Productie 50 pet. hoger dan voor de oorlog Aandeel in de industriele export bedroeg circa 73 pet. Buitengewone heffingen halen de ramingen niet r Philips-jaarverslag over 1947 Winst belangrijk meer dan in 1946 Prinses Anna geexcommuniceerd De Pensioenwet aangenomen 3,5 inplaats van 5,1 milliard Naar wif vernemen: DEMAGNEET" J Militaire hulp aan Europa in zicht Tennis Prettig wonen in EIGEN huis! N1EUW NOORDHOLLANDS DACBLAD - Zoterdag 12 Juni 1948 PAG. 7 Het gemeentebestuur van Zutphen heeft ter verlichting van de schrijnende woningnood enige oude spoorwegwagons van de Nederlandse Spoorwegen gekocht. Het is een vreemd gezicht deze wagons in het centrum van Zutphen! - 21 Juni: KERSENT0CHT n Senaat aanvaardt resolutie-Vandenberg Scheepsberichten trrr het programma Voetbal Tabak-aanvoer Geen voorschot aan landbouwers en veehouders PROGRAMMA Familieberichten t Advertentien NET R.K. MEISJE DIENSTBODE Hotel Avenhorn VJ TWEEDE BEDIENDE Banketbakkerij Aelbers Banketbakkerij Hulskamp DEGELIJK R.K. DAGMEISJE GULDEN VLIES WAAN EN WERKELIJKHEID MINISTERIE VAN ECQN0MISCHE ZAKEN Distr.dienst voor de kring Alkmaar MINISTERIE VAN EC0NQIMSGHE ZAKEN Distr.dienst voor de kring Ailt.maar Vraag eens de aardige ROHYP- brochure aan, waarin U lezen kunt, hoe dit ideaal ook voor U te bereiken valt. U behoeft slechts deze coupon ingevuld op te zenden. COUPON Gaarne ontvang ik Uw brochure „EEN GESPREK" Naam Adres Woonplaats HET JAARVERSLAG van de N.V. Philips' Gloeilampenfabrie- ken te Eindhoven meldt, dat de stijging van de productie in 1947 is voortgezet. Met inbegrip van alle nieuwe artikelen was de productie aan het einde van het jaar circa 50 hoger dan voor de oorlog, waartoe in niet geringe mate het beter inge- werkt raken van het nieuwe personeel, benevens de verder voort- schrijdende mechanisatie bijdroegen. Te 's-Hertogenbosch, Nij- megen, Roermond, Sittard, Utrecht en Zwolle werden fabricage- eenheden voltooid, terwijl de in 1947 begonnen vestigingen te Doetinchem, Roosendaal en Valkenswaard goede voortgang maakten. De wederopbouw van de Philip's Telecommunicate- Industrie (voorheen N.S.F.) te Hilversum nadert zijn voltooi'ing. De wederopbouw in Eindhoven vorderde bevredigend; in 1948 zal deze voomameliik beperkt blijven tot het herstel van gebou- wen, bestemd voor huisvesting van de bedrijisschool en van kantooraidelingen. Van de nieuwe bouwwerken wor- den allereerst genoemd een nieuwe fabriek voor keramisch materiaal en een cartonfabriek. Een moderne snellopende cartonnagemachine van zeer grote capaciteit zal in bedrijf worden gesteld. De stijgende be- hoefte aan glas, niet alleen voor gloeilampenfabricage, maar even- eens voor fluorescentielampen, tele- visiebuizen enz. heeft er toe geleid, dat de giasfabriek uitgebreid werd door de automatische ballon-blaas- machines in een nieuwe fabriek on- der te brengen. Tenzij de internationale handel een verruiming ondergaat, zal de stijging van de productie, zoals deze in 1947 tot uiting kwam, zich in dezelfde mate voortzetten. Onderzoek en ontwikkeling De activiteit op het gebied van onderzoek en ontwikkeling werd met kracht voortgezet. Met de uit- breiding van het natuurkundig la- boratonum zal zo spoedig mogelijk begonnen worden. Enkele veelbe- loyende ontwikkelingen op het ge bied van electronenbuizen zijn aan de gang. Wat betreft de apparaten en on- derdelen werden goede vorderingen gemaakt op het gebied van de zeer kleine onderdelen en nieuwe appa- raten. In een nieuw motorenlabora- i torium in de fabriek „Johan de 1 Witt" te Dordrecht vindt de ont- j wikkeling van prototypenplaats van de heteluchtmotor. Het stadium van normale productie is nog niet be- reikt. De nieuwe techniek op tele- visiegebied wettigt de verwachting, dat tal van belangrijke mogelijk- heden geopend zullen worden op gebieden naast die van de omroep. De televisietechniek schept tal van problemen op de meest uiteenlo- pe'nde terreinen. Wat de telecommu- nicatiemiddelen betreft, genoemd worden een zeer snelle facsimile- apparatuur, mobiele radiotelefonie- installatties, bakenzenders en de scheepsradar voor de koopvaardij- vloot. Commerciele activiteit In vele landen gelukte het een betere positie op de verschillende markten te bereiken, terwijl nog verdere mogelijkheden aanwezig zijn. De in het vorig verslag vermelde electronenmicroscoop is thans in productie genomen. Binnenkort noopt de directie op de markt te komen met hoorapparaten voor slechthorenden. De wereldomzet van het concern vertoonde een aan- zienliike stijging. Ook de export uit Nederland is ten opzichte van 1946 aanzienlijk gestegen. Het aandeel in de totale Neder- landse industriele export bedroeg circa 13 Voor zover de stijgende export toelaat, zal in 1948 tot een verdere vergroting van de omzet in Nederland worden overgegaan. De uitvoering van het exportpro- gramma en de beperkte materiaal toewijzing voor binnenlands ge- bruik stelt de directie nog niet in staat geheel aan de grote bin- nenlandse vraag naar artikelen te voldoen. De personeelssterkte per ultimo 1947 was 34.100 mannen en vrouwen hetgeen 5.600 meer is dan op het eind van '46. Hiervan genoten ruim 600 personen een acadejnische op- leiding. De achterstand in de wo- ningbouw is zeer onrustbarend. In de loop van 1948 zal bij wijze van proef begonnen worden met 'het bouwen van 75 woningen door le- den van het personeel zelf, terwijl binnenkort 282 pre-fabricated ar- beiderswoningen zullen worden ge- bouwa. Nadat in Juni 1947 een loon correctie voor fabrieksarbeiders en metaalbewerkers haar beslag had gekregen, kwam in October 1947 'n verdere aanpassing tot stand. Te- gen het einde van het verslagjaar werd het loonvraagstuk opnieuw ter tafel gebracht. De kosten der wette- lijke sociale verzekeringen vertonen nog steeds een stijgende tendens. Het sterftecijfer onder de ..Philips- bevolking" ligt voornamelijk als gevolg van de periodieke doorlich- ting op een zeer laag niveau. Het kapitaal der gezamenlijke pensioen- fondsen bedraagt f 86.000.000. Financiele gegevens Het jaar 1947 is uit een oogpunt van rentabiliteit gunstig geweest. Omzet en productie bewogen zich in een stijgende lijn, waartegen- over staat, dat het loon- en kos- tenpeil een verdere stijging onder- ging, zonder dait de verkoop der producten evenredig werd ver- hoogd, terwijl deze oa.. in Neder land zelfs werd verlaagd. On- danks deze stijging en de hoge belastingen is de winst over 1947 niet onaanzienlijk hoger dan over de vorige verslagperiode. In aan- merking moet worden genomen, dat in die vorige periode nog gro te verliezen geleden werden als gevolg van de oorlog. In 1947 werd een a conto beta- ling op de vergoeding van de oor- logsschade tot een bedrag van f 45 millioen aan de debetzijde van de balans in mindering gebracht van de oorlogsschade. In 1948 is een verdere a conto betaling ontvangen van f 10.000.000. Onvoorziene omstandigheden voor- behouden verwacht de directie over het jaar 1948 wederom een bevredi gend resultaat. Het saldo van de ex- ploitatierekening is groot fl6.504.037 Na toevoeging van het onverdeeld winstsaldo a. p. ad f 151.030 wordt naar conjunctuurreserve f 10.000.000 overgeboekt. Het saldo wordt aan- gewend voor een uitkering van 9 op de gewone aandelen en 6.6 op de 6% cum. pref. winstdelende aan delen. Voor tantiemes is f 362.255 uitgetrokken en aan de rekening belangen personeel is f 332.067 over gemaakt. Het onverdeeld dividend saldo resteert met f 43.420. De directie stelt het op prijs te vermelden. dat op 17 April 1948 de overbruggingscredieten, verstrekt door regering en bankiers, geheel werden afgelost. nRINSES ANNA blijft katholiek" lezen we in verschillende bla- den, naar aanleiding van het ge- mengde huwelijk van deze Bour- bonse met ex-koning Michael. Dat is slechts in zoverre juist, als de prinses katholiek gedoopt is, wat vanzelfsprekend nooit meer onge- daan gemaakt kan worden. Maar, er zij ten overvloede nog even aan herinnerd, de prinses is, gelijk van officiele kerkelijke zijde in Rome nog eens wordt bekend gemaakt, door de daad van dit huwelijk, ge- sioten tegenover een bedienaar van een niet-katholieke godsdinnst, als het ware automatisch geexcommu niceerd, d.w.z. in de ban gedaan. Men zie daarvoor Canon 2319 par. 1 en 2 van hej Kerkelijk Wetboek. Bovendien zijn. overeenkomstig Ca non 2375, katholieken, die een ge- mengd huwelijk sluiten zonder dis- pensatie, door dit feit zelve uitge- sloten van het ontvangen der H.H. Sacrementen. Dit geldt voor arm en rijk. De kerk maakt geen onderscheid op dit punt, transigeert niet- met haar beginselen. Gelijk ieder ander, als daarvoor gewichtige redenen be- staan. had prinses Anna dispensatie voor haar huwelijk kunnen krijgen, mits aan de bepaalde, voor ieder geval geldende voorwaarden zou zijn voldaan, o.a. betreffende de op- voeding van de kinderen in het katholiek geloof. Aan deze voor waarden werd niet voldaan. Daar- om kon geen dispensatie gegeven worden, of het nu een koning of een prinses betreft, of een ander, wie dan ook. Op het stuk van Haar leer transigeert de kerk niet. De Tweede Kamer heeft zich voor de vierde maal met de Pensioenwet bezig gehouden, maar ditmaal is het ontwerp dan ook aangenomen. Voor- dat het zover was dat men er zelfs zondev "aoofdelijke stemming zijn ■mp: r?rr-vT IIET STAAT WEL VAST, dat de oorspronkeltjke ramingen van f 3.5 milliard voor de vermo- gensaanwasbelastingen en f 1.6 m. voor de heffing ineens niet zullen worden bereikt. Er moet thans worden gerekend met een op brengst welke zal liggen tussen f 3 en f 3'/t milliard, aldus een officiele mededeling! Na het gereedkomen van.'t over- zicht over de opbrengst der rijks- middelen in April j.l., is het resul taat van de voorlopige aanslagrege- ling in de beide buitengewone hef fingen bekend geworden. Dit resul taat heeft betrekking op de stand van de kohierbedragen op 15 Mei 1948. aangevuld met een vrij nauw- keurige schatting van de wel ge- regelde. doch op die datum nog niet op kohier gebrachte. aanslagen. Dit voorlopige resultaat vertoont volgens mededeling van het mini- sterie van financien, het volgende beeld: 1. Vermogensaanwasbelasting te- gen 90 f 181 mill.; normaal tarief f 1.834 mill., totaal f 2.015 mill. 2. Vermogensheffing ineens f 997 mill., tezamen f 3.012 mill. Uiteraard zal dit bedrag nog wor den verhoogd met hetgeen bij de definitieve aanslagregeling meer wordt opgelegd dan bij de voorlo pige het geval was. Daartegenover staat echter. dat in een aantal ge- vallen de definitieve aanslag lager zal worden vastgesteld dan de voor lopige. Er zijn verschillende oorzaken voor deze lagere opbrengst aan te fiat op gaf, zijn er nog heel wat strubbelingen geweest over de re touches, die de Kamer door middel van amendementen wilde aanbren- gen. Minister Witteman viel na zijn gulheid van gisteren weer in een andere stemming terug en had er kennelijk meer dan genoeg van. Toch kwamen er juist bij deze laatste behandeling nog enkele zeer belangrijke kwesties aan de orde. De heer Terpstra b.v. kwam met 'n amendement dat een einde wilde maken aan de achterstelling van het bijzonder onderwijs doordat de in- gang van de erkenning der nieuwe verhoogde salarissen als grondslag voor het onderwijzerspensioen bij 't openbaar onderwijs een half jaar eerder is blijven liggen. Na enige aarzeling nam de minister het amendementen toch maar over. Min der gelukkig was mevrouw Forta- nier met haar poging om da onder- wijzeressen reeds op 60-jarige leef- tijd te pensionneren. Een paar reclame-amendementen van de C.P.N, hadden geen schijn van kans. wijzen. In de eerste plaats zijn na het totstandkomen van bovenstaan- de uiteraard zeer globale schattingen talrijke tegemoetkomingen in de wetten en in de uitvoeringsvoor- schriften opgenomen. vooral inzake de vermogensaanwasbelasting, wel ke tegemoetkomingen de opbrengst belangrijk verminderen. Voorts blijkt steeds meer, dat uit achter stand en navordering terzake van de normale kohierbelastingen over de jaren 19401945 grotere bedra- gen binnenkomen, dan is geraamd. Aangezien deze bedragen als schul mogen worden afgetrokken bij de vaststelling van het vermogen per 31 December 1945 vbor de buiten gewone heffingen, hebben zij daar een lagere opbrengst tengevolge. De volgende gegevens kunnen dit verduidelijken. KNVB-KAMPIOENSCHAP Programma EDO—BW Overzicht Precies op tijd, nl. de laat ste Zondag voor het gesloten seizoen (15 Juni-15 Augustus! hebben we de laatste wedstrijd Dm het KNVB-kampioenschap, tenminste wanneer BW er morgen in slaagt het minstens tot een gelijk spel te brengen. Want slagen de Bosschenaren hier niet in. dan zal er op neutraal veld tussen BW en Heerenveen een beslissings- wedstrijd gespeeld moeten worden. Maar zover zijn we nog niet. Eerst de strijd van morgen. De Bossche club, thuis on- overwinnelijk, liet in haar uit- wedstrijden nog wel eens een steek vallen. Zo verloor ze in Heerenveen en Haarlem tegen de roodbroeken en speelde in Deventer gelijk. De strijd in Den Bosch te gen EDO was er niet een van de meest prettige en de spor- tiviteit kwam meermalen in het gedrang. Beide clubs heb ben dus iets goed te maken. Natuurlijk hoopt EDO, al heeft ze geen enkel belang meer bij de strijd, op revan che. Al haar spelers zijn weer van de partij, dus kan de be- faamde grendel dichtgescho- ven worden. Aan BW de handigheid om dit grendeltje open te schuiven. Dit lukte haar in 's Hertogenbosch tot driemaal toe, waartegenover EDO toen geen enkel doelpunt stelde. Hoe zal het morgen in Haarlem gaan? zal op 30 Juni, ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van de mi- litaire luchtvaart, het bekende mo nument op het vliegveld van Soes- terberg, dat nu gerestaureerd is, op nieuw worden onthuld. Deze plech- tigheid zal door Prins Bernhard worden verricht; zijn de vijf slachtoffers van de bomontploffing te Arnhem onder zeer grote belangstelling, ook van regerings- en overheidswege, te Nij- megen ter aarde besteld. Mr. Mijn- lief. vertegenwoordiger van de re gering, herinnerde aan het werk, dat zij deden, o.a. onlangs nog te Arnhem bjj het vinden van een zware mijn bij het sponrwegviaduct; zijn de regimenten jagers en gre nadiers tijdens een officiele plech- tigheid te Amersfoort tot garaeregi- menten uitgeroepen. Ook het regi ment Prinses Irene viel deze eer te beurt; brengt op het ogenblik de Noorse torpedojager ..Arendal" een bezoek aan Rotterdam. De opvarenden ma ken excursies en voetballen ook nog tegen onze Marine, om dan weer huistoe te varen; zullen de Belgische kersen tegen zoogen. dagprijs worden verkocht, om te voorkomen, dat de kersen van eigen bodem achteraf komen. De Belgische oogst begint nl. iets eerder en vorig jaar werden de partijtjes soms beneden de gangbare prijs ver kocht. naar de Betuwe en Arnhem Prijs f 8,50 per persoon. Reisburetu DE SENAAT van 't Amerikaan- se Congres heeft Vrijdagavond met 64 tegen 4 stemmen de reso- lutie aangenomen van senator Vandenberg, waarin Amerikaanse mili'.nire hulp aan de niet-com- munistische landen in uitzicht wordt gesteld. Congostroom. 12 Juni van Ham burg naar Amsterdam. Leuvekerk, Basra Rotterdam, pass. 11 Juni Quessant. Nigerstroom, 10 Juni van Matadi naar Amboina. Oranje, BataviaAmsterdam, pas- seerde 10 Juni Gibraltar, wordt 14 Juni te IJmuiden verwacht. Sumatra, 10 Juni van Batavia te Baugkok. Talisse. SydneyRotterdam, 10 Juni van Brisbane. Volondam, RotterdamQuebec, 11 Juni, 17 uur, van Rotterdam. VOOR MORGEN Promotie naar eerste klasse Breda LTV 1—Thes 1 DDV 3—Joy 1 Haarl. LTC 1—Thor RW 3 NMC 3Hilverheide 1 Promotie naar overgangsklasse Juliana 1Rood Zwart 1 Prom.-degradatie naar 3e klasse AMVJ 2—Toss 1 Promotie naar 3e klasse Juliana 2—NWTL 1 3e klasse II: Schagen 1AH Round 1 KNVB-BEKER Halve finale Programma WageningenLimburgia DWVRoermond Overzicht De strijd om de Beker loopt ten einde. We staan morgen voor de halve eindstrijd, zodat hierna de finale wordt gespeeld. In beide gevallen worden de wed- strijden op neutraal veld gespeeld. De eerste ontmoeting WageningenLimburgia dus een strijd tussen twee le klasse clubs, nl. een uit het Oosten en een uit het Zuiden, vindt plaats op het BW-veld te 's-Hertogenbosch, ter wijl DWVRoermond een ontmoeting dus van twee 2e klassers, in het Goffert Stadion wordt gespeeld. In de eindstrijd krijgt dus uit- eindelijk toch nog een 2e klasse ploeg een kans. We vermoeden dat het DWV zal zijn. KNVB AFD. NOORD-HOLLAND Competitie Jun. J: Valken bZouaven a Zouaven aValken b Adsp. BB: Volendam d—WSV c Volendam c—WSV d N.H. Voetbalbeker 3e ronde: Schagen 1—West-Frisia 2 4e ronde: KFC 2—OSV 2 HSV 1HRC 2 Ook was er nog een drietal zeer interessante wedstrijden vastgesteld voor het Gouden Kruis. In verband echter met plotselinge deelname van het Noordhollands elftal aan het Moormanbeker-tour- nooi te Amersfoort zijn deze wed strijden, die gespeeld zouden wor den voor de 6e ronde. afgelast! De reden hiervan is, dat verschil lende elftallen spelers of moesten staan voor ons vertegenwoordigend elftal. Zo mogelijk zullen deze wedstrij den thans worden gespeeld op Zon dag 20 Juni a.s., tenzij natuurlijk de Olympisehe Dag er dan weer tus sen git. Jammer voor de club uit Onderdijk, want die popelt van ver- langen om ZAP een bezoek te brengen. Geduld boys, want wat in een goed vat zit, verzuurt niet. Na de eerste inschrijving na de oorlog van pakken Java-tabak op 23 Januari j.l. heeft in de Grote Beurs van Koophandel de tweede inschrijving te Rotterdam, nu van 6783 pakken Java-Besoeki-tabak, plaats gehad. Van Engeland. Noor- wegen, Zweden en Belgie bestond grote belangstelling, terwijl de bin- nenlandse industrie voor ca. 2000 pakken inschreef. Tijdens het vragenuurtje in de Tweede Kamer-vergadering van Vrijdagamiddag heeft de heer Droe- sen (KVP) gevraagd of de regering bereid is bij wijze van voorschot over te gaan tot het betalen der uitkeringen over 1947, die in het vooruitzicht gesteld zijn aan land bouwers en veehouders. De minister-president, de heer Beel, opmerkend, dat de regering van oordeel is, dat een voorschot vooruitloopt op de regelingen, die nog vastgesteld moeten worden, be- antwoordde de vraag ontkennend. De regering kan er niet toe over- gaan zonder dat de Kamer over de dekking heeft beslist. ZONDAG 13 JUNI HILVERSUM II. 8.30 Hoogmis uit Princenhage. 9.45 Gram.platen. 11.30 Na de kerkdienst. 12.15 Apologie. 12.35 Lunchconcert. 13.00 Katholiek nieuws. 13.40 „Die Delftse Sanghers". 14.00 De Gooise kring. 15.50 Muzi- kale tombola. 16.10 Beslissingswed- strijd EDO-BW. 16.30 Vespers. 18.30 Kerkelijke cantates. 19.45 Gram. platen. 20.12 Residentie-orkest. Jongste kath. dichtkunst. 21.25 Hoor- spel. 22.10 Klein orkest met vocaal kwartet. 22.37 Katholieke Sportdag. 22.45 Avondgebed. 23.15 Een dansje tot besluit. HILVERSUM I. 8.18 Ouverture. 8.40 ..Intermezzo". 9.15 Men vraagt en wij draaien. 10.00 Gram.-platen. i0.40 Voordracht. 11.00 Omroep- orkest. 12.00 Lunchpakke.t 12.40 Mannenkoor. 13.15 Orkest Bandi Balogh. 14.30 Muziek met toelich- ting. 16.00 „The Skymasters". 16.30 Sportflitsen. 17.20 Instrumentale soli. 17.50 Nederlandse wielerkam- pioenschappen. 18.30 Voor de Ned. Strijdkrachten. 20.15 Waltztime. j 20.45 Hoorspel. 21.20 Melodieen van toen en nu. 21.45 Hersengymnastiek. 22.15 Kamerorkest. 23.15 Franse melodieenstroom. MAANDAG 14 JUNI HILVERSUM II. 7.15 RevefTV 7.45 Een woord voor de dag. 9.00 Kwartet van Haydn. 9.15 Ochtend- bezoek bij jonge zieken. 9.35 Een opgewekt begin. 10.15 Gram.platen. 11.15 Van oude en nieuwe schrij- vers. 12.00 Omroepkoor. 12.33 ..Okla homa". 13.15 Kon. Militaire Kapel. 14.00 Voor de scholen. 14.35 Requiem van Berlioz 16.45 Een kwartier bij Mozart. 17.15 Werken van Milhaud. 17.45 Populaire orgelbespeling. 18.30 Met band en plaat. 19.30 Actueel geluid. 20.15 Zomeravond-kerkcon- cert. 21.30 Wentelende wielen. 22.00 Hollands Strifkorkest. 23.15 Vrij en blij. 23.40 Slotaccoord met „Les Chanteuses". HILVERSUM I. 7.30 Muziek bij het ontbijt. 8.18 Lichte morgenklan- ken. 9.15 Mendelssohn-muziek. 1000 Morgenwiiding. 10.30 Voor de vrouw. 10.45 De Reaenboog. 11.20 Gram.platen. 12.38 The Honolulu Birds. 13.20 Miller Sextet. 13.50 Beniamipo Gigli. 14.45 Gram.platen. 15.15 Hoorspel. 16.15 Opera- en operette-programma. 17.30 Raie da Costa, piano. 18.30 Voor de Ned. Striidkrachten. 19.00 Viool en orgel. 20.05 Ho'land-festival. 20.15 Resi dentie-orkest. 21.15 Regenboog-ca- baret. 22.00 Meestertrio. 22.30 The Ramblers. 23.15 Vaudeville Strijk- orkest. Tot onze diepe droef- heid overleed heden, in rustige overgave aan Gods H. Wil. na een langdurig, gedul- dig gedragen lijden en gesterkt door de gena- demiddelen der H. Kerk. onze geliefde dochter. zuster, be- huwdzuster en tante CATHARINA GEER- TRUIDA KLAVER. in de leeftijd van 35 jr. Uit aller naam: S. KLAVER Zuid-Schermer, post Stompetoren, 11 Juni 1948. Zuidervaart 402. De plechtige gezongen H. Requiemmis zal worden opgedragen op Dinsdag 15 Juni a.s.. in de Parochiekerk van de H. Michael te Zuid- Schermer, waarna be- grafenis op het R.K. kerkhof aldaar. 4* Op Dinsdag 15 Juni a.s. hopen onze geliefde Ouders en Grootouders N. POST A. POST-SNEEKES hun 40-jarige echtvereni- ging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Zijdewind, Juni 1948 *v» *1* »J» »J» »j» »*-» «j» «j» ♦j* De 18e Juni a.s. hopen onze geliefde ouders ANT. DE RUYTER en A. DE RUYTER-MOSCH hun 35-jarige echtvereni- gmg te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kinderen Warmenhuizen, Juni 1948 Fabriekstraat 36 V «-*» Op 27 Juni a.s. hopen onze geliefde ouders P. J. BOERSEN C. BOERSEN DEKKER de dag te herdenken dat zij vdor 25 jaar in de echt werden verbonden. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kinderen Limmen, Visweg -55. Zondag 20 Juni a.s. hopen onze lieve Ouders JAC. KRAAKMAN M. KRAAKMAN— NUYENS hun 25-jarige echtvereni- ging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wens van hun dankbare kinderen Heiloo, Juni 1948 Receptie van 23 uur Herenweg F 202. .fr i|i V *i* *1* V *1* *1* *1* Op de 20e Juni a.s. hopen onze geliefde ouders C. KORVER J. KORVER-SNEEKES hun 25-jarige Echtvereni- ging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankb. kinderen: Jo Nelly Nico Piet Truus Riet Trien Jan Cor Guus De receptie wordt gehou den van 3 tot 4.30 n.m. thuis. Heerhugow. 12 Juni 1948. 1923 1948 Op Donderdag 17 Juni a.s. hopen onze ouders N. J. GROOFF en M. E. GROOFF-HEYTING het 25-jarig bestaan der zaak te herdenken. Dat er nog vele jaren aan toege- voegd mogen worden is de wens van hun dankbare kinderen. Alkmaar v.h. Den Helder Eikelenbergstr. 54 Laan 15 'I* *t» *2' 't' v Op de 20e Juni a.s. hopen onze geliefde Ouders P. STROOPER en N. STROOPER-FHMER hun 25-jarige echtvereni- ging te herdenken. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kinderen. Piet Jan Wim Drees Truus Kees De H. Mis uit dankbaar- heid zal worden opgedra gen 8.30 in de Parochie kerk te 't Zand. Gelegen heid tot feliciteren van 34 uur in caf6 Beeld- man te 't Zand. Schinkeldijk, Post 't Zand Juni 1948. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van belangstelling. die wij bij ons 40-jarig huwelijk in zo'n ruime mate moch- ten ondervinden, betuigen aan alien onze hartelijke dank. M. METSELAAR CORN METSELAAR- SCHUIT Zd Scharwoude Juni '48 Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank aan onze kinderen en klein kinderen. familie, vrien- den en kennissen voor de belangstelling bii ons 45- jarig huwelijksfeest on- dervonden. P. DEKKER M. C. DEKKER— SPIERINGS Bergen, Zakendijk 45 DANKBETUIGING Langs deze. weg betuigen wij mede namens kinde- den en kleinkinderen onze hartelijke dank aan alien voor de betoonde belang stelling bij ons 50-jarig huwelijksfeest ondervon- den. Ook dank aan be- stuur en leden van de mu- ziekvereniging „Hou en Trou" voor de serenade aan ons gebracht. C. Wester-Meijering. D. Wester H.Hugowaard-Z., Juni '48 Gevr. net dagmeisje voor direct bij Fa. Dekker, Graanhandel, St. Maar- tensbrug. Gevraagd net R.K. meisje voor dag of dag en nacht bij P. Wester, Stationsweg C 79, Schagen. Gevraagd nette flinke R.K. huishoudster op boerderij in Nrd.-Holland. Moet be slist en serieus de huish. kunnen besturen. Goed loon: leeftijd pl.m. 40 tot 45 jaar. Br. onder no. 8592 bureau van dit blad. Gevraagd een R.K. bak- kersknecht, niet beneden 20 jaar. Welke genegen is dagelijks een wijk te be- dienen. Br. aan De Avia- teur, Wogmeer-Spierdijk. Wegens huwelijk der te- genwoordige per 1 of 15 Juli gevraagd een flinke zelfstandige hulp in ae huishouding. Mevrouw Koster, Langestraat 22, Alkmaar. Gevraagd: NETTE JONGEN voor bakkerij en loopw. A. J. KRUYSSEN, Payglop 2 Alkmaar Voor direct gevraagd: R.K. Bakkersknecht zelfst. kunn. werken. A. SMIT. Hensbroekerweg G 271, Heerhugowaard. Mevr. Dorbeeck, Varne- broek 11, Alkmaar vraagt EEN HULP IN DE HUISHOUDING niet inwonend. In de och- tenduren dienstmeisje aan wezig. Mevr. Olie, v. Houtenkade 5, Alkmaar. vraagt NET DAGMEISJE, boven 18 jaar. Gevraagd: R.K. MEISJE v. d. dag. C. CASTRICUM Autotranssport Heiloo, Westerweg C 71. Energiek ervaren hotel- portier, 40 jr.. zoekt hem passende werkkring. Br. no 14529. bur. v. d. bl In HUIZE ST. AUGUSTI- NUS, Emmastraat 12 te Alkmaar. wordt een gevraagd voor de werk- zaamheden in het pension voor Ouden van Dagen. Zich persoonlijk aan te melden bij de Eerwaarde Moeder Overste. Gevraagd: in te Avenhorn Gevraagd een tuinders- jongen, leeft. 14 a 15 j. bij P. Sneek, Bergerweg 38, Alkmaar. Te koop: BELG. HERDER zuiver ras, goed waaks en mak voor kinderen. J. WEEL. Dorpstraat A 121, Hensbroek. leeft met U. mee Te koop: pracht jongens- fiets v. leeftijd 1216 jr. H. Tamis. De Weel 148 te Oude Niedorp. Tel. K 2262—234. Te koop: een damesfiets, Oudegracht 145. Alkmaar Na 6 uur. Zaterd. n& 1 u. Te koop gevraagd: een 15 tons vlet Adres K. van Duin, Sluisweg 2 te Schoorldam. Philips radio 3 golflengtes prima spelend f 175 Kapp. Kroon. Heiloo K82 liefst niet op Zondag Te koop: 2 m. sportjasjes wit, 1ft. 11-12 j., 1 m. re- genjasje, 1 j. tweedjas. If. 15-16 j.. 1 zeeverk. baret nw, 1 gidsenjurk m. hoed 14-15 jr.. kan ook v. pnt. Buter. Geest 7, Alkmaar Te koop: 1 complete slijp- steen 84 x 8 cM„ m. stelling en bak met kraan. voor riemkracht, voor het slij- pen van maaimessen. Hoebe. Heiloo. Gevraagd een Egmond aan de Hoef ALKMAAR vraagt een boven 18 jaar DONDERDAG 17 JUNI, 8 uur: Charlotte Kohier in van Henry James. Bew.: Kristien d'Haen. Entree f 2,50 en f 3, Plaatsbespreking vanaf Maandag 14 Juni, dage lijks van 111 uur. Mededeling voor winkeliers, grossiers en fabrikanten In verband met de opheffing van het Bijkantoor, Rid- derstraat te Alkmaar is de afdeling Handel met in- gang van Maandag 14 Juni 1948., OVERGEPLAATST naar het kantoor Oudegracht 168 (benedenzaal). Telefonisch is de afdeling Handel voortaan uitsluitend te bereiken onder no. 4435. Verstrekking bonnen voor werkkleding (individueel) In het tijdvak van 15 JUNI tot en met 2 JULI a.s. zullen aan hen, die een zelfstandig beroep uitoefenen of in een bedrijf met minder dan 5 arbeiders werk- zaam zijn, na 31 Januari 1948 geen werkkleding heb ben ontvangen en uit hoofde van hun beroep in aan- merking komen voor werk- of bedrijfskeding. bonnen voor aankoop van deze kleding worden verstrekt. Eveneens komen hiervoor in aanmerking zij, te wier behoeve reeds collectief werkkleding is verstrekt, doch die thans werkzaam zijn in een zelfstandig be roep of in een bedrijf met minder dan 5 arbeiders en die de werkkleding. welke eigendom was van de vorige werkgever, in dat bedrijf moesten achterlaten. In laatstgenoemd geval moet een verklaring van de betrokken vorige werkgever worden overgelegd, waar- uit zulks moet blijken. Bij indiening van het volledig ingevulde formulier MD 333—96, waarop op de achterzijde de werkgeversver- klaring moet zijn ingevuld, zal 'onder overlegging van de distributiestamkaart de betreffende bon ter- stond worden uitgereikt. In verband hiermede zullen dan ook per post gezonden formulieren zonder meer terzijde warden gelegd. Afhalen en indienen van formulieren van 15 Juni tot en met 2 Juli a.s. te Alkmaar; afhalen. loket Voorlich- ting, indienen, loket I, le etage en in cl* aangesloten gemeenten op de bekende zitdagen. s.v.p. invullen in blokletters. N.V. BOUWKAS ..ROHYP". SI ADHQUDERSKADE 6. A'DAM iW.I Inlichtingen bij den Inspecteur: C. B. BALDER; Dr. Schaepmanplein 20, Alkmaar.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1948 | | pagina 7