VEE-TENTOONSTELLING TE OPMEER EEN GROOT SUCCES MET VACANTIE r P.O.A. N.V. r HET ZEEPRINSESJE Kinderzang en kinderspel J PAG. 4 NIEUW NOORDHOLLANDS DAGBLAD - Dinsdag 5 Augustus 1947 Ruim 4000 toeschouwers woonden concours-hippique bij Voetbal Familieberichten Advertenties Mej. M. Kantphuys Tandarts praktijk hervat Dr. J. J. Jungerhans Geen spreekuur j. DE BAKKER, praktijk hervat R.K. HULP L. O. P. Algem. Vergadering P. VAN DIJK gesloten Motorschuitje j. DE BOER, Model melkzaak Vereniging van Huis- en Grond eigenaren en Bouwkundigen Vacantie Boekhandel van 10 t/m 16 Aug. Fa. JAN KUHNE, J Secretaris bij dat Waterschap ADVERTEERT IN DIT BLAD! actieve verkoper/etaleur Cemeenschapsoord „Drakenburgh" NATUUR- en KUNSTGENOT op „D rakenburg h" GEMEENTE HEILOO Herijk der maten en gewichten AMSTERDAMSE BANK N.V. CREDIETEN DISTRIBUTIEDIENST BEEMSTER f Van 11 t.e .m. 16 Augustus gaat de afdeling drukkerij v J waakzaam b DE 39e Opmeerse tentoonstelling met daaraan verbonden het traditionele concoürs hippique is opnieuw een eersterangs gebeurtenis geworden voor West-Friesland, dank zij het goede weer en dank zij het prachtige werk der organisatoren. Burge meester Keizer zeide het ons: „Een betrekkelijk klein dorp kan voor de streek nog heel wat presteren, wanneer er maar een wil is". Toen tegen 12 uur de paarden- keuringen ten einde waren, had den naar schatting reeds een 4000 toeschouwers rondom de omhei ning van het middenveld plaats genomen. De zon brandde heet, maar dit weerhield niemand dit evenement op gebied van paar densport bjj te wonen. Inmiddels heerste in de danstent van Klaas de Boer een tropische hitte en danste het jonge volk dicht opeengepakt onder de muziek van een onvermoeibare band. Ook de consumptietent was afgeladen en stromen bier en ranja verdwenen in de dorstige kelen. Dames van de Niwin-actie verkochten onder al deze bedrijven ijverig speldjes voor het goede doel, waarop burgemees ter Keizer in zijn openingswoord reeds gewezen had. Ook de loten- verkopers maakten goede zaken. Het concours hippique opende met een entree-parade van de Lan delijke Rijvereniging van Schager- brug. Een 20-tal paarden, bereden zowel door dames als heren, gaf een demonstratie van figuurrijden. Ter wijl de ruiters in een W-formatie stonden opgesteld, werd door de luidsprekers het Wilhelmus ten ge hore gebracht. Nadat de nieuwelingenklasse aan bod was geweest, volgde in de limietklasse een concours voor één- 1 spannen, terwijl ook de fokmerries in éénspannen, uitkwamen. Bij de éénspannen tuigpaarden in de nieu welingenklasse behaalde C. Olij Jr. te Heiloo de le prijs met Michiel. In de limietklasse werd W. Schoen van Schagerbrug no. 1 met Gra- vintje. Van de éénspannen warm bloed fokmerries ging Benella van KI. Reijne uit Schagen met de eer strijken. In tegenstelling tot de gratie dezer drie beginnummers stond het num mer tweespannen warmbloed land- bouwpaarden voor vierwielige land bouw wagens. Hier waren het de kracht en de forsheid, die het won nen van de beminnelijkheid en de souplesse. Bij de éénspannen tuigpaarden open klasse was Ultramarin van J. A. Alta- van Oude Mirdum heer en meester, welk zelfde paard eerst in de rubriek éénspanncn gereden door dames, en daarna tezamen met het paard Evalea, eveneens van de heer Alta, een le en 2e prijs behaalde. Voor het concours van tandems, ge reden voor een tweewielig rijtuig, waren slechts twee gegadigden, die beiden in zeer hoge stijl reden en De kampeerdersrally te Heemstede is een waar succes. Deze foto geeft een pracht overzicht van het kamp der voetgangers. de algemene bewondering wekten der duizenden toeschouwers. De le prijs was voor G. v. Delden Jr. te Amsterdam met Wosa en Vowa. De heer Alta werd tweede met Evalea en Ultramarin. De Landelijke Rijvereniging wis selde al deze programmapunten af met dressuurproeven, figuurrijden en licht voltigewerk der dames- ruiters. Tot slot volgde een spring concours, waaraan de leden der Landelijke Rijvereniging deelnamen. Het was al tegen half zeven, toen de heer KI. Braak de tentoonstelling met een hartelijk woord van dank aan allen, die tot het welslagen er van hadden medegewerkt, sloot. Na afloop had de prijsuitreiking plaats. Als aardige bijzonderheid moge nog vermeld worden, dat onze krant reeds om 2 uur 's middags op het feestterrein gratis aan de aanwezi gen kon rondgedeeld worden met het laatste nieuws en de eerste uit slagen der paardenkeuringen. Dit was even daarvoor door de luid sprekers bekend gemaakt en een ieder trachtte een nummer van het N.N.H.D. te bemachtigen. Nu deze bijzondere tentoonstelling weer tot* het verleden behoort, moge met bijzondere erkentelijkheid het werk gereleveerd worden van al diegenen, die tot' het welslagen daar van hebben medegewerkt. De orga nisatie was in alle onderdelen per fect. Nergens werd een wanklank gehoord of dreigde het met een of ander programmapunt mis te gaan. Men kon merken, dat hier mensen aan de leiding stonden, die het klap pen van de zweep kennen. Tot" fiet welslagen van het geheel werkte niet weinig mede de prach tige geluidsinstallatie van de firma C. G. Sasburg uit Benningbroek. welke met een capaciteit van 12 luidsprekers er voor zorgde, dat de mededelingen en uitslagen tot in alle hoeken van het terrein gehoord konden worden. In de avonduren was het nog lang zeer druk in het dorp. De café's .,'t Kromhout" en „De Zwaan" hadden ruimte te kort om alle danslustigen te herbergen. De kasteleins deden goede zaken. Al met al een zeer goed geslaagde tentoonstellingsdag, die de naam van Opmeer heeft uitgedragen tgf ver in de streek en zelfs daarbuiten. Hieronder geven wij nog enige uitslagen van de keuringen en het concours hippique. Paarden. Keuring der 3-jarige paarden. Er waren 5 inzendingen. De le prijs was voor C. Kuiper uit Heerhugowaard met Ibine. De 2e prijs werd behaald door J. Schilder, Oude-Nledorp met Iger. 3e prijs door P. Komen, Berkhout met Ivon- na. Bij de 2-jarigen w.ci-dcn de prij zen behaald door: C. Kuiper, t-ieer- hugowaard met Jotinka, le :*-T!s; f Kuiper, Hoogwoud met Jolanda, 2e prijs en Th. J. Wit, Blokhuizen met Jeltine, 3e prijs. 1-jarige paarden: le prijs f 20,— Wed. P. Roskam, Sijbekarspel met Karspilla; 2e pr. f 15,— N. Schuur man, Veenhuizen, H.H. Waard met Kitty; 3e prijs f 10,— G. Vlaar az„ Sijbekarspel. Merries met het daarvan afkom stig in 1947 geboren veulen: le pr. f 25,— C. Kuiper, H.H. Waard met Gindia; 2e prijs f 15,P. Uitentuis Abbekerk met Hergina; 3e prijs f 10 Jac. Houter, Sijbekarspel met Hel- vina; 4e prijs f 5 P. Donker Pz., Hoogwoud met Vemia; 5e prijs f 5 H. Wessels, Weere met Cinia. Geiten. Geiten geb. in 1944 of perder: le prijs f 7,50 K. de Jong, Spanbroek. Geiten geb. in 1945: le prijs f 7,50 D. Prinsen. Spanbroek. Geiten'geb. in 1946: le prijs f 7,50 P. Op de Kelder, Nibbixwoud. Geitenlammeren: le prijs f 5, K. de Jong, Spanbroek. Beste productiegeit: le pr. f 5, D.' Prinsen, Spanbroek. Varkens. Groot Yorkshire zeugen geb. na. 30 Sept. '45 met minstens 6 biggen: le pr. f 40 D. Winkel te Oostwoud. Groot Yorkshire zeugen geb. voor 30 Sept. '45 met minstens 6 biggen: le pr. f 40 C- Langedijk te Weere. Drachtige Groot Yorks hire zeugen geb. voor 1 Jan. '45: le pr. f 15 J. A. van Lingen, Heer hugowaard. Drachtige zeugen geb. na 31 Aug. '44: le pr. f 15 J. Borst, Heerhugowaard. Drachtige zeugen geb. na 31 Dec. '44: le pr. f 15 J. Borst, Heerhugowaard. Groot Yorks hire beren, geb. voor 1 Juni '46: le pr. f 15 C. Borst; Heerhugow. Gr. Yorkshire beren geb. na 31 Mei '46: le pr. f 15 P. N. Laan, Lage- hoek.' Opmeer. Drietallen fokvar- kens, geb. tussen 1 Nov. '46 en 1 April '47: le pr. f 15 C. Langedijk, Weere. Schapen. 4 fokschapen geb. voor 1946: le pr. f 15 C.'Wijdenes, Sijbe karspel. 4 fokschapen geb. in 1946 van én Taderdier: le pr. f 15 P. Korver, Ursem. 4-tal ooilammeren van één vaderdier: le pr. f 15 J. Wagemaker, Weere. 4-tal ooilam meren: le pr. f 10 P. Pijper,'Twisk. 3-tal ramlammeren van één vader dier: le pr. f 15 J. Wagemaker, te Weere. Schapen met in 1947 gebo ren lammeren: le pr. 1 f5 J. Wage maker, Weere. Schapen met ooi- cn ramlam: le pr. P. Pijper, Twisk. 1-jarige rammen: le pr. f 15 P. Pij per, Twisk.' 2-jarige en oudere ram men: le pr. wed. J. Ruyter, Beem- ster. Oudere rammen: le pr. f 15 J. Wagemaker, Weere. Concours hippique. Eénspannen Nieuwelingenklasse: le pr. f 35 C. Olij Jr. Heiloo met Michiel; 2e pr. f30 Jac. Houter, Sijbekarspel met Halfina; 3e pr. f 20 A. A. ter Bos. Almelo met Hu- bertus; 4e pr. f 10 H. v. d. Molen, Schagen «met Gratie; 5e pr. f 10 Gebr. Rjiiter, Oosterblokker met Hindo; 6e pr. f 10 C. Blankendaal, Bergen met Lodewijlc. Eénspannen Liemietkfasse: le iy. f70 W. Schoen. Schagerbrug met Gravintje; 2e pr. f 60 C. Olij, Hei loo met Mjchiel. 3e pr. f40 Jac. de Jong. Amsterdam met China Marna; 4e pr. f30 Jac. de. Jong, Amsterdam met Oberon. Eénspannen fokmerries, ingeschr. in een erkend warmbloed stamboek, gereden door landbouwers. Alleen voor 3- en 4-jarige merries en voor merries, die in 1946 of 1947 een veulen hebben geworpen: le pr. f90 KI. Reijne, Schagen met Be nella; 2e pr. f75 J. v. d. Kol, Zoe- termeer met Fleurit; 3e pr. f 50 C. Mooi, St. Maarten, met Cemetina, 4e pr. f35 W. Schoen, Schagerbrug met Gravintje; 5e pr. f35 Dr. Mr. Buiskool, Paramaribo met Demetra; 6e pr. f35 Jac. Houter, Sijbekarspel. met Halfina. Tweespannen Landbouwpaarden warmbloed: le pr. f 70 KI. Reijne en Mr. Buiskool, Schagen en Para maribo met Benella en Demetra; 2e pr. f60 W. Schoen gn C. Mooij, Schagerbrug en St. Maarten, met Gravintje en Cometina; 3e pr. f 40 Jac. Houter. Sijbekarspel, met Hal fina en Doulona. Eénspannen tuigpaarden (open klasse); le pr. f90 J. A. Alta, Oude Mirdum met Ultramarin; 2e pr. f75 P. de Jong, Amsterdam met Dom- burgzoon; 3e pr. f 50 H. Burger te Echt (L.) met Eumalia; 4e pr. f 35 G. van Delden Jr.. Amsterdam met W,osa; 5e pr. G. M. v. Varseveld, Kesteren met Zilverking. Eénspannen tuigpaarden, gereden door dames: le pr. f 70 J. A. Alta, Oude Mirdum met Ultramarin; 2e pr. f60 W. Ruitenbeek, Utrecht met Frits; 3e pr."f40 C. Oljj Jz., Heiloo met Gelrus; 4e pr. f30 P. de Jong, Amsterdam met Domburgzoon. Tweespannen tuigpaarden (open klasse): le pr. J. v. d. Kol, Zoeter- meer met Fleuritte en Rembrandt; 2e pr. f75 J. A. Alta, Qudfe Mirdum met Evalea en Ultramarin; 3e pr. f 50 G. van Delden Jr., Amsterdam met Wosa en Vowa. Tandems (zie uitslag boven). De VERNIEUWENDE beweging op het gebied van de volkszang, waarin vooral Jop Pollmann en Piet Tiggers met hun medewerkers de harrd hebben, strekt zich ook uit over het kinderlied. In een korte, doch zeer houtsnijdende brochure: „De Schoolzang onder de loupe", welke door het Ward-instituut te Roermond is uitgegeven, heeft Poll mann onlangs de feilen van het zangonderwijs op de lagere school duidelijk aangetoond. Hij consta teerde, dat de liederen, die de kin deren op de school te leren krijgen, eigenlijk zeer ver van de kinder wereld afsraan. Het zijn maar al te vaak in liedvorm vervterkte lesjes, waarvan de teksten bij het kind niet aanspreken, omdat zij niet uit hun eigen wereldje van spel en ver beelding voortkomen. Pollmann zegt: „Het lied is voor het kind een stukje geluk, argeloos en ondeu gend. Ik kan er het nut niet van inzien, dat we altijd maar weer trachten het daarin te hinderen". Een tweede grief tegen de inge burgerde schoolliedjes betreft het feit, dat de melodieën niet voldoende rekening houden met de natuur lijke omvang van de kinderstem. Bij kinderen van omstreeks acht jaar omvat de stemomvang nog slechts zes tonen. De meeste liederen, die men de kinderen zingen laat, over schrijden deze omvang en doen de stem daarom meer kwaad dan goed. Binnenkort zal bij De Toorts te Heemstede een bundel verschijnen van 250 liedjes, canons en spelen van jongens en meisjes van 6 tot 13 jaar. Deze is getiteld „Kinderzang en Kinderspel" en werd samenge steld door Dien Kes, Jop Pollmarjn en Piet Tiggers. Deze bundel zal sterk afwijken van de zangbundels „Kun je nog zingen, zing dan mee", „Zangzaad", v. Weeren's „Lieder- keur" of Begeer's „Zangvogeltjes", die wij op dit gebied gewend zijn! De samenstellers hebben zich ge spiegeld aan de fouten van hun voorgangers. Zij geven geen liedjes, die van hogerhand voor de kinde ren „gemaakt" zijn, maar alleen die liederen, die al leven in het kinder leven van ons volk, die door de kin deren spontaan gezongen worden, en deels uit de kindermond zijn op getekend. Het zogenaamd-kinder- lijke heeft in deze bundel plaats gemaakt voor het eeht-kinderlijke. Men wil het eenvoudige, gezonde kinderlied terugbrengen op de pjaats waar het behoort: in de huis kamer, de jeugdbeweging en op school. Daar zang en spel bij de. jeugd een onverbrekelijke eenheid vormen, is aan het kinderspel een belangrijke plaats ingeruimd. Hoe deze spelletjes gedaan moeten wor den, zal men in de bundel duidelijk toegelicht vinden. In een voorwoord zetten de samenstellers hun opvat tingen uitvoerig uiteen. Daar staat o.m.: „Het kind zingt nonsens, tek sten waaraan geen kop of staart te vinden is, maar het verrukkelijke nonsens: één-en-al muzikaliteit". Op deze natuurlijke, in het kind spon- ta_an levende muzikaliteit is deze bundel opgebouwd. Dezer dagen kreeg ik een proef-exemplaar van „Kinderzang en Kinderspel" in han den. Ik haast mij ouders, onderwij zers en jeugdleiders op het ver schijnen van deze bundel opmerk zaam te maken, want na het boven staande behoeft het geen betoog, dat men hier het materiaal zal vin den, waar* degenen, die het kind begrijpen, al lang naar uitgekeken hebben. Zij, die nog vastzitten aan het moraliserende, aesthetische' kin derlied, zullen misschien even moei- i te hebben om in dit wereldje thuis te geraken, maar het is de wereld van het kind zelf. Wanneer de on derwijzers op de zangles uit deze bundel gaan putten, zullen zij eens zien, hoe prettig en spontaan het zanguur gaat verlopen. WOUTER PAAP. Kampioensd roverijen' te Haarlem Op de Dreef te Haarlem werd tij dens de Bloemen week een Noord- Hollandse Kampioensdraverij gehou den waarvoor' van de zijde van het publiek uitteraard veel belangstel- Blauw-Wit naar Denemarken Vrijdag a.s. vertrekt het eerste elf tal van Blauw-Wit uit Amsterdam per trein naar Kopenhagen. Op Dinsdag 12 Augustus spelen de Am sterdammers in het «stadion te Ko penhagen een wedstrijd tegen de Bolds Klubben Frem en twee dagen later tegen het Deense studenten elftal „Akademisk". Omgekeerd komt Bolds Klubben Frem in September naar ons land voor een op Dinsdag 9 September a.s. te spelen returnmatch tegen Blauw-Wit. ling bestond. Het weer was goed en de deelname, nl. 29 paarden, liet niets te wensen over. Na spannende ritten werd de le prijs (f1000) ge wonnen door Fille de Flandre, eig. J. H. Kammeijer ber. L. Ensing; 2e prijs (f400) Alouez eig. en ber. J. de Vlieger; 3e prijs (f200) Harrold Mc Gregor eig: stal Friesland ber. J. v. Leeuwen Jr.; 4e prijs (f100) Eduard Anvil eig. en ber. P. Koster.' Gedetailleerd: Gonny D 290 in 3 ritten Dutch Hannover 295; Alouez 295 in 3 ritten Ida Scott 280; Klazina Axkit 275 in 3 ritten Absyrtur 285; Harras 295 in 2 ritten Fiat 285; Her- rold Mc G 290 in 2 ritten Kitty K 275; George Wilkes 285 in 3 ritten Guy Hannover 295; G. de Mascotte 285 in 3 ritten Kalumet; Axkit 275 Iréne D 280 wegens niet opkomen van IJ Kernei alleen over de baan; Welkom 285 in 2 ritten Baron Har vester 290; Jim Wilkes 280 in 2 rit ten j^-kron B 280; Dictator Spears 290 in 2 ritten Fred. Mc Klys K 285; Eduard Anvil 290 in 3 ritten Xephi- as 290; Abdullah Scot 295 in 3 ritten Harthilde 295; Fille de Flandre 290 in 3 ritten Edelman 290; Edelman Hollandia 290 stilstaand paard. 2e Omloop: Jim Wilkes klopt in 2 ritten Hollandia; Herrold Mc Gregor in 3 ritten Eduard Anvil; Klazina Axkit in 3 ritten Harnas; Abduhla Scot in 3 ritten Dictator Spears; Gonny D in 2 ritten Welkom; Alou ez in 2 ritten Irena D; Fille de Flandre in 2 ritten G de Mascotta; George Wilkes stilstaand paard. 3e Omloop: George Wilkes klopt in 3 ritten Abdullah Scot; Fille de Flandre in 4 ritten Klazina Axkit, eenmaal beide de witte vlag; Har rold Mc Gregor in 3 ritten; Gonny D. 4e Omloop: Fille de Flandre klopt in 2 ritten George Wilkes; Alouez in 3 ritten Herold Mc Gr. zodat Alouez èn Kille de Flandre om le of 2e prijs ien Georg Wilkes en Herrold Mc Gregor om 3e en 4e prijs moeten lopen. Staking bij Ford dreigt Het bestuur van de vakvereni ging van arbeiders in de auto-in dustrie van het Congres of Indu strial Organisations heeft medege deeld, dat er heden of Dinsdag op zijn laatst een staking van 107000 arbeiders bij Ford zal beginnen. Er is een geschil omtrent de pensioen- •regeling der arbeiders, welke deze in het arbeidscontract opgenomen willen zien. Op 21 Augustus a.s. hopen onze dierbare ouders MART. GENET en C. M. GENET VAN DER POL hun 40 jarige echtvereni ging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kinderen, be huwd- en kleinkinderen. De gezongen H. Mis uit dankbaarheid op Donder dag 21 Aug. in de Pa rochiekerk van de H. Maria Onbevlekt Ontvan genis te Egmond aan Zee. Egmond aan Zee, Aug. '47 Voorstraat 62. Receptie 21 Aug. 34 uur Door deze geven wij kennis, dat heden na een geduldig gedragen lijden, onze geliefde echtgenoot, vader, be huwd en grootvader WILHELMUS SLIJKERMAN na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, m de ouderdom van 82 jaar is overleden. Namens de familie C. SLIJKERMAN - OOIJEVAAR en kihderen. Warmenhuizen, 4 Aug. 1947. De H. Uitvaartdienst zal plaats hebben op Donderdag 7 Aug. a.s., 's morgens te 9.30 uur in de Parochiekerk te Warmenhuizen, waar na de begrafenis. Openlijk dank aan God, voor verkregen gunst, door 't bidden van de 3 Weesgegroeten der H. Maagd. P. M. P. ALKMAAR ALKMAAR Specialist Inwendige ziekten van 625 Augustus Heilgymnast - Masseur heeft de Gevraagd: NET R.K. MEISJE voor dag of dag en nacht. Soor huishouding en café L J. BONOUVRIE, Lom- «u-dsteeg 17, Alkmaar. Voor direct gevraagd: bij een wee. alleen, te gen kost, inwoning en vergoeding Br. onder letter S, Boekhandel Thomas, Anthoniusstraat 13, Bergen N.-H. Nette jongen gevr. om opgeleid te worden tot steendrukker Drukkerij „HET NOOR DEN", Stakman Bosse- straat 55. Den Helder Voor direct gevr.: beslist degelijke R.K. Huishoud ster in klein moederloos gezin, leeftijd 45 tot 50 jr. Loon f 60.p. m. Br. no. 5123, Bur. v. d. blad. B.z.a.: R.K. winkeljuffr. v. Banketbakkerij of le- vensmidd.bedr., per Sept. te Alkmaar. Br. no. 18437, Bur. van dit blad. Wij vragen voor direct 'n flink R.K. Meisje voor de huishouding of 'n HUISHOUDSTER Leeftijd pl.m. 3040 jaar, in staat de gehele huis houding te besturen. Prima, referentiën gew. Adres: J. M. DRAAISMA, Rijnstraat 23, Amsterdam Zuid. Telefoon 25744. Gevraagd: Gidsenuniform met hoed, maat 42. A. DE COCK, Noorder vaart C 68, Stompetoren HOOI. Een partij best ge wonnen gras- en klaver- hooi te koop. J. H. Vaars. Meerweg 14, Anna Pau- lowna. R.K. Heer zoekt pension met huiselijk verkeer, bij weduwe. Br. no. 5122. Bur. van dit blad. Heer, R.K., zoekt NET KOSTHUIS Br. no. 18438, Bur. v.d. bl. Kost en 'inwoning aangeb. v. meisje of juffrouw in burger gezin. Tevens te koop koffergramofoon m. platen. Brieven no. 18434, Bur. van dit blad. Gevraagd: woningruil in A'dam op mooie stand, v. woning in Alkmaar. Br. no. 18433, Bur. v. d. blad. ALKMAAR TEL. 38)2 ALLEEN 1.0 BREEDSTR. Gooi het oud papier niet weg. Bewaar het voor Liefdewerk Oud P-nier U doet er ee isd werk mee. N.V. Nederlandse Fabriek van Verduurzaamde Le vensmiddelen voorheen W. Hocgenstraaten Co. te Alkmaar o van H.H. Aandeelhouders op Donderdag 14 Augus tus 1947 des middags 4 uur in één der zalen van café-rest „Het Gulden Vlies", BTeestraat 125, Leiden. De punten van behande ling, alsmede de jaar rekening liggen ter visie ten kantore der Ven nootschap te Alkmaar en ten kantore der Rotter damse. Bank N.V. te Am sterdam Om stemgerechtigd te zijn moeten H.H. Aan deelhouders hun aande len vóór of uiterlijk 11 Augustus a.s. tegen recu deponeren ten kantore der Vennootschap te Alkmaar cf bij d£ Rot terdamse Bank N.V. te Amsterdam of 's-Gra- venhage. 2 Augustus 1947. De Raad van Commissarissen Smederjj Schagerbrug Wegens Vacantie van 11 t/m 16 Augustus Wijnand Klaver Dorpsstraat, N. Niedorp is het adres van de agent van het NIEUW NOORD HOLLANDS DAGBLAD, Agentschap N. NIEDORP ADVERTENTIES worden met de meeste spoed door hem doorgegeven. NIEUWE ABONNEES ont vangen bij opgave direct de krant. TE KOOP wegens verandering met motor binnenboord 1 cylinder, 4 tact, laad vermogen 1 ton, prima lopend A 208, OUDKARSPEL. na zes uur. Wie heeft Vrijd. 1 Aug. in Naco-bus 12.15 Alkm.-Eg mond Zee br. portemon- naie, inh. 40.van Gidsenkamp gevonden Svp terugbez. bij Adj. T. Tim- mers, Mecklenburgplein 45, Loosduinen. MAKELAARSKANTOOR Wilhelminastraat 105 Amsterdam Volgen's Warenwet. Grote omzet. Bij-artike len. Men kan zich over tuigen. Koopsom f 30.000 Te koop: Motorrijwiel 300 cc., DKW, tegen elk aan. bod. Klaar om te rij den. Na 18.00 uur thuis. H. de Groot, Sch. Hondsb. laan J 68, Heiloo. Te koop aangebodep: BOEKEN 1ste leerjaar R.K. Lyceum, Alkmaar Rozenstraat 26, Alkmaar voer Alkmaar en Omstr, ,JIET EIGENDOM", Kantoer Laat 184. Alkmaar Telefoon 3474 Bovenstaande Vereniging vecht voor de Belangen van de Huiseigenaar, vraagt nadere ink omtrent het lidmaatschap aan ens Kantoor, Laat 184, Alkmaar, Tel. 3474 Het Bestuur: H. Bruin Nzn., Voorzitter. W Vasbinder, Secretaris de Firma JAN KUHNE sluit haar zaak a.s. week Voor dringende boodschappen adres: Verdronkenoord 98a. VERDRONKENOORD 113-115 achter de Vismarkt DIJKGRAAF en HEEMRADEN van de SCHERMEER maken bekend, dat tegen 1 September a.s, vacant zal zijn de betrekking van Sollicitaties worden ingewacht vóór 15 Augustus 1947 ten huize van de Dijk graaf H. Wittenburg te Stompetoren. Geen bezoek aan bestuursleden dan na oproeping. Alkmaar 4 Augutus 1947 Dijkgraaf en Heemraden voornoemd, J. POSCH, Dijkgraaf Mr. J. BELONJE, Secretaris In HERENKLEDINGBEDRIJF te DEN HELDER kan geplaatst worden een die in staat is de patroon bij bij afwezigheid te vervangen. Brieven met uitvoerige inlichtingen en opgave van verlangd sal, onder no. 34255, bur. v. d. bl, TWEE CULTURELE VACANTIE- WEKEN van 11 tot 16 Aug. en van 1 tot 6 September. Inlichtingen aan het Secretariaat Landgoed „Drakenburgh" te BAARN Burgemeester en Wethouders van Reiloo maken bekend: le. dat de herijk der maten en gewichten voor die gemeente plaats vindt in een lokaal ,der openbare lagere school aan de Willibrordüsweg op Maan dag 11 Augustus van Ï316 uur en op Dinsdag 12 Augustus van 9—12 en van 13—16 uur. 2. dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aangeboden om onder zocht te kunnen worden. HEILOO, 31 Juli 1947. Burgemeester en Wethou ders voornoemd: Kalff, Burgemeester. Festen, Secretaris. Bijkantoor ALKMAAR verstrekt aan klein- en groothandel, nijverheid en landbouw. (RECTIFICATIE) Aanvragen rijwielbanden voor „vervanging" (ma- uitreiking) In de, week van 11 tot en met 16 Aug. is geen zit ting in de plaatsen Oosthuizen, Zuid-Oost Beem- ster en Driehuizen. Bewoners van deze plaatsen die nen dus naar Middenbeemster of De Rijp te ko men. (In de laatste publicatie werd gezegd dat geen zitting zou zijn in de plaatsen Beets, Oudendijk en Groqt-Schermer) der (Van Putten en Oortmeijer) Verdr. oord 30 - Alkmaar Alleen familie- en spoeddrukwerken (ge boortekaartjes, rouwcirculaires etc.) wor den normaal uitgevoerd 29. Maar op het moment, dat de inktvissen dachten toe te grijpen, zwommen de haringen plotseling een andere kant uit. De inktvissen werden' woedend, omdat zij zich de lekkere hapjes zagen ontgaan. En zo snel zij konden gingen zij achter de haringen aan. Zo'n spektakel was het, dat het water helemaal troebel werd. Eigenlijk was het potsierlijk te zien hoe de inktvissen al hun best deden en telkens weer misgrepen. Niet voor niets hadden de haringen zich eerst flink geoefend. Voor een van de haringen was het avontuur bijna slecht afgelopen. Hij bleef even hangen aan een stuk van een haringvleet, maar nog net op tijd kwam hij weer los. Als hij al niet nat geweest was van het' water, dan zou hij het van het angstzweet geweest zijn. Eindelijk waren de haringqn boven het luik van de duikhoot ge komen. Okkie, die zich tijdens de achtervolging schuil had gehouden, maakte zich nu gereed om het luik achter de inktvissen dicht te gooien. Hoofdredacteur rayonredacteur Directeur: E. J. Abonnementspriji kwartaal; ƒ1.20 in cl. incasso. Adv 13 c. p. mm-; mii in alle edities 26 minimum ƒ4.-; I p. mm.;, in alle SJARIFOEDDIN he regering absolut slechts arbitrage va Naties benoemd is. zich niet meer gebo betekent, dat zij ge< van de Verenigde S lute onafhankelijkht een telegram van I ten waren voorafgec York, dat Walter Foi ties heeft gekregen, regering aan te bie mededeling van Sja scherp, daar stond r voordat een commis komen". De republikeinse regei dig bekend maken tot den- zij zich voor arhitr ten. Sjarifoeddin herha remibliek zich niet me acht door Linggadjati a Verenigde staten var doch dat zij de volkorr kelijkheid wenst, zodat keinse regering haar e landse vertegenwoordig noemen. Vannacht heeft Djok.ia, een republikeii voerder na de kabinet! gisteren verklaard, dat keinse regering scherp tegen de bezetting va ten Oosten van Banjoe uitvaardiging van het fc het vuren", alsmede teg houden van het telegra Veiligheidsraad aan Sj: Reuter meldt nader dat Walter Fopte giste zoek heeft gebracht as de Indonesische vice-m dent, om de goede di Amerika in het Indones: aan de republikeinse r te bieden. Foote deel mede, dat de regering d middellijk een commissi aanstaande Amerikanen nesië zal zenden, indien wordt aanvaard. De vice-president, Hatta, heeft, volgens Re in een rede, uitgesproket Koek, verklaard: „Wij m eenkomstig de wens var heidsraad, vijandelijkhec den, maar indien de N ons aanvallen, zullen wi bieden". De Nederland talrijke steden bezet, soldaten zijn er in geslaa bindingen af te snijden. Nederlanders zich geïsc zouden zij hierin een k kunnen vinden om aan Laat ons 'dus waakzaam vreedzame regeling is ti boven een oorlog. Dat m ter niet weerhouden in ging dat de overwinnir zal zijn, omdat het rech zijde is. Generaal Soedirman h' republikeinse troepen d instructies gegeven: 1. krachten moeten alle heden staken en op hun ven; 2. de strijdkrachten het defensief blijven en houden om elke Neder] val te weerstaan; 3. de ten moeten zich gereed dere orders of instruct] vangen. V. De Aneta-correspondenl rang seint, dat ten wi Weleri contact is gema de W- en de B-brigade, marang uit zijn isnlemt lost. De troepen, die in richting oprukten, wis middag om 5 uur niet, c dernacht de wapenstil ingaan. Een aantal journaliste: land van Batavia te Sen: gekomen. In Kalibodri, ten west' marang, is ongeveer 40 meter rondhout aangeti waarde van meer,dan 15 18 km. bosbaan is ini troffen. Het personeel vs wezen ter plaatse is Thans zijn weer zeventi het werk gezet. Maandagavond hebben blikeinen een aanval j Banjoebiroe en Ambawa: •anval werd door de I troepen afgeslagen.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1947 | | pagina 4