Een duui op r BLOEMBOLLENVEILING WESTFRIESLAND R.K. Noorder Handbalkring RADIO PAG. 2 NIEUW NOORDHOLLANDS DAGBLAD - Vrijdag 29 Augustus 1947 ALKMAAR EN OMSTREKEN Verrassend programma der Alkmaarse kermisraces Drie Engelse rijders aan de start Koninginnefeest J Er komt een vriend vanavond Eigenaardige goals Cemeenf-eraad Oudorp K.J.B. ATTENTIE VOOR ALLE HANDBALBEOEFENAARS Marktoverxieht Schagen AANVOERREGELING SLACHTVEE Aardbeving in Chili Activiteit van patrouilles VERDRAG VAN RIO GETEKEND DUITSERS MOGEN HIER BLIJVEN Op bepaalde voorwaarden Vervoer van minderheden uit de Pèndsjaab EXTRA BON VOOR 200 GRAM VLEES Retraitehuls „St. Petrus Canisius" Extra trein Amsterdam-Enkhuizen v.v Pastoor VAN NIEKERK Marktberichten Zo niet zal ontmoed Het heeft er om gespannen of de Alkmaaarse sintelbaanraces op de tweede Kermiszaterdag wel zouden door gaan in verband met het cos- flict, dat ontstaan was tussen "de K.N.M.V., en de N.M.R.S. Gelukkig kan thans definitief worden gezegd, dat de races inderöaad gehouden zullen worden en dat er zelfs alle kans op is, dat het de beste races van het seizoen worden. Weliswaar is nog niet bekend, of van Aartsen en Hartman aan de start zullen ko men, maar al de andere renners hebben ingeschreven, zodat niet minder dan 43 Nederlandse renners in Alkmaar zullen starten. Daarnaast een grote verrassing: de organisatoren hebben kans ge zien om er internationale wedstrij den van te maken door het engage ren van drie Engelse sintelbaanrij- ders, t.w. Ladd. Buddy en King, die alle drie met een zeer snelle Jipps zullen uitkomen. We kennen deze renners niet, maar wc weten, op hoe hoog peil de Engelse sintel baanraces staan, zodat de:e drie Engelsen zeker een hartig woordje zullen mèespreken op de Alkmaar- se sintelbaan. Het programma bevat natuurlijk diverse wedstrijden voor juniores en seniores en wordt al weer besloten met twee langebaan- races voor seniores. Wat zullen Iesberts, die eindelijk zijn motor in orde heeft, en de zeer snelle Bosman c!oen tegen de En gelsen? Alkmaaar zal Zaterdagmiddag daarop het antwoord geven! Alle kinderen van onze abonnée's mogen aan ons Bureau Langestraat 42 gratis 'n Oranjevlaggetje halen. De uitreiking heeft plaats Zaterdag 30 Aug., van v.m. 9 tot n.m. 3 uur, zo lang de vqorraad strekt. Nieuw Noordhollands Dagblad In het Gulden Vlies heeft gister avond wederom een opvoering plaats gevonden door het Amster dams-Rotterdams Toneelgezelschap van het door Paul Storm vertaalde Franse stuk „Er komt een vriend vanavond". Vanaf deze plaats is de inhoud van het stuk reeds meerdere malen besproken, terwijl ook werd gewe zen op de ongetwijfeld grote spel- kwaliteiten, die door de vertolkers van deze comedie aan de d/g wor den gelegd. Het feit, dat de zaal tot op de laatste plaats was bezet, is voor de spelers een compliment op zichzelf, want het gebeurt niet veel, dat met een stuk zoveel succes wordt ge boekt, dat (in Alkmaar) opvoering na opvoering een volle zaal trekt. Vanavond biedt de directie van het Gulden Vlies hetzelfde programma en voor diegenen, die het stuk nog niet hebben gezien, is het te hopen, dat nog meerdere opvoeringen zul len volgen. GEVAARLIJK BINNENBRANDJE ALKMAAR. In de bakkerij van Philips brak een gevaarlijk binnenbrandje uit dat gelukkig nog tijdig kon worden geblust met een brandblus-apparaat. Het meest kenmerkende van de Donderdagavond op het verlichte sportterrein aan de Loet verspeelde oefenwedstrijd tussen Schagen I en Alkm. Boys I (resp. 4e en 2e klas) was wel het uitzonderlijk karakter van de gemaakte doelpunten. Zonder nu te willen beweren dat Schagen een slechte partij speelde, want juist het tegendeel is waar, bleek zij een fenomeen in het door boren van eigen doel, tengevolge waarvan de gasten eigenlijk precies de winnende punten cadeau kreeg. Aanvankelijk ging het spel vrij goed op en neer, en uit weinig bleek de klassemeerüerheid van de Boys. Hun technisch volmaakter spel verd gecompenseerd door het sneller op treden van de gastheren. Enkele goed opgezette aanvallen van de Boys smoorden resp. tegen paal en lat. Op een gegeven moment krijgt de Boys-rechtsbuiten evenwel een corner.te nemen. Hij plaatst de bal voortreffelijk en op voor ieder nog onnaspeurlijke wijze verschijnt het leder plots achter Slikker in de uiterste doelhoek 01. Direct na de rust neemt Schagen het initiatief in handen. Een mooi door Anneveld ingeschoten bal wordt door de Boys-keeper vpor de lat vandaan gevangen, doch hij krijgt van een zijner medespelers een op lawaai, valt en laat ook de bal val len, die Schouten leukweg in het net laat verdwijnen. 11. Edoch, Schagen's vreugde over de gelijk maker duurde kort. Tijdens een aan val der gasten speelde Grootes op Slikker terug, helaas echter met een boogbal, die rakelings over het hoofd van laatstgenoemde treiterend langzaam over de doellijn rolt. 12. Stam. Mos en Schouten werken ge weldig en lanceren gevaarlijke ko gels op het Boys-heiligdom, die evenwel dank zij de voortreffelijke keeper, en soms even voortreffelijke paal zonder resultaat bleven. Tijdens een dezer aanvallen krijgt Schagen een penalty toegewezen. Schouten geeft de bal een tikje, het is im mers vriendschappelijk, maar het leder rolt precies onder de uitval lende keeper door 22. Nog geen minuut later is het de Boys links binnen, die een corner te nemen krijgt. Slikker probeert de boven de lat zwevende bal te pakken en slaat emh bij deze manoeuvre keurig in eigen doel, 23, De moed begint te tanen. Nog even flakkert de aan- valsgeest als een strovuurtje op, maar als dit is geluwd weet de op eigen houtje voorthuppelende Boys linksbuiten de niet eens uitlopende Slikker (hoe bestaat het) nogmaals te passeren. Dit cijfer 24 is wel wat geflatteerd en het geeff stellig niet de verhouding weer. Als Scha gen in de komende competitie op gelijke wijze tegen zijn zwaarste tegenstanders in het krijt treedt, zal het vierde klasserschap niet lang duren. SLUITING GEM. BUREAUX De gemeentelijke bureaux en diensten zullen op Maandag 1 Sep tember a.s., ter gelegenheid van de viering van de verjaardag van H. M. cfe Koningin ,voor zover de dienst zulks toelaat .gesloten zijn. AANGEHOUDEN De rijkspolitie te Leeuwarden hield dezer dagen aan de Alk maarse betonwerker J. S. M., die als voormalig NSKK man door de PRA werd gezocht. LAATST ALARM Burgers van Alkmaar, morgen vindt de jaarlijkse Emmabloemcol- lecte plaats. We zijn er van over tuigd, dat U allen doordrongen zijt van de financiële nood, waarin onze plaatselijke vereniging verkeert. Juist in deze kermisweek zal Uw vrijgevigheid ten top stijgen bij de gedachte aan de zwakke T.B.C.- patienten, die van elk genoegen niets, maar dan ook niet kunnen meemaken. Daarom, onder het de vies: „De sterke voor de zwakke!", zult U morgen de collecte niet ver geten. De gehele opbrengst komt ten bate van de Alkmaarse vereniging Alkmaarders, kent daarom Uw taak. De Penningmeestgf Dr. E. M. van Gilse EMMABLUEMUULLEUTE De dames en heren collectanten worden beleefd verzocht hun bus sen en speldjes hedenavond in het Gewestelijk Arbeidsbureau. Doelen straat, te komen afhalen, tussen 7 en 8 uur. Zo nodig bestaat er ook nog gelegenheid om morgenochtend (Zaterdag) om 9 uur de bussen en speldjes af te halen. BENOEMING Tot secretaris van het Waterschap de Schermer is in de plaats van Mr. Dr. J. Belonje benoemd de heer J. H. M. de Sonnaville. De naam Sonnaville is voor de Schermer niet onbekend. Wijlen Dr. Petrus de Sonnaville (overleden te Alkmaar in 1837) was Dijkgraaf van de Schermer, terwijl Dr. L. de Sonna ville (overleden te Alkmaar in 1881) penningmeester van de pol der was. De nieuwbenoemde is Chef van Algemene Zaken ter secretarie in Bergen. UITSPRAKEN TRIBUNAAL Het Tribunaal te Alkmaar deed Donderdagmorgen jl. uitspraak in zake de behandelde zaken van 21 Augustus jl. Wijlen K. K. werd veroordeeld tot een boete van f 4000 met verbeurd verklaring van het radiotoestel. De boete van wijlen J. E. werd vervallen verklaard, gelet op de bij zondere omstandigheden van zijn weduwe. J. H. uit Den Helder komt vrij op 31 Januari 1948, terwijl J. S. drie jaren proeftijd krijgt en onder toe zicht wordt gesteld van de heer Geurts van het tehuis te Geldrop. De zaak H. M. uit de Schermer wordt voor een nader financieel onderzoek aangehouden. VARIëTé-PROGRAMMA De laatste dagen van de kermis week wordt er in het Gulden *Vlies een uitstekend variété-programma gegeven. Na hun succesvolle tour nee door Indië kan men de hier zo bekende Kilima Hawaiians o.m. horen: Nacht over Java, de Tropi sche Maan, De Hawaiiaanse Zoen etc. Aan dit programma werken mede John Kloos, Peter Piekes, Johny Meijer, The Plesky's, Berry Baronie en Lou Westenberg. ARTSENDIEN ST HOLLANDS NOORDERKWARTIER Bij geen .gehoor bij de eigere arts, zijn van Zaterdag 30 Aug. te 16 uur tot Maandag 1 Sept. te 8 uur, alleen voor spoedgevallen bereikbaar de artsen Veenis. Beeker, Spits, Hoog kamer, Bouwman, Koning, Brandt, Boerma en Schreuder. Veeartsendienst. Op Zondag 31 Augustus hebben de veeartsen Hakkesteegt, tel. 437 te Schagen en Reitsma te Slootdorp, tel. 9, dienst. WINKEL. Politie. Verloren: een smalzüveren broche (aanden ken). Inlichtingen aan de politie. KAASMARKT TE ALKMAAR Aangevoerd 30.000 kg. 17 stapels, 6 kleine boeren en 11 fabrieks. De handel was zeer stug en kwart over elf stond nog geen notering vast voor de fabriekskaas. De kleine boe renkaas noteerde f 75.per 50 kg en f 72.50 later. Handel eveneens stug. Belangstelling publiek vrij groot, vooral Engelsen en Fransen. Nadat de voorzitter. Burgemees ter Bakker, zijn grote verwonde ring had uitgesproken over de op komst, allen waren aanwezig, on danks vacantie, werden de notulen goedgekeurd. Tegen de wijziging der begrotin gen 1946 en 1947 was geen bezwaar. Na de vaststelling van de gemeen terekeningen over de jaren 1943, 1944 en 1945 zei de voorzitter dat de stand der financiën niet onbe vredigend was. De kosten ten behoeve van het Lageronderwijs gemaakt over het jaar 1946 bedroegen f 1443.99 hoe wel ze wqyen vastgesteld op f 1399 20 Aangewezen werd een commissie, bestaande uit de heren Post, Buren en Uittenbos ter controlering van het bedrag der uitgaven. De behandeling van de diverse bezwaarschriften in verband met de aanslag van honden- en de# straatbelasting leidde tot onder™ staande beslissingen. De heren Nauta en Hassink, die beiden een hond hebben die nog geen half jaar oud is, behoeven over het jaar 1947 geen f 10.— maar f 5.— aan hondenbelasting te betalen. De heren Bakker. Kruise en van der Werf zullen het volledige bedrag, dus f 10.— moeten betalen. De aanslag straatbelasting ten op zichte van de heren van der Han en Lagas (Alkmaar) blijft gehand- haaft. Een heftig dispuut was het gevolg van een schrijven van het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar, dat wegens een te kort van f 170.000 over het I jaar 1947 een subsidie van f 684. aan de gemeente Oudorp vroeg. De voorzitter stelde voor, een be drag van f 1.— per bed, gebruikt door een inwoner van de gemeente Oudorp. per dag tot een maximum bedrag van f 365 te betalen. De heer van de Post was het met dit voorstel eens omdat volgens hem ook steun verleend diende te worden indien er door Oudorp geen gebruik van het Centraal Zieken huis werd gemaakt. De heer Tuinman liet zijn in stemming met het laatst gesprokene blijken. Een stemming wees aan dat vier personen voor het voorstel van B. en W. waren en dus werd het aan genomen. De heer van de Post, niet tevreden over de afloop, zei dat de koelbloedige zakelijkheid in de ge meente Ver doorgevoerd werd en dat men eens wat socialer moest worden. De ruiling van grond met het R. K. Kerkbestuur, in verband met de woningbouw, ging door en de over eenkomst werd goedgekeurd. In verband met art. 8 van de Woonruimtewet 1947, dat spreekt over een commissie die B. en W. moet adviseren inzake woonruimte vordering, werd een commissie, be staande uit de heren Maerleveld, Ringers, Blom, de Groot en Jonker samengesteld. Het verlenen van een subsidie van f 125.— per jaar aan de Ned. vereniging van brandweercomman danten, die zfcrg draagt voor oefe ningen en onderling contact, werd goedgekeurd. Een voorstel van B. en W. tot aansluiting van de gemeente bij de advies-commissie der Noordholland se gemeenten voor bouw-ontwerpen en uitbreidingsplannen werd aan genomen, hetgeen voor de gemeen te Oudorp tot gevolg heeft een vas te jaarlijkse bijdrage van f 110.—. Na enkele mededelingen en de rondvraag, gedurende welke de heer van Buren vragen stelde over de (verbreding van de Westerstraat en de voorzitter sprak over gebrek aan wegvakarbeiders, werd de vergade ring gesloten. ERNSTIG ONGEVAL. CASTRICUM. Tijdens de werkzaamheden op het land kreeg de 16-jarige zoon van de veehou der Veldt aan de Kooiweg een trap van het paard tegen het hoofd met het noodlottig gevolg dat hem ter plaatse de H. Sacra menten der Stervenden moesten worden toegediend. Met een zwa re schedelfractuur is hij naar 't St. Elisabeth Ziekenhuis te Alk maar vervoerd'. LANGEDIJK. Centraal Oranjecomité. In verband met de toestand in Indonesië en gelet op de wens van Hare Majesteit de Koningin zullen dit jaar „ter ere van de verjaardag van Hare Ma jesteit de Koningin op 31 Augus tus e.k. geen feestelijkheden wor den gehouden. Wel wordt de burgerij verzocht op 1 September uit alle huizen te vlaggen. KONINGINNEFEEST AFGELAST HEERHUGOWAARD Het feit, dat een gedeelte van de bevolking blijkbaar' in de gebeurtenissen in Ned. Indië aanleiding vond, zich van medewerking te onthouden voor de viering van de a.s,'verjaardag van de Koningin, heeft het plaatselijk comité doen besluiten het program ma niet te doen uitvoeren, zodat op 1 September a.s. in onze gemeente elke uiterlijke viering van de Koninginne-verjaardag achterwege blijft. Er zijn er zeker velen die dit be treuren, omdat het comité met zorg een programma had opgesteld, dat folkloristisch en cultureel van op zet. een stijlvolle viering van deze nationale feestdag mogelijk maakte, waarbij aan jong en oud een mooie ontspanning zou worden geboden, zonder het gewone feestgeroes, dat anders zo vaak de sfeer bederft. Wanneer in andere omliggende ge meenten de gewone vermakelijk heden doorgang vinden, hetgeen met uitzondering van Langedijk blijkbaar wel het geval is en er op Koninginne-verjaardag elders gele genheid tot dansen en ander ver maak geboden wordt, zullen zeker veel jongeren op 1 September elders ontspanning zoeken. Het feit even wel, dat een gedeelte van de bevol king onder de bestaande omstan digheden tegen een viering van de Koninginnedag afzijdig stond, maakt het begrijpelijk, dat het comité er niet meer voor gevoelde de plaatse lijke viering te doen doorgaan. Het is jammer, dat daarmee ook de ballonwedstrijd en andere Spelen voor de kinderen komen te verval len, al begrijpen we, dat het comité en de vele medewerkers niet met een verminkt programma in zee wilden gaan. SPREEKUUR BURGEMEESTER HEERHUGOWAARD. De bur gemeester zal wegens vacantie af wezigheid tussen 31 Aug. en 15 Sept. geen spreekuur houden. Voor drin gende aangelegenheden zich te ver voegen bij de gemeente-secretaris ten Raadhuize. SINDS VIJF WEKEN draait nu de oefen-zomeravondcompetitie. En met veel succes!Er bestaat bij de meisjes een groot animo voor en de vorderingen in het mooie handbal spel zijn opmerkelijk. De meisjes krijgen er meer kijk op, zodat zelfs heel aantrekkelijke wedstrijden ge speeld worden. Extra mag genoemd worden de grote sportiviteit en de goede, blijde, gezellige sfeer. Jammer dat een enkele vereni ging te laat is met het afspreken voor de wedstrijd, zodat soms veel geschrijf en getelefoneer nodig is, terwijl dit vaak voorkomen kan worden door zich aan de afspraak van acht dagen tevoren te houden. Verder moesten twee verenigin gen beboet worden, omdat ze hun wedstrijden niet speelden. Kom, meisjes, als je eenmaal i iets op je neemt, moet je het volbrengen, des noods met opoffering van een per soonlijk pretje of belangetje. •De stand van de competitie is nu: DVO Jong Leven TOP DWO Vliegens Vlug DOS Hippo 18—6 14—4 12—4 9—10 3—12 2—12 1—11 De sterkere zusjes komen in deze oefencomjjptitie wel naar voren, voor de zwakkere zij het een aan moediging tot voortdurende trai ning. Er blijkt echter in de „Kop" meer belangstelling te zijn voor het hand bal in katholiek verband dan alleen van bovenstaande verenigingen. Maar ze weten „de weg" niet. De „Noorderkring" is dan ook dank baar, dat het Nieuw Noordhollands Ze behoeven slechts, evenals de reeds deelnemende verenigingen, onderstaande vragen te beantwoor den en de antwoorden vóór 3 Sept. op te sturen aan de competitieleider A. L. Dorpmans, Stationsweg 95, Schagen. In verband met de spoedig be ginnende competitie is 3 September de uiterste datum. 1. Naam der vereniging? 2. Handbalsecretariaat? 3. Met hoeveel elftallen (dames heren) wenst u deel te nemen? 4. Heëft u zich als handbalver eniging al opgegeven aan het R.K. Sportbureau. Jan v. Nas- saustraat 7, Den Haag? 5. Heeft u een terrein met kleed ruimte, doelpalen en lijnen? 6. Waar is dit gelegen en hoe het best te bereiken? 7. Is dit Zondags tussen 12 en 4 uur steeds geheel of gedeeltelijk ter beschikking? 8. Heeft u een bruikbare bal? 9. Interesse voor handbalschoenen? 10. Welke uwer (bestuurs) leden zijn telefonisch te bereiken (tij den, nummers)? 11. Bestaat er animo voor enkele wedstrijden of competitie voor adspiranten-elftallen? Hoeveel elftallen? Opgaaf van leeftijden (jongens of meisjes). 12 Welke zijn uw clubkleuren? Hoe meer verenigingen deelnemen hoe goedkoper de reiskosten zullen worden, daar dan meerdere rayons gevormd kunnen worden. De verenigingen zijn verplicht om voor ieder elftal, dat aan de com petitie deelneemt, minstens één scheidsrechter beschikbaar te stel len en af te vaardigen naar de te houden cursus, die spoedig op Zater dagavond te Schagen begint. HEILOO Men schrijft ons: Woensdag 3 September zal het startschot wederom klinken voor het nieuwe seizoen. Het bestuur heeft alles in het werk gesteld om het winterprogramma zo actueel mogelijk te maken. Voor onze openingsavond staat allereerst op het programma een kort Lof met rozenhoedje in onze parochiekerk om 19.30 uur. K. J. B.-ers toont wat je in je mars hebt, zonder uitzon dering verwachten wij alle oud K. J. B.-ers met veje nieuwe leden in het Lof om God af te smeken, dat onze leden in Indonesië spoedig en behouden mogen terugkeren. Tegen acht uur wordt het K. J. B. gebouw in het bijzijn van verschil lende autoriteiten met de gebrui kelijke plechtigheden geopend, waarna de feestelijke vergadering een aanvang zal nemen. Op deze avond zal ook onze nieuwe aalmoezenier in ons midden zijn die voor hét seizoen aangename verrassingen in petto heeft. Ook voor muziek is die avond gezorgd. De bekende K.J.M.V.-band uit Alk maar zal zijn populaire klanken laten horen. Verder zal de beste groep van het vorige seizoen met een verrassing beloond worden. Wij verzoeken de leden om geen fietsen in het K.J.B.-huis te zetten, *r. door het bestuur verboden is. Men is met een plan bezig om in de nabije omgeving de fietsen te kunnen plaatsen. in™JB'"ers' tot Woensdagavond 19.30 uur. ALS HET KON GISTER AL! HEILOO. Wanneer het om be paalde concrete verlangens gaat op het gebied van loonvorming bijv kindertoeslag of vaststelling van arbeidsvoorwaarden, dan gaat het niet alleen om een aantal guldens of rijksdaalders. In feite gaat het dan om vraagstukken welke met 't gezinsleven ten nauwste verband houden. Het gaat dan om de waar dering van de kinderzegen en de plaats van uw vrouw in uw gezin. Tegen de achtergrond daarvan ple gen de onderhandelingen dan ge voerd en de opvattingen verdedigd te worden. Welnu, het is duidelijk dat hier verschillen uit kunnen voortkomen, die niet alleen van graduele doch ook van principiële aard zijn, die dan ook het beste op gelost kunnen worden door een op principiële leest geschoeide organi satie. De kath. arbeidersbeweging nu, behartigt alle belangen van de ar beidende stand. Onder die belangen nemen de godsdienstig-zedelijke belangen de voornaamste plaats in, want: „Wat baat het de mens als hij heel de wereld wint, doch schade lijdt aan zijn onsterfelijke ziel?" Geeft u nog heden op als lid van uw eigen organisatie. Het is van zulk een groot belang georganiseerd te zijn, dat u zich niet morgen, doch vandaag nog als lid van de K.A B. opgeeft. Als het mogelijk zou zijn zelfs gister of verleden week al! Niet alleen uw eigen en uw ge- zinsbelang, doch het belang van de gemeenschap eist het. Dóet dan uw plicht en laat U bij onze actie, waar bij wij op huisbezoek komen, in schrijven als K.A.B.-er. „ZIJPE NA 350 JAAR" SCHAGERBRUG Als bijzon derheid voor de tentoonstelling te Schagerbrug op 13, 14, 15 en 16 Sept. a.s. kunnen wij u mededelen, dat daar aanwezig zal zijn de grote Stoomcaroussel van Sipkema. Deze heeft gestaan op de kermis te Den Helder en Alkmaar. Tevens is hier een zeer moderne cakewalk aan verbonden. Een stoomcaroussel doet herinne ren aan de ouderwetse kermissen, en practisch een generatie van 20 jaar is deze soort inrichtingen on bekend. Wij twijfelen er niet aan of velen zullen de tentoonstelling „Zijpe na 350 jaar" bezoeken en tevens een bezoek aan deze mooie kermisin- richting brengen. De ouderen om hun jeugdherin neringen op te halen en de jóngeren om met deze inrichting kennis te maken. Het is een lust om het orgel en de locomobiel met zijn sirene te horen. FANCY FAIR AKERSLOOT Op Zaterdag 30 en Zondag 31 Augustus wordt er alhier ten bate van de r.k. jeugd verenigingen een fancy fair gehou den en als we zo het een en ander bekijken, dan belooft alles uitste kend te worden. Zaterdagavond om half 7 wordt er door de deelnemende verenigin gen een rondgang door het dorp gehouden, waarbij medewerking wordt verleend door de R.K. Har monie „St. Caecilia". Voor deze rondgang worden uitgenodigd alle kajotters en de voortrekkers, ver kenners, welpen en de gidsen, allen in volledig uniform. Daarna wordt het feest' geopend en -als men naar binnen gaat, dan zal er voor elk wel wat zijn. Zo is er de vrolijke keuken, waar men zoveel mogelijk kapot mag gooien; het schietvermaak zal het ook niet aan belangstelling ontbreken; een ballengooitent, waar men met drie ballen moet proberen de bussen van de plank te werpen. Verder is er nog speerwerpen en hengelsport, spijkerslaan, raadsport; voor de Boven,karspel, 29 Aug. De aanvoer gaat snel achteruit, nu na 30 Augustus de ie en 2e klasse practisch geruimd zijn. De aanvoer voor de veiling van 27 Aug. bestond uit 700 Nos. leverbaar, waarvan nog al wat doordraaide, omdat verschil lende partijen slecht in de huis wa ren. Wat goede export-kwaliteit is gaat vlot weg. Verder waren aan gevoerd 240 nos. kleine maten, die allen hun weg vonden, voornamelijk naar de trekkers, tegen prijzen ong. gelijk aan vorige week. Goede partijen plantgoed brengen eén goed prijs op; het blijkt wel dat verschillende kwekers een te kort aan plantgoed hebben, veroor zaakt door het slechte gewas. Be steed werd voor: Aviatrice 12 op 9.15; Allard Pier- son 1112 5.15; Advance 12 op 5.75; 11—12 4.60; AU Bright 12 op 4.85; Bartigon 12 op 4.745.45; Bleu Aimaifile 12 op 6.50; Belle Jaune 12 op 6.05; Blanca 12 op 8.20, 1112 6.40; Brillant star 12 op 6.757.15; 11—12 5.05—5.65; 10—11 3.85! Brillant Star 1112 8.90; Clara Butt 12 op 8.50, 1112 5.90; City of Haarlem 12 op 6.60; Carrara 12 op 8.85, 1112 7.80; Coplands Rival 12 op 9.65: Crown Imperial 12 op 6.05, 1112 4.50; Cordell Huil 11—12 4.60; Elisa beth Evers 12 op 6.25, 11—12 4.70; Electra 1212 8—9.50; Fr. Nansen 1112 3.75; Golden Harvest 12 op 5.20, 11—12 4.80—5.20; Giant 12 op 6.60; Hindenburg 12 op 4.85, 1112 3.75; Ibis 12 op ,9.15, 11—12 6.95—7.75 Krel. Triumph 12 op 4.754.85, 11-12 4.15; Korneforus 12 op 4.75; Kimber- ley 12 op 7.50, n12 6.50; La reine max 12 op 9.95—10.25, 11—12 7.75— 8.35; Mr. van der Hoeff 12 op 9.90 10.20; 11—12 9—9.20; Mar. Niel 11-12 6.30; 12 op 8.208.50; Nivea 12 op 9.70—11.55; Ossi Oswalde 12 op 6.60; Or. Nassau 12 op 7.90—9.10; 1112 7.608.40; Prunus 12 op 8.158.25, 1112 5.15; Ph. Snowdcn 12 op 7.35 7.75; 11—12 5.15; Pink Beauty 11—12 9.80; Peach Blossom 1112 8.40 9.15; Pelikaan 1112 9.85; Rose Cop land 12 op 10.85—11.45, 11—12 7.05>— 7.85; Sunkist 12 op 6.50; Schoonoord 1011 6.656.75; Telescopium 12 op 5.85; Theeroos 1112 8.50; Trium- phator 1112 10.80; Verm. Brillant 12 op 11.50; 1112 11.Vuurbaak 11—12 11.50; WU1. Copland 12 op 8.85—9.85; 11—12 6.25—6.85; Will Pitt 12 op 7.65—8.15; White Sail 12 op 7.05; 11—12 5.20; Witte Valk 11—12 9.95—10.45; Wellow Emperor 11—12 4.50. Kleine maten: Allard Pierson 1.902.00; Bartigon 1.301.60; Clara Butt 2.803.50; Crown Imperial 2.10- 2.60; Edith Eddy 2.80; Fantasy 5.20; Feuerzauber 1.60; Golden Harvest 2.50—2.80; Ingl. Yellow 1.60; Krel. Triumph 2.20; Prunus 2.10; Queen Augusta 2.10; Roese Copland 1.80 2.70; Sonja 1.60—1.70; Will. Copland 0.90—1.40; Will. Pitt 2.10—2.50; White Sail 4.10; Zenober 1.702.40; Lilium Candidum 20—22 32.—; 18—20 24.90; 1618 15.Alles per 100 stuks. Plantgoed: Allard Pierson 0.35; Advace 0.20; Bartigon 0.200.60; id. max. 0.800.90; Brillant star 0.75; Clara Butt 1.30; Crown Imperal 0.50; Coul. Cardinal 0.901.40; Due de Berlin 0.300.65; Edith Eddy 0.50; Electra 0.900.95; Fantasy 0.95; Fa- biola 0.45; Grand due 0.85; Hermann Schegel 0.50; Ingl. Yellow 0.200.35; Krel.Triumph 0.800.90; La Reine Max. 1.10; Motherday 0.80; Oranje Nassau 0.601.00; Ph. Snow'den 0.65; Pink Beauty 1.40; Pelikaan 1.30; Rose Copland 0.401.10; Sonja O. 0.250.60; Sunshine 6.Therese 3.50; Vict. d'Oliveira max. 1.Will. Copland O. -0.20—0.35; White Sail 0.50; White Virgin 1.30; Wille Valk 0.65; Witte Due max. 0.60; Zwanen burg 0.901.10; Zenober 0.25—0.60. Alles per kilo. kinderen is er een grabbelton; het is ook nog mogelijk om aan de aan wezigen een prentbriefkaart te sturen, waarvoor een postkantoortje aanwezig is; en da!L om niet te vergeten, is er een waarzegster aan wezig om je de toekomst te voor spellen. Voorts het rad van avon tuur, waar de mooiste prijzen voor beschikbaar zijn. Dus zoals u ziet is er van alles te beleven. Maar we zijn er nog niet, want als we de trap opgaan, naar de tweede ver dieping, kun je daar uitrusten van het vermoeiende spel van beneden en kan men genieten van een kop heerlijke koffie of thee met vele soorten gebak en ook is er ijs, een welkome verfrissing met deze warmte. Nog een verdieping hoger is een spookhuis ingericht, waar men de rillingen over het lichaam krijgt bij een rit door deze duistere afdeling. Al met al is dit een be zoek ten volle waard en we hopen dan ook, dat de belangstelling groot zal zijn en dat een ieder zijn porte- monnaie mee zal nemen. Dit ge beurt allemaal in 't Jeugdhuis, waar tevens gelegenheid is om uw rijwiel te stallen. We hopen dan ook dat het doel van de jeugdverenigingen, om de kas te versterken, volkomen zal worden bereikt. Vergeleken bij vorige week is hier vrijwel geen verandering in het marktbeeld merkbaar. Een der han delaren drukte zich aldus uit: alles wat veel gras eet is onverkoopbaar. Inderdaad, wie kan er tijdens deze ongekende droogteperiode nog gras consumenten gebruiken? De beste gronden rond Hoogwoud en Schagen worden ontzettend door de droogte geteisterd, zodat de grasmat niet zel- c'jn een onafzienbare roestbruine kleur heeft met vrijwel geen spier tje groen. Alleen in Zijpe en Cal- lantsoogKoegras, de steeds voor slechte grond bekend staande gebie den, schijnt een bewonderenswaar dig goed gewas te staan. Het was dan ook vooral met het oog op afzet naar dit gebied, dat de handelaren hun lammeren ter markt brachten. Maar ook daar bleken vrij wel geen liefhebbers. In elk geval werden slechts enkele stuks ver kocht voor prijzen die variëren van f 18.tot f 30.Fokschapen waren al evenmin gevraagd en f 60.a f 75.p. stuk was goed betaald. Het aanbod van geldekoeien is op het openblik overweldigend groot. Maar omdat de vrije handel hier helemaal geen perspectief in ziet, belandt alles bij de Centrale. Verse koeien konden nog gedeeltelijk ge plaatst worden, tot een maximum prijs van f 500.f 350.a f 450. kwam echter meer voor. De paardenmarkt mogen we vrij hopeloos noemen. Afgezien van een enkel slachtpaard werd er totaal niets verkocht. Alleen ging de be langstelling van sommigen naar de veulens uit. Voor hengstveulens kon f 85.tot f 125.— en vóór merrie veulens f 165.tot f 200.worden gerekend. De biggen bleken weer iets lager in prijs, nl. f 18.tot f 35.bij zeer matige handel. Daarentegen was al leen de handel in jonge kippen vlug te noemen. Prijs f 6.— tot f 9. oude kippen f 2.— tot f 4.jonge konijnen f 2.vette konijnen f 8. tot f 15.—. De aanroer van slachtvee in de afgelopen weken was dermate groot, dat het slachtvee niet kan worden verwerkt, tenzij voor de komende weken een aanvoerregeling wordt getroffen. In verband hiermede zal in de week van 1 tot 7 September op de hierna te noemen markten slachtvee voor levering worden overgenomen: Alkmaar Dinsdag 2 September, Amsterdam Dinsdag 2 September, Purmerend Dinsdag 2 September. Geen overname van slachtvee vindt plaats, behalve van nuchtere kalveren: Hilversum Dins dag 2 September, Haarlem Woens dag 3 September en Hoorn Woens dag 3 September, Schagen Donder dag 4 September en Uithoorn Vrij dag 5 September. Na 7 September 1947 worden uitsluitend op vertoon van een vergunning tot het leveren van een slachtrund, waarop de week van levering is aangegeven, in die betrokken week van levering run deren overgenomen. In afwijking van de week van 1 t.m. 6 September vinden na 7 September a.s. alle overnamemarkten voor het overige normaal doorgang. De vergunnin gen kunnen worden aangevraagd bij de plaatselijke bureauhouders. In Chili heeft zich te Laserena 570 km. ten noorden van San tiago een hevige aardbeving voorgedaan. Het is nog niet be kend of er slachtoffers zijn. Het officiële Nederlandse actie- communique van Donderdag meldt, dat Nederlandse patrouilles in de bevrijde gebieden wederom her haaldelijk beschoten zijn. Op enke le plaatsen voerde de TNI georgani seerde aanvallen_uit. De Nederland se verliezen bedroegen twee ge sneuvelden en acht gewonden. In West-Java, nabij de Wijnkoopsbaai traden Nederlandse troepen tegen de TNI-troepen op, die in dat ge bied opereerden. Ten oosten van Cheribon viel een grqgp van dertig Lasjkars in de nacht een Neder lands bivak in Sindang Laoet aan. Hierbij werd gebruik gemaakt van automatische wapenen en mortieren. De aanval werd afgeslagen. Ten Wes ten en ten noord-westen van Tasik— malaya werden opererende forma ties van de TNI- door Nederlandse troepen verrast en met zware Ver liezen verdreven. Ook ten zuiden van Soemedang en Kadipaten wer den aan Republikeinse troepen ver liezen toegebracht. Ten zuiden van Singaparna in West-Java heeft een 75 man sterke TNI-groep een Ne derlands detachement aangevallen. De aanval werd afgeslagen. Ten zuiden -van Tjomal in Midden-Java werd een Nederlandse patrouille door een groep van 30 man aange vallen. De aanvallers werden ver jaagd. Het Republikeinse legercommu niqué maakt melding van levendi ge activiteit der Nederlandse strijd krachten op Oost-Java. De voor naamste aanvallen worden bij Loe- madjang, ten oosten van Malang uitgevoerd. Tenslotte worden ge vechten gemeld in de omgeving van Demak, ten oosten van Semarang. Volgens radio Djokja hebben de Nederlandse autoriteiten te Padang (west-Sumatra) en Banjoewangi (oost-JaVa) de Indonesische bevol king verboden naar de Republikein se radio te luisteren. Volgens radio- Djokja is op overtreding de dood straf gesteld. Nadat de pan-Amerikaanse con ferentie een artikel had goedge keurd, dat de deur openlaat voor niet op de conferentie vertegen woordigde landen, hebben de afge vaardigden van 20 Amerikaanse landen een defensief verdrag gete kend, dat zal worden aangeduid als „het verdrag van Rio de Janeiro". De ondertekening heeft plaats ge had op het Braziliaanse ministerie van buitenlandse zaken te Rio. Nicaragua en Ecuador kunnen te kenen, wanneer hun regeringen door de andere Amerikaanse staten worden erkend. Ook Canada kan desgewenst toetreden, doch verschei dene afgevaardigden waren van me ning, dat dit land momenteel geen interesse heeft. Door de ministerraad is nader beslist, dat vergunning tot tijde lijk voortgezet verblijf in Neder land zal worden verleend aan die personen van Duitse nationaliteit: 1. Wier voortgezet verblijf in Nederland noodzakelijk wordt ge acht; 2. Die reeds vóór 10Mei 1940 hier met toestemming van de Ne derlandse overheid waren geves tigd en zich tijdens de bezetting goed gedragen hebben of zich metterdaad hebben geschaard aan c!e zijde van het Nederland se verzet. Aan personen van Duitse na tionaliteit, die gedwongen dien sten hebben verleend aan de be zetter, maar overigens voldoen aan de eisen hierboven onder 2 gesteld, kan een vergunnng tot tijdelijk voortgezet verblijf in Nederland worden verleend: Indien zij in andere opzichten zich tijdens de bezetting, van Ne derlands standpunt bezien, ver dienstelijk gemaakt hebben of met het oog op de samenstelling van het gezin of de verdienste lijkheid van bepaalde gezinsleden voor voortgezet verblijf in aan merking komen. In India staan vliegtuigen en vrachtauto's gereed om op. het eer ste sein van de regering een be gin te maken met het wegvoeren van verscheidene duizenden vluchtelingen uit de door bloedige Behalve de reeds in de bonnen- lijst van Donderdag bekend ge maakte bon voor 100 gram vlees extra, moet in verband met de moeilijkheden .welke de veehouder tengevolge van de droogte onder vindt, thans nóg een extra bon voor 200 gram vlees aangewezen worden. In deze hoeveelheid is ook de^JOO gram extra begrepen, die voor de volgqnde week is aangekondigd. Ook deze extra rantsoenen ontvan gen alleen personen, geboren in 1942 en vroeger ,die dus voor de volgende twee weken een rantsoen van 600 gram vlees hebben. In verband hiermede maakt het Centraal Distributiekantoor be kend. dat voor het tijdvak van 29 Augustus t.m. 13 September bon L 03 vlees een extra rantsoen van 200 gram vlees of vleeswaren ver" krijgbaar is. Het is mogelijk, dat in bepaalde gedeelten van het land deze bon niet aanstonds na bekendmaking, doch in de loop der geldigheids duur pas zal kunnen worden ge honoreerd. In 't retraiteh. St. Petrus te Ber gen zullen wederom 'n aantal retrai ten gegeven worden, waarvoor men zich kan opgeven: Zaterdag 6—9 September, gehuwde mannen; Za terdag 13—16 September, militie- plichtigen; Zaterdag 2023 Sept., meisjes; Zaterdag 47 October, ge huwde vrouwen. Aanmelden bij de directie. In verband met te verwachten druk reizigersvervoer zal op Za terdag 30 Augustus de volgende extra trein lopen: Amsterdam CS vertrek: 14.18 rijdt door in Zaandam, Purmer end en Hoorn Westwoud, aan komst 15.14, vertrek 15.17 Enkhuizen, aankomst 15.31. Terug: Enkhuizen vertrek 16.36 rijdt door in Hoorn, Purmerend en Zaandam Amsterdam CS aankomst 17.46. Het is met leedwezen, dat wij moeten melden, dat Pastoor G. van Niekerk. oud-kapelaan van Hoorn, sinds vele jaren pastoor te Overveen door blindheid is getroffen. Hij zal a.s. Maandag zijn intrek nemen in Huize „St. Liduina" te Warmond. Een opvolger voor zijn pastoraat te Overveen is bereids door de Bis schop benoemd. onlusten verscheurde Pèndsjaab die thans tussen Pakistan en In dia verdeeld1 is. De vervoermid delen zijn gemobiliseerd door de regering van India, die nog wacht op het antwoord van Pakistan op het Indische verzoek om dé no dige middelen ter beschikking te stellen voor de evacuatie van minderheden, die in groot gevaar verkeren, uit de woelige gebie den. Zodra het antwoord van Pa kistan bekend is, zullen de Hin does, Sikhs en andere minderhe den uit het bij Pakistan beho rende westelijke deel van de Pèndsjaab worden verwijderd en zo nodig de Mohammedanen uit het Indische oostelijke deel. De transporten zullen onder militair geleide plaats vinden. Honderd duizenden vluchtelingen trachten inmiddels op eigen gelegenheid een goed heenkomen te zoeken, te voet of per trein. Volgens ambtelijke kringen te Lahore weet bijna de gehele Mo hammedaanse bevolking uit de districten Amritsar, Hosjiarpoer, Ferozepoer, Loed'hiana, Julloen- doer en Goerdaspoer, tezamen ongeveer 2% millioen zielen, niet wat zij moet beginnen. AVENHORN, 28 Aug. 125 kg. aardappelen gr. Schotse 66.10; 450 kg. grote Schotse 6.407.10; 500 kg. kriel 4.404.50; 11075 kg. eigenhei mers 47.70; 4800 kg. Koopman bl. 7.50—8.10; 3500 kg. .bevelanders 5.60 7.50; 100 kg. trospeen 14; 735 kg. jutteperen 1423; 65000 kg. rode kool 4.6015; 7400 kg. gele kool 6.10 11;900 kg. uien gr. maat 13.10 15.10; 25.500 kg. gew. maat 6.80 12.60; 3100 kg. drielingen 5.306.20; 2400 kg. nep 15.70—17; 36650 kg. zilveruien I 3.406.30; 3475 kg. id. II 2.40; 105 kg. gele pruimen 3446; 500 zak dubbele slabonen 5.1012.30 snijbonen 1.902.60; 700 kg. peen I 7.70; 1900 kg. id. II 4.60—4.90; 20 kg. reine victoria 61; 1000 kg. claps 16 42; 190 kg. goudballen 1014; 270 kg. triumph 20—31. BEVERWIJK, 27 Aug. Andijvie 818, Bloemkool 3055, Bospeen 5 17, Waspeen 714, Dubb. Stamb. 3580, Snijbonen 501.15, Stokdik 6090, Trosbonen 4595, Komkom mers 520, Postelein 1230, Sla 6 18, Spin 10—28, Tomaten 16—27, Pronkbonen 3040, Groenekool 10 16, Bramen 1.802.60, Meloenen 30 85, Kroten 612. BOVENKARSPEL, 28 Aug. Aardappelen 2200 baal, 950 kriel: Duke 4.70—6.60, Schotse 7—8,80, late aardappelen, kriel 5.105.30, grof 6.10—8.90, Noordel. 6.90—7,70, Blau we 8,30—8,90. Beteka 6,50—7,20, Eigenh. 7,408,30. Deva 6,40, Koop- mans bl. 8.108,30, Ysselster 8,10 8,90, Bevel. 7,307,90; Augurken 15.300 kg, fijn 87,00, fijnbast 31,70, bast 18,90, grof I-II 12,20, A B Stip 28,00, C D Stip 5,20; Bloemkool 4600 stuks, le 42.0080.00, afw. 20,00 50,00; Dubbele slabonen 40 zak. 19,00 48,00 per 15 kg; Bieten 3500 kg, II 2,40—4,80; Rode kool 28.125 kg. 3,80—14,20: Gele kool 1.700 kg, 16,40; Andijvie 550 kg. 7,60; Komkommers 35 stuks, 6,00; Uien, 180 baal. grof 12,60, grote 10,9011.60, drielingen 5,80—8,50, Nep 9,20—12,00; Peren (Clapps) 465 kg, 19,00—39.00. W ARMENHUIZEN, 28 Aug. 70.000 kg aardappelen, bl. eigenh. 18,10—8; witte eigenh. 7,10—7,60; koopmansbl. 99,20; eersteling 8,70; bevelanders 7,30—7,50; kleine 4,80 5,20; 500 kg uien 12,70; 7400 kg sla bonen 40—74, afw. 2958; 127Q0 kg rode kol 914; 13500 kg gele kool 6.60—12,20; 6660 kg witte kool 4,50 —8,20. LANGEDIJK, 28 Aug. 30.000 kg aardappelen, eigenh. 7,607,70; bl. eigenh. 7,90—8,30; kriel 4,704,80 63000 kg rode kool 7,30—16.10; 10.000 kg gele kool 10.20—13,70; 28000 witte kool 4,8011,30; 6000 groene kool 7,1013,40; 2400 kg slabonen 52—82; 3500 kg uien 12,60—13,10; 300 kg druiven Frankenthalers 116131; 100 kg tomaten 1616,70; 4300 stuks bloemkool 5072. MYRON TAYLOR, dent Truman bij was, is thans weer te werd Taylor door d< afgezant aan de H. V handigde, die gedatei In zijn schrijven zegt dent allereerst, dat het was, dat Myron Taylor zou terugkeren, teneinde kingen met de Paus te Deze besprekingen alc sident hebben in mate bijgedragen tot h van een hechte en duurz Wij hebben het hoofd aldus de president moeilijkheden en zo niet lijke krachten zich thans zal het onvermijdelijk z: ontmoediging steeds gr< waardoor de krachten, volge daarvan verloren anderen die ze willen worden gewonnen. De zegt voorts, dat een duur: slechts op de Christelijk! gen kan worden gebouw Christelijk volk if het oi verlangen om met allen, goede wil zijn samen t< teneinde de oorzaken vai log uit de wereld weg Het is de wil van de Scl al Zün kinderen in vre< wederzijds vertrouwen leven. De President geel king aan zijn geloof in d ning van de waarheid, t en de gerechtigheid en hier aan toe, dat door 1 Gods plannen iff de hart< de daden van de mensen king zullen worden gebr Het is mijn diepste o aldus Truman da nun verantwoordeujKne over God niet erkenr plichten tegenover hun sen ook niet volledig ze ncn nakomen. Ik heb de heer Taylor i mijn zienswijze mede te ik wil met Uwe Heilighe werken zoals met alle le morele krachten. Ons g doel moet zijn het geloof PROGRAMMA ZATERDAG 30 AUGUST HILVERSUM I (301 re 7.00 nieuws; 7.15 ochtend* morgengebed; 7.45 gr. nieuws en gr. pl.; 9.00 o eert; 10.00 voor de kleu gr. pl.; 11.00 radio-zie! 11.45 orgel; 12.00 angelus pl.; 12.33 boekbesprekir lunchconcert; 13.00 Ned. 13.30 vervolg lunchcom filmkwartier; 14.30 de to 1515 koor „Irene" 16.20 I Middenstandsbond spreekl schoonheid van het Gi 17.00 de Wigmans; 18.15 joi weekoverzicht; 18.30 Ned. 19.00 nieuws en kath. nie Kareol-septet; 19.45 depa re uitzending: 20.00 nieu' tualiteiten: 20.12 de gew< 20.30 Lichtbaken Henri d 21.00 Muzicale tombola; roeporkest; 22.45 avondge nieuws; 23.15 radio philh orkest. HILVERSUM II (415 re 7.00 nieuws; 7.15 ochtendg nieuws en gr. pl.; 10.20 vot uit werken van J. Boam Don Kozakkenkoor; 11.00 arbeiders; 12.00 gr. pl.; 12 poleorkest; 13.00 nieuws; Metropoleorkest; 14.15 on merorkest; 15.00 boekb 15.45 hawaiïan muziek; toepassing noodvoorzienin van dagen; 16.15 accorde 17.00 sportpnaatje; 18.00 19.00 cello en piano; 20.05 ria; 22.00 Diner met een hoorspel: 22.30 ensemble tino"; 23.00 nieuws; 23.1 orkestconcerrt (gr. pl.). Nu Egypte definitief diplomatieke be trekkingen met de Heilige Stoel heeft aangeknoopt, is door de Paus tot internun tius in Egypte, met zetel Cairo benoemd Mgr. Arturo Highes, die dezer dagen te vens benoemd werd tot titulair aartsbis schop van Apro. Mgr. Highes, die tot de Congregatie der Mis sionarissen van Africa behoort, is op 25 Augustus 1902 te Lon den geboren en dus 45 jaar oud. Op 28 Juni 1927 ontving hij de priesterwijding en op 20 Maart 1945 de bis schopswijding als titu lair bisschop van Ge- ropoli. Tot dusver be kleedde hij de functie van Apostolisch dele- i gaat in Egypte en Arabië. Myron Taylor, de persoonlij- 1 ke vertegenwoordiger van President Truman bij het Vaticaan, is 1 per vliegtuig te Rome aangekomen. Men ver- J wacht dat hij dezer dagen zijn opwachting bij de Paus zal maken. 9 Ter gelegenheid van de bevrijdings feesten in Parijs, heeft Kardinaal Suhard, Aartsbisschop van Pa- rijs, in de kerk van Saint Louis j.l. Zon- 1 dag een pontificale i Mis gecelebreerd, mede ter viering van i de Feestdag van de H. Loaewijk, koning van Frankrijk. In de namiddag werden de relieken van de Hei-, lige Lodewijk van

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1947 | | pagina 2