N Ook Australië dreigt met de Veiligheidsraad GESLOTEN GERARD WORM'S r HET ZEEPRINSESJE KATI IN J PAG. 4 NIEUW NOORDHOLLANDS DAGBLAD - Dinsdag 29 Juli 1947 Brabant- Wielrennen Ronde ,,De IJzeren Man" Schaken Het Zone-tournoai Advertenties TH. VAN BEEK van 31 Juli tot 24 Augustus AFWEZIG actieve agenten bezorgers BEZOEKT Groot Concours-Hippique Kantoorbediende Pakhuisknecht L. O. P. J GESLOTEN vanaf 31 Juli t. e. m. 9 Aug. Gemeente Zijpe Kindermantels 501ste STAATSLOTERIJ Leerling winkeljuffrouw TOCHT NAAR BERGEN „Kringloop der Belangen" van KONINGSBRUGGEN N S. KROM N.V. - ALKMAAR een vr. kantoorbediende Wegens vacantie van Donderdag 31 Juli tot en met Zaterdag 10 Augustus. Herenzaak - Dameszaak ADVERTEERT IN DIT BLAD! Dri Commissi naar N De ze LONDEN, 29 Juli (Reuter). Een woordvoerder van het minis terie van buitenlandse zaken heeft heden verklaard, dat Groot Brit- tannië in contact is getreden met Australië naar aanleiding van de Nederlands-Indonesische vUande- lijkheden. De woordvoerder deelde over de aard der gedachtenwisse- ling tussen de beide regeringen niets naders mede. In welingelichte kringen verklaarde men echter, dat Australië van plan is de aan gelegenheid voor de Veiligheids raad te brengen. De woordvoerder liet zich niet uit over de aard van dit contact. Woens dag jl. heeft Bevin in het Lagerhuis zich uitgesproken over de houding van Groot Brittannië tegenover eik dergelijk voorstel; hij heeft toen ge zegd de mogelijkheid tot een derge- j lijke stap bij de V.N. niet uit te i schakelen, doch de Veiligheidsraad j had gefaald kwesties, die eerder aan dit college waren overgelegd, defi- j nitief en op vredelievende wijze op te lossen. Diplomatieke waarnemers in Lon den achten het onwaarschijnlijk, dat Engeland enige nieuwe stap zou ondernemen of een nieuw voorstel aan de Nederlandse regering zou doen, zolang niet de huidige phase der Nederlandse operaties in Indo nesië, bedoeld om bepaalde en be perkte doelen te bereiken, zou zijn beëindigd. De heer Teppema, Nederlands ge zant te Canberra, heeft tweemaal een onderhoud gehad met de Aus tralische minister John Burton; hier bij heeft hij gepoogd deze ervan te overtuigen, dat het hier een binnen landse aangelegenheid betreft. Uit ministeriële kringen wordt vernomen, dat Australië de Indone sische kwestie op internationaal plan wenst te beschouwen, doch dat men Rantsoenbonnen van nieuw model Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat met ingang van 3 Augustus a.s. rantsoenbonnen van nieuw mode in gebruik zullen worden genomen. De nieuwe ben nen zijn uitgevoerd in de kleuren rood met paars, blauw met paars en groen met paars. De tekst is ge drukt in zwarte letters en bestaat uit de aanduiding van hoeveelheid en artikel, alsmede de letter g, gevolgd door een g?tal. Deze bon nen blijven tot nader aankondi ging geldig. De thans in omloop zijnde ran*- scenbonnen der E-serie blijven geldig tot en met 27 September a s. Eveneens blijven tot en met de ze datum geldig de rantsoenbon nen ¥een rantsoen artikel bb" en ,een rantsoen artikel bc" De in omloop zijnde wisselb-in nen blijven ook na 27 Septem oer tot n-oer order geldig. Uitreiking missiekruizen te Steijl Een jaarlijks terugkerende plech tigheid te Steyl is de uitreiking der missiekruizen aan de Missionarissen van het Goddelijk Woord waarmede meestal gepaard gaat het afscheid van de vertrekkende priesters naar de missie. Voor de oorlog waren het vaak meer dan honderd jonge gees telijken, die het missiekruis ontvin gen, doch nu de buitenlandse huizen der congregatie weinig of geen con tact met het moederhuis hebben, betreft het momenteel slechts de Nederlandse priesters, waarvan er Zondag j.l. een dertigtal hun verhe ven zending uit handen van Mgr. Bekkers, de pronotarius apostolicus der congregatie ontvingen. Vele geestelijke en wereldlijke autoritei ten waren bij de plechtige uitreiking der missiekruizen aanwezig. geen enkele stap in die richting zal doen alvorens alle pogingen op di plomatiek terrein te hebben aange wend. Intussen gaan de manifestaties van studenten en de boycot op Neder landse schepen door de vakvereni gingen voort. Puntenwaardering napperons Het Rijksbufeau voor textiel, sectie Distex, deelt mede, dat in afwijking van de in het algemeen voor tafellakens en ontbijtlakens geldende puntenwaardering ad lg punten per stuk, voortaan de zgn. napperons (tafellakentjes van circa 1 x 1 m.) op slechts 5 pun ten zullen worden gewaardeerd. Op de markt te Maastricht vond de officieuze opening plaats van het Maria Congres. Z. H. Exc. Mgr. Dr. G. Lemmens, Bisschop van Roermond, hijst de vlag aan de 30 meter hoge mast. TWEE IMMIGRANTEN SCHEPEN OPGEBRACHT Opvarenden naar Cyprus Twee schepen met tezamen onge veer 1100 illegale Joodse immigran ten aan boord zijn, nadat zij aan de kust van Palestina waren opgemerkt naar Haifa opgebracht. Er deden zich geen moeilijkheden voor toen strijdkrachten van de Britse marine aan boord gingen. Het kleine motorschip, de ,,Sjavei Zion" (Repatrierenden) had 400 landver huizers aan boord, grotendeels Oos terse joden van de Noord-Afrikaanse kust. De motor was buiten de haven door de eigen bemanning onbruik baar gemaakt. De immigranten worden niet naar de haven van vertrek teruggevoerd. De overbren ging naar de veerboot, die de immi granten naar Cyprus zal brengen, geschiedde ordelijk. Het tweede schip had 700 joden uit Centraal Europa aan boord, me rendeels jonge echtparen met kin deren. Ook zij zijn naar Cyprus ge bracht. Monument voor Joodse gevallenen onthuld Op de begraafplaats van de Por tugees Israëlitische gemeente te Ouderkerk aan.de Amstel werd on der grote belangstelling van Am sterdamse en plaatselijke wereld- lilke en geestelijke autoriteiten een door de heer F. De Miranda ontwor pen monument ter gedachtenis aan de tienduizenden Israëlieten die nimmer meer uit de oorlog terug keerden, onthuld. Drs. S. Rodrigues de Pereira, op- perrabijn, verrichtte de plechtigheid en sprak woorden van deelneming met de nagelaten betrekkingen. Een andere spreker herinnerde aan de treurdag van het Joodse volk, die de verwoesting der tempel en de ver strooiing van het joodse volk in her innering roept en hoopte op een be tere toekomst in het eigen land, Pa lestina. Duurder radio-telefoon- verkeer met Indië Met ingang van 1 Augustus a.s. wordt het tarief voor radio-telefoon gesprekken met Ned. Indië ver hoogd. Het wordt dan gelijk aan dat van het verkeer met Suriname en Curacao. De telefoonkantoren ver strekken nadere inlichtingen. Repatrierenden aangekomen Ongeveer 700 repatrierenden zijn Maandag met de Kota Baroe van de Rotterdamse Lloyd in de Schiehaven te Rotterdam aange komen. De debarkatie had een vlot verloop. „Nederland helpt In dië" dat reeds een 50-tal boten met repatrierenden bij hun terug keer bedacht met lekkernijen, zorgde ook gisteren voor iedereen. Een ieder mocht een welkomst pakketje met fruit in ontvangst temen Alle repatrierenden kon den zoals gewoonlijk nog op de dag van aankomst dé plaats hun ner bestemming bereiken. Russische zenuw-oorlog tegen Zweden De Sowjet-regering is een propaganda-offensief tegen Zwe den begonnen dat bijna o]p een zenuw-oorlog gelijkt, sinds Zwe den de uitnodiging van de Parij- se conferentie over het aanbod van Marshall aangenomen heeft, aldus de diplomatieke correspon dent van het Engelse blad da Observer. Het hoofdthema van de unifor me pers- en radiopolemieken is, dat Zweden zich onderwerpt aan de Amerikaanse infiltratie poli tiek en afstand doet van zijn on afhankelijkheid'. Tass, het Sowjet- Russische persbureau meldt uit Stookholm, dat de V. S. de drie Scandinavische landen in een an ti-Russische politiek en militair blok onder Amerikaanse leiding dwingen. In een artikel van de Prawda gaat men zelfs zp ver, dat men in de Zweedse militaire uit gaven een bedreiging van de Sow. jet-Unie ziet, aldus de correspon dent van dë Observer. Volgens het Zweedse dagblad Expresse door he tSowjet-Russi- sche nieuwsbureau Tass geciteerd, wordt- een geheime Es^landse or ganisatie door Amerikaans kapi taal gefinancierd om in Zweden spionnagedienst tegen de Sowjet- Unie te verrichten. Collectieve arbeids overeenkomst voor de landbouw LOON. Weekloon vaste arbeiders f 40.—. Weekloon losse arbeiders: gedu rende 6 zomermaanden f 43.ge durende 6 wintermaanden f 40. Dit weekloon is gebaseerd op een gfemiddeld uurloon van f 0.80. Jeugdige arbeiders: 20-jarigen 90 pet.; 19-jarigen 80 pet.; 18-jarigen 70 pet. en 17-jarigen 60 pet. van het bovengenoemde loon. Voor overuren wordt een loon be taald, dat 40 pet. hoger is dan het normale loon. Het accoordloon is zodanig gesteld dat bij behoorlijke prestatie min stens 20 pet. en ten hoogste 50 pet. boven het normale tijdloon kan worden verdiend. ARBEIDSDUUR. Gedurende 5 zomermaanden 10 uren per dag; ge durende 5 wintermaanden 8 uren per dag; gedurende 1 voor- en 1 r.ajaarsmaand 9 uren per dag. Des Zaterdags eindigt de arbeidsdag om 12 uur. Indien zulks in verband met drin gende werkzaamheden noodzakelijk is. mag gedurende ten hoogste B Zaterdagmiddagen in het contract- jaar worden gewerkt, echter uit sluitend tegen betaling van over uren. VACANTÏE. Vaste arbeiders hebben gedurende het contractjaar recht op 6 vacantiedagen plus 4 snipperdagen. De vacantiedagen worden in onderling overleg tussen werkgever en werknemer vastge steld, met dien verstande, dat de helft van de 6 vacantiedagen aan eengesloten dient te worden ver leend in het tijdvak tussen 1 Mei en 1 October. Losse arbeiders hebben recht op een gelijk aantal vacantiedagen. Als vergoeding voor loonderving op deze dagen, alsmede op de erkend christelijke feestdagen wordt aan hen wekelijks een vacantiebon ver strekt ter waarde van het drievoud van het gestelde basis-uurloon. DOORBETALING BIJ ZIEKTE EN ONGEVAL. Aan vaste arbei ders wordt gedurende ten hoogste 6 weken het loon doorbetaald, ten zij de arbeidsongeschiktheid niet langer dan een week heeft geduurd; in dit geval heeft hij over de eerste 3 dagen slechts recht op de helft van het loon. Voor losse arbeiders geldt de zelfde verplichting mits zij op dit tijdstip 2 maanden of langer bij de zelfde werkgever in dienst zijn. terwijl t.a.v. hen, die korter dan 2 maanden, doch tenminste 4 weken bij dezelfde werkgever in dienst waren, de doorbetaling slechts voor 2 weken verplichtend is gesteld. Bovendien hebben losse arbeiders over de eerste 3 dagen slechts recht op de helft van het loon. ongeacht de duur der ongeschiktheid. Joodse immigranten in Frankrijk aangekomen Het eerste van de drie schepen, die de 4500 Joodse vluchtelingen naar Frankrijk terugbrengen, is de haven van Port de Bouc bin nengelopen. Naast staatspolitie zorgden ongeveer duizend Franse soldaten voor de afzetting van het haventerrein, i Tevoren waren, naar men gelooft van Joodse zijde, pamfletten ge strooid, waarin de Fransen werden aangespoord zich actief tegen de ontscheping te verzetten. Voor ver voer van demonstranten naar de ha ven zou volgens de pamfletten wor den gezorgd. Naar de Franse havenautoriteiten verklaard hebben, zal de ontscheping van de 4500 vluchtelingen ten min ste drie dagen in beslag nemen, daar men bezwaarlijk meer dan één schip per dag kan behandelen. De land verhuizers zullen na het aan land gaan worden gevaccineerd en zo no dig verder medisch worden verzorgd Vijfhonderd jonge Joden uit Frankrijk waren aan de haven aan wezig. Zij zullen -zich met de verzor ging van de immigranten belasten, die zullen worden ondergebracht in het vroegere Amerikaanse repatrie- ringskamp te Casis bij Marseille. Een nieuwe oorlogsbodem ,,de Ruyter" Het is sinds geruime tijd in de Ko ninklijke Marine een traditie dat een van de grootste schepen de naam van „De Ruyter" draagt. Het laatste schip van die naam, Hr. Ms. lichte kruiser „De Ruyter", vond op 27 Februari 1942 een roemvolle on dergang, na de slag in de Javazee tot het laatste te hebben volgehou den. In verband hiermee heeft H. M. de Koningin thans de naam van de kruiser „De Eendracht", die in Rot terdam wordt afgebouwd, gewijzigd in die van „De Ruyter". Rusland ratificeert vredesverdrag met Italië Uit Rome wordt gemeld, dat bij de opening van het debat over de ratificatie van het Italiaanse vre desverdrag, de Italiaanse minister van buitenlandse zaken, Graaf Sforza, in de Constituerende ver gadering heeft verklaard, dat de Sovjet-Unie het verdrag zal rati ficeren. De minister bracht het parle ment onder ogen, dat de Veilig heidscommissie van de V.N. vóór 10 Augustus alle aanvragen voor het lidmaatschap der V.N. moet hebben, ontvangen, zodat, indien de constituerende vergadering in gebreke mocht blijven het vredes verdrag voor die datum te ratifi ceren, Italië niet in de V.N. kan worden opgenomen en waar schijnlijk opnieuw een jaar zal moeten wachten. Tevens verklaar de Graaf Sforza, dat, indien het Italiaanse parlement dë ratifi catie zou weigeren, dit een ongun stige indruk in het buitenland zou wekken en ook Italie's deelneming aan de Europese economische conferentie in gevaar brengen. verenigd in Boxtel Op 26 Juli vond te Boxtel de eer ste landdag van Brabantia Nostra plaats. De dag werd begonnen met een pontificale Hoogmis in de St. Petruskerk welke H. Mis opgedra gen werd door Z. H. Exc. Mgr. Wal ter Panis M.C.S. Het Sacraments koor uit Breda voerde onder leiding van Louis Toebosch de Missa Papae Marcelli voor 6 stemmen gemengd koor A Capella van G. A. Palestrina uit. Onder de aanwezigen werden o.a. opgemerkt: de Commissaris der Ko ningin en Prov. Noord Brabant, prof. dr. E. J. de Quay, hunne excel lenties mgr. Brans en Valenberg, de abt van Berne, de vicarissen-ge neraal van de bisdommen 's-Herto- genbosch en Breda, mgr. T. Hen- drikx en mgr. dr. 'Koenraadt, de le den van de Staten-Generaal, dr. Mol, F. v. Vliet en dr. H. van Velt- hoven, het lid van de Raad van Sta te dr. Dekkers, leden van Gedepu teerde Staten van Noord-Brabant, benevens talrijke professoren en burgemeesters. Te twee uur werd de Landdagbij eenkomst in het park van het kas teel Stapelen geopend met een toe spraak van de burgemeester van Boxtel, drs. M. A. M. van Helvoirt. Prof. F. v. d. Ven sprak over het onderwerp: de Brabantse taak in de Nederlanden, bezien uit soc. econ. oogpunt. Spreker zette uiteen welke de taak van Brabant zal zijn in de wederopbouw van ons Nederland. Dr. T. Vercammen sprak daarna over „De Brabantse taak in de Ne derlanden, bezien uit cultureel oog punt. Hierna sprak mgr. Valenberg nog een kort opwekkend woord om de missionering intensiever ter hand te nemen. Na de uitvoering van „O Here geeft" trok men gezamenlijk naar het natuurpark Molenwijk waar de première plaats vond van het open luchtspel St. Clemens Willibrord van Jan Vriends. Dit spel, dat de kerstening behan delt van de Franken en de Friezen werd door Boxtelse amateurs onder leiding van Kees van Iersel vertolkt. De costumes, ontworpen door mevr. V. Oerle v. Gorp en door plaatselijke krachten vervaardigd maakte in dit, met natuurschoon zo gezegende na tuurpark een grote indruk. De tekst, werd uitgesproken door Alb. v. Hoek en E. van Eindhoven en de muzikale omlijsting verzorgd door de heer Middelhof. BEURSPRAATJE De berichten omtrent Indië worden ten beurze van Amster dam kalm opgevat en de handel draagt dan ook een volkomen rustig en normaal karakter. Aan vankelijk bestond er enige vraag in het bijzonder voor cultuuraan delen en Indische waarden, en het gevolg hiervan was, dat de hoofdkoersen van deze fondsen zich algemeen een paar punten boven de vorige slotprijzen stel den. Ook vast gestemd waren koloniale banken. De scheepvaartaandelen, alsmede de industrie aandelen wa ren goed prijshoudend, Philips waren zelfs vergeleken met het vorige slot en met een hoofdkoers van 377 een vijftal punten hoger. Koninklijke waren met een hoofd koers van 415 weinig veranderd, een kleinigheid beter. Bij de aanvang van de vrije handel bleven de koer sen aanvankelijk onbewogen, maar de koersverbetering lokte klaar blijkelijk winstnemingen uft en re sultaat was, dat de koersen een be nedenwaartse richting gingen vol gen, waardoor de koerswinst vol gens de hoofdkoersen, gedeeltelijk of zelfs geheel verloren ging. HVA's bijv. waarvoor bij een vorige slot- prijs van 245, vandaag een hoofd koers werd vastgesteld van 249 3/4, werden bij het scheiden van de markt tegen 244 1/2 verhandeld. Ook van de tabakken bleef van de aan vankelijke koerswinst tenslotte niet veel over. De meeste rubberaande len waarvoor de hoofdkoersen ho ger waren, gingen in het vrije ver keer weliswaar iets achteruit, maar konden tenslotte toch nog een kleine koerswinst aanwijzen. De industrie aandelen waren onbewogen, en ver geleken met de slotprijs van Vrij dag weinig veranderd. De Philips- aandelen konden zich echter goed handhaven. Koninklijke zakten bij geringe affaire, bij een hoofdkoers van 415 later op de middag in tot 4131'!. De minder courante industrie aandelen waren prijshoudend, wei nig veranderd. De bankaandelen on regelmatig. De Amerikaanse markt was stil. Ook zonder grote variaties. Op de beleggingsmarkt was weinig te doen. De Nederlandse conversie lening was iets luier en werd afge daan tegen 99'/! a 99 5/8. De 3 pro cents Indische leningen waren prijs houdend; voor gemeentelijke en provinciale obligatiën bestond een vaste stemming. Ook voor de Indi sche en gemeentelijke leningen. De pandbrievenmarkt was stil. De 3 - procent pandbrieven waren eerder iets aangeboden. Prolongatie 21/4 procent. De grote wielerwedstrijd, de ze vende ronde van de Eindhoven- se „IJzeren Man" is Zondag on der ongekend grote belangstelling verreden Twee van de Nederlandse can- didaten voor het wereldkampioen schap, Middelkamp en Lakeman, waren in prima vorm en vooral in de eindsprint bleken zij ongenaak baar. De Eindhovenaar Liebregts, die een zeer opvallende wedstrijd reed en ongeveer 140 km. aan de kop had gezeten, kon het in de eindsprint niet bijbenen en moest met lede ogen aanzien hoe deze beide grootheden hem op de laat ste 300 meter practisch stil deden staan. Lakeman ging met miniem ver schil als eerste over de finish met Middelkamp naast zich, Liebregts gin als derde over de streep. De verdere uitslagen luiden: 4. Op 3 min. 35 sec. De Hoog, Amster dam; 5. Janssen, Elsloo; 6. Steen bakker, St Michielsgestel; 7. Sa- velsberg Hoensbroek; 8. De Reu ter, Amsterdam; 9. Chr. Smits, Rotterdam; 10. De Veer, Amster dam. De 150 km. werden afgelegd in 3 uur en 45 min. I De uitslagen van de 11e ronde luiden: O'Kelly (België) tegen O' Sullivan (Ierland) 10; Foerder (Palestina) tegen Plater (Polen) 01; Alexander (Engeland) tegen Rogsolimo (Frankrijk) 01; Cas ta! di (Italië) tegen van Scheltinga (Nederland) 01; Trifunovic (Joe- go Slavië) tegen Pachman (Tsjecho- Slowakije) 01; Szabo (Hongarije) tegen Tzvetcoff (Bulgarije) 10; Doerner (Luxemburg) tegen Max Blau (Zwitserland) 01. Uitgestelde partij uit de 2e ronde: Szabo (Hongarije) tegen Plater (Po len) werd door Szabo gewonnen. De stand na de 11e ronde van het West-Europese zöne-tournooi luidt thans: 1 en 2) van Scheltinga (Ned.) en O'Kelly (België) met 9 uit 11; 3) Pachman (Tsjecho-Slowakije) met 8V2 uit 11; 4) Trifunovic (Joego Siavië) met 8 uit 11; 5) Szabo (Hongarije) met 6% uit 11; 6) Ale xander (Engeland) met 6 uit 11; 7 en 8) Castaldi (Italië) en Max Blau (Zwitserland) 51/2 uit 11; 9) Rosso- limo (Frankrijk) met 5 uit 11; 10) Tzvetcoff (Bulgarije) met 4 uit 11; II en 12) Plater (Polen) en Foerder (Palestina) met 3 y2 uit 11; 13) Doerner (Luxemburg), O'Sullivan (Ierland) 2*/2 uit 11. Bij het binnenhalen van de graanoogst in de N.O.-Polder wordt gebruik gemaakt van de nieuwste, uit Canada geïmporteerde, gecombineerde maai- en dorsmachine van grote capaciteit. Deze machine maait binnen een uur tijd een hectare grond schoon af en levert een gemiddelde opbrengst van 45 mud gedorst en wel in zakken af. De bediening geschiedt door twee man, wier arbeid zien beperkt tot he' op gang brengen van het gevaarte en hst controleren van de werking. (A.N.P. P.) ALKMAAR Keel-, neus- en oorarts. In de voornaamste plaat sen van Noord-Holland worden gevraagd en/ot voor populair katholiek maandblad. Zeer gemak kelijk verkoopobject. Brieven onder nc*. 5082, bureau van dit blad. Gevraagd in gezin met drie kinderen te BUSSUM, met September: een flink zelfstandig MEISJE, voor d. en n., wegens huwelijk van tegenwoordige. Br. onder no. 5086 Bur. v. d. bl. TE KOOP: Een '/'-tons Bestelwagentje merk Morris, goed op ban den, bij A. W. GROOT, Lagedijk, Schagen. Aangeboden: Radiotoestel in prachtige notenh. Sa- lonkast met nieuwe Dyn. luidspr. 60.Rijks straatweg A 522, Heiloo. Maandag 4 Augustus de TENTOONSTEL LING te Opmeer. .Ds grote dag voor West- Friesland. Aang ruim 400 nummers. afgewisseld door de Rijvereniging „West- Friesland"' Tot slot springconcours Danstent.' Alsnog standruimte beschikbaar. K. Braak, Voorz. P Koomen Jr„ Secr. -N Gevraagd: (m. of vr.) en Bij de Fa. C. J. GEELS CV, Distillateurs, Baangracht 7-15 Pers. aanm. alleen onder de kantooruren. Verloren: 'n motorketting gaande van Spanbroek n. Alkmaar. HOOGZAAD Spanbroek C 44. Gooi het oud papier niet weg. Bewaar het voor Liefdewerk Oud Papier U doet er een goed werk mee. V_- WEGENS VACANTÏE van kleermakerij en winkel zijn wij Fa. H. S. CLOECK Kledermakers - Laat 98100 - Alkmaar O De afd. ZIJPE van Ned. Volksherstel kan een 100-tal kindermantels (voor meisjes van onge veer 410 jaar) tegen be taling afgeven, zonder inname van punten 'Zij, die hiervoor in aan merking wensen te ko men kunnen dit opgeven bij een der volgende he ren: C. Kok te Burger vlotbrug, J. P. Geensen te Petten, G, Dekker Pz. te St. Maartensbrug, M. de Waard te Schagerbrug H. Jippes te Oudesluis en M J. Costerkamp te 't Zand. J. J. v. Sfraaten He eren weg F 197 is het adres van de agent van het NIEUW NOORD HOLLANDS DAGBLAD, Agentschap HEILOO ADVERTENTIES worden met de meeste spoed door hem doorgegeven. NIEUWE ABONNEES ont vangen bij opgave direct de krant. 4» Kl.ASSF - TREKKING 28 JUU 1947. HOGF PRIJZEN 25 009 6267 f 2 000 «7<K' I 000 llftOl 6551 13981' - t 200 2072 13247 14670 - I 100' PRIJZEN VAN 64 1151 12137. 17434 400: 5067t 2593 10487 12617 18576 101) 1451 16! 2415 2455 2?24 2946 3299 3316 3694 3795 1468 1476 1787 1788 2110 2145 2517 151 3873 4101 SKI 3401 4122 44 78 4794 I5( 181 2187 2746 3074 3425 3S35 4201 4512 4874 4141 4498 4827 5254 5258 5662 5666 5924 5951 6344 6355 6710 6773 1537 1545 1565 1569 1585 1590 1896 1903 2005 2009 2022 2035 2188 2221 2232 2282 2302 2400 2750 3201 3428 2916 4374 4377 4395 4432 4678 4738 4782 4788 5084 5093 5196 5199 5550 5573 5585 5608 5615 5641 5767 5784 5792 5813 5867 5901 6171 6228 6236 6249 8265 6286 6595 6621 6638 6654 6667 6692 6868 6077 6917 6922 6933 6938 7107 7173'7188 7193 7243 7263 7264 7293 7470 7472 7493 7498 7507 7510 7542 7543 7794 7813 7816 7827 7829 7855 7938 7960 8178 818. 3190 8225 8239 8246 8259 8268 8447 8449 0458 8469 8496 8500 8534 8588 8863 8898 890? 8917 8960 9102 9111 9120 9319 9328 9463 9478 9501 9511 9532 9549 9658 9684 9750 9760 9781 9794 «817 9902 997!' 9984 10018 10047 10078 10107 10117 10143 10289 10298 10342 1034,7 |u;«>2 1038610396 IIH4 2 10579 10581 10604 10625 10636 HI641 10642 10656 10832 10878 1088» 10903 10956 1 1053 11086 11106 1 1107 11112 I I 123 1 1124 11162 11230 11298 11299 11310 11319 11320 11329 11346 11530 11532 11535 11568 11575 11576 11627 11736 11821 11880 11890 11955 11963 11966 11986 12009 12104 12123*12146 12242 12254 12264 12335 12345 12461 12469 12481 12487 12493 12505 12554 12593 12859 12863 12878 12935 12939 12963 12996 13044 1324I 13245 13259 13273 13277 13319 13386 13391 13586 13589 13684 13806 13907 13921 13924 13947 14012 14022 14031 14051 14097 14147 14154 14192 14403 14406 14419 14420 14428 1445» 14462 14483 14625 14651 14681 14776 14818*14824 14840 14858 15153 15202 15206 15226 15262 15354 15364 15421 15474 15495 15521 15535 15620 15637 15646 15648 15849 15875 15916 15947 15952 15965 15970 15990 16087 16140 16156 16201 16274 16300 16315 16345 16549 16555 16561 16605 16647 16672 16680 16690 16796 16820 16861 16913 16920 16937 16939 16944 17074 17109 17113 17180 17224 17283 17361 17391 17454 17455 17478 17484 17496 17536 17595 17640 17958 17960 17971 17984 18008 18019 18030 18039 18232 18259 18280 18323 18352 18362 18384 18419 18547 18555 18575 18577 18593 18598 18604 18631 18770 18793 18836 18973 18977 18987 18992 19030 19191 19261 19314 19320 19387 19414 19448 19466 19647 19673 19705 19716 19732 19737 3444 3475 3922 3974 4233 4270 2919 2922 3292 3293 3642 3656 5391 5413 5695 5707 5963 6053 6363 6417 6785 6786 7334 7359 7628 7652 7966 8049 8299 8341 8611 8667 9155 9163 «550 9568 9949 9963 10151 10178 10448 I0485 10699 10711 5437 5722 6133 6442 6835 7057 7383 7656 8060 8354 8674 9256 141 >61 11172 II390 11739 12019 12385 12711 13118 I44B7 14859 15436 15667 10238 10496 10730 11188 11194 11427 11471 11751 11760 12053 12077 12.786 12396 12743 12795 13126 13196 13451 13503 13974 13991 14296 14298 14488 14544 14931 15012 15443 15444 156B1 15821 16022 16037 5448 5481 5753 5756 «145 6170 6478 6481 6837 6847 7064 7097 7413 7.424 7730 7790 8114 8145 8387 8445 8734 8819 9257 9302 9653 9656 9967 9974 10262 10288 Gezellig tehuis in Den Haag voor NET MEISJE, bij jong gezin met 6 kin deren, als hulp in de huis houding. Vertrouwde R.K, omgeving. Aanb. pers. of schr. aan: H. F. FLUIT- MAN, Spaansleger, Enk huizen. GEVRAAGD: SCHOONHOVEN Spoorstraat 22 Den Helder 11198 11227 11474 11490 11798 11815 12078 12085 12415 12448 12836 12843 13213 13228 l 17432 17435 I 17692 17849 I 18104 18130 19f 191 i 191 I 19! 1012 oi3 on !0143 20175 210 20490 20521 20547 20606 20644 20675 20703 2074? 20888 20922 20924 20935 2096» 20972 2IOCS 21059 21257 21262 21285 21350 21355 21358 21369 21482 21548 21575 21576 21579 21583 21586 21593 21610 19767 20024 20377 20764 21101 21496 21665 21113 21172 21506 21511 21873 21886 14568 14607 15031 15127 15449 15457 15826 15844 16044 16046 16500 16547 16781 16788 17045 17072 17439 17440 17869 17905 18169 18173' 18514 18521 18728 18758 19151 19162 21210 21253' 21523 21541 21948 21991 ZONDAG 3 AUG, A.S, waar het beroemde toneelstuk in het openluchttheater wordt gespeeld. Reiskosten f 4,50 p. p., toegang inbegr. Vertrek om 12,30 uur vanaf het Koningsplein. REISBUREAU Loodsgracht 22, Tel, 2026, Den Helder CHEMISCHE WASSERIJ EN VERVERIJ vraagt ter verzorginng der loonadministratie Brieven met volledige bijzonderheden worden gaarne ingewacht aan het kantoor der N.V.: Schermerweg 84 VJ ALKMAAR Houttil 54-70 DEN HELDER Keizerstraat 60 23. Daar zag hij het tweetal. „Gut!", zei hij, „Bent u het? Wij hebben elkaar wel eens meer gezien, is 't niet, mag ik me voorstellen, ik heet Okkie, matroos eerste klas op wijlen de „Nauta". Mag ik weten waarom u geen benen hebt?" Vrede vertelde wie zij was, stelde de paling, die netjes op zijn staart stond, voor en bracht Okkie aan z'n verstand dat men hem zou helpen, en wat hij hiervoor te doen had. Hij zou het luik moeten sluiten. Ha, daar had Okkie niets tegen, en hij beloofde z'n uiterste best te doen. Terwijl ze nog wat stonden te praten, kwam plotseling een inkt vis aanzwemmen. De prinses en de paling konden nog net wegkruipen en zij zagen hoe de inktvis Okki in zijn nek pakte en hem bij 'n hoop schel pen bracht. Van de schelpen moest Okkie kettin gen rijgen voor een neefje van die inktvis. Hooitredac rayonred Directeur Abonnemer kwartaal; j incl. incass< 13 c. p. mn in alle edit minimum j p. mm.; in Drie punti juiste beoo beurtenissen ir lang. Daar is 1 mische belang van Indische g reldmarkt. Vo keinse benden karakter van en handelingen kere zijde maar en fabrieken ir heeft de insch; het langzaamaa men van het e grote betekenis begin van socir meen herstel g; op tot nog toe. bewind, teverge Ten tweede ii wat o.a. in het weekblad „Tir opgemerkt, dat is er former sorake natuurli ders niet gaat 1 als zodanig, m groep aanhange die uit mensel een zekere, nog telde aanhang van geweld pl< ven en de eigei ren, ook vreemc veroorzaakte", bliek zelf niet v en is de taak va band daarmee rr en veiligheid te Het derde pu uit een Engels 1 er in dit numm de onvriendelijk pers begint op zegt, dat „alleer van de Nede waarborg is tege van andere gebi Indonesië door op Java". Hier de koD geslager Was al eer opge ving van de ore meer belang is. willen erkennen daarvan het lev meerderheid var nu eenmaal ni< teerd is. Het is vele mensen, die pen op hun Dr< en op het belan voor de volkerer belangrijke n allesbeheersende dige ontwikkelir De Commissie- op uitnodiging uit Batavia naar trokken voor 1 sprekingen. Een ander ge BATAVIA, 30 J Medan is bericht „Indian Relief C aan het Voor-Indi Buitenlandse Z verzocht heeft on Republikeinse reg wegvoeren van Ir en brandstichten dommen tegen te Vier doo< in Joeg Vier personen, monniken, zijn te veroordeeld on< van sabotage in f: „diverionistische" anderen, onder v kregen gevangen 15 jaar. De Sf. Stef< We De door de Dl tócht verwoeste I nus te Wenen z bouwd zijn. In 19! kerk weer in gi nemen. Noord-f goed verteg (Van onze eig CR ZIJN, WELG land twee kloi Augustijnen te W van de Francisca Zou men daaraan katholiek geloofsl den af willen me nigeen geneigd 2 geluid te laten h bezoek aan Dokk devaartsplaats in heel andersdenk wijst uit dat het van het katholic zins anders gesteli indrukken doen Hervorming, hoe wortel geschoten geheel de grond i maakt voor het z Bonifacius en zij twaalf eeuwen g den. Dokkum is een met iets van de rr latenheid die een o merkt. Tussen dé

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1947 | | pagina 4