Europees herstel door beter samenwerking tussen Grote Drie en West-Duitsland Voor Alkmaar en omgeying Duitsland bij Internationale controle op het Ruhrgebied 10-jarig meisje te Amsterdam in ouderlijk huis vermoord V: Vijfmogendhedenverdrag nog slechts een redactionele kwestie Tienduizenden op bedetocht MA AND AG 8 MA ART 1948 43e IAARGANG - NUMMER 11474 BUREAUX: Londense conference tot April verdaagd Joodse „sfTijdorganisaties" verenigd JERUSALEM, 7 Mrt. Volgens een bericht uit Tel Aviv heb ben de joodse „strijdorganisa- ties" Haganah, Irgoen Zwai Leoemi en groep Stern vol- ledige overeenstemming be reikt over het vormen van een verenigd front tegen de Ara- bieren. De overeenstemming tussen de Haganah en de „dissidente groepen" werd bereikt kort na- dat de rechtse zionistische re- visionistische partij verklaard bad, dat zij bereid was deel te nemen aan een voorlopige joodse regering voor Palestina, indien de joodse strijdkrachten het volledig eens waren, aldus het bericht uit Tel Aviv. GROOT KEMPENSE CULTUURDAGEN Moordenaar niet geheel normaal Wilton-directeuren horen hun straffen eisen Generaal Baay lichf gewond NEDERLAND - U.S.S.R. vereniging opgericht W De zonnebril, waarmede de filmster Noreen Nash poseerde, werpt de beelden van de ca meraman, die haar fotografeer- de, terug. De buitenkant van de glazen zijn met een laagje zilver bedekt, waardoor de drager zijn ogen voor „onbe- scheiden blikken" kan verber- gen. Zal ook Italic zich Te Paramaribo werd een betoging gehouden tegen de gang van aaken op de Ronde Tafelconferentie te Den Haag. Ongeveer 8000 personen trokken in optocht door de stad en droegen talrijke spcmdoeken met zich mede met opschriften als: „Surinama ligt in Amerika" en „Weg met koloniale politiek" enz. enz. aan sluiten De vacantie in Land- en Tuinbouw Benoemingen in het Bisdom Haarlem TWEE NOORSETANKERS HEBBEN AANVARING Plekker toch voor hef1 Tribunaal Minister in 't Veld neemt afscheid van Zaandam Door de dichte mist reed een trein uit Utrecht tegen een uit de fichting Dordrecht komende personentrein naby het station Gel- dermdlsen. Wonder boven wonder kwamen er geen persoonlijke ongelukken voor. Tijdens het opruimen van de ravage. Treinbotsing bij Geldermalsen veroorzaakt vertraging Vaticaan volgt met diepe bezorgdheid de ontwikkeling in Tsjecho-Slowakije SPOORWEG- TENTOONSTELLING Groot1 succes Gedaagd voor Enquetecommissie Motorschip „Algarve" bij aanvaring gezonken Zoontje van stuurman verdronken Feiten van vandaag Nieuuu Hoofdredacteur H. N. Smits, rayonredacteur: Fr. Otten. Direeteur E. J. M. Stumpel Abonnementsprijs 3.75 per kwartaal; 1.30 per maand. Advertentie-prijs per editie 13 c. p. mm.; minimum 2.50; in alle edities 26 ct. per mm.; minimum 4.-; Fam.ber. 20 c. p. mm.; in alle edities 30 ct. Noordhollands Buiten God is 't nergens veilig (Vondel) ALKMAAR: Langestraat 42 A, Tel. 2046 (adm.), 2047 (red.) K 2200. HOORN: Draafsingel 59, Tel. 4243 (K 2290) 2 lijnen. DEN HELDER: Keizerstraat 89 Tel. 2800 (K 2230). SCHAGEN Molenstraat 52, Tel. 459 (K 2240). Bank: Noorderbank IS In een officieel communique, dot Zaterdagmiddag te Londen uitgegeven, wordt verklaard, dat de informele besprekingen over de toekomst van Duitsland tussen vertegenwoordigers van de Ver. Staten, Engeland, Frankrijk en de Benelux-landen zijn ver daagd tot April. Er zijn belangryke vorderingen gemaakt en men heeft besloten, dat de besprekingen in April Sullen worden her- vat, teneinde tot een besluit te komen over de nog openstaande kwesties. De delegates kunnen dan aan het eind van de vol- gende zitting hun regeringen hun aanbevelingen voorleggen over de gehele aangelegenheid. Daar het niet mogelijk is geble- ken Duitsland economisch tot een eenheid te maken en de Oostelijke zone verhinderd is haar rol in het Europese herstelplan te spelen, zijn de drie Westelijke mogendheden overeengekomen. dat er een nauwe samenwerking moet komen tussen deze mogendheden zelf en tussen de bezettingsautoriteiten in West- Duitsland in alle aangelegenheden, die voortkomen uit het Europees herstelplan en betrekking hebben op West-Duitsland. Zulk een samenwerking is nood- zakelijk als West-Duitsland een zo groot mogelijke bijdrage tot het her stel van Europa moet leveren. Voorts is overeengekomen, de drie regeringen aan te bevelen, dat de gecombineerde zone en de Franse zone volledig in het herstelplan voor Europa worden opgen'omen en behoorlijk worden vertegenwoor- digd in de organisatie voor het her stel. Voorstellen in deze zin zullen worden ingediend op de komende vergadering van de Commissie voor Europese samenwerkiftg. In principe is overeenstemming bereikt over de aanbevelingen voor de associatie van de Bene- lnx-landen inzake de politiek ten aanzien van Duitsland. Alle delegaties stonden welwil- lend tegenofcr de instelling van Internationale controle op het Ruhr gebied, waaraan Duitsland deel zal nemen. Het doel van deze interna tionale controle zou zijn te verze- keren, dat de economische bronnen van dit £ebied niet opnieuw worden verbruikt voor agressie en dat de steenkool, cokes en staal van het Ruhrgebied in voldoende mate ten goede komen aan grote delen van de Europese gemeenschap, met in- begrip van Duitsland zelf. Een grote mate van overeenstem ming werd bereikt over een aantal geschilpunten. In het bijzonder werd men het er oveb eens, dat een federale regeringsvorm, die de rechten van de respectieve staten De Groot Kempense Cultuurdagen welke jaarlijks te Hilvarenbeek worden gehouden, zijn voor dit jaar vastgesteld op 24 en 25 Juli a.s. Evenals vorig jaar zullen 4 inlei- dingen worden gehouden. Het volledige programma zal nog worden bekend gemaakt. voldoende beschermt maar tegelij- kertijd voorziet in een behoorlijk centraal gezag, het best geschikt is voor het uiteindelijk herstel van de Duit.se eenheid. Bovendien zijn, teneinde de associatie van West- Duitsland met t>et herstelplan voor Europa te vergemakkelijken de drie betrokken delegaties overeengeko men, dat onverwijld stappen dienen te worden genomen om de economi sche politiek van de drie zones zo- veel mogelijk te coordineren waar het aangelegenheden als de buiten- landse en interzonale handel, dou- ane en vrijheid van beweging voor personen en goederen betreft. AFP meldt nog nader, dat vol gens het overeengekomen voorstel Duitsland zal deelnemen aan de in ternationale controle op het Ruhr gebied. De instelling van deze con trole zou in elk geval moeten plaats vinden voor de oprichting van een Duitse regering, hetgeen een be- langrijke concessie van Britse zijde betekent. De kwesties van territoriale aan- spraken, welke op de agenda zijn geplaatst, zouden nog niet' bespro- ken zijn. Het was een stralende Michael die de journalisten mededeel- de, dat binnenkort zijn huwe- lijk met prinses Anna van Bour bon in Denemarken zal geslo- ten worden. De advocqat-fiscaal bij de Rot- terdamse kamer van het Haagse Bijzondere Gerechtshof, mr. Hollan der. eiste Zaterdagmorgen in de zaak Wilton-Feijenoord tegen de vier verdachteru de volgende straf fen: Tegen' W. Wilton f 25000 boete subsidiair twee maanden hechtenis; tegen A. C. Metzelaar een gevange- nisstraf van 13 maanden. gelijk staande aan de tijd in voorlopige hechtenis doorgebracht, plus f 40.000 boete subs 4 maanden hechtenis. ontzetting uit de beide kiesrechten voor tien jaar en ontzegging van "t recht, om een leidende functie te bekleden in de scheepsbouw voor de tijd van 10 jaar; tegen F. MuV ler 17 maanden gevangenisstraf met aftrek, gelijk staande aan de tijd in voorlopige hechtenis doorge bracht. een boete van f 40.000 subs, vier maanden hechtenis en ontzet ting uit de beide kiesrechten voor 10 jaar. Tegen C. H. Teschmacher, die de advocaat-fiscaal als de hoofdver- dachte beschouwde. eiste hij 3% jaar gevangenisstraf, met aftrek van voorarrest en een boete van f 75000, subs, zes maanden hechte nis. Daar de heer T. de Duitse na- tionaliteit bezit. kon van ontzetting uit de kiesrechten geen sprake zijn. Na langdurige beraadslaging in raadkqmer werd besloten het ver- zoek van de verdediging in te wil- ligen om de verdachten C. H. Tesch macher en F. Muller onmiddellijk in vrijheid te stellen. Tijdens een inspectietocht over Madoera had Donderdagmiddag de auto van de generaal-majoor W. J. K. Baay, territoriaal- tevens troe- pencommandant van Oost Java, na- bij Bangkalan een kleine aanrijding, waarbij generaal Baay licht letsel opliep. Zaterdagavond tussen acht en negen uur is de tien-jarige An- neke Hagel, die zich alleen in de ouderlijke woning aan de Woest- duinstraat bevond, aldaar aange- rand door een niet geestelijk ge heel normaal zijnde 21-jarige jon- geman en vervolgens met een mes op beestachtige wijze vermoord. De dader, de 21-jarige M. W. uit Amsterdam verliet na zijn afschu- welijke daad onopgemerkt het huis van het meisje en begaf zich naar zijn eigen woning. Omstreeks negen uur kwam de oudere broer van het slachtoffertje thuis. die hevig ont- steld over zijn ontdekking zich naar de naburige familie de Boer begaf, waar hij vertelde, dat er iets met zijn zusje was gebeurd. Mevrouw de Boer begaf zich daarop naar het huis van de familie Hagel, waarop zij na de gruwelijke ontdekking haar echtgenoot waarschuwde; Ter- zelfder tijd arriveerde een groep kennissen van de familie Hagel bij het huis. Nauwelijks hadden zij van het voorgevallene kennis genomen of enkelen onder hen maakten hun positieve verdenking tegen W. ken- baar, die eveneens tot de groep van kennissen der familie Hagel be- hoorde. Gezamenlijk begaven de kennissen zich daarop op weg naar de woning van W., terwijl de poli- tie werd gewaarschuwd. Het groepje kennissen trof W. thuis aan. Een van hen stelde hem de vraag of hij wenste mee te gaan naar de Woestduinstraat, waarop de jongeman hoewel nerveus zich gereed maakte aan dat verzoek ge- volg te geven. De politie vond later in zijn woning bloedsporen. Met de anderen op weg naar de Woestduin straat geraakte W. bewusteloos, zonder dat hem een haar gekrenkt was. Men slaagde er niet in de jon- Gedurende het afgelopen week end is te Amsterdam de vereni ging NederlandUSRR definitief opgericht. Afgevaardigden der ver- schillende afdelingen uit het land kozen een hoofdbestuur bestaande uit 17 leden. Zaterdagmorgen was de gezant van de Sovjet-Unie, de heer Valkov, gedurende korte tijd de gast der vergadering, waarbij hij enkele woorden wijdde aan de vriendschappelijke betrekkingen tussen Nederland en Rusland. geman bij kennis te brengen waar op hij door rechercheurs naar de zenuwpatienten afdeling van het Wilhelmina-gasthuis werd overge- bracht. Het mes, waarmede de moord was gepleegd, was Zondag- middag nog niet gevonden. De familie Hagel, die vroeger in Laren heeft gewoond, was verleden jaar naar Amsterdam verhuisd. Zondagavond om negen uur, dus 24 uur later, was er in de toestand van M. W. nog geen verandering ge- komen. Het stoffelijk overschot van het slachtoffertje is eveneens naar het W.G. overgebracht. In de hoofdstad werd Zondag ge- sproken over een mogelijk verband tussen de raadselachtige verdwij- ning van de 11-jarige Johan Ven- nema, naar wie de Amsterdamse Kinderpolitie nu reeds tevergeefs sinds 12 Februari speurt, en de moord op de 10-jarige Anneke Ha gel. Gezien verschillende omstan- digheden acht de recherche het echter volkomen uitgesloten, dat de van de moord op het meisje ver- dachte 21-jarige M. W. zich tevens zou hebben schuldig gemaakt aan de ontvoering van de verdwenen knaap. De Vyfmogendhedenconfe- rentie te Brussel is Zaterdag morgen heropend en duurde tot twaalf uur, waarna men om vijf uur weer bijeenkwam. Na afloop verklaarde Sir Georges ...Rendel, de Britse ambassadeur te Brussel, dat de besprekingen vooral gevoerd waren over economische kwesties en dat de verschillende stellingen der gedelegeerden met elkander vergeleken waren. „Er bestaat geen enkele moeilijkheid," zo zeide hij, „en wat de toepas- sing betreft is iedereen accoord. Het werk, dat wii thans nog verrichten, betreft in hoofdzaak de redactie van de tekst van het verdrag." Aan een journalist, die vroeg of ook gesproken was over de valuta, antwoordde de Ambassadeur: „Geen ffioment". Graaf de Hauteclocque, de Franse ambassadeur te Brussel, verklaarde, dat de onderhandelingen uitsluitend betrekking hadden gehad op de economische problemen van het verdrag. ..Mochten wij er ook toe komen ook de militaire zijde aan een onderzoek te onderwerpen, dan zal dit slechts in grote lijnen zijn". De conferentie zou hedenmorgen te 11.30 worden hervat. De Nederlandse en de Luxem- burgse delegatie zouden zich Zon dag naar huis begeven, teneinde met hun regeringen overelg tg plegen over de besprekingen, -die Zaterdag zijn gehouden. Uit de naaste omgeving van de Benelux-delegatie te Brussel ver- luidt, dat de nieuwe Brits-Ameri- kaanse voorstellen „de draagwijdte van het voorgestelde verdrag heb ben v^rgroot". De nadruk wordt thans gelegd op het politieke aspect van het verdrag. De militaire problemen staan tijde- lijk op de achtergrond. Van gewoonlijk betrouwbare zijde wordt vernomen. dat de eventuele opneming van Italie in de West- Europese Unie ter sprake is geko- men. Frankrijk zou deze kwestie hebben opgewoi*pen en Engeland zou er goedkeurend tegenover staan. Italie zou echter pas in het ver drag worden opgenomen nadat het door de vijf landen is ondertekend. Reuter verneemt, dat het memo randum der Benelux op de confe rentie voor een Westerse Unie te Brussel slechts de grote lijnen der problemen van de wederzijdse ver dediging betrof. Over defensieve samenwerking werd wel gesproken, maar alleen in algemene termen. Er werd niet gesproken over uitbrei- ding van het beginsel der weder zijdse verdediging tot overzeese ge- biedsdelen. Wel zijn juridische advi- seurs bezig een formulering te vin den. Deze formulering zal in het vijfmogendhedenverdrag worden op genomen. Het aanbod om de verste- viging van het Westen uit te brei- den tot overzeese gebiedsdelen (eeri voorstel van Bevinl is speciaal door de Benelux verwelkomd. zo ver neemt Reuter verder. „Maar kolo niale problemen in verband met een Westerse Unie zijn tot dusver door deze landen zuiver van economisch standpunt bezien", aldus Reuter. Indertijd is door de Stichting voor de Landbouw besloten het meningsverschil over de duur van de vacantie voor de arbeiders in Be land- en tuinbouw waarover bij de besprekingen tussen werkgevers en werl -mors geen overeenstem ming bereikt kon worden door arbitrage te laten oplossen. De ar- bitragecommissie is dezer dagen samengesteld en bestaat uit de he- ren prof. mr. F. de Vries te Am sterdam, voorzitter, mr. dr. L. N, Deckers. Den Haag en W. van de Sluys te Goor (Overijsel). Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Kapelaan te Haarlem (O. L. Vr. Rozekrans) de Weleerw. Heer J. Th. A. van Pol, die ka pelaan was te Beverwijk (H. Agatha). Zaterdagavond om half acht zijn twee Noorse tankers, de 9545 br. t. metende ..Regina" van de firma Hansen Tangen uit Christiansand en de 9916 br. t. metende „Seirstad" uit Oslo, voor de mond van de Nwe Waterweg met elkaar in aanvaring gekomen. De ..Seirstad", die op weg was naar Rotterdam en op de werf van Wilton Feijenoord gerepareerd was. lag wegens dikke mist voor Hoek van Holland voor anker. De ..Regina" was 's middags in ballast uit Rotterdam vertrokken met be- stemming Abadan. De „Seirstad" liep aan de ach- tersteven schade op, terwijl de voorsteven van de ..Regina" aan bakboordzijde bij de ankerkluis dusdanig werd beschadigd, dat zij Zondagmiddag te Rotterdam is te- ruggekeerd voor reparatie. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. De ex-burgemeester van Haar lem, S. L. A. Plekker, die onlangs de laatste H.H Sacramenten heeft ontvangen en wiens toestand ernstig was, zal ondanks zijn ziekte op 17 Maart voor het Haarlemse Tribu naal moeten verschijnen De zitting zal waarschijnlijk gehouden worden in de verpleeginrichting waar P. verblijft, wanneer hij op die datum niet in staat mocht blijken op de norm ale zitting te komen. Zaterdagmiddag heeft mr dr J. in 't Veld, de onlangs benoemde mi nister van Wederopbouw, afscheid genomen van Zaandam, waar hij het burgemeestersambt bekleedde. In een buitengewone raadsverga- dering werd minister In 't Veld door de verschillende fractieleiders van de raad toegesproken en bur- gemeester d'Ailly van Amsterdam sprak o.m. zijn waardering uit voor het werk van de scheidende Zaan- damse magistraat. Tot slot dankte de nieuwe mi nister voor de woorden tot hem ge sproken. Wederom zijn, in de afgelopen nacht, meer dan 20.000 mannen uit verschillende delen van het land naar Amsterdam gekomen om deel te nemen aan de stille omgang. Evenals vorige Zondag voerden 17 extra-treinen en talloze autobus- sen, ditmaal bovendien ongeveer 20 trams van de NZHTM de duizenden pelgrims naar de hoofdstad. Een groot contingent Limburgers maak te hiervan deel uit. Onder dezen bevond zich prof, dr M. J. A. Hans- sen, coadjutor van de bisschop van Roermond. Mgr Hanssen droeg na de bedetocht een pontificale mis op in de Mozes- en Aaronkerk aan 't Waterlooplein. Een groot aantal deelnemers ech ter is ten gevolge van een trein- ongeluk, dat Zaterdagavond bij Gel dermalsen plaats vond. met grote vertraging uit het Zuiden van het land in de hoofdstad aangekomen. Om 22.53 uur is aldaar een trein van Dordrecht naar Geldermalsen od het punt waar de spoorweg van Utrecht naar Den Bosch op de lijn aansluit, in zijdelingse aanraking OP 15 MILLIOEN INWONERS 10 MIliLIOEN KATHOLIEKEN! Vaticaanse kringen volgen met diepe bezorgdheid de politieke ge- beurtenissen, die zich op het ogen- blik in Tsjecho-Slowakije afspelen. Men herinnert er in Rome aan. dat Tsjecho-Slowakije thans 10 millioen katholieken telt op 15 millioen in- woners en dat er steeds regelmati- ge diplomatieke betrekkingen be- stonden tussen dit land en de H. Stoel. Bevoegde kringSn maken zich vopral ongerust over de toekomst van het katholicisme in Tsjecho- Slowakije. Zij herinneren er aan dat, ofschoon de katholieken zich er sedert de bevrijding in veel gunsti- ger conditie bevonden dan de ka tholieken der andere Midden-Euro- pese landen, zij niettemin met veel moeilijkheden te kampen hadden, vooral in de laatste tijd. Naar men weet, heeft een bis- schopsconferentie, kort voor de huidige crisis, op de meest krach- tige wijze stelling genomen ten aanzien van het probleem der ont- eigening van kerkelijke goederen en de onderwijskwestie. In het bij zonder wordt eraan herinnerd, dat ondanks de tegenwoordigheid van leden van een christelijk georien- teerde partij in de regering, de Tsjechische Volksbond. waarvan de voorzitter. Mgr. Sramek, een pre- laat is, de marxistische partijen en vooral de communistische partij er in slaagden, bij meerderheid" van stemmen een voorstel te doen aan- nemen van een eenheidsschool, waartegen de katholieke Hierachie zich herhaaldelijk krachtig verzet heeft. De recente gebeurtenissen, zo zegt men te Rome, zullen ongetwij- feld een verscherping van deze ge- beurtenissen met zich medebren- gen. Men herinnert aan de verkla- I ringen. destijds te Praag gedaan door de Minister van Voorlichting. Kopecky, waarin deze zeide: ..Het Naar ons Zaterdagmiddag tijdens een onderhoud met de Heer C. van Vliet, de propagandist der N.S. die de hele week in de weer was om, vooral het jeugdige publiek 't een en ander over het spoorwegbedrijf bij te' brengen, is gebleken, was de grote spoorwegtentoonstelling in Alkmaar een eclatant succes. Ruim 10.000 bezoekers, waaronder zeer veel scholieren, die 's morgens een uur spoorwegles kregen, hebben kennis kunnen nemen van het vele werk, dat de spoorwegen in enkele jaren tijds hebben verricht en een twintigtal gelukkigen heeft in het afgelopen week-end genoten van de gratis-reis tweede klas, die hun ten deel viel. De Enqvetecommisie regerings- beleid 19401945 zal behalve de reeds vermelde personen a.s. Dins- dag nog horen de heren prof. J. A. Eigeman, M. Visser en oud-mi- nister A, Dyxhoorn dialectisch materialisme is onze le- vensbeschouwing, het is een we- tenschappelijke levensbeschouwing, welke die van alle ontwikkelde en progressieve mensen zal worden. Wij zullen haar dus propageren en een plaats daarvoor inruimen in ,het officiele onderwijs." Dezelfde kringen drukken ook nog ongerustheid uit over de on- middellijke toekomst. In Slowakije vormen de katholieken de over- grote meerderheid van de bevol- king. Op het politiek plan hebben zij daarenboven de vijandschap van de communisten 'uitgelokt door bij de verkiezingen van 1946 in grote meerderheid (65 pet.) voor de Christen-democratische Partij te stemmen. Dit bewijs van scherpe tegenkanting tegen het marxisme had reeds in de loop der laatste maanden een bijzondere activiteit van de Staatspolitie in Slowakije ontketend en onder voorwendsel van ..samenzwzeringen" werden er op grote schaal orrestaties verricht. Men vre§st te Rome, dat tenge- volge van de huidige gebeurtenis sen. Slowakije weldra het toneel zal zijn van nieuwe „veiligheids- maatregelen" van die aard. Het Nederlandse motorschip „AI- garve", groot 472 br. reg. ton, van de rederij Hammerstein te Rot terdam is Zondagmiddag half een na aanvaring als gevolg van de mist met het Panamees stoom- schip „San Miquelbay" tussen Hansweert en Walsoorden gezon ken. Vaji de elf opvarenden is hierbij het drie-jarig zoontje van de eerste stuurman Westera ver dronken. De ..Algarve" kwam van Rotter dam en was op weg naar Antwer- pen. Het Panamese schip, dat 5670 ton meet, was met ballast van Ant- werpen op weg naar Hampton Roads in de Ver. Staten en liep. voor zover bekend, bij de aanvaring geen schade op. De ..Algarve" kreeg een groot gat in het voorschip aan bakboord zijde en zonk bij,na onmiddellijk. Daar het schip gezonken is op een plaats waar de bodem zeer zanderig is, dient het bergingswerk met spoed te geschieden. anders is het schip te ver in het zand gezakt. Vandaag zal derhalve een ber- gingsvaartuig uitvaren om een on derzoek ter plaatse in te stellen. Wanneer het lukt de ..Algarve" te lichten, bestaat er goede hoop het schip nog te kunnen repareren. De president van de rechtbank te Middelburg heeft bevel gegeven de ..San Miquelbay" aan te houden, ten einde een cautie te stellen. De opvarenden van de ..Algarve" behalve het zoontje van stuur man Westera, dat is verdronken. zijn door de Belgische sleepboot ..Goliath" tfan wal gebracht te Wals oorden. gekomen met eenvtrein, die op weg was van Utrecht naar Geldermal sen. Naar de oorzaak van deze aan rijding wordt nog een onderzoek in- gesteld. Er deden zich geen per soonlijke ongevallen voor. Ten gevolge van de door deze aanrijding veroorzaakte versperring ontstond op het baanvak Nijmegen- Kesteren-Utrecht, waarlangs ver schillende extra treinen voor de stille omgang waren ingelegd, ern- stige vertraging. VERSPERRING OPGEHEVEN Volgens een mededeling van de Nederlandse Spoorwegen is men er na een arbeid van ruim 12 uur in geslaagd de versperring bij Gelder malsen gistermiddag tegen 2 uur op te heffen, zodat het treinverkeer weer normaal is. HET FINSE KABINET zal he- denmiddag voltallig bijeen komen om te besluiten over het verzoek van Stalin een militair verdrag te sluiten. Za terdag kon de uit 6 leden be staande commissie voor bui- tenlandse aangelegenheden niet tot een besluit komen. TE HELSINKI werd gisteren een massameeting gehouden tegen het sluiten van een mi litair verdrag. De meeting werd echter verstoord door communisten. GENERAAL DE GAULLE heeft Zondag in een rede te Com- piegne gepleit voor de vor- ming van een economisch, diplomatiek en strategisch blok door de vrije landen van Europa. PRESIDENT BENESJ bevond zich gisteren voor het eerst niet onder de bedevacirtgan- gers, die naar het graf van Masaryk trokken ter gele- genheid van diens 98ste ge- boortedag. ALEXEJ CEPICKA, de nieuwe Tsjechische minister van Jus- titie, heeft medegedeeld, dat de kerken behandeld zullen worden overeenkomstig hun gedrag tegenover de staat. De vrijheid van geloofsbelij- denis zou echter gegaran- deerd worden. Nog eenmaal werden in Bom bay de regimentsvlaggen van het lste bataljon, de Somerset Light Infantry, ontplooid voor de manschappen zich aan boord van het troepenschip begaven.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1948 | | pagina 1