OOK DE ARABIEREN AANVAARDEN DE WAPENSTILSTAND Bidault glimlacht en Bevin reist per boot sip iMii' Russische vliegende Super-forten naar Duitsland? „Onderde drukder V.N." Dollars VoorAlkmaar omgeving Moet gericht zijn op verzekering opgebruikt! mmmm Reactie op Amerikaanse doorfastendheid De toesfand in Palestina Paus Pius buiten Vaticaanstad GENEZING IN LOURDES Een Federale Europese Unie? Een fndonesisch driemanschap Russen willen een luchtcorridor Den Haag maakt historie Vandaag komt de Consultatieve Raad bijeen mmm De maatregelen inzake uitvoering van de motie-Groen Beel's kansen stijgen i:«- DE STRIJD OM BERLIJN Amerikaanse Super-forten van tijd tot tijd op Duitse bases MAAND AG 19 JULI 1948 DE ARABIEREN hebben tenslotte de wapen stilstand aanvaard, zij het onder enig voorbehoud. De Joodse Staat wordt n.l. niet erkend, de joodse im- migratie moet tijdens het bestand worden stopgezet, ongeveer 300.000 Arabische vluchtelingen moeten naar hun woonsteden terugkeren en het bestand moet van vastgestelde duur zijn. (Bernadotte heeft echter verklaard, dat het dat zeker niet is, anders dan de vorige maal VOOR HET BIJWONEN VAN PLECHTIGHEDEN IN HET H. JAAR EEN FRANS VOORSTEL TER VERVANGING VAN DR. VAN MOOK Russische zuivering ■ggra iw Sr. van redelijke beloning De schilderijenaffaire WEERSVERWACHTING Hoofdaalmoezenier naar Indonesie HmUhH w,:,. mm:. - i I i Tienduizend Duitsers in in Buchenwald? Nieauu Hoofdredacteur: H. N. Smits, rayonredacteur: Fr. Otten. Directeur: E. J. M. Stumpel. Abonnementsprijs 3.75 per kwartaal; 1.30 per maand. Advertentie-prijs per editie 16 ct p. mm.; minimum 2.50; in alle edities 26 ct. per mm-; minimum/ 4.Fam.ber. 20 c. per mm.; in alle edities 30 ct. Noordhollands Buiten God is 't nergens veilig (Vondel) 44e IAARGANG - NUMMER 11315 BUREAUX: ALKMAAR: Langestraat 42 A, Tel. 2046 (adm.) 2047 (red.) K 2200. HOORN: Draafsingel 59, Tel. 4243 (K 2290) 2 lijnen. DEN HELDER: Keizerstraat 89 Tel. 2800 (K 2230). SCHAGENMolenstraat 52, Tel. 459 (K 2240). Bank: Noorderbank MOCHT DE WAPENSTILSTAND In Palestina niet gesloten of later verbroken worden, zo neeft graaf Bernadotte tijdens een kort oponthoud op Schiphol nog eens verklaard dan treedt het be- sluit van de Veiligheidsraad tot het toepassen van sancties in werking. Op de vraag wat er ge- beuren zal als de Arabieren de wapenstiistandsvoorwaarden niet accepteren, antwoordde graaf Bernadotte, dat er overeenstem- ming moet komen. Indien zulks niet het geval zou zijn, zullen de sancties ingaan en zal de zaak voor de algemene vergadering der Verenigde Naties op 21 Sep tember te Parijs worden gebracht Op de vraag of het conflict, in dien geen overeenstemming kan worden bereikt, zou kunnen uit- groeien tot een wereldconflict ant woordde graaf Bernadotte: „Alle conflicten, ook de kleinste, kunnen, indien geen overeenstemming be reikt wordt, ontaarden in interna- tionale conflicten. Dit risico be- staat altijd en ook daarom, aldus graaf Bernadotte, is oplossing van het geschil van het grootste belang. Zaterdag. en Zondagmorgen is Damascus nog gebombardeerd. De Joden veroverden Vrijdag Nazareth en hebben daar de staat van beleg afgekondigd. Er wordt melding gemaakt van schietpartijen door Arabieren in Jeruzalem, Zondag na de termijn van de wapenstilstand. Egypte heeft de wapenstilstand aanvaard, de andere Arabische lan- den zouden er zich bij neerleggen onder de druk de* V. N. Aan de secretaris-generaal der V.N. is door de Arabische Liga of- ficieel medegedeeld, dat de wapen stilstand aanvaard moest worden, vanwege de bedreiging met sanc ties Voorts wordt uit Beiroeth ver- nomen, dat Syrie zich tot het laatst aan toe tegen de aanvaarding neelt verzet. Er is tenslotte toegestemd ,,ondanks de oppositie yan pers en publiek", omdat „de wil van de Verwacht wordt, dat Z.H. de Paus in de loop van het H. Jaar 1950 verschillende malen Vaticaanstad zal verlaten om bijzondere plech- tigheden by te wonen. Tot nu toe staan reeds drle van deze gebeurtenissen vast: 's Pausen bezoek aan het ndeuwe Praalgraf der Pausen onder de Vaticaanse Basiliek, aan het ..Pelgrimshuis dat in aanbouw is aan de Via della Conciliazione, tegenover de St. Pie- ter, en aan de nieuwe kerk van St. Eugenius aan de Via della Belle Arti Deze kerk, waaraan in deze laatste weken met ijver voortge- bouwd wordt, is bestemd tot een blijvend aandenken aan het his- schopsjubileum van Paus Pius XII, die naar men weet Eugenius heet. Het schijnt eveneens vast te staan dat de H. Vader zich in die tijd op bedevaart zal begeven naar enkele beroemde Italiaanse heiligdommen. grote mogendheden niet genegeerd kon worden. Israel had, gelijk gemeld, de wapen stilstand reeds eerder aanvaard, en de order gegeven, het vuren te sta- ken, doch dit te hervatten, „indlen de andere zijde blijft doorvechten." Transjordanie, Irak en Egypte heb ben de aanvaarding van de wapen stilstand bevestigd. Tot aan het moment, >at de wa penstilstand moest ingdan, is nog doorgevochten. Van Joodse zijde wordt gemeld, dat de Joodse troe- pen bij het ingaan van het bestand overal gunstige posities innamen. Intussen wordt van beide zijden ge meld, dat reeds schendingen van het bestand hebben plaats gehad, vooral in Jeruzalem, waar vandaan hevige gevechten worden gemeld, ook na 7 uur plaatselijke tijd, het uur, waarop het bestand moest in gaan. Van Arabische zijde werd be- richt, dat de kerk van het Heilig i Graf getroffen zou zijn door gra- naatvuur. De bekende Franse diplomatieke commentator Pertinax heeft ver klaard, dat Bidault op de bijeen- komst in Den Haag van de minis ters van buitenlandse zaken van Engeland, Frankrijk en de Benelux- landen de vorming van een fede rale Europese Unie zal voorstellen. Ofschoon het Franse ministerie van buitenlandse zaken ontkent hiervan iets af te weten, twijfelen vele waarnemers er niet aan, dat Bidault een dergelijk voorstel zal doen. Naar de ..Gazet van Antwerpen" bericht is de 19-jarige Mario de Koninck uit Willebroek(Vlaanderen) die sedert haar geboorte blind was, na een bezoek aan de bedevaart- plaats Lourdes, aan een oog ziende teruggekomen. IN BANDOENG wordt vernomen dat de Wali Negaras (staatshoof- den) en de eerste minister der sta- ten en autonome gebieden van Indo nesia de Nederlandse regering en de republikeinse interim regering 'n plan zullen voorleggen, dat beoogt der vervanging van dr. Hubertus J. van MoOk door een directoraat van drie Indonesische leiders. Er wordt aangedrongen op een zo spoedig mogelijke vorming van een interim-regering. Een zetel van het directoraat moest aan de repu- bliek worden aangeboden. Het drie manschap zou bestaan uit: Anak Agoeng Anak Gede, premier van O.-Indonesie; Abdoel Kadir, plaats- vervanger van dr. van Mook en Mohammed Hatta, vice-president van de republiek. Volgens berichten uit de Sowjet- russische zone zijn de Sowjets voor- nemens de luchtweg Berlijn-Helm- stedt-Hannover-Bluckebrug af te bakenen. Er zou luchtafweergeschut van 88 mm ter weerszijden van de luchtweg opgesteld worden. Schiet- oefeningen zouden gehouden wor den om de vliegtuigen te verplich- ten zich strikt binnen de aangewe- zen perken te houden. Het ligt in d<i bedoeling van de Sowjet-deskundigen te verzoeken, dat de geallieerde vliegtuigen de luchtwegen BerlijnHamburg en Ber- lijn-Frankfort niet riieer gebruiken, doch uitsluitend de corridor Berlijn- Helmstedt-Buckeburg. De Sowjets hebben de lucht- vaartautoriteiten der Westeliike bezettmgsmoiSendheden te Berlijn medegedeeld, dat Russische vlieg tuigen heden nachtoefeningen zul len houden in de luchtcorridors tussen Berlijn en de Westelijke zones. De onder Amerikaanse controls staande radio-omroep te Berlijn heeft verklaard. dat spoorarbeiders op verschillende plaatsen van de lijn Helmstedt-Berlijn de rails ver- wijderd hebben,. in totaal ongeveer een lengte van 15 km. De lijn vormt de vitale verbinding tussen Berlijn en het Western De sluiting, door de Sowjet-autoriteiten. op 23 Juni „om technische redenen" voltooide do economische blokkade van Berlijn. De Amerikaanse „Neue Zei- tung" meldt, dat in de Eenheids- partij in de Sowjet-Russische zone van Duitsland een zuivering op grote schaal is begonnen. De meeste van de uitgestoten leden worden ervan beschuldigd ..van de partijlijn te zijn afgeweken". EEN HISTGRISCHE DAG was het vandaag weer voor de Resi- dentie: de z.g. Consultatieve Raad van de Vijf landen, Enge land, Frankrijk, tyederland, Belgie en Luxemburg, die de West- Europese Unie vormen, begon daar heden zijn besprekingen, tot verdere regeling van de uitvoering der West-Europese somen- werking. Daarbij gaat het om politieke en militaire samenwer- king, terwijl verwacht wordt, dat ook de Duitse en Berlijnse kwestie aan de orde zullen komen. WIS Eft V .y Sc S Op het Stuyvesantplein in Tilburg, op een speciaal daarvoor gebouwd oud-Hollands pleintje, werd Zondagmiddag de landen- wedstrijd handboogschieten Nederland-Belgie gehouden. Rechts twee Nederlandse en links twee Belgische schutters. Loon-en prijspolitiek in land-en tuinbouw VOLGENS het voorlopig verslag van de Tweede Kamer over de wetsontwerpen tot wijziging van de begroting van inkom- sten en uitgaven van het Landbouw-crisisfonds voor het dienst- jaar 1947 en tot wijziging van de begroting van inkomsten en uitgaven van het Landbouw-egalisatiefonds voor het dienstjaar 1948, konden vele leden, gezien de urgentie der voorgestelde maatregelen, niet begrijpen, waarom met het uitkeren der toe- slagen moet worden gewacht op de goedkeuring der dekkings- voorstellen, vervat in het wetsontwerp tot verhoging van de op- brengst van enkele belastingen. De wel zeer trage gang van zaken heeft aldus deze leden het vertrouwen in de regering, met name in de minister van landbouw opnieuw ernstig geschokt. Zij dron- gen er derhalve met klem op aan, alsnog onmiddellijk tot uitkering over te gaan om het onrecht van de te lage prijzen over 1947 zodra mo- gelijk weg te nemen. Een aantal leden stelde de vraag, of niet alvast een voorschot zou kunnen worden gegeven, doch an dere leden betwijfelden die moge- De express-trein van Edinburgh ontspoorde Zaterdag nabij Southgate (Middelsex). De stoker werd gedood en een aantal passagiers gewond. De ontspoorde trein: alle wagons liepen uit de rails en de locomotief sloeg om. lijkheid en zouden er de voorkeur aan geven, dat de definitieve be- dragen met vermijding van admi- nistratieve rompslomp zo spoedig mogelijk worden uitgekeerd. Vele leden gaven uiting aan hun teleurstelling over de huns inziens schriele wijze, waarop de regering blijkens de onderhavige wetsont werpen tegemoet is gekomen aan de, wensen der Kamer, vervat in de reeds gepoemde motie-Groen. Zij konden het niet anders zien dan dat de huidige loon- en prijs politiek gevoerd wordt ten koste van grote groepen land- en tuin- bouwers. De in uitzicht gestelde toeslag van 17 millioen gulden op de prijzen van in de zomer van 1947 geleverde melk is aldus deze leden on- voldoende Deze toeSlag zou plus minus 1 cent per kg melk bedragen, waardoor de prijs van de hier in het geding zijnde melk 15 cent zou worden. Hoe kan nu deze prijs in een redelijke verhouding staan tot die voor 1948 ad 17'/! cent per kg., welke door de regering zeer scherp is gesteld en waarbij nog rekening moet worden gehouden met een toeslag voor de melk gewonnen op de lichtere gronden en met een consumptiemelktoeslag van cent per kg. in het z.g. Westelijk con- sumptiegebied? Ten onrechte worden zo beslo- ten de leden hier aan het woord door de regering als argument voor de toeslag ad 47 millioen gulden over 1947 te verlenen aan de kleine- re bedrijven op de lichtere gron den de bijzondere weersomstandig- heden aangevoerd. Verscheidene leden achtten het een bezwaar, dat ten onzent een stabiele prijspolitiek ontbreekt. Het is voor een efficiente en rationele bedrijfsvoering in de land- en tuin bouw van overwegende betekenis, dat niet telkens naar gelang van de behoefte van het ogenblik bij zondere noodmaatregelen behoeven te worden getroffen. De prijs- en loonpolitiek i'n de landbouw dient zo te worden gericht, dat de in de landbouw samenwerkende produc- tiefactoren arbeid, kapitaal (hier- oinder mede het in grond en gebou- wen gestoken kapitaal begrepen) en ondernemersactiviteit verzekerd zijn van een redelijke beloning. Alleen zodoende wordt voor de landbou- wer een voldoend zekere grondslag verkregen voor het zich in de be drijfsvoering sterk instellen op de toekomst. Vervolgens namen de hier aan het woord zijnde leden stelling tegen het maken van een vergelijking, zo- aK door de regering is gedaan, tus sen het huidige inkomen van de land- en tuinbouwers en dat in de vooroorlogse jaren, ten einde zich een oordeel te vormen over het re latieve niveau van dat huidige in komen. Uit het feit, dat de inkom sten in de land- en tuinbouw na 1936 aanzienlijk zijn verbeterd in vergelijking met de voorafgaande crisisjaren, mag zeker niet worden geconcludeerd, dat de toestand voor de land- en tuinbouw toen bevredi gend was. Gisteren zijn de hoge persoonlijk- heden van de verschillende landen aangekomen, met name Bevin, de minister van buitenlandse zaken van Engeland, Bidault, van Frankrijk, Spaak, van Belgie en Dupong, van Luxemburg, terwijl ook enige am- bassadeurs der deelnemende landen zijn meegekomen en verschillende hoge politieke ambtenaren. Bidault kwam aan op Schiphol en was ver- gezeld van zijn echtgenote en enige leden van zijn kabinet. Op de vraag of minister Bidault iets kan zeggen over het initiatief, dat Frankrijk genomen heeft om met Engeland, de Verenigde Staljfn en de Beneluxlanden het Berlijns geschil tot een oplossing te brengen, antwoordde hij, dat de. te houden besprekingen nog in staat van voor- bereiding zijn en dat de partijen er zich zeer wel van bewust zijn, dat een spoedige oplossing van het con flict dringend gewenst is. Ten aanzien van de West-Euro pese conferentie wenste minister Bidault zich niet uit te laten. Glim- lachend zeide hij: ,.De besprekingen beginnen iporgen, ik kan daar niet op vooruitlopen, ik hoop echter dat ze succesvol mogen zijn". Ernest Bevin kwam met zijn ge- volg met het stoomschip ..Mecklen burg" in Hoek van Holland aan. Burgemeester Oud had zich met de Britse ambassadeur aan boord be geven om Bevin te verwelkomen. Bevin heeft aan boord van de ..Mecklenburg" genoten van een rustige dag. Het weer was goed en mr. Bevin zeide tegen burgemees ter Oud deze manier van reizen buitengewoon prettig te vinden, daar dit hem een rustperiode in zijn drukke bezigheden verschafte.. Ver volgens poseerde Bevin, op de kade gekomen, even voor de talloze foto- grafen, waarna hij met een „all right now" beduidde, dat het tijd werd om in de wachtende auto te stap- pen; toen ging het full speed naar Den Haag, Volgens de diplomatieke redac- teur van de Engelse ..Observer" zern de toetreding van de Ver enigde Staten en Canada tot de Wesrt-Europese Unie over zeer korte tijd bekend worden gemaakt, nog voor het zenden van een nieu/we protestnota aan Moskou. Er zou een gemeenschappelijke militaire politiek, het gemeenschap pelijke gebruik van militaire bases, de standaardisering van de bewape- ning en de oprichting van een een- heidscommando in geval van oor- log aanvaard worden; over alle voor- naamste punten zou overeenstem ming zijn bereikt. In welingelichte kringen te Lon- den worden deze berichten echter tegengesproken. Hoewel men in deze kringen na de militaire besprekin gen van de zeven staten te Washing ton een dergelijke overeenkomst hoogst waarschijnlijk acht, verwacht rrien niet, dat men het stadium yan publicatie bereikt zal hebben, voor- dat een nieuwe nota aan Moskou gezonden is. De volgende stap in de Berlijnse crisis zal voor een zeer groot deel afhangen van de bespre kingen te 's-Gravenhage in de ko- mende dagen, aldus gelooft men in deze kringen. John McCloy, de president van de Wereldbank te Washington, heeft Zondag gezegd, dat Neder- land de 194 millioen dollar, die«de bank in Augustus 1947 aan Neder- land geleend heeft, geheel opge bruikt heeft. Hiervan werden 121 millioen gehruikt om machines en grondstoffen in de Verenigde Sta- en te kopen. De rest heeft gediend voor aankopen in Europa en in Zuid-Amerika. Naar in politieke kringen in Den Haag verluidt, is het resultaat van de mededelingen der geraadpleegde partijen aan dr. Beel, de kabinetsformateur, zodanig, dat de kansen op vorming van een tweede kabinet-Beel stijgende zijn. De K.V«P. en de P.v.d.A. gaan in grote lijnen met het door dr. Beel ontworpen regeringsprogram accoord Wat de C.H.U. betreft, schijnt in elk geval dit bereikt te zyn, dat deze partij ook in tweede lezing voor sle Grondwetswyziging zal stemmen. De kans, om met de V.V.D. tot overeenstemming te komen, wordt in politieke kringen niet zo hoog aangeslagen. Men verwacht, dat dr. Beel onder deze omstandig- heden niet zal komen tot een kabi net op verbrede basis, maar dat het zal uitdraaien op kabinet.sverbreding, wat volgens de klassieke Haagse uitlegkunde weer iets anders is. Er komt dan een kabinet, dat steunt op de twee oude regeringspartyen, met een verbreding van een C.H.U.- figuur, zonder dat de C.H.U. als zodanig in de basis van het kabinet is opgenomen. De raadkamer van de Haagse Rechtbank heeft van dr. A. B. de Vries, directeur van het Maurits- huis en de kunsthandelaar B. Katz uit Dieren, die beiden gearresteerd waren in verband met de dezer da gen gepubliceerde schilderijenaffai re, de invrijheidstelling bevolen. Medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, geldig tot Dinsdagavond. HOGERE TEMPERATUREN Overwegend droog weer. Voor al in het Zuid-Oostelijk ge- deelte van het land op vele plaatsen opklaringen met ho- gere temperaturen. Meest ma- tige wind uit richtingen tus- schen Zuid en Zuid-West. Naar wij vernemen, zal de noofd- legeraalmoezenier mgr. H. J. J. M. van Straelen op 9 Augustus we- derom per vliegtuig naar Indonesie vertrekken. Doel van deze reis is zich nader te orienteren, vele nieu we aanmoezeniers te bezoeken en contact od te nemen met kerkelij- ke en militaire autoriteiten in In donesie. 'rAl v.}'- l Amerikaanse Superforts (Bf 29's) zijn Zaterdag in Lincolnshire in Engeland aangekomen op een „normale lange afstands-trai- ningvlucht". De vliegtuigen zullen een maand in Engeland blij- ven. „Enige leden" van de bemanningen van de vliegtuigen wandelen van hun toestel naar het stationsgebouw op het vlieg- veld Scampton in Lincolnshire. Ten slotte waren deze leden van oordeel, dat de huidige loon- en prijspolitiek der regering uiterst gevaarlijk is voor de landbouw. Verscheidene andere leden wa ren van oordeel, dat de door de regering gedane voorstellen volko men ontoereikend zijn. Vele leden waren dankbaar voor hetgeen in het overleg van de rege ring met de Stichting van de Land bouw werd bereikt, voldaan waren zij echter niet. Ook zeer vele andere leden, die rekening houdend met de precaire positie der overheidsfinancien be- reid waren genoegen te nemen met de voor 1947 aan de landbouw en veehouderij in uitzicht gestelde toeslagen, (hoewel deze nauwelijks voldoende zijn om een redelijke be loning te waarborgen), kwam het onbegrijpelijk en onaanvaardbaar voor, dat de regering de door de Stichting van de Landbouw bepleite toelage over 1946 ten behoeve van de kleine bedrijven heeft afgewe- zen. Deze leden drongen er met klem op aan alsnog een toelage over 1946 aan de kleine bedrijven te verlenen. Ook verklaarden de leden hier aan het woord geen genoegen te kunnen nemen met de afwijzing der regering van de nabetaling voor de groenten, die niet een prijs van 50, onderscheidenlijk 70 pet. van de kostprys 1945 op- brachten. Enkele leden vroegen om inlich- tingen over de export van groente naar Duitsland. Hoe is de uitbeta- ling daarvan thans geregeld? DE TOESTAND in en om Berlijn en in verband met de Russi sche blokkade was Zondagavond: een nieuwe betoging van grote groepen intellectuelen in Berlijn heeft geprotesteerd tegen de blokkade. De strijd om Berlijn werd opnieuw de strijd om de vrijheid van Europa genoemd. De zestig Amerikaanse vliegende Superforten zijnzogenaamd om te oefenen in Engeland aangekomen en daar enthousiast ontvangen. Rusland zou voor- nemens zijn, van zijn kant ook vliegende Superforten naar Duits land te zenden. Volgens niet-officiele, doch ge- woonlijk welingelichte kringen te Parijs bestaat tussen Parijs en Lon- den thans grote eensgezindheid ten aanzien van de volgende stap in zake de blokkade van Berlijn. Het officiele Sowjet-blad te Ber lijn verklaart, dat alle moeilijkhe- den opgelost kunnen worden, „in- dien de Westelijke geallieerden in gaan op het Sowjet-voorstel om een democratische oplossing voor het gehele Duitse vraagstuk te zoeken. Radio Moskou heeft een artikel in de Prawda omge'roepen, waarin verklaard wordt, „dat het Sowjet- volk scherp toeziet op de machina- ties van oorlogsophitsers en zich aanhoudend inspant om de gewa- pende macht, waaronder de lucht- macht de trouwe beschermer van onze landsbelangen te ver- sterken". Bijna alle met Sowjet-licentie verscnijnende Berlijnse bladen pu- bliceerden lange artikelen over de sterkte van de Sowjet-luchtmacht. De „Taegliche Rundschau" zegt, dat gedurende de laatste drie jaar 40.000 vliegtuigen jaarlijks door de Sowjet-Unie geproduceerd werden. Volgens Sowjetkringen in Berlijn betekende de aankomst van Ameri kaanse superforten in Europa veel meer dan vele Westerse nota's te- gelijk. Men beoordeelt in deze krin gen de actie met de superforten als uitgaande boven politieke bluf en als een teken van onverwachte doortastendheid. Te Berlijn houdt men rekening met de mogelijkheid, dat de Ameri kaanse superforten ingeschakeld zullen worden in de luchtbrug- ofieratie. Volgens lt.-generaal Curtis Le- may, die het bevel voert over de Amerikaanse luchtstrijdkrachten in Europa, zullen de. Amerikaanse su perforten, die thans in Engeland landen, waarschijnlijk in schijn bombardementsvluchten maken *>e- geleid door Amerikaanse jagers en bommenwerpers, die in Duitsland zijn gestationeerd. Waarschijnlijk zouden zij „van tijd tot tijd" op ba ses in de Amerikaanse zone van Duitsland landen. „Die Welt", het officiele Britse Nieuwsblad voor de Duitse bevol- king, meldt, dat in het beruchtv voormalige nazi-concentratiekamp van BucTienwald thans tienduizend Duitse politieke gevangenen, onder wie 170 vrouwen, door de Sowjets gevangen worden gehouden. Het merendeel van de gevange nen bestaat volgens ,.Die Welt" uit intellectuelen, hoofdzakelijk leden van de sociaal-democratische, libe- raal-democratische en christelijk- democratische partijen. De meesten zouden gearresteerd zijn op aan- klacht van critiek op de Sowjet- politie. Van anderen wordt be- weerd, dat zij spionneerden voor de westelijke mogendheden.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1948 | | pagina 1