Nieuw BLUM GEEN KABINETSFORMATEUR Voor Alkmaar en omgeving Prof. Kaag over de politiek van lonen en prijzen Burgemeester blijve hoofd der plaatselijke politie! Nationale Vergadering weigert vertrouwen te schenken Voor 90 millioen gulden goud in ons land terug! Op het vierde lustrum der Til burg se Hogeschool Verknoeiende Spoor wegen hun geld Nieuwe regeling van prijzen Koningin hervat 1 Dec. haar taak Huis ingestort Feiten van vandaag Petroleum brand stagneert aanvoer De politieke chaos Geestelijk adviseur J in Frankrijk van de L.T.B. Zilvervloot" in Hansweert ontdekt De Grondwets herziening HoofdredacteurH. N. Smits, rayonredacteur: Fr. Otten. Directeur: E. J. M. Stumpel Abonnementsprijs 3-40 per kwartaal; ƒ1.20 per maand; incl. incasso. Adv.-pr. p. editie 13 e. p. mm.; minimum ƒ2.50; in alle edities 26 e. p. mm.; minimum ƒ4.-; Fam.ber. 20 c- p. mm.; in alle edities 30 ct. Noordhollands Buiten God is t nergens veilig (Vondel) ZATERDAG 22 NOVEMBER 1947 43e JAARGANG - NUMMER 11386 BUREAUX: ALKMAAR: Langestraat 42 A, TeL 2046 (adm.), 2047 (rfed), K 2200 HOORN: Draafsingel 59, Tel. 4243 (K 2290) 2 lijnen. DEN HELDER: Weststraat EO, Tel. 2383 (K 2230). SCHAGENMolenstraat 52, Tel. 459 (K 2240). Bank: Noorderbank ^\E Katholieke Economische Hogeschool te Tilburg, de Alma Mater, welke zich een zeer belangrijke plaats in de rij der Nederlandse hogere onderwijsinstituten heeft verworven en wier invloed zich in de loop der jaren steeds verder heeft uitgestrekt, viert dezer dagen haar vierde lustrum. De gemeenschapsgeest, waardoor deze Hogeschool zich sterk kenmerkt, legde Donderdag avond toen de festiviteiten met een door de studenten aange boden concert begonnen en tijdens de plechtigheden van Vrijdag zijn stempel op het geheel van activiteiten, waarmee het 20-jarig bestaan wordt gevierd. De grote zaal van de „Metropole Schouwburg" was Vrijdagmiddag voor een groot deel gevuld met studenten en oud-studenten, toen de openbare zitting van de Econo mische Senaat begon. Op het ver sierde podium hadden de professo ren en curatoren van de Hoge school plaats genomen, terwijl ook mgr. Mutsaerts, prof. dr. De Quay en vele geestelijke en wereldlijke autoriteiten aanwezig waren. Prof. H. A Kaag sprak in deze zitting een rede uit over de ver houding tussen prijzen en lonen. Spr. gaf de oorzaak aan van de heersende spanning: vooral de in krimping van het fonds aan bevre digingsmiddelen. Hij toonde zich een tegenstader van loonsverhoging zonder meer, ook wanneer de pro ductiviteit toeneemt. Sparen zou dan immers niet zo gauw plaats hebben omdat de koopkracht toe neemt. Pas wanneer er zekerheid zou bestaan, dat men ging sparen, zou loonsverhoging volgens het in zicht van de professor, verantwoord zijn. Fouten der prijspolitiek. De huidige prijspolitiek is te veel gericht op het vaststellen van individuele prijzen voor diverse goederen, aldus spr., waarbij wordt uitgegaan van de kostprijs. Nu zijn voor levensmiddelen en kleding scherpe maatstaven aangelegd, voor luxe artikelen geldt een meer soe pele regeling. Het gevaar bestaat en de practijk wijst het uit dat menige ondernemer liever luxe artikelen produceert, daar deze meer winst opleveren. Spr. achtte indirecte beïnvloe ding der prijzen verkieslijker en behandelde m dit verband verschil lende bepalingen uit het nieuw ont werp Munttvet en het nieuw ont werp voor het Statuut der Neder landse Bank. Daar een norm voor prijsbeïnvloeding niet in de wet wordt gegeven en een actieve dis- contopolitiek aan de Ned. Bank is ontnomen, wordt zij wel gedwongen in de richting van directe beïnvloe ding. Het type van de beursman. Een fijne schets van de beursman, door de buitenwereld vaak be schouwd als het prototype, van de koele calculator, gaf prof. Kaag aan het eind van zijn rede. Als insider kende hij de „beursman" als een gevoelvol mens en hij toonde dit aan de hand van de stijl der beurs berichten aan. De beursman, aldus Wordt er geld verspild bij de Spoorwegen? Op deze zeer belang rijke vraag zou het Tweede Kamer lid van Lienden graag van minis teriële zijde een antwoord hebben. Want boze tongen beweren dat de eikenhouten lambrizering van het directiekantoor vervangen is door een van mahoniehout, die f 40.000.zou hebben gekost. En bovendien schijnen nog meer van dergelijke veranderingen o.a. een verlichting van f 100.000 op het programma te staan. Indien de ge ruchten waar zijn dan vindt het genoemde kamerlid dit terecht niet zuinig. Aan een officieel bericht uit Den Haag, dat wjj ontvingen btf het ter perse gaan van ons blad, ontlenen wfj, dat met ingang van 24 Novem ber a.s. de prijs van de melk e.d. met 2 ct. per liter wordt verhoogd, de boter met 96 ets per kilo, de kaas met 35 ets. voor volvette en 30 ets. voor 40 plus per kilo, varkens vlees met 28 ets. per kilo en vlees waren met ongeveer 10 ct. per kilo. Daartegenover worden de prijzen van de voornaamste wintergroenten met circa 30% verlaagd. Komen de zandaardappelen per 15 Dec. van 10 op 11 ets, de mogelijkheid van prijsverlaging van afgehaald brood wordt onder het oog gezien, en ver schillende andere eerste levensbe hoeften, als groentenconserven, jams, gort, havermout, ontbijtkoek, biscuits e.d. zullen van 10 tot 20% worden verlaagd. Op de boterbon wordt ook margarine beschikbaar gesteld. Marshall te Londen aangekomen George Marshal, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken is Vrijdag per vliegtuig te Londen aangekomen. Op het vliegveld ont moette hij Prinses Juliana en Prins Bernhard, die hun vertrek naar Nederland hadden uitgesteld om hem te ontmoeten. spr„ is vaak afhankelijk van de pu blieke opinie, 'en deze oordeelt vaak onjuist en overhaast. Men dient ech ter te beseffen, dat de effectenbeurs een belangrijke invloed heeft door dat zij financieringsvormen schept en daardoor de opbouw van het moderne bedrijfsleven helpt. Met een beroep op zijn gehoor om God, de Heer van alle wetenschap, te zien als de werkelijke Schepper, zonder Wie alle werk der Hogen- school nutteloos z/hi zijn geweest, besloot spr. zijn rede. Het Koninklijk Besluit houden de de bepaling van het tijdstip der neerlegging van de uitoefe ning van het Koninklijk Gezag door H.M. de Koningin heeft, zo men weet, als datum van hervat ting daarvan genoemd 1 Decem ber 1947. Naar wij vernemen is terzake een nieuw besluit niet waarschijn lijk, zodat inderdaad verwacht mag worden, dat Hare Majesteit met ingang van bovenvermelde datum haar hoge taak zal kun nen opnemen. Ï^OORDAT ONVOLDOENDE zorg besteed is bij de opbouw en fundering van een gebouw, is dit na korte tijd totaal ingestort. Het zou jammer zijn, indien de katholieken van vandaag onvol doende aandacht zouden schenken aan hun eigen jeugdbeweging en de financiële fundering daarvan. Het spreekt dus vanzelf, dat mor gen elke katholiek, in het bijzonder uit ons gewest, een pijltje koopt en daardoor meewerkt aan de pijlers van de katholieke jeugdbeweging. Een gift, en een royale voor dit zo belangrijke werk, is zeker in deze dagen op zijn plaats. Wat de jeugdbeweging betekent heeft voor de jongens, die naar Duitsland gingen en nu in Indië zitten, moge ons tot nadenken stem men voor de toekomst en een aan sporing zijn, om te doen, wat we kunnen. Morgen draagt dus ieder zijn pijl en draagt daarmee belangrijk bij aan de wederopbouw van de Kath. Jeugdbeweging. Dan zal er straks aanleiding zijn voor een nieuw be richt: op de plaats van het inge storte huis is een nieuw pand ver rezen, en het is een monument van Katholieke Daadkracht. t Prinselijk Paar had met motorpech te kampen Gisteravond om 18.45 is de Dako ta, waarmee ons Prinselijk paar van Engeland terugkeerde, op het vlieg veld te Soesterberg gearriveerd. Doordat bij het vertrek men met motorpech had te kampen vertrok men 4 uur later van het vliegveld Northolt dan aanvankelijk was vast gesteld. Hare Kon. Hoogheid Prin ses Juliana bleef in de machine tij dens de reparatie, waar een steward haar koffie en sandwiches bracht. Aangezien het vliegveld Soester berg niet van nachtverlichüng is voorzien fungeerde een auto als rijdend lichtbaken. TWEEDE KAMER VERLANGT: Communistische hetze (Van onze parlementaire redacteur) WE KUNNEN ONS zo voorstellen dat de ambtenaren bij Rijk en gemeente, om nog niet te spreken van de provinciale werknemers, in zak en as zitten over de afwijzing van hun voorstellen tot verhoging van de salarissen. Maar die zaak is nog pijnlijker geworden, nu de communisten zeer handig het argu ment voor de salarisverbetering tot het hunne hebben gemaakt en de Regering in een motie uitnodigden 10% salarisverhoging te geven om op die manier de achterstand bij het particulier bedrijfsleven in te halen. In het licht der communistische hetze-politiek gezien, was deze mo tie voor Se Kamerleden, die daar over Vrijdag hadden te stemmen, onaanvaardbaar, reden, waarom zij dan ook met 55 tegen 6 stemmen werd verworpen. Maar dat veran dert niets aan het onbevredigende van de toestand. De Kamer, die er eigenlijk ook geen raad meer mee weet, klampt zich maar vast aan 't georganiseerd Overleg; wanneer dat spoedig in orde komt, laat men daar de zaak dan maar oplossen. En voorts klampte de Kamer zich vast aan de mededeling van de Minister, die meer op een vergelijking met enige onbekenden geleek: de op lossing zal komen van de: inciden tele revisie technischafe herzie ning niet zuiver technische aan passing. De oplossing is binnen deze kring zeker niet meer te vinden. Zij moet naar ons toeschijnt komen van een vermindering van ambte naren, dus opheffing van vele over heidsmaatregelen. Als de arbeider zijn loon waard is, moeten tenslot te ergens de gelden vandaan ko men, om die uit te betalen. Maar wie zal bij inkrimping der over heidsbemoeiing de klappen krijgen? J^EON BLUM, de leider der Franse socialisten, heeft in de giste ren gehouden bijeenkomst van de Nationale Vergadering niet de vereiste absolute meerderheid verkregen, die nodig is om als kabinetsformateur te kunnen optreden. Bij de eerste stemming werden 302 stemmen op Blum uitgebracht en 277 stemmen tegen. De absolute meerderheid bedraagt 309 stemmen. Ook bij de tweede stemming verkreeg Blum niet de absolute meerderheid. 300 stemmen werden vóór en 277 stemmen tegen hem uitgebracht „De vrede wordt bedreigd", za zei hjj. „Aan de ene kant heeft het internationale communisme de oor log verklaard aan de Franse demo cratie. Aan de andere kant is een partij ontstaan, die tot doel mis schien wel tot enig doel heeft de fundamentele rechten der nationale souvereiniteit te vernietigen. De derde groepering de groep, die tussen de communisten en de be weging van generaal De Gaulle staat is niets anders „dan de unie van republikeinen voor vrij heid, sociale rechtvaardigheid en vrede." Met betrekking tot de buitenland se politiek zei Blum, dat overal ter wereld thans groepen en individuen worden gevonden, die hebben be grepen, dat men zich in het huidige stadium van economische evolutie dient te verenigen, anders gaat men ten onder. Geen enkel probleem, aldus spreker, kan meer opgelost worden binnen het kader van natio nale begrenzingen. De zending van Frankrijk is, een internationale „derde kracht" te grondvesten, die tot taak zal hebben misverstanden uit de weg te ruimen, vrede te stichten en een internatio nale gemeenschap de hoogste auto riteit te verlenen, nodig voor het handhaven van de vrede en het be houd der mensheid. Volgens Blum dient men een beroep te doen op de werkende massa's, die „voor het grootste deel" de republiek gescha pen hebben. In de vakverenigingen moeten „de beginselen en gewoon ten van de democratie weer inge voerd worden", de toestand voor de werkende klassen moet verbeterd worden, weshalve de koopkracht van lonen en salarissen op een hoger peil moet worden gebracht binnen het kader der mogelijkheden van de huidige Franse staatshuishouding. Wij moeten 'n onafgebroken strijd voeren tegen het stijgen van de kos ten voor levensonderhoud en tegen de inflatie van ons geld. Wij moeten naar 'evenwicht en stabilisatie streven met betrekking tot de prijzen van industrie- en landbouwproducten, lonen en valuta, tot de dag, waarop „de door de re gering der Verenigde Staten in een nobele geest van internationale soli dariteit aan Europa geboden hulp „Frankrijk in de gelegenheid zal Posities Nederlandse passagiersschepen „Aldabi", 20-11 van Santos naar Montevideo. „Indrapoera", Java-Rotterdam, pass. 20-11 15 uur Gibraltar, wordt 24- 11 .19 uur aan de Hoek van Hol land verwacht. „Johan de Wit", 20-11 van Batavia via Colombo naar Amsterdam. „Kota Agoeng", Rotterdam-Batavia 20-11 van Djeddah. stellen een blijvend stabiele econo mie te voeren." De communist Jacques Duclos deelde mede, dat de communistische afgevaardigden tegen Blum zullen stemmen. „Wij zijn tegen een poli tiek van onderwerping aan de Ame rikaanse kapitalisten". Hij werd luide toegejuicht door de communisten, terwijl de afgevaar digden van het centrum en van rechts luide uiting gaven aan hun afkeuring. Ceylon's nieuwe staat van domi nion is door het Engelse lagerhuis goedgekeurd. De centrale van Ne derlandse bedrijfscoöperaties heeft een prijsverlaging aangekondigd. Prof. Picard heeft zijn tocht naar de dieptezee tot volgende zomer uitge steld. De Belgische staatsman Paul van Zeeland is te Makassar aangekomen. Een Amerikaanse Lockheed en een Roemeens vliegtuig zijn neergestort. Een palingvisser op de Maas heeft een zeehond van 1 meter lang gevangen. 340 Ned. Rijnaken zijn naar Nederland van uit Duitsland vertrokken. In Oos tenrijk zijn de rantsoenen verhoogd. Het handelsverkeer tussen de lan den der Benelux en Canada zal aan merkelijk toenemen. Het lot van de „Brastagi" In één ruim van het Nederlandse motorschip „Brastagi" woedt de brand nog. De vlammen op de brug en in het andere brandende ruim zijn thans gedoofd, aldus wordt uit Durban gemeld. De Katholieke fractie toonde, zo als te verwachten was, zich aller minst ingenomen met het „brede" standpunt, dat de Minister tegen over de openbare zedelijkheid had ingenomen. De controverse werd alleen nog maar vager, toen dhr. Derks (K.V.P.) de bezwaren her haalde en de Minister de zijne, al deed hij dan bij wijze van geste enige oppervlakkig-gemeende toe zeggingen. Hij zal eens onderzoeken waar het zo ernstig gesteld was met de zedelijkheid en hij zal ook eens met de minister van Justitie pra ten. Ten aanzien van de pensioenen merkte dr. Witteman op (tot grote verbazing van velen) dat geen voorschot zal borden gegeven aan hen, die na 1 Januari 1945 met groot verlof zijn gestuurd. In het latere deel van de middag heeft de Minister opnieuw een sterke oppositie tegenover zich gevonden; hij is er zelfs voor moeten zwichten. Zoals békend, bestond bij hem het voornemen binnenkort met een wetsvoorstel te komen, dat de reorganisatie van de politie ter hand neemt. Krachtens deze wet zal, naar ver luidt, de burgemeester niet langer hoofd van de plaatselijke politie zijn, hij zal slechts worden gekend in het commando over de Rijkspo litie. Zowel de K.V.P. als de P. v. d. A., de A.R. en de C.H. verklaar den nu reeds, dat zij deze oplossing niet aanvaardbaar achtten; de bur gemeester behoort hoofd van de plaatselijke politie te zijn. En nu had de Minister mooi praten, dat de Kamer vergat, hoe ook de plaat selijke politie in staat moet zijn het veeleisende opsporen van strafbare feiten grondig te kennen, hetgeen met de oude organisatie niet het geval bleek, de Kamer had haar standpunt bepaald. De Minister toonde zich bereid de wet in te hou den en eerst met een commissie ad hoe de zaak opnieuw te overleggen. Maar hij voorspelde reeds nu, dat hij over enige maanden toch met een compromis zal moeten komen. Deze wezenlijke opheldering wa ren voor de Kamer voldoende om haar goedkeuring aan de begroting te geven. Zij nam voorts ook de motie van de heer v. d. Goes van Naters aan, die de Rekenkamer controle op de administratie van Buitenlandse Zaken laat uitoefenen. Door het overspringen van een vonk uit een lasapparaat is gisteren middag brand ontstaan in de pomp- kamer van de Petroleumhaven in de Amsterdamse IJpolder. De pomp kamer brandde uit. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat er niet meer afgeleverd kan worden. Vandaag zou blijken, of de Petroleumhaven voorlopig op non actief zou moe ten. Pa rij s, 11 uur v.m. Robert Schumann van de M.R.P. heeft thans toch opdracht gekregen een nieuw Frans kabinet te vormen. Prinses Elizabeth van Engeland en hertog Philip van Edinburgh op hun officiële trouwfoto. V. „Komt eens hier, meneer!" U maakte zojuist een grote fout. Wist U niet dat de rijweg nooit schuin overgestoken mag worden? In de grootste steden van ons land is de veilig verkeer-actie begonnen. Op het ogenblik wordt er speciaal <|p de voetgangers gelet en heeft u een fout gemaakt, dan wordt deze op een formu lier aangestreept, terwijl u tevens op de goede manier gewezen wordt. Na de diamanten is heden Zater 10-tons trucks van „Van Gend en Duitsers tijdens de bezetting uit naar Amsterdam teruggebracht. H uit baren en voor de andere helft den munten van verschillende Eu woordigt het teruggevoerde goud Het was verpakt in 423 kisten, waar kisten, die alle door eigen person se Bank aan het Rokin te Amster dagmorgen tegen tien uur in vier Loos" 30.000 kilo van de door de ons land geroofde goudvoorraad et bestaat voor ongeveer de helft uit gemunt goud, waaronder gou- ropese landen. In totaal vertegen een waarde van 90 millioen gulden, van een groot gedeelte ammunitie- eel in de kluizen van de Nederland- dam zjjn opgeslagen. HOE DE TOESTAND HEDEN MORGEN WAS Nadat Leon Blum er niet in geslaagd was in de nationale ver gadering de noodzakelijke meer derheid voor een door hem samen gestelde regering te verkrijgen, heeft president Auriol zijn poli tieke besprekingen hervat. In po litieke kringen werden de demis- sionnaire premier Ramadier en de demissionnaire minister van finan ciën, Schumann, als candidaten genoemd, doch na zijn bezoek aan de president heeft Schumann ver klaard geen opdracht te hebben ontvangen. Auriol zou verder ontvangen Paul Reynaud, premier in 1940, en Men- des France, minister van economi sche zaken onder de Gaulle. Intussen heeft zich de stakings beweging, die delen van de Franse nijverheid verlamt, nog uitgebreid. De spoorwegstaking, die in Mar seille Was begonnen, is overgesla gen naar Nice, Avignon en enkele Parijse voorsteden. De bond van spoorwegarbeiders heeft verklaard de stakingen te steunen en 20 pet. loonsverhoging te eisen, hetgeen wordt beschouwd als een aanwijzing dat de spoorwegstaking algemeen zou kunnen worden. De havenarbeiders staan gereed om zich Maandag a.s. bij de in to taal 600.000 stakers te voegen, ter wijl de Parijse bouwvakarbeiders gisteren eveneens tot staken beslo ten hebben. Bij de 250.000 stakende mijnwerkers uit Noord-Frankrijk hebben zich 23.000 mijnwerkers uit het Loirebekken gevoegd. De sta king in de Parijse metaalindustrie is volkomen: 350.000 arbeiders heb ben hier het werk neergelegd. „Oranje" heeft vertraging Het 20.000 ton metende Nederland se passagiersschip „Oranje" heeft in de haven van Southampton averij opgelopen, waardoor het schip slechts met twee schroeven voortbe wogen naar IJmuiden kon opstomen De debarkatie zal nu Zondag morgen om 8 uur plaats vinden De nieuwe rector van het Maag denhuis te Amsterdam, kapelaan 1J. A. G. v. d. Hoogte uit Delft; is door Z.H. Exc. de Bisschop van Haarlem benoemd tot geestelijk adviseur van de L.T.B. in het bisdom Haarlem, als opvolger van prof. A. Cleophas, die onlangs pastoor is geworden in Wateringen, Door een „tip" heeft men in de stille haven van Hansweert een nieuw Nederlands jacht gecontro leerd. Aan boord bevonden zich 11 personen, een joods gezin bestaande uit vier personen en een niet-joods gezin, waarvan de man ingenieur is, drie man bemanning. Bij fouillering bleken enkele mannen een scherp geladenrevolver te bezitten. Men ontdekte verder karabijnen, sten- guns, revolvers en een respectabele hoeveelheid munitie, bontjassen, waarbij een fraaie persianer, drank, verrekijkers, Engels- en Zuid Afri kaans geld, een grote hoeveelheid tafelzilver, goud ij gouden met edel gesteente bezette ringen. De goede ren zijn in beslag genomen en de mensen in arrest gesteld. Alles wijst er echter op, dat men een ander doel in het oog had. Vermoeden bestaat dan ook, dat men wilde trachten op illegale wijze met de „Zonnetij" naar Palestina uit te wijken. WEERSVERWACHTINC Medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig tot Zondagavond. REGEN Zwaar bewolkt met nu en dan regen en matige, tijdelijk krachtige Zuid-Westelijke tot Westelijke wind. Later min der zacht. Terugkomend op zijn betoog inzake herziening van de rege ling der grondrechten in de Grond wet waarover wij deze week een en ander opmerkten heeft prof. Romme bij de replieken in het Al gemeen Debat betoogd, dat de in- stelling-nü van de Staatscommissie voor de meer algemene Grondwets herziening hoogst urgent is. Dit ter ondersteuning van zijn pleidooi in eerste aanleg, waarop de minister-president geantwoord had, dat de Regering wel een voorstudie van sommige onderwerpen, die bij de algehele Grondwetsherziening zijn betrokken, wil overwegen, „maar dat de Grondwetsherziening zélf één geheel behoort te zijn." In ons artikel van j.l. Dinsdag betoogden wij, dat wij met meer dan gewone belangstelling uitzagen naar het antwoord, dat Romme op deze vagelijke toezegging van Dr. Beel zou geven. Want, de practische bestrijding van het communistische gevaar, ook door concrete preven tieve maatregelen op staatkundig terrein, is van buitengewone urgen tie. Twee feiten uit het buitenland hebben dat gisteren nog eens be vestigd. Daar is de verklaring in het Engelse Lagerhuis, dat als de bestaande wet niet meer voldoende is ter bescherming van de consti tutie tegen in-constutionele activi teiten, de Britse regering niet zal nalaten aanvullende maatregelen voor te stellen. Staan wij er niet net zo voor? Daar is ten tweede de stel ling van Leon Blum (die vruchte loos getracht heeft een meerderheid voor zijn kabinet te vinden) dat het internationale communisme de oor. log verklaard heeft aan de Franse democratie. Niet alleen aan de Franse, menen wij. Maar als er oorlog komt, moet er verdediging zijn, op alle fronten, ook staatsrechtelijk en politiek! Vandaar dat wij het nadere betoog van prof. Romme ondersteunen, die op de spoedige instelling van een Staatscommissie voor de algehele Grondwetsherziening bleef aandrin gen, omdat het juist de taak van die Staatscommissie is, zich aan voor studie van de verschillende aspec ten van dit onderwerp te wijden. De Regering wil wachten, tot de nieuwe Rijksstructuur ons duidelijk meent zij, geen andere Grondwets voor ogen staat; vóór dien moeten, beslissingen genomen worden. Rom me zegt: stelt de Staatscommissie spoedig in, en geeft haar de op dracht, geen b e s 1 i s se n d e ad viezen te geven, voordat die nieu we algemene structuur vaststaat. M.a.w. men kan het ene doen, en het andere niet laten. Want er is haast bij. Enook het commu- isme met zijn WToetende en ontbin dende arbeid wacht niet, tot de nieuwe Rijksstructuur ons duidelijk voor ogen staat. Er moeten maat regelen worden voorbereid, zo snel en zo doelmatig mogelijk! e

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1947 | | pagina 1