Instelling Federate interim-regering op korte termijn, bestaande uit at teen Indonesiers, is noodzakelijk lijkt een potje met pieren Scheveningen Voor Alkmaar en omgeving Bevoegdheden dienen niet verder te worden beperkt dan nodig is voor de verantwoordelijkheid van Nederland VERZOEK OM EEN NEDERLANDSE HOGE COMMISSARIS Verzekeringsagerit tracht vrouw van polishouder te worgen HET NIEUWE KABINET BEEL Dr. Beel opent buitengewone zitting der Staten-Generaal in de badplaatsen lopen weer met opgewekte gezichten rond De exploitanten DE TEKST VAN DE BANDOENGSE RESOLUTIE Vier organen tijdens interim-periode De grondslagen der interim-regering J Tegenslag voor onze tuinders m Weesf waakzaam De eenzame Welter zoekt zijn heil bij Gerbrandy ZOMER Nederland een goedkoopte-eiland in het dure Europa Hoofdredacteur: H, N. Smits, rayonredacteur: Fr. Otten. Directeur: E. J. M. Stumpel. Abonnementsprijs 3.75 per kwartaal; 1.30 per maand. Advertentie-prijs per editie 16 ct p. mm.; minimum 2.50; in alle edities 26 ct. per mm.; minimum 4.Fam.ber. 20 c. per mm.; in alle edities 30 ct. WOENSDAG 28 JULI 1948 44e JAARGANG - NUMMER 11325 BUREAUX: BATAVIA, 27 Juli (Aneta) De tekst van de Bandoengse resolutie, welke Is gedateerd op 15 Juli, is gisteren voor publicatie vrijgegeven. Na opsomming vafl een zevental grondslagen voor de instelling ener lederale interim-regering, volgt de resolutie van de conferentie van be- stuurders van Negara's en Daerah's, bestaande uit 26 punten. In de eerste 4 punten wordt gezegd, dat de instelling van een federale interim-regering, als voorloopster van de regering der souve- reine Verenigde Staten van Indonesie, op korte termijn noodzakelijk is. Deze federale interim- regering dient te bestaan uit Indonesiers. De bevoegdheden van deze interim-regering dienen niet verder te worden beperkt dan noodzakelijk is in verband met de verantv/oordelijkheid van Nederland, voortvloeiende uit de gedurende de interim-periode voortvloeiende Nederlandse sou- vereiniteit. HET GEHELE TERREIN der overheidsbevoegdheden dient naar het oordeel der conferentie te worden ingedeeld in: a. de bevoegdheden van de Ned. Regering; b. de bevoegdheden waarop de federale interim-regering gebonden zal zijn aan be- perkingen, welke voortvloeien uit de gehandhaafde Ned. souve- reiniteit; c. de zelfstandige bevoegdheden der interim-regering; d. de bevoegdheden van de deelgebieden, inclusief die hunner autonome onderdelen.. Bij de onder a. genoemde bevoegdheden werkt de Ned. Regering samen met de federale interim-regering ter voorbereiding van de overname der souvereiniteit door de V.S.I. De onder b. 'genoemde beperkingen bepalen zich tot waar- borgen voor de ontwikkeling der Verenigde Staten van Indonesie als rechtsstaat. MOORDAANSLAG TE ZUTPHEN N Voorlopig geen tomaten en komkommers naar Duitsland Tijdens het bezoek van H.M. de Koningin aan Sluis, het in de oorlog zo zwaar gehavende stadje in Zeeuws-Vlaanderen, nanj H.M. op de Groene Wallen de met oraiye linten omwikkelde boompjes in ogenschouw, die een ond^rdeel vormen van het jubileumgeschenk, dat namens de Nederlandse studenten aan H.M. de Koningin werd aangeboden. Togliatti binnenkort uit het ziekenhuis ONDERTEKENAARS RESOLUTIE naar ons land DEENS SCHIP HEEFT MACHINESTORING 1 Met Olympische spelers op de Noordzee Hot 3-5 R.I. herdacht te Batoe op feestelijke wijze zijn tweejarig bestaan. Maandenlang zijn de mannen van dit bataljon in de weer geweest dit feest te doen slagen. Zij hebben succes geboekt en vooral de echt-Hollandse kermis viel in de smaat van de feestvierende infanteristen. Hoe is't mogelijk! Hollands# nieuwel (Van onze Haagse correspondent) ALS DE NOOD HET HOOGST IS, is de redding het meest nabii. Juist toen de hoteleigenaren in de Nederlandse vacantie- centra elkaar begonnen wijs te maken, dat de zomer dit jaar werd overgeslagen, omdat de weergoden het vorige jaar een dubbel portie gaven, begon de zon te schijnen met al haar lieflijke kracht. Vrouwelijk Nederland heeft zich gehaast om zonnebrand olie en dito-creme aan te schaffen. De exploitanten in Scheveningen, Noordwijk, Zandvoort en de andere Neder landse badplaatsen poetsten hun tafels en stoelen eens extra op en op het ogenblik dat we dit schrijven lijkt Scheveningen een potje met pieren. Op het strand is nauwelijks een vierkante meter vrije grond te vinden, in de zee bijt men in andermans tenen en op do boulevard, waar het zo prettig zitten is, is iedere stoel bezet. Den Haag zelf, ligt leeg en verlaten te schroeien in de Juli-zon. Nieuw Buiten God is 't nerpens veilig (Vondel) ALKMAAR: Langestraat 42 A, Tel 2Q,46 (adm.) 2047 (red.) K 2200. HOORN: Draafsingel 59, Tel. 4243 (K 2290) 2 lijnen. DEN HELDER: Keizerstraat 89 Tel. 2800 (K 2230). SCHAGENMolenstraat 52, Tel. 459 (K 2240). Bank: Noorderbank In de punten 8 tot en met 13 wordt gezegd: Er dient in Indonesie een Neder landse Hoge Commissaris te zijn. Deze dient de taak te verrichten, welke verband houdt met en voort- vloeit uit de Nederlandse verant woordelijkheid zoals hiervoren om- schreven. Gedurende de interim-periode dienen er de volgende organen te jijn: a. een regering bestaande uit een directorium; b. hoofden van departementpn, genaamd secretaris. sen van staat; c. een federale raad; d. een vertegenwoordigend lichaam. Het directorium dient te bestaan uit Indonesiers ten getale van ten- minste drie. De leden van dit direc torium worden aangewezen door de gezamenlijke vertegenwoordigers van de regeringen der deelgebieden, met inbegrip van het gebied van de adviesraad voor Zuid-Sumatra, waarbij elk deelgebied een stem heeft. Deze aanwijzing dient te worden bekrachtigd door de Kroon. De secretarissen van staat dienen te worden benoemd. en ontslagen door het directorium, waaraan zij verantwoordelijk zijn. De federale raad dient te bestaan uit de hoofden der regeringen c.q. hoofden van de besturen der deel gebieden, met inbegrip van de ad viesraad voor Zuid-Sumatra, dan wel hun vertegenwoordigers. De afvaardiging voor het verte genwoordigend lichaam dient door de deelgebieden zelf te worden ge- regeld met inachtneming van het beginsel, dat de aanwijzing dezer afv.aardiging zoveel mogelijk langs democratische weg geschiedt. De bestaande verschillen tussen de deelgebieden dienen bij de sa- menstelling van het vertegenwoor- digende lichaam tot uitdrukking te worden gebracht in de aantalle* afgevaardigden dier deelgebieden, met dien verstande. dat het bevol- kingsgetal niet zonder restrictie be- palend zal zijn. Bij de vaststelling van het aantal der afgevaardigden van ieder deel gebied dient in eerste instantie aan elk deelgebied een aantal van twee zetels te worden toegewezen, welk aantal kan worden verhoogd tot een maximum van tien zetels. De resolutie geeft vervolgens uit- voerig aan, hoe de zetelverdeling op basis van het bevolkingsaantal zal plaats vinden en vervolgt: De vertegenwoordiging der min- derheden in het vertegenwoordi- gende lichaam diept te worden ge- regejd door de fed. interim-rege ring met inachtneming van artikel 8 dezer resolutie en artikel 5 der eerder genoemde grondslagen. Het directorium voert het bewind met dien verstande, dat ten aanzien van met name te noemen onder- werpen. als b.v. die, welke de staats- bouw der federatie betreffen, over- eenstemming met de federale raad dient te worden voorgeschreven. Onder „bewind" worden mede be- grepen de voorbereiding ener con- stituante, de vorming van federale strijdkrachten, de voorbereiding van een buitenlandse dienst alsmede het voeren van onderhandelingen over de vorming der souvereine V.S.I., met inachtneming van de beperkingen, genoemd in artikel 5, sub b. Het directorium draagt de verant- woording voor het bewind tegen- over het vertegenwoordigend li chaam, met dien verstande, dat het niet door dit lichaam tot aftreden kan worden gedwonghn. De fed. raad heeft de bevoegd- hejfl, zowel op verzoek van het directorium als eigener initiatief van advies te dienen. Het vertegenwoordigende lichaam heeft mede-wetgevende bevoegd- heid en budgetrecht. Het heeft het recht van initiatief en amendement. Het vertegenwoordigende lichaam kan niet worden ontbonden. Indien inzake enig ontwerp van wet geen overeenstemming trfcsen het vertegenwoordigend lichaam en het directorium kan worden be- reikt, kan het directorium over- gaan tot vaststelling op eigen gezag en verantwoordelijkheid. indien ter zake overeenstemming is verkregen met de federale raad. Er zullen indon.-Nederlandse con- tactlichamen worden ingesteld, wel- ker samenwerking zal geschieden op basis van pariteit. De contactlichamen als vorenbe- doeld zullen in elk geval worden ingesteld voor de defensie, voor de buitenlandse betrekkingen, alsmede voor Be financiele aangelegenheden. De contactlichamen dragen een ambtelijk-technisch karakter en brengen advies uit aan het directo rium en de hoge commissaris met betrekking tot de uitoefening van de bevoegdheden, genoemd in art. 5 sub a en b dezer resolutie. De conclusies: Aan de resolutie waren twee con clusies verbonden: ai De vertegenwoordigingen van Bandjar, Oost-Indonesie, Zuid-Oost Borneo, Oost-Borneo, Madoera en Pasoendan menen, dat de tot stand koming der V.S.I, op 1 Januari 1949 haar beslag moet hebben verkregen; gen; b. de vertegenwoordigingen der overige deelgebieden, te weten Banka, Billiton. Dajak Besar, West- De groentenhandelaar, tevens verzekeringsagent W. B. J. van 't Hul uit Warnsveld, vervoegde zich Maandag ten huize van de heer T., een bewoner van het Warnsveldse Wegkwartier te Zutphen, voor het uitbetalen van een verzekeringsbe- drag. Van 't Hul trof de echtgenote van de polishouder, mevrouw T. al- leen thuis. Van 't H. verzocht haar een kwitantie' te tekenen zonder echter het geld ter b'eschikking te stellen. Zij weigerde dit en vroeg de man terug te willen komen, zo- dra haar echtgenoot thuis zou zijn. Van 't H. verzocht haar toen even zijn handen te mogen wassen, waar- na mevrouw T. hem voorging naar de keuken. Op dit moment gaf" van 't H. haar onverwachts enige slagen op het hoofd, waardoor ernstige en hevig bloedende wonden ontston- den. Een worsteling volgde nog, waarbij de man poogde mevrouw T. te worgen. Zij wist echter het huis uit te komen, waarop de verzeke ringsagent ijlings het hazenpad koos. Het was toen omstreeks 3 uur in de middag. Met spoed werd de hulp van een dokter ingeroepen. Deze achtte haar toestand niet ver- ontrustend. Hij adviseerde het slachtoffer naar het R. K. Sint Wal- burgisziekenhuis over te brengen. Van 't H. is nog steeds voort- vluchtig. Van politiezijde werd het volgende signalement verstrekt: 1.681.70 lang, dtonkerblond ach- terover gekamd haar, geen schei- ding; afstaande oren; bruine ogen; laag voorhoofd; trage gang; loopt enigszins gebogen; onguur uiterlijk; is gekleed in geruite korte jas, brui ne broek, wit overhemd met klein blauw borstje, slappe witte boord met rode das. De tekst van de Bandoengse resolutie vangt aah met pit te gaan van de navolgende grond. slagen voor de instelling ener federale interim-regering, te weten: a. de vrije en souvereine Verenigde Staten van Indone sie zullen omvatten het gehele grondgebied van Ned. Indie, onverminderd het bepaalde bij artikel 3 der overeenkomst van Linggadjati; b. de vrije en souvereine Verenigde Staten van Indone sie zullen een federatie vor- men; c. de bestaande negara's en daerah's en andere staatkun- dige eenheden, inclusief het gebied waarvoor de advies raad voor Zuid-Sumatra is ingesteld, worden erkend; d. het bestaan van een fei- telijk gezag in handen der verschillende delen van Indo nesie, waaronder mede begre. pen de Republiek Indonesie, wordt geconstateerd; e. het bestaan der Neder landse souvereiniteit wordt, zolang de vrije en souvereine Verenigde Staten van Indone sie nog niet zijn gevormd, erkend; f. de grondbeginselen der Renville-overeenkomst worden erkend. Borneo, Riouw, Zuid-Sumatra en Oost-Sumatra blijven vasthouden aan vorengenoemde datum als richt- lijn en zullen slechts in verschui- ving daarvan berusten om redenen van practische onuitvoerbaarheid. Het Centraal Bureau voor de Tuinbouwveilingen heeft aan de veilingen opdracht gegeven tomaten en komkommers, die naar Duitsland worden doorgevoerd, niet meer te honoreren in verband met het feit, dat het niet met zekerheid vast staat, dat de vele tonnen groenten, die reeds aan Duitsland zijn gele- verd voor de voeding van de bur- gerbevolking, gehonoreerd zullen worden. Dit heeft tot gevolg gehad, dat op de veilingen in het Westland de prijzen voor tomaten daalden van f 8.—f 11.— en f 13.— tot f 2.50 en f 1.98 per bak. •:V» ft? - Onze parlementaire redacteur deelt ons hedenmorgen telefonisch mede, dat dr. Beel zo goed als ge- slaagd is rhet de vorming van een kabinet. De verdeling van de por- tefeuilles is als volgt: Dr. Beel, Minister-President en Overzeese gebiedsdelen. Dr. v. d. Brink, Economische Za- ken, y Dr. Gielen, Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, Mr. v. - Maarseveen, Binnenlandse Zaken, Fievez, Oorlog, Drees, Sociale Zaken, Mansholt, Landbouw, Lieftinck, Financien, Mr Donker, (P.v.d.A.), Justitie, Mr. in 't Veld, Wederopbouw, Mr. Schokking, (C.H.), Wethou- der van Amsterdam, Verkeer en Waterstaat. De bezetting van de zetel voor Buitenlandse Zaken is nog niet be- kend. Hiervoor worden echter de namen genoemd van Jhr. H. A. van Een Dinsdagavond door de genees- heren van Togliatti, de leider der Italiaanse communistische partij uitgegeven bulletin meldt, dat de patient aan beterhand is en weldra uit het ziekenhuis zal worden ont slagen. BATAVIA. 27 Juli (Aneta). Binnen enkele dagen zal een depu- tatie uit de ondertekenaars van de Bandoengse resolutie naar Neder land vertrekken voor overleg met de commissie der ..Negenmannen' Deze deputatie zal waarschijnhjk worden geleid door Anak Agoeng, de minister-president van Oost-In donesie. Tezelfder tijd zal er een deputatie naar Djokja gaan om daar de resolutie te overhandigen. Karnebeek of Baron de Vos van Steenwijk, Commissaris der Konin gin in Noordholland. De verwachting is, dat het kabi net vandaag officieel bekend ge- maakt zal worden, morgen zou dan het kabinet voor de Kamer ver- schijnen met de Regeringsverkla- ring, Vrijdag en eventueel Dinsdag zouden dan de debatten hierover volgen. LONDEN, 27 Juli (Bijzondere dienst A.N.P.) Het Deense stoom- schip „Bernstofft", met een groep Deense athleten en toeschouwers voor de Olympische Spelen aan boord, heeft vanavond een radio- boodschap uitgezonden, dat zij met machinestoring op de Noordzee ronddrijft. Men is bezig de storing op te heffen, maar men verwacht niet voor middernacht in Harwich aan te komen. Ad Het partijbestuur van de Interim CPN is ontevreden over het feit, dat de commu- nisten bij de jongste verkiezingen bijna een kwart van de kiezers van 1946 niet hebben kunnen bewegen opnieuw de CPN-lijst te stemmen. Het partijbestuur klaagt over de reactie en de Trotskjsten, die echter niet alleen, volgens het partijbestuur, de oorzaak zijn van het geleden verlies. Vooral de partijbestuurders zelf zijn tekort geschoten in hun taak. De partij heeft niet voldoende de strijd gestreden voor de natio- nale zelfstandigheid tegenover Ame- rika. Ja. dat beweert een partij, die er op uit is Nederland tot een filiaal van de Sovjet-Unie te maken. De partij is er niet in geslaagd zo gaat het P.B. verder de massa van de werkers te overtuigen van de ernst der Amerikaanse bedrei- ging. Wij zijn uiteraard zeer verheugd over de achteruitgang van de com munistische partij. Naar onze sroaak en onze verwachting is de CPN nog niet voldoende teruggelopen. Voor al Amsterdam, waar de rode volge- lingen van Moskou slechts weinig achteruit gingen, is nog een bol- werk van het communistisch ge- vaar. Er zou voor ons echter weinig aanleiding bestaan in te gaan op de critiek van de CPN op de organl- satie en op de onvoldoende activi- teit, waarvan de CPN haar afde- lingsbestuurders meent te moeten beschuldigen. Maar een punt verdient echter onze bijzondere aandacht, nl. dat, waarin het partijbestuur zich be- klaagt, dat de communisten slechts in geringe mate in het NW en de confessionele vakorganisatie voor de belangen der arbeiders optreden, in. welke organisaties de grote massa der arbeiders is georganiseerd. De CPN, die hoopte de Neder landse arbeider te winnen voor de onder haar invloed staande EVC, is in die hoop teleurgesteld. De partij wil blijkbaar thans ook een andere weg inslaan, die overigens niet vreemd is aan de communis tische tactiek. De bestuurders heb ben te weinig in het NVV en de confessionele vakorganisaties de be langen der arbeiders gediend. De CPN zal zich gaan toeleggen op cellenbouw in de bona-fide vak organisaties. De partij zegt het wel niet met zoveel woorden, maar het valt er naar onze mening duidelijk uit op te maken. Een waarschuwend woord is hier zeker op zijn plaats. Past op arbeiders, georganiseerd in de KAB, CNV en NVV! Het rode gif dreigt uw organisaties binnen te sluipen. Dat betekent onrust in eigen kring; moeilijkheden, die de rustige ontwikkeling van uw rechts- positie bedreigen, zijn misschien op komst. Weest waakzaam en gooit iedere cellenbouwer uit uw organi saties, die van zo groot belang zijn voor ons gehele volk. M. P. J. (Van onze parlementaire redacteur) Er Is veel werk aan de parle mentaire winkel, zoveel dat er in elk geval geen vacantie tot Prins- jesdag kan overschieten. Gisteren werd de buitengewone zitting reeds weer geopend, waarbij dr. Beel, als vertegenwoordiger van de Regentes, er op wees, dat het f Het werd tijd! Inderdaad! Het werd tijd. Tot nog toe was dit seizoen voor de exploi tanten een bar grote strop. Een ober uit een bekend boulevardbedrijf vertelde ons, dat zijn gemiddelde verdienste sedert de opening van dit seizoen bedroeggaat u even zittenf 8.90 per week. Commen- taar overbodig! Hieronder ging heel Scheveningen gebukt. Men liep met sombere gezichten rond en men kon in alle toonaarden beluisteren hoe het faillissement begon te dreigen. Zelfs al zou het tot eind September snikheet blijven, dan nog zou dit seizoen niet meer te redden zijn. Zaterdag jl. begonnen de gezichten op te fleuren en Zondag was er een brede lach. „Als we het zo mogen houden tot medio September, dan is er nog iets van te maken", aldus een bekend exploitant. Daarop bestaat intussen alle kans. De Bilt beweert, dat er reden is om een periode van zonnig weer te verwachten en als onze regenvoor- spellers nu deze maal maar eens gelijk hebben, dan zullen velen daarmee ingenomen zijn. Elders ging het beter Heeft Scheveningen tot op heden het zout in de pap nog niet ver- diend Chetzelfde geldt natuurlijk voor de vele andere badplaatsen), beter ging het tot op heden in an dere vacantiecentra. dieper in het land. Valkenburg, Oisterwijk (N.B.), de Veluwe, het Gooi, Amsterdam, de Achterhoek enz. hebben aan het bezoek ook wel degelijk gemerkt. dat het weer niet'meewerkte, doch in het algemeen viel de opbrengst niet tegen. Indien Augustus en Sep tember nog wat willen meewerken. kan er voor deze exploitanten nog sprake zijn van een redelijk sei zoen. Aantal buitenlandse gasten toegenomen Ergens in een van de tienduizen- den departementale kastjes schijnt een plan te liggen, dat #an Neder land een touristenland wil maken en waarin wordt beweerd, dat Ne derland over luttele jaren gemid- deld 50.000.000 gulden aan buiten landse deviezen kan binnenhalen via zijn vreemdelingenindustrie. Best mogelijk! Wij blijven liever met beide be- nen op de grond. Maar als zodanig stevig staande kunnen we ondanks het nog steeds ontbreken van de zo duidelijk constateren, dat het aan tal buitenlandse vacantiegangers dit jaar ondanks het bar slechte weer opmerkelijk groter is, dan gedurende het vorige seizoen. Dat Stemt tot grote voldoening. Tot grote voldoening der ouderen en nieuwsgierigheid der jeugd treft men onder de geparkeerde auto's zeet veel buitenlandse nummerbor- den aan. Merendeels blijven de bui- tenlanders hangen in Den Haag, Scheveningen, Amsterdam. In min- dere mate maken zij vanuit deze steden dagtochtjes door Nederland. In alle grote hotels van Scheve ningen en de drie grote steden zijn meer kamers door buitenlanders volgeboekt dan sedert de bevrijding het geval was. De Belgen hebben het leeuwenaandeel, doch daar- naast zijn er ook meer Amerikanen en Engelsen. De Zwitsers hebben eveneens ontdekt, dat Nederland een goedkoopte-eiland is in 't dure Europa. De Scandinaviers, die vroe- ger nauwelijks wisten waar Neder land lag, komen nu met hele tou- ringcars en het zou ons niets ver- wonderen als zij na de Belgen de beste klanten bleken te zijn. Deze punten stemmen wel even tot tevredenheid. Immers. zij bren gen de deviezen, ryaar wij nu een- maal niet buiten kunnen. Fransen, gewapend met (zwarte) guldens, zijn er heel wat meer, dan uit de deviezenomwisseling zou blij- ken. Samen met de Belgen brengen zij thans clandestien de guldens te rug, die clandestien werden „geex- porteerd". Cok dat is winst. Voor zover wij in de gelegenheid waren met de buitenlandse vacan tiegangers te spreken, kregen wij de indruk. dat zij in tegenstffling met het vorige seizoen. goed te spre ken waren over de service in de hotels, het eten in de restaurants en hun verblljf in Nederland in het algemeen. Dat zij niet allemaal een onverdeelde gunstige indruk mee terug zullen nemen over Nederland, heeft andere oorzaken, Doch daar- net liug OICCUO gewenste vreemdelingenstatistiek I over een volgendfe maal. vooral de voorgestelde verande- ringen in de Grondwet zullen zijn, waarover de volksvertegenwoordi- ging zich in dezjg. zittingsperiode zal hebben te beraden. 't Was deze keer wel bijzonder vol in de vergaderzaal van de Tweede Kamer, want hehalve de huisgenoten en de Eerste Karner- leden moest ook nog een aantal hoge vertegenwoordigers geher- bergd worden. Een enkele uniform en veel zwart gaven aan deze ope ning een feestelijk tintje. er waren echter ook Kamerleden,-die de hitte zwaarder hadden laten wegen. Mi nister in 't Veld kam met een slap boordje van de „Wederopbouw"- steiger. Verder valt nog te vermel- den, dat ook in het parlement de new-look haar intrede bleek te heb- ben'gedaan. 's Middags kwamen de Kamers weer afzonderlijk bijeen voor het verrichten van verschillende huis- houdelijke bezigheden. In de geza menlijke zitting zijn de nieuwe le den nog inderdaad een nieuwtje. 's middags pleegt men er echter al weer aan gewend te zijn. De heer Welter wandelde wat eenzaam rond. om dan echter zijn heil te zoeken bij de heer Gerbrandy. Die is nu maar een klein mannetje tussen zijn A.R. broeders, maar hij kijkt grim- mig en vastbesloten. In de middag- vergadering had de heer Welter nog ziin plaats niet, maar bij de stem ming werd hij naar de linkerkant verwezen. De departementen moeten ver laten gelegeri hebben. want de als Kamerlid gekozen ministers troon- den in de banken. Zelfs dr. Beel! Na de stemming over de Kamer- voorzitter spoedde de formateur zich echter weer heen om de laatste hand te gaan leggen aan 't rBeuwe kabinet. Het afleggen van de eeden nam heel wat tijd in beslag, waarbij het ene Kamerlid de formule nog mooier opzegt dan de ander. Het mooiste deed het echter wel ds. Zandt, het duurde haast een halve minuut en het leek wel of er een geuzenvlag ontplooid werd. De heer v. Schaik werd weer nummer een op de voor- dracht voor het Kamerpresidium met 95 st. (2 bianco), nummer twee werd weer de heer Joekes en num mer drie de heer Terpstra (A.R.). Donderdag komt de Tweede Kamer weer in vergadering bijeen.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1948 | | pagina 1