H D kolenhonnen? wsm JAN GROENHAAR KERSTMIS AAN DE EVENAAR LIJSTEN Wat doet u VICTORY HOTEL met Uw ADVERTEERT IN DIT BLAD! PAC. 4 NIEUW N'OORDHOLLANDS DACBLAD - Dinsdag 13 Januari 1948 Ver van huis, dicht bij God LEERZAME LEZINC over druivencultuur Plechtige inzegening Jeugdhuis Uitspraken Tribunaal r Voor de kazerne naar de Retraite Dienstplichtigenretraite in het Retraitehuis te Bergen: 2730 Januari 1417 Februari 1720 Februari Spoedige opgave ver- wacht aan het Retraitehuis Bergen N.H. vj Marktberichten Familieberichten Advertentien pootaardappelen Ned. Staatsloterij Trekking 26 Jan. Benzinebesparing licht motorrijwiel OORD OLLANDS L. O. P. AGBLAD Schilderstukken Tekeningen Aquarellen Portretten Theo Groothuizen Instituut Koopman D00F N1WIN EN NATION ALE MONUMENTEN-COMMISSIE vragen U: MAAK UW KOLENBONNEN TOT WARMTEBRONNEN Voor direct gevraagd: NETTE MEISJES Puddingfabriek Victrix' Verkennersgroep in nood RUIMTE Pers en radio zullen U vertellen hoe de Nationale Monumenten-Commissie en de Niwin U de kans geven deze meevaller te gebruiken voor hen, die op hun post stonden en staan. Volgende week ontvangt U een circulaire. Let op Uw brievenbus en U weet er meteen alles van. PERMANENT WAVE f 6,- |OH. KALKSMA Hoogstraat 4, Alkmaar DISTRIBUTIEKRING ALKMAAR UW BRUILOFTEN FEESTEN.... JUBILEA RECEPTIES VERGADERINGEN IN HET Wanneer je zo door halfgeloken oogleden naar de kaarsen kijkt en naar het feestelijke kasuifel van pastoor Hochstenbach on wanneer't geruis van de zee vervaagt als je te- samen het „Gloria" zingt, dan kan je jezelf een ogenblik terug in je parochiekerk wanen, waar je Va- der, in Zondagspak collecterend, langs de rijen gaat en je meisje aan de andere kant van het middenpad geknield zit, terwijl de zon uit de kleuren van de hoge ramen banen van pastellicht weeft die rond het altaar samenkomen. Die illusie duurt niet lang. Dan zijn er weer de eeuwige palmen en de eindeloze zee en voor het eerst brengen ze tranen in je ogen, terwijl pastoor het bekende kerstverhaal leest. Zoeven hebben we gebiecht, in de kamer van de sergeant-majoor, waar een plaat van Wimpie Welfare aan de wand hing en waar pastoor Dorren biecht hoorde. Pastoor Dor- ren komt uit Tandjong Balai. Hij rejst regelmatig langs deze eilanden eri hij begrijpt onze moeilijkheden zo goed. In dezelfde kamer houdt nu dominee Smit een kerkdienst voor onze protestantse kameraden. Hun „Nu syt wellecome" klinkt door tot hier in de cantine, waar wij een al taar hebben gemaakt voor deze ge- legenheid en waar we nu het Pater Noster bidden. In Holland is het op het ogenblik de ochtend van de Tweede Kerstdag en Zus zal de tulband voor het ont- bijt wel snijden. Het watervliegtuig waarmee pastoor en dominee zijn gekomen, heeft post meegebracht. Straks gauw eens lezen, hoe het er nu mee staat. Maar laten we nu aan- dachtig zijn; we horen toch al zo weinig Mis en over enkele ogenblik- ken gaan we de H. Communie ont- vangen. „Ver van huis maar dicht bij God" heeft Pastoor gezegd. Hij is al zoveel jaar in de tropen en zijn thuis is nergens en overal. Enkelen van ons hebben een gezin, anderen een verloofde en die zijn in Hol land. De soldatenpastoor heeft God en zijn priestertaak en die zijn overal. In zee, een eindje van de steiger af, dobbert het Catalina-vliegtuig. De bevolking van de kustkampong is uitgelopen want anders zien we hier niets dan de wankele bootjes die zij zelf bouwen. Het zijn arme vissers, armer nog dan de apostelen waren. Enkele maanden per jaar kunnen zij de zee op, maar het grootste deel van het jaar is die voor hun „sampans", hun kleine houten bootjes niet bevaarbaar, door de passaatwinden. In de hoek van de cantine staat onze kerstboom. Het is wel geen den, maar er prijken uit Holland overgestuurde denneappels aan. Bo- ven ons altaar staat op de wand in letters van kunstsneeuw „Zalig Kerstfeest". Echte sneeuw hebben wij hier niet, maar dat was er in Bethlehem ook niet. Daar waren ook palmen en hutten, zoals die waarin wij wonen. De misdienaar knielt op een kussentje waarop met rode zijde „Sweet time" geborduurd is. Uit de kampong klinkt af en toe wat stemgeroes en het gekwaak van een stel eenden. Achter ons kamp liggen grote uit twijgen ge- vlochten fuiken. Op rieten matten worden de kleine visjes gedroogd die bij de rijst worden gegeten. Bij de dominee zingen ze ..Stille Nacht". Het geluid hangt vreemd in de stil le hitte die tussen de palmen trilt. De eerste Kerstnacht moet net zo licht zijn geweest als deze tropen- middag. „Hoe kon Herodes het licht verdragen". Dan zijn de kerkdiensten alweer voorbij. Wij zitten nog even bij el- kaar met een kop hete koffie en een stuk echte krentenmik, zelfge- bakken en nog warm. De afgelopen week hebben we de tijd gekort met een bridgedrive en volleybalwed- strijden en op verzoek van de ser geant-majoor reiken dominee Smit en pastoor Hochstenbach de prijzen uit. Het mag niet lang duren, want er wachten nog meer eenzame pos- ten. Pastoor neemt een pakje brood mee voor in het vliegtuig, want hij moest tot nu toe nuchter blijven, vanwege de Mis. Op de steiger ne- men we afscheid en twee van ons brengen de gasten met een sampan terug naar hun vliegtuig. Onze sergeant-majoor filmt op de steiger. De motoren van de Catalina begin- nen te ronken, het toestel toert een paar keer door het water en dan trekt het snel op en is al gauw nog maar een stip, die wij aan de hori zon uit het oog verliezen. Nu komt er weer een week, waar in niet zal gebeuren en in die week valt ook oud en nieuw, maar we hebben nu weer brieven met: „Een zalig Uiteinde alvast" die we des avonds bij de olielampen zullen le zen en herlezen en als we de accu een beetje sparen kunnen we met oudejaar naar de radio luisteren. HOORN Het was een zeer interessante en veel omvattende lezing, welke Zaterdagmiddag in cafe „De Witte Engel" tijdens een DqeenKomst van de leden der Ne- derlandse Fruittelersorgamsatie en de Ver. van Oud-leerlingen van de Rijkstuinbouwschool, door de heer H. N. J. Debets, Hoofd- assistent bij het Rqkstuinbouw- consulentschap te Naaldwijk, over druivencultuur werd uitgesproken. Het was een goede gedachte van de besturen der beide verenigingen, om door middel van een dergelijke causerie, de bevindingen en vorde- ringen op gebied van druiventeelt in andere rayons van ons land, ook hier in West-Friesland meer alge- meen bekend te maken, om daar- door in onze streek de druivencuj- tuur op een hoger peil te brengen. Na een overzicht gegeven te heb ben van de stand der druivencul tuur in West-Friesland in vergelij- king met die van Westland West- land spant nog altijd de kroon ging de heer Debets over tot de be- handeling van enkele soorten van druiven; hij besprak de kenmerken, het telen zelf, het overwinnen van de moeilijkheden, bij de teelt on- dervonden, andere methodes van telen, en de wijze waarop in de druivencultuur verbeteringen moes- ten worden aangebracht. Zo pas- seerden achtereenvolgens de Black Alicantes, Frankenthalers, Golden Champions en Muscaat de revue. De Alicanten, met hun zwakke wortelenstel waarbij een eerste ver- eiste is dat het water degelijk moet worden afgevoerd ook tussen de kassen in en die bijzonder ge- schikt zijn voor de export, alsook voor koeling. De Frankenthalers, die zich beter lenen voor binnenlands gebruik, bijzonder geschikt zijn om ver- vroegd te worden, en door hun op- pervlakkige wortels meer water kunnen verdragen dan de Alicanten. De wisselvallige Golden Cham pion met zijn steriele stuifmeel, dat slechts kiemkracht bevat, en de Muscaat, die men eigenlijk op voorbeeld van Engeland, twee maanden later dan tot nu toe het geval was, zou moeten oogsten. In de proeftuin te Naaldwijk, al- dus de heer Debets heeft men na veel experimenteren, 3 nieuwe soor ten gevonden uit de kruising van Alicanten en Golden Champion. Ze heten: Proeftuin Grote Blauwe, Willem Verheul en Prof. Aberson. Men is nog steeds aan het experi menteren doch men hoopt, dat ze het even goed zullen „doen" als de tot nu toe bekende soorten. Na de pauze gaf de heer Debets allerlei raadgevingen omtrent de bodemconstructie. De Dienst Bo- dem Cartering heeft reeds vele waardevolle diensten bewezen in- zake de druivencultuur. Men weet nu immers welke grond wel en welke niet geschikt is voor oen be- paalde soort. Hij spoorde zijn toe- hoorders aan om vooral veel aan- dacht te besteden aan de afwate- ring, hetgeen een zeer belang- rijk exponent in de druiventeelt ge- noemd kan worden. Hij waarschuw- de ook voor al te overvloedige be- mesting; dit heeft namelijk een te grote hoeveelheid zout tengevolge, waardoor de wortels worden aange- tast. Is de bodem toch te rijk aan zout, dan de grond uitspoelen, al- dus de heer Debets. Een grote waarde hechtte spr. tenslotte aan de grondcartering en diepe grond- bewtrkmg Na deze zeer prettige lezing wetd de gelegenheid tot vragenstellen gegeven, en toen alle vragers wa ren tevreden gesteld sloot de waar- nemend voorzitter de heer P. P. Schipper onder dankzegging deze viuchtbare bijeenkomst. BUKGEKLIJKE STAND MEDEMBLIK. Geboren: Wil lem Frederik Danser, zoon van F. H. Danser en A. Wortel; Wilhelmi- na Anna Maria Glim, dochter van J. W. Glim en D. W. Kuin; Jacobus Petrus Nicolaas Weel, zoon van N. J. Weel en C. G. M, Knol. Getrouwd: Arien Cornelis Zwart, (Enkhuizen) en Alida Cornelia Rood. Overleden: Hendrik Buma. 68 jr., echtg. van Grietje Heerdt; Eva Schaper, 48 jaar, echtg. van Theo- dorus Pronk; Willem Frederik Dan ser, 2 dagen, zoon van F. H. Danser en A. Wortel; Antje Mostert, 69 jr„ echtg. van Geert Werkema. BURGERLIJKE STAND BERKHOUT. Geboren: Pieter, zoon van P. Knijn en A. Roet; Joan nes Joseph, zoon van C. Slijkerman en C. M. Kraakman; Gerardus Nico laas, zoon van J. Braas en A. E. Smit; Nicolaas Cornelis, zoon van P. H. Bakker en M. J. Molenaar; Dirk Simon, zoon van G. J. Nierop en N. Willig; Cornelis Petrus, zoon van P. Klaver en D. Beerepoot; Afra Ida Maria, dochter van M. van 't Hof en H. M. van den Berg. Overleden: Pieter Kollis, 59 jaar, echtg. van T. Mol; Jan Mooij, 81 jr.. zoon van J. Mooij en M. Laan; Geertruda Gerardina Pater, doch ter van J. Pater en C. v. Diepen; Anna Imma Eeken, 31 jaar, dochter van G. Eeken en G. Bakker. Ingekomen: Martha Klok. A 110, van De Bilt; Simon Tol en gezin, A 20. van Halle (Did.); Lieven P. Bijleveld, G 4398, varende; Wiltje Jeltema en echtgen. WIERINGEN. 't Was Zondag voor de Hippolytus parochie een belangrijke dag en wel speciaal voor de jeugd. 's Middags na het Lof verzamelden zich de diverse jeugdorganisaties, gidsen, kabouters en welpen met hun leidsters zich in het geheel gerestaureerde aloude „Bleekershuuske". Na het zingen van het Veni Creator verrichtte de ZeerEerw. Heer Pastoor N. Bijl de plechtige inzegening. Hierna werd door het vlagescorte de vlag gehe- sen, waarna de ZeerEerw. Heer Pastoor een korte toespraak hield tot de aanwezige jeugd en hen aan- spoorde de voorgelezen wet ook daadwerkelijk te beleven. Dank werd voorts gebracht aan de aanwe zige leden van het Kerkbestuur, die door hun medewerking de in- richting en -restauratie van het Jeugdhuis mogelijk hadden ge maakt. Na afloop werd het „hol" di rect in gebruik genomen. 't Was er behagelijk warm, want de kachel brandde. De eenvoudige stenen schoorsteenmantel gaf het geheel iets huiselijks. De jeugd is een fijn gebouwtje rijker geworden. Er zijn twee mooie afdelingen boven en beneden. Als de bestelde lampen (geen electrische) gearriveerd zijn zal de sfeer nog prettiger worden. FEESTAVOND K.A.B. WIERINGEN. Zaterdagavond kwamen de katholieke arbeiders, evenals vorige jaar, in het parochie- huis bijeen om in een gezellig sa- menzijn onder elkaar de band te versterken. De vrouwen waren ook meegekomen en er heerste een ge- animeerde stemming. Het aantal van 70 leek ons groter dan we wel eens op de onderscheiden afdelings- vergaderingen meegemaakt hebben. Bonnen voor de onontbeerlijke in- gredienten waren ingeleverd, dus naast de natjes waren er ook lek- kere zoete droogjes en hartige hap- jes. Verder werd de avond gevuld met enige leuke toneelstukjes, ter wijl „The Mirecrows" voor de stem- mings- en dansmuziek zorgden. Het kan niet anders of de katholieke werkers hebben de band weer wat versterkt en dat zal ongetwijfeld ook het verenigingswerk ten goede komen. BIJEENKOMST VAN DE K.V.P.-AFDELING 'T ZAND. Nogmaals wijzen wij hier op de uiterst belangrijke lezing die op initiatief van onze plaatse- lijke KVP-afdeling op Woensdag- avond 14 Januari a.s. in de zaal van Cafe de Wit gehouden zal worden door Rector Dr. F. Holthuizen uit Alkmaar. De bijeenkomst, waarbij ook de jongeren zeer welkom zijn, zal beginnen om half acht precies. In verband hiermede zal de weke- lijkse kerkkoorrepetitie op Vrijdag- avond worden gehouden, on dezelf de plaats en tijd als eerder was vastgesteld. KERKKOORREPETITIE 'T ZAND. In verband met de op Woensdagavond te houden KVP- bijeenkomst zal de wekelijkse repe- titie van ons kerkkoor worden ver- schoven naar Vrijdagavond. Zegt het alien voort!! A 48, van Hoorn; Dirk Kommer, A 231, van Sijbekarspel; Alida Schilder, C 45, van Avenhorn; Trijntje Knijn, B 8, van Avenhorn; Wilhelmina Th. Slijpen, B 50, van 's Gravenhage; Gerrit Langenberg en gezin, D 34, van Avenhorn; Jo hanna M. Groen, A 306, van Aven horn. S. W. Bruin en G. J. Bruin te Den Burg (Texel). Het Tribunaal achtte voldoende gronden aanwe- zig, om alle beschuldigingen ver- vallen te verklaren. Zodoende worden beide beschuldigden vrij- gesproken van het hun ten laste gelegde en wordt het beheer over hun bezittingen opgeheven. JODENGOEDEREN OF NIET? De zaak tegen P. Kalis te Scher- merhorn, inmiddels overleden, is al enige keren voor het Tribunaal behandeld, zonder dat tot een uit- spraak kon worden overgegaan. De moeilijkheden wrongen zich vooral in de beschuldigingen of Kalis al dan niet Jodengoederen had gekocht en/of verkocht. De vrouw was hiervoor reeds 3 maan den gedetineerd geweest. Ter laatste zitting werden enige schriftelijke verklaringen voor gelezen, o.a. van de beruchte transporteur Puis, die de erkenning had gegeven, dat inderdaad Joden goederen door hem werden ver- voerd, die van Kalis afkomstig wa ren. Een met name genoemde S.S.- man Klein zou de onderhandelingen hebben gevoerd, waarvan eveneens een verklaring werd voorgelezen. De bijzondere vertegenwoordiger van de besch. bestreed echter dit punt van de dagvaarding, doch ten slotte verklaarde de weduwe, datze zich bij dit punt neerlegde, zodat tot de financiele kwestie kon worden overgegaan. Deze had nogal veel voeten in de aarde, doordat ver- schillende mutaties hadden plaats gevonden. Voorts werd het punt betwist, dat K. bij de landwacht zou zijn geweest. Dit was gegrond op een inschrijvingskaart, dat hij in Almelo was geweest met een transportcolonne. Mr. dr. C. Berkhouwer betoogde, dat ook Nederlanders, die niet wer den vervolgd, jodengoederen had den gekocht. Deze man werd ge- straft op een wijze, die niet 'meer hersteld kon worden. Hij werd in- dertijd nl. doodgeschoten. Nu moet hij opnieuw, zij het dan in verte- genwoordiging, worden beoordeeld. Hij noemde deze „doodstraf" wel- licht onbevoegd. De voorzitter van het Tribunaal kwam hiertegen in verzet en er ont- spon zich een debat over dit vraag- stuk. De verdediger bleef erbij. Deze man, die reeds gefusilleerd is, heeft de doodstraf ondergaan, is dus al gestraft, om nog op oud-Testamen- tische wijze te worden berecht. De mensen in de Schermer denken er eveneens zo over: „De dood van deze man had niet moeten gebeu ren." De verdediger bepleitte 'n geringe verbeurdverklaring. Uitspraak over 14 dagen. TE HOGE BOETE C. J. Witteman te Hoorn had zich in 1940 als lid bij de N.S.B. gevoegd tot 1944. Hij werd toen voorwaar- delijk buiten vervolging gesteld met een boete van f 2000.Hier tegen in verzet gekomen, moest hij opnieuw verschijnen. Hij betoogde, dat hij onschuldig was, omdat hij lid was van 'n niet-verboden partij; ook dat hij te oud was om nog te kun nen werken. Zo kon hij het geld van de boete niet opbrengen. Nog steeds voelde hij zich onschuldig en verklaarde, dat hij volgens zijn ge- weten had gehandeld. Zijn idee was voor hem een geloof. EEN TRAGISCHE GESCHIEDENIS S. Heuvel te Zwaag was in 1933 reeds lid van de N.S.B. geworden, later in de bezetting deed hij nog dienst bij de Motor W.A. In 1943 ging hij voorts nog actief dienen bij de transportcolonne en in 1944 bij de verkeerscontrole-dienst, na een opleiding in Schalkhaar. Ten slotte werd hij ervan beschuld'.gd, dat hij in 1944 zijn auto ter beschik- king had gesteld, om door de Duit- sers gearresteerde personen te ver- voeren. Het gehele gezin was aan- gesloten geweest bij de N.S.B. of Jeugdstorm. Zijn vrouw had al 14 maanden gezeten en kreeg bij haar in vrijheidstelling f 1000.boete, die na het betalen ging zwerven en uiteindelijk weer bij de vrouw te- rugkwam. Hiermede betaalde zij achterstallige posten. Besch., die inmiddels was over leden, werd vertegenwoordigd door zijn weduwe, die ontkende, dat hij in Schalkhaar een bijzondere oplei ding had genoten. S. Heuvel werd op 2 Mei 1945 ge- liquideerd, tegen welk feit de ver dediger, mr. Schuurman, ernstig op- trad, omdat zulks kort voor de be- vrijding moest geschieden. Officieel wil niemand zeggen, dat hij is over leden, zodat b.v. zelfs de verzekering niet eens de overlijdenspolis wil uitkeren. Dit is een zeer tragisch geval en de persoon behoefde in de verste verte niet geliquideerd te worden. De voorzitter betoogde, dat H. in Duits uniform rondliep en dus als soldaat kon worden gekenmerkt, ook al omdat hij met 'n pistool ge- wapend was. De verdediger bestreed dit. 't Hoofd van de plaatselijke illegaliteit liet zich schriftelijk nog al gunstig uit. Door de Duitsers werden auto's bij hem gevorderd en de verdediger riep de uiterste cle- mentie in, speciaal doelend op 'n verbeurdverklaring. Uitspraak over 14 dagen. EE VER AN CIER VOOR DE WEHRMACHT L. W. Miedema te Schagen had zich te verantwoorden voor het Alk- maarse Tribunaal, omdat hij vanaf 1943 leveranties had verricht aan de Wehrmacht. Een drietal getuigen kwam dit bevestigen en de zaak ging in die tijd schijnbaar zo goed, dat besch een aparte reiziger in dienst nam om de troepen te be- zoeken. Het ging hier speciaal om koek en chocolade, waarvan hij een aardige voorraad wist aan te kwe- ken, door Nederlanders minder- waardige waar aan te bieden of minder te geven, dan waarop ze recht hadden. Aldus tenminste de verklaringen van een der getuigen. Besch. zelf beweerde dat hij, door dreigementen gedreven, was gaan leveren, hoewel ter zitting bleek, dat hij nadien de onderdelen zelf af ging, om handel te kunnen drijven. Voor het Bijzonder Gerechtshof was hij voorwaardelijk buiten ver volging gesteld, met een boete en vervallen van rechten. Tegen dit laatste was hij in verzet gekomen en zo kwam de zaak wederom voor het Tribunaal. Uitspraak volgt over 14 dagen. ZWAAG, 12 Januari. uien 17.40 23.70, bieten 67.70, prei 30, sa- voye kool 11.8019.40, rodekool 14 15.90, boerenkool 513, spruitkool 2549, witlof 529, breekpeen 8 9.50, waspeen 1116. andijvie 53 74, bloemkool 1056, knolselderie a 1118, id. b 9, goudreinetten 38 41, present van Engeland 1572, cox oranje 2388. jonatan 3953, pres. v. Holland 36—51, comptesse de paris 2777, gieser wildeman 2645, winterjan 1942. westlandse bouw 1732, gratiool 2023. ZUIDERKOGGE, 12 Jan. 1948. bloemkool 456; groene kool 10— 23.10; witlof 13—33; uien 22.80— 23.40; peen 89; boerenkool 1112; kroten 68.20; winterjan 1743; gieser wildeman 3143; present van Engeland 3462; bramis 26. OBDAM, 12 Januari. 10.100 kg rode kool 12—12.70, id. afw. 6.60 8.60, 4000 kg Deense kool 16.70 16.90, 1250 kg afw. savoye kool 10 16.30. 34700 kg peen b 8.508.80, id. c 8.809.10, 48.800 kg bieten a 6.20—7.10, 4700 kg uien 22.60—23, id. grove 21.40—25.80, 4650 kg sprui- ten 19—41. WOGNUM, 12 Jan. 1948. Witlof 1 21—31, id. 2 14—22, id. 3 6—14, 8900 kg spruitkool 1547, winter jan 2535, rode kool 12.5015.20, uien 21—22.40, drielingen 16.70, gie ser wildeman 28—39, knolselderij 11, prei 18—31, peen 8.50—8.80, kro ten 67.50, boerenkool 1113, gr. kool 13—16. ALKMAAR, 12 Jan. Aange- boden en afgenomen door de Cen- trale: 45 vette koeien; 6 pinken; 1 graskalf; 26 nuchtere slachtkalve- ren en 37 vette schapen. ALKMAAR. 12 Jan. Andijvie 221.04, winterpeen 89.30, boere- kool 6—16, worteltjes 4—23, groene kool 920, spruitkool 549, rode kool 7.20—14, gele kool 4.80—7, prei 19—34, uien 1322, bieten 67, witlof I 28—34. II 15—22, bloemkool IA 58. I 22. n 8. knolselderie 7— 16.50, selderie 2.505, selie 89, peren 30—48, appels 3062. WARMENHUIZEN, 12 Januari. 9700 kg rode kool 12—12.80; 3300 kg gele kool 66.10; 2500 kg witte kool 10—16.90. BEEMSTER, PURMEREND E. O., 12 Januari Witlof 1236; bloem- kol 10—36; rode kool 8—17; Savoye kool 67; spruitkool 1350; boeren kool 614; andijvie 6888, bieten 6; wortelen 8—17; uien 1621. uien drielingen 13; prei 1834; Winter jan 1244; Goudreinetten 1064; Present van Engeland 1766; Zoete Bellefleur 1845. BEVERWIJK, 12 Jan. Andijvie 5398; bloemkool afw. 2838; was peen 620; witlof 1 en 2 1731, boerenkool 712 groenekool 1124, gele kool 310, rode kool 1218, prei I 2640, knollen I 1535, kro ten 611, bospeen 812, spruiten gesch. 4572, idem ongesch. 2550, spruitkoppen 1128, schorseneren II 25, Bloemend. gelekool 1522. LANGEDIJK. 13 Jan. Aange- voerd: 60.000 kg rode kool 1213.10, 6000 kg geel 6—6.10; 47.000 kg groen 14.20—32.30. 53.000 wit 9—17.50, 3500 kg witlof 20—27, 1500 kg uien 23.20 —25.10, 1000 kg peen II 8.90, III 10.10. Met grote vreugde en dankbaarheid jegens God geven wij U kennis van de geboorte van onze eerste lieveling ANNEKE die bij het H. Doopsel de namen ontving Anna Geertruida Eva Maria G. L. den Nijs A. M. den Nijs-Mul Alkmaar, 10 Januari '48 Brouwerstraat 29 Tijdelijk: St. Elisabeth Ziekenhuis Getroffen door de vele blijken van belangstelling en gelukwensen bij ons Zilver Huwelijksfeest on- dervonden, betuigen wij aan alien die hebben me- degewerkt om deze dag voor ons tot een onverge- telijke te maken, onze op- recht hartelijke dank. N. MUL A. MUL-BRANDJES en kinderen. Biedt zich aan een chauffeur-besteller, zeer goed bekend in Amster dam en Nrd Holland. Br. onder no. 10139, bur. van dit blad. Jong echtpaar zoekt thuis- werk, onverschillig wat. Br. o. no. 10138, bureau van dit blad. Een jonge vrouw zou zich gaarne geplaatst zien als gezelschapsdame of huis- juffrouw, is gewoon met personeel om te gaan. Spreekt Frans en Engels. Liefst intern. Br o. no. 10137, bur. van dit blad. Mevrouw Ort, Nassauplein 24, vraagt net flink meisje voor hele of halve dagen. B.z.a. een Meisje voor de morgenuren, licht werk. Br. no. 10146 bur. v. d. bl. Gevr. te Haarlem Net R.K. Meisje voor dag en nacht in gezin met kl. kinderen. Koudenhom 10, Haarlem. H.H. KAPPERS! Terstond gevraagd lste kappersbediende, goed kunnende knippen en scheren bij P. NOOM, Stationsweg 98, Alkmaar. Een net zelfstandig meisje gevraagd of flinke werk- ster v. 3 dagen per week Hulp van 2e meisje aan- wezig. J. W. Lut, Breed- straat 2, Alkmaar. Heer zoekt slaapkamer zonder pension. Brieven o. no. 10140, bur. v. d. bl.. Geen geld of goederen af te geven aan A. SINNIGE- v. d. KROON, Houtweg 22 Alkmaar, daar deze door mij niet worden betaald. J. A. SINNIGE Te koop gevraagd alle soorten J. P. BEEMSTERBOER, Telef. 218, Warmenhhuizen Te koop ket, wagen en tuigen. Adres S. Kuiper, Molenweg 58, Limmen. Te koop: 1000 Hekpalen en 1000 Snijbonenstokken. J. v. d. Berg, Lijtweg 32, Bergen N.H. Kop en schotels te koop aangeboden bij de Groot, Zuidervaart 394, Post Stompetoren. Te koop: z.g.a.n. Hniska- mer-ameublement tegen bill. prij;s een paar dames- schoenen m. 40 en een manch. broek bij G. Brou- wer, A.3, Nd. Scharwoude. Te koop Herenrqwiel met pr. banden en 'n Autoped. Leeghwaterstr. 17, Alkm. Te koop 'n bruine Mantel mt. 42-44, Zaadmarkt 17 te Alkmaar. Kantoor Langestraat 53 in de Rott. Bank. Telef. 2178 woonhuis Bergen, Beemsterlaan 11. Collectrice: Mevr. M. Brommer-Kraft. Te koop: prima Studie- piano, merk Gerhard Adam. Scharloo 10, Alkm. Te koop een prima haard- kachel. merk Tiger bij J. Stuijt, Berkmeer C 25, Obdam. Te koop een D. K. W. RT, 98 cc, 1937, laag model, pas gerevi- seerd en op nwe banden. Br. o. no. 7300, bur. van dit blad te Schagen. Tandem in goede staat te koop of ruilen voor di- to radio. Houtweg 22, Alkmaar. Gooi het oud papier niet weg. Bewaar het voor Liefdewerk Oud Papier U doet er een goed werk mee. Even een becichtje of te- lefoontje aan: G. J. Gene- faas, Verdronkenoord 57, Alkmaar, tel. 2385 en het komt in orde. De krant voor Noordholland boven 't Y voor Verdronkenoord 103, ALKMAAR PRETTIGE SCHOOL voor jong en oud; schr. cursussen: Boekh. L. Tb.; i Ned. Taal; Eng., Fr. D., Midd. Dipl., Rekenen, Handelsrek., Schriftverb., Eenv. kantooropl., Per- soonlijkh., Alg. Ontw., Po- litiedipl., - Hulpkommies enz. Vraagt gratis inl. WESTWOUD U behoeft niet meer doof te zijnDe nieuwe technische vindingen ma ken het mogelijk om voor bijna elke graad- van doof- heid een apparaat te ma ken. Waardevolle inlichtin- gen geeft u: t Handelskade 57 Alkmaar Wie van de katholieken in Alk maar kan ons helpen aan een welke geschikt is in te richten voor troephuis? De jongens zullen u er dankbaar voor zijn. Brieven onder no. 10156, bureau van dit blad VAN GOGH tentoonstelling van tekeningen STEDELIJK MUSEUM ALKMAAR Geopend t.e.m. 18 Jan. a.s.. werkdagen van 104 uur en 's avonds van 79 uur. Zondagen: uitsluitend van 24 uur. Ingang: Breedstraat Toeg.prijs 50 cent. COLD WAVE flO,— PHECOLINE GOLF 110,— De nieuwste natuurlijke golf zonder stroom, zonder machine HAAR WERKEN - BLONDEREN - HAARVERVEN TELEFOON 4453 WIJZIGING ZITDAGEN IN DE AANGESLOTEN GEMEENTEN Ingaande 19 Januari a.s. zullen in de hierna te noemen plaatsen de zitdagen als volgt worden gewijzigd: HENSBROEK (Cafe Kossen) op Maandag v. 9,3012 u. WOGMEER (Cafe Homan) op Maandag van 13 uur. STOMPETOREN/OTERLEEK (Cafe Swart) op Woensdag van 9,3011,30 uur. OUDORP (Cafe Morsch) op Woensdag van 13 uur. OBDAM (Gemeentehuis) op Woensdag van 9,301 u. HEERHUGOWAARD (Distributiekantoor) op Dinsdag en Donderdag van 912 uur en van 23 uur. URSEM (Cafe Mulder) op Vrijdag van 9,301 uur. HEILOO ((Distributiekantoor) op Maandag en Woens dag van 912 en van 23 uur. De zitdag op Vrij dag komt hiermede te vervallen. GROET (Cafe Hakof) op Maandag van 23 uur. SCHOORL („De Rustende Jager") op Maandag van 9,3012 uur. BERGEN (Dorpshuis) op Dinsdag en Donderdag van 912 en van 23 uur. De zitdag op Vrijdag komt hiermede te vervallen. (geheel gerestaureerd) 35. 'sNachts ging Jan weer heel klein uit vliegen. Hij moest natuurlijk erg stil doen. Want vader en moeder mochten niets horen. Alles ging gelukkig goed. 't Was weer een mooie nacht. 't Maantje stond helder aan de hemel. Op eens klonken er zware slagen door de lucht. Boem! Boem! Boem! sloeg de grote torenklok. Jan telde twaalf slagen. Midden in de nacht, dacht Jan. Toch was ie niet bang. Niemand kan me zien, dus niemand kan me kwaad doen, dacht ie nog. Weet je wat, ik vlieg er heen. Die klok wil ik wel eens zien. Naar de toren, dacht Jan. En ja hoor! Hij vloog er recht op af. Even later zat ie boven op de grote klok. Wat een groot ding, vond Jan. Daar kunnen wel een paar jongens onder staan. Opeens kreeg ie een fijn plannetje. Gauw trok ie met zijn linkerhand drie keer aan zijn rechteroor. Prachtig! Alles werd weer groot, ook zijn kleren zelfs zijn klompen. Fijn dat ik mijn klompen aan heb, dacht Jan. En wat deed ie toen ie weer gewoon groot was? Die slimme jongen schopte aldoor met de hiel van zijn klomp tegen de klok aan. Boem! Boem! Boem! klonk 't door de lucht. Jan moest zich goed vasthouden, want anders viel ie van de klok af. Die trilde ook zo erg.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1948 | | pagina 4