Nederlandse delegatiedoor Republikeinen beledigd, bespuwd en bestolen Voor Alkmaar en omgeying Politie deed geen pogingen het volk tegen te houden VOORLICHTINGSCONGRES INZAKE HET COMMUNISME Tariefloon voor woningbouw? Herstel van verwoest Bogota zal tien jaar duren Export van onze groenten mag niet worden belemmerd 2376 millioen voor Amerikaanse vliegtuigproductie Wijze van teruggeven van Triest aan Italie „onaanvaardbaar" WOENSDAG 14 APRIL 1948 44e JAARGANG - NUMMER 11505 BUREAUX: „Hartelijkeontvangst te Djogja Afgevaardigden naar Batavia terug? Rechtse opstand in Costa Rica Dr. Beel bezocht Verkade-fobrieken De Koninklijke Militaire Kapel heeft op het Plain te Den Haag een marsconcert gegeve* voor de minister van Oorlog, Fievez, en het personeel van het Departement Tijdens het defile voor de minister. 26 April te Amsterdam bijeen Twee-jarig kind uit dakgoot gevallen MET EEN TAXI ER VAN DOOR Passagier bedreigt chauffeur Krijgen we het bouwprogramma voor 1948 te zien? Pan-Amerikaanse conference wordt heden voortgezet BONNEN voor Werkkledipg Welk weer morgen? Melkbonnen Het Vaticaan over de revolutie JOODS CONVOOI VERNIETIGD i t Anders moet 200.000 ton worden vernietigd Russen bouwen meer toestellen en bezitten moderne duikboten De bunker van Seyss-Inquart wordt ten bate van de Stichting 1940'45 geexploiteerd. Toen in September 19 4 eyss "qua -rsjechjpChe verkiexingen van het Westen naar het Oosten vluchtte. hield hij verbhj a een I |d uitgesteld Pauselijke belangstelling voor „Ons Leekensper' Hoofdprijzen Staatsloterij 'Ongeluks-winkel Sovjets saboteren onderzoek vliegramp Eindhovens voorstel tot gebiedsuitbreiding Antwoord van Moskou: Nieuuu Hoofdredacteur H. N. Smits, rayonredacteur: Fr. Otten. Directeur E. J. M. Stumpel 3.75, per per ma and. per editie Abonnementsprijs kwartaal; 1.30 Advertentie-prijs 13 c. p. mm.; minimum 2.50; in &lle edities 26 ct. per mm.; minimum 4.-; Fam.ber. 20 c. p. mm.; in alle edities 30 ct Buiten God is 't nergens veilig (Vondel) ALKMAAR: Langestraat 42 A, Tel. 2046 (adm.), 2047 (red.) K 2200. HOORN: Draafsingei 59. Tel. 4243 (K 2290) 2 lijnen. DEN HELDER: Keizerstraat 89 Tel. 2800 (K 2230). SCHAGEN ivfolenstraat 52, Tel. 459 (K 2240). Bank: Noorderbank BAT A VIA, 13 April (Aneta). Na de aankomst van de trein met de Nederlandse delegatieleden Maandagavond 20 uur te Djogja, hebben zich emstige incidenten voorgedaan. Het station was overstroomd door een menigte, die naar de reizigers opdrong en beledigingen schreeuwde en spuwde naar Abdoelkadir en Hoes- sein Djajadiningrat De secretaris van Abdoelkadir incasseerde de voor zijn chef bestemde stokslagen. Vrijwel ,alle reizigers van de Nederlandse delegatie en de pers zijn hierbij iets van hun bezittingen kwijt geraakt. Het volk kon door de geringe poitiemacht niet worden bedwon- gen en de politie deed hiertoe ook» geen pogingen De treinreizigers werden gedwongen spitsroeden. te lopen door de schreeuwende, slaan- de en spuwende menigte. op weg naar hun auto's. Sommige leden van de delegatiq raakten vulpennen. portefeuilles met inhoud, geld en papieren kwijt. De camera's van de fotograaf .van de R. V. D en de forrespondent van Aneta werden oor de menigte gestolen. Bij de republikeinse delegatie zal in overleg met de leiding van de Nederlandse delegatie zeer ernstig worden geproteste^rd en Nederland se kringen achten de mogelijkheid van' een terugkeer der Nederland se delegatie naar Batavia niet uit- gesloten, indien van republikein- 'se zijde geen of onvoldoende ex cuses worden aangeboden. Tijdens de reis deed er zich nog een incident voor. aldus meldt Ane- ta's correspondent. Bij het over. schrijden van de demarcatielijn bij Karanganjar werd het persrijtuig geheel doorzocht, waarbij republu keins geld boven de 500 rupiahs in beslag werd genomen, terwijl er adressen werden genoteerd van brieven, die de persvertegenwoor- digers voor personen in republi- keins gebied bij zich hadden. Een commnniqne Ned. Indische regering BATAVIA, 14 April (Aneta) Betreffende de gebeurtenissen bij de aankomst van de delegaties in Djokja heeft de Ned. Indische rege ring heden het volgende communi que uitgegeven: „Naar aanleiding van de berichten otptrent de vijandige eh, beledigende betogingen en handtastelijkheden te Djokja bij aankomst van de Neder landse delegatie, welke berichten eerst hedenmorgen binnenkwamen, is de' regering met de Nederlandse delegatie in contact getreden over hieraan te verbinden consequenties. De republikeinse autoriteiten waren Uijkbaar niet in staat deze gebeur tenissen te voorkomen of Jegen te gaan. De regering wenst de Neder landse delegatie niet aan dergelijke beledigingen en bedreigingen bloot gesteld te zien en katl moeilijk aan nemen, dat de daardoor geschapen atmosfeer voor verdere besprekin gen te Djogja geschikt is. Zodra bericht van de leiding der delegatie is ontvangen, zullen definitieve be sluiten bekend worden gemaakt. De regering verjjlaart uitdrukkelijk, dat zij de republikeinse autoriteiten voor de veiligheid van de Neder landse delegatie'en van de door deze delegatie medegebrachte goe deren en uitrustingen aansprakelijk stelt." IN COSTA RICA is een rechtse gToepr onder leiding van Jose Figueres in opstand gekomen te gen de regering van president Teodore Picado, die door commu- nisten wordt gesteund en wiens militaire macht door de commu nist Manuel Mora wordt geleid. Limon aan de Oostkust en Car- ta"go, 20 km van de hoofdstad ^an Jose, zijn in handen van de opstan- delingen. Een delegatie Van het corps diplomatique, dat op verzoek van de regering te Costa Rica ge- tracht had een wapenstilstand met de opstandelingen te sluiten, heeft geen succes gehad. De communistische leiders hebben verdedigingsstellingen in de hoofd stad San Jose opgeworpen en zou- den gereed staan huis voor huis te verdedigen. Men gelooft echter met dat de troepen van de regering de stad zullen kunnen houden. Vergezeld van zijn echtgenote heeft Minister-President dr. L. Beel Dinsdag een niet-officieel bezoek gebracht aan de Verkade-fabrieken te Zaandam. D* directie vpn dit Zaanse bedrijf leidde de Minister- President door de verschillende af- delingen. Katholieke sociale organisaties Te 's-Hertogenbosch is Dinsdag 'n tragisch ongeluk gebeurd. Een 2- jarig kindje B. was ongemerkt in een dakgoot geklommeh, doch toen het daar' eenmaal was beland, be- gon het kind te huilen. 0 Voorbijgangers opmerkzaam ge maakt door het geschrei. wilden de ouders waarschuwen, juist toen de kleine naar beneden tuimelde. Een der voorbijgangers poogde het kind nog op te vangen, maarhij kon niet verhinderen, dat het .met het hoofdje op Me straatstenen te- recht kwam. Een uur na aankomst in het ziekenhuis is de kleine over- leden. In aansluiting op de Paas- boodschap der gezamenlijke katholieke sociale organisa ties en de Katholieke Actie zal Maandag 26 April in Bel- levue te Amsterdam van 11 uur v.m. tot 17 uur mm. een groot yoorlichtingscongres worden gehouden over het communism e. Het Congres is niet bedoeld als een massabetoging, rriaai als middel tot orientenng over de in de Paasboodschap ge- noerode punten: de ontwikke- lina der internationale verhou- dingen; de politieke opbouw van Europa; de zelfverdedi- ging der democratie; de posi- tieve hervormingspolitie*; stnjcl- baar, maar dienend Christen- d°De heer A. C. de Bruyn, voor- zitter van het Katholiek Bureau voor Maatschappehjk en Gul- tureel overleg. voorzitter van de K.A.B., zal het Congres ope- nen. Vervolgens spreekt Mr. t. J. H. Bachg, alg. seer, van de Ned R.K. Middenstandsbond en lid van de Tweede Kamer aver „De redding van de mens (de zin der democratie en de op bouw der bedrijfsgemeenschap) 's Middags te 13.30 u. spreekt de vice-voorzitter der K.V.F., Mr. E. M. J. S. Sassen, lid van de Tweede Kamer, over: „De redding van Europa" {plaats en opbouw van Europa in de nieu- we wereldverhoudingen). Ver volgens zal de landelijke voor zitter der Katholieke Actie in Nederland, dr. ir. F. Ph. A. Tel- legen spreken ov4r: ,,De red ding van de ziel" (strijdbaar, maar dienend Christendom). Voorafgaand aan 't Coflgres wordt 's morgehs te 9.45 in de kerk van het Begijnhof een H. Mis opgedragen voor het wel- slagen van het Congres door Rector C. M. Klaver, geestelijk adviseur van de sociale orga nisaties in Amsterdam. Door middel van geweldpleging is Dinsdagavond om 19.45 uur te Oos- terbeek bij Arnhem een personen- auto ontvreeihd. De chauffeur werd onder bedreiging met een revolvef tot uitstappen gedwongen. De ontvreemde auto is een taxi van de Garage Matser te Arnhem. Een nog onbekende man had de chauffeur van de wagen opdracht gegeven hem naar Oosterbeek te brengen. Op de Graaf van Regteren- weg bij het Station Oosterbeek-Hoog juist waar de weg het bos inslaat, heeft de autodief met een revolver de chauffeur bedreigd en hem tot uitstappen gedwongen. Hij is daarop met de taxi weggereden. N DE EERSTE KAMER heeft men - eerst stuivertje wisselen gespeeld, dat wil zeggen. de nieuwe munt- wet, waarbij het stuivertje nog even ter sprake kwam minister Lief- tinck sprak over ,„technische be- zwaren, die aan het vierkante stui vertje kleven" is na een kort debatje aangenomen. Toen begon men aan een grotere kluif: de be- groting van wederopbouw en volks- huisvesting. Men had in het alge* meen vertrouwen in de nieuwe mi nister In 't Veld. De heer Kraay- vanger bracht een interessant punt ter sprake: invoering van een so- ciaal verantwoord tariefloon voor de woningbouw. Dit natuurlijk om de arbeidspro- ductiviteit te vergroten. Ten aan** zien van het gebrek aan matenjlen, credieten en arbeidskrachten is er op kort zicht tpch geen doeltref- fende oplossing te bereiken. Verder vroeg de heer Kraayvanger. de man die zulk een heldere inleiding over de Volkshuisvesting hield op het K.V.P-congres in TJtrecht. of het met het bouwprogramma van 1948 net zo zou gaan als met dat van 1947. het scheen er wel te zijn. maar th He*. Centraal Distributiekantoor deelt mede dat thans ook de bonnen voor werkkleding H 3 en L 3 tot nader order geldig zijn voor het feopen van werkkleding. Op de bon- neti H 3 kan men kopen: een overall, een werkpak van drill, ke- per of satijn, een lnnge stofjas een large Witte jas een labcatorium- jas of een mouwschort. Op oe bon nen L 3 kan men kopen: een werk- broek of werkjasje van keper, drill, satijn, beaverteen, Engels leer, man- chester of pilow, een korte witte jas, een koksbuis of een korie s'-of- jas. De bonnen H 4 t/m 12 en L.4 t/m 12 zijn nog niet geldig. Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt. geldig tot Donderdagavond. RUSTIG WEER Minder bewolking dan van- daag. Droog w^er. Weinig wind.Vannacht iets lagere temperatuur. Morgen overdag iets zachter. niemand kreeg het te zienHij wilde verder de.... aanbestedingen enige tijd stop zetten, om een ma- terialen-voorraad te vormen, anders komen de stenen bij wijze van spre ken warm op het bedrijf. Overigens sneed deze spreker het bekende euvel aan. dat technische overheids- maatregelen de kosten opvoeren. De voorschriften dienen tot 't strikt noodzakelijke beperkt, te worden. Dat vonden andere. sprekers, die verschillend^ wensen hadden, ook. Vandaag houdt minister In 't Veld zijn maidenspeech. Met ingang van 25 April zal het onderscheid tussen melkbonnen met opdruk „west" en melkbonnen zon- der opdruk voorlooig vervallen. De bbnnen zonder opdruk zijn dan ook in het Westen van het land geldig. Deze maatregel is genomen ten- einde de vacantiegangers. die naar het Westen gaan de moeite te be- sparen, hun melkbonnen bij de distributiediensten om te wisselen. Met ingang van dezelfde datum wordt de verstrekking van karne- melk verruimd. Tegen inlevering van melkbonnen als tot heden zal karnemelk kunnen worden af- geleverd aan consumenten op basis van ££n liter melk - drie liter kar nemelk. Tevens wordt de kwaliteit van de karnemelk verbeterd. Het vetgehalte wordt gebracht van 0,1% Mp tenminste 0,4%. Naar schatting is te Bogota het aantal doden tengevolge van de revolutie tot 700 gestegen. Het herstel van de schade aan gebou- wen zal tien jaar vorderen. Reu ters correspondent meldt, dat men de toestand in de stad thans geheel meester is. Slechts spora- disch wordt nog geschoten. Men heeft een begin gemaakt met de opruimingswerkzaamheden. De regering heeft de delegaties van de Pan-Amerikaanse conferen- tie verzekerd, dat tegen het einde van de week de orde en rust vol- komen zullen zijn teruggekeerd. Alle delegaties hebben de beschik- king over een militaire lijfwacht. De correspondent meldt nog, dat het leven van minister Marshall Vrijdag in gevaar was, toen de radio van de opstandelingen hem beschul- digde van medeplichtigheid aan de moord op Gaitan, de leider der li- beralen. De regering heeft het ver- blijf van Marshall onmiddellijk la- ten bewaken. Radio New York heeft bekend gemaakt. dat de PanAmerikaansc conferentie, die door de ongere- geldheden in Columbia was on- derbroken, Woensdag in Bogota zal worden voortgezet. Reuter verneemt uit Vaticaan- kringen, dat de eerste berichten, die het Vaticaan bereikten over de opstand in Columbia, ..aanduiden, dat de revolutie te Bogota over- wegend communistisch was en ge- richt was tegen de katholieken". Alle kerken te Bpgota zouden ver- nield of ernstig bescbadigd zijn. De woning van de apostolische nuntius zou een puinhoop zijn geworden. De nuril^us en de leden van zijn staf bevinden zich in veiligheid. Haven in communistische handen? Het Amerikaanse departement van buitenlandse zaken heeft bericht ontvangen van de Amerikaanse vi- ce-consul te Medellin (Columbia), dat volgens een onbevestigde mede- deling Puerto Berio, de voorhaven van Medellin, verbrand en in han den van de communisten is. Volgens een ander onbevestigd tjgricht uit Medellin is Maandag te Caracoli een trein met' troepen tot ontsporing gebracht en zijn deze. troepen thans in gevechten gewik- kcld Ook wordt gemeld. dat een Co- lumbiaans vliegtuig, bestuurd door een Amerikaan, Zaterdag door com munisten onder vuur is genomen en er niet in is geslaagd troepen aan land te zetten. Van de vice-consul te Buenaven- tiya i& door het departement bericht ontvangen, dat' men daar de toe- stand meester is. Na een zware strijd van zes uur, waarin een sterke Arabische strijd- rqacht op d# berg Scobus bij Jeru- zalem langzaam een Joods convooi vernietigde, hebben Engelse soldaten in gegrepen. Zij redden verschillen de Jqden uit de brandende wrak- stukken en brachten de gewonden naar het ziekenhuis op de top van de berg, waarheen het convooi op weg was. Minstens «5 Arabieren werden gedood en 6 gewond door het* zware Engelse mitrailleurvuur In de onmiddellijke omgeving l-van het convooi telde men 35 meest- al brandende lichamen van Joden, terwijl nog meer langs de weg la- gen. - WASHINGTON, 13 April (Reuter). ..Nederland zal gedwongen zijn dit jaar 200.000 ton groenten te vernietigen, indien de na-oorlogse afzetmoeilijkheden niet worden overwonnen," aldus heeft de Ne derlandse afgevaardigde A. H. Boer ma voor de raad van de FAO (voedsel- en landbouworganisatie) te Washington verklaard. Van de 850.000 ton groenten die Nederland onder normale weersge- steldheden" dit jaar zou produceren zou 400.000 ton voor de export be- schikbaar zijn. Hier'van zou momen- teel slechts 200.000 ton geexporteerd kunnen worden. De raad van de FAO heeft er bij de Europese regeringen op aange- drongan gemeenschappelijk op te treden om te verhinderen, dat „het grote en waardevolle Nederlandse groentenoverschot" verloren gaat. De raad gaf tevens zijn steun aan de huidige onderhandelingen voor het sluiten van een technische over- eenkomst, welke beoogt het Euro pese spoorwegnet tot een eenheid te maken. Het doel van deze over- van net wesxen nuui speciaal voor hem vervaardigde bunker aan de van Loolaan t^Apeldoorn. Een der Groot-Germaanse vertrekken der bunker met op de achtergrond de telefooncentrale, waarmede Seyss- Inquart contact had met alle Duitse fronten. Deze schuilplaats kon hem echter niet redden en vanaf 17 April wordt deze bun er ten bate der bovengenoemde Stichting voor het publi tentoongesteld. In een officieel communique te Praag is medegedeeld, daf de alge- mene verkiezingen niet, zoals eer- der vastgesteld, op 23 Mei gehouden zullen worden, cfoch op Zondag 30 Mei, om een samenvallen ervan met de laatste dagen van de Slavische landbouwtentoonstelling in Praag te voorkomen. eenkomst is het vervoer van aan bederf ontderhevig voedsel te verge- makkelijken, zo zei de Franse afge vaardigde Pierre TangUy-Prigent. Een dergelijk vervoer werd belem merd door het gebrek aan mogelijk- heden om het voedsel koel te hou den. In de V.S. zal navraag wor den gedaan naar de geschiktste ty pes rollend materieel. 2 April j.l. had Pastoor F. Smit een speciale audientie bij de H. Vader en .overhandigde Hem een twaalftal "boeken, uitgegeven bij „Ons Leekenspel" te Bussum. De bedoeling daarvan was niet alleen: in deze selectie uit de 300 uitgaven van „Ons Leekenspel" de Paus een algemene indruk te geven van doel en streven van deze lekenspelbe- weging, maar ook en vooral om de Pausanjke zegen te krijgen over dit werk en voor al de medewerkers daarvan. En de Paus voldeed hieraan ten voile. Tien minuten heeft Hij Zich met Pastoor Smit onderhouden en toonde de grootste belangstelling: Hij nam de boeken een voor een in de hand en stelde verschillende vra- gen, waaruit bleek, hoe belangrijk Hij dit cultuurwerk vond. Hij prees de leiding van „Ons Leekenspel" en dankte in zeer hartelijke bewoor- dingen tot driemaal toe. Tenslotte zegende Hij de leiding, alle #nede- werkers en het werk zelf en wenste „Ons Leekenspel" grote successen toe. Een onverwacht verzoek voor een voorschot van 2.376 millioen uit de voor militaire doeleinden in 1949 beschikbaar te stellen frelden voor een spoedprogram voor de productie van oorlogsvliegtuigen en geleide projectielen is Dinsdag door de toewijzingscommissie van het Amerikaanse Congres direct goedgekeurd. Verwacht wordt, dat het voorschot Woensdag ook door het Huis van Afgevaardigden zal worden goedgekeurd. De Amerikaanse minfcter van luchtvaart, Stuart Symington, ver- klaarde voor de commissie voor de gewapende diensten van het Ame rikaanse Huis van Afgevaardigden, dat de „luchtvloot van de Sovjet- Unie groter is dan der Amerikaanse en snel groeit". „De Russen". zei hij, bouwen twaalf maal zoveel als wij. Hun luchtmacht is groter dan de Ameri kaanse, maar wij hebben goede machines en betere piloten". Admiraal Lewis Denfeld, de chef van de Amerikaanse marinestaf, verklaarde, dat de Sowjet-Unie een duikboot bezat, die bij»a twee maal zo groot was als een Amerikaanse. De V. S. bezaten 175 duikboten ter wijl men wist dat Rusland er 260 a 270 had, zo zeide hij. Op de vraag of de Sovjet-Unie moderne duikbo ten had, die beter waren dan de Amerikaanse, antwoordde hij: ,.De Russen hebben 4 van de moderne duikbotefi van het Duitse Schnor kel-type, terwijl zij er 14 van bij bouwen op vroc^re Duitse scheeps- werven." Een vergelijking tussen de snelheden van de Russische en Ame rikaanse duikboten wilde hij in eerl openbare verjadev'ng met maken. 's GRAVENHAGE. 14 April. 5e klasse, 15e lijst. Prijzen van: f1000 5880 8839 12571 14273 18868 f 400 3285 10493 14380.14889 15637 f 200 4738 f 100 1224 1763 2120 2766 5046 5271 9780 9988 10803 11578 10504 12306 13563 18311 19431 20138 Een standbeeld voor Franklin D. Roosevelt Maandag door diens weduwe mevr. Eleanor Roosevelt te Londen op Grosve- nor Square onthuld, in tegen- woordigheid van de Ejigelse koning, Churchill en vele an dere hoge autoriteiten. Het met nument, dat de Amerikaans- Engelse vriendschap bevestigt is gelegen tegenover de Ame rikaanse ambassade. Hier ziel men, hoe na de onthulling mevr. Roosevelt en de koning het beeld in ogenschouw nemeq. In Roosendaal is men van mening dat de textielhandelaar Jansen aan de markt te Etten maar beter doet te verhuizen, want voor de derde maal-reeds heeft een auto, die met veel te grote vaart een bocht wilde nemen, een ongewenst bezoek aan zijn winkelpui gebracht.'Elke keer waren de gevolgen rampzalig. Het nog niet zo lang geleden herbouwde pand kreeg wederom een lelijke duw, toen de auto van de firma' Eureka te Tilburg met vblle vaart de etalage inreed en een halve me ter van de voorgevel wegvaagde, daarbij de steunbalk tussen tweq etalagegedeelten van zijn plaats schuivend. Het winkelpand werd door deze onzachte aanraking bouwvallig. Wonder boven wonder kwam de chauffeur ongedeerd uit de ravage te voorschijn. De Sovjet-Russische leden van de commissie van onderzoek naar de botsing tussen de Engelse Viking en de Russische Yak hebben geweigerd Amerikaanse' of Duitse getuigen te horen. De Britse autoriteiten verklaar- den het onderzoek vandaag voort te zullen zetten, onge&cht of de Russen aanwezig zullen zijn of niet. Volgens de leider van de Sovjet- Russische delegatie, generaal'Alexan drof, moeten in dit onderzoek alleen getuigen van de beide betrokken partijen gehoord worden en Zijn Duitse getuigen niet betrouwbaar. Het Eindhovens Comite voor ge-. biedsuitbreiding heeft een telegram gezonderi aan cfe regering en de Staten-Generaal, waarin te kennen wordt gegeven, dat de Nederlandse eis in zake het verkrijgen van eco- nomische concessies in Duitsland dlent te worden vervangen. Het Eindhovens comite stelt een terri torial wijziging voor in die zin, dat de grens van Winterswijk tot Venlo ongeveer wordt recht getrokken. De Sovjet-Unie heeft de wijze, waarop de voorstellen van de V.S., Frankrijk en Engeland voor het teruggeven van Triest aan Italie werden gedaan, ..onaanvaardbaar" genoemd, aldus een nota, die te^e- lijkertijci aan Engeland, Frankrijk en de V.S. werd overhandigd, al dus meldt Radio-Moskou. De nota vormt een antwoord op de oorspronkelijke voorstellen der drie mogendheden van 20 Maart jl. en op een latere Britse nota, waar in wordt gevraagd om „een spoedig antwoord met het oog op de urgen- tie van de toestand". In de nota wordt gezegd, dat in de aanvanke- lijke voorstellen niet was aange- drongen op een spoedig antwoord. In het Sovjet-antwoord wordt ver klaard: „Het voorstel om door mid- del van correspoftdentie of het bij- eenroepen van bijzondere conferen eenroepen van bijzondere conteren- ae eiemer ties te beslissen over de kwestie van mocratie een herziening van het vredesver- drag met Italie, ten aanzien van een of ander deel, wordt als onaan vaardbaar beschouwd en als een schending van de elementaire prin- cipes van democratie". Er wordt op gewezen, dat het vredesverdrag met Italie door de raad van ministers van buitenlandse zaken werd vo'orbereid en later door de 21 'landen. die de Parijse vredes- conferentie bijwoonden, werd gete-, kend en geratificeerd. „Het is der- halve logisch, dat het voorstel om door middel van correspondentie of het bijeenroepen van bijzondere conferenties te beslissen over de kwestie van een herziening van het vredesverdrag met Italie, ten aan zien van een of ander deel, door de Sovjet-regering onaanvaardbaar wordt geacht en een schending van de elementaire beginselen van de-

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1948 | | pagina 1