EXAMENOVERPEINSINGEN SIETSMA EN VAN EYK volkomen gerehabiliteerd Lcmgedijjker Groenten-Centrale De Pelgi PAG. 2 NIEUW NOORDHOLLANDS DAGBLAD - Woensdag 30 Juli 1947 ALKMAAR EN OMSTREKEN UIT OUDE TIJDEN Pastoor Moons t Herdenking zestigjarig bestaan van het Veilingwezen Meer moed Zomerfeest N.K.J.B. Bisdom Haarlem Marktberichten De Bist De beschuldigingen op alle punten vervallen verklaard De Eerste Kamer van het Tribu naal heeft hedenmorgen uitspraak gedaan in de zaak tegen de Ber gense aannemers J. Sietsma en P. v. Eijk. Het Tribunaal verklaarde de be schuldigingen op alle v punten ver vallen en was van mening, dat de feiten niet geacht kunnen worden als te zijn geweest in strijd met de belangen van het Nederlandse volk; voor zover de feiten wèl bewezen zijn, wettigen zij geen bijzondere maatregelen. Uit de getuigenverklaringen van de officieren van Toorn en v. Ulsen bleek wel, dat hier een opdracht voor spionnage was verstrekt; uit de verklaringen van deze getuigen en die van getuige J. Oldenburg bleek wel, dat door beschuldigde Sietsma belangrijk spionnagewerk werd verricht. Deze officieren en de illegale werker, in wier opdracht S. handelde, golden als de vertegen woordigers van de overheid. S. had daarom ook een beroep op ambtelijk bevel kunnen doen. Of de getuigen bevoegd waren tot het geven van spionnage-opdrachten, laat het Tribunaal buiten beschou wing. Het Tribunaal overweegt voorts, dat het S. niet te doen was om geld te verdienen, hetgeen blijkt uit de verklaring van getuige v. Ulsen, dat hij ook Wehrmachtswerk heeft ge weigerd. Het spionnagewerk was nummer één en S. kon voor de Duitsers niet voor minder werken dan andere aannemers (zoals hij voor de Ned. militairen gedaan had), omdat dit dan argwaan zou wekken. Uit het vermogensrapport blijkt, dat S. slechts f 3700 heeft overge houden. De gift vpn f 10.aan het Duitse Rode Kruis werd als weinig bete kenend en als camouflage be schouwd. Voor' zover S. door deze feiten niet zou zijn gedisculteerd, zou hij het zijn door de overwegingen, nl. het illegale werk, dat niet weinig was en niet alleen na dolle Dinsdag werd verricht. Het Tribunaal heeft ACTÏE CONTRIBUTIE VERHO GING K.V.P. Het Bestuur van de afd. Alkmaar van de K.V.P. heeft in een zijner laatstgehouden vergaderingen beslo ten een actie te voeren tot verhoging van de contributie en heeft zich daartoe met een schrijven gewend tot die leden, die naar zijn mening zonder enig bezwaar hun contributie kunnen verhogen. De drie opeenvolgende verkiezin gen van het vorig jaar hebben hoge eisen aan de kas gesteld, die na de bevrijding volkomen leeg was, als gevolg van de maatregelen van de bezetter. Om de achterstand in te halen en voor komende acties over de nodige geldmiddelen te beschik ken, is hét nodig, dat naar middelen wordt omgezien, om de finantiële positie van de afdelingskas zo stevig mogelijk te maken. De vrijwillige contributieverho ging is een van die middelen; de be stuursleden zullen de daarvoor in aanmerking komende leden enkele dagen na ontvangst van bedoeld schrijven bezoeken, om het ant woord op dit schrijven in ontvangst te nemen. Vele leden die reeds be zocht zijn, hebben zonder enig be zwaar hun contributie vrijwillig verhoogd en het Bestuur vertrouwt, dat degenen, die in de komende da gen alsnog zullen worden bezocht, dit voorbeeld zullen volgen. Mochten er leden zijn, die geen schrijven hebben ontvangen en toch bereid zijn hun contributie te ver hogen, dan zal het Bestuur zulks gaarne vernemen. Het adres van de secretaris is Me- tiusstr. 2. AGENT NEDERLANDSE BANK Als opvolger van wijlen Mr. P. A. Langeveld is door de directie van de Ned. Bank tot agent van de Ned. Bank te Alkmaar benoemd Mr. dr. J. Belonje, wiens functie van secre taris van de Polder Schermeer thans vacant komt. A.F.C.-NIEUWS A.s. Zondag M.F.C. IA.F.C. I. Vertrek 5 uur vanaf de Paarden markt. Zij. die de nieuwe KNVB-era willen vergezellen, gelieve zich ten spoedigste te willen opgeven bij P. de Graaf, Laat 187, vóór Vrijdag avond 8 uur. Deze wedstrijd is nog van groot belang, niet alleen voor M.F.C., maar ook voor onze sportie ve tegenstanders van 1.1. Zondag n.l. S.E.W. AFC-ers speelt dus voor wat je waard bent, het is de laatste wed strijd van het Jubileumseizoep '46-47 de officiële viering van het 12' i ja rige bestaan, kampioenschap en pro motie volgt met enige feestavonden in begin September, daarom een ex- tra oproep, geeft U alsnog op als lid of donateur van R.K. A.F.C., want het was, het is, het blijftR.K. A.F.C moet ook Uw club worden! Bij voorbaat dank de P.P.C.-er. VRIJSTELLING DIENSTPLICHT De Minister van Oorlog heeft vrij stelling van de dienstplicht ver leend wegens opleiding tot een geestelijk ambt aan H. van Schagen. De varkensmarkt 30 Juli Er is in de loop der jaren in het marktwezen wel veel veranderd. Op allerlei plaatsen kon men vroeger markten vinden van ver schillende artikelen. Zo waren op de Oudegracht de beschuiten markten, nabij de Ridderstraat. De varkensmarkt is 'op verschil lende plaatsen geweest. In 1591 werd hij verplaatst van de N.Z. van het Luttik Oudorp naar de Oudegracht" van de Ridderstraat Westop. De bewoners vonden het allesbehalve prettig en verzochten de markt te willen verleggen naar het Oosten en wel van Nieuwland tot Stadserf. De Waag werd toen gevestigd in het perceel Bloem- straat hk. Oudegracht, nu be woond door de schilder de Vis ser. De zware balken waaraan de weegschalen hingen zijn nog aanwezig. grote waardering voor het vele en gevaarlijke illegale werk door S. verricht. T.a.v. beschuldigde v. Eijk laat het Tribunaal dezelfde over wegingen gelden en verklaart het de beschuldigingen eveneens ver vallen. Zijn verdienste is, dat hij Sietsma in de gelegenheid stelde zijn ille gaal werk te verrichten, terwijl hij eveneens grote risico's liep en er nog minder financieel op is voor uitgegaan, integendeel, hij staat nu voor een belangrijk deficit. We mogen wel even constateren, dat onze voorspelling, de vorige week gedaan, hiermede is bewaar heid. Wegens vacantie tot 20 Augustus geen Tribunaalzittingen. DRUK BEZOEK TE VERWACHTEN Van 1 tot 10 Augustus wordt in het fraai-gelegen Park „Groenen- dael" te Heemstede het 8ste Congres gehouden van de Internationale Kampeerclub, waaraan circa 5000 personen, voor een groot deel Fran sen en Engelsen, en voorts deelne mers uit andere landen van Europa deelnemen. Voor dit tiendaags verblijf staan diverse excursies op het programma: Schiphol, Aalsmeer, het Gooi, de Zuiderzeesteden, De Wieringermeer enz. Vrijdag 8 Augustus kan Alkmaar een gezelschap van 1000 of 1500 deelnemers aan deze Rally op de kaasmarkt verwachten. Aangeno men, dat op deze Vrijdagen in Augustus het aantal bezoekers aan Alkmaar en de Kaasmarkt toch al in de duizenden beloopt het aan tal torenbeklimmers is op die dagen al circa 1300 belooft het dus 8 Augustus wel een recorddag te wor den. Voor de Verkeerspolitie zal een speciale taak zijn weggelegd, om de vele auto's naar schatting 'n 500 een parkaerplaatsie aan te wij zen: ons lijkt het Doeleveld daar biizonder geschikt voor. Verder willen wij nogmaals de di rectie van het Marktwezen in over weging geven voor de Vrijdagen in Augustus de stapels kaas wat rui mer over het, grote waagplein te verdelen, opdat de duizenden bezoe kers een royaal beeld van het marktgebeuren kunnen krijgen. De kaasdragers zullen voor deze dagen wel over het bezwaar van een extra loopje willen heenstappen. De aanvoerders, vooral de leden van de Bond van Zuivelfabrieken zouden wij willen adviseren op'deze Vrijdagen, vooral echter op 8 Augustus, als er een druk Buiten lands bezoek verwacht wordt, veel kaas aan te voeren. Tengevolge van de warmte vertoonde de aanvoer de laatste Vrijdagen zich in dalende liin: wij hopen van harte dat van de zijde der aanvoerders uit het oog punt van reclame voor het bij uit stek Nederlandse product, alle me dewerking voor een flinke aanvoer wordt verleend. BURGERLIJKE STAND Geboren: Rijntje A. dv Jacob Berkhout en G. Feller: Elisabeth J. M. dv Jacobus A. G. Vader en Th. M. Zeldenthuis; Maria A. H. d. van Petrus J.,JHaring en H. G. M. Plas; Ewoud zv' Johannes A. Storm van Leeuwen en W. N. M. Kooiman; Theodorus A. zv Pieter M. B. Vester en T. M. de Wit; Veronica M. dv Ru- dolf A. Dekkinga en A. Smits. Gehuwd: Martinus Nanne en Ag nes de Wit: Simon J. Tesselaar en Maria A. Ursem; Pieter Bakker en Amiegje Loots. Overleden: Cornelis J. Constant, oud 51 jaar, gehuwd met G. Morio. HINDERWET ALKMAAR. Op de gemeente secretarie is ter inzage gelegd een verzoek van de heer A. G. de Kort, alhier, om vergunning tot het uit breiden van de moffel-, nikkel- en chroominrichting „Alcmaria", door bijplaatsing van een electromotor van 4 P.K. voor een afzuiginstalla tie. in het perceel Lindenlaan nr. 50. Bezwaren tegen deze uitbreiding kunen worden ingediend ten stad- huize, mondeling op Dinsdag 12 Augustus e.k., 's voormiddags te elf upr en schriftelijk vóór of op die tijd. Gedurende drie dagen voor ge- melden dag kunnen de verzoeker en hij die bezwaren heeft ingebracht, ter secretarie van de terzake inge komen schrifturen kennis nemen. KINDJE VERDRONKEN Het zesjarig dochtertje van de fam. Jansen aan de Schermerweg, dat sinds gisterenmiddag 3 uur werd vermist, is hedenmorgen uit het Noordhollands Kanaal opge haald. R.K. Mulo-examens ALKMAAR. Op 24 Juli slaag den voor het R.K. Mulodiploma: W. G. Bakkum; J. H. J. Beerepoot; G. A. Belleman; J. Bleijendaal; G. H. Brakenhoff; C. Burgering; N. F. Zuurbier; T. Aakster; M. J. Win- drich; C. M. Bos; J. G. Bijvoet, P. C. Broers; A. A. M. v. Konings- bruggen; H. C. Latjes; F. A. J. Lem- mens; M. O. A. Preijde; D. Ramler; W. Ran; A. Ran, C. C. A. Smit; A. C. Tamis; W. J. Tielemans; J. B. Wiessner; M. W. P. de Wit; J. van Oosten. Afgewezen 2 candidaten. Op 25 Juli slaagden: B P. Bon- gers; J. v. Dijk: N. M. Jonk; A. F. J. Kuipers; P. Muller, J. T. v. Oos ten; S. Wijnker; N. M. Jtongejan; W. Groot; N. J. Kaptein. T. C. M. Kuhne M. Groefsema; A. A. M. Runder kamp; B. A. C. v. Slingerland; P. ETC. van der Togt; A. M. Zoon; C. M. Luttikhuizen; J. W. de Rie; C. Roemer; A. M. Ruiter; J. C. A. Schoenmaker; C. G. Stam; W. G. Stam. Afgewezen vijf candidaten. Op 26 Juli slaagden: S. Kok; A. E. Kuip; A. Roet; H. Tap; J. 'J. Li- monard; A. Stikkelman; C. A. de Voogd; A. Wortel; M. Zijp; A. Sneek; J. Schimmel; J. H. G. Schol ten; G. P. v. d. Veer; A. v. d. Vel den; G. M. de Waard; L. C. M. v. Welij; A. Visser; H. B. v. Wees; M. H. H. Willems. Niet opgekomen één candidaat. Afgewezen twee candi daten. De examens zijn beëindigd. MIDDENSTANDS-EXAMENS TE ALKMAAR Voor het Middenstands-examen slaagden:de dames: A. Bakker, Hei loo; H. Boots en E. Berkhout, De Rijp; A. Borst, Tuitjenhorn; N. Boersen, Wieringen; M. Berkhout, Warmenhuizen; G. Beentjes, Heems kerk; E. Baas, Schoorl; M. Stoop, Sint Maarten en M. Boom, Den Hel der. De heren: J. v. d. Bosch, J. Bom, J. Bier, C. Admiraal, allen te Alkmaar; C. Borst, J. Borst, A. Beers, J. Bakker, J. W. Alleman, W. J. Alleman en L. J. Baars, allen te Heiloo; H. Beentjes, P. Bakker, C. J. Admiraal te Castricum; N. Been tjes, P. Beentjes, C. Aardenburg en C. Adrichem te Heemskerk; P. Beers, Hensbroek; J. Beets, Schoorl- dam; J. Belleman, Egmond a. d. Hoef; C. de Boer, Egmond aan Zee; J. W. Bakker en H. Barhorst, Den Burg, Texel; J. Apeldoorn, Egmond- Binnen; J. P. Berkhout, P. J. Bal- tus, Uitgeest; N. Borst en G. de Boer, Ursem; E. Bos, C. Bleeker en C. Bleeker, Heerhugowaard; J. v. d. Bosch, P. Blokdijk, De Rijp; G. Bos nia te Bergen; P. Schoenmaker, Noord Scharwoude; A. Barsinger- horn, Zuid Scharwoude; J. de Boer, Obdam; J. Boom, Texel; C. Blokker en P. v. d. Berg, Warmenhuizen en J. Beemsterboer'te Harenkarspel. Voorts de dames: G. Slooten, Wormer; A. Vries-de Koekkoek, Koog a. d. Zaan; A. Alleman, Wor- merveer en A. Bindt, Oostzaan, en Hedennacht is na een vrij lang durige ziekte te Langendijk over leden de Zeereerw. Heer C. A. Moons, sinds Febr. 1941 pastoor al daar. De overledene was 59 jaar oud en werd in Aug. 1912 priester gewijd. Pastoor Moons werd enkele weken geleden reeds bediend, doch zijn overlijden heeft zijn omgeving toch verrast. de heren: J. v. d. Bos, G. Bosman, W. A. Bleeker te Velsen; A. Botter- man, G. de Boer, K. Blij, D. Bent te Zaandam; T. de Boer, P. v. d. Berg, J. Andrea en J. Aafjes te Oostzaan; C. Bont, G. H. Boon, J. Biersteker, N. Bakker en W. Abercrómbie te Wormerveer; J. Boekei, Kromme nie; P. Beentjes, P. Beentjes, G. Bakker, W. Appel en J. v. d. Aar te Beverwijk; J. Martens, IJmuiden, J. A. Valat, Zaandijk; S. Aafjes, Assen delft en J. Al te Wormer. Drama in zakformaat- ALKMAAR. 'n Klein oploopje in de Langestraat voor een winkel, die op het gebruikelijke uur nog niet geopend was. De eigenaar en zijn vrouw waren met vacantie en een der winkelbedienden, die op de zaak moest passen, was nog niet achter de toonbank verschenen; de overige winkelbedienden stonden voor de gesloten deur en wisten niet wat ervan te denken. Zou hun collega, waarvan zij wis ten, dat hij 's avonds tevoren naar de kermis in Heiloo geweest was, zijn roes uitslapen, of zou hij door het zware onweer een slapeloze nacht gehad hebben en nu zijn schade inhalen, of't was haast om niet aan te denken, zou hij de eeuwige slaap zijn ingegaan? Bellen hielp niets; de telefoon werd ingeschakeld, doch ook op deze wijze was geen contact met de man in het gebouw te verkrijgen. Pogingen, om via een raampje boven de winkeldeur naar binnen te gaan, faalden; dies werd een lad der gehaald en via een openstaand raam van de bovenverdieping klom een der winkelbedienden het huis binnen, om zich even later met zijn collega, die hij stevig vastgekluisterd in Morpheus armen had aangetrof fen, voor het raam van de zolder verdieping te vertonen, ten teken, dat alles in orde was. De spanning was geweken en de winkeldeur ging open. Vermoed werd, dat het kermis-uitstapje oor zaak was van dit drama in zak formaat. Juli, Augustus. Voor het grootste gedeelte van ons betekenen de ze namen iets, dat lan ge tijd schier onbereik baar was en dat toch is gekomen: vacantie! De één zal iets langer van deze heerlijke tijd mogen genieten dan de ander, maar een ieder komt toch in de ge legenheid om er eens uit te vliegen en te trachten zichzelf te zijn. Dat is goed en de geestelijke rust die in die dagen over je komt, verricht wonderen. We zijn weer jong, tenmin ste zo voelen we ons, en op allerlei manier pro beren we dat aan onze medemensen duidelijk te maken Onwillekeurig gaan je gedachten wel eens terug naar de school- vacanties. Eu wanneer je je gedachten de vrije loop laat, zal er al gauw een glimlach op je gezicht komen. Je ziet die en die leraar, die altijd zo gauw boos was en vreselijk on rechtvaardig, v/eer voor je geest en op dalzelf de moment kom je tot de overtuiging, dat het toch zo'n beroerde vent niet was. Hij mocht dan een beetje stren ger zijn dan anderen, maar toch En zo ga je maar door. Steeds meer her inneringen passeren de revue, totdat, ja totdat het eind van de school jaren weer voor de geest komt. Die maan den en maanden blok ken voor dat éne stukje papier, je diploma, dat je triomfantelijk in de lucht stak, toén het je bezit werd. Op dat mo ment kende je vreugde geen grenzen en als 'n dolleman stormde je op je klasgenoten af, die deelden in je vreugde. Je was toen één. Een waardig besluit van jaren van studie. Ook dit jaar worden er weer examens afge nomen. In de Dancing van de Harmonie ver schijnen ruim een week iedere dag 144 jonge en oude mensen, man nen en vrouwen, jon gens en meisjes. Zij al len zjjn gekomen voor het Schalen van hot vurig begeerde Mid- i oma En het is gelukkig het merendeel behaalt het. Aan een tafeltje zit ten twee examinatoren, die de candidaat zo on geveer een kruisverhoor afnemen. Er zijn ver schillende vragen bij, die werkelijk zo sim pel zijn, dat iemand, die zonder voorberei ding aan het examen zou moeten deelnemen en die natuurlijk wel weet, waar de kle pel hangt met vlag en wimpel zou slagen. Maar het zijn juist de ze vragen, die de can didaat zoveel moeilijk heden veroorzaken. Door de eenvoud van het geheel wordt zoiets meestal oppervlakkig bestudeerd, met het ge volg, dat de zware en grondig bestudeerde on derwerpen niet worden aangeroerd on 't „min derwaardige" juist aan de ingebeelde ver getelheid wordt ont rukt. Het is hoogst inte ressant om „het mon delinge" van dichtbij te volgen. Van alles wordt de candidaten voorge legd. En de gekste ant woorden soms gegeven. Zo een meisje, dat enigszins in het nauw kwam en doodleuk vertelde, dat zij het be wuste boek niet had in gekeken. Mischien was het de waarheid. Dan was het eerlijk, doch zo echt doorzichtig. Ze wilde zich flink tonen, als een. Hollands meis je, dat onder geen om standigheden weet, wat zenuwachtigheid bete kentmaar zij ver borg het zo slecht. Een ander geval deed zich voor met een jon ge man, zo van onge veer 25 jaar. Hij meen de het goed, deed ge weldig zijn best en op eens voelde hij zijn ze kerheid zakken. Auto matisch greep hij naar zijn shagdoos en vroeg zijn examinator of hij mocht roken. Natuurlijk mocht hij dat niet, maar de zenuwen ble ven het „slachtoffer" parten spelen Ook deze mensen zul len over enkele jaren in hun vacantie terug denken aan die bijna zenuwslopende uren, die'onafscheidelijk aan het examen waren ver bonden. Doch, zoals met alle dingen, de narigheid wordt zo licht vergeten en de -zonnige momenten blij ven in je hersens ge grift. In gedachten zie je die mensen al liggen, alléén in een groot bos, met een glimlach op 't gezicht, want het was toch zo'n fijne tijd! Str. Dinsdag vergaderde het bestuur van de Veilingsvereniging Lange- djjker Groenten Centrale ten lo kale van de heer J. de Boer De voorzitter, burgemeester H.'-Schel haas, herdacht met enige welge kozen, zeer waarderende woorden de overleden secretaris, de heer W. Visser van Koedijk, die zeer veel voor de tuinbouw in deze streek heeft gedaan. Toestemming is ontvangen voor het bouwen van een nieuwe goot. Ook staat het er goed voor met de voorbereidingen voor de herbouw van het in bezettingstijd verbrande bloembollengebouw. Voor de Land bouwtentoonstelling te Alkmaar werd f25.- beschikbaar gesteld. Bij het bezoek van een aantal Engelse fruit- en groentekwekers aan de Langedijker tuinbouwstreek is gebleken, dat er in Engeland nog Vele mogelijkheden liggen voor de uitbreiding van het gebruik van groenten. Wanneer de Nederlandse bereidingswijze daar ingang kon vinden, zou men al een heel eind in ae goede richting zijn, aldus was een der Engelse gasten van mening, die enthousiast was over de kook- wijze van groenten in ons land. Hier ligt misschien iets te doen voor het Centraal Bureau voor de Veilingen in Nederland. Het overliggeld voir de tuinders, die na 4 uur 's middags kunnen los sen, is van f 5.- op f 10.- gebracht. Van 27 Juli af zullen voor export geen aardappelen meer mogen wor den gekocht boven de prijs van £6.50 per 100 kg. Het instellen van een bodemprijs van f4.80 voor de rode kool werd door de heer S. de Boer Kz. zeer toegejuicht. Hij sprak de wens uit, dat ook voor andere producten spoedig een dergelijke re geling tot stand mocht komen. Sla- en snijbonen brengen veel te lage prijzen op, hetgeen een der be stuursleden de opmerking ontlokte, dat de conservenfabrikanten met deze goedkope producten straks in de winter de tuinbouw weer becon curreren. De maat van de grove aardappe len is weer van 45 mm af. De heer P. de Geus Jz., die plant uitjes heeft gezaaid en deze met een DDT product heeft bespoten, deelde mede, dat daardoor maadjers zo goed als niet voorkomen. Deze teelt blijkt goede resultaten op te leveren, blijkens de aanvoeren van de laatste dagen. De bestrijding van de draaihartigheid werd ten zeerste aanbevolen door de heer S. Visser, die aandrong op het zoeken van de eitjes van de koolgalmug. Men kan dan het juiste tijdstip voor het be spuiten best uitvinden. Na de lunch heeft de voorzitter, de heer C. Spaans Jz. te Broek op Langendijk op hartelijke wijze ge huldigd ter gelegenheid van diens 25-jarig jubileum als penningmees ter van de L.G.C. Hij bood deze accurate stille werker namens de L.G.C. een radiotoestel aan. In een gedocumenteerde rede heeft de heer Schelhaas hierna de ge schiedenis van het veilingwezen uitvoerig geschetst, waarbij hij hul de bracht aan de pioniers, die dopr hun eenvoudige daad van nu zestig jaren geleden de stoot hebben ge geven tot de ontwikkeling van een systeem, dat de tuinbouw, ondanks de moeilijkheden, die zich hebben voorgedaan, steeds de waarde van zijn product heeft verschaft. Ook de ontwikkeling van de handel werd door de voorzitter besproken, de in voering van de contante betaling, de stichting van de' veilingsvereniging Langedijker Groenten Centrale, waarbij hij ook de verdiensten van wijlen de heer P. Slot APz. duide lijk in het licht stelde. De crisistijden heeft de heer Schel haas eveneens uitvoerig geschetst, alsmede de oprichting van de bloembollenveiling, de stichting van de los- en laadplaats en de aan koop van het veilingsgebouw, dat van de gemeente gehuurd werd en bij de samenvoeging der gemeenten in eigendom van de L.G.C. is over gegaan. Het 25-jarig jubileum van de L.G.C. en ook de jubilea van de heren S. de Boer Kz. en C. Spaans Jr. werden gememoreerd. Ten aan zien van de toekomst meende spr. dat men zolang geen betere metho den bestonden, het beproefde sy steem moest handhaven en aanhou den op verbetering van de kwaliteit en verruiming van de export. Diep vries heeft grote perspectieven, doch spr. is van mening, dat dit dan als continubedrijf zal moeten werken, dus ook met andere producten dan groenten en* fruit. Het particulier initiatief diende hierbij ingeschakeld te worden, het alleen deelnemen van het Centr. Bureau v. d. Veilingen achtte spr. te riskant. Ook de heer S. de Boer Kz. haal de nog verschillende herinneringen od uit het verleden, waarbij hij de figuur van de heer S. Zeeman nog eens naar voren bracht, de man die zeeV veel moeilijkheden heeft ge trotseerd in het belang van de tuin bouw. Spr. huldigde burgemeester Schelhaas voor zijn leiding. Verschillende bestuursleden voer- 'den hierna nog het woord, hun ge lukwensen aanbiedende, waarbij sommigen bloemen aanboden. Ook van de Coöp. Boerenleenbank was een bloemstuk ontvangen. Allen werden door de voorzitter beantwoord, waarna de eenvoudige herdenking van een zo belangrijk feit met een hartelijk woord van dank aan allen werd gesloten. Openluchf-Theater te Bergen Op 10 en 15 Augustus zal des avonds in ons prachtige openlucht theater door een nieuwe groep geroutineerde spielers „De Para dijsvloek v. Alph. Laudy worden opgevoerd Jan Musch met mevr, v. d. Horstv. d. Lugt Melsert, Ko van Dijk, van Warmelo en zovele leden van het toenmaals zo beken de „Schouwtoneel" speelden het stuk meer dan drie honderd maal, en het is nog niet uitgespeeld. Voor de opvoering te Bergen, die zeer verzorgd wordt, heeft Laudy, met het oog op de tweede wereldoorlog het stuk herschre ven. De auteur is aangezocht om bij de première de proloog te zeg gen. „De Bergense Spelers" Bergen met zijn prachtige duin landschappen onderscheidt zich niet alleen door zijn natuurschoon ook in de Nederlandse kunstwe reld staat dit touristenoord" in een bijzondere roep. Schilders, dich ters, schrijvers en allerlei kunst beoefenaren vinden in de stilten echter de duinen en dichtbij het ruisen der zee, de inspiratie voor hun scheppingen der schoonheid. Nog pas werd de tentoonstelling der Bergense schildersschool in verschillende steden van ons land een succes. Ook de toneelkunst heeft in Bergen al zeer vroeg tra ditie gemaakt. Ieder jaar trekt in het zomerseizoen het zeldzaam mooi gelegen natuurtheater dui zenden en duizenden bezoekers, en buiten het „seizoen"? Is de overgrote belangstelling voor de pas opgerichte Kunstkring niet een duidelijk bewijs, dat de liefde voor de toneelkunst ook levendig en steeds groeiende is in de har ten der Bergenaren zelf? Gevormd dcor de beste cultu rele overleveringen, heeft zich on der verzorgde regie een geselec teerde toneelgroep, waarbij zich ook enkele enthousiaste beoefena ren uit omliggende plaatsen aan sloten, verzameld, die zich naar de bakermat van het initiatief De Bergense Spelers noemt. Tijdens de Augustusmaand en wel op 10 en 15 Augustus zal deze troep in een zorgvuldig voorbereide op voering, waaraan de schrijver zijn volle medewerking verleent, het vermaarde treurspel vanAlph. Laudy „De Paradijsvloek" in het openluchttheater ten tonele bren gen. Wij' zijn voornemens onze lezers nog nader over het grootse werk en zijn betekenis voor onze tijd voor te lichten en voor te berei den, opdat een ieder de aangrij pende schoonheid ervan zal kun nen ondergaan en begrijpen. Er wachten ons na Balledux „De Kringloop der belangen" op 3 Augustus 's middags om half drie nog schone avonden in het open luchttheater want „De Paradijs vloek" gaat 's avonds. Het Gemeentebestuur en het bestuur der VW hebben ingezien dat de belangrijkheid van dit stuk dat een vallende avond en stem mingsvolle lichteffecten vereist, groot genoeg is voor de gasten en de bewoners, dat een uitgaaf voor een provisorische verlichting alles zins gerechtvaardigd is. Alle hulde voor deze geste. OPENLUCHTTHEATER V.V.V. TE BERGEN BERGEN. Wij laten hieronder een der vele gunstige recensies vol gen van de première van „De Kringloop der Belangen" in Den Haag, uit het „Haagse Dagblad", door B. v. d. Burght. Zoals reeds eerder is aangekondigd, wordt dit echte openluchtspel a.s. Zondag 3 Augustus te 2.30 in het Openlucht theater te Bergen opgevoerd. „Als op een Japanse prent, zo stil en harmonieus sloot de entourage rond de hoofse spelers, die Zater dagavond in Zuiderparks Openlucht theater een hèrlekin'ade van Jacinto Benavente „in het veld" brachten. Een luchtig, geestig en satirisch geval, deze „Kringloop der belan gen", waarin de Spaanse dramaturg ietwat breedsprakerig en soms kin derlijk-verklarend de vermakelijke avonturen vertelt van een stel op lichters, heer en knecht, die er in slagen een zodanige belangenge meenschap van gedupeerden te sme den. dat tenslotte allen uit eigen belang samengaan om de schelmen vrij te pleiten. Het „Zuid-Nederlands Toneel" heeft er een gracieuze vertolking van gegeven in rijke oud-Spaanse gewaden en omlijst door Mozart's feestmuziek. Just Chaulet speelde zijn knech ten-rol voortreffelijk en er waren goede secondanten, zoals de waard (Charles Mögle), Polichinel (Ger Brok) en Donna Sirene (Erna Balle dux). Een uitstekende vertoning, die men zich niet mag laten ontgaan." Verdere aanbeveling lijkt ons overbodig. Moge het Openlucht theater te Bergen a.s. Zondag „tot de nok" bezet zijn. EEN SCHITTERENDE PRESTATIE. AKERSLOOT Alle pessi misten ten spijt' behaalde de R.K. Gem. Zangvereniging Amicitia Akersloot, opgericht Jan. 1947, .dir. A. Louwe, op het te Amster dam uitgeschreven zangcoocotuirsi onder auspiciën van het Volks tuinders Mannenkoor, Amster dam, een schitterende eerste prijs met 320 punten, 4e afd. Voorwaar een prachtig resultaat voor de nog zo jong bestaande zangvereniging die hiermede ge toond' heeft dat onder bekwame leiding, energieke studie en goed bezochte repetities in een korte tijd iets moois te bereiken is. Een felicitatie en beste wensen voor de toekomst is hier op zijn plaats. HEILQD. K.J.B. Zondag j.l. werd het K.J.B. seizoen 1946-'47 ge sloten. Nadat bijna allen de K.J.B. H. Mis hadden bijgewoond, volgde om 10 uur de slotvergadering. De morgen werd ook benut om afscheid te nemen van twee emi nente krachten der K.J.B. Jan Heij- ne en Chris Morsch. Zij moeten zich door hun leeftijd uit de KJB-wereld terugtrekken. De KJB lijdt een ge voelig verlies. Wat zij gepresteerd en opgebouwd hebben kan menig KJB-er tot voorbeeld nemen. Na afloop der vergadering werd een groepsphoto gemaakt. De tafel tennisclub kon Zaterdag onverrich- terzake uit de Langedijk terugko men. Ieder had juist een partij ge speeld, toen door storing op het electrisch net de zaal in donker ge zet werd. De stand was gelijk. De datum wordt nader bepaald wan neer de partijen worden voortgezet. Hedenavond (Woensdag) voetbal wedstrijd op het terr.ein van Lim- men tussen de KJB-elftallen Lim- men en Heiloo. De wedstrijd begint om 7.30. Voor opstelling en verdere bijzonderheden raadplege men de sportbulletin op de bekende plaats in het KJB gebouw. KJB-ers nogmaals prettige vacan tie. GEMEENTERAAD OTERLEEK In de Maandag gehouden raads vergadering kwam ter sprake een schrijven van P.E.N., dat ontvangen was'n.a.v. een schrijven van enkele inwoners dezer gemeente, die om aansluiting op het electriciteitsnet verzocht hadden; medegedeeld werd, dat de materialenpositie aansluiting op het net voor de herfst niet mo gelijk maakte, doch dat het in de bedoeling lag in de toekomst ook niet-rendabele gebieden, die totdus- ver van electrisch licht verstoken zijn, aan te sluiten; hieronder v.allen dan ook de huizen aan de Schermer- dijk en de polder Oterleek. De Raad ging apcoord met het voorstel van B. en W„ om gunstig te beschikken op -een verzoek van de Commissie voor de Buitengemeen ten voor het Centraal Ziekenhuis om 1 ct. per inwoner subsidie te verstrekken voor de bestrijding van de door die commissie te maken on kosten van vergaderen e.d. De Raad ging er ook mee accóord, dat Mr. Breebaart en de heer'J. Pesman tot regent werden aangewezen van het C.Z. De bijdragevan de gemeente in het exploitatietekort van het C. Z. werd voor de jaren 1947 en 1948 vastgesteld op f510 per jaar. Aan" T. v. d. Laan werd op diens verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de o. 1. school; in zijn plaats werd benoemd de heer J. Woudman te Bergen. Aan het Witte Kruis werd een subsidie van f25.verleend voor het houden van een cursus in huishou delijke ziekenverpleging: voorts werd f25 subsidie verleend aan de Commissie voor de Landbouwten toonstelling te Alkmaar. T.a.v. de woningbouw deelde de Voorzitter op een vraag van de heer Du Prie mede, dat in de eerstvol gende raadsvergadering voorstellen tot aankoop van bouwterrein ter tafel komen, alsook de gedetailleer de tekeningen. B. en W. werd opge dragen een voorstel voor te bereiden tot verhoging van het salaris van de ambtenaar ter secretarie. OORLOGSGRAVEN-COMITé ZIJPE In deze gemeente is op initiatief van de burgemeester een plaatselijk comité Oorlogsgraven stichting opgericht. Het comité be staat uit de burgemeester, die als voorzitter optreedt, en de heren A. Boll te Burgerbrug, J. A. E. Geluk te Burgerbrug, J. Leeuwen te Sint Maartensbrug, P. Kroonenburg te Schagerbrug, H. Jippes te Oude- sluis, A. Kager te 't Zand, P. Kriek te 't Zand en J. P. Geensen te Pet ten. De Oorlogsgravenstichting heeft ten doel aan alle Nederlandse man nen en vrouwen, die voor 't vader land gevallen zijn, tot in lengte van dagen een waardige laatste rust plaats te verzekeren. Het verzorgen der graven strekt zich uit tot alle Nederlandse oorlogsgraven, dus zo wel in het buitenland als in het binnenland. WINKEL Maandag werd in Winkel aan 25 leerlingen der 5e, 6e en 7e klasse der lagere school het examen van de Vereniging voor Veilig Verkeer afgenomen. Van deze 25 slaagden er 23, waarvan 2 met lof, t.w. W. Keetman en C. Hanne- ma. De examencommissie bestond uit de heer Edzes, opperwachtmeester en hoofd verkeerspolitie te Alk maar en de heer Holema, ex-majoor der rijkspolitie. De gelukkigen werden door bur gemeester Baken in het bezit van het diploma gesteld. POGING TOT INBRAAK? BEEMSTER. De heer A. Haan, Volgerweg alhier, maakte in de nacfjt van Maandag op Dinsdag j.l. iets zonderlings mee. Door een sto ring uit de slaap gewekt, meende hij het geluid van inbrekers gehoord te hebben, doch de stilte die daarop volgde en het lichte onweder dat hoorbaar was, stelde hem gerust. Toen hij Dinsdagmorgen echter in de kamer kwam vond hij het raam opengeschoven, terwijl zijn colbert jasje en vest buiten onder een boom lagen; twee laadjes uit de linnen kast werden in de steeg gevonden. De onbekende personen hebben waarschijnlijk het ontwaken van de heer Haan bemerkt en overhaast de benen genomen. Er wordt nog niets vermist. De politie heeft de zaak in handen. ARM GEBROKEN DEN OEVER Het elfjarig zoon tje van de heer A. van Eekelen te Den Oever viel Zaterdagmiddag, toen hij met een paar vriendjes in het IJselmeer was gaan baden, bij een poging om' een aan het begin van de Afsluitdijk liggend fort te beklimmen, van een hoge ladder op een betonvloer en brak zijn arm. Hij werd op advies van dr. Beeker naar het Ziekenhuis te Alkmaar overgebracht. Ouders, waarschuwt uw kinderen voor het gevaar, dat kan ontstaan bij het zich wagen op voor burgers verboden militair terrein. Forten en kazematten kunnen in geen geval als speelplaats voor de jeugd wor den besohouwd. VISSERIJ DEN OEVER In de week van 21 tot en met 26 Juni was'de aan voer van vis op de Oeverse afslag aanmerkelijk geringer dan in de vorige week. Aangebracht werden de onder staande hoeveelheden: aal 16.811 kg, bot 2.252 kg, snoekbaars 647 kg, wit- vis 101 kg, schol 11.554 kg, schar I.033 kg, tong 1.595 kg. tarbot 496 kg, pieterman 36 kg, wijting 51 kg, ponen 137 kg, kabeljauw 35 kg, nest II.220 kg De prijs der kuilaal varieerde van f 1.30 tot f 1.60 per pond. De grotere aal bracht gemiddeld f 3.per pond op. Tong en tarbot werden aange bracht voor de maximumprijzen. De prijs der andere vissoorten iag over het algemeen ver beneden het ma ximum. POSTDUIVENVERENIGING „DE LUCHTPOST" DEN OEVER De leden van De Luchtpost konden aan de bonds- vlucht op .Venlo niet deelnemen, daar de manden met duiven te* laat op het station te Den Helder arri veerden. A.s. Zaterdag tussen 12 en 1 uur is er gelegenheid tot inkorven bij de heer H. Kaan te Hippolytus- hoef voor de vlucht op Roermond, die Zondag zal worden gehouden. Deze keer zal in elk geval voor het tijdig aanwezig zijn van de duiven op het station zorg worden gedra gen. WEERSVERWACHTING Medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig tot Donderdagavond NOORD-OOSTELIJK WIND In de nacht zwakxe, morgen geleidelijk toenemende wind tussen Noord en Oost. Enkele overdrijvende wolkenvelden. Bjjna overal droog weer. Wei nig verandering van tempera tuur. PAUS MAANT KATHOLIEKEN TOT GROTERE ACTIVITEIT Z.H. de Paus heeft in een brief aan Charles Klory, de president van de Franse „Sociale Weken", welke thans te Parijs gehouden worden, verklaard, dat de katholieken zich zouden handhaven en hun posities zouden verbeteren indien zij meer moed zouden hebben zowel in het particuliere als in het openbare le ven te handelen overeenkomstig hun innerlijke overtuiging. „Het is een illusie", schreef de H. Vader, „te denken, dat het anti- clericalisme en het anti-katholicis- me ontwapend kunnen worden door een houding aan te nemen alsof het katholicisme alleen van kracht is voor het particuliere leven. Onze dagen eisen van alle gelovigen, dat zij al hun energie voor de verwezen lijking van de sociale leerstellingen van de Kerk geven". Op 10 Augustus organiseert de Diocesane staf der N.K.J.B. een groot zomerfeest op de velden van het sportpark „de Leidse Hout" te Leiden. Van alle kanten uit het Bisdom, van de kop van Noord- Hol land tot beneden in Zeeland, zullen honderden jongeren met trei nen en busselt naar Leiden komen. De Diocesane Aalmoezenier, rector H. A. J. Drost, draagt om 10 uur een Plechtige Heilige Mis op. Dan volgt een Bont Program van zang, dans, muziek en spel, waaraan alle aanwezigen meedoen: de jeugd viert de zomer op de spelewei. In de mid daguren vechten tien streekkam- pjoenen om het kampioenschap van het bisdom Haarlem op: touwtrek ken, handbal en driekamp. Deze dag zal een weerspiegeling zijn van de zomerse activiteiten van onze ruim driehonderd afdelingen Maanden lang heeft men zich op deze dag voorbereid. In de maand Juli zijn op tien plaatsen in het Bisdom voorbereidende streekdagen gehou den. En op Zondag 10 Augustus zul len deze kampioenen, begeleid en aangevuurd door een grote schare supporters, elkaar treffen in het prachtig gelegen sportpark. Hoofdprijzen Staatsloterij f5000— 21686 f1500.— 2526 17298 flOOO.— 3032 20112 f 400.— 5172 19787 i f 200.— 17008 19214 f 100.— 2456 2581 7989 10404 10676 11084 11635 13379 15858 60208 21237 HANDBAL DEN OEVER Op het Wiron- terrein te Den Oever werden Zon dagmiddag handbalwedstrijden voor dames gehouden, waaraan door drie clubs werd deelgenomen. Het prach tige weer in aanmerking genomen, was de belangstelling voor deze wedstrijden slechts matig. De uitslagen zijn als volgt: Wiron jun.JHC jun. 12. Tonegido IJHC I 41. Wiron ITdnegido II 03. PURMEREND, 29 Juli. Totaal aantal runderen: 648 St.; 305 vette koeien, voor levering; 189 gelde- koeien 325430, stug; 125 melk koeien 360600, stug; 10 pinken, v. d. Severing; 19 stieren 380625, stil; 10 graskalveren en 340 nuchte re kolveren v. d. slacht, levering; 29 vette varkens, levering; 27 magere idem 4560, stug; 479 biggen 2045 stug; 393 schapen 6082, stug; 364 lammeren 2234, kalm; 67 bokken en geiten 1060, stug; 49 paarden 250800, stug; veulen 120165, stug. Pluimveemarkt: 900 oude kippen en hanen (witte en rode) 22.50; 200 idem (blauwe) 2.502.75, per kg.; 700 Noord-Holl. bl. hennen 4 8, per stuk; 1600 jonge hanen (bl.) 33.35; 17.400 idem (witte en rode) 22.30 per kg.; 1200 jonge en oude eenden 13; 400 konijnen 19; 500 ganzen 68 per stuk. NOORD SCHARWOUDE, 30 Juli. Aangevoerd: 90.006 kg aardappe len; Eerstel. 10.3011; bonken 8.70 9.90; driel. 4.306.10; blauwe Eigenh. 8.90—12.10; Eigenh. 10.90 12.10; Geelblom 9.50—10.60; 5600 kg slabonen 21.5026.80; 500 kg witte kool 4.80; 500 kg kroten 4.20; 60 kg uien 19.90. LANGEDIJK, 30 Juli. Aangev.: 63700 kg aardapp.: grove Schotten 9.5010.40; eerstel. 9.9012; driel. 4.706.40; blauwe eigenh. 11.30 12.50; kriel 4.80—4.90; 52.000 kg rode kool 4.805.80; 6700 kg gele kool 4.906.90; 850 kg slabonen 19.90 27.30; 400 kg tomaten A 24; B 22 23.90; 1600 kg uien 25. ENKHUIZEN, 29 Juli. Aangev. door 46 vaartuigen 12989 pond kuil aal 1.681.82; 490 pond lijnaal 2.53 2.88; 825 pond snoekbaars 5868 ct. per pond. AVENHORN, 29 Juli. Aangev.: 2275 grove Schotse 8.7010; 30.200 kg grote 10.80—11.70; 1875 kg driel. 5.50—6.20; 1350 kg Eigenh. 12.40— 12.50; 25 kg kriel 4; 50 kg grote rood 11; 75 grove 10.10; 1000 kg gele kool 4.60—4.70; 5400 kg bieten I 4.20; 280 kg II 4.20; 24725 kg augurken: klein 2.90—3.30; basterd 4.50; stek 1.25; grof 2.50; 764 zak dubb. slabonen z. dr. 3.553.85; snijbonen 12.55; 570 kg waspeen I 8.40; 150 kg zilvernep 36; 20 kg idem driel. 13; 1065 kg Yellows 1750 per 100 kg. TEXEL, 28 Juli Aangevoerd: 400 lammeren 1926; 180 schapen 3560; 15 biggen 3050; 3 koeien 400r-550; 1 paard 500; 17 koeien en 14 nuchtere kalveren voor de le vering. HOOGKARSPEL, 29 Juü Sla bonen 13 ct.: 42.500 kg. aardappelen eigenh., grot 8.209.90, fijn 10.80— 11.40; eerstelingen, grof 8.50—8.90, middel 10.2010.70, drielingen 5.20— 5.80, kriel 5—5.20. MEDEMBLIK, 29 Juli Aanvoer 71.900 kg. aardappelen: grof 8.10 8.50, grote 10.4011.10, drielingen 5 305.80, kriel 55.30, eigenheimers 10.4011.70; slabonen 1831; snijbo nen 19. BOVENKARSPEL, De Tuinbouw, 29 Juli 1947. Aardappelen; Schotse gr. 9.60—10.80, kl. 5.60—5.90; Roode E. gr. 10.10.10; Koopm. Bl. 10.20 —10.80; Geelblom 9.40—19.40; Blau we 10.10—11.40; Eigenh. 10.80—11.60. 3700 baal. Dubb. Slabonen 0.150.16. 5 zak. (Vervolg vai De vroege stilte waar niets meer tf groene dijkzoom en water, noopt tot r bidden.... Wees g< voor vrede en rust i Wees gegroet Maris welslagen der bede groet Mariaen zelf een intentie a: gezinnen die weken scheiden zijn, voor die gevallen zijn i achter ons liggen, Kornwerderzand he nog aan. Voor onze leger, hier en overz niets te vragen? Ik kan, vlak acht de bus, de stemme en tel op de weg va Leeuwarden mijn g op de bomen langs vijf bomen een W< klopt. En Bonifacius stuk liep langs de streek, zal ze wel ai toe stokt het gebed seerde bedevaart eei slaan of voor een moet wijken. Een t heeft zich bij ons voorafgegaan door t' vaartgangers uit Al nu echt op'een coli In Dokkum aang' we aan de vlaggen liever, hoe weinig oude schilderachtige Het is er druk, te nauwe straatjes wa: volprezen chauffeur zware bus een weg publiek is gewillig e zij. De bevolking hie men zelf anders oi wel wat op met de bi Het brengt wat verti zo stille plagtsje, die anders is er voor di te doen. Zeilers en 1 die hier enige dagen leven in de brouweri Dokkum ligt gunstig sport. Op Als wij in de bede komen, ligt daar reei geknield voor het A van Witmarsum steil wijl de zon over kapel haar reeds wa: begint de Pontifical de Bisschop zelf op assistentie van Dom laan Harich uit L twee pastoors uit de de H. Mis hield Mgr en wees daarin op d nis die St. Bonifaciu: heeft gehad. Bonifac: bron aller genaden, moeten wij zijn*vo en gaan tot Hem. H geest van offer en grote apóstel der Fri tot het geweldige we zette. Van ons wordl prestatie niet verwac verwacht, dat wij o' ons geloof goed belijd beeld zijn voor ande: apostel zijn, aldus dc alleen zij die in de K werken. Daarom moe geloofskennis uitbrei pen. Dat is een eer deze tijd. Na de H. Mis was en gaan in de Bonif: de relieken der Hei: gestald. Daar is een versteend is, daar is de schedel van de G nietigd onder de kno DONDERDAG HILVERSUM I: 7.00 Nieuw.s; 7.15 7.30 Morgengebed ei kalender; *8.00 Nieuw; dag; 10.15 Morgendier De Zonnebloem, radii 12.30 Dansorkest; 1.0( Vrouwenvaria; 2.00 Ci 3.00 Kamerorkest; 4.0 5.30 Pianorecital; 6.0 6.30 Prögr. voor de Ni 7.00 Nieuws; 8.15 De Orgelconcert; 10.30 Avondoverdenking; 1: HILVERSUM II: 7.00 Nieuws; 7.15 7.30 Luchtige wijsjes; concert; 9.15 Morgei Arbeidsvitaminen; 12.1 cers; 12.35 Harmonie Nieuws; 1.15 Ensembl tor; 2.00 Piano; 3.00 6.00 Nieuws; 6.15 Spi Nieuws; 8.15 Concc bouworkest; 10.30 O: Dansmuziek. Tot generaal-ove der St. Jose Congregatie (M: Hill) is gekozen Thomas Mc. Lai lin. Hij volgt Fa' O' Callaghan o wiens ambtsdui was verstreken, consultors werden kozen de Father Thoonen, A. Fink Martin, en J. de I per. De generaal zijn raad worden kozen voor de d van tien jaar. Dr. LaugMin werd 1896 te Balermo, voorstad van Et burgh geboren. 1919 werd hij pr ter gewijd en do reerde hij aan Gregoriana te Ro In 1932 werd hij d Mgr. Biermans, toenmalige genei voor een visitatie naar de missie de Pendsjaab get den. Twee jaar li koos het algem kapittel hem tot ste consultor plaatsvervanger de generaal. Aartsbisschop i Nank'ing, Mgr. Pin verklaarde een groep journa ten, dat de burf oorlog in China internationaal c flict is en in feite voorspel is tot

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1947 | | pagina 2