Tan Malakka steunt Djogja bij de strijd tegen Moeso ALLERZIELENDAG 1948 Tussen Tijd en Eeuwigheid Marktherichten Communistische organisatie groeit De prijzen van kolen en zeep Kcnr-: WEiaBi NIEUW NOORDHOLLANDS DAGBLAD- Zaterdag 30 October 1948 1 NOVEMBER Noodwef-lndonesie in de Senaat NIEUWE KINDERZEGELS Inauguratie „Carolus Magnus" Een advocaat negen jaar achter slot I bezinning misschien voop velen nog meer dan van gebed, wie zal het zcggen'i En misschien is het ook wel goed, dat wij eGn dag van het jaar slechts, het leger der doden. dat steeds maar groeit, eens tot ons la- ten spreken, al was het maar om ons zelf de toekomst, die de eeuwig heid., is, beter voor ogen te stellen. Een herdenking kan zijn nut heb- ben. Zeker heeft dat een herden king van hen, die ons ontvallen zijn. Zeggen wij niet in onze spreektaal: ..Van de doden niets dan gpeds"? Zo ook op deze dag. Als wij aan het graf van een dierbare staan en na ons hartelijk gebed aan het peinzen slaan. de omgeving en de stervende natuur dwingen ons er als het ware toe. denken wij dan eigenliik niet slechts alleen aan het goede. dat met hen heenging? Allerzielendag, de schakel tussen tiid en eeuwigheid. laten wij die niet onbenut voorbijgaan. Laten wii bij de herdenking. bij het gebed voor onze vrienden. voor onze ge- vallenen, voor onze gesneuvelde bevrijders, voor onze helden. voor ogen houden dat ook onze dag eens zal komen, dat anderen dan in onze plaats zullen bidden en op een kille. mistige .herfstochtend, op het van nevel nog natte gras bloemen zullen leggen. die een groei kunnen zijn aan ons. Wij komen er zo zelden toe, de doden te herdenken. het leven eist te veel van ons. Maar op Allerzie lendag. och leg een bloem op dat lang vergeten graf. bid een Onze Vader voor die gestorven vriend, een Wees Gegroet voor dat gesmade familielid.. En stellen wij op deze dag ons hart weer open voor de goedheid van het weldoen. En bid den wij van jaarte ..Heer geef hen de eeuwige rust" opdat ook ons hart in vrede moge rusten, als onze tijd gekomen is. AL S DE KAARSEN in de kerk I gedoofd zijn en wij op deze stille dag, met een bos bloemen wellicht, of met een enkele tak, de rechte padev nan een doden- ajcfcer betreden, om een verwanf of vriend te herdenken, dan le ven wij weer een jaar verder. Een jaar, dat ons, ongewild mis schien, meer verwijderde van degene, die ons dierbaar was Het leven eist onze aandacht iedere dag op, en slechts een enkel moment is ons gelaten om te denken aan datgene wat was, aan diegene. die eens tot de on- zen behoorden. Allerzielen. de stille dag, het is een van die weinige momenten. die ons mensen gelaten is om te denken aan hen. die ons verlieten en om te bidden. En als wij dan langs die treurwilgen lopen. waarvan de laat- ste bladeren zachtjes op de grond neerdwarrelen. dan bidden wij, rus. teloze mensen van een rusteloze tijd, voor de eeuwige rust van hen, die ons voor gingen op een weg, hij moge dan kort of lang zijn. die wij eens alien hebben te bewandelen. Een jaar weer verder van hen, die ons hier op deze aarde bonden aan het leven. een jaar dichter bij ons eigen doel! Allerzielendag is eigenlijk een blik in het verleden en een gezicht op de toekomst tegelijk. We worden herinnerd aan het tijdelijke en het eeuwige in de mens. Het tijdelijke ligt achter ons, ieder jaar op deze dag verwijdert het zich meer en meer en komt de eeuwigheid ons meer nabij. Allerzielendag is een dag van bezinning en gebed, van Het directoraat-generaal van de prijzen deelt ons mede, dat de ingangsdatum van de in de regeringsverklaring aangekon- digde prijsverhogingen van ko len en zeep nog nader zullen worden bekend gemaakt. Vrijdag 4 November a.s. zullen de adspirantleden van het Nijmeegs studentencorps ..Carolus Magnus" officieel worden ge'installeerd. Na de H. Mis des morgens in de Sint Josephkerk te Nijmegen. opge- dragen door de moderator, pater drs. van Ogtrop S.J., wordt in de na- middag om 4 uur de buitengewone corpsvergadering gehouden in de aula der R.K. Universiteit. De leden van de aftredende senaat worden daarbij benoemd tot honoraire se- natoren. Thans volgen meer dan duizend studenten de colleges van de R.K. Universiteit te Nijmegen. De 32-jarige J. L. Bleeker, adv<p- caat en procureur te Rotterdam, die in de bezettingsjaren optrad als be- heerder over door Duitsers in be- slaggenomen vermogens van anti- Duitse gezinde personen en een Joodse vrouw in handen speelde van de S.D.. zodat zij geen verweer kon voeren tegen de door haar ..arische" echtgenoot gewenste scheiding. is thans veroordeeld tot negen jaar gevangenisstraf met af- trek. Bovendien verlies der beide kiesrechten en ontzetting uit het recht tot bekleden van het ambt van advocaat en procureur voor het leven. De eis was zeven jaar.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1948 | | pagina 7