Toren der 15de-eeuwse St. Wolburgkerk werd Gen prooi der vlammen Amerikaans^Huis van Afgevaardigden voor hulpverlening aan Spanje Voor Alkmaar en omgeving Ordeverstoringen in Italie Onderhandelingen te Batavia in voile gang RUIM 6 MILLIARD DOLLAR AAN FRANCO? WOENSDAG 31 MAABl 1348 43e JAARGANG -. NUMMER 11493 BUREAUX: ZUTPHEN VAN AANSCHIJN VERANDERD Hardnekkige strijd van Brandweer om rest van het bedehuis te redden Historische boekerij in veiligheid Myron Taylor naar het Vaticaan VIA EEN BEZOEK AAN FRANCO DE PALESTIJNSE K WEST IE Rusland tegen beheerschap Werklozendemonstratie te Milaan Ernstig treinongeluk in Japan Welk weer morgen: 72 April vertrekken de delegaties voor drie weken naor Djogja COMMUNIQUE COMMISSIE VAN DRIE tien ton suiker in beslag genomen Treinbotsing vijftien doden Groot' Duits theater afgebrand - Beslissing berust bij de Marshall-landen WALTER LOEB OVERLEDEN Vooraanstaand Duits sociaal-democraat 140 vissersboten vergaan Directeur Jaarbeurs voor de radio Lijk oangespoeld DE BRAND TE ZUTPHEN De kerk bleef gespaard Pleidooi van Clay VOOR ECONOMISCH HERSTEL VAN DUITSLAND Onze grens is de Elbe Grote manifestatie in Kevelaer KATHOLIEKE VREDES- CAMPAGNE IN DUITSLAND Opa, opa I Nieuuf Hoofdredacteur H. N. Smits, rayonredacteur- Fr. Otten. Directeur: E. J. M. Stumpel Abonnementsprijs 3.75 per kwartaal; 1-30 per maand. Advertentie-prijs per editie 13 c. p. mm.; minimum 2-50; in alle edities 26 ct. per mm., minimum 4.-; Fam.ber. 20 c- d. mm.; in alle edities 30 ct. N o ordliollands 9 fF Buiten God is 't nergens veilig (Vonde I) ALKMAAR: Langestraat 42 A, Tel. 2046 (adm.), 2047 (red.) K 2200. HOORN: Draafsingel 59, lei. 4243 (K 2290) 2 lijnern DEN HELDER: Keizerstraat 89 Tel. 2800 (K 2230). SCHAGEN Molenstraat 52, Tel. 459 (K 2240). Bank'- Noorderbank HET STADSBEELD van Zutphen is gisterenmiddag in enkele uren totaal veranderd doordat de toren van de uit de 15de eeuw daterende St. Walburgkerk is afgebrand. Het mooie toren- silhouet, dat van verre reeds het stadsbeeld van Zutphen be- heerste, is niet meer. Omstreeks vier uur werd de brand in de toren ontdekt. De vlammen namen zulk een omvang aan, dat om viji minuten voor zes de torentop met donderend geraas om- laag stortte. Men was blij, dat de toren top naar de Westzijde omlaag stortte en op het 's-Gravenhoi terecht is gekomen. Ongeluk ken hebben zich daarbij niet voorgedaan. Een half uur nadat men het vuur had ontdekt, scheen het, dat men de brand meester was geworden, doch 20 minuten. la ter sloegen nit het bovenge- deeite de vlammen naar bui ten. Aangewakkerd door de straffe Oostenwind was de to rentop weldra een gloeiende steenmassa. Er was geen hou- den meer aan. Om vijf minu ten voor zes kwam de gehele top als een vuurlawine naar omlaag. De Zutphense brand weer bestreed de vuurzee met groot materieel, daarbij gehol- pen door de brandweercorpsen van Apeldoorn, Arnhem, Brum- men, Deventer, Wamsveld en Lochem. Met korte tussenpozen stort- ten grote brokken van de rest van de toren omlaag. Nadat de bovenbouw van de toren geheel vernietigd was, raakte het houtwerk in de onderbouw in brand. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. De vaste spuitinrichting, die eenvoudig door het open- draaien van een kraan op de beganen grond de toren bij brand nat zou moeten houden, heeft helaas niet gewerkt. Men begon al spoedig uit voorzorg de gehele inventaris uit de kerk in veiligheid te brengen. Hierbij werd vooral aandacht geschonken aan de historische Librije, die tal van zeldzame boekwerken bevat. Direct gevaar voor deze boe kerij is niet meer aanwezig. Dat de torentop zo spoedig in lichter laaie stond, is voor- namelijk het gevolg van het feit, dat deze geheel van hout was. Alleen het dak was met rood koperplaat bekleed. Ook de klokken omlaag. Hedennacht om 1 uur brandde de toren van de St. Walburgkerk nog als een fakkel. De brandweer is nog voltallig aanwezig en vecht met alle mogelijke middelen voor het behoud van de kerk. Ook in de kerk zelf wordt geblust. De brandweer- lieden werken daar bij het licht van verscnillende schijnwerpers cm ongeveer half tien is de eerjste klok onder donderend geraas naar be- neden gestort. De klok, die 2.000 kg weegt. kwam achter het orgel m de kerk terecht. Even na 12 uur volgde een tweede klok, die van 3 000 kg. In angstige spanning wacht men nu af wanneer de zwaarste van deze drie klokken naar hene- den zal komen. Deze klok weegt 3.500 kg. De geschiedenis der KerK De St. Walburgkerk is reeds zeer oud. Heel vroeger kende men een 13e eeuwse St. Walburgkerk ib Zut phen. welke evenwel in 1446 door een grote brand belangrijk werd beschadigd. Hetzelfde jaar nog wer- den de resten verbouwd tot een driebeukige hallenkerk met dwarspad, waarvan ^e noordelijke arm in 1492 en de Zuidelijke arm in 1499 werd verlengd. Van bijzon- dere betekenis is vooral de tegen ae Zuid-Oostzijde van de omstreeks 1371 gebouwde kooromgang opge- trokken boekzaal of libl"ije, die ge- bouwd werd van 1561—1563. De brand in de toren van de St. Walburgskerk te Zutphen. Tegen de donkere he- mel loeiden de vlammen als in een trekgat. Myron Taylor, de Per82?°Jjj!'® vertegenwoordiger van Triunan bij het Vaticaan, heeft New-York per vliegtuig verlaten, om zich via Madrid naar Italie te begeven. Volgens A.P. zal Taylor op 1April in Madrid aankomen op een tijdstip waarop minstens een half millioen inwoneri van de hoofdstad de jaar- lijkse „overwinningsparade yan 12 000 soldaten, matrozen en politie- mannen zullen gadeslaan, die ge- houden wordt op de gedenkdag van het einde van de burgeroorlog in 1939. Taylor, die via Portugal komt, had gedurende de oorlog zijn laatste be- spreking met Franco. Hij zal ook een ontmoeting hebben met de Pr maat van Spanje en de Pauselijke NIntlRome zal Taylor niet alleen een onderhoud hebben met Z.H. de Paus, maar ook met de Gasperi, de Italiaanse premier. Een bezoek aan Londen, op de terugweg, wordt met onmogelijk geacht Het bezoek aan Italie zou verband houden met de op 18 April te houden verkiezingen. uromyko, de Sovjet afgevaar- digde bij de V. N. heeft gister- avond in de Veiligheidsraad ver- Klaard, dat de Sowjet-Ume gekant is tegen het Amenkaanse voorstel voor een tijdelijk beheer over Palestina, dat er geen redenen zijn voor het b«een roepen van een speciale zitting van de algeirI ne vergadering en dat de commissie voor Palestina voort moet gaan met haar werk. Gromyko zei, dat het voorstel voor beheer over Palestina niet alleen niet in het belang van de Interna tionale vrede is. maar evenmin in het belang van de Arabieren of Jo- den. Volgens G<-omyko zal het be heer de moeilijkheden, die na het verdelingsvoorstel zijn ontstaan, met oplossen. Hij beschuldigdedeV.S. er van de verdeling ongedaan te willen maken, daar z« stra" tegische belangen v66r de V.N. stel- den. ROME, 30 Mrt. (AP) Na een week van betrekkeRjke rust is het Maandag weer tot geweldda- digheden gekomen en de partijlei- ders zijn voor Woensdag bUeen- geroepen, om te trachten midde len te zoeken tegen deze nieuwe ongeregeldheden. Er vielen drie doden, twee ge wonden, rechtse vergaderingen wer den verstoord en verschillende sprekers mishandeld. Dit gebeurde volgens de Romeinse dagbladen in hoofdzaak in Noord-Italie. In Somaglia nabij Milaan werden bij een vuurgevecht twee commu- nistische arbeiders gedood. Er zijn politieversterkingen naar deze staa gezonden. Een jongen van dertien jaar wierp een handgranaat in een groep men- sen voor een katholieke kerk in Navona waardoor een oude vrouw gedood en een meisje ernstig ge- wond werden. In Imola werd een spreker voor het rechtse nationale blok, uitgeflo- ten, ondervraagd en ten slotte tot mikpunt van rotte appelen en an dere projectielen gemaakt. Soortgelijke ordeverstoringen vonden plaats in Lugo en Parma terwijl in Castellana, nabi] Ban, straatgevechten plaats vonden tus- sen linksen en liberalen. Hierbij werd een liberaal neergestoken. In de communistische bladen staat in de rechterbovenhoek op de front- pagina een oor afgebeeld met een hand er om plus de instructie aan de communisten in elke volksverga dering aan de Gasperi te vragen. ,.Bent u van plan de uitslag van de verkiezingen op 18 April te eerbie- digen? Waarom geeft u geen ant- woord? De Gasperi, die erg vermoeid scheen, sprak Maandag tot Chnste- lijk Democraten in Frosinone en verklaarde. dat zijn tegenstanders niets te vrezen zouden hebben, wanneer zij de wetten niet overtra- den en zich aan de democratische methodes zouden houden. Maar in- dien er van de macht gebruik moet worden gemaakt, aldus de Gasperi, dan moet ik hun zeggen, dat de macht in handen van de regermg ligt. Gewapend met stokken trokken Dinsdag ongeveeV 7.000 werklozen door de binnenstad van Milaan naar de bureaux van de vakbond voor personeel in de industrie en handel om uitkeringen en werk te eisen. De demonstratie werd georganiseerd door de onder com munistische leiding staande ka- mer van arbeid. t Na een kort oponthoud voor het vakverenigingsgebouw, hoorde de menigte van een lid van de com missie, die een bespreking had met het bestuur, dat zij op 2 April een uitkering van 5.000 lire zouden ont- vangen. Deze mededeling werd met ge- mengde gevoelens ontvangen. Er werd geroepen ..wij willen werk geen liefdadigheid" en „zij hebben dit al eerder beloofd". In de stoet werden borden mee- gevoerd, waarop stond „wij zijn tot alles in staat" en „wij hebben er genoeg van". De demonstratie verliep zonder incidenten. In Japan is een express-trein op een stilstaande locomotief gereden. tengevolge waarvan 70 personen om het leven kwamen en 120 anaeren verwondingen opliepen. Winston Churchill als trotse grootvader. De oude oorlogslei- der was dezer dagen getuige van de plechtigheid, waarbij aan zijn jongste kleinkind, he. zoontje van kap. Soames en Mary Churchill, het doopsel werd toegediend. Grootvader bekijkt de kleine Arthur hier met de grootste belangstelling. Medegededd door het K.N .M.I. te De Bilt, geldig tot Donderdagavond AANWAKKERENDE WIND! Tijdelijk tot stormachtig toe- nemende wind uit Zuidelqke richtingen, later draaiend naar Zuid-West of West. Regen Weinig verandering in tempe- ratuur. Een chocolade- en suikerwerkfa- briek in het westen des lands bleek bij eontrole door ambtenaren van de CCD circa Uen ton suiker meer in voorraad te hebben dan in haar administratie was verantwoord^ Deze suiker was verkregen door in chocoladeproducten grondstoffen te verwerken, welke daarvoor met waren toegewezen. Ook werd^ hoger verwerkings-verlies opgege ven dan in werkelijkheid bestond. Het bleek, dat reeds 500 kg sui ker, die op dezelfde wijze was ver kregen, zwart was verkocht. De nog aangetroffen tien ton zou waarschijnlijk dezelfde weg zijn gegaan. indien met tijdig tot mbe- slagneming was overgegaan. MEXICO CITY. 31 Maart (AP) Viiftien personen werden gedood Dij een botsing tussen een passagiers- treln en een bus, die 30 to1ten Noordoosten van Mexico City plaats had. BRAUNSWEIG (Duitsland), 30 Maart. (AP). Het theater van Goslar, een der grootste van Duits land, is vandaag door brand vernield Het theater dat een oppervlakte van 6000 vierkante meter besloeg, werd in 1936 door de boerenorgam- satie van de Nazi's voor 1.000.000 Kiiksmark gebouwd. bnlangs werd het gebouw als vluchtelingenkamp in gebruik ge nomen. Verscheidene vluchtelingen liepen brandwonden op. <asa^—maic. Donderdaq zal een der ergste oorlogsmisdadigers, die Duitsland heeft voorigebracht, zich voor het Bijzonder Gerechtshd. te Den Haaa hebben te verantwoorden voor zgn wandaden in Neder ta„dgaS H6h«e SS- »»d Poliz.ifuhr.r u»d fur das Sicherheitswesen". Het is Rauter, dre on e laste zal worden gelegd: het deporteren van 110.000 Joodse JNe derlanders (6000 kwamen hiervan terug), het wegvc^®n ^n 300 000 Nederlandse arbeiders voor arbeidersinzet naar Duits land beroviag van de Nederlandse bevolking op systemat^che wijze, enz. Tijdens het luchten in de gevangenis te Schevenmgen rechts Rauter naast een bewaker. HET WAS gisteren een sensationele dag voor de wereld, door dat zowel het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden als- mede de commissie voor buitenlandse aangelegenheden het be- sluit namen het Spanje van Franco te betrekken in het Marshall- plan. Het Huis van Afgevaardigden nam het besluit met 149 tegen 52 stemmen. Het bedrag voor buitenlandse hulp zou door dit besluit met 6.205.000.000 dollar worden verhoogd. De repu- blikeinse afgevaardigde. John M. Vorys, deelde aan een jouma list mede, dat het departement van buitenlandse zaken tegen de opneming van Spanje was. John Vorys zei verder, dat Span- ie toch nog door de andere Euro- pese landen zou kunnen worden uitgesloten. indien zij zulks wensen. Het wordt in Europa misschien als een verkeerde politiek beschouwd. De wijze waarop Spanje in net desbetreffende wetsontwerpzal voorkomen, zal tamelijk onschuldig Z1De" republikeinse afgevaardigde Millet Hand diende een amende- ment in, om het Europese program- ma te beperken tot de zestien lan- den, die zich reeds verbonden heb ben. om samen te werken voor net economisch herstel. Hierdoor zou de passage over Spanje vervallen en zou het Bus- land en zijn bondgenoten mogelijk gemaakt worden. om mee te aeen, wanneer zij er in toestemmen, om samen te werken. Het amendement van Hand werd door het huis snel bij mondelinge stemming verworpen. Hand zei, dat 't programma ver- ondersteld werd het commumsme te bestrijden. zodat de deur voor landen. die het commumsme om- helsd hadden. dichtgeworpen dient te worden. Vorvs protesteerde door te zeg gen. dat het voorstel van Hand van de 16 west-Europese landen eeft permanente exclusieve club zou "^Dtfor dit voorstel zou west-Duits- land uitgesloten worden evenals de hulp voor Tnest en dat hierdoor ae zet van Amerika om Trijsl aa» Italie terug te geven verijdeld zou W<Dee republikeinse afgevaardigde Jakob K. Javits verzette zich tegen deelneming van Spanje die hij een zeer ernstige ..vergissing noemde. Javits wees er op, dat de V.b. ae regering-Eranco niet crkennerien dat de 16 Europese landen Spanje niet tot deelneming hebben uitge- n°De^ V. S. zullen door dit te doen de vrienden der democratic in Europa overleveren aan aanvallen der communisten, voegde hij hier- aan too. De afgevaardigde van American Labour. Isaacson zei, dat net floor het huis ingenomen standpunt xen aanzien van Spanje het eeweten van de hele wereld zal schokken. Wii hebben hier in dit huis. de fas- cis'tische regering van Franco aan onze boezem gedrukt. verklaarde Isaacson, die met steun van Hen ry Wallace gekozen werd zei, dat deelneming van Spanje alien, am naar democratic streven in het vrij- heidslievende Europa zal ontmoe- di^en Hijzei, dat uit 8000 niet open- baargemaakte, tijdens de oarlog huitgemaakte documenten bleek. d3l. Duitse geleerden. V-l en V-2 wapens ontwierpen en probeerden in Spanje met medeweten van Franco, 2. Door Duitsers gesteunde kar- tels in Spanje nu opereren. 3. De Spaanse schepen de ogen en de oren waren van de Duitse nnderzeeers in. de Middellandse Zee. Walter Loeb, oprichter van de anti- totalitaristische organisatie Strijd voor de vrijheid" en voormalig lid van de Duitse sociaal-democrati- sche partij, is te Londen overleden. Na vele jaren te Frankfort a. d. Main gewoond te hebben. waar hij lid was van de gemeenteraad, ver- liet Loeb Duitsland toen Hitler aan de macht kwam. Hij emigreerde naar Engeland bij het begin van de tweede wereldoorlog. Met een aan- tal landgenoten in ballingschap en met medewerking van het Bntse vakverbond en socialistische lei- ders richtte hij bovengenoemde or ganisatie op. Hij schreef een groot aantal brochures, waarin hij net Nazi-complot tegen de vrijheid aan de kaak stelde. SINGAPORE. 30 Maart (AP). Volgens berichfen uit de staax Trengganoe zijn 140 vissersvaartui- gen vergaan tijdens een zware storm die op de Oostkust van het schier- eiland Malakka heeft gewoed. Zondag 4 April zal mr. J. MiUus, directeur der Kon. Ned. Jaarbeurs, van 13.50 uur tot 14.00 voor radio Hilversum een korte voordracht houden over de komende Jubileum- jaarbeurs, welke van 6 t.m. 15 April wordt gehouden. Aan het Duivelshoekje te Breskens is het lijk aangespoeld van de 23- jarige Izaak van den Heuvel, opva- rende van het vis^rsvaartmg Br. dat op 4 Januari j.l. nabij Blanc- kenberge verging. ZUTPHEN, 31 Maart. Nadat ook de derde klok naar beneden was gekomen, liet de brand zich heden nacht te ongeveer half twee min der aanzien. De brandweer bepaal- de zich tot het nathouden van de muren en de binnenzijde van de toren en beschermde tevens het or- gel dat tot dusverre nog gespaard was gebleven. Dit kostbare instru ment is dan ook niet verloren ge gaan Omstreeks half vijf waren de gezamelijke brandweren het vuur vrijwel meester. Slechts de Zut phense brandweer bleef zich bezig houden met opruimingswerkzaam- heden. Omtrent de oorzaak van de brand tast men nog volkomen in net duister. Werklieden, die op de bo- venste omloop van de kerk werk- zaamheden verrichtten konden geen verklaring geven. Zij zagen plotse- ling een begin van brand, maar waren niet bij machte deze zelf te blussen. Direct daarop werd de brandweer gewaarschuwd. De to ren is geheel een ru'ine geworden. Alleen de muren staan nog over- eind. Gelukkig is de kerk gespaard gebleven. Dit is voornamelijk te danken aan het feit, dat de koepel van de toren, toen deze omlaag stortte, naar de Westzijde omviel. Wanneer de koepel naar de Oost- zijde was omgevallen, dan ware de ramp niet te overzien geweest daar de brandende koepel dan midden in de kerk was terechtgekomen. An dere huizen liepen geen schade op. ook persoonlijke ongelukken deden I zich niet voor. De Ieider van de Republikeinse delegatie, Moh Roem, en de leden der delegatie zijn gisteren, na de Paasdagen te Djogja te hebben doorgebrarht, te Batavia aange- komen. Bij zijn aankomst deelde Roem aan Aneta mede, dat de on derhandelingen in voile gang zun. Op de vergadering van de agenda- commissie, welke nog gistermicl- dag werd gehouden, zal men voortgaan met de behandeling van de ingediende ..Working Papers Voorts zullen in de loop van de week nog vergaderingen plaats heb ben van de verschillende sub-com- missies. Op 12 April gaan de dele gates voor drie weken vergaderen naar Djogja. De speciale trein, wel ke dan naar Djogja vertrekt, zal. naar Aneta verneemt, bestaan uit acht eerste en tweede klasse rijtui- gen, alsmede uit een restauratie- en een bagagewagen Zeer binnenkort vertrekt cen goederentrein met 43 platte goederenwagons naar Djogja om diverse auto's, bussen, jeeps en trucks, dig gedurende de besprekin- gen in Djogja en Kalioerang ter be- schikking van de Commissie voor Goede Diensten en de delegaties zullen staan, over te brengen. Zowel de goederen- als de passagierstrem blijft in Djogja tot men voor de be- sprekingen te Batavia terugkeert. In de tussentijd zal de verbinding Ba tavia—Djogja door een dagelijkse vliegdienst van de KLM. alsmede door vliegtuigen van de Commissie voor Goede Diensten worden onder- houden. Voo- jomralisten za! behal- ve de spoo-verb'ndmg ook een te- lrrrafische verbinding tot stand worden gebracht. Te Poerwokerto zal de trein door Republikeins per soneel worden bestuurd, daarna ge- schiedt dit door niet-republikeins WASHINGTON, 30 Mrt. (AP) Generaal Clay, de Amerikaanse militaire gouverneur in Duitslana voorspelt dat Duitsland tz.t. een systeem van vrije concurrentie zal vestigen. De kans bestaat, dat Duitsland nimmer de democratic zoals de Amerikanen die kennen, maar evenmin het socialisme zullen aanvaarden, heeft Generaal Clay gezegd in een vandaag bekend Se~ maakte rede onlangs aan de be- grotingscommissie van het Huis van Afgevaardigden gerichte ver- klaring gezegd. Volgens Generaal Clay willen de Duitsers geen communisme en kun nen de Ver. Staten het best uit deze houding voordeel trekken door een spoedig economisch herstel van Duitsland te bevorderen. Bij het herstel zal al het moge lijke gedaan worden om grote poli- tieke onrust en steun van de c°m~ munistische invloed die in Oost Europa zo groot is, tegen te gaan. .Indien het communisme in West- Duitsland doordringt en indien het erin slaagt zich over de Rijn vaste voet te krijgen, wordt het vrijwel onmogelijk te voorkomen, daU het communisme zich over geheel Euro- oa verbreidt", aldus Generaal Clay. Het wordt steeds duidelijker, dat de" ideologische strijd om Centraal- Europa- zal voortduren en, naar wij kunnen verwachten, lang zal du- ren", vervolgde hij. „De scheidingslijn tussen de Oos- telijke en Westelijke ideologie wordt ongeveer door de Elbe gevormd. Wu geloven een grens voor het Weste- iijk denken en Westelijke filosofie te hebben gevormd en geloven, dat wij die grens bewaken." personeel. Alleen het republikeins restauratiepersoneel zal aanblijven. De locomotief zal eveneens in Poer wokerto verwisstld worden. De lege trein vertrekt reeds 9 April uit Djogja naar Batavia. De rijtuigen van de Staatsspoorwegen, die in Djogja staan. zullen voor de passa- gierstrein gebruikt worden. De tra jecten worden reeds door goederen- wagens gereden. De Commissie voor Goede Dien sten deelde gisteren in een commu nique mede, dat in de vergadering van de agenda-commissie van he- denmiddag een memorandum v*i de Nederlandse delegatie werd be- handeld en verwezen naar de sub- commissie voor veiligheid. pit me morandum betrof een regeling ten aanzien van de Japanners en Duit sers in republikeins gebied. Voorts werd aan de economisch- financiele sub-commissie een nieuw Working Paper" van de republiek. handelende over het verkeer over de status quo lijn, verwezen. HAMBURG, 30 Mrt. (AP) De Katholieke Kerk in Duitsland gaat een campagne voeren voor de vrede en tegen politiek radicallsme in alle vormen, aldus werd Dinsdag op het paleis van Z. Em. Kardinaal Frings van Keulen bekend gemaakt. De campagne wordt gesteund door vooraanstaande Europese ka tholieke kerkelijke hoogwaarriig- heidsbekleders, aldus een woorh- voerder. Zij zal op 1 April formeel worden ingezet met een massademonstratie voor de vrede, georganiseerd door de Christi-beweging in Kevelaer, bij de Nederlandse grens. Er worden vertegenwoordigers verwacht uit vijf Europese landen, Eire, Belgie, Luxemburg, Frankrijk eft Nederland. De demonstratie zal onder meer worden bijgewoond door de Bis- schop van Lourdes, Monseigneur Theas, de Bisschop van Roermond, Monseigneur Lemmens, en de AP0S" tolische Vicaris in Duitsland, Mgr. Aloisius Muench. Er zal een processie worden ge houden, door het middeleeuwse Ke velaer en tegelijkertijd zal er in de stad een bijeenkomst plaats vinden van Duitse katholieke jeugdleiders. „Ga maar naar de kippetjes kijken zei Opa L. uit Deljgouw tegen zn kleinkinderen, toen ze te druk werden in huis. Behalve kippen vonden ze ook een beerput en daar ging de meSste aandacht naar uit. De plonzen van de zware stenen spraken voor zich maar ook dat duurde weer te lang en er were op iets anders gesponnen. Pa kwam even later kijken, zag de luchtborrelingen en grote kringen in de beerput en spronc onmiddellijk de diepte in. Opa kwam kijken zag zijn zoon en dook eveneens naar beneden om naar een van zijn kleinkin deren te zoeken. Maar het duurde niet lava of onder aawoerinn van de ver- hi eende drenkelingstond de schare rond de p'ui uit te z naar de gebeurtenissen daai beneden. 0

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1948 | | pagina 1