Bijstei ALKMAARSE SPORTDAG Wat Alkmaarse kinderen in Bath beleefden Voor het Bijzonder Gerechtshof PAG. 2 NIEUW NOORDHOLLANDS DAGBLAD - Moondog 28 Juli 1947 ALKMAAR EN OMSTREKEN trok maar matige belangstelling UIT OUDE TIJDEN De draverijen te Alkmaar Marktberichten Laatste nieuws Het nieuwste leger- bericht van heden De Boenkoed-baai bezet Gerar Het zangconcours Marktberichten V De Alkmaarse Sportdag, Zaterdag op het Sportpark gehouden en welke georganiseerd was door het Alk- maai's Sportcomité, kon maar zeer matige belangstelling trekken. Toch was 't programma niet onaardig samengesteld en de verschillende Alkmaarse gymnastiekverenigingen hebben meermalen uitstekend werk laten zien. Het is echter nu een maal zo, dat deze mooie sport en ook de athletiek niet die belang stelling van de sportliefhebbers genieten als andere sporten. De wielerwedstrijden, hoe aan trekkelijk overigens als zomersport, waren evenmin in staat om die be langstelling te verwerven, waarvoor een goede voetbalwedstrijd kan zor gen. Dit' laatste was echter niet mo gelijk, omdat 't seizoen voor voetbal gesloten is. Voor Alkmaar toch al rijkelijk laat genoeg! De voorzitter van het Alkmaars Sportcomité, de heer J. van Zoonen, opende deze sportdag met een kort woord. Hij deelde mede, dat de bur gemeester door ziekte verhinderd was aanwezig te zijn. Hij sprak zijn teleurstelling uit over de geringe belangstelling en verwachtte, dat op 1 Sept. a.s., wanneer voetbal en wiel rennen" op 't programma staan, de belangstelling groter zal zijn. Het programma wegi geopend met een algemeen optreden van de gymnastiekverenigingen De Halter en Turnlust. De 4 X 100 m estafette dames was voor A.V.A. in 58 sec., welke ver eniging evenwel buiten mededinging medeliep; 2. Turnlust 59 sec.; 3. De Halter 59.6 sec.; 4. Jong Holland 60.1 sec. Daarna werden door de dames en heren van De Halter, Turnlust en Jong Holland verschillende oefenin gen uitgevoerd aan diverse toestel len, als hoogrelc, brug, ringen en tremplin-paard. Daarbij waren meer dere oefeningen, die zeker gezien mochten worden. Dan kwamen de wielrenners in actie voor een afvalwedstrijd. Win naar werd Jn. Hennink uit Alkmaar; 2. Th. Drost, Haarlem; 3. P. de Groot, Limmen. De klassement-wedstrijd over 9 ronden met 3 klassementen gaf een levendige strijd te zien en werd ten slotte gewonnen door de Beveivwij ker renner N. Henneman, die twee maal eerste werd: 2. L. de Booij, Alkmaar; 3. J. J. Schans, Soest. De aandacht werd dan weer ge vraagd voor de athletiekers, nl. 4 x 100 m estafette heren. Winnaar werd het tweede team van Jong Holland, dat vooral de zege in de wacht sleepte door het goede wisselen. De tijd was 52.2 sec.; 2. A.V.A. 53 sec.; 3. Turnlust 54 sec.; 4. Jong Holland I 54.5 sec.; 5. A.F.C. 57 sec. Een handicap voor de estafette- longrs en -loopsters was naar onze mening, dat in een rechte baan werd gelopen, inplaats van een ronde. Het overnemen der wissels was daar door moeilijker en A.V.A. en A.F.C. verspeelden door slecht wisselen veel tijd. Als laatste nummer voor de pauze een turndemonstratie. De dames van De Halter en Turnlust demonstreer den met vrije oefeningen, die wel de aandacht van de toeschouwers hadden. Na de pauze werd tot besluit een 40 km wedstrijd verreden, waarbij de wielrenners 60 maal de sintel- baan moesten ronddraaien. Het was een aardige strijd, waarin de Bever- wijker Henneman, die ook de klas sement-wedstrijd won, mooi partij gaf. Reeds spoedig na het begin werden enige uitlooppogingen ge waagd, maar het peloton haalde de vluchtelingen spoedig weer bij. Maar dan waagde Henneman een serieuse poging, het peloton volgde niet aan- KatHolieke Arbeiders-vrouwen Door het bestuur van de K.A.B. is de wens te kennen gegeven, ook in Alkmaar een Comité van Katho lieke Arbeiders Vrouwen op te rich ten. Op 23 Juni j.l. had een bespre king plaats tussen Mej. Stringa en een aantal vrouwen van de leden der K.A.B., afd. Alkmaar. Besloten werd voor elke parochie een Comité op te richten. Het Vrou wen-Comité van de Parochie St. Laurentius is reeds druk mét haar werk voor de vrouwen van de leden der K.A.B. Zij organiseert een volle dige Naai- en Knipcursus voor elke huismoeder. Het is haar gelukt, dank zij de medewerking van de Eerw. Zusters," te kunnen beschik ken over een naar de eisen des tijds ingerichte Mode-Vakschool. De cursus duurt 6 maanden en begint de tweede week in September. Het lesgeld is zo laag mogelijk gehou den, n.l. 25 cent per les. Dames die' aan deze cursus willen deelnemen worden verzocht zich a.s. Woensdag of Donderdag op te geven bij Mw. A. Brugman- „Swaerts, Vondelstraat 21 B alhier. Verder ligt het in de bedoeling om in de 2e helft van Augustus een Kinderfeest te organiseren waar over t.z.t. nadere mededelingen wor den gedaan. Zoals U ziet doet het Vrouwen- Comité van St. Laurentius al haar best om deze sociale taak van de vrouw tot een goed resultaat te brengen. Nu ligt het aan de mede werking van U of deze mooie opzet zal slagen* Docrr eendrachtig samen werken kan er veel goeds worden tot stand gebracht en de naasten liefde onder de arbeidersgezinnen worden bevorderd. Daarom dames helpt allen mede het streven van dit Comité te steunen door Uw daadwerkelijke medewerking. Zoutketen en brandgevaar 28 Juli Zoutketen leverden voortdurend brandgevaar op. Om dit te beper ken werd in 1605 bepaald, dat zij moesten worden voorzien van 'n hard dak. dus met pannen gedekt. Maar de eigenaren kwamen hier tegen in verzet en wonnen voor het grootste deel. De eis was n.l. dat tussen de naast elkander staande zoutpan- nen van'een viertal zoutzieders een muur, die een halve voet bo ven het dak uitstak, moest wor den gebouwd, terwijl bedoelde muur van steen moest worden opgetrokken. 28 Juli viel dit besluit, maar 1 Aug. was het besluit Herzien en bleef alleen nog de eis van een hard dak op de schuren. stonds en zo kon Henneman. die in een mooi tempo goed doorzette, een aardige voorsprong veroveren. Hij slaagde er tenslotte in het peloton te bereiken. Maar drie renners uit het peloton: Faanhof, Hooij- schuur en Duijf, hadden zich uit het peloton losgemaakt en zetten de achtervolging in. Zij konden er evenwel niet in slagen de achter stand op Henneman in te lopen, in tegendeel de afstand bleef ongeveer een halve baan. Me| deze voorsprong op de drie achtervolgers en een ronde op het peloton ging Henne man als eerste door derfinish. Faan hof, Hooijschuur en Duijf moesten in de sprint uitmaken, wie de drie volgende plaatsen zouden bezetten. Faanhof toonde zich hier de sterkste. De totaal-uitslag was: 1. N. Hen neman, Beverwijk, tijd 1 uur 3 min. 6 sec. 2. H. Faanhof, Amsterdam: 3. P. Duijf, Zaandam; 4. D. Hooij schuur, Zaandam; op 1 ronde: 5. J Hennink, Alkmaar; 6. J. Otten- bros, Alkmaar; 7. Th. Drost, Haar lem; 8. L. Kiekens, Haarlem; 9. J. v. d. Veen, Amsterdam; 10. P. Vooren, Limmen. INTERNATIONAAL WATERPOLO- TOURNOOI In het Zomerbad alhier werden gisteren waterpolo-wedstrijden ge houden, georganiseerd door D.A.W., en die door de deelname van de Gentse Zwemvereniging een inter nationaal karakter droegen. De be langstelling had groter kunnen zijn. Allereerst traden de buitenlandse gasten in actie tegen de Zwemclub Haarlem. Ofschoon de Haarlemmers goed partij gaven, wonnen de Bel gen verdiend met 52. Opvallend was het goede werk van de Belgi sche doelman. D.A.W. kon het tegen het zevental van de Rotterdamse Zwemclub lang niet halen en ver loor, eveneens met 52. Vooral het plaatsen van de Rotterdammers was beter. De verliezers-wedstrijd D.A.W. Haarlem was voor de Haarlemmers. Zij wonnen niet onverdiend met 31. De finale GentRotterdam was een spannende strijd, waaruit de Belgen tenslotte met 21 als overwinnaar uit 't strijdperk kwa men. Zo was de eindstand: 1. Gentse Zwemver., 2. Rotterdamse Zwem- ver., 3. Haarlemse Zwemver; 4. D.A.W. Tussen de polo-wedstrijden gaf mej. Cobi Floor, Ned. Kampioe ne Schoonspringen enige fraaie sprongen te .zien, die een welver diend applaus oogstten. Voorzitter Boxem reikte met enige toepasse lijke woorden de prijzen aan de winnaars uit. EEN LANGE REIS ALKMAAR. In Februari jl. ging een Alkmaarse jongen als sol daat naar Indië. Toen in Hoek van Holland de boot het ruime sop koos schreef hij een brief aan zijn meisje, deed er een enveloppe om, plakte er een postzegel op, adresseerde hem, waarna hij 't geval in een fles deed en overboord gooide. Gisteren is via Den Haag deze brief bij de Alk maarse politie bezorgd, die hem prompt afleverde. De fles was in Juni aangespoeld bij Jutland aan de Deense' kust en daar via de Deense politie naar Den Haag verzonden. VERLOTING STICHTING „R.K. DOORGANGSHUIZEN" De Minister van Justitie heeft bij besluit van 11 Juni 1947 goedge keurd de verloting ten bate van de Stichting „Doorgangshuizen" te Alk maar, welke zich ten doel stelt het reclasseringswerk van ontslagen ge vangenen. De loterij omvat 6000 loten, die kans geven op fraaie prijzen, zoals een Philips radiotoestel, een schil derij van Koos Stikvoort, haard, vliegtocht per K.L.M., haardfauteuil e.d. De trekking zal geschieden vóór 1 Juli 1948 ten overstaan van not. G. A. Verkade te Alkmaar en zal in dit blad t.z.t. bekend worden ge maakt. Wij bevelen deze loterij voor het mooie sociale werk van Pater Keij- ser en zijn medewerkers gaarne en van harte aan. ALKM. MANDOLINE-ORKEST „DE TOKKELAARS" In de heerlijk-koele muziektum gaf bovengenoemd orkest o.l.v. Wim Hanraats een concert, waarvoor he laas maar matige belangstelling was, evenals voor de internationale zwemwedstrijden in het zomerbad en de draverijen. Niettemin heeft dit gezelschap de toehoorders enige uren aangenaam bezig gehouden met de muziek der snaren, afgewisseld door zang met banjo-begeleiding. De Tokkelaars gaven voor de pauze behalve een pittige mars de wals in As van J. Brahms en de „Donauwellen" van Ivanovici. Na wat Hawaiï-songs, waarbij mej. Rie de Wit als lady-crooner op trad gaf de kinderclub van De Tok kelaars enige nummertjes ten beste; na de pauze kwamen de Hawaiï- zangers en de jeugdige Tokkelaars nog eens terug. De geluidsinstallatie zorgde nu juist niet bepaald voor een zuivere weergave van de vocale prestaties. LAN DBO U WTENTUON STELL1N EN WINKELWEEK Evenals vorig jaar zal op initiatief van de Contact-Commissie voor de Middenstand in September een win kelweek worden georganiseerd. De winkelweek wordt gehouden van 24 September tot 1 October en valt samen met de grote landbouw tentoonstelling; in verband met een en ander zijn plannen in voorberei ding voor een kaasdag, een reclame optocht voor fabrikanten, terwijl nog andere attracties voor winkel stand en publiek in voorbereiding zijn. Dat er gedurende de winkel week speciale aandacht voor de eta lages gevraagd zal worden, spreekt vanzelf. AFSCHEID DR. LOUIS In de dancing van de „Harmonie" kwamen Zaterdagmiddag de patiën ten van Dr. Louis bijeen, om daar in een gezellig samenzijn afscheid te nemen van hun huisarts. En het is daar wel ondubbelzinnig gebleken, welk een grote plaats deze arts in de harten van zijn patiënten in neemt. Als stoffelijk blijk van waar dering voor de vele en langdurige arbeid, die Dr. Louis voor zijn pa tiënten heeft verricht, werd hem een schitterende pick-up met auto matische wisselaar aangeboden, waarvan Dr. Louis en zijn echtge note nog veel plezier kunnen bele ven. hoewel ongetwijfeld bij het ge bruiken ervan nog wel eens met weemoed aan Alkmaar zal worden teruggedacht. De heer la Fleur richtte zich in eerste instantie tot de heer en mevr. Louis. Namens alle patiënten voerde hij het woord. „Wij hebben ge meend". aldus 'spr., „U.w vertrek niet zonder meer te laten voorbij gaan". En de daad bij het woord voegend bood hij de prachtige gra- mnfoonkast aan. De heer Krauweel noemde Dr. Louis een fijn mens. „Wij Alkmaar- ders benijden Schiedam, dat zo'n dokter krijgt". Verder voerde de heer Fr. Meijn- ders nog het woord. Dr. Louis zelf. bedankte aan het eind van de middag voor de mooie cadeaux. di.e hij en zijn ega in ont vangst hadden mogen nemen. Ook een fraaie ets van de Grote Kerk hoort hierbij. Spr. beloofde zijn pa- tienten. dat de gramofoon een ere plaats in zijn huiskamer zal krijgen. Hierna werd thee aangeboden, waarna de patiënten persoonlijk af scheid namen van Dr. Louis. A.F.C.-NIEITWS A.F.C.-ers, 4e klasse K.N.V.B.-er, dat is, waar wij voor gewerkt en gesjouwd hebben, maar wij zijn er nog niet.... wij zijn tot nu nog maar 4e klasser er kan nog meer bereikt worden!!! A.F.C.-ers traint met volle opoffe ring en zorgt voor nog grotere re sultaten. A.F.C.'ers zorgt voor een goed be sluit in M.F.C.A.F.C. De P.P.C.-er OP 'T NIPPERTJE GERED Een badgast uit Amsterdam, die vanaf 't vrije strand te Egmond gis teren was gaan zwemmen, was in een mui terecht gekomen en ver keerde in levensgevaar. Door de Eg- mondse reddingsbrigade werd hij in bewusteloze toestand op het strand gebracht. Na een half uur kunstmatige ademhaling slaagde men erin de le vensgeesten weer op te wekken. De man is per ziekenauto naar zijn wo ning te Amsterdam vervoerd. Bath, 23 Juli 1947 Onze reiscorrespondent uit Bath schrijft ons over het verblijf van de Alkmaarse kinderen aldaar, het volgende: Woensdagmorgen 16 Juli kwamen alle Alkmaarders in Bath weer te samen om enige belangrijke ge bouwen te bezichtigen, zoals „The Abbey" en de „Roman Baths". Eerst echter wilde iedereen vertellen, waar zijn nieuwe tehuis was en hoe de kennismaking met de gastheer en gastvrouw was geweest. Slechts enkelen zagen wat wit om hun neus èn van de vermoeiende reis, èn van overgang in dit vreemde land, met z'n moeilijke taal, zodat zij zich wat eenzaam gevoelden. Doch na hun een riem onderhet hart gestoken te hebben en zij nu met anderen konden praten, waren de moeilijk heden gauw opgelost, Des middags kreeg ieder gelegenheid om eens 'n lange brief naar huis te schrijven. De volgende dag, Donderdag dus, hadden we een. heerlijke tocht naar de Diergaarde van Bristol. Hoewel niet zo groot als die van Amsterdam was hij toch alleszins de moeite waard om te zien. In het bijzonder de aanleg van de tuin met zijn la nen en schitterende bloemperken, was een lust voor het oog. Daarna werd ons thee aangeboden in de theetuin „The Glenn." Op de terug tocht reden we nog onder de gewel dige Suspension Bridge. Een brug met de ontzaglijke afmetingen van 90 meter hoog en een spanwijdte van 215 meter. Vrijdags bezochten de jongens de Monkton Combe school en de meisjes de Royal school. De Monk ton Combe school is een kostschool van ongeveer 300 Engelse jongens. We vormden groepjes van vier en werden rondgeleid door twee Engel se vrienden. Alles Werd bekeken, de schitterende sportvelden, het bo tenhuis, de bibliotheek, de kapel. In de lesrooster is veel tijd uitge trokken voor sport, n.l. iedere dag ca. 3'h uur. Doch ook het godsdien stig leven wordt niet verwaarloosd. Hoewel van Angelikaanse gods dienst, moeten de jongens iedere dag 's morgens en 's avonds naar de godsdienstoefening. Juist dezer dagen waren de over- gangs-examens aan de gang, die 2 weken duren. Nadat we in 't zwem bad van de kostschool een heerlijk bad hadden genomen en ons een welverzorgde thee was aangeboden, gingen we vlug naar huis om des avonds een toneelstuk bij te wonen in het Theater Royal en dat ons werd aangeboden door de Kamer van Koophandel in Bath. Het was een alleraardigst toneelstuk .voor kinderen, genaamd „Just William", enigszins een variatie op Pietje Bel. Ook deed ons nog een gooche laar versteld staan van z'n onge lofelijke toeren. Om half tien zocht ieder weer z'n tehuis op, wel vol daan over de schitterende dag, die ons was aangeboden. Des Zaterflagavonds was er een dansavondje in de Middelbare school van Bath voor jongens. Deze school is gelegen op de Beecken Cliff. Van hier heeft men een prachtig ge zicht op de stad Bath, beneden in het dal gelegen. Duidelijk zijn de open plekken te zien, waar eens ge bouwen stonden, doch door de ter- reur-aanval van de Duitse bom menwerpers in April 1942 verwoest zijn. De City of Bath Boys school is 'n gemeentelijke school, waar ieder een zich kan laten inschrijven. Het schoolgeld wordt geheven naar het inkomen. Als men de klassen door lopen heeft met goed gevolg, kan men tot de universiteit worden toe gelaten. De volgende dag was het Zondag en ieder ging deze dag in de huise lijke kring doorbrengen. Wij heb ben een Hoogmis met volkszang bij gewoond in de zwaar door de oor log gehavende St. John's Church. Er zijn in Bath maar 3 Katholieke Kerken, want er zijn weinig Katho lieken. Voor Maandag stond op het pro gramma, dat we de hele dag naar zee zouden gaan, n.l. naar de grote badplaats Weston Super Mare, veel gelijkend op Scheveningen. Helaas begon het Zondagsavonds te rege nen. En Maandag regende het nog. De dag viel in het water. Doch niet getreurd, de volgende dag scheen alweer de zon en deed alle teleurstelling vergeten. Veel staat er nog op het program ma, o.a. een bezoek aan de Kathe draal van Wells, de grotten te Woo- key, de fabrieken van dokken en hijskranen en eep drukkerij. Dan echter zal de dag aanbreken, waarop de koffers gepakt moeten worden en de reis naar Alkmaar weer wordt aanvaard. Veel te vlug zijn de dagen omge gaan; dank zij de Education Com mittee of the City of Bath, die zulk een prachtig r—'c->d voor bereid. Door de zeer grote deelname aan de Vacantieprijs (22 paarden) werd deze course in drie afdelingen ge splitst, waarin Kitty Axville, Lee Axkit en Jacqueline K. de overwin ningen behaalden. De prijzendraverij, welke hierna volgde, werd gewonnen door In trepid, die met neuslengte van Jonker Axkit won. De enige ren werd gewonnen door Funiculaire, t.erwijl de heat- prijzendraverij in twee heats werd gewonnen door Louis Axkit in han den van W. H.Geersen. De Schoorlprijs handicap draverij internationaal bracht uit een veld van 18 jaarden aan Camulet Don Juan de zegepalm. De ged. uitslag is als volgt: VACANTIEPRIJS Prijzendraverij voor paarden, wel ke nog geen f 1000.— hebben ge wonnen. Afstand 2040 m. le afdeling: Kitty Axville, eig. D. de Graaf, rijder W. Leeuwenkamp, afstand 2000 m. tijd 3.092, kil. tijd 1.346; 2. Lily the Great, rijder E. Kruithof, afstand 2060 m.; 3. Kolossy Silk, rijder L. Combee, afstand 2060 m. 2e Afdeling: Lee Axkit. eig. Stal Minerva, rij der W. H. Geersen, afstand 2000 m., tijd 3.124, kil.tijd 1.362; 2e aanko mende Lady Gregor, uitgeschakeld wegens te veel galoperen en onre gelmatig draven, zodat geplaatst werd Lord Quctteville, rijder J. Roodenburg, afstand 2000 m.; 3. Mac. Hollo, rijder R. van Wieringen afstand 2020 m. 3e Afdeling: Jacqueline K., eig. J. Altena, rij der L. Ensing, afstand 2000 m., tijd 3.11, kil. tijd 1.355; 2. Koningin Draisene G„ rijder J. Vergay, afst. 2080 m.; 3. Lina Bonnie, rijder N. Groot, afstand 2000 m. BERGEN AAN ZEEPRIJS Prijzendraverij voor Nederlandse paarden, welke f 6000.of meer hebben gewonnén. Afstand 2340 m. Ingeschreven 9 paarden, 6 paarden opgekomen. 1. Intrepid, eig. en ber. M. Fran ce, afstand 2380 m„ tijd 3.238, kil. tijd 1.256; 2. Jonker Axkit, rijder W. H. Geersen, afstand 2340 m.; 3. Eton Brewer, rijder A. J. Bakker, afstand 2340 m. ABNI-PRIJS (handicap B-rennen) Afstand 2100 m. Ingeschreven 6 paarden opgeko men 4 paarden. 1. Funiculaire, eig. mw H. Dek kers, rijder T. Delbrassine, gew. 66 kg., tijd 2.19; 2. Ormca, rijder J. C. Pex, gew. 58 kg.; 3. Zeester, rijder W. Kampers, gew. 461/, kg. KAASMARKTPRIJS Heat-prijzendraverij voor Neder landse paarden, welke f 1000. doch nog geen f 6000.hebben ge wonnen. Afstand 1640 paarden. Ingeschreven 15 .paarden, opgeko men 5 paarden. Deae-heat wordt als gewone heat gereden, dus geen puntentelling. le Heat: 1. Louis Axkit, afst. 1620 m„ tijd 2.213, kil. tijd 1.286; 2. Ingo Hanover, afst. 1640 m.; 3. Johannes, afst. 1660 m. 2e Heat, tevens beslissing: 1. Louis Aykit, eig. B. Janssen, rijder W. H. Geersen, afstand 1620 m„ tijd 2.198, kil. tijd 1.263; 2. Ingo Hanover, rij der A. R. Nottelman, afst. 1640 m.; 3. Johannes, rijder Joop van Leeu wen, afst. 1660 m. SCHOORLPRIJS Handicap-draverij internationaal. Basis 1.32. afstand 2040 m„ voor amateursrijders. Ingeschreven 23 paarden, opgekomen 18 paarden. 1. Calumet Don Juan, eig. Stal Noël rijder C. J. Bisschop, afstand 2060 n*i„ tijd 3.034, kil. tijd 1.29; 2. Fred Mc. Clyo, eig. Stal Nederhorst, af stand 2080 m., rijder G. J. Venne- man; 3. Christophorus, eig. en rij der J. Bosma, afstand 2140 m. DE EERSTE COLORADOKEVER In een tuintje van een perceel aan de Stuartstraat is de eerste Colora dokever in Alkmaar gevonden. Wij wijzen erop dat deze kevers direct vernietigd dienen te worden en zo mogelijk op het politiebureau moeten gebracht worden. BURGERLIJKE STAND Geboren: Ferdinand A zv Jurriaan Bussen en A. Boots; Theodorus B. M. zv Johannes N. Schuit en W. Hulskamp; Trientje J. M. dv Klaas Kwampus en S. de Jong; Rudolf A. zv Theunis Brouwer en G. Nauta; C^tharina P. dv Nicolaas Metselaar en M. A. Groenveld; Johannes A. zv Jacobus van Wonderen en J. Jansen; Johanna M. C. dv Stephanus H. S. Bek en G. de Goede. Overleden: W. Leguit, oud 60 jaar, gehuwd met G. de Boer. DE BATH-REIZIGERS TERUG De Alkmaarse kinderen die 14 dagen in Bath zijn geweest, zullen naar verwacht wordt met de boot trein om 3 uur in Amsterdam arri veren, zodat zij om 4'of 5 uur in Alkmaar verwacht kunnen worden. GESLAAGD NOORD-SCHARWOUDE. De heer A. de Geus te Noord-Schar- woude slaagde te Delft voor het candidaatsexamen Werktuigkundig ingenieur. 't VELD. Examens Naaischool. Als resultaat van de op 15, 16 en 17 Juli afgenomen examens hebben de volgende meisjes het diploma „costumlere" ontvangen. Alle Beers, Riet Berkhout, Lies Blank, Nel Bruin. Gré Jong, Mien Jong, Nel Keesom, Jo Loozen, Truus Mooy, Rie Morsink, Rie Oudhuis, Lies Poland, Lies Smit, Alie Tesselaar en Rie wit. Eén afgewezen. En het diploma „Lingerie" ver overden: Clara Bos, Trien Bruin, Gatha Dekker. Alie van der Fluit, Annie Groen, To Klaver, Jaijs Ligt- hart, Trees Pater, Afra Plak, Corrie Praat. Gré Smit. Nel Smit, Azel van Waesberghe. Bertha Wit, Nel Wijn- ker. Twee afgewezen. In het hoofd,.vak" Godsdienstleer ging een pluim en prijs naar de cos- miere Nel Keesom, die op keurige wijze de test in de leer der zeven sacramenten doorstond. Na de plechtige uitreiking der di ploma's drukte de godsdienstleraar Kapelaan H. W. A. Brans alle ge slaagden doch vooral de costumieres die de school verlaten, op 't hart,"om vooreerst door Congregatie, Jeugd beweging en Godsdienstcursus haar geloofskennis en -beleving op peil te houden en vervolgens haar dank baarheid voor de goede opleiding door de Eerw. Zusters Ursulinen om te zetten in daden van edelmoe dige hulp, vooral aan de grote gezin nen en voor een zacht loon! De tijd zal leren of deze laatste les insloeg. Na hartelijke en zelfs stoffelijke blijken van erkentelijkheid aan het adres van Kapelaan en Eerw. Zus ters, stoof een dol en gelukkig ge zelschap uiteen, huiswaarts, in een maatschappij die vraagt om echte meisjes met een goed hart en vaar-1 dige hand. VEILINGOMZET B.P. O. De geldelijke omzet van B.P. O. bedroeg tot en met 17 Juli j.l. f 622.211.49 d.i. f 3.389,79 minder dan tot die datum in 1946. UITGAANSDAG VOOR DE OUDEN VAN DAGEN WEST GRAFTDIJK. De ouden van dagen maakten deze week hun tiende uitgaansdag. Ditmaal ging het naar Schiphol en terug over Velsen en IJmuiden en door Kenne- merland. Deze dag zal de oudjes nog lang heugen. NOG ZES WONINGEN PURKTEREND. Men meldt ons: De R.K. Woningbouwvereniging W. C. J. Passtoors, heeft toestem ming verkregen voor het bouwen van nog zes woningen, die met de 15 andere in handen zijn van aan nemer M. Zwaan uit Nieuwendam. NIEUWS IN HET KORT BEEMSTER. Tegen drie per sonen een proces-verbaal opgemaakt wegens het niet bespuiten van het gewas ter bestrijding van de colo radokever. Aan de Zeevaartschool te Delfzijl slaagde voor het examen stuurmans leerling, de heer J. Slot. Te Driebergen slaagden v. w. het Instituut voor de autohandel de heren P. J. Kleiterp en D. Visser. GESLAAGD WAARLAND. Op het examen, dat op 25 Juli jl. te Schagen door de Vereniging voor Veilig Verkeer en de Verkeerspolitie werd afgeno men, slaagden van de St. Jansschool te Waarland de leerlingen: André Dekker, Corn. Post, Riek Stam, Di- vera Stoop, Marie Dekker, Marie Klaver, Annie Smit, Marie Zutt, Gerard Veldman en Annie Zutt. 'T ZAND. Diploma Boekhouden. Dezer dagen behaalde onze plaats genoot, dé heer Henk Kager het practijkdiploma Boekhouden van de Nederlandse Associatie voor Prac- tijkexamens; tevens behaalde de heer Kager het Diploma Boekhou den van de Vereniging van Leraren in Boekhouden. MEDEMBLIK, 26 Juli. Aangev. 75.650 kg aardapp.: grof 10.5011.20; grote 9.209.70; driel. 55.40; kriel 5—5.20; eigenh. 9.50—10.30; 65 kg slabonen 15 ct. LANGEDIJK, 28 Juli. Aangev.: 44.000 kg. aardapp.: grove Schotten 10.30—11.10; eerstel. 8.90—10.50; bl. Eigenh. 9.1010.80; driel. 4.905.60; 160 bos peen 4.60—4.80; 500 kg toma ten A 25.90; B 25.70; 350 st. bloem kool 11.2016.90; 50 kg slabonen 17.70; 2250 kg uien 15.60; 33000 kg roode kool 4.805. NOORD SCHARWOUDE, 28 Juli. 100.000 kg aardapp.: qerstel. 9.50 10.40; bonken 10.7011.10; driel. 4.40 5.60; kleine 4.70; rode eerstel. 9.80 10.50; eigenh. 9.7010.90; blauwe eigenh. 9.5011.10; geelblom 8.90; bintjes 8.70; 400 kg'slabonen 16.60 16.70; 370 st. bloemkool I 12; 125 kg kroten 4.20. Batavia, 28 Juli (Aneta) Het nieuwste legerbericht (no. 14) deelde het volgende mede: Ter beveiliging van de scheep vaart tegen herhaalde beschietin gen vanuit Boekit Lampoe (swk) was het nodzakeljjk de Boenkoed Baai te bezetten. Ook in dit gebied bleek de TNI overhaast de vlucht genomen te hebben. Eerst 30 km van Padang ondervonden onze troepen enig vuur van sluipschutters. Voorts werden naar de Nederlandse troepen enige handgranaten geworpen, welke echter niet ontploften. De actie bij de Boenkoed Baai, vooral de landing van carriers door middel van landingsboten bij Boen- goes, was een grote verrassing voor de TNI. Deze actie verliep zeer vlot, na het aanbreken van de dag waren de carriers binnen en kele minuten aan land. ZUID-SUMATRA Batoeradja werd geheel in tact aangetroffen. Bij de bezetting van deze plaats werd geen tegenstand geboden. De bevolking was rustig en de voedselsituatie bevredigend. De consolidatie van de bezette olie velden heeft voortgang. De houding van het achtergebleven Indonesisch personeel is over het algemeen niet ongunstig. In de noordelijke sector langs de weg naar Sekajoe zijn" verscheide ne dorpen door de Republikeinen geheel in de as gelegd. De bevol king werd door de TNI het bin nenland in gejaagd. Zij keert thans terug en toont zich vriendschappe lijk. Bij de actie in Zuid-Sumatra is een aanzienlijke hoeveelheid wa pens in beslag genomen. Aan Su matra's oostkust zijn meer dan hon derd huizen te'Kwala verwoest. Za terdagmorgen is een convooi naar deze plaats vertrokken voor 't eva cueren van de bevolking. Overigens werd de zuivering van het rond Medan bezette gebied voortgezet. De fantasie had de Republikein se radio thans wederom in ongeken de mate te pakken, toen werd me degedeeld, dat Medan door de Re publikeinse troepen was bezet. Zelfs van enige actie door gewapende Republikeinse troepen van enige betekenis is geen sprake. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig tot Dinsdagavond. ZEER WARM Heldere nacht. Morgen over dag over het algemeen zonnig weer, echter met opnieuw toe nemende onweersactiviteit. Op lopende temperatuur tot zeer hoge waarden. Matige wind hoofdzakelijk tussen Oost en Zuid. Het avontuur trok hem naar verkeerde kant. „Ik wilde wel eens iets anders be leven", antwoordde de 26-jarige P. H. Maas uit Hoogwoud op de vraag van Prof. Dr. van Hamel, die Vrijdag het Bijz. Gerechtshof presi deerde, op diens vraag, hoe hij er toe was gekomen zich in October 1940 aan te melden om in Duitsland te gaan werken, een daad, die in Maart 1941 werd gevolgd door vrij willige dienstname bij de Waf f en S S. De eed op de führer werd door hem in algemeen verband afgelegd, waarna de veldtroepen, waartoe hij behoorde, in 1941 te Breslau werden ingezet tegen de Russen. De opmars naar Stalingrad begon en verdachte liep er een granaatscherf in het ach terhoofd mee op. Een viertal maan den verpleging in Krakau en een bevordering tot scharführer vorm den de aanloop tot de inzet in Kroa tië tegen de partisanen. Tot slot maakte hij nog een „uitstapje" naar Leningrad, waar een granaatscherf zijn rechterarm-gewricht versplin terde. Zo viel hij de Russen in han den. Van zijn vader had hij geen toe stemming gekregen om te handelen zo hij deed. Door zijn buurman werd ver dachte een domme jongen geoor deeld. Dit vond mr. Keune in zijn requisitoir ook. Hij noemde hem daarenboven eigenwijs. Wat hij heeft misdr.even tegen het vaderland is niet tot hem doorgedrongen. Hij liet zich door onnadenkendheid lei den. Eis: Zes jaar gevangenisstraf met aftrek en 15 jaar ontzetting uit de rechten. Uitspraak 6 Aug. a.s. Kruijer won anderen voor de Transportcolonne. „Ik heb het zo begrepen, dat waar en onverschillig aan welke zijde hulp zou worden geboden." Zo luidde het antwoord, dat J. Kruijer uit Alkmaar gaf op de vraag van President Prof. Dr. v. Hamel: „Is het nu uw mening, verdachte, dat u door deel te nemen aan deze orga nisatie, geen hulp verleende aan de Duitse oorlogsvoering?" Hem was ten laste gelegd, dat hij te Alkmaar in November 1943 dienst had genomen bij de N.S.K.K. en al daar van April 1943 tot Mei 1945 dienst deed als hoofdtransportleider van de transport-actie, althans transportcolonne en in deze functie verscheidene personen heeft bewo gen, zich bij deze dienst aan te slui ten, voorgevende, dat deze dienst geen handelingen vroeg ten dienste van de vijand. Een breedvoerig onderzoek werd hiernaar door het Hof ingesteld. Als eerste getuige verklaarde de 51-jarige automonteur H. F. A. Eman, destijds commandant van de Motor W.A., dat deze organisatie werd ingesteld om een reserve van chauffeurs te vormen. De hele motor-W.A. telde 300 le den over het gehele land. Wat de N.S.B. er precies mee voor hadgehad, kon deze getuige ook niet precies zeggen: „Ze vertelden maar net precies, wat ze kwijt wil den en ik ben ook zwaar voor de gek gehouden." President: „Het was dus een or ganisatie, die op een bepaald mo ment ingezet zou worden bij mili taire bewegingen en klaar moest staan bij een invasie?" Verdachte: „Zo heb ik het niet gezien." Slager G. Spaans uit Hoorn kreeg 4 ook in October 1944 bezoek van ver dachte, die kwam om zijn zoon te halen. Vader Spaans had de jongen echter verboden nog verder mee te doen, vooral toen er ook nog een uniform aan te pas kwam. De slager zelf had verdachte te woord gestaan en hem gezegd, dat zijn zoon bleef, waar hij was. Verdachte had toen nog gedreigd er werk van te zullen maken, doch dit was niet geschied. De Procureur-fiscaal mr. Keune requireerde tegen'deze hopman der W.A., die zich in Januari 1940 als sympathiserend lid der beweging opgaf en eind 1940 tot de W.A. toe trad, vier jaar gevangenisstraf met aftrek en levenslange ontzetting uit de rechten. Ook hier 6 Augustus a.s. uitspraak. Vlam bracht Jood aan bü goed politieman. Hü houdt vol die bedoeling niet te hebben gehad. „Wat had u nu, Godbeter, uw neus in die zaken te steken?" hekel de Prof. Dr. v. Hamel voor het Bij zonder Gerechtshof het gedrag van de 61-jarige grossier en commission- nair in aardappelen, groenten, ep fruit, T. Vlam, uit Bovenkarspel. Grimmig beten .de aanklager en leden van het Bijzonder Hof zich vast in de aanklacht, die luidde, dat verdachte in Juli 1942 in Boven karspel aan de Wachtmeester der Kon. Marechaussee A. Voets heeft meegedeeld, dat zich in de wacht kamer van het station te Boven karspel een Jood bevond, die geen ster droeg en die zich met bonnen- handel bezig hield. Dit heeft de vrijheidsberoving van Maurits Kan en diens gezin tot ge volg gehad. Men heeft nadien nooit meer iets van deze familie gehoord. Bovendien had verdachte in Juni 1942 op verzoek van de Rijksduitser Olpp verschillende bedrijven in Enkhuizen, de Streek en Venhuizen bezocht, om in het kader der Sau- ckel-aktion, vast te stellen, welke arbeidskrachten uit deze bedrijven in aanmerking konden komen voor tewerkstelling in Duitsland. Dit laatste wordt door de getuige- verklaring van Olpp bevestigd Ver dachte merkt hierbij aan, dat hij daarop is ingegaan met de conditie, dat hij dat alles zou opknappen. Dit deed hij met de bedoeling, zorg te dragen, dat niemand uit West-Fries land weg hoefde. Erger vond de president het ge val met het Jodengezin. De Wacht meester bij de Rijkspolitie Voets vertelde, dat hij in Juli 1942 van de Commandant te Enkhuizen, die door verdachte was opgebeld, Kan te arresteren, die zich met bonnenhan- del bezig hield en geen ster droeg. Bij de arrestatie in de stromende regen stond verdachte op het Sta tionsplein en herhaalde nog eens de beschuldiging. Maar de President is niet te spre ken over deze arrestatie, die nog wel door een goed politieman ge schiedde en zegt: „Ja, als u mij vraagt, het is verschrikkelijk, het is om te huilen. Maar is gezuiverd en staat hier nu niet terecht." De Procureur-fiscaal mr. Keune requireerde tien jaar gevangenisstraf met aftrek en levenslange ontzetting uit de rechten tegen deze verdachte, die lid der N.S.D.A.P. en een goede kennis van Ds. v. Duyl was. De verdediger, mr. Buiskool, bracht naar voren, dat de tuinders, economisch gezien, het meest op Duitsland waren ingesteld en riep de uiterste clementie in. Het Hof doet 6 A-—- a.s. uit spraak. 10 jaar voor oud-burgemeester Fijn De 51-jarige vroegere commies en waarnemend gemeentesecretaris ter secretarie te Bergen (N.H.), Geert J. H. Fijn. die als overtuigd natio- naal-socialist tijdens de bezetting achtereenvolgens tot burgemeester van de gemeenten Egmond, Bergen en Hilversum werd benpemd, is Za terdag door het Bijzonder Gerechts hof te Amsterdam tot een gevange nisstraf van 10 jaar veroordeeld met aftrek van het voorarrest en ontzet ting uit de rechten voor het leven. Op 19 Juli was 12 jaar tegen hem geëist. Marine had geen uitvallers! De Marine-deelnemers aan de Vierdaagse hebben een wel zeer goed figuur geslagen. Zonder uitvallers «wam het detachement van Willemsoord onder commando van de O.S. en O.-officier Lt. ter Zee II F. Wempe, in Nijmegen aan, na vier dagen te hebben ge marcheerd in de gloeiende hitte en met een zware be pakking. De opmerkelijke prestatie springt des te meer in het oog, wanneer men weet dat de Marine van Willems oord het enige detachement van de vloot vormde, dat zon der uitvallers de Vierdaagse liep. \w. te Nieuwe Niedorp Voor de voortgezette korenwed strijd bestond Zondag een over weldigende belangstelling. In te genstelling tot vorige week, was nu het grote kerkgebouw tot in de verste uithoeken bezet. Ook de zang was aanmerkelijk beter over de gehele linie en bleef thans boven het middelmatige. Uitslagen 3e afd. gemengde koren: Apollo, Wieringerwaard, met 279 punten 2e prijs; Gemengd Koor, Medemblik, 350 punten le prijs; Inter Nos, Groo tebroek, 310 punten le prijs; T.O.P., Bobeldijk, 293 punten 2e prijs. 2e afd. gemengde koren: Thalia, Hoogkarspel, 279 punten 2e prijs; Niedorpg Gemengd Koor, Nw. Nie dorp, 312 pqnten le prijs; Nieuw Leven, Aartswoud, 289 punten 2e prijs. le afd. gemengde koren: Zand- voorts Gemengd Koord, 249 punten 2é prijs. Ere-afdeling gemengde koren: Gemengd Koor, Zuid-Scharwoude, 314 punten le prijs; Tavenu, Andijk West, 351 punten le prijs. De wisselprijs werd toegekend aan Polidina te IJmuiden, terwijl de directeuren Beider en Ru Kaag resp. met algemene en 2/3 der stemmen een directeursprijs kregen toege wezen. Polidina en Tavenu kregen voorts nog eèn ereprijs voor het hoogste aantal punten behaald in het vrije nummer. Na afloop van het concours gaf de organist Jac. Bonset met twee vocalisten een concert, dat bij het talrijke luisterende publiek buiten gewoon in de smaak viel. Aan het eind van deze prachtig geslaagde dag was het in het gehele dorp feest, waarbij het vooral in de diverse zalen vrolijk toeging. MIDDENSTANDSEXAMENS Voor de op Vrijdag, de laatste dag der examenweek, gehouden midden standsexamens te Hoorn slaagden: mej. E. de Wit, Graftdijk; J.'P. M. de Wolf, Hoorn; mej. E. Wijte, Spier dijk; J. Yzelenberg, Opperdoes; W. C. Zanen, Zaandijk; F. Zuiker, Enk huizen; J. Zwier, Wijdenes; C. Zwuup, Andijk; P. Bruijn, Berk hout; D. Hofland, Beverwijk; Gerar - dus Th. Visser, Beemster; H. Visser, Edam; J. Visser, Medemblik; KI. Visser, Urk; P. Visser, Edam; C. de Vries, Kwadijk; mej. J. M. de Vries, Enkhuizen; mej. M. de Vries, Urk; S. bij 't Vuur, Edam; D. P. Zwaan, Hoorn: A. C. v. d. Waal, Medemblik; C. Waesdorp, Hoorn; mej. G. M. Wagemaker, Hoogkarspel: D. J. Warring, Beemster; F. C. W. Weel, Grootebroek; mej. C. M. v. Wees, Hoorn; mej. M. S. A. van Wees, Hoorn; C. J. van Wegen, Blokker; J. J. Wenker, Sijbekarspel; J. v. d Werf, Enkhuizen; mej. J. T. M. de Wit, Enkhuizen; P. H. de Jong, Beemster; A. A. Vermeulen, Pur- merend; mej. C. G. Vermeulen, Pur- merend; C. J. Vermeulen, Purmer- end; T. R. Vertelman, Nibbixwoud; G. Vet, Berkhout; mej. M. A. Veu], Venhuizen; K. J. Vink, Beemster; mej. C. Vis, Schellinkhout; S. Vis- koper, Purmerend; mej. A. Visser, Venhuizen; mej. G. Th. Visser, Bo venkarspel: S. Varwijk, Medemblik; P. Veer,'Hoogkarspel; P. A. Veer man, Volendam; mej. W. J. Veer man, Volendam; W. P. Veld, Hporn; A. R. M. Velzeboer, Purmerend; N. G. M. Velzeboer, Purmerend; mevr. T. Verblaauw-Scholtens, Oudendijk: J. Sybring, Hoorn; G. Sijm, Span broek; mej. C. Tiet, Grootebroek; W. Tol, Edam; A. Tolman, Beem ster; K. Ton, Edam; W. Tromp, Purmerend; mej. M. C. Tulp; mej. A. Varwijk, Medemblik; A. Spil, Ilpendam; D. Spruit, Purmerend; A. M. H. Stam, Hoorn; mej. M. P. Th. Stevers, Purmerend; mej. M. C. Steltenpool. Hoorn; J. Steur, Volen dam; S. Steur, Volendam; J. G. Stokman, Schermerhorn; P. J. Struiksma, Medemblik; P. Struving, Beemster; C. J. Stuijt, Beemster. AVENHORN, 26 Juni. Aangev. 2100 kg grove Schotse 8.409.30; 39.575 kg grote 9—9.70; 3225 kg driel. 4.504.60; 450 kg eigenh. 10.30 50 kg grote rood 10; 25 kg kriel 3.50; 400 st bloemkool I 4; 45 st. idem II 1.50; 4365 kg bieten I 3.403.90; 90 kg idem II 2.10—2.20; 4875 kg augur ken: klein 3.20; basterd 5; klimgrof II 1.25; 328 zak dubb slabonen z. dr. 2.30—2.50; 585 kg Yellow 14—36; 1650 kg zilveruien nep 35.50; 325 kg idem driel. 15. BOVENKARSPEL, 26 Juli. 3700 baal aardappelen: Schotse grote 9 10.80; kleine 5.405.90; kriel 5.30— 5.60; Rode Eigenh. 7.90—9.40; Geel blom 8.70—9.30; blauwe 10—10.80; Koopm. bl. 9.60—9.90; Eigenh. 9.80— 10.80. WARMENHUIZEN, 26 Juli. 57.000 kg aardappelen: Eerstelingen 8.8010.60; drielingen 4.905.40; kleine 4.40—4.60; grove 9.70; blauwe Eigenh. 10—10.90; witte Eigenh. 9.90—10.30; grove 8.20—8.40; 90 kg slabonen 17.50. Van Vliet in de geklopt, en ook dezelfde gewelc kende gebeurte; belle tussen De landgenoot mpt leeggelopen en drama had zich Daarmee ging e Doch by de ar Byster zich midc gen op Ghella finale, op Kam in de kwartfinah ver (Frankrijk) nale, voor de ein Engelsman Harris ogenblik bleef de derlandsc harten de finale liet Biis de ritten door kloppen, waardoo titel voor ons vei Hfjzelendoorn wc kop. Hij had twee ke tegenstanders voorzichig rijden c Engelsman Bannist genwoordiger van tolo te worden vei aanval in het midc ste bocht ving hij het laatste rechte e doende snelheid te als winnaar over d' Bontekoe plaatste de achtste finale, zijn serie rovaal d se kampioen Ghell af won, werd ges Amerikaan Stiller i In de herkansingsr landgenoot van Lyc werd daardoor d achakeld. Inplaats van i Lorry werd Bijster Hongaar Csikos Oe bonnen v and veget Het Centraal Dis deelt mede, dat mt voor meat and veg wezen bonnen „E zover men daarop i and vegetables heef gen, vóór 3 August slager in moet lever tegen ontvangstbew bonnen zal men dar (ca. 450 gram) mea bles of 4 oz) circa blikvlees kunnen dient genoegen te hetgeen, waarmede deze bonnen word Het doen van een 1 niet mogelijk zijn. DINSDAG 2 HILVERSUM I (30. K.R.O. 7.00 Nieuws; gymn.; 7.30 Morgenge nieuws; 9.00 Lichtbak de kleuters 10.40 Vooi 11.30 Als de ziele luis gelus; 12.03 Bioscoopi Lunchconcert; 13.00 „Welk boek? Een goe Vervolg lunchconcert; vrouw; 15.30 Franse j 16.00 Radio ziekeqbez jeugd; 17.45 Gevraagd 18.00 Volksliederen J Ned. Strijdkrachten; 1 Kath. Nieuws;20.05 20.15 Relais B.B.C. 'p: eert; 20.55 De man i baarden,' hoorspel* 21 bed; 22.25 Vaders I Internat. Cabaret (gri HILVERSUM II (41 A.V.R.O. 7.00 Nieuw tendgymn.; 8.00 Nieuw 10.30 Voor de vrouw* kleuters; 12.00 Alt en Ons platteland; 13.00 AVRO's Musette-Orke de vrouw; 14.20 Orgel De schoolbel voor de The Skymasters; 18.00 Pierre Palla en ensem Opstal; 20.00 Nieuws 20.05 Stille gang voo: Oranjehotel; 21.15 22.15 Buitenlands Ov Nieuws; 23.25 Werkei l^e Duitse Katho] ken en Protest; ten hebben op partijdag der Chi telijk - Democratise Unie te Keulen e resolutie aangen men, waarin zij h teleurstelling uit spreken over de u zendingen van Nordwestdeutsche Rundfunk. De uitze dingen verwekte] grote ergernis n alleen om het gen aan een positief chr: telijke houding, ma ook om de aanstoc gevende wijze, wrga op via deze zend propaganda word* gemaakt voor heide se denkbeelden, zo: enige maanden gel den voor de opheffii van het verbod v; abortus. De partij d; wenste daarom toestemming tot i oprichting van ei eigen christelijke or roep. Op 4 Augu tus a.s. is het 88 ja; geleden, dat de Een H. Jean Baptiste V anney, de pasto; van Ars in geur va heiligheid stierf, T< herdenking van d feit zullen te A

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1947 | | pagina 2