Knoeiende ambtenarij in de bezetting J S s NOVOSOL S I Noordhollands Dagblad DE NIEUWSTE AVONTUREN VAN JAN KLAASSEN Kruimeldieven en onschuldigen kwamen voor I I I I I Jubileum concours f PAG. 4 NIEUW NOORDHOLLANDS DAGBLAD - Woensdog 23 Juni 1948 zrrriNG politierechter Zeven gestolen eieren Franse ploegen voor Tour de France Duizenden trekken, voorzien van een vergunning, het Kroondo- mein van „Het Loo" te Apeldoorn binnen om met de bosbessen- pluk te beginnen. 70 ct per pond, een niet te versmaden bijver- dienste voor jong en oud. De schooljeugd krijgt 3 dagen vrijaf. De kooplustigen staan bij de ingangen van het Kon. landgoed de plukkers op te wachten. Geld, geschenken, beloftenen vreemde manipulatie's Wasserij te's Graveland afgebrand Scheepsberichten Helsinki Amsterdam door de lucht Deze sandaal is geinspireerd op het schoeisel van de in- woners van Venezuela en draagt de naam Maracaibo. Zij is uitgevoerd in roze ribflu- weel met vuurrode pompoenen en werd voor het eerst getoond op een Londense show. Post voor de „lndrapoera" Gouden Kruis-wedstrijden „Kofa Baroe" 30 Juni te Rotterdam? Marktberichten Familieberichten ♦++++++-:*+++-:-+++++ Advertentien Dr. J. J. Jungerhans AF WEZIG Wederverkopers voor onze prima 3 banden SUPER "RADIO'S K. Folkersma „De Korenschoof" Bakkersbediende VEILING te Alkmaar Amerikaanse Legergoederen 1. Een kanfoorbediende (m. of vr.) 2. Bedrijfsleider-emballagemeesfer 3. Een le klas Kuiper 4. Twee seizoenarbeiders PERCEEL rHEBT lTmOT a -? i HEBT U MOT MET DE MOTTEN? Uw kleren verven met LICHT-ECHT - WAS-ECHT, 3 ALKALI-ECHT en GEEN MOT MEER I i HAAL EEN PAKJEJ I Muziekver. „EensgezindheicT - Heiloo. BIIIIIIIIIIBi F. Zut bloemkoolplanten U leest het nieuw Is uw buurman ook reeds abonnee Praat eens met hem.... Dan doet U goed werk voor uw eigen dagblad Dinsdagmiddag zette mr. Krabbe zijn taak van politierechter voort in een lange zitting. Jantje P. van Texel had brieven, die door haar vader geschreven en niet voor haar bestemd waren, verbrand. 't Was een familiekwestie. De uitspraak was f 15.of 5 dg. Gijsbertus Cornells K. en Jan M., beiden van Texel, hadden deuren van een strandtent weggenomen en ten eigen bate aangewend: ieder f 40.— of 10 dg. Gerrit E., ook van Texel, had 1^0 palen, welke aan het Rijk behoor- den, weggenomen. De palen waren op het strand aangespoeld en ver- moedelijk van een schip afkomstig. E. zei, dat hij ze wilde gebruiken voor brandhout. De els van mr. Hoi- steijn was f 100 of 30 dg. Mr. Krabbe veroordeelde tot f 60.of 12 dg. Hendrikus Z. en Wilhelmus Jo hannes S. uit Enkhuizen kwamen voor de tweede maal voor. Over hen was een rapport ingewonnen. Hierbij bleek, dat S. een kruimel- dief was en het niet nauw nam met de eerlijkheid. Z., die in de oorlog weleens iets wegnam uit de fabrielt. waar hij werkte, hetgeen oogluikend werd toegestaan, bleef dit ook nog na de oorlog doen. Samen hadden ze ingebroken. Na het requisitoir van de officigr van justitie werd de uitspraak bepaald op 6 mnd. voorw. met een proeftijd van 3 jaar en f 60.— of 15 dg. Nicolaas K. uit Hoorn kreeg twee gestolen eieren ten geschenke en was zodoende heler. Reeds meer was K. met de justitie in aanraking geweest. Uitspraak f 15.of 5 dg. Abel van der Gr. had 7 eieren gestolen uit een kist, welke op een vrachtauto stond. Twee van de eieren had hij aan K. gegeven. Ook hij was meerdere malen veroor- deeld. Uitspraak f 40.of 10 dg. Beide verdachten waren niet ver- schenen. „Waarom niet op het stoepje?" Ook een nonchalante motorrijder ontbrak niet. Pieter S. uit Wierin- gerwerf reed 's nachts met zijn motor door Wervershoof en reed daarbij op een groepje mensen in. Een van de personen werd, hoewel S. krachtig remde, aangereden en brak een been. Volgens de getuigen was de rijbaan vrij, maar S. be- weerde, dat ze midden op de weg stonden. In het donker kon ver- dachte niet direct het groepje men- sen zien. Toen hij ze zag, remde hij direct, maar kon niet verhinderen, dat hij twee personen aanreed. Mr. Krabbe kon zich niet voorstellen, dat het groepje op de weg stond en niet op een stoepje voor een huis in de nabijheid. In zijn requisitoir wees mr. Holsteijn er op, dat hier getuigen en verdachte beiden schuld hadden. Zijn eis luidde f 50.of 20 dg. Mr. Krabbe vonniste conform. Johannes Jacobus B., Kees K. en Johannes Jacobus Ba. uit Schagen (de laatste was niet verschenen) hadden benzine weggenomen om rond te toeren met een motorfiets. Schade bleef niet uit. De eis was f 25.— of 2 weken tuchthuis voor de beide eerste en f 25.of 14 dg. hechtenis voor de laatste. Na plei- dooi van mr. Noordijk was de uit spraak conform. Christiaan Wilhelm D. uit Den Helder had een rijwielaanhangwa- gen weggenomen. Zijn bedoeling was dit echter niet geweest. De wagen. stond in een leeg huis en D. haalde het ding er uit met de be doeling aan de eigenaar te vragen het wagentje te mogen kopen. Hij vergat het echter, zodat hij ten on- rechte in het bezit van dat wagentje was. Aan de hand van enkele foto's voerde mr. Mulder zijn pleidooi. Na de eis van f 25.of 10 dg. werd de uitspraak bepaald op vrijspraak. Hendrik Antonius D. uit Hoorn had met een voorzittershamer een ruit ingeslagen: f 25.of 10 dg. Nanne Willem G. ging een winkel binnen om de steunzolen, welke zijn moeder daar gekocht had, terug te brengen en het geld weer te vragen; toen hem werd gezegd de winkel te verlaten, weigerde hij en moest er door de politie uitgezet worden: f 20.— of 10 dg. Petrus de J. uit Medemblik had een hond zo getrapt, dat het beest versuft bleef liggen en letsel opliep aan de rechterlong: f 40.of 15 dg. Concurrent van Philips? Gerrit K. uit Hoogwoud had aan een zekere L. een radiotoestel ver- kocht, waarvan hij deed voorkomen, dat het een Philips-radio was. Ach- ter op het toestel had hij een merk- plaatje bevestigd van Philips. Een radiohandelaar, die de radio zag, verklaarde, dat het geen Philips- toestel was, maar een eigengebouwd toestel, een z.g. amateurradio. Mr. Holsteijn vond dit bedrog en deze vervalsing zeer ernstig en eiste 2 mnd. Na een pleidooi van mr. Jon- ker luidde de uitspraak f 75.of 25 dg. Sietze W. uit Medemblik had een zak meel ten eigen bate weggeno men uit de schuur van zijn patroon. Waarschijnlijk kan het verdachte niet geheel worden aangerekend, daar zijn geestestoestand niet nor- maal is. Uitspraak f 60.of 20 dg. Maarten E .uit Anna Paulowna gaf een jongetje een klap: f 15.— of 5 dg. Jean W. uit Hoorn bele- digde een ambtenaar in functie: f 75.of 25 dg. Petrus Martinus A. uit Medemblik had een jas mee- genomen, welke niet van hem was: f 30.of 10 dg. Albert T. uit Anna Paulowna mishandelde een hond: f 40.— of 20 dg. Willem G. en Vol- kert B. uit Venhuizen voldeden bei den opzettelijk niet aan een ambte- lijk bevel, toen hen order werd gegeven aan de wal te komen met het bootje, waarmee zij aan het varen waren, maar inplaats daar- van verwijderden zij zich, omdat zij aan het vissen waren zonder ver- gunning en dachten nu opgepakt te worden: beiden ontkenden thans de verklaring, welke zij aanvankelijk hadden afgelegd. Mr. Holsteijn vond de houding van de verdachten met juist en eiste tegen beiden 7 dg. Mr. van Regteren Altena, die mr. Krabbe had vervangen. vond 7 dg. te wei- nig en veroordeelde beiden tot 14 dagen. Tiemen P. uit Den Helder had de mouw van een marinejas gescheurd: f 15.— of 5 dg. De organisatoren van de Tour de France hebben de regionale Franse ploegen thans definitief samenge- steld Het zijn: West Frankrijk: Bonnaventure, Carpentier, Chupin, Cogan, Goas- mat. Guegan, Person, Pontet, Tassin, Y Marie. Reserves: Le Guevel en Butteux. Centraal Zuid-West Frankrijk: Desbats, Geminiani, Lapebie, Maco- rig, Massal, Leveque, Mahe, Orts, Pras. Ramoulux. Reserves: Dussault en Borton. Parijs-ploeg: Brule, Chapatte, M. Diot, Goussot, J. Lauk, L Lauk, Marinelli, Mignat, K. Piet, Thietard. Reserves: Lucas en Barret. lie de France-ploeg: Baratin, Caf- fi, de Gribraldy, de Muer, Deprez, Devreese, Helary, Marcellak, Mul- ler, Thuayre Reserves: G. Martin en Dorgevray. Zuid-Oost Frankrijk: M. Bonnet, B. Gauthier, Giguet, Lauze, Maline- res, Pernac, Remy, Rey, A. Rolland en Zaaf. Reserves: Doux, Gnazzo en Kebailli. Voorts werd een internationale ploeg geformeerd, die er als volgt uitziet: Brambilla (It.), Camellini (It.), Joly (Belg.), Klabinsky (Poleri), Lambrecht (Belg.), P. Neri (It.), Seiardis (It.), Tacca (It.) en twee Zwitsers, die nog nader zullen wor den aangewezen. Reserves voor de ze ploeg zijn: Albert van Schendel (Ned.) en Galliussi (It.). De zaak tegen de twee ambtena- ren van het departement van socia. le zaken werd voortgezet met het verhoren van de getuige J. P. Pie- rik uit Genemuiden met wie ver dachte Kersten vriendschappelijke relaties zou hebben onderhouden. Pierik was gedurende de oorlog secretaris van de vakgroep biezen- verwerkende bedrijven. Zoals be. kend verwerkten diverse sigaren- fabrieken biezen tot matten en tas- sen om de arbeiders uit Duitsland te houden. Ook werden deze mat- ten later als camouflage-materiaal door de Duitsers gebruikt. Op een gegeven moment mochten echter geen biezen meer gevlochten wor den, doch kwam er een ander arti- kel voor in de plaats. Onder de naam van „pikevlecht" kwam dit product op de markt, combinatie van de twee namen „Pierik" en ..Kersten". 75% hiervan ging naar Duitsland en 25% werd gebruikt voor binnenlandse behoefte. K. zou hiervan provisie gekregen hebben, die grotendeels uit de staatskas zou zijn gevloeid. Vervolgens verklaarde J. A. Knetsch, gedurende de oorlog hoofd van de afdeling arbeidszaken bij het departement van sociale zaken, dat reeds voor de oorlog, in de ja- ren 19381939 voortdurend klach- ten binnenkwamen van de rijks- vreemdelingendienst omtrent de ambtenaar K„ die thans in de be- klaagdenbank zit. Deze zou vreem- delingen, zonder vergunning in Ne- derland hebben laten binnenkomen. Een nader onderzoek leidde tot niets. Hij meende echter, dat het steeds joden uit Duitsland betrof- fen had. Verscheidene sigarenfabrikanten uit het Zuiden des lands werden vervolgens gehoord. Zij stonden gedurende de oorlog alien voor het zelfde probleem hoe hun arbeiders aan het werk te houden daar er geen tabak meer was voor de si- garenindustrie. Zoals bekend ging men in sigarenfabrieken dan ge- meenlijk over tot het vlechten van biezen matten en zo werden dui zenden arbeidskrachten gesauveerd van tewerkstelling in Duitsland. Verdachte K. zou dit vlechten van biezen matten gepropageerd en daaruit zelf financieel voordeel ge- trokken hebben. In het jaar 1944 kwam aan het licht, dat deze mat- ten veelal door de Duitsers werden gebruikt als camouflage-materiaal, zodat er van collaboratie met de vijand sprake zou kunnen zijn. De eerste getuige Gabriels, dir. van het wachtgeldfonds voor ar beiders in de sigarenindustrie, ver klaarde dat op deze manier circa 3000 arbeiders uit Duitsland waren gehouden en hem niets bekend was dat K. hier enig financieel voordeel bij gehad had. Voorts werden gehoord W. van de Hofnar, de Karel I en de Velas- ques sigarenfabrieken, die alien verklaarden dat slechts ten behoe- ve van hun arbeiders tot het mat- tenvlechten was overgegaan en hen niets bekend was, dat dit materiaal door de wehrmacht gebruikt werd. Zij hadden alien in contact gestaan met K„ doch hem voor zijn dien- sten nimmer een cent betaald. Een mattenfabrikant uit Gene muiden verklaarde dat hem bekend was dat door de mattenindustrie 40 pet. verwerkt materiaal en 35 pet. raw materiaal aan de bezetter geleverd moest worden. Het overi- ge percentage was voor binnenlands gebruik bestemd. De door de siga renfabrieken geleverde matten wer den volgens bovengenoemd schema verdeeld. Door een felle uitslaande brand Is Dinsdagmiddag de wasserij 's Graveland. eigendom van de N.V. Volin, totaal verwoest. De vlammen grepen zeer snel om zich heen en ook het aangebouwde woonhuis van de bedrijfsleider stond spoedig in lichter laaie. De brandweren van 's Graveland en Hilversum bestre- den tezamen het vuur, doch zij kon- den niet verhinderen, dat na een half uur wasserij en woonhuis reeds geheel waren uitgebrand. De in het gebouw aanwezige was kon op enkele kleine stukken .na door het personeel tijdig in veiligheid worden gebracht. De schade wordt door verzekering gedekt. Aldabi, 221-8 van Victoria naar Ba- hia. ALHENA, 21-6 van Santos naar Montevideo. \rkeldijk, Antwerpen-New York, pass. 21-6 Bishop Rock, laarstroom, Rotterdam-West Afri- ka, 22-6 van Antwerpen rohsn de Witt, Batavia-Amsterdam, pass. 21-6 12 uur Quessant ■Caimana, Rotterdam-Batavia, pass. 21-6 Malta. Prins Alexander, Montreal-Antwer- I pen, pass. 21-6 Bellisle. Prins Willem 4, 19-6 van Montreal naar Nederland. Tabian, 20-6 van Batavia naar Noumea. TAWALI, 17-6 van Amsterdam te Batavia. Alblasserdijk, 21-6 van New Orleans te Havann Abbekerk, 21-6 van New Castle te Port Kembla Amstelkerk, 22-6 van Grand Bas- sam te Monrovia Averdijk, 20-6 van Corpuschristi te Houston Bali, 22-6 van Port Said te Halifax Boskoop, Amsterdam-Valparaiso, 22-6 te Curacao. Delfshaven, 19-6 van Buenos Aires via St. Vincent naar Denemar- ken. Groote Beer. Amsterdam-Batavia, pass. 22-6 Gibraltar. Johan van Oldenbarnevelt, Amster. dam-Java, pass. 21-6 Pantellaria. Noordam, 21-6 van Rotterdam te New York. Stuyvesant, Trinidad-Amsterdam, 22-6 te Pontadelgada verwacht. ..Argomont", 19 Juni van New Orleans naar Kaapstad. „Nieuw Amsterdam", 22 Juni 16.30 uur van Rotterdam naar New York. „Talisse" 22 Juni van Sydney naar Melbourne, ..Willem Ruys" 22 Juni van Bata via naar Rotterdam. ,7,uiderkruis", BataviaRotter dam, 22 Juni 14 uur van Saba. Met ingang van 20 Juii zal de Finse Luchtvaartmaatschappij „Aero O Y" een dienst openen tussen Hel sinki en Amsterdam. De Maatschap- pij zal vliegen met Douglas DC-3 toestellen. Dinsdag en Vrijdags ver- trekt een machine uit Helsinki via Norkoping en Kopenhagen naar Amsterdam, Woensdags en Zater- dags wordt gevlogen van Amster dam naar Helsinki. NEDERLANDSE KATHOLIEKE SPORTBOND Afdeling Handbal De N.K.S. Haarlem afd. handbal maakt bekend, dat de aanmeldings- formulieren voor nieuwe vereni- gingen, welke wensen deel te ne- men aan de komende competitie in Kath verband, v66r 15 Juli kunnen worden aangevraagd bij het secre- tariaat der N.K.S. Haarlem Afd. Handbal, Mej C. Arnaud de Cala- von, Archimedesweg 63 te Amster dam O SCHAKEN PERSOONLIJK KAMPIOENSCHAP VAN NOORD-HOLLAND Voor deze wedstrijd die van 10 April t/m 5 Juni 1948 in het Am- sterdamse Schaakhuis plaats vond, waren zeven hoofdklasse-spelers aangewezen, alien z.g. afdelings- kampioenen De heer D. Appel (V.V.V.) Alfcmaar wist met 5 winst- punten uit 6 op overtuigende wijze beslag te leggen op de titel. Als 2de eindigde E. D. de Waal (kampioen van Alkmaar en Omstreken) met 4 punten Opgemerkj zij hierbij dat Appel en De Waal reeds oude riva- len zijn. Hun partijen, waarbij Appel's eenvoudige, soms te een- voudige, doch zeer agressieve stijl het op moest nemen tegen de meer bezonken, positionele stijl van de Waal, zijn altijd zeer interessant. 3de M. Suiker (Beverwijk) 3'/t punt, 4. J. Barendregt (A'dam) 3 punten, 5. Dr Karper (A'dam) 2 punten, 6. G_ v. 'd. Velde (Haarlem) 2 punten, 7." J, Wljker (Den Helder) l'/« punt. Tegen Barendregt speelde Appel met wit zijn beste partij. Wij laten deze partij hier in vogelvlucht vol- gen: Barendregt verdedigde zich op 1E4, met C5. Het werd een ouder- wetse Siciliaanse partij, waarbij wit op de lOde zet Pb3 speelde. Een oude degelljke voortzetting van Ma- rackzy afkomstig. Zwart zette al vroeg een actie in op de open C- lijn, verwaarloosde echter de ont- wikkeling van zijn koningsvleugel. Na 13 Df2, de mooiste zet uit de partij, leek het alsof wit zijn pion op E4 ging verliezen. Zwart trapte echter niet in het listig opgestelde valletje (dat hem een stuk gekost zou hebben) maar verloor wat even erg was, zijn geduld en trachtte met het voorbarige 13, d5, wits cen trum aan te tasten. Met 4 „moker- slagen" 14, E5, 15 f5, 16 LE2, 17 Df5, legde wit het zwarte spel geheel lam. Op de negentiende zet: 19 Lh5t luidde wit de beslissende combina tie in, waarna zwart kon opgeven. Bij het naspelen van deze partij vergaat ons de lust de Siciliaanse verdediging toe te passen. De opvarenden van het m.s. „In- drapoera", dat Maandag uit Bata via naar Nederland vertrok met militairen op thuisrels aan boord, kunnen in Port Said post ontvan- gen, mits deze uiterlijk 4 Juli ge- post is. Het schip wordt omstreeks 20 Juli te Rotterdam verwacht. MARKTOVERZICHT PURMEREND Het aanbod van runderen was Dinsdag niet veel beter dan de vo- rige week wat al dito hetzelfde was met het bezoek, de hooibouw is nog met voile kracht aan 't werk maar de handel was wel iets beter. Dit was al gauw op te merken met de verse melkkoeien De vraagprijzen daarvan waren hoger maar er was een heel klein aanbod waardoor bij iets betere vraag vlugger geplaatst kan worden. Met de geldekoeien was het ook niet minder, ook daar van was de voorraad niet te groot. De levering begint weer aardig op te komen en daaronder ziet men al heel goede slachtbeesten Ook waren er enkele kalfdragende die opgekocht zijn voor uitvoer naar het buitenland. Hiervoor worden ook nog beste prijzen uitgelegd. Voor het jonge vee is de goede vraag afgelopen; er was al heel weinig van maar de kooplust ont brak geheel. Ook voor de stieren is weinig liefhebberij meer en heel stugge gang Met de fokkalveren was het geheel mis, daarvoor waren uit Zeeland of Gelderland geen ko- pers aanwezig. Op de wolveemarkt was het wel wat vlugger met de schapen en de prijzen ook vas'/ r, enkele goede gevleesde werden in beslag genomen voor de levering. Met het kleine aanbod van de 1am- metjes was de gang zonder veel prijsverhoging ook iets beter Er komen maar weinig inlandse '1am- meren meer, de meeste waren van Texel Met de bokken en geiten was Het ook heel kalm. Beter was het in de vroegte met de biggen maar daar het aanbod tenslotte nog al meeviel was de afloop kalmer. Enkele goede stamboekzeugjes brachten nog flink boven de note- ring op De paardenmarkt was heel stug. En op de pluimveemarkt was het heel druk. Vooral jonge haan- tjes waren er heel veel De prijzen voor de beste bleven 'heel goed, maar de minderen zakten ten slotte in. In een vergadering van de bestu- ren der voetbalelftallen, die aan de laatste ronde van het Gouden Kruls- tournooi deelnemen, is besloten om de demi-finale en finale op neutraal terrein te spelen. De wedstrijd ZAPSRC wordt op het Spartaveld aan de Loet gespeeld, Kaagvogels Jisp op het Alkmaarse Boys-terrein. In geval Jisp uitvalt, zal de finale eveneens op het Spartaveld te Scha gen worden gespeeld. Mocht Jisp aanblijven, dan moet tussen de be- trokken clubs nog nader worden overlegd. Het troepenschip „Kota Baroe" wordt omstreeks 30 Juni a.s. te Rot terdam verwacht. Aan boord bevin- den zich circa 1400 demobiliseren- den en verlofgangers van de Kon. marine, de Kon. landmacht en het K.N.I.L. PURMEREND, 22 Juni. Kaas- markt. Aangevoerd 2 stapels, we- gende 589 kg; 2 stapels Edammer 40+ f 77. Veemarkt. 300 stuks runderen. 91 vette koeien levering; 115 gelde koeien 275525, matig; 70 melk koeien 425750, iets meer; 14 stie ren 400850, stil; 10 graskalveren 185250, stil; 242 nuchtere kalve- ren, levering; fokkerij 28—58, heel stug; 10 vette varkens, levering; 562 biggen 3075, afloop kalm; 150 schapen 5082.50, goed; 425 1am- meren 1838, kalm; 67 bokken en geiten 880, stug; 39 paarden 275 750, stug. Pluimveemarkt. 1200 oude kip- pen en hanen (witte en rode) 2.25 2.75 per kg; 100 id. blauwe 3 1 3.25 per kg; 750 hennen 57 p. st.; 2300 jonge hanen (blauwe) 3.20 3.35 per kg; 13100 jonge hanen (wit te en rode) 2—2.40 per kg; 300 jon ge en oude eenden; 200 konijnen 1U; 60 ganzen 5.507. HEM, 21 Juni. Zuiderkogge Vroege akrdapp. 10.90—11.50; driel 8.80—10.10; knel 2.70—3.60; rode schots 14.80—15.60. Aanvoer 55.000 kg. Bloemkool 4—28, sla 2.50—3.40- bospeen 22—29; slabonen 159—163;' snijbonen 130—132; spinazie 27; peulen 3369; aardbeien 30130; perziken 25; kruisbessen 31. AVENHORN, 22 Juni. Aange voerd: 75325 kg vroege aardappelen: Schotse rode 15.30—16.40, mid. 8.80 —10.60; driel. 8.40—9.40; kriel 2.30—3 MEDEMBLIK, 22 Juni. Aange voerd: 139.000 kg vroege aardappe len: grote 9.80—10.70; driel. 7.90— 8.40; kriel 2.50—3.10: grove 9.80— 10.50; blauwe eigenheimers 15.10— 15.70; rode eerstelingen 14.6015.40- ronde 17.10. NOORD SCHARWOUDE, 23 Juni. Aangevoerd: 100.000 kg vroege aard appelen: eerstelingen 9.3012.10; grote 9.9010.60; drielingen 710.60 klein 2.804.40; rode eerstelingen 13.7015.60; 3000 kg rabarber 5. WOGNUM, 23 Juni. 29.400 kg vroege aardappelen: grote 8.80—10.50 drielingen 6—8.60, kriel 3.30—3.70; rode eerstelingen 13.70—14.90, rode bessen 1.111.42, peulen 3479, aardbeien I 98—1.25, idem 50—95; perziken 4—18, sla 2—3.20, spinazie afw. 16; bospeen 1117, bloemkool 533, boskroten 911, rabarber 1214, bosselderie 4.806.00; slabo nen 1.641.65; kersen 84, waspeen 824, snijbieten 18, kruisbessen 31. ZUIDERKOGGE, 22 Juni Vr aardappelen 9.50—10.50, drielingen 7.90—9.50, kriel 3.20—3 60; rode Schotse 13.70—13.90. Aanvoer 48000 kilogram. GROOTEBROEK. 22 Juni Eer stelingen grote 9.50—12, kleine 7.70- 9.60, kriel 3—4, rode 13.20—156.0, bl. Eigenheimers 1315.50. Aanvoer 425.000 kilo. LANGEDIJK, 23 Juni. 185.000 kg aardappelen: rode Eerstelingen 14.2016.20, eerstelingen 9.90—11.70, drielingen 7.80—9.30, kriel 4.10—5,10; 600 stuks bloemkool: le soort 28, 2e soort 17,10; 100 kg tomaten A 49. BEEMSTER, PURMEREND E. O., 22 Juni. Schotse muizen 10—14; idem kleine 59; tuinbonen 2225; peulen 52; doperwten 4654; bl. blauwschokkers 7075: bloemkool 631; groene kool 7.50; sla 2—4; andijvie 69.50: rode bieten 15 ct. per bos; aardbeien 1.201.40 per kg. Op 26 Juni a.s. zal het 45 jaar geleden zijn, dat mej. DUIFJE HOF, in de huishouding ging bij de Gebr. Apeldoorn, Hoflaan 18, Bergen. Wij wensen haar van harte geluk met dit mooie jubileum. Die dag zal er tot haar intentie een H. Mis uit dankbaarheid worden ge. lezen, 's morgens om 7 uur en wij hopen dat God haar nog vele gelukkige jaren moge schenken. Fam. PROOST Bergen, Beemsterlaan 13. -+++❖+++ Openlijk dank aan God voor verkregen gunst op voorspraak van O. L. Vr. van het Onbevlekt Hart en de H. Antonius na het bidden der Drie Weesge- groeten. N. N„ St. P. ALKMAAR Arts voor inw. ziekten. Van 24 Juni tot 12 Juli Biedt zich aan net R.K. meisje als werkster voor 3 ci 4 dagen per week. Adres P. Zuurbier, Bene- denweg 116, St. Pancras. Biedt zich aan R.K. tuin- dersknecht, liefst met glascultuur. Inl. bij P. J. Bakker, Herenweg B 24, Schoorl. Net R.K. Meisje gevraagd voor halve dagen, Vrij dags de gehele dag. Jac. Nic. Al, Varnebroek 7, Alkmaar. In een net R.K. gezin te Alkmaar wordt een flink dagmeisje gevraagd, zefst. kunn. werken, huiselijk verkeer, lief voor kinde- ren. Br. no. 14790 bur. van dit blad. Flink persoon vraagt eni- ge uren per dag werk, magazijn of onverschillig wat. Br. o. no. 14791, bur. van dit blad. GEVRAAGD op basis van 20% korting. Verkoopsprijs aan parti- culieren f 188,50. Brieven aan: gedipl. radiomonteur Riouwstraat 14, Haarlem. SPANBROEK v r a a g t een Gevraagd een Bakkers- knecht of leerling. Bak- kerij v. Egmond, Burger- brag. op Zaterdag 26 Juni v.m. 10 uur in het Veilingge- bouw „De Waag", Zijdam no. 6 van een grote partij w.o. grote TENTEN (9% x5), dekzeilen in div. ma- ten, hijstouwen en sjor- lijnen, sleepkabels, werk- broeken en handschoenen, rubberpakken, tassen, rie- men, ligstoelen, enz. enz. Kijkdag Vrijdagavond 25 Juni 7-9 uur en v66r aan- vang der veiling. Inl. bij J. van Dijk, Vei- linggebouw, tel. 2484 en KOUDENBURG AMOUREUS deurwrs. Alkmaar Net R.K. Meisje zoekt zit-slaapkamer met voll. pension. Briev. onder no. 14789 bur. van dit blad. Te koop gevraagd antiqui- teiten, koper, tin, porce- lein, meubelen, staande petroleumlamp. Br. onder no. 8698, bur. van dit bL N.V. HANDELS- EN PRODUCTIEMIJ., v.h. As. Deutekom, Noord A 63, Schagen, vraagt voor direct: Kunnende typen, goed handschrift en enig inzicht in boekhouden vereist. Sollicitaties dienen schriftelijk te geschieden. om zich te belasten met het sorteren en administreren van voorraden en emballage, tevens leiding kunnende geven. Sollicita ties schriftelijk. Zelfstandig kunnende werken. voor fabrieks. en magazijnwerkzaamheden. Leeftijd 2030 jaar, Aanmelding voor de groepen 3 en 4 bij voar- keur Zaterdagmiddag tussen 2 en 5 uur. Gelegenheid tot het plaat- sen van noodwoningen a. h. Noordh. Kanaal te Alk maar. Br. onder no. 14766 bur. van dit blad. Te koop 'n houten schuur- tje ong. 5x3 M. bij W. Klaver, W 4, Ursem. Te koop: Serie boeken v. praktijk-dipl. boekh., dic- teer- en leerboeken steno. 1 p. witte gymschoenen, Ift. 5 jaar; 1 paar jongens- schoenen, mt. 34 en 1 pr. mt. 39. Straatweg 30 bij de Vierstaten, Alkmaar. TE KOOP: aan de Dorpstraat B 131 te ZUIDSCHARW OUDE, thans in gebruik voor Postkantoor. Te bevragen bij Vulpen- huis Piet Kist B 81b te Noordscharwoude. Gevr. houten schuurtje of los hout. Te koop 12 Pa- trijse Leghorns met haan. S. Hink, B 95. Zd. Schar- woude. Te. 415 K 2260. Dir. Alb. Meijns Nzn. 2e Dir. Jac. Beemster op 27 Juni, 3 Juli en 4 Juli in het Gem. Muziekpark te Heiloo. Aanvang concertwedstrfjden: Resp. 1,30, 2,30 en 1,30 uur Aanvang marswedstrjjden: Resp. 1, 6 en 1 uur. 29 Verenlgingen 1150 Muzikanten Hondenweg is het adres van de agent van het NIEUW NOORD HOLLANDS DAGBLAD, Agentschap H.HUGOWAARD-Z. ADVERTENTIES worden met de meeste spoed door hem doorgegeven. NIEUWE ABONNEES ont- vangen bij opgave direct de krant. Te koop gevr. schuitje en uitschuiftafel; ook in rail voor eikenhoutentafel. W. Kaandorp, Oosterzij 2, Limmen. Te koop voor de sloop een WOONHUIS te Ur sem U 1. Inl. en opg. bij A. Vormer, U 51 Ursem. HET H E L E SEIZOEN zwaar bewortelde Lecerf. ANT. SWART P. J. Jongstraat 117 te LUTJEBROEK 61. Toen de zaak aldus was besproken, werd Jan Klaassen in een wit kaasdragerspak gestoken; er hing er nog een van Lans in een van de kasten, dat hem toevallig tamelijk goed pas te. Ook kreeg hij zo'n kleurige kaasdragers- hoed en die stond hem zelfs heel goed. Hij keek in een spiegel zichzelf eens an en zei: zie je wel, de kleren maken de man. Toen de Waagtorenklok tien uur had geslagen, kwa men de andere kaasdragers opdagen. Zij za- gen direct de nieuweling staan en keken hem nieuwsgierig aan. Zij lazen de mededeling, die in de kaasdragerskamer was opgehangen, dat Jan Klaassen kaasdrager Lans zou vervangen. En toen de kaasvader hen had verteld, dat er een bieravond In het vooruitzicht werd ge- steld, werd er een hoera op de nieuweling aangeheven en gingen zij hem allemaal een handje geven. Toen gaf de kaasvader het bevel: „bij de schalen", waarop het hele stel antwoordde met een luid: „al klaar" en toen krioelden zij door elkaar. Zij zochten hun berry's op, twee aan twee; Jan Klaassen ging met Lans' compagnon mee. Over zijn schou- der had hij twee touwen, waaraan zij de ber ry's moesten sjouwen. Hij was de jongste en liep dus voorop, met zijn rode veemhoed op zijn kop. Een lege berry is niet zwaar van gewicht, dus het lopen ermee ging heel licht. Je moet met kleine pasjes lopen, net als ik, zei de baas en zo sjokten zij naar de lange stapels kaas.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1948 | | pagina 4