JUSTITIE MAAKT ERNST met de voetbalpool-affaire RADIO DE RODEPAARDEN Schulte gehuldigd Kath. raadsleden op excursie Wereldkarrspioenschap achtervolging voor Messma Random de nationfeesten Andermaal gelijk! Nederlandse athleten zegevieren te Dublin Bezoek aan Castricum Frosio plaatst zich voor de eindstrijd De sport huldigt het vorstenhuis Vrijdag 27 Augustus 1948 NIEUW NOORDHOLLANDS DACBLAD HOCKEY WEST-EUROPESE STAFCHEFS VERGADERDEN F AMILIEROMAN VAN MORTEN KOCH Uit het Deens vertaald I Gerrit Schulte, de nieuwe we- I reldkampioen achtervolging, is I Donderdagavond in zijn woonplaats 's-Hertogenbosch op hartelijke wijze door gemeentebestuur en bevolking gehuldigd. Voor deze huldiging had hij zijn reig naar Spanje zelfs uit- gesteld. Omstreeks acht uur arri- vecrde de bekende wielrenner aan het Bosse station, waar een grote menigte hem verwelkomde. Ook de Koninklijke Harmonie 's-Hertogen- bosch maakte haar opwachting. Hem werden bloemen en lauwer- kransen overhandigd door diverse Bosse sportverenigingen. Daarna trok een grote stoet naar het stad- huis. temidden waarvan blonde Gerrit gezeten met zijn familie in een open landauwer meereed, ge- Sscorteerd door de Bosse motor- club Op het bordes van het stad- huis werd Schulte namens het ge meentebestuur toegesproken door wethouder B. Cuyten. die hem prees om zijn taaie vasthoudend- heid. Mevr. Blankers-Koen heeft te Dublin, waar zjj gisteravond heeft deelgenomen aan internationale athletiekwedstrljden, haar Olym- pische reputatie hoog gehouden. Zij won de 100 yards in de we- reldrecordtyd van 10.8 sec., een record dat op haar eigen naam staat en dat zij vier jaar geleden In Amsterdam heeft gevestigd. De 100 yards werd als een handi cap-race gelopen, waarbij de overige deelnemers een kleine voorgift kre- gen op onze landgenote en Dorothy Manley, de Engelse athlete, die tij- dens de Olympische Spelen tweede werd achter mevr. Blankers op de 100 meter. De Nederlandse kam- pioene gaf ook ditmaal haar rivale geen schijn van kans en won de wedstrijd met een voorsprong van ruim 31/2 meter. Ook de achtste mijl (201 meter) werd door mevr. Blankers-Koen ge- wonnen en wel in de tijd van. 25 sec. In deze race werd mej. Manley eveneens tweede en mej. William son, een Engelse Olympische athlete, derde. Maar niet alleen de Nederlandse veelvoudige wereldkampioene, ook onze overige drie athleten boekten mooie successen en zorgden er voor, dat Nederland in deze Internatio nale wedstrijden de eerste viool speelde. Lataster won de 3 mijl in 14 mm. 40.1 sec., Slijkhuis de mijl in 4 min. 18 sec. en Zwaan de 120 yards hor- denloop in 15.8 sec., zodat onze ver- tegenwoordigers met de dubbele zege van mevr. Blankers-Koen in niet minder dan 5 nummers de over- winning behaalden. Een handjevol toeschouwers. mis- schien waren het er 2000, zijn j.l. Denderdagavond gctuige geweest van de finale van het nummer achtervolging voor amateurs over 4 km., dat gewonnen is door de l~-jarige Italiaanse student Mes sina, de renner, die dit jaar voor de eerste maal in wedstrijden is uitgekomen, die de Fransman Dupont, Olympisch kampioen 1 km. tjjdrljden, met groot verschil sloeg. De wereldtitels zijn tot dusverre wel goed verdeeld, Zweden won het wegkampioenschap voor amateurs, door Snell; Belgie dat voor de profs door Brik Schotte; Nederland be- haalde de titel bij de profs achter volging door Gerrit Schulte en Italie die der amateurs in dat specialisten- nummer door Messma. Nog drie titels zijn te behalen, voor de sprint amateurs en profs en het demifond- nummer. Na een aanvankelijk zeer snel vertrek van Dupont, hoe kon het anders voor een Olympisch kampi oen tijdrijden, welke hem een winst van 35 meter opleverde, kwam de Italiaan pas goed op dreef, hij ver- hoogde het tempo en na zes ronden was de stand precies omgekeerd, en met zeker 50 meter verschil ging Messina over de streep, tijd 5 min. 18.7 sec. Tijd Dupont 5 min. 22 sec. Voor de derde plaats won Coste Frankrijk van de titelhouder van het vorig jaar Benfenati met resp. tijden 5.22,8 en 5.25.2. Aan het slot van de avond vond de eerste herkansingsmanche over 100 km. plaats, waarvoor in deze volgorde aan de start kwamen Falck Zo stonden gisteravond op Hout - rust te Den Haag de hockey-elf- tallen van Nederland en Pakistan voor de vierde maal in deze zomer tegenover elkaar. Een record aantal toeschouwers, dat de tienduizend zeker ovcrtrof, was naar de Sportlaan getrokken om getuige te zijn van deze ont- moeting, nieuwsgierig naar het antwoord op de vraag naar welke kant de balans, die na de drie Londense wedstrijden, wat de winstpunten betreft, in evenwicht was zou overslaan. Immers na de 6—1 nederlaag in de eerste wed strijd werd het in de strjjd om de derde plaats een 1—1 gelijk spel, waarna nog een derde ont- moeting moest volgen, die de Oranje-mensen een 41 overwin- ning bracht plus de bronzen me- daille. Het treffen van gisterenavond heeft geen oplossing kunnen bren- gen. De strjjd eindigde zoals hij was begonnen, geen der partijen heeft het tot een doelpunt kunnen brengen. De tweede helft heeft eigenlijk meer voldaan dan de eerste. Er was na rust meer spanning en beide doelen ontsnapten toen enkele malen op het nippertje aan een doorboring. Eenmaal moest Drijver de bal zelfs van de doellijn pushen, nadat Kich- ter reeds was geslagen. Ook de doel- man van Pakistan beleefde enkele benauwde ogenblikken, maar Boer- stra, Kruize en Esser hadden weinig geluk bij hun doorbraken. Een minuut voor het einde zag het er nog even angstig uit, toen Pakistan voor de eerste maal een strafcorner kreeg te nemen. De bal werd echter verkeerd gestopt en zo ging ook deze laatste kans voor de gasten verloren.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1948 | | pagina 3