D.A.W. wintvier Kringkampioenschappen Eerste plechtige H.H. Missen Circus Strassburger Ambachtsschool Alkmaar ALKMAAR EN OMSTREKEN In de St. Dominicus- en in de St. Jozefskerk J Zwemwedstrijden te Zaandijk Goed programma Cursus 1947-1948 Verzending van postpakketten Feiten van vandaag naar Indie Marktberichten PAG. 2 NIEUW NOORDHOLLANDS DAGBLAD - Maandag 19 juli 1948 Zie toe op uw kinderen Unac-kleinkunstavond Onze agenda Eerste Plechtige H. Mis van Pater Schouten F.N.Z.-examens Nieuwe secretaris van de L.T.B. Het was voor de St Dominicus- parochie en voor de fam. Jacobse in het bijzonder gisteren een schone dag. De W.E. Father Toon Jacobse, missionaris van Mill Hill, droeg zijn Eerste Plechtige H. Mis op aan het rijkversierde hoogaltaar van de parochiekerk, waarin hem eens het H. Doopsel werd toege- diend. Vooraf werd de neomist, die in zijn jongensjaren een enthousiast verkenner was, door de verkenners van de St Dominicusgroep een ere- saluut gebracht; de verkenners vorm- den een erehaag, toen de neomist zich met de assisterende geestelijk- heid en voorafgegaan door pajjnen- dragende bruidjes van de Francisca Romanakapel naar de kerk begaf; -groot was de belangstelling van de zijde der parochianen. Father Jacobse werd bij het H. Offer geassisteerd door zijn beide geestelijke medebroeders, de W.E. Father P. A, Jacobse. zijn oom, als digljpn. en de W.E. Father M. Eel- tinjc als subdiaken; de Z.E. Heer Pastoor L. Biesta was Rresbyter- assistens. In het priegjerkoor had pater E. Lohuis OFM plaats geno- men. Het zangkoor der parochie zong met het knapenkoor de diiestem- mige Mis „Innocente" van Hubert Cuypers tijdens de Intocht in de kerk had het koor het Veni Creator van Fr. Eppink ten gehore gebracht Father P A. Jacobse hield de feestpredicatie, waarin hij de pries- ter schetste als de pontifex, de bruggenbouwer tussen God en de mensen, naar het voorbeeld van de eerste en hogepriester Jezus Chris tie. Vooral aan het altaar staat de priester als bemiddelaar en offeraar dogji tevens als een andere Christus en uitdeler van Gods genadegavec en zegeningen. Pater Jacobs besloot met een aansporing tot. een voortdu- rend gebed voor de priester. als dra- ger van een huiveringwekkende vet-antwoordelijkheid. Een indrukwekkend moment was het, toen de jonge priester, eerst aan zijn ouders aan wie hij naast God het leven dankt, het Brood des Le vins uitr^kte. om dit daarna te doen aan zijn broers en zusters en vele familieleden. Ook vele parochi anen naderdep, ongetwijfeld tot in- tentie van de jonge priester, die benoemd is tot missionaris in de Congo, tot de H. Tafel. l^a de H. Mis zong het koor o.l.v. de heer Joh. Kuiper de driestem- mige priestercantate van P. v. Lan- gen, waarna de neomist. op dezelfde wijze als bii ziin intocht in de kerk, werd uitgeleide gedaan. Des middags werd in -de ouder- liike woning aan de Emmastraat, waar de buren als blijk van mede- leven de vlag hadden uitgestoken, een receptie gehouden: rulm ander- half uur was het hier een va et vient van de vele Alkmaarders en andere belapgstellenden, die de jon- ee missionaris en ziin familieleden hun "e'ukwensen kwamen aanbie- den Een sehat van geschenken, w.o. een complete altaar-uitrustjng en vele andere nuttige zaken. die een missionaris te pas kunnen komen. moehten de bezoekers ter receptie be'ichtigen. P"s avonds werd in de kanel van de Ferw. Zusters aan de Oudegracht in de intieme kring van de grote familie een pleehtig danklof door de Neomist gecelebreerd. In de St Jozefkerk In de St Jozefkerk droeg de Wel- eerwaarde pater Franciscus Heijnis, van de Orde der As^umptionisten, gistermorgen zijn Eerste Plechtige H. Mis op in het bijzijn van zijn ouders, vele familieleden en talrijke belgpgstellende parochianen. De neomist werd geassisteerd door zijn priester-broer, pater Gaston Heijnis als diaken, pater Thomas de Leeuw als subdiaken en pastoor G. L. Bink horst als presbyter«assis*ens. Het A.F.C.-NIEUWS 2—0 2—5 6—1 J.Holland-adsp.—AFC-adsp. J.Holland I— AFC II Alc.Victr. jun:—Alkm.jun: Alzo is het juniorentournooi ge- eindigd. Doordat A.V. won van Alk- maar, zijn zij een punt boven de AFC-jun. geeindigd. in de adsp.afd. was AJJcm.Boys reeds kampioen. AFC-jun. en -adsp., jullie hebt in deje jeugdtournooien getoond, tot de allersterkste te behoren; het was soms zo, dat de AFC-jun. en -adsp. in beide afdelingen aan de kop ston den; daarom jongens, zorgt in de a.s. competitie deze mooie plaats aan het eind te bezetten. Het tweede (meer een combina- tie) speelde tegen J.Holl. I een goede wedstrijd, de techniek gaat crescendo en dus ook de resultaten in het a.s. seizoen, daar houden wij aan vast. Attentie! (Voor de leden en/of supporters: Aan ons veld moeten nog werkzaamheden verricht wor- den. Als er deze week nu eens een flink aantal personen hun avond- uren willen opofferen (niet om te kijken maar om te werken), dan kan alles keurig in orde gemaakt wor.den. Dusaajr de slag! De PPC-er J.A.P.I. OP REIS ALKMAAR. De St. Adelbertus- school, die tot de gelukkige prijs- winnaars behoorde van de bekende JAPI-actie en een prijs van f J.000 in de wacht gesleept had, maakte Zaterdag onder leiding van de Eerw. Broeders een prettig reisje. In zeven grote bussen ventrokken de vele leerlingen des morgens richting Amsterdam, waar de vier laagste a-;lassen naar het iridisch Museum, waar in groepjes het vele beziens- .vaardige en leerzame bezichtigd werd onder deskundige leiding. Ter- wijl de jongere leerlingen naar Val- kenveen gingen, maakten de oude- ren een rondvaart door de grachten en de interes^ante haven van Am sterdam, om zich daarna eveneens naar Valkenveen te begeven, waar .ij zich enige uren kostelijk amu- eerden. De jongeren maakten op de terug- reis een tochtje door de Amster- lamse grachten en havens, de oude- ren brachten nog een bezoek via Schiphol, Haarlem en Bloemendaal, waa^ de orienteertafel op 't Kopje let doel was. Hoogst voldaan over het door mooi weer begunstigd JAPI-uit- stapje, kwamen de jongens van de St. Adelbertusschool tegen 8 uur des avonds in de kaasstad terug. Aan de Eerw. Broeders komt zeker een woord van hulde toe voor de goede zorgen, die zij op deze laatste schooldag, die voor hen zeker niet de meest-gemakkelijke was, aan de leerlingen hebben besteed. altaar was prachtig versierd en ver- licht en vcprafgegaan door enkele misdienaars en bruidjes schreed de neomist statig naar het altaar, ter- wijl het orgel het Welkomstlied speelde, dat door alle parochianen werd meegezongen. De f^gstpredicatie werd gehouden door de broer van de neomist, pater Gaston Heijnis. De gewijde spreker wees er op, dat voor de priest^rlijke staat een speciale roeping is ver- eist en hij vroeg zich af, hoe velen in de loop der eeuwen de stem Gods hadden gehoord. In de priester zien. we Gods afgezant, aldus pater Heij nis. De hoofdgedachte van deze pre- dikatie kwam neer op het gebed om talrijke priester-roepingen; im- mers zijn er zoveel mensen, die de Goddelijke boodschap nog moeten horen en daar zijn priesters voor nodig. Spreker wekte de parochia nen op om veel te bidden,, opdat nog veel priesters geroepen zullen worden. Tot slot richtte pater Heij nis zich tot ?ijn ouders en die van de neomist. Hij prees hen gelukkig, omdat zij wederom een zoon aan God hadden gegeven, hetgeen spr. zag als de bekroning op hun werk. Ook sprak hij zijn broer met enige welgekozen woorden toe. Het koor o.l.v. Cas Himmelreich zong de Missa Chonalis van Licinio Refice, een drie-stemmige mis voor mannen- en jongenskoor. Na de Hoogmis bracht het koor ..Jubilate" van Theo Smit ten gehore. Des avonds werd in de parochie kerk een pleehtig danklof gecele breerd. Bii de intocht Zaterdagavond in de Stationsstraat bracht St Caeci- lia de jonge priester een serenade. Jongens bezitten soms gcvaar- lijke voorwerpen, als munitie en springstoffen, die zij voor u ver- borgen. Doorzoek huis en schuur en indien ge iets vindt, doet er aangifte van aan de politie. ALKMAAR. In het ..Gulden Vlies" werd, onder auspicien van 't UNAC-comite Alkmaar Zaterdag een kleinkunstavond gegeven, waar- van het programma'werd uitgevoerd door een 30-tal jongeren. Het was een zeer gevarieerde avond, die onder leiding van Jaap Tol een geweldig succes is gewor- den. Wethpuder Bakker opende met een kort woord van dank aan de Alk- maarse middenstand en zakenlie- den? die align medegewerkt hebben om deze avond te doen slagen. Extra hulde moet worden ge bracht aan Jaap Tol, die zich bij de organisatie van deze avond zeer grote moeiten heeft getroost. Een kern van afwisselende num- mers werd ten tonele gebracht en de medewerkenden moehten zich in een herhaald enthousiast applaus verheugen. Bijzonder in de smaak vielen de declamaties van Jettie Winkelaar, terwijl het accordeonspel van Appie Dam stormachtige bijval oogstte. Mr. Arts, aangekondigd als „de geheimzinnjge", vtrrichite interes- sante gocheltoeren. Het is onmoge- lijk om het uitgebreide programma hier op de voet te volgen. Ieder nummer was met zorg gekozen. Even zouden wij nog aandacht willen be- steden aan de slotdeclamatie van Jaap Tol, getiteld: „Vecht, maar voor vrede!!" Op ontroerende wijze werd hierin een beroep gedaan op het wereldgeweten. De leden van het Cabaretgezel- schap „Onder Eigen Vlag" verleen- den hun gewaardeerde medewer- king en ook de muzikale omlijsting, uitgevoerd door de „Re-Bob-Fan Club", o.l.v. Appie Dam, was in 6£n vvoord geweldig. De muzikale begeleiding van Ge rard van der Woude heeft ook zeer veel tot het slagen van deze avond bijgedragen. In de pauze werden 1000 loten verkocht. De prijzen bestonden uit taarten, eau de cologne en andere nuttige artikelen, die alien spontaan door de ver^fhillende Alkmaarse winkeliers ter beschikking waren gesteld. Het slotwoord werd ook weer uit- gesproken door wethouder Bakker, terwijl alle medewerkenden zich op het toneel bevonden, om een ver- diende bloemenhulde in ontvangst te nemen. Naar wij van het UNAC-comitC Alkmaar vernemen, heeft deze avond een zeer bevredigend batig saldo opgeleverd. VICTORIA: ..Mensen in nood". HARMONIE: „Tarzan in de gouden stad", 14 jaar. CINEMA: „Avontuur aan de Amazone", 18 jaar. A.B.T.: „Moord met voorbe- dachte rade." APOTHEKEN: Schouten— Oele, Koorstraat 47. Nachtdienst Taxi'^: J. Smidt, Omval 60, tel Ifoon 3931. APOTHEKEN: B. H. J. Schouten, Emma straat 64. NIEUWE BONNEN HALEN: Dinsdag moeten nieuwe bonnen halen zij, wier ge- geslachtsnaam begint met de letter W. DE NIEUWE MUZIEKHANDEL HEROPEND ALKMAAR. De firma Wim Corneiissen heeft het interieur van haar zaak een radicale verandering doen ondergaan en hiermede het geheel een modern en zegr fraai cachet gegeven. Dit alles naar ont- werp van de heer J. W. de Heer- Kloots; de firma Wiedijk en Co. zorgde voor artistieke beschilde- ring; de etaleur was het Reclame- Bureau „Redo". Een comfortabel ap. partement voor het beluiscercn van gramophoonplaten is aan de zaak toegevoegd. Hoofdzaak is de rijke collectie aan instrumenten en de grote voorraad aan muziek. Het is opvaljend, dat in deze zaak de se- rieuse en klassieke muziekwerken domineren, terwijl een rijke sorte- ring aan geschiedkundige en weten- schappelijke werken op muziek- gebied aanwezig is, De firma Corneiissen heeft naast de zakelijke kant, de „kunstzinnige" inslag niet vergeten, en draagt hier mede ook zijn steentje bij aan de Alkmaarse muziekcultuur. SPREEKUUR WETHOUDER VOLKSHUISVESTING De heer M. Coerts, wethouder Voor Volkshuisvesting, zal voortaan spgeekuur houden ten stadhuize op Woensdag van 1415 uur, in plaats van op Dinsdag van 910 uur. BEDRIJFSVOETBAL ALKMAA&. De uitslagen van de wedstrijden, de vorige week ge- speeld, luiden: Afdeling A: LandbouwhuisStabilitas 54 Ringers IR.A.S.A. 50 S.O.V.A.Hulskampboys I 27 Afdeling B: SlagersBlackboys 93 Postilion—A.P.S.V. II 1—4 TelefoniaMelkboeren 33 Afdeling C: Landbouwhuis IIAlkm. Cour. 04 V...V.O. Boys—B.B.C. 6—1 Ringers IIPerzifo 3—3 P.O.A.Fordboys 31 DAW ging Zondag met laag ge- spannen verwachtingen naar de kringkampioenschappen, welke Ne- reus te Zaandijk organiseerde. Met het verstrijken van de tijd steeg het enthousiasme der DAW-ers, want er werden prestaties geleverd, die nie- mand had durven dromen. Zo werd Hetty Boxem kringkam- pioene op de 100 m. schoolslag da mes in de nieuwe clubrecordtijd v^n 1.30.8, met een slag, die nog meer belooft \joor de toekomst. Zij ver- beterde daarmee het oude record, dat al meer dan 10 jaar op naam staat van C. de Vos Burchart, met bijna 2 sec.! Ook de tweede plaats was hier voor DAW: Els Stor her- vond haar oude vornj en zwom zon- der tegenstand de 100 m. in 1.34.8. Een fraaie tijd. Op de 200 m. schoolslag heren ontging DAW een kagipioenschap door het niet opkomen van de fa- voriet op dit nummer. C. Zut werd goede tweede in 3.26.6. De bqnstcrawlnummers leverden twee kampioenschappen op voor de Alkmaarders. T. v. Latum won de 50 m. dames in de uitstekende tijd van 33.5, waarmee ze een fractie van een seconde boven )iet kring- record bleef, terwijl Ad Boxem de 100 m. heren won in de nationale tijd van 1.03.5. Dezelfde zwemmer won zijn tweede kampioenschap op de 100 m. rugslag. Hier was zijn tijd 1.20.2. Loek Verheul verraste vriend en vijand door als goede tweede de 50 m. rugslag dames te zwemmen in 45.2. Ondanks het buitengewone zwem men van T. v. Latum in de wissel- ABONNEMENTS- VOORSTELLINGEN IN 'T GULDEN VLIES Het culturele leven in Alkmaar begint zich steeds meer in gunstige zin te ontwikkelen. Als gevolg daar- van worden in het komende toneel- seizoen in 't Gulden Vlies drie se ries elk van vier voorstellingen georganiseerd. Hiervoor zijn reeds de beste Nederla,ndse toneelgezel- schappen geengageerd te weten: Het Amsterdams Toneelgezelschap (Dir. Abert van Dalsum en A. De- fre,sne)Comedia (Dir. Cor Hermus) De Haagse Comedie (Dir. Cees La- seur), Het Rotterdams Toneel (Dir. Ko Arnoldi) en het Vrije Toneel (Dir. Cor Ruys). Oud-abonne's, welke nog geen circulaire ontvangen moehten heb ben worden verzocht dit even aan de dir. van het Gulden Vlies op te geven. Inlichtingen ook aan nieu we abonne's dagelijks cassa Gulden Vlies. ALKMAAR. Voor 'n nagenoeg uitverkochte tent gaf Circus Strass burger Zaterdagavond 'n circus- programma van grootse allure. Bijna drie uren hebben de duizenden cir- cusbezoekers zich geamuseerd met 'n zeer gevarieerd programma van dressuur, acrobatiek, romantiek en circus-humor. Een keurcollectie van paar^den, vertegenwoordigehde de beste ras- sen uit Arabie, Zweden, Engeland, Friesland, Gelderland en Zeeland, werd door Karel Strassburger, in gezelschap van Mevr. Elly Strass burger, in de piste geleid, waarbij bewonde/enswaardige staaltjes van dressuur ten beste werden gegeven; 'n nummer vol gratie gaf mv. Regina Strassburger op de Zweedse vol- bloed „Bory", waarop zij 'n knap staaltje van Hogeschool-rijkunst ten beste gaf. Ja, voor paardenliefheb- bers en dat zijn de Noordhollan- ders is hier veel te genieten. De Oosterse romantiek werd ge bracht door de man die als de Heer- ser van de Nijl in het programma vermeld staat; Karah Kawak speelt met krokodillen, alsof het schoot- liondjes1 waren; dpze Oosterse figuur moet bepaald over geheime kr,ach- ten bescnikken, om zo z'n wil aan deze Nijlbewoners op te kunnen leg- gen. Zijn schone partner koesterde letterlijk 'n slang aan haar boezem; als 'n collier kronkelde 'n grote slang zich om haar hals. Het was om van te griezelen, zullen ongetwij feld vele dames-bezoekers zeggen. De acrobatiek en krachtsport was ruim vertegenwoordigd in dit pro gramma; het ene nummer al adem- benemender dan het andere. 'n Knap staaltje van evenwichts- kunst l^verde Farengo op de zwe- vende mast, Aimee Fontenay kan met recht de zingende ster aan de trapeze genoemd worden; zij zong geweldig en verraste het pi^Dliek nog meer dijor de gewaagde toeren in de nok van het circus, zonder de veilige voorzorg van het valnet. Het was een der beste nummers. In een adem zouden we hier de 5 Rastelli's kunnen noemen, waarvan het kleine negertje ..Chocolate1' niet de minste was. Dit was werkelijk de grootste attractie, welke ooit op de tram poline te zien werd gegeven; ver- bluffende salto's en luchtaccroba- tiek. De zwarte acrobaat leverde 'n honderd salto's achter elkaar met nog 'n royale toegift; hij oogstte 'n geweldig applaus. Ook ^jjn rasge- noot Chipperfield oogstfte veel suc ces met zijn knappe dressuur van vijf baby-olifanten. Ook de acrobatiek van de twee Conrads op de galopperende paar- den en de krachtprestaties van de Vier Barbara's waren nummers 'in grote circus-stijl. Tenslotte was er nog 'n muzikale duivelskunstenaar, die 'n 25 instrumenten bespeelde, soms 2 of 3 tegelijk. De clownerie was ook niet onverdienstelijk, al was deze ditmaal niet de grootste kracht van het programma. Tot en met Woensdag staat Strass burger op het Canadaplein; wij kunnen het programma ten zeerste aanbevelen. slagestafette, kon zij de achterstand van ongeveer 6 meter net niet meer inlopen. Met 0.1 sec. verschil werd DAW nu, tweede. Bij de adspiranfen werden even eens enkele goede verrichtingen ge leverd. L. Verheul won de 50 m. bors,tcrawl meisjes in de .fraaie tijd van 35.8. T. Vormer werd derde in 37.8. Bij de jongens werd H. Wil- lemse tweede in 32.6. terwijl K. Groot vierde werd in 36.2. Ook op de 50 m. schoolslag jon gens verkreeg DAW een tweede en een vierde plaats. Resp. W. Bloot- boofd in de goed<j tijd van 41.9 .en H. de Jong in 45.6. De uitslagen luiden: 50 m. borstcrawl jongens: 1. R. Kliffen, Nept. 30.8.2. 2. H. Willemse 32.6.'K. Groot 36.2. B. Ekkel 36.7. J. Janssyi 46.7. Idem meisjes: 1. L. Verheul 35.8. 2. E. de Boer, Nept. 36.2. T. Vormer 37.8. F. Rentenaar 39.6 en N. An driessen 48.3. 50 m. borstcrawl dames: 1. T. v. Latum 33.5. 2. R. Nieuwenhuizen Nereus 36.8. J. Piersma 38.5. R. v. Latum 39.1. 100 m. borstcrawl heren: 1. A. Bo xem 1.83.5. 2. A. Meijer, Nept. 1.10.9 J. Henneman 1.13.7. A. Boomgaard I.22.8. M. Verheul 1.23.6. 50 m. schoolslag meisjes: 1. C. Schoen, Nept. 43.4. 2~H. Dil, Nept. 45.8. F. Rentenaar 48.3. H. Timmer- man 50.8. V. Tesselaar 51.7. 50 m. schoolslag jongens: 1. R. Kliffen Nept. 40.8. 2. W. Bloothoofd 41.9. H. de Jong 45.6. B, Ekkel 48 3. 100 m. schoolslag dames: 1. H. Boxem 1.30.8. 2. E. Stor 1.34.8. J. I Piersma 1.41.1. 200 m. schoolslag heren: 1. G. Ger. ding, Nereus 3.24.6. h C. J. Zut 3.26.6. 50 m. rugslag dames: 1. R. Heistek, Nept. 40.8. 2. L. Verheul 45.1. T. Moedt 46.3. 100 m. rugslag heren: 1. A. Boxem 1.20.2. 2. £5 Breeuwer, Nereus 1.24.0. M. Verheul 1.30.8. N. Hoogvorst 1.34.8. 3 x 50 m. wisselslag estafette da mes: 1. Nept. 2.04.8. 2. DAW 2.049. Idem heren: 1. Nereus 1.45.3. 2. DAW 1.48.2. ZWERVEJt Een 67-jarige logementbewoner we»d in de nqpht van Zaterdag op Zondag op het Groot-Nieuwland slapende op de straat aangetroffym. De man had geen geld om zijn logies te betalen. Hem werd op 't politie- bureau nachtverblijf verstrekt. Een andere logementbewoner deed Za terdag aangifte bij de politie van vermissing van zijn distributiebe- scheiden. Nadat hij aan de tand ge- voeld was, bekende hij deze te heb ben verkocht. Proces-verbaal werd tegen hem opgemaakt. BURGERLIJKE STAND Geboren: Jacobje, d. v. H. Pander en J. Gerritsen; Johannes, z. v. R. A. Boots en J. C. Wilkens; Wilhelm M., z. v. F. Schuit en L. C. Quaars; Marinus C., z. v. B. Tante en J. J. van Latum; Abraham J., z. v. A. J. Bruin en J. Boojj; Anna C., d. v. C. J. Grootveld en A. C. Heijblok; Huiberta G., d. v. C. J. Pruijs en N. A. Leuntjes; Dirk G., z. v. M. J. Buijtendijk en A. van Wanrooij; Jo.- hanna M. A., d. v. T. A. A. Milder en J. C. Verplanke; Helena M. E., d. v. J. S. M. v. Boeckel en C. M. van Asperen Vervenne; Yvonne J. E., d. v. O. J. W. Aster en L. S. J. van Thijn; Simon, z. v. S. Koster en T. Timmerman; Allfgonda M., d. v. S. C. Oostdijk.en A. M. Attinkcs. Overleden: Anthonia M. Vorsten- bosch, 33 jaar, gehuwd met P. W. van Hal; Hanna W. W. Tietema, 81 jaar, weduwe van J. S. Ground- lehner. (Vervolg) Bevorderingen Van de eerste naar de tweede klasse werden bevorderd: Smeden-bankwerkers: K. Bruin, W. C. de Bruin, D. Bruntink, J. J. Damste, W. R. A. Delissen, G. M, J. Dorrestein, J. F. Griffiogn, A. L. Hoogewerf, P. Jonker, T. Jose, L. N. Kleverlaan, J. J. Knegt, K. Kolijn, J. P. Koomen, J. P. Kuil, H. S. Kuit- waard, C. Lengers, J. Molenaar, F. A. Muller, J. C. Nat, A. Roos, J. Ruigentuin, N. Ruiter, J. M. Spren- gers, J. C. M. van Buitenen, Th. Bakker, Ch. J. Baltus, A. Bas, K. Boekelaar, W. L. Brouwer, W. Da- lenberg, P. Dekker, J .M. Groot, K. de Groot, J. K. Hoogvorst, P. N. van Roode, A. de Ruijter, Th. P. M. Schilder, Th. J. Schouws, M. C. Smid, H. J. Snijders, N. C. Stam, J. J. Stam, H de Waal, P. de Waard, M. G. Warmenhoven, J. H. de Wilde, C. P. Zijp, J. J. Schuit, A. E. Beem- sterboer, E. Brandsma, C. v. d. Busse, C. Groen, W. Ket, J. G. A. Klamer, D. J. Klein, G. de Kock, J. G. Kraak- man, N. Th. Nolten, J. Pols, K. Singer, W. van Stralen, N. J. Tuin- man, J. N. Venneker, J. Vlaar- kamp, A. We.ster, F. K. Zeeman, P. Zonneveld, G. J. Schinkel, A. Vlaanderen, A. Ruiter. Niet bevorderd 12 leerlingen. Motor- en rijwielherstellen: J. P. M. Adrichem, C. J. Appelman, C. N. Bakker, G. C. J. Bakker, J. Blaakmeer, P. Blokker, J! J. Dek ker, J. van Dorth, E. N. v. Duin, G. v. Engelenhoven, J. S. Gaart- huis, C. J. Geel, A de Graaf, Th. Greuter, J. v. Herwerden, G. Kindt N. C. J. Kuiper, J. F. v. d. Lee, M. Brommer, P. C. Blankendaal, J. C. S. Goudsblom, L. G. Groen, C. A. Gijzen, Th. Hoitinga, Th. A. Hol lander, J. de Jongh, A. de Klerk, P. C. Koger, D. J. Koopman, S. Kprver, H. J. Ursem, J. Telleman, L.* M. E. Brandsen, W. J. N. v. d. Aakster, J. J. v. d. Kolk, C. A. Koomen, M. Krom, D. v. d. Laan, H. de Moel, A. Molenaar, Y. C. Ol denburg, W. Oostindien, Y. Poland, Broers. J. Drenth, P. Gootjes, P. I Th. M. de Rooij, C. F. J. de Rover, J. F. de Groot, W. K. M. v. Lies- hout, A. P. v. d. Linden, P. G. Louwe, P. J. v. d. Molen, J. S. L. Mooij, W. J. Prins, J. B Pureveen, P. J. Rens, J. Rikkerink, J. G. Rikkerink. S. Roozendaal, K. van Schoorl, J. Smit, S. J. Smit, C. A. S. v. d. Veer, W. I. A. v. d. Vorst, C. Ypma. H. Yzer, G. Th. Zonne veld, H. W .Hart. Niet bevorderd 8 leerlingen. Electro-techniek: B. M. v. d. Berg, P. M. Borst, E. Bosma, J. Butter, K. Dekker, J. P. v. Dort, Th. W. J. Duncker, W. P. Gieling, P. Gul, P. de Haan, W. J. Hg.biecht, W. v. d. Weijden, L. Huigen, D. Huisman, J. de Jong, J. Jonker, C. Kaag, W. C. Koster, A. B. van Kraanen, G. C. Kunnen, P. v. Lie- nen, Th. v. d. Linden, J. J. v. d. Molen, A. Nieuwland, J. Tebbert- man, A. A. A. Entius, H. Th. Brands, D. J. v. d. Aakster, J. J. Abbo, G. Coevert, S. Houtkoper, H. B. de Jong, C. H. Kroon. D. Langemjijk, P. Pijper, P. F. Siek- man, J. A. Spaans, W. J. Stam, W. H. Tellegen, R. Troost. C. P. Vasbinder, R. v. d. Veer, J. C. H. Wolf, J. Wijker, K. C. Zwart, A. Hoekema. Niet bevorderd 10 leer lingen. Timmprlieden: H. Beers, J. Boer- man, P. H. G. Boesaart, N. P. Bom- mer, Ch. Bos, W. Brommer, J. A. Delis, A. J. Dudink, D. v. Eeten, C. P. Schouten, P. Stins, A. Tim mermans, L. P. Veenstra, F. Ver- schuur, P. de Vries, J. de Winter, H. J. Wijte, H. H. Overtoom, J. Poel en H. Juckers. Niet bevorderd 6 leerlingen. Metselaars: J. Kaandorp, S. Kaan- dorp, J. Rol, J. P. Mulder. Meubelmakers: N. Commandeur, J. Dingerdis, G. B. D. de Goede, W. Hartog, C. P. Kaandorp, J. v. d. Kooi, Mi J. Luitjes, J. A. MooiLen A. Tamis. Niet bevorderd 3 leer lingen. Schilderen: W. Blankendaal, L. Keesman, G. H. v. Muiden, R. W. Rezelman, H. de Ridder, A. N. Soe- terbroek, E. Schouten, J. J. Moras. Niet bevorderd 1 leerling. Kleermaken: G. Bakker, A. A. v. Berkum, Ch. J. Boersen, M. H. Boots E. G. v. d. Flier, P. J. Groen, M. j Hink, M. Klasing, P. A. Kok, J. Loos E. H. Smit, T. N. Smit, W. Speets, G. Wardenaar, R. J. Zoon, C. M. DekkSr, L. K. Min, A. M. Rusten- burg. i Niet bevorderd 4 leerlingen. Banketbakken: G. J. M. Abhp, A. Bas, P. J. Beentjes, P. de Boer, A. Borsjes, J. Glas, M. Jong, J. A. Lou- ter, W. Th. Ossen, N. Timruer, J. v. Twuijver, P. Duin, P. H. Hof, J. Jan- sen, J. Kistenmaker, J. Th. V. Kleef, W. H. Koopman, J. P. Smprenberg, G. Stam, A. Telleman, G. C. v. d. Werf, H. A. Wigmans, P. J. Erkamp. Niet bevorderd 4 leerlingen. HEILOO. Weer beierden Za terdagavond de mooie nieuwe klok. ken van Heiloo om een jonge pries- terzoon te verwelkomen. Weer stond een prachtige stoet aan de rand van de gemeente opgesteld om hc;m feestelijk in te halen. Dit was dan de derde Neomist, die dit jaar in onze kerk zijn Eerste plechtige H. Mis op kwam dragen. Er was veel volk op de heen en overal had men de vlag uitgesto ken. Pater Schouten, wiens ouders woonachtig zijn aan de Kooimeer- laan v^prd een grandiose intocht bereid! Door de mo.oie erepoorten betrad de Neomist het kerkplein. In de kerk gekomen sprak de Zeer Eerw. Pastoor van Muyen hem toe en uitte zijn grote vreugde, dat Heiloo zoveel priesterzonen voort- brengt. Voor het lof begon gaf de Neomist de neerknielende gelovi- gen zijn eerste priesterzegen. Om tien uur werd de jonge priester de volgende morgen weder om door bruidjes van de bastorie afgehaald, die hem bij het binnen-, treden van het kerkgebouw voor af gingen. terwijl de g^Jovigen hem staande het welkomstlied toezongen Vervolgens begon de Eerste Plech tige H. Mis, waarbij hij werd ge assisteerd' door de WelEerw. Heren W*Tamis en H. Kaandorp, beiden priesterzonen van de parophie. De Zjp'erEerw. Heer Pastoor van Mjiyen trad op als presbyter-assistens, de WelEerw. Heer S. Bruin fungeerde als ceremoniarius. De w.eerw. heer Adr. v. d. Voorn, oud-Knpelaan der parochie. hield de feestpredi- katie, waarbij hij in juist gekozen woorden de grootheid van het PriesterSchap schetste en de taak van de priester uiteenzette. Het gemengde koor vertolkte onder ieiding van zijn directeur de heer Groot op verdienstelijke wijze de Missia Pontificalis van Perosi. Na de H. Mis werd een prachtige Priestercantate uitgevoerd. Des middags werd de Neomist officie^ gehuldlgd. Hieraan werd medewerking verleend door het R.K. Fanfarecorps St. Caecilia en een koortje schoolkinderen. De heer W. v. Dongen sprak de fees- teling namens het parochiaal co mity toe en bood het parochiege- schenk aan, hetwelk bestond uit een volledig brevier. Een pleehtig Danklof met Te Deum was het waardig slot van deze mooie dag. DE KERMIS HEILOO. In de eerste week van Augustus (dus niet zoals andere jaren de laatste week van Juli), Zondag, Maandag en Dinsdag 1, 2 en 3 Augustus, zal de Heiloer kermis gehouden worden. HET OPENLUCHTSPEL „ANGELUS* DOMINI" HEILOQ. Over Vier weken zfcllen de medewerkenden van „An- gelus Domini" moeten tonen wat ze waard zijp! Er is in de afgelopen maanden hard gestudeerd en de re- petities werden zeer goed bezocht. De laatste loodjes wegen echter het zwaarst. Dinsdagavond om20 uur algemene repetitie in het Bruno- gebouw. Iedere speler(ster) is pre sent enop tijd. Wij kunnen reeds mededelen, dat op Dinsdag 10 en Vrijdag 13 Augustus de generale repetities zullen plaats vindep. La- ten alle medewerkenden deze avon- den reserveren! SCHOOLREISJE ROTTERDAM HEILOO. De leerlingen van de 6e en 7e klasse der R.K. Jongens- en Meisjesscholen hebben hun school- reisje naar Rotterdam, onder aus picien van de Nederlandse Spoor- wege'n en begunstigd door goed weer, gehad. Jammer genoeg kwam mfin plm. drie kwartier te laat in Rotterdam aan, maar dat heeft geen nadelige gevolgen gehad op het uit- gestippelde programma. Een bezoek werd gebracht aan de Diergaarde en vooral de tropische tuin trok zeer veel belangstelling. Ook de boottocht door de haven van Rotterdam was 'n ev^nement. Ver- schillende grote zeeschepen lagen gemeerd. Jammer was 't, dat de „Zuider-Kruis" nog niet binnen- kwam, dat zou 'n buitenkansje ge- weest zijn. Zeer in de smaak viel ook de wandeltocht door de Maas- tunpel. 's Avonds kwamen alien voldaan thui^. De organisatie was voortreffelijk." BURGERLIJKE STAND HEILOO. Geboren: Dorothea Johanna Maria, dochter van H. C. Ranzijn en A. Th. Berger; Johannes Maria, zoon van Joh. de Winter en M. Bekker; Petrus Jacobus, zoon van P. J. Vader en J. D. Morsch; Elisabeth Maria, dochter van F. H. Helderman en G. N. V^lthuis. Overleden: C. de Waard, 74 jaar. Ondertrouwd: H. J. van de Berg en M. de Lange; J. J. M. v. Ooi en I. M. Hergaarden. HEILOO'S LUCHTPOST HEILOO. De weflvlucht Pont St. Maxence, welke op 11 Juli ge houden werd, gaf de volgende uit- sicken! J. HoedDe Vries 1 en 2, M. Pa terDe Geus 3; H. Bakker 4; R. Middelburg 5! W. Jensen 6; W. Man- nes 7. Van Heilpo's Luchtpost vlogen 31 duiven mede. De duiven werden II,20 uur gelost met Z.W. wind. De snelste duif noteerde 'n snelheid van 1243 meter per minuut. K. A. B. HEILOO. De K. A. B.-ers van Heiloo hebben wellicht reeds eerder over de Centrale Reiskas van de K. A. B. horen spreken, plaatselijk is deze hier nog niet opgericht, evenwel beschikken wij over de Reisgids, als u dus over de uitge- zochte en goedkope reizen inlich tingen wenst en er zo mogelijk ge- bruik van wil maken, spreek er dan met het bestuur der K, A. B. of met uw vakafdelingsbestuur over. BURGERLIJKE STAND PURMEREND. Geboren: Ge- rardus Johannes, zoon van R. Kuijt en M. Lievendag; Dorothea Marga- retha, dochter van R. Kuijt en M. Lievendag; Sietske Herry, dochter van A. Visser en R. Zijlstra; Ed ward, zoon van C. Koenen en N. Heida; Cornells Petrus, zoon van Th. M. Groot en C. Besseling; Her- manus Jacobus Maria, zeon van H. J. M. Vrouwe en J. W. Velzeboer Ondertrouwd: Jan Joosten en Geertje Nelly Rod^Beemster); .Ni- colaas Gorter (Krommenie) en- Cornelia Catharina Pleijt. Gehuwd: Nanning van den Brink en IJntje de Groot. Overleden: Dorotha Margaretha Kuijt, 3 dagen, dochter van R. Kuijt en Marg. Lievendag. BIJ FORD zal gestaakt worden, de staking omvat alie 46 Fordfabrieken van Amerika. SCHUMAN, de Franse premier, heeft besloten a.s. Dinsdag de kwes- tie van vertrouwen te stellen bij de legerbegroting. DUITS GIFGAS zal deze week in de Noordzee verdwijnen in een hoe- veelheid van 2400 ton. DE RUSSEN zullen de bevoorra- ding van Berlijn zoveel mogelijk door „luchtoefeningen" dvvarsbomen, waardoor een steeds spannender toe- stand in Berlijn ontstaat. HET KOMINFORMBLAD is in Joego-Slavie verboden, hetgeen door de Kominform heftig becritiseerd wordt. AMERIKAANSE autoriteiten oor- delen, dat Rusland in de Berlijnse crisis hard op een openlijke oorlog- voering aanstuurt. IN MALAKKA verwekken de com- munisten onlusten; de bewering, dat Austraiie tussenbeide zou komen, wordt tegengesproken. ROEMENIei heeft het Concordaat met het Vaticaan opgezegd: Gevolg: de scholen zullen geconfiskeerd worden! Over dit actuele onderwerp schrijft ons de soldaat le klas N. Th. Vlaar het volgende: De aandacht van iedere belang- liebbende wordt gevraagd voor de volgende punten, betrekking heb- bende op de verpakking en ver zending van postpakketten naar de militairen in Indie. Dit is iets, waar wel heel veel aandacht aan besteed mag worden, aangezien men er niet van door- drongen schijnt te zijn. wat voor ongenoegen de verzending van de postpakketten al te weeg heeft ge bracht, terwijl dit allemaal kan worden voorkomen, indien men de volgende regels in acht neemt. Gebruik om te beginnen als ver- pakkingsmateriaal een blikken bus, of een houten kistje. Dat voorkomt beschadiging tijdens het vervoer. Vermeld altijd zo volledig mogelijk: naam, legernummer en het onder- deel waartoe de geadresseerde be- hoort. Vergeet daarbij ook nooit, om de plaats van het veldpostkantoor waaronder de geadresseerde behoort te vermelden. Het verdient aanbe- veling' om in het pakket een vol ledig ingevulde adreskaart bij te sluiten. Ook de naam en het volledig adres van de afzender is van groot belang. Zou het soms eens voorko men, dat een pakket onbestelbaar is, hetgeen kan gebeuren doordat de geadresseerde is gedemobiliseerd o.i.d.. dan kan het pakket altijd nog aan de afzender geretourneerd wor den. Wat de inhoud betreft wil ik U wijzen op het volgende: Verzend nooit geen goederen die aan bederf onderhevig zijn, zo^ls fruit, vis, vlees e.d. Men moet voor ogen hou den, dat de pakketten minstens zes (6) weken onder weg zijn, waarvan het grootste gedeelte in de tropi sche hitte. Goederen als bovenge- noemd zijn daar niet tegen bestand. Ze gaan rotten, of komen in een dusdanige staat van ontbindjng hier aan, dat ze toch niet meer ge- bruikt kunnen worden. Bovendien gebeurt het maar al te dikwijls, dat door e6n bedorven pakket ook al de in de' buurt lig- gende pakketten worden aangetast. Dit zijn van die kleinigheden, welke echter verdragende gevolgen met zich mede kunnen brengen. Indien men bovengenoemde pun- ten eens in acht neemt wanneer men een pakket naar man, verloof- de, zoon of bekende in de tropen gaat verzenden, dan kan men ervan verzekerd zijn, dat de postpakket ten in goede staat zullen worden ontvangen. De jongens kunnen en zullen U er dan dankbaar voor zijn. Sold, le klas N. Th. Vlaar, Werkz. Veldpostkantoor, PALEMBANG. Bij de op 13 en 14 dezer te Alk maar afgenomen examens voor de zuiveldiploma's van de Alg. Neder landse Zuivelbond (F.N.Z.) slaagden voor: Botermaker: G. Barkhof, Hoorn; J. Bosch, De Rijp; B. Bouma, Assen- delft; G. Meurs, IJmuiden; K. Oos- terkamp, Heerhugowaard; P. H. J. Schutte, De Rijp en G. de Vries, IJmuiden. Afgewezen 5 candidaten. Kaasmaker: E. Duursma, Wierin- gerwaardf N. A. de Groot, Schagen; G. Huijberts, Baarsdorpermeer; O. Mol, Castricum en E. Spaaij, Hoog- karspel. Afgewezen 3 candidaten. Centrifugisj: B. Braam, IJmuiden; J. Engels, De Rijp; A. A. de Graaf, Velsen; J. Mantel, Lutjewinke„l; R. C. G. J. Mulder, Amsterdam; 'J. v. Nigtevegt, Amsterdam; S. Terpstra, Amsterdam; J. Vegelin, Spanbroek; J. Weima, Amsterdam en J. C. Wil- lig, M.*-Beemster. Afgewezen 11 can didaten. Melkco.ntroleur Zuivelfabriek: H. Brinkman, Avenhorn; A. J. M. Nijs- sen, Haarlem; C. Roeters, Amster dam; A. Slegh, Texel; F. Vos, Vel sen; B. Wokke, Ljmmen en P. J. Hartjes, Haarlem. Afgewezen 6 can- didateji. Machinist: A. Feenstra, Wormer- veer en W. v. d. Veer, Lutjewinkel. Afgewezen 1 candidaat. Stal- en Yoedercontroleur: IJ. Fongers, Binnenwijzend. De algemeen secretaris van de L.T.B. in het bisdom Haarlem, de heer mr. P. Kromwijk, is'benoemd- tot directeur van een zuivelscht¥>l in Noordbrabant. In zijn plaats is benoemd tpt algemeen secretaris van de L.T.B. de heer mr. G. J. Vermeulen, tot voor kort verbonden aan het assurantiekantoor van de L.T.B. te Leiden. De heer Vermeu len is in 1920 te Boskoop geboren en promoveerde in 1947 tot meester in de rechten. Hij heeft enige tijd in de conc'entratiekampen vah Vught en Amersfoort doorgebracht. Tot secretaris van de Stichting voor de Landbouw in Noordholland is benoemd de heer ir. W Merkx, thans leraar aan de RJjf'. Land- bouwwinterschool te Raalte. WARMENHUIZEN, 19 Juli. Aangevoerd: 40.000 kg aardappelen schotse muizen 8.1010; driel. 4.40 4.80; kriel 3.403.60; bl. eigenhei- mers 8.709.50; driel. 3.80; witte eigenheimers 99.80. NOORD' SCHARWOUDE, 19 Juli. Aangevoerd 100.000 kg aardap'p. eerstelingen 6.2010; driel. 3.60— 5.40; bl. eigenheimers 7.2010.20; rode eerstelingen 8.709.80; 6.000 kg witte kool 7.9012.10; 600 kg tuin- bonen 20.3022,80; 70 kg slabonen 148—150. NOORD-SCHARWOUDE, 17 Juli. 138000 kg aardappelen. eerstelingen 7.50—9.50, drielingen 3.205.60, rode eerstelingen 9.6010.60, bl. eigenh. 830—10.40; eigenh. 9.30—11.10,~45000 kg witte kool 75014.10, 3000 kg rode koel 7.607.80. 10000 kg gele kool 19.4023.2, 900 kg tuinbonen 22.5024.70, 900 st. bloemkool I 44; 51 kg slabonen 152. HOOGKARSPEL. 17 Juli 1948. 53.425 kg vr. aardappelen grof 10.90 —11.20, 39.200 kg fijn 8^8.60. 1800 kg klein 4, 71.00 kg late aardappelen 9.50—9.90. 2500 kg rode kool 8. PURMEREND, 16 Juli. Schotse muizen 610.50, bl. eigenheimers 10 11, kl. Schotse muizen 4—6, slabo nen met draad 1.40, id. z. draad 1.401.55, stamsnijbonen 1—1^35, tuinbonen 27—29, peulen 52, dop- erwten 3463, bl. blauwschokkers 4678, komkommers 7—23, tomaten a 1.02, bloemkool 686, rode kool 69.50, spinazie 5443, sla 2-j5, an- dijvie 512, rabarber 69, rode bieten 10—14, bospeen 1225, uien 1735, rode aalbessen 4586, zwarte bessen 90, klapbessen 2160, perzi- ken 24—33, frambozen 11.50, aard- beien 2,102.50, druiven franken- thalers 46, west-frisia 601.50. GROOTEBROEK, 17 Juli. 338.000 kg aardappelen: Eerstelingen grof 1111.60, groot 8.909.60, klein 4.105, Rode Eerstel. 11.50; blauwe Eigenh. 8.709.40, blanke Eigenh. 7.70—8.70; Yselster 7.60—8, Geel- blom 820—8.70, Bintje 8.40—8.70. AVENHORN EN O., 17 Juli. 485.700 kg vroege aardappelen: grove Schotse 11.1012, grote 8.308.90, driel. 3.10—3.80, Eigenh. 9,809,90; Schotse rod,e 10.50—11.20; 1600 kg rode kool 6.2000 jjg gele kool 15.4020.20; 150 kg Zilvernep 33.90; 900 kg bieten I 5.80-»>8.50; 50'kg sla bonen 1.331.38, 715 kg tuinbonen 2027; 30 kg bessen 58.-r. ENKHUIZEN. Visserij, Aan gevoerd door 79 vaartuigen: 11.065 pond fuikaal 1,281.4$; 951 pond lijnaal 1.54—2.95; 134 pond snoek- baars 8082; 122 pond baars 2432; 128 pond bot maximumprijs. Alles per pond ENKHUIZEN. Veiling „Bloe- menlust", 15 Juli. Eerstelingen blanke groot 8.20—8.70> grof 10.10 10.60; klein 4.10—>4.60; Eigenheimers blauwe groot 10.10—10.30*grof 6.50- 6,90, klein 4,204.60, blanke groot 9.40; slabonen 1.52; snijbonen 0.87 per kg; appelen 25—72 per kg. MEDEMBLIK, 17 Juli. Aange voerd: 153.000 kg aardapp.: grove 10.40—10.80; grote 8.40—8.80; driel. 4.705.40; kriel 2.70—3; eigenhei mers 8.408.70; bl. eigenh. 8.10— 8.30; grove bintje 9.8010.10. i

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1948 | | pagina 2