Omsingelde Joden in Heiiige Stad verdedigen zich heftig ItflfFlil Veelevering zal verdwijnen Wallace's program: vruchtbare basis voor overeenstemming Rusland en Amerika Voor Alkmaar en omgeving Amerikaanse resolutie Veiligheidsraad strijd te staken Ook Sovjet-Rusland erkent Israel Amerika moet devaluatie eisen van de „Marshall-landen" •1 Open brief is ernstige poging tot regeling van de geschillen DINSDAG 18 MEI 1948 44e JAARGANG NUMMER 11262 BUREAUX: Jeruzalem met vernietiging bedreigd Luchtoorlog neemt in omvang toe Engeland voelt er nog niets voor Toch groente-export tegen dollars? Met boter-export Het Pond komt zeker in aanmerking 500 Arabieren door inundatieverdronken Koningin bezocht Concours-Hippique MAN VERDRONKEN Na zijn dochtertje te hebben gered is het mis DR. WEIZMANN President van Israel Israel wil bij de U.N.O. Gedurende de Pinksterdagen heeft het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond ter gelegenheid van zijn tachtigjarig be- staan een groot jubelfeest in Arnhem georganiseerd. Een der hoofdnummers van het feest was een defile door de stad Arnhem Stalin antwoordt Wallace DERTIC JAAR CEEN „TELEGRAAF" Atoomcommissie geeft het op BRITS SCHIP OP MIJN GELOPEN Katholieke scholen in Hongarije met nationalisatie bedreigd Zandvoort in rep en roer ALARM BERUSTTE OP EEN MISVERSTAND Kaas en melk duurder Priesterwijding door Pauselijk Internuntius MOORD OP KIND OPGEHELDERD Nieuuu Hoofdredacteur H. N. Smits, rayonredacteur: Fr. Otten. DirecteurE. J. M. Stumpel Abonnementsprijs 3.75 per kwartaal; 1.30 per maand. Advertentie-prijs per editie 13 c. p. mm.; minimum 2.50; in alle edities 26 ct. per mm.; minimum 4.-; Fam.ber. 20 c. p. mm.; in alle edities 30 ct. Noordhollands Buiten God is 't nergens veilig (Vondel) ALKMAAR: Langestraat 42 A, Tel. 2046 (adm.). 2047 (red.) K 2200. HOORN: Draafsingei 59, Tel. 4243 (K 2290) 2 lijnen. DEN HELDER: Keizerstraat 89 Tel. 2800 (K 2230). SCHAGEN Molenstraat 52, Tel. 459 (K 2240). Bank1 Noorderbank een aanzienlijk aantal gewond. De Joodse radio-omroep heeft Egypte en de andere Arabische staten, die Palestina zijn binnengevallen, doen weten, dat zij uit de lucht zullen worden aangevallen. Ook werden aanvallen op Arabische steden aan- gekondigd. De Haganah maakt melding van een „succesvolle nachtvlucht, vijf- tien kilometer over Libanees grond- gebied, waarbij een brug over de Thelitani ten westen van Mardja- JERUZALEM wordt met totale vernietiging bedreigd. Ruim duizend joden bevinden zich binnen de oude wijk van de H. Stad, omsingeld door 15000 Arabieren. Maandagavond werd van Joodse zijde een communigue gepubliceerd, waarin melding wordt gemaakt van hevige gevechten nabii de Jaffa- en Damas- cuspoort van Jeruzalem. Troepen van de Haganah hebben een vermetele poging gewaagd om zich een weg te banen door de Jaffa-poort, teneinde de Joden te bevrijden. Alle hoop om de oude stad met haar heiligdommen voor de verwoestingen van een veldslag te sparen, schijnen echter verloren. De Arabieren weigerden de strijd in de oude stad te staken, nadat de Joden het Arabische voorstel, geen gebruik te maken van mortieren, van de hand hadden gewezen. In Jeruzalem zou een groot ge- brek aan water heersen. Troepen van het Arabische legioen in de heuvels van Judea, worden van gas- maskers voorzien in verband met de geruchten, dat de joden aanzien- lijke hoeveelheden traangas zouden hebben aangelegd. Te Amman werd Maandagavond vernomen, dat de omsingelde joden van Jeruzalem zich aan de geregelde arabische troepen zouden willen overgeven, doch deze zouden de buitenwijken van Jeruzalem, die hoofdzakelijk door de joden beheerst worden, nog nict bereikt hebben. De toestand scuijnt zo te zijn, dat de joden bin nen de ommuurde stad zijn om singeld door arat>ieren, die op hun beurt door de joden zouden zijn omsingeld en de laatsten door ara- bieren aan de rand van Jeruzalem. Het Bureau van de hoge arabische commissie maakte gisterenavond de overgave van de joden in de oude wijk van Jeruzalem bekend. De )o-_ den moesten voldoen aan een aan tal voorwaarden, waarbij de joden alle wapens moesten inleveren, alle mannen krijgsgevangenen worden en het Internationale Rode Kruis de zorg opneemt voor vrouwen en kin- deren. Maandag heeft Warren Austin, de Amerikaanse vertegenwoordi- ger te Lake Success aan de Vei ligheidsraad een resolutie aange- boden, waarin de toestand in Pa lestina een ..bedreiging voor de vrede" wordt genoemd en een be- roep wordt gedaan op de rege- ringen, onmiddellijk een _eind te maken aan de vijande 1 ijkheden.. Indien de Veiligheid deze resolu tie aanneemt, kan Palestina en de omliggende arabische staten een economische blokkade worden op- gelegd. Mislukt deze blokkade, dan kan de Raad alle militaire maatregelen nemen, die hij goed acht. Tel Aviv is Maandag wederom verschillende malen door vliegtui- geri aangevallen. De vierde luchtaan- val duurde een half uur en werd uitgevoerd door het grootste aantal vliegtuigen, dat de stad tot nog toe tegelijkertijd heeft aangevallen. In duikvluchten werden bommen ge- worpen en werd de stad met boord- wapens bestookt. Ook het kleine ziekenhuis werd gebombardeerd. Drie personen worden gedood en joen is opgeblazen. De Joodse vlieg tuigen keerden zonder verliezen of gewonden naar hun bases terug. De Egyptische regering heeft aan de grote mogendheden doen weten, dat wapens, bestemd voor de zionis- ten, in beslag genomen zouden wor den. De territoriale wateren van Palestina zijn ..gevaarlijk voor bui- tenlandse vliegtuigen", aldus de mededeling der Egyptische regering. In een communique van 't Trans- jordaanse leger wordt bericht, dat de vlieghaven van Lydda opnieuw door de Arabieren is bezet. Volgens het te Damascus uitge- geven Arabisch communique heb ben de troepen van Syrie en Irak elkaar ontmoet in Noord-Palestina. Het communique zegt voorts. dat de Arabische strijdkrachten druk blij- ven oefenen in het gebied van Sa- mach aan de zuidpunt van 't Meer van Galilea. Joodse nederzettingen in de omgeving worden aangevallen. Arabische luchtstrijdkrachten heb ben de vliegvelden van Tiberias en Rosj Pinna aangevallen en „aan- zienlijke schade veroorzaakt". De Joodse nederzetting Haraawa is aan gevallen. Het Arabische dorp Malika is heroverd. Rukken de Egyptenaren op naar Tel Aviv? Volgens onbevestigde berichten te Tel Aviv rukken de Egyptische troepen, na Gaza gepasseerd te •zijn, op naar Tel Aviv. Deze foto zal wel speciaal de aandacht hebben van onze jeug- dige lezers. Nu jongens, wat zeggen jullie ervan? Zou je ook niet graag zo'n fijne locomobiel willen hebben? Deze was in Engeland te zien op een tentoonstelling van verkleinde model- len, door een speciale vereniging op dit gebied georganiseerd. HAIFA, 18 Mei. (A.P.). Vol gens berichten uit joodse bron zijn 500 arabieren verdronken in de val- lei van de Jordaan, langs de grens van Transjordanie, doordat de joden de dam van een electrisch kracht- station doorgestoken hebben. Het ondergelopen gebied, dat be- neden de zeespiegel ligt, is gelegen ten Zuiden van 't meer van Galilea. in de buurt van Dagania. Volgens het bericht liepen de ara bische troepen met tanks en zware uitrusting in de val, toen het .water loskwam. Washington, 18 Mei (Reuter) De nationale Adviesraad het voornaamste orgaan, dat de Ame rikaanse economische politiek bepaalt ljeeft medegedeeld, dat de V. S. van de landen van- het plan-Marshall „elsen" een deva luatie van hun valuta in overwe- ging te nemen, indien de V.S. dit noodzakelijk achten. In een door president Truman aan het Congres gezonden rapport verklaart de raad, dat de V. S. van deze landen zullen eisen met het Internationale Monetaire Fonds overleg te plegen t.a.v. een wijzi- ging van hun wisselkoersen. indien de V.S. de koersen te hoog vinden. Enige wijzigingen in de wisselkoer sen (devaluatie van valuta) zouden misschien in de naaste toekomst aangebracht moeten worden, aldus het rapport. „De wisselkoersen van sommige Europese landen zullen tijdens de duur van het Europese herstelprogram aangepast moeten worden. Deze aanpassing van de wisselkoersen kan niet voor alle landen tegelijkertijd geschieden", zo verklaart de raad in zijn rap port. Het zegt verder, dat het mo netaire fonds en de wereldbank „in de goede richting" gaan en de raad het niet nodig vindt het charter van een der instellingen thans te wijzigen. Er wordt echter aan toe- gevoegd, dat de V.S. op het ogen- blik geen g§ld meer aan het fonds dienen te verstrekken. Een woordvoerder van de natio nale adviescommissie heeft naar aanleiding van een interpretatie van de mededelingen van de raad, dat de V.S., indien een land zou weige- ren tot wijziging van zijn wissel koersen over te gaan. het zouden bedreigen met inhouding van de Marshall-hulp, verklaard, dat deze H. M, de Koningin heeft Tweede Pinksterdag een deel van het Natio- naal Concours Hippique, dat de ver eniging van paardenfokkers en lief- hebbers van de paardensport te Apeldoorn op haar nieuwe terrein aan de Kerschotenseweg had geor ganiseerd. bijgewoond. De. vorstin bleef geruime tijd en sloeg de verrichtingen van de paar- den met zichtbare belangstelling gade. interpretatie „volstrekt overdreven" was. In officiele kringen in Washing ton wordt het Britse pond, dat thans gewaardeerd wordt op iets meer dan 4 dollar, beschouwd als een van de Europese valuta, die voor een devaluatie in aanmerking zou kun- nen kome'n. In de laatste maanden hebben Frankrijk en Italie maatre- gelen genomen om hun valuta ten opzictite van de dollar te devu- lueren. Tweede Pinksterdag was de 48- jarige A. Eygenraam met zijn vrouw en enige kinderen op de Vlaarding- se vaart aan het roeien toen onver- wachts het 2-jarig dochtertje over- boord viel. Als goed zwemmer sprong hij onmiddellijk te water en slaakte het genoegen de kleine te grijpen, doch door de wind was de boot intussen afgedreven, zodat hij moeite had deze weer te bereiken. Een tweede persoon kwam te hulp en nam het kind van hem over zonder verder aandacht aan de va- der te schenken, die daarop echter op onverklaarbare wijze in de diep- te was verdwenen. Eerst na uren kon zijn lijk worden opgehaald. De man laat een vrouw en vijf kinde ren achter IN EEN REDE over de huidige landbouwpolitiek van de rege ring heeft Minister Mansholt Za- terdagavond te Markelo medege deeld. dat de regering momenteel doende is de verplichte veeleve- ringen voor de landbouwers op te heffen. Volgens de minister zal deze maatregel een besparing geven van 1000 3 1200 ambtenaren. Voorts tracht de regering door middel van het Marshall-plan zo- veel veevoer te kunnen invoeren, dat de vlees-distributie zo spoedig mogelijk kan worden opgeheven. Ook heeft de minister goede ver- wachtingen, dat het groente-export- probleem binnen korte tijd zal zijn opgelost. Duitsland zal onze groente afnemen en in dollars betalen. Wei- nig hoopgevend liet Minister Mans holt zich uit over de export van boter. Hiermede is het volkomen afgelopen. Denemarken en Nieuw- Zeeland hebben ons van de mark- ten verdrongen en geven ons geen kans deze te heroveren. Thans ligt ongeveer 10.000 ton boter opgesla- gen, die we niet kwijt kunnen. Ne- derland kan tegen deze landen (die boter exporteren tegen f 1.80, ter- wijl onze boter f 4.70 zonder over- heidssubsidie kost) niet meer con- curreren. In verband hiermede wees de minister op de noodzakelijkheid ons op andere producten toe te leg- gen. De zuivelindustrie moet zich omschakelen. Er moet meer kaas, Dr. Chaim Weismann, de oudste staatsman van Israel, is Zondag- avond gekozen tot president van de raad der regering, hetgeen wil zeg gen. dat hij provisioned president van de staat is geworden. Dr. Chaim Weizmann is Brits onderdaan, men vermoedt, dat hij van staatsburgerschap zal verande- gecondenseerde melk en dergelijke melkproducten worden gefabriceerd waarnaar in het buitenland op het ogenblik grote vraag is en ook goede prijzen zijn te maken. Voor deze omschakeling van de zuivelindustrie die de minister absoluut noodzake lijk acht, zal de overheid zo nodig voor credieten zorgen. Het is niet onmogelijk dat over enige tijd meer sinaasappelen, bana- nen en zuidvruchten in Nederland te verkrijgen zullen zijn. Minister Mansholt merkte verder nog op, dat de regering er ernstig rekening mee houdt, dat 90k de textielindustrie spoedig grote moei. lijkheden bij de export zal onder- vinden. De Sowjet-Unie heeft officieel de nieuwe joodse staait Israel er- kend. In een boodschap aan Molotof, naar aanleiding van deze erkenning betuigt Sjertnk Molotof „de diepe erkentelijkheid van het joodse volk van Palestina, die gedeeld wordt door de joden over de gehele we- reld, voor de va'stberaden houding van de Sowjet-delegatie bij de V.N. t.a.v. de vestiging van een souverei- ne en onafhankelijke joodse staat in Palestina". Van officiele zijde te Belgrado is verklaard, dat de Joegoslavische erkenning van de staat Israel wordt overwogen en ,,te zijner tijd" zal worden bekend gemaakt. Een woordvoerder van het Engel- se ministerie van buitenlandse za- ken heeft de mogelijkheid ontkend, dat de Engelse regering de nieuwe joodse staat in Palestina zal erken- nen, zolang als de militaire situatie zo onstandvastig is als op het ogen- blik. Engeland zal de gewone maatsta- ven van het internationaal recht aanleggen, volgens hetwelk van de staat, die om erkenning vraagt, ge- eist wordt, dat een functionnerend bestuur wordt ingesteld, de grenzen precies omschreven worden en nor- male internationale verplichtingen aanvaard worden. Engeland is van oordeel, dat Israel tot nog toe niet aan deze voorwaarden heeft vol- daan, aldus deze woordvoerder. De bekendmaking van de Russi- sche erkenning van Israel, zo schrijft Reuters diplomatieke correspondent heeft in diplomatieke kringen te Londen de indruk gewekt. dat Mos- kou getracht heeft de V.S. te over- troeven door een volledige erken ning de jure in plaats van de voor- waardelijke de facto erkenning van Washington. Men verwacht, dat de Sowjet- stap weldra gevolgd zal worden door de Poolse regering, en vele van de andere staten van Oost-Europa. In poKtieke kringen te Londen vreest LAKE SUCCESS. 16 Mei (A.P.) Israel heeft Zondagavond het lidmaatschap van de organiastie der Verenigde Volkeren aangevraagd. MAARSCHALK STALIN heeft Maandag persoonliSk geant- woord op de open brief, die Wallace tot hem richtte. In Professor Luigi Einaudi, de eerste president van de nieuwe de- mocratische Republiek Italie, ziet men hier in gezelschap van twee nichtjes, die kennelijk met de nieuwe hoge waardigheid van hun 00m nog wat verlegen zijn. zijn antwoord." dat door radio Moskou is uitgezonden, noemt Stalin de brief van Wallace „een document van het grootste belong". De regering van de Sovjet-Unie is van mening, dat het program van Wallace zou kunnen dienen als een goede en vruchtbare basis voor een overeenstemming tussen de Sovjet- Unie en de Ver. Staten, alsmede voor de ontwikkeling van de Internationale samenwerking. De Sovjet-regering is van mening, dat ondanks het verschil van economisch stelsel en ideologie, het naast elkaar bestaan van deze stelsels en een vreedzame regeling van de geschillen tussen de Sovjet-Unie en de V.S. van Amerika niet alleen mogelijk, doch tevens ongetwijfeld nood zakelijk is in het belong van een algemene vrede." Stalin verklaarde: „Ik ben van oordeel, dat onder de politieke do- cumenten van. de laatste tijden, die de consolidatie van de vrede. de tot- standkoming van internationale sa menwerking en de verzekering van de democratie beogen. de open brief van Wallace, candidaat van de derde partij voor de presidentsve'rkiezin- gen in de V.S., het belangrijkste is". De brief van Wallace", zo ver- volgt Stalin in zijn antwoord, „kan niet beschouwd worden als alleen maar een verklaring over de wen- selijkheid van verbetering van de internationale situatie, de wenselijk- heid van een regeling van de ge schillen tussen de Sovjet-Unie en de V.S. en de wenselijkheid van het vinden van de wegen voor zulk een regeling. De ontoereikendheid van de verklaring der Amerikaanse re gering van 4 Mei en het antwoord van de Sovjet-regering van 9 Mei is gelegen in het feit, dat zij niet verder gaan dan te wijzen op de wenselijkheid van een regeling van de Russisch-Amerikaanse geschillen. De bijzondere betekenis van de open brief daarentegen schuilt in 't feit. dat hij zich niet beperkt tot een (verklaring, doch verder gaat en werkelijk een ernstige poging is om een vreedzame icgeling van deze geschillen mogelijk te ma<en door dat een concreet program daartoe aan de hand gedaan wordt. Men kan niet zeggen, dat de open brief van Wallace alle gescn'.ipunten om- vat, ook niet dat enkele formule- ringen en commentaar in die brief geen aanvulling behoeven. Dat is echter niet het belangrijkste op dit ogenblik. Het voornaamste is, dat Wallace in zijn brief een open en eerlijke poging doet een concreet orogram te geven voor een vreed zame regeling, concrete voorstellen doet t.a.v. alle voornaamste geschil- punten tussen de Sovjet-Unie en de V.S. Deze voorstellen zijn aan.een ieder bekend". „Het is mogelijk, dat men voor of tegen het program van Wallace is, doch niettemin is £dn ding zeker: Er is geen staatsman, die geeft om vrede en samenwerking tussen de volken, die dit program kan nege- ren, daar het de hoop en het streven van de volken naar de consolidatie van vrede weerspiegelt, waardoor het ongetwijfeld de steun zal heb ben van vele millioenen gewone mensen. Ik weet niet, of de rege ring der V.S. het program van Wal lace goedkeurt als basis voor over eenstemming tussen de Sovjet-Unie en de V.S. De commissie voor de perszuive- ring, ingesteld overeenkomstig art. 7 der Wet Noodvoorziening Perswezen heeft bepaald, dat gedurende dertig jaar na haar uitspraak van 8 Mei 1948 geen persorgaan mag worden uitgegeven onder de naam „Dagblad de Telegraaf" en dat gedurende 20 jaar na de dag der uitspraak geen persorgaan mag worden uitgegeven I onder de naam „De Courant Het Nieuws van de Dag". De commissie der V.N. voor de atoomenergie, die bijna twee jaar tevergeefs getracht heeft een over- eenkomst te bereiken over inter nationale controle van atoomwa- pens, heeft Maandag met negen tegen twee stemmen (Sovjet-Unie en Oekraine) besloten haar pogin- gen op te geven en zich te ont- binden. Gromyko gaf de V.S. de schuld van de mislukking. Hij sprak de wens uit, dat de commissie voort blijft gaan met haar werk. „Ik ge- loof, dat een overeenkomst mogelijk is, doch niet op basis van de Ameri kaanse voorstellen", aldus Gromyko. In de Frans-Brits-Amerikaanse re solutie, die door de commissie voor atoomenergie is aangenomen, wordt bepaald, dat het vraagstuk inzake de controle op de atoomenergie naar de Veiligheidsraad zal worden ver- wezen en overgemaakt aan de alge mene vergadering van September e.k. Naar eerst thans bekend wordt, is op 15 Mei het Britse stoomschip ..Polglen", groot 1100 ton dead weight, bij Borkum op een mijn ge- lopen. Na twee uur verdween het schip, dat geladen was met mijn- hout, in de diepte. De bemanning van het schip. 14 koppen, werd door de op weg naar Delfzijl tzijnde Nederlandse coaster „Glory" aan boord genomen en in de Nederlandse haven aan land ge- zet. Een lid van de bemanning van het Britse stoomschip heeft een been gebroken. De ..Polglen" was op weg van Hamburg naar een haven in Enge land en behoorde aan de rederij „Strueline Company" te Londen. men, dat de uitwerking op de toe stand in het midden-oosten van de erkenning van de joodse staat door de twee grootste mogend heden ter werefd bijna zeker zal leiden tot verlenging van het huidige conflict. Door deze erkenning hebben zo- wel de V.S. als de Sowjet-Unie hun steun voor de verdelingsresolutie uitgesproken en misschien voelen zij zich thans verplicht haar met materiele steun voor de nieuwe staat te handhaven. BOEDAPEST, 16 Mei (A.P.) Gyula Ortutay, de Hongaarse mi nister van onderwijs, heeft Zon- dag gezegd, dat hi] evenals alle andere scholen, ook de katholieke zal nationaliseren, ondanks de be dreiging met exeommunieatie van kardinaal Jozef Mindszenty. Ortutay zelf is katholiek. De kar dinaal had in een herderlijk schry- ven, dat Zondag in de kerken voor- gelezen is. verklaard, dat iedere ka tholiek, die het regeringsplan voor de overneming van de scholen steunt, geexcommuniceerd zal wor- den. De minister zei, dat hij de vol- gende week met de kerk zou gaan onderhandelen. De regering zal geen ..terreur" van de kardinaal tegen de katholieken, die bereid zyn het plan te steunen, toelaten. Hij merkte verder op, dat de re gering bereid is het godsdienstige karakter van de kerkelijke scholen te laten voortbestaan. De nationalisatie van de scholen is voorgesteld door de nieuwe arbei- derspartij, die bestaat uit de samen- gesmolten communistische en soci- aal-democratische partijen. ZANDVOORT was eerste Pink sterdag, van des middags drie uur tot laat in de avond, in rep en roer. Men zag twee jongelui met een rubberboot in de branding, ze na- men er in plaats en dreven naar zee. Men maakte alarm. Schipper Koper trok er met de vlet op af en later kwam de reddingsboot in actie. Opnieuw een vruchteloze speurtocht. Om acht uur 's avonds nog geen bericht. Toen kwam ook de reddingboot van Scheveningen in touw. Om negen uur wist nie- mand nog wat voor jongens het waren. Allerlei gisyngen werden gemaakt, allerlei geruchten deden de ronde. Tot donker bleef de Scheveningse reddingboot zoeken. Later kwam er bericht. dat men twee jongens, in zwembroekjes ge- kleed, in een rubberboot uit zee had zien terugkeren. Juist op het moment, dat de Zandvoortse red dingboot zee koos, waren de jon gens in de richting Haarlem weg- gefietst! Intussen had men zelfs een vliegtuig gealarmeerd, om by het zoeken naar dev. niet-vermiste „vermisten" te helpen. Daar stak de Zandvoortse politie een stokje voor, omdat er voldoende zekerheid be- stond. dat alles op een misverstand berustte! Ten vervolge op de maatregelen, welke reeds eerder met het oog op de rendabiliteit van het kruide- niersbedrijf zijn genomen, zqn met ingang van Zondag 16 Mei 1948 de maximumprijzen van alle binnen- landse en van overzee aangevoerde kaassoorten verhoogd met 10 cent per kilogram, de bestaande maxi- muminkoopprijzen voor de detail- listen blijven echter gehandhaafd. Eveneens is dit het geval met ge- steriliseerde melk en de daaruit be- reide melkproducenten, wat yer- hoogd werd met 2 cent per liter. Het prijsverschil tussen gepasteuri- seerde- en gesteriliseerde flessen- melk. dat tot dusver 1 cent per li ter bedroeg. zal dus voortaan 3 ct per liter bedragen. Tweede Pinksterdag had in de O.L.Vrouwekerk te 's Gravenhage 'n bijzondere plechtigheid plaats, toen de Pauselijk Internuntius, Mgr. Paolo Giobbe, aan een der zonen dezer parochie, de dlaken Pierre van der Maden, van het Marne- diocees (Fr.), in tegenwoordigheid van diens familie en talrijke belang- stellenden de priesterwijding toe- diende. Na op de gebruikelijke wijze door een stoet van geestelyken en misdienaars te zijn ontvangen, cele- breerde de Consecrator aan het rijk versierde hoogaltaar een Pontificale H. Mis. waaronder de wijdingsplech- tigheden geschiedden. De moord op de 9-jarige Keesje Vermeulen, wiens lijk zoals men weet op 28 April, in een zak ge- naaid, in de Delfshavense Schie werd gevonden, is vermoedeiyk op- gehelderd. Het spoor, dat de politie in handen kreeg, heeft geleid tot de arrestatie van een 24-jarige instru- mentmaker te Rotterdam. Deze is door de recherche aangehouden op grond van bepaalde aanwijzingen, welke van zodanige aard zijn, dat ook de justitie aanleiding heeft ge vonden zijn gevangenneming te g«» lasten.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1948 | | pagina 1