de resterende minuten voor de rust voor om de leiding te nemen, maar de mooiste kansen, soms voor open doel bleien onbenut. De rust kwam met gelijken stand, 11. Er waren na de rust nog maar nauwelijks drie minuten 'gespeeild of de Buijzer gaf Alcmaria de lei-, ding, 1—2. Eer» half uur lang was Alcmaria daarna sterk in de meerderheid, zó zelfs, dat eenmaal in vijf minuten tijds zeven hoekschoppen op 't DEÖ doel moesten worden genomen. Maar de schoonste kansen en dat waren er talrijke bleven onbe nut. Steeds maar naast of over, 't was hopeloos. Dat bleef zo tot 7 minuten voor h et eindp toen v. Wieringen er 13 van maakte. Twee minuten later gaf de Buijzer een keurige voorzet, welke Godvliet nu eens goed benut te, 14. Wanneer de Alcmariavoorhoede slechts een beseheiden gebruik ge maakt had van de kansen, dan zouden er zeker drie of vier doel punten meer zijn gemaakt. en blijft Alcmaria #met 7 punten uit 4 wedstrijden aan de kop. Er resteren nog twee thuiswed strijden: AlcmariaHolland en AlcmariaHBC. A.s_. Zondag wordt de wedstrijd AlcmariaHolland gespeeld. I1V ALKMAAR ligt een meisje ziek. Al drie jaar lang. Jong is ze en vol jonge wil tot leven. Zo graag wil zij beter worden. Dat is mogelijk, als zij naar Zwitser land gaat om in dp korfde berg lucht te kuren. Maar hoe komt zij in Zwitserland? Dat is de grote vraag en U kunt zich voor stellen. hoe dit jonge meisje in haar grote verlangen ligt te denken en uit te zien. Zal zij er komen? Ja. als zij een mïllwen postzegels bijeen heeft. Ge bruikte postzegels van uw brie ven en drukwerkjes. Als u de postzegels daarvan niet, weg gooit, maar ze bewaart en op stuurt naar het Bureau van dit Blad. Langestraat 42a, Alkmaar. Een millioen postzegels. Dat is heel wat! Maar als iedere abon- né van dit blad er maar 40 in zendt, zijn we er. Mensen, die gezond bent, helpt dit zieke mensenkind beter worden door gebruikte postzegels op te stu ren! Ken gemakkelijk genees middel! MARCUS Nederlandse vacantie- lessen te Leuven De Nederlandse vacantielessen te Leuven, zullen dit jaar onder lei ding van Kan. Prof. Dr. A. Janssen, van 25 t/m 28 Aug. plaats hebben. De lessen worden gehouden voor leraren en leraressen uit alle tak ken van het onderwijs en omvatten leergangen in oude talen, moderne talen, lager onderwijs, technisch handelsonderwijs, nijverheidsonder wijs, wis- en natuurkunde. AFDELING NO.ORDIIOLLAND Uitslagen Promotiewedstrijden Naar de le klasse. a SVWDirkshorn 11 b St. Bavo—HOSV 5—2 Competitie 2 E TwiskForwar'f^2 32 2 F W. RoodZouaven 2 14 2 H Winkel, 2—DTS 3 4—1 2 I SRC—T. Boys 2—3 ZAP 2—Call, oog 1—5 3 H DTS 4—Flevo 1 1—2 4 E Alkmaria 6Alkmaar 3 13 4 Succes 5—BKC 4 8—1 Wiron 3G. Zwart 3 04 Juniores J ZAP bCon Zelo a 42 Adspiranten: m L Winkel aK> vogels a 10 K. vogels bPetten a 20 Q Zouaven aWW a 90 U SRC a—H. Boys a 0—0 LSW aHoll. T. a 9—0 W Zouaven bKGB b 23 Beslissingswedstrijden Adspiranten Alpmaria bRanders a 30 Texel aSucces a 30 Eerstgenoemde dus kampioen. Eerstgenoemde dus kampioen. Beide clubs gaven elkaar niets toe, ook de doelpunten gingen gelijk op. In de eerste helft vooral speelden de bezoekers nogal erg op buitenspel en het was Burgers die er dikwijls inliep. Ook het werken met de handen werd menigmaal in praktijk gebracht, zelfs in het strafschopgebied, zodat drie pe nalty's het gevolg waren. Er ontwikkelde zich een vlotte strijd met Helder, door het wind- voordeel iets in de meerderheid. Langzamerhand werkte K. zich weer los en vooral de linksbuiten was gevaarlijk. De linksbuiten van de gasten werd geblesseerd en werd vervangén. Regelmatig waren beide doelen nu in gevaar. De aanvallen van Helder liepen echter vaak- dood in de buitenspel-val. Na een vrije schop voor het Helder-doel vielen enige H.-spêlers op de grond, waar bij de bal in het beruchte gebied met de hand werd aapgeraakt. De toegekende penalty bracht K. een 10 voorsprong op. Evenlater kwam een door Burgers genomen corner op het hoofd van Kiesewet- ter, doch de bal kwam keihard tegen de lat. Met deze stand ging de rust in. Na de thee nam Kinheim het ini tiatief in handen en was geregeld voor het Helder-doel. Een doelpunt kon ook bijna niet uitblijven en bij een goede voorzet van rechts ver dween de bal via het hoofd van de K.-linksbinnen in het doel (02). Heldere werd teruggedrongen, maar Rottier benutte een 'plotselinge voorzet van Burgers en wist de vij andelijke keeper te verrassen (1—2). De Niguwediepers kwamen weer naar voren en evenéls voor de rust was het Kiesewetter, die met afge meten lange passes de' voorhoede aan het werk zette. Een vrij schot vanaf de zijlijn kwafti voor op het hoofd van Bur gers die de K. keeper geen schijn van kans gaf. (22). Kinheim nam weer de leiding toen Tecklenburg de bal met de hand meenam. Boogaard hield ech ter het keiharde schot van deelf- meterlijn, doch kon de bal niet vast houden en hij sprong terug in het veld, waarna onhoudbaar ingeko- geld werd (23). Nu maaktg een Kinheimspeler hands in het strafschopgebied en Gast voltrok het vonnis (3—3). Helder zette nog eens goed op en probeerde ten koste van alles in de laatste minuten nog eens te scoren. Het zat echter niet mee en met Helder in de aanval floot de scheids rechter het einde van deze enerve rende strijd. Hei' Vaticaan en Hongarije Naar van betrouwbare zijde te Vaticaanstad vernomen wordt, zal prof. Laszlo Toth, lei der van de Hongaarse missie, die te Vaticaanstad onderhan delingen voert, deze week naar Boedapest terugkeren, nadat de besprekingen tussen de Heilige Stoel en Hongarije, die een her vatting van de diplomatieke betrekkingen ten doel hebben, zijn afgebroken. Wanneer deze tyeer zouden worden hervat, wirs niet met zekerheid tè zeg gen. |()ft(is het modsurn??^ Helder Alkm. B. 1VV Kinheim *"0 4 6—6 1 3 5—5 0 3 4—4 1 2 6—6 Emma Zeeburgia KFC 5—2 1—0 2—6 Evenzo verliep het VUC, dat thuis ce le klasser Excelsior op bezoek had. De Haagse oud le klas ser is nu precies zover als KFC in district I. Men zie de stand: SVV Excelsior VUC 7—1 4—7 4—7 In het Oosten wist Rigtersbleek met -in Rheden te winnen de lei ding in dit toumooi te nemen. Tu bantia liet een mooie kans om aan de spits te gaan voorbij gaan met Dan deed Alcmaria het in de an dere afdeling een stuk beter. Hoe wel DEC geducht partij gaf, ja zelfs de leiding wist te nemen, werd "het uiteindelijk toch nog een goede Alcmaria-zege. -Inmiddels blijft HBC de Alk- maarders op de voet volgen, zo dat de strijd Alcmaria-HBC wel de definitieve beslissing zal worden. Men zie de stand: Alcmaria H. B. C. Holland D. E. C. 0 7 15—2 15 5—3 3 2 4—8 3 2 4—15 Naar de 3e klasse. Weer wist Schagen, zij het ook nu weer met onevengoal, beide punten in de wacht te slepen. Nu nog een gelijk spel tegen DCG en de Schagerploeg is voor de 3e kl. behouden. Men zie de stand; Schagen DiC.G? J.O.S. 5—3 1—1 3—5 In de andere afdeling werd het een goede dag voor BKC. Purme- dóór J. S. FLETCHER 69. „W^ zullen zien," antwoordde Atherton met een droog lachje. „Se dert 'mijn komst hier zijn Boyce én ik heel vriendschappelijk met el kaar geweest, maar ik begin nu enige twijfel over hem te koesteren. Als die geschiedenis van Pyke over de cheque waar is, is er geen reden voor Boyce om fir zo geheimzinnig mee te zijn. In ieder geval ben ik van plan hem er heel openlijk over te spreken. Later hoop ik je te ver tellen wat het resultaat is.of niet is." i Hij liet Blake in de „Cardinal's Hat" achter en begaf zich naar Boyce Malvery's kantoor in de High street, waarbij hij er zich van be wust was, dat geen aangename taak hem wachtte. Zoals hij zojuist tot Blake had opgemerkt, waren Boyce •Malvery en hij, sedert zijn komst in Bryehester, aardig met elkaar be vriend geweest. Boyce, hpe gereser veerd en koel in zijn manieren hij tegenover de meeste mensen was, had Athertop toen hij als vreemde ling in de stad kwam, verwelkomd en het was een gewoonte geworden, dat ze een groot deel van hun vrije tijd in eikaars gezelschap doorbrach ten. Het beviel Atherton in het ge heel niet, verplicht te zijn 051 Boyce Malvery er op te wijzen, dat hij in de zaak van de vreemde verdwij ning van zijn neef niet de juiste houding aannam. Maar- Atherton had. hoe wel heel erg tegen zijn wil en zijn geneigdheid alr,eeds énige verdenking tegen den vermoedelijke erfgenaam van het baronetschap van Malvery opgevat en hij was vastbesloten onmiddellijk iets te ondernemen dat of zijn geest van verdenking bevrijdde of die ver denking /ba bevestigen. Boyce liet hem een goede twintig minuten wachten en ontving hem tenslotte op een ietwat hooghartige wijze. Er lag een zweem van sarcas me om zijn lippen toen hij zijn, be zoeker naar een stoel wuifde. „Dus je hebt even tijd gevonden om je nieuwe vriend in de steek te laten om een oude op te zoeken, Atherton?" zei hij boosaardig, ter wijl hij een sigaar opstak en de kist naar de commissaris schoof, ,,'t Is lang geleden dat we het genoegen hadden, je te zien." ..Praat geen onzin. Malvery," ant woordde Atherton kalm. „Je weet heel goed hoe druk ik het heb ge had met die zaak van je neef." ..Onnodig," zei Boyce. „Zo is 't volgens mij. Onnodig! Je liet je he lemaal inpalmen door die Blake." Atherton, die verlangde te tonen, dat hij uitsluitend van vriendschap pelijke gevoelens was bezield bij zijn bezoek aan Boyce, nam een si-, gaar, stak die aan* én zette zich neer „Je moest met nu toch goed ge noeg kennen. Malvery, om te weten dat ik me helemaal niet laat in palmen door die Blake of door wie ook," zei hij. „Je vergeet mijn offi ciële functie. Wat ik tot nogtoe heb gedaan, moest worden gedaan." „Ik kan nu eenmaal de noodzake lijkheid niet zien, van iets te doen," antwoordde Boyce. „Het hele geval is naar mijn mening belachelijk. Het is volmaakte nonsens ergens 'n mysterie te maken, waar geen my sterie is." Atherton lachte goedgehumeurd. „Kom kom!" zei hij. „Dat is non sens! Geen mysterie?" „Geen grein!" antwoordde Boyce met overtuiging. Hij stond van ach ter zijn bureau op en, terwijl hij op hef haardkleedje ging staan met zijn rug naar een vrolijk brandend vuur, nam hij de houding aan, die zijn bezoeker wel van hem kende uit de rechtzaal waar Boyce's gave van satire en ironie welbekend wa re» „Ik herhaal: geen grein!" ver volgde hij. terwijl hij zijn wijsvin ger schudde. „Wat er aap geheim zinnigheid is. is kunstmatig in het leven geroepen. Luister eens naar mij je hebt me nooit een kans geven om in dezen iets te zeggen al je tijd werd door Blake in beslag genomen." „Dat is niet helemaal waar. maar ga voort," antwoordde Atherton. „Ik ga voort,"- zei Boyce mqt een koele grijns., „Heel goed. Wel nu, luister. Iedereen die ooit te maken heeft gehad met mijn kostbare neef Richard Malvery weet evengoed als ik dat er geen onveranjrwoordelij- ker, lichtzinniger,- en luchthartiger jongmens heeft bestaan dan hij. In twee opeenvolgende uren was hij nooit dezelfde. Ieder die hem goed' kende zal je vertellen dat je in geen enkele opzicht op hem kon vertrou wen, hij kon niet op' zichzelf ver trouwen. Als hij om tien uur besloot iets te doen, was hij al één minuut voor tienen van plan veranderd. Hij was de grootste weerhaan die ooit met het weer meedraaide! En nie- ■mand niemand! zalmij ervan kunnen overtuigen dat zelfs vijf jaar lang zich ontberingen getroos ten in efcn ander land hem radicaal zou veranderen!" „Ik luister met aandacht en inte resseer me voor je argumenten," zei Atherton. „Mijn argument is dit," zei Boyce koel. „Ik geef toe dat alles wat over Richard Malvery aan hef licht komt waar is of de waarheid benadert. Laat ons aannemen, dat hij op de avond van 27 Februari van dit jaar m Brjtehester terugkeerde. En we zullen het als bewezen beschouwen dat hij gezien was door de oude Abinett, de kruier en door Nick Briscoe, de herbergier en dat hij in het geheim zijn huis bezocht en dui - zend Pond in een bureaula weg borg „Je zou dat niet anders dan al bewezen kunnen zien," onderbra'. Atherton droogjes. „Ik zag d!. bankbiljetten zelf toen ze werden gevonden." „Ik neem dat ook als vaststaan aan, antwoordde Boyce. Ik b- schouw dat allemaal als zeker, te op dat punt. (Wordt vervolgd.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1947 | | pagina 3