1 DE NIEUWSTE AV0HTUREN VAN JAN KIAASSEN Haarlem won verdiend van P.S.V. De grote Alkmaarse derby Schagen 1 wint erewedstrijd van H.R.C. 1 W.G.W. startte niet onverdienstelijk Go Ahead zegeviert ten tweede male over Heerenveen Spanning tot de laatste minuut Tennis Moderns woonark Langedijker Groenteveiling ADVERTEERT IN DIT BLAD! m 3~2 overwinning voor Z.A.P. Door Zondagmiddag met 20 van Go Ahead te verliezen heeft Heerenveen een goede kans op het kampioenschap van Nederland voorbij laten gaan. Abe Lenstra poogt met 'n kopbal de doelverdediger van Go Ahead te passeren. UITSLACEN WEERSVERWACHTING Familieberichten Advertentien E. MEERMAN voorlopig geen spreekuur Vier bonden-tournooi Noord-Holland wint Interland-voetbal JONCENS Laat onze CORSETIERE U adviseren, zij is vakkundig opgeleid. nefrte meisjes flinke mannclijke krachten Puddingfabriek //Victrix" FLINKE JONCEN Fa. Kare I Bos, MAATCORSETTEN en BUSTEHOUDERS Bonketbakkerij Hulskamp alkmaar DEGELIJK R.K. DACMEISJE TE BROEK OP LANGEDIJK Vanaf Maandag 7 Juni is de maat van de aard- appelen: Kleiner 15—28 mm. Drielingen 28—35 mm. Groot boven 35 mm. Alles vierkantsmaat HET BESTUUR f Haes, de linksbinnen van de De- ventenaren, die Lenstra ook destijds al had lamgelegd en dat nu weer proberen zou, is er opnieuw in ge- slaagd „us Abe" uit te schakelen. Hij week haast niet van de zijde van de Heerenvener en door zijn uitstekend ingrijpen en opstellen en zijn onvermoeid attaqueren (op de meest faire manier overigens) van Lenstra, kwam de grote man er vrijwel nimmer aan te pas. De De- ventenaar kleefde aan hem vast en waar Haes deze middag ook liet zien, dat hij technisch toch wel mee kan komen en zuivere passes kan geven, was hij naar onze mening wel de nuttigste speler uit de De- venter-ploeg. Na een enigszins zenuwachtig be gin tekende zich reeds een licht overwicht van Heerenveen af. Jonk- man kopte over en Abe Lenstra, die even vrij gelaten was, schoot naast. Het was dan ook geen gemakke- lijke kans. Jonkman kreeg een "heel wat lichtere taak te vervullen, toen de Deventer defensie hem een wijle vrij spel liet, zijn schot millimeterde de paal. De ontwikkeling van het spel der Deventenaren tekende zich af in een schot van Jan Kolkman, dat over de lat ging en een kansje voor Bloemendal, die iets te laat reageerde. Het eerste werkelijk benauwde ogenblik voor het Deventer-doel ontstond, toen Brand een hoge bal niet kon bereiken en Koopman het leder nog net uit het doel kon trap- pen. Enkele seconden later beleefde Veenstra een „narrow escape". Haes had de bal keurig naar Abse Kolk man geplaatst, die speelde naar rechts en v. d. Laan schopte de bal in zijn angst op zijn doelman terug, maar zodanig, dat hij bijna gescoord had. Weer kreeg Lenstra een vrije trap even bulten het strafschopgebied te nemen. Het bekende muurtje van rood-gele spelers noopte hem tot 'n poging in het uiterste hoekje, maar de bal ging juist naast de paal. Bijna had Go Ahead reeds voor de rust de leiding genomen. De De ventenaren hadden hun kans hard- nekkig verdedigd en op hun beurt een aantal vrij gevaarlijke aanval- len ondernomen. Uit een daarvan zette Kerkdijk vanaf de rechter zij- lijn voor, Jan Kolkman, die onge- dekt stond, vuurde een hard schot af, dat Veenstra tot zijn grote ver- rassing recht op zich af zag vliegen. Abe Lenstra zocht daarna zijn heil op de rechtervleugel, waar Abse Kolkman de bewaking der Heeren vener overnam. Er waren nog maar twee minuten na de rust gespeeld, toen de Deven tenaren reden tot juichen kregen. Bloemendal gaf een pass over het midden, midvoor Kerkdijk nam, na een minder sterk moment van de Heerenveen-verdediging de bal met het hoofd mee, dreef even op en tikte vlak voor de uitlopende Veen stra het leder in het doel (1—0). Toen kreeg men een sterk verde- digend Go Ahead en een stormlo- pend Heerenveen. Maar de gedeci- meerde Deventervoorhoede presteer- de toch nog, na goed werk van de snelle Bloemendal, een fraaie kop- bal van Kerkdijk, die Veenstra uit- muntend hield. Brand kreeg echter veel meer te doen. Na 20 minuten klonk nog eens de naam van Len stra over het veld, toen hij tegen de paal schoot en het tekent wel de positie van Haes gedurende deze wedstrijd, dat hij het was die het terugspringende leder wegwerkte. Lenstra nam een corner;; Jonkman kopte over de lat. Brand was uit zijn doel en Lenstra zond een listig boogballetje in, maar de bal ging juist over. Een kopbal werd door Koopman uit de hoek gekopt het was al Heerenveen wat de klok sloeg, maar het was ook volkomen „in the game", toen twee minuten voor het slot Bloemendal een ver weggeschoten bal oppikte, er mee op Veenstra afstormde, nog even stopte voor een verdediger, die hem het schieten wilde beletten, maar de bal tenslotte tussen de paal en de Heerenveen-doelman over de lijn wurmde (20). Hiermede was het pleit beslecht. De laatste wedstrijd voor beide ploegen heeft geen hoogstaand spel c.pgeleverd. Qe westelijke club was technisch beter en in de voorhoede werd soms behoorlijk gespeeld. Aan het afwerken der aanvallen ontbrak echter veel en bovendien had doel man Steiger niet over pech te kla- gen. Eerst na vijf en twintig minuten opende Haarlem de score. Na een aanval, waarbij de bal tot dicht bij het doel werd opgedreven, zette de Winter het leer voor en Groeneveld doelpuntte. In het verdere deel van de strijd verrichtte Steiger nog enige malen goed werk en stopte schoten van Roozen en Smit. De aanvallen van de Eindhovena- ren waren evenmin doortastend en Kokhuis kreeg minder te doen dan Steiger. Van Daalen als stopperspil steunde de achterspelers uitstekend en daardoor kregen de Eindhovena- ren weinig gelegenheid, gevaarlijk te zijn. Het spelpeil was na de hervatting opgevoerd. Haarlem begon weer goed en Roozen en Smit trachtten verscheidene malen door te breken. Van Hout en Fliermans waren goe- de krachten in de achterhoede, doch de middenlinie was minder op dreef. Daardoor kwamen de Haarlemmers vele keren dicht bij doel. Poelman, die na rust als rechtsbuiten was op- gesteld, zette na dertien minuten spelen de bal van de linksbuiten- plaats fraai voor doel, Smit kopte op sublieme wijze in. doch de bal gmg tegen de paal. Steiger trachtte hem weg te werken, doch liep het leer in doel (2—0). Haarlem bleef het beste van het spel vertonen. Drie hoekschoppen moesten Ijort na elkaar genomen worden. Uit de derde ontstond een doelworsteling, waaruit Poelman de stand op 30 bracht. Nog even duurde het offen- sief en vermelding verdient daarbij een zeer hard schot van Groene veld, dat Steiger met moeite kon verwenken. Het laatste deel van de strijd speelde zich op de helft van Haar lem af. De Eindhovense voorhoede combineerde goed, doch de vercTe- diging van de thuisclub onderbrak vele aanvallen. Mulders op de links- buitenplaats was van Gool wel eens te vlug af. Eenmaal loste hij een schot. dat Kokhuis stopte. maar niet kon wegwerken. Rechtsbuiten Ba kers maakte van de kans gebruik en verkleinde de achterstand (3—1). Rechtsbinnen d'Hoghe had geen ge- luk, toen een sehot tegen de paal ging. 't Was PSV's laatste kans. De eerste wedstrijd van WGW I op het nieuwe terrein is geen over- winning geworden. Toch kreeg de thuisclub vele kansen, maar deze gingen door te veel individueel spel verloren. Zo stcinden enige malen WGW-spelers vrij voor het vijan- delijke doel, doch midvoor Ramler speelde te egoi'stisch en dat scheelde een doelpunt. Na de rust, toen Noor- deloos en de Boer in de halflinie speelden en Henderiks met Hille naar de voorhoede verhuisden, ging het veel beter. Keeper Bouma wei- felde enige keren,' hetgeen de thuis club het laatste doelpunt koste. Overigens was hij vrij goed. Rechts- back Toes speelde een rustige par- tij, zonder tot grote resultaten te komen. Laf£re was zwak, vooral in het opstellen en plaatsen. De mid denlinie voldeed uitstekend, vooral J. Hendriks heeft veel werk ver- richt. In de voorhoede speelde v. Amersfoort en Schilder het meest, linksbuiten Hendriks was voldoen- de. Hille is te week en lang niet doortastend genoeg. Alvorens de wedstrijd begon, overhandigden de Poldersen hun katholieke sportvrienden een bloe- menmand. WGW was aanvankelijk beslist sterker en Schilder kon enige schoten op het ZAP-doel vuren, waarbij bleek dat de keeper wel voor zijn taak berekend was. Ram ler loste na 'n kwartier een hard schot, dat tot corner werd ver- werkt. Gaandeweg werd ZAP ster ker, hetgeen Bouma moest onder- vinden toen hij een paar harde schuivers te verwerken kreeg. Toch wist hij tot een kwartier voor het einde z'n doel schoon te houden. De rechtsbinnen schoot van dichtbij in de uiterste hoek 't eerste doel punt. WGW liet de moed geenszins zakken en Ramler maakte vlak voor de rust het eerste .tegenpunt. Met windvoordeel kon ZAP kort na de thee de stand op 21 bren- gen. toen de midvoor, nadat hij twee WGW-ers had gepasseerd, keeper Bouma voor de 2e maal liet vissen Kort hierop wat het dezelfde speler die tengevolge van een slippertje van Bouma, de voorsprong ver- grootte. Dit werd WGW te bar. Ze ontketende een fel offensief, maar in de voorhoede wilde het niet luk- ken, mede doordat het spel te kort werd gehouden. De thuisclub had bepaald pech toen een hard schot van Ramler via de paal weer in het veld stuitte. Met de hoop in het hart zag WGW hoe haar midvoor de achterstand to 2—3 verkleinde De druk op het ZAP-doel werd nu zo sterk dat een der backs op een gegeven ogenblik niet beter wist te doen dan de bal met de hand te be- werken. De hierop toegekende straf- schop werd door de keeper ge- stopt, doch hij raakt geblessseerd en moest zelfs het veld verlaten. Zijn midvoor ging hem vervangen Gelukkig voor hem en zijn elftal floot de scheidsrechter kort na dit ongeval het einde. ZAP speelde met 4 invallers. WGW II verloor met 7E2 van ZAP II. Dat kan toch wel anders reserves? Dan deden de b-adspiran- ten het beter. Zij klopten de ZAP- jongens met 30. BWHMWi Zo heeft dan weer eens, na twee jaar, een treffen plaats gevonden tussen de piqalselijke voetbalver- enigingen Alcmaria en de Boys. Velen waren naar het Sportpark gekomen om getuige van aeze ont- moeting te zijn en aldus was het voor het sportcomite, een goede dag. Alcmaria won tenslotte met de oneven goal en we zouden zo zeg- .gen, dat deze uitslag de spelverhou- ding het beste weergeeft. Alcmaria was in technisch opzicht wel een tikje beter, maar het meerdere enthousiasme, dat de Boys ook dit- maal in hun spel wisten te leggen, maakte, dat de partijen dikwijls tegen elkaar opwogen. De Boys hadden het zwaartepunt in de verdediging gelegd en de beide achterspelers en de stopper spil Pennings waagden zich niet zo heel ver van het doel. De Alcmaria verdediging daarentegen drong nog al eens wat ver op en aarzelde dik wijls met wegwerken, waardoor de Boys-voorhoede nogal eens een kansje werd geboden en dat ook de oorzaak was van het doelpunt van de Boys. Doelman Kramer was weer de grote man in de Boys-verdediging en vooral voor de rust heeft hij menig maal prachtig gered. Zijn collega in het Alcmaria-doel Brouwer, heeft ook meermalen ge legenheid gekregen zijn kunnen te tonen en hij heeft dat op verdien- stelijke wijze gedaan. De beide middeniinies ontliepen elkaar i)iet zo heel veel. De voor hoede van Alcmaria deed het ze- ker niet slecht, maar dikwijls werd het spel te kort gehouden, waar door de Boys-verdedigers, die veel- al geen risico namen en nogal eens een hoekschop weggaven, steeds gelegenheid kregen in te grijpen. De nieuwe rechtsbuiten Bos (ex- Sporters) kon ons maar matig vol- doen en al vergoedde zijn doelpunt veel, toch mistte hij enige mooie kansen en was hij dikwijls te lang- zaam. Na de rust leek het even be ter te gaan, maar toch rijst de vraag: is Bos wel een vleugelspe- ler? Het is bekend, dat de voorhoede van de Boys niet het sterkste deel is, doch in deze ontmoeting ver- rastte deze linie, waarbij de linker- vleugel het meest opviel, door de meerdere goed opgezette aanvallen. Het gebrek aan een goede schutter deed zich ook nu weer gevoelen. Over het verloop van de wedstrijd nog het volgende: e eerste aanvallen zijn voor A. en een goed schot van Untied maakt Kramer op solide wijze on- schadelijk. Dan komt ook de B.- aanval in actie en een schot van Blok komt juist op de lat. Zo heeft Brouwer de bal gekeerd of de Buijzer gaat er van door, maar zijn schot gaat net over de lat. Via de Buijzer en een mooie kopbal van Untied krijgt Bos een prachtkans, hij schiet de bal ech ter naast. Alcmaria was even meer in de aanval en zo kopte Admiraal een maal, om erger te voorkomen, de bal tot hoekschop. Een kogel van van Wieringen hield Kramer prach tig. Untied kreeg ook nog een kansje, doch de bal ging net voor langs het doel. Dan zien we weer enige Boys- aanvallen. De Grand schoot eenmaal over en even voor de rust toen de Alcmaria-verdedigers wat treuzel- den met wegwerken, kreeg Bakker een fraaie kans. Hij liet deze niet onbenut en passeerde Brouwer on- houdbaar 01. De rust kwam met deze stand. Na de pauze kwamen de Boys flink opzetten, maar al werkte de A.-verdediging niet altijd even feil- loos, de B.-voorhoede wist hiervan niet te profiteren. Een schot van Indri hield Brouwer mooi. Allengs komt Alcmaria weer wat meer in de aanval en eenmaal schiet Miassen zelfs op doel. Dit schot bezorgde Kramer nog enige moeilijkheden. Dan na een klein half uur spelens komt de gelijkma- ker. Wanneer de Buijzer de bal heeft, zet hij die mooi voor en Schmidt kopt het leer langs Kra mer 11. Kort daarop krijgt Bos de bal mooi aangegeven van Untied en met een mooi schot wordt Kramer voor de 2de maal gepasseerd (21). De Boys komen daarna verwoed opzetten om te trachten de achter stand in te lopen. Hoewel zij nog wel een paar kansjes krijgen, lukt het toch niet Brouwer nogmaals te passeren en komt het einde met een kleine overwinning voor Alcmaria. Behalve een heel klein incidentje dat sportief werd opgelost was 't een faire wedstrijd. Overgangsklasse: Sobri IPark Marlot 2 53 Haarlem 1Inside 1 80 2e klasse: VVGA 2Inside 2 g3 Enkhuizen 1—Rd. Zwart 1—7 AMVJ IJuliana 1 Smash 1SMN 1 3e klasse: Dash 2—Held. T.C. 1 Inside 3Aemstelsp. 3 Schagen 1Inside 4 Joy 3—Toss 1 Forest Hills—Stadivo 2 4e klasse: Inside 5—AMJV 2 Enkhuizen 3—Juliana 2 WKF 2Held.T.C. 2 Held. T.C. 3Heemstede Toss 2—NWTL 1 Juliana 3Anonymus 2 4—4 5—3 7—1 3—5 1—7 2—B 0—8 2—6 7—1 K.N.V.B.-PROGRAMMA Promotie-competitie District IV - Naar de le klasse DOSKO—DESK q_7 Gewone eompetitie le klasse District I ExcelsiorStormvogels 22 District IV Juliana—Spechten 8—0 Willem IIMaurits 32 K.N.V.B.-beker (kwart-finale) Roermond—IW Zwolse BoysWageningen DFCLimbur gi a EmmenDWV 2—1 1—3 0—4 medegedeeld door het KNMI te De Bilt, geldig van Maandagavond tot Dmsdagavond. HOGERE TEMPERATUREN Minder bewolking en overwe- gend droog weer met hogere temperaturen. Matige wind uit Zuideljjke richtingen. (Auteurs- recht voorbehouden) Met grote blijdschap ge ven wij kennis van de ge- boorte van onze zoon DICK, die bij het H. Doopsel, de namen Dick Antonius Maria ontving. C. Jacobs-Llgthart C. Jacobs Den Helder, 5 Juni Molenstraat 48 1948 Afm. 4 x 18 m. Bevatten- de: kamer, keuken, 3 sl.- kamers, gang, bergruimte en W.C., electrische ver- lichting. Br. onder no. 1363 Adv.bur. Drexhage De Zee, Postbus 136, Gronin- gen. 4000 prima tomatenpian- ten te koop. S. Pilkes, Oosterzijweg I 192a, Hei- (00. Kinderarts - Alkmaar DINSDAGS en VRIJDAGS Te koop: 10,000 late gele, 10.000 late rode, 3000 herfst-rood, 2000 herfst- geel, best bewortelde plan- ten. Adres: A. Berkhout, Hensbroekerweg G 204. Heerhugowaard-Zd. K.N.V.B. KAMPIOENSCHAP Uitsiagen: Go AheadHeerenveen 20 HaarlemP.S.V. 31 OVERZICHT B.V.V. heeft de titel voor het grijpen. 't Is Heerenveen giste- ren nl. niet gelukt in Deventer revanche te nemen op de in eigen huis geleden nederlaag. De eer werd zelfs niet eens gered, wat ons te meer opvait, daar de Friezen in iedere wed strijd nog wisten te scoren en in deze eompetitie dan ook de meeste doelpunten op haar naam bracht. Nu is het afwachten wat B.V.V. tegen E.D.O. zal preste- ren. Inmiddels is de laatste plaats een feit, want de andere zui- delijke kampioen slaagde er niet in het in Haarlem tegen de club van die naam tot een gelijk spel te brengen, wat haar op de onderste plaats bracht. De stand is nu: B.V.V. 9 6 1 Heerenv. 10 GoAhead 10 EDO. 9 Haarlem 10 P.S.V. 10 13 17—9 13 26—20 12 21—20 9 15—18 6 18—22 5 15—23 SCHAGEN. De zjj.n. erewed strijd Schagen I—HRC I, ter ge legenheid van de huldiging van het eerstgenoemd elftal, wegens het be- halen van het derde klasserschap, eindigde inderdaad met ere voor de thuisclub. Maar het mag niet wor den ontkend, dat het er enige tijd vrij donker voor de Geel-Zwarten heeft uitgezien. Dit werd veroor- zaakt door een duidelijke inzinking .van het toch reeds middelmatig spelende elftal, waarvan de favorie- ten Stam en Mos stellig beneden pari bleven. De hevige wind was buitendien nog oorzaak, dat weder- zijds het spel niet tot voile ont- plooiing kwam. Bij het startsignaal had Schagen de wind in de rug. Van meet af trachtten de gastheren dit onmis- kenbare voordeel volledig uit te buiten. Er was dan ook niets ver- wonderlijks aan, dat het doel der gasten bijna permanent in gevaar verkeerde. Toch permitteerde de keeper van HRC zich de luxe van een blunder en het was de juist op- gestqlde Van Strien die dit onmid- dellijk afstrafte (1—0). Enkele mi nuten later was het een verkeerd optreden van een der backs, die de Graaf een soortgelijke kans gaf (2—0). Dit bracht Stam tot de overwinning bij schot sneuvelde echter kansloos te gen de paal. De thee was amper binnen of HRC begreep, nu van het wind voordeel te moeten profiteren. Bij de eerste de beste goed opgezette aanval bezweek de verdediging, de linksback beging een blunder en de RoodWitte midvoor gaf Slikker het nakijken (21). Het was of het spul sprak. Want ook de Schager doel man haalde even daarna een stom- miteit uit. Als ongeveer 10 minuten later Slikker wat ver uitloopt om een vrij onschuldig balletje op te vissen, laat hij het leder juist voor de voeten van een toegesneld HRC- er vallen, die korte metten maakte en het geheel verlaten doel door- boort (22). Nu breken de donkere tijden aan. De druk op het Schager doel werd steeds groter. Slikker en zijn backs kregen het druk. maar ondanks de fcuten van laatstge- noemden hadden de roodhemden geen kans. Slikker zuiverde zelfs zijn blazoen nog, door een als ..goal" gedoodverfde bijzonder ge vaarlijke hoge bal enkele centime ters voor het fatale punt met de hand weg te weg te werken. Schagen slaagde er zelfs nog £en keer in om ,i- - - onder de grote druk uit te komen veelbelovend begin en een goede aanval op te zetten, er toe ook het zijne met een snelheid dat de gasten er te dragen. geheel door overrompeld werden. •74- -ouveauuiiJeiu weruen. Zijn overigens prachtitg keihard Het was Van Strien die de kroon 2—1 4—1 2—0 4—1 Evenals de junioren brachten ook onze semoren het in dit tournooi tot de eindoverwinning. Vooral viel de linkervleugel Berk- vens (SRC), Neyens (ZAP) op. Driehuis van Geel-Zwart was goed op schot en wist menige bal in de touwen te jagen. De Noord-Holland" se defensie verdedigde rustig en goed. De resp. resultaten waren- Amsterdam—Haarlem Noord-HollandLeiden HaarlemLeiden Noord-HollandAmsterdam BELGIE—FRANKRIJK 4—2 In een aantrekkelijke, snelle wed strijd, te Brussel gespeeld, wisten de Belgen een 42 overwinning te behalen, zij het dat zij misschien iets meer kregen, dan hun toekwam. De ruststand was 10. FRANKRIJK B—BELGIE B 2—1 Terwljl in Brussel de A-ploegen van beide landen elkaar ontmoetten, werd te Rijssel een wedstrijd Frankrijk B—Belgie B gespeeld De Belden leidden na de eerste helft met 10, maar in de tweede helft maakten de Fransen twee doelpun ten, waartegenover de gasten niets konden stellen. HONGARIJE—ROEMENIE 9—0 Hongarije behaalde een 9—0 over- winning op Roemenie in de inter- land-wedstrijd, die gisteren te Boe- dapest gespeeld werd. Met de rust was de stand 10. De wedstrijd tussen de B-ploegen van de beide landen werd door de Hongaren met 30 gewonnen. op het werk zette en de stand op 3—2 bracht. En al de pogingen van de weder- partij om hienn nog verandering te brengen, faalden. Schagen had als 3de klasser haar eerste overwinning geboekt. in de leeftijd van 16 tot 20 jaar kunnen geplaatst worden op de pakhuizer der Kaashandel Mij. GOU- DA" N.V., Wolf pad 12, Alkmaar. Te koop 8000 gele koolpl. eerste pluk. Adres: J. de Jong, D 113, Heerhugo- waard-Nrd. Voor direct gevraagd en een paar voorlopig voor tijdelijk werk in magazijn en expeditie, flink loon. Dagel. aanm. Firma B. G. GODIJN, Handelskade 57, Alkmaar Gevraagd: voor loop- en magazijnwerk. tijd pbm. 16 jaar Leef- Mient 7 Alkmaar Persoonlijke gewenst. aanmelding Terstond gevr. R.K. bak- kersleerling of bediende. J Sterenborg, A 246, Ob- dam. Gevraagd een net meis- je voor dag of nacht met huiselijk verkeer. Aanm. na 6 uur. G. de Munk, Corfstraat 59, Alkmaar Jong, getrouwd officier zoekt twee kamers met keuken in Alkmaar. Br. o. no. 14405, bur. v. d. bl. Te koop Volma-electra permanentmach.. met in- gebouwde klok. Compleet met onderdelen, alles in zeer goede staat. Prijs f 400. Br. o. no. 36518, bur. van dit blad. Corsetigre Mevr. Ruitenburg. Merenstraat 42, HOOBN, tel. 4421, Woensdags en Donderdags thula. Corsetifcre Mevr. S. Vijselaar, la ledere Donderdag van 11-4 uur aanwezlg In Hotel Radbout, Nieuwatraat, MEDEMBLIK en Dlnsdags en Woensdags p/a Fa. Tempo, Westerstraat 69, ENKHUIZEN. vraagt een boven 18 jaar 47. Het toestel zweefde rond in grote kringen en soms leek het, of het wilde springen; dan was het weer een dartel beest, maar de piloot was niet bevreesd. Al had hij van vliegen geen verstand, hij zweefde over sloot en land Hij raakte steeds verder van het kasteel vand'aan; de kampeerders zagen hem in de verte gaan. Zij schreeuwden luid, maar hij hoorde niets; wel zag hij er een paar aankomen op de fiets Die kwamen zeker om hem te halen, voor 'het geval, dat het toestel zou dalen, Maar zover was het lang nog niet gekomen; hij zweefde steeds verder over boerderijen en bomen. Om- hoog omlaag, steeds op en neer, daar zag hii het Alkmaarder meer. - Dat was een plas ge- fro,ot' en dat dorP erbij, was Akersloot Wat leek dat allemaal nu klein, het kon wei kinderspeelgoed zijn. Huisje, boompje, beestje schuurtje, boetje, kerkje, schooltje, torentje, paardje, koetje Zo zat Jan Klaassen maar te fantaseren hij begon het vliegen al aardig te leren. - Juist toen hij dacht: ik kan het vliegveld Bergen wel halen, begon het toestel heel ver- dacht te dalen. En wat hij probeerde. het wilde met meer stijgen. Maar nu begon Jan Klaas sen toch angst te krijgen.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1948 | | pagina 4