Wordt Rijvers het slachtoffer van een „verharde aanval? Leiders in't Westen onbedreigd Strijd tussen de kampioens-pretendenten Helder en H.R.C. kunnen tonen wat zij waard zijn Voethr'oroaramma voor Zondao Belangrijke Brabant—Limburgse ontmoetingen RADIO 3e klassers onder hoogspanning Meervogels A. ontvangt Uitgeest Kraak's positie door twee doelverdedigers van formaat bedreigd De Woonruimtewet Zal Forward het ongeslagen record van V.V.E. breken Limmen wacht in Heiloo 'n moeilijke taak Het Noorden speelt semi-interland Blokkers voor lastige thuiswedstrijd SPANNING IN DE WEERE PAG 4 NIEUW NOORDHOLLANDS DAGBLAD - Zaterdag 6 November 1948 BELGIe—NEDERLAND IN ZICHT \ii DE RECHTSPOSITIE VAN DE ONDERHUURDER Nederlands meisje in Dublin dood jrevonden IN DE ARENA DER le KLASSERS Julia Cuypers verlaaf het toneel De verliezen van de T.N.I. Roofmoord op suikeronderneming Slachtoffers van mijnen en munitie AFDELING NOORDHOLLAND AFDELING NOORDHOLLAND Vlug gedaan (Van onze sportredacteur) ER HANGT een mysterieuze waas over de komende samen stelling van het Nederlands elftal voor de traditionele wed- strijd tegen Belgie op 21 November in het Deurne-stadion te Antwerpen. Dat „mysterieuze" schuilt niet zo zeer in het opstel- len van de een of andere jonge speler, een nieuweling, een mogelijkheid die zeer gering is, daar de Nederlandse Elftal Club vrijwel alleen uit oude bekenden bestaat, maar meer in de constructie van het team met de krachten, waarover de Keuze- Commissie op het ogenblik beschikt. Zal men Kraak laten vallen, of Rijvers, of beiden? Vragen, waarop nog geen definitief antwoord kan worden gegeven. A1 is het vrij zeker, dat het elftal, waarmede naar Antwerpen zal worden getrokken, wel een of meerdere verrassingen zal bevatten. De ontmoetingen tegen Belgie kenmerken zich altijd door een bij- zondere sfeer. In het kader der in- terlandwedstrijden betekenen deze partijen meer dan welke andere wedstrijd tegen de buitenlandse ploegen ook. Het wordt in deze duels werkelijk een vechten voor de overwinning, een strijd, waarin de factor „eer" een heel aparte plaats is gaan innemen. Van be- paalde zijde kan deze gesteldheid als „opgeschroefd'' worden gekwalifi- ceerd. het feit blijft, dat een Belgie- Nederland of omgekeerd millioenen mensen beroert, onder wie grote groepen, die voetbal overigens niet interesseert, maar die in een even grote spanning het verloop via de radio volgen als de honderdduizen- den ware voetballiefhebbers in beide landen. Die abnormaal grote belangstelling kan men wellicht ..onnatuurlijk'' noemen, van de an dere kant is zij weer gemakkelijk te verklaren. Want in de ganse wereld zijn geen twee landen aar, te wijzen, welke zo nauw aan elkaar zijn ver- want als Nederland en Belgie. Uit deze verwantschap is een verklaar- bare rivaliteit ontstaan, welke (eveneens begrijpelijk) het sterkste tot uitdrukking kan komen in een werkelijk treffen tussen twee ploe gen op het sportterrein. Vandaar ook dat aan de samenstelling der beide elftallen een aandacht wprdt geschonken, groter en nauwkeurlger dan voor andere internationale ont moetingen. Belgie verwacht een zege. In Belgie verwacht men thans stellig deze 67ste wedstrijd te kun- nen winnen. Een verwachting, geba- seerd op de jongste wedstrijd tegen Frankrijk (3—3) en nog meer op de semi-officiele wedstrijd van een Rode Duivels-ploeg tegen een Lon- dense combinatie, welke op het nip- pertje met 34 wist te triomferen. In deze wedstrijd ontpopten zich verschillende jonge Belgen tot ware voetbalsterren, van wie rechtsbuiten Appeltants en linkshalf Mees wel het sterkst schitterden. Het magni- fieke spel van deze beide candidaten voor de nationale ploeg was in feite koren op de Vlaamse molen. Im- mers, onlangs. voor dp ontmoeting tegen Frankrijk. is er groot rumoer in Vlaanderen-land geweest over 't feit. dat van de elf gekozen spelers er zeven Walen waren. Er is toen over deze kwestie veel geschreven, veel critiek geleverd op de Belgi- sche Keuzecommissie, die men een Waalse voorkeur in de schoenen heeft geschoven. Ook Vlaanderen heeft zijn voetballers.' betere wel licht dan de verschillende uitverko- renen in het nationale team. En met kenneli.jk leedvermaak heeft Vlaan deren kennis genomen van het fa- len van linkshalf Henriet en van linksbuiten Thirifayt. Thans Ver wacht men, dat de Keuze-Commis- sie voor de wedstrijd tegen Neder land in een op en top Vlaamse stad beter rekening zal houden met de gevoelens van de Vlaamse bevol- king. Wat zal Sheddon doen? De aanstelling van de Schot Tom my Sheddon tot coach-trainer van het Nederlands elftal heeft in som- mige kringen enige verbazing ge- wekt. Na het overhaaste vertrek van Jesse Carver moet bondstrainer Kaufman tegen een' groep oefen- meesters, die zo juist voor hun exa- raen als trainer waren geslaagd, hebben gezegd: ..Je moet overal je best doen om het fabeltje. dat bui tenlandse trainers beter zijn uit de wereld helpen...." De K.N.V.B. schijnt echter een andere opinie te zijn toegedaan. Want men zocht toch weer een buitenlander op. Hoe dan ook, aan Sheddon is de taak opgedragen het Nederlandse elftal startklaar te maken voor het komende interland-seizoen. Heeft Sheddon in de samenstelling niet alles te zeggen? Wij menen. dat men zich toch zoveel mogelijk zal houden aan het advies van deze voetbalexpert. die het moderne sy- steem en al wat daaraan vastzit, „at thebottom" kent. Natuurlijk if) Sheddon nog te kort in functie om reeds een volledig inzicht te hebben in het spelersmateriaalt en in de mogelijkheden om een krachtiger team op te bouwen. Maar als een man van de voetbalwetenschap zal hij toch wel in grote lijnen de structuur van het te formeren elftal kunnen aanduiden. De wedstrijden tegen Belgie heb ben zich altijd gekenmerkt door felheid en.... hardheid. Vooral het laatste is in de laatste jaren een grote rol gaan spelen. In het alge- meen hebben de Belgen robustere figuren kunnen mobiliseren dan de Nederlanders, die vlot en levendig materiaal in het veld brachten, maar daarbij toch altijd in de min- •de- heid waren als het op lichaams- ki 'it aankwam. Dit te verwaarlo- zen in dergelijke wedstrijden is een tout, die elke strategie ook zal be- nadelen. Wij hebben dat in voor- gaande wedstrijden gezien, waarin Nederland' soms op verrassende wijze door de granieten Belgische defensie kon breken, maar waar maar al te vaak het lichte aanvals- materiaal in het zware gevechtster- rein derailleerde. Wij spraken bij de aanvang over mogelijke verrassingen. Wel, in de hogere voetbalkringen gaan stem- men op, om de aanval tegen Belgie zo hard mogelijk te maken. Dat betekent een laten vallen van Rijvers, een knap spelertje, maar door zijn soms eindeloos gegoo- chel een rem in de aanval. Het pu- bliek zal de kleine Bredanaar on- getwyfeld missen. Maar met een speler, die minder een ,,galery- player" is, echter een doorzetter zonder franje zal het Nederlands elftal ongetwijfeld meer gcbaat zijn. Op de plaats van Rijvers zou men Wilkes willen plaatsen. Als midden- voor komt Appel (Sittard), die te gen Engeland bij de Olympische Spelen een verre van slecht debuut maakte, weer in aanmerking. ter wijl Roozenburg naar de rechtsbin- nenplaats verhuist. Op de vleugels komen Lenstra en bijna zeker weer Van der Tuyn. al zijn er ook ex- nerts, die Lenstra naar rechts willen laten verhuizen en Clavan op de linksbuitenplaats willen proberen. Maar in onze ogen is Clavan ook te licht in dergelijke zware wedstrij den als tegen Belgie. De midden- linie, waar de bezetting van de van rechtshalfplaats nog nimmer heeft bevredigd. zou men eveneens wil len versterken door Terlouw te handhaven als spil en Moring als rechtshalf te laten fungeren. Tenslotte is er nog de kwestie Kraak. De positie van de nationale doeiverdedieer is nog nimmer zo sterk bedreigd als in deze tiid. Immers, Kraak schijnt sinds ziin perh-vvedstriid tegen het Olymni- sehe Britse team niet meer ziin vroegere vorm teruggevonden te hebben. Daarentegen ziin en Land man en De Munek in s6iil en kwa- 1'teit vooruit geeaan. Ook hie- zal het erom snannen, wie tenslotte als doelverdediger tegen de Belgen zal optreden. Al met al is de taak van de Keuze-Commissie even moeilijk ge- bleven als een jaar geleden. Want jonge krachten. die de ouderen waardig zouden kunnen vervangen. zijn nog immer niet naar voren ge- komen. En daarop had de voetbal- leiding al haar verlangen gezet. De Woonruimtewet 1947 is door de Tweede Kamerleden bij de be- handeling van de begroting van bin- nenlandse zaken druk besproken. Verscheidene leden gaven te kenrteri dat de uitvoering van deze wet, voral in kleinere gemeenten, veel te wensen overlaat. Bij een juiste toepassing van de wet, zouden veel meer gezipnen aan woonruimte kunnen worden geholpen. Ook ten aanzien van de rechtspositie van de onderhuurder dient een behoorlijke regeling te worden getroffen. Deze ontleent zijn titel aan de huurder. Als de huurovereenkomst wordt ontbonden of beeindigd bijv. door vertrek van de huurder is onder huurder zonder recht of titel en zal hij tot ontruiming kunnen worden genoodzaakt. Rechteloos staat de onderhuurder eveneens in het geval hij kosten heeft moeten maken. Immers de aanspraak op vergoeding komt hem niet toe. daar de vordering niet tot hem is gericht. Een andere leemte in de wet is, dat vplgens art. 9 de vordering, indien zij geschiedt. voor onbepaalde tiid en het gehele ge- huurde gedeelte betreft. tot de eige- naar wordt gericht. terwijl de huur der niet behoeft te worden gehoord en geen recht heeft van beroep. Hier is derhalve de mageliikheid gescha- Den van volkomen willekeurige be- handeling van de huurder. Ook in dit geval komt het billijk voor dat de huurder recht van beroep krijgt. Vele leden wijzen on de noodt.oe- stand van vele jonggehuwde gezin- nen of trouwlustiee. die geen on- derdak kunnen vinden. Volgens een Reuter-bericht uit Dublin is aldaar het lijk gevonden van de 28-jarige Anna Maria Nijst, negen dagen nadat ze uit Nijmegen was aangekomen. Het gerechtelijk onderzoek wees uit, dat de dood te wijten was aan shock en een bloeding van de poi son. Men acht zelfmoord niet uitge- sloten. Mejuffrouw Nijst was kortgeleden in betrekking gekomen als hulp in de huishouding bij prof. T. W. Moo dy in Dublin. In de 2e klasse A. kan A.F.C. door een overwinning op Velox met de leiders, die morgen hun rustdag hebben, gelijk komen. Daarnaast is ook de ontmoeting VolendamH.V.C. voor de wijd- broeken van het allergrootste belong, omdat zij thans de op een na onderste plaats bezetten. In 2 B. heeft 7.lemaria VTijaf. doch West-Frisia moet trachten baas te blijven over hetzelfde Rapidi- tas, dat vorige week de Alkmaarders in eigen huis met 47 sloeg. De stand aan de kop zal na morgen wel ongewijzigd blijven. Z.F.C. immers zal haar taak tegen Watergraafsmeer ernstig opvatten, terwijl I£V.V. zich tegen Kenne- mers wel niet buitensporig zal be- hoeven in te spannen. O.S.V. heeft de beste kansen tegen S.D.W.. ter wijl T.O.G. aan het Utrechtse Her cules de handen vol zal hebben. Spanning in Krommenie In 3 A valt Forward de eer te beurt het ongeslagen V.V.E. in het Wilhelminapark partij te mogen ge- ven. Er staat voor de leiders in deze afdeling veel op het spel, maar voor Forward zo mogelijk nog meer. Het wordt immers hoog tijd, dat de Hoornaren de gevaarlijke zone eens definitief gaan verlaten! A.D.O. kan op een warme ont vangst van Helder rekenen, dat zich de laatste weken prachtig aan het herstellen is. Succes gaat tegen Zilvermeeuwen een nieuwe neder- laag tegemoet. Of zou de omstan- digheid, dat de eilanders in eigen omgeving spelen, zoveel gewicht in de schaal leggen, dat zij aitmaai eens aan het langste eind trekken? Wij zullen het afwachten. K.V.V. krijgt Vitesse op bezoek en men kan er van op aan. dat het in Krommenie zal spannen. B.K.C. tenslotte moet in Beverwijk de club van die naam de voile winst af- HANDBALKRING HOLLANDS NOORDERKWARTIER Tengevolge van bijzondere om- standigheden was de competitie- leider nog niet in staat een compe- titie-overzicht te verzorgen. Het is evenwel toch de bedoe- ling, dat dit zeer binnenkort ge- beurt, terwijl dan ook de diverse standen zullen worden gepubli- ceerd. Het programma voor Zondag 7 November luidt als volgt: KRING SCHAGEN: Senioren: Vliegensvlug 2TOP WGW—Zeelzwart DWOVliegensvlug 1 Junioren: Vliegensvlug bTOP a WGW aGeelzwart a KRING HOORN: Hoogkarspelde Blokkers DVO—DOS GeelWit—Con Brio Qranje W.De Meerv. VIO—KSV Junioren: DVO a—DOS a EERSTE KLASSE District I DOSHaarlem StormvogelsBlauw W. XerxesVolewijckers ADO—SVV Sparta—Aj ax District II ZeeburgiaNeptunus Hermes DVS—HBS DFC—DHC DWSFeyenoord EDO—KFC District III AGOVV—Heracles QuickBe Quick Ensch. BoysHengelo Zwolse BoysNEC Go AheadEnschede District IV De SpechtenBVV LimburgiaVW Willem II—MW JulianaNAC TSCHelmond District VI Baronie DNLSitt. B. PSVLonga Bley erherdeN O AD MauritsEindhoven HelmondiaKerkrade Tweede klasse A ZaandijkElinkwijk WFCVriendenschaar HilversumDe Spart, AFC—Velox VolendamHVC Tweede klasse B ZFCWatergraafsm. RapiditasWestfrisia OSV—SDW UVVDe Kennemers TOGHercules Derde klasse A SuccesZilvermeeuwen HelderADO '20 KW—Vitesse '22 BeverwijkBKC Alw. ForwardWE Derda klasse B Alkm. BoysHRC Kinheim—Hollandia PurmersteynDTS SchagenGVO Vierde klasse A W'waardTexel LSW '26—Schoorl ZeevogelsWatervogels Berdos—R.K. AFC Nw. NiedorpRanders Vierde klasse B ZouavenWW OudesluisW estfriezen SportersSijbekarspel Grasshopp.St. George AndijkDe Rijp Vierde klasse C USVU—Assendelft CSV—DRC WSV '30Monnikendam HSV—Limmen ODIZ—RCZ handig trachten te maken. Of dit zal lukken is een andere vraag. Interessant in 3 B is ongetwijfeld de ontmoeting Alkmaarse Boys H.R.C. De Racing heeft slechts ebn verliespunt meer dan de Boys en wil natuurlijk een gooi naar de lc'ding doen. Het lijkt of Kinheim aan Hollandia een gewillige prooi krijgt. doch het kon wel eens anders uitvallen. Een kat in nood doet rare sprongen! Schagen krijgt G.V.O. in eigen huis te bekampen. Een niet al te moeilijke opgave voor de thuis- club, die enkele puntjes weer goed kan gebruiken. Kans voor Randers Texel zal tegen Wieringerwaard geen halve maatregelen nemen. om dat een nederlaag haar de leiding kan kosten, te meer daar verwacht kan worden, dat Randers in N. Nie dorp geen fout zal maken. Een zeer belangriike ontmoeting is ook de wedstrijd van Zeevogels tegen Wa tervogels. van welke twee tegen- standers Zeevogels er het beste voor staat en de beste kansen heeft. Berdos en R.K.A.F.C. moeten uit- maken. wie de kans krijgt naar ho gere regionen op te klimmen. L.S.V.V.Schoorl tenslotte is een worsteling tussen een hekkensluiter en een adspirant-hekkensluiter. De verliezer komt of blijft op de on derste plaats. V.V.W. naar Lutjebroek In 4 B zal Grasshoppers trachten haar leiderschap middels een over- winning op St. George te prolonge- ren. Maar het is de grote vraag of de Spierdijkers daar geen stokje voor zullen steken. Oudesluis neemt de strijd op tegen nymmer 2 van de ranglijst: Westfriezen. Wij houden het op een overwinning van de Zwagers. Zeer belangrijk voor de stand aan de kop is ook Zouaven V.V.W. Beide clubs hebben nog een prima kans op het kampioenschap en zij zullen in het verder verloop van de competitie dan ook een grote rol blijven spelen. Wij wagen ons niet aan een voorspelling over de uitslag van deze wedstrijd. Sporters zal met Sijbekarspel wel raad wef ten, te meer omdat de Hoornaren voor het kampioenschap nog gertis- zins uitgeschakeld ziin. In 4 C is C.S.V.—D.R.C. de wed- striid van de dag. Daarnaast is HSV Limmen van belang. Wij houden het op de overwinning voor de Heiloo'ers. O.S.V.O. gaat tegen Assendelft haar zoveelste neder laag tegemoet. W.S.V. en Monniken dam moeten uitmaken wie de hek- kesluiter gezelschan gaat houden. O.D.I.Z. ontvangt R.C.Z. r KANS, dat er zich morgen in het Westen nieuwe leiders aan- dienen, is er niet. Xerxes staat veilig en kan in staat geacht worden haar positie middels een overwinning op Volewijckers nog te versterken. In het tweede District heeft V.S.V. vrijaf, maar zelfs wanneer haar naaste belager, Neptunus, in Amsterdam aan Zeeburgia de beide punten weet te ontfutselen, blijven de Velsenaren nog een respectabele voorsprong .behouden. DOS en Haarlem, die elkaar in het Ulrechtse Stadion ontmoeten, staan niet alleen in gespeelde wed strijden en puntenaantal gelijk, maar hebben ook een zelfde score van 11—15. Wanneer er dus ooit van gjlijkwaardige tegenstanders sprake kan zijn, dan wel hier! Stormvogels zal tegen Blauw-Wit trachten het succes van Xerxes te herhalen. ADO wordt voor het jeugdige SVV vast geen „walk- over", en Sparta zal moeten pro beren zich Ajax van het lijf te houden, de roemruchte club, die weer iets van haar oude stijl schijnt teruggewonnen te hebben. In district II is HermesHBS voor deze beide clubs van het al" lergrootste belang. Men behoeft 't standenlijstje maar te bekijken. DFC krijgt tegen het zeer zwakke DHC weer eens een kansje op een over- winning. DWS heeft Feyenoord op bezoek en EDO het nog immer ge vaarlijke KFC, dat Baljet. een „gunner" van internationale klasse in haar gelederen heeft! Leider in gevaar! In het Oosten kan er- na de ont moetingen van morgen meer teke- ning in de stand komen. Leider Be Quick kon bij het Nijmeegse Quick wel eens de kous over de kop krij- gen. AGOVV en Heracles leveren een interessant gevecht om een goede plaats in de voorste gelede ren. Hengelo zal in Enschede tegen de Boys wel weinig kans hebben. NEC, dat zich de vorige week door een overwinning op de club van Mohring zo schitterend herstelde, is wel bij machte in Zwolle van de Boys te winnen. Go AheadEn schede tenslotte wordt het gevecht om de voorlopige leiding! BW moreel gesterkt De leiders van Zuid /IV gaan beide op, bezoek naar Zuid-Lim- burg en het zal zowel voor NAC, dat een reis naar Spekholzerheide onderneemt, als voor VVV dat Limburgia in Brunssum ontmoet, een hele toer worden, om er zonder kleerscheuren af te komen. BVV zal nu tegen De Spechten wel geen fout maken. De Bossenaren hebben hun kans gezien en zullen die nu benutten. Willem IIMVV wordt een Tilburgse overwinning. en Hel mond zal in Oosterhout tegen TSC alle zeilen moeten bijzetten, om ten minste een gelijk spel in de wacht te slepen. In de andere Zuidelijke afdeling kan Helmondia haar leidende po sitie behouden g tegen Kerkrade. tonga krijgt het niet. al te gemak kelijk tegen de Philips-mensen, en Eindhoven, ook een runner-up in deze afdeling, moet in Lutterade tegen Maurits wel enigszins op haar hoede zijn. Sitt.Boys ondernemen de verre reis naar De Baronie en moeten in staat geacht worden om de hekkensluiter de baas te blijven. NOAD zal tegen Bleyerheide wel aan het kortste eind trekken. Semi-interland Het Noorden heeft rust, wegens en als nu Julia Cuypers, de 77-jarige oudste spelende actrice, die wonderkind is begonnen, gaat na een ruim 70-jarige loopbaan het toneel verlaten. Op 16 Nov. zal zij voor het eerst in de Stadsschouwburg te Amster dam, haar afscheidsrol spelen in ..Lentewolken" van Herman Roel- vink. Na afloop van deze voorstel- ling zal zij op het toneel gehuldigd worden. de semi-interlandwedstrijd van Denemarken B tegen Noord-Neder- land B te Odense. Zoals men weet, heeft Abe Lenstra voor een opstel- ling in het vertegenwoordigend Ne derlandse elftal bedankt en ziet de opstelling er als volgt uit: Doel: Bijlenga (Frisia); achter: Hogenbirk (BeQuick) en Buist <G VAV); midden: Kammeyer (Be- Quick), De Jong Heerenveen) en Van Calcar (GVAV); voor: Pieters (Friesland), Rozema (BeQuick), Roosenburg (Sneek), Ploegh (Hee renveen) en Hofma (Heerenveen). Reserves zijn: Berendsen (Achil les), Plenter (BeQuick), Wuyts (Heerenveen) en Santema (Frisia). BATAVIA. 4 Nov. (Aneta). Volgens Antara heeft de staf van de republikeinse legermacht de officiele verliescijfers bekend gemaakt van de T.N.I., welke verliezen werden ge leden tengevolge van de communis- tische opstand. Deze cijfers luiden: gesneuveld 18, in gevangenschap, gedood door de communisten 15, gevangenen 12. Dit zijn dus de verliezen van de land- Op 3 November is op de suiker onderneming Prangkal nabij Modjo- kerto op ong. tien kilometer afstand van de demarcatielijn de Neder landse employee, M. A. Dutrieux, door vier met stenguns gewapende Indonesiers gedood. De heer Du- triex was bezig met het betalen van geld aan een mandoer. De overval- lers namen ,het lijk mede in een jeep van de onderneming. Het lijk is geheel beroofd doch onverminkt in de nabijheid van de demarcatie lijn teruggevonden, maar de jeep was meegenomen over de demarca tielijn. Zaterdagavond a.sf om 20.05 uur zal over de zender Hilversum I, een belangrijk vraaggesprek worden gehouden over het gevaar van het in het bezit hebben van en het om- gaan met projectielen of ander oor- logstuig. Tot dusverre zijn 86 pet. van alle slachtoffers door eigen schuld om het -leven gekomen of verminkt. 70 pet. hiervan waren jongens tussen 12 en 18 jaar. ZONDAG 7 NOVEMBER HILVERSUM II, 415 M. 8.00 Nieuws, 8.15 Strijkorkest, 9.30 Nieuws, 9.45 Piano, 10.00 Hoogmis uit Heerlen, 11:30 Viool, 11.40 Eiano- concert van Mozart, 12.15 Apologie, 12.35 Cello, 12.40 Orkest zonder naam, 13.00 Nieuws, 13.25 Orkest zonder naam, 13.50 Spineuza, 14.05 Koor, 14.30 Concertgebouworkest en vioolsolist, 15.30 ..Nederlandse schilderkunst", 15.50 Orkest, 16.00 Voetbalwedstrijd Denemarken B Noord Nederland, 16.25 Vespers, 19.30 Nieuws, 19.45 Pianoduo, 19.50 In 't boeckhuys, 20.05 De gewone man, 20.12 „Uit en Thuis" met o.a. de Hit Parade, Verzoekprogramma's en Hoorspel, 22.37 Actualiteiten, 22.45 Avondgebed, 23.00 Nieuws, 23.15 Music Hall-impressies. HILVERSUM I, 301 M. 8.00 Nieuws, 8.18 Muziek v. Berlioz, 8.40 ..Barcarole", 9.15 Men vraagt en wij draaien, 12.30 De Zondagclub, 12.40 De Speeldoos, 13.00 Nieuws, 13.20 Bandi Balogh speelt, 13.55 Hoorspel, 16.30 Sportrevue, 17.15 Koor, 17.30 Ome Keesje, 17.50 Sport, 18.00 Nieuws, 18.15 Orgel, 18.30 Voor de Ned. Strijdkrachten, 19.00 Ra- diolympus, 19.30 Muziek, 20.00 Kort nieuws, 20.05 Reportage, 20.15 Mu ziek van de familie Strauss, 21.00 Hoorspel, 22.15 ..Oklahoma", 22.30 Piano, 23.00 Nieuws, 23.15 Felix Mendelsohn-Bartholdy-concert. MAANDAG 8 NOVEMBER HILVERSUM II, 415 M. 11.20 Voordracht, 11.40 Alt, 12.10 Gramofoon, 12.30 "Weeroverzicht, 12.33 Orkestwerken, 13.00 Nieuws, 13.15 Mandolinata, 13.45 Musette,, 14.00 Schoolradio, 14.35 „The Messiah" van Handel (verkort), 15.30 Piano, 16.45 Kamermuziek, 17.00 Voor kleuters, 17.15 Cello, 17.45 Orgel, 18.30 Met band en plaat, 19.00 Nieuws, 19.15 Onder de lees- lamp, 19.45 Gramofoon, 20.00 Kort nieuws, 20.15 „Fryske stimmen", 20.45 Hoorspel, 21.15 Orgel, 21.30 Orkest, koor en solisten, 22.00 Strijk orkest, 23.00 Nieuws, 23.15 Avond- klanken, 23.45 Orkest. HILVERSUM I, 301 M. 10.15 ?Arbeidsvitaminen, 10.50 Light Opera Company, 11.00 Op de uit- kijk, 11.15 Orgel, 11.45 Cello, 12.00 Trio, 12.30 Weerpraatje, 12.38 Piano, 13.00 Nieuws, 13.20 Orkest met Ma ria Zamora, 14.15 ..Musical Memo ries", 15.00 Balalaika, 16.15 Bon- bonnldre, 17.00 Music-calender, 17.30 Voor padvlnders, 18.00 Nieuws, 18.20 Orkest en piano, 18.30 Voor de Ned. Strijdkrachten, 19.00 Filmkrant, 19.30 Muziekcursus, 19.45 Landbouw- rubriek, 20.00 Kort nieuws, 20.05 Radioscoop, 22.30 Piano, 23.00 Nieuws, 23.15 Swingcorner. Na verleden week de res. 2e kl. een beurt te hebben gegeven, wil len we thans weer eens zien, hoe het er in de 3e klasse uitziet. In 3 D is de superioriteit van CSV 2 de laatste weken geducht aan 't tanen. SSV 1 en Limmen 2 daarentegen houden de race goed vol en mis- schien dat ook Vitesse 3 nog aan bod komt. Voor de res. van Limmen is het anders toch wel nodig, dat ze een klasse hoger komen: Limmen 2 7 11 Oosthulzen 1 SSV 1 7 11 7 4 CSV 2 8 11 Zeevogels 2 5 3 Vitesse 3 5 6 Oudend. 2 6 3 Ursem 1 6 5 Graftdijk 2 5 2 In 3 E is de strijd bovenaan vrijwel be- EEN VOLLEDIG PROGRAMMA In de eerste en tweede klasse, diverse wedstrijden tussen clubs met volop kampioens- kansen, wat wil men nog meer. Als nu de Bilt nog voor goed weer zcrgt, dan zal deze Zondag weer een pracht van een sportdag kunnen worden, waarop de vele duizenden lieihebbers van de voetbalsport naar hartelust kunnen genieten. In de eerste klasse staat Akersloot Zondagavond op zijn kop!! Tenminste als Meervogels A de thuiswedstrijd tegen concur rent no. een, Uitgeest, in een over- winning zal weten om te zetten. Laten de Vogels nu niet doen als de Republikeinse Partij in Amerika en bij voorbaat zeker zijn van de over- winning. want dan zouden ze net als die Amerikanen wel eens van een keude kermis kunnen thuisko- men. Alleen van het begin tot Het eind erop! En dan zijn we gerust op het eindresultaat. SVA heeft thuis ;len moeite met Zaanse Boys, dat vrijwel zeker dit seizoen zal degraderen, terwijl ook PSCK de beste kansen heeft tegen Broek in Waterland. Laten de Kalf- bewoners echter de zaak niet on- derschatten, kijk maar naar die 111 van verleden week van de Broekers! WBSV krijgt een unieke kans om definitief in de middenmoot terecht te komen en de staart achter zich te laten. Daar is een zege op West- zaan voor nodig, dat zelf echter ook in de penarie zit. Opgepast dus WBSV-ers! In de Rijp kunnen we DREO niet me.er dan een kleine nederlaag voorspellen tegen Alk- maar dat nog in the running is. Het zou ons echter ver'oazend veel ple- zier doen, als de DREO-ers nu eens voor de verrassing in de afd. zorg- den. In IB gaat KGB winnen van Berkhout en daardoor Bovenkarspel in de, bovenste regionen brengen, waar Strandvogels een heel zware kluif te verwerken krijgt in de vorm van een uitwedstrijd tegen SEW. Als we ons niet vergissen in de kracht van Strandvogels, dan kon dit wel eens de eerste neder laag van de Onderdijkers worden, want SEW is vooral op eigen ter- rein niet voor de poes. MFC heeft thuis tegen St. Victor ontegenzeg- gelijk de beste kansen. Toch wijst de kleine 32 zege op Winkel op het feit. d at de Medembllkkers niet onverslaanbaar zijn en als de mannen van Mettes onvervaard in de strijd gaan en met de moed der ..hoop" voor een gunstig resultaat vechten, dan kon een verrassing daar in de Radboudveste wel eens geboren worden. Valken zal de afstand tussen de twee rodelantaarndragers en haar- zelf wel wat groter maken door in eigen home de Winkelaars te klop- pen. RKDVO en HOSV. twee geii.ik- waardige ploegen, zullen niet ver van een gelijk spel af blijven in Hoogwoud. In 1 C hebben de beide leiders VZV en ZAP beiden een thuiswed strijd, die nog niet van gevaar oriT- bloot is. VZV is gastheer van Zee- macht en een ontmoeting tegen de Jantjes geeft altijd zo'n gevoel van „wisten *we maar, waar we aan toe waren". Toch hebben we vertrou- wen in de Veltemers, dat het goed zal aflopen. ZAP zal in de Polder van SVW kunnen winnen, maar Heerhugowaard zal zijn huid duur verkopen. Ook Geelzwart. dat in opmars is. heeft een goede kans op beide punten tegen Koedijk, terwijl VIOS, dat de laatste weken zo te- leurstelde, nu in Kolhorn tegen Kaagvogels een gelegenheid krijgt te bewi.jzen, dat dat vergissingen waren. Kaagvogels heeft zelf echter ook nog wel een en ander goed te maken. zodat we daar een ^pittige wedstrijd tegemoet kunnen zien, met een gelijk spel als mogelijk re sultaat. ForestersJVC zou de ontmoe ting kunnen zijn, die bij een zege van de thuisclub, de spanning in de onderste regionen geducht zou doen toenemen. Het zou ons niets ver- wonderen, als het zover kwam. De tweede klasse In 2 A krijgt St. Bavo een oude bekende uit de eerste klasse op bezoek. Als de Bavo-ers net zo'n vorm ontwikkelen als tegen Knol- lendam. dan -wacht Egmondia een stevige ontvangst en is het zeer wel mogelijk. dat de punten in Ursem blijven. En daar rekenen we dan maar op St. Bavo! Beemster krijgt het onbereken- bare Graftdijk op bezoek. Zo op het oog wint de thuisclub deze ontmoe ting, maar Graftdijk heeft al eens meer voor een verrassing gezorgd, zodat we enigszins gereserveerd blijven tegenover deze uitslag. Pur- merland en Kwadijk, ook al twee oud eerste klassers van verleden jaar bekampen elkaar in Kwadijk, waar de thuisclub verleden week twee kostbare punten veroverde op Jisp. Purmerland raakte wat achter op Beemster en het kon wel eens zijn, dat het opnieuw punten ver- liest. Jisp kan thuis van Oudendijk winnen, dat de laatste tijd slecht op dreef is. Tenslotte de grote strijd tussen Knollendam en Gr. Scher- mer. De thuisclub won verleden week van Purmerland en kwam daardoor warempel in de kopgroep terecht. Tegen Knollendam kunnen ze nu bewijzen dat ze daar thuis horen. In 2 B: BlokkersHEO. Commen- taar overbodig, want hier gaat het tussen twee en drie, terwijl in de Weere de no. den en vier elkaar in de haren vliegen, t.w. DWB en RK EDO. We zullen de wens uitspreken dat alles sportief mag verlopen en dat de overwinning werkelijk bij die club terecht komt, die haar het meeste verdient. De beste kansen maken o.i. Blokkers en DWB, die beiden het voordeel van eig,en ter- rein hebben. Twisk wint bij MOC en van dit verlies van MOC, zou Zwaagdijk kunnen profiteren door uit Hoog karspel de buit weg te halen. Of Witrood daar genoegen mee zal nemen en het toe zal laten Is een andere vraag! In 2 C is de ontmoeting Callants- oogDirkshorn zeer belangrijk. Er zal dan een antwoord'komen op de vraag, of Callantsoog nog werkelijk van plan Is een duit in het zakje te doen. Een gelijk spel zouden wij in- tussen van de Duinkantbewoners een hele prestatie vinden. SRC gaat niet erg opgewekt naar Tuitje- horn. Een zware wedstrijd, hun beste speler op de ziekenlijst en een tegenstander. die voor de laat ste kans vecht. Nu kunnen de Scha- genaars tonen. wat ze in de Gouden Kruis-serie zo gevaarlijk maakte. nl. de wilskracht en het doorzettings- vermogerf om een ogenschijnlijk verloren wedstrijd toch in winst om te zetten! Als die geest vaardig wordt over de groenhemden, dan kriigt Hollandia T. geen kans. maar anders zal een derde nederlaag en daarmee het verlies van hun lei- derspositie het gevolg zijn. Petten en Wiron zijn twee gelijk- waardige ploegen. die na een zwak begin zich thans geducht aan het opwerken zijn. Een overwinning zou de gelukkige winnaar in de kopgroep brengen en we hebben dan het meeste vertrouwen in de volgelingen van Mr. Geense. In Waarland de halve derby tus sen Con Zelo en Hugo Boys. Hoewel Hugo Boys de betere ploeg is en ook inderdaad de beste kans heeft om te winnen. zal een andere uit slag uit Waarland ons niet verras- sen. want daar bliift het een derby voor. Tenslotte Tex. BoysKolp. Boys. Twee clubs uit de lagere re gionen. De verliezer komt er slecht voor te staan, vooral wanneer dat Oudorp is. Een Groninger grossier, die dezer dagen werd betrapt op het verko pen van suiker uit oude voorraad voor de nieuwe prijs werd door de tuchtrechter voor de prijzen berecht. De boete bedroeg flOO doch werd aangevuld rr/1 verbeurdverklaring van de in beslag genomen 2.550 ki logram suiker. slist. Alkmaar 2 is ongenaakbaar en troont na 7 wedstrijden met 5 ver- liespunten vorsprong op no. 2, Vios 2, bovenaan. De Warmenhuizer reserves verloren helaas in de laat ste 2 wedstrijden 3 punten en raak- ten dus los. Alkmaar 2 7 14 Bergen 3 7 6 Vios 2 8 11 Kolp. B. 2 7 5 Alkm. B. 4 8 10 RKAFC 4 5 4 DTS 3 6 8 Schoorl 2 8 4 Vrone 2 7 6 Randers 3 -7 2 Is in 3 E de spanning er dus een beetje uit, in F strijden nog 4 ploe gen om de suprematie, waarbij W GW 1 uit Den Helder sterk favo- riet is. Toch zullen de Heldersen vooral op moeten passen voor Hel der 4, dat dit jaar eveneens goed voor de dag komt. WGW 1 Alkm. B. 5 Helder 4 BKC 3 11 Succes 3 9 Rangers 1 8 Kaagv. 2 8 Alkmaar 3 5 4 2 0- x In 3 G staat Flevo aan de kop. Schagen 3, dat voor 14 dagen een gevaarlijk concurrent scheen, staat nu 3 pun ten achter en is zelfs voorbijge- streefd door. Geel-Zwart 2, dat na een zwakke start (twee verloren wedstrijden) thans aan het winnen geslagen is. Misschien, dat de Zandteners nog voor een verrassing zorgen. LSVV2, verleden jaar ge- degradeerd, staat er thans in deze nieuwe omgeving weer hopeloos voor. Nu naast het eerste, ook het tweede, zo slecht uit de weg komt, lijk het ons. dat het roer daar aan de Langedijk radicaal om moet. Waar is de tijd LSVV'ers, dat jul- lie gevaarlijke tegenstanders voor iedereen waren en zelfs derde klas se adspiraties hadden? In Noord- Scharwoude is toch nog wel een voetbalclub mogelijk, die betere re- sultaten gaat boeken? Zullep we dat afspreken?! Flevo 1 6 Geel-Zw. 2 7 Schagen 3 7 Kaagv. 3 7 10 Wiron 2 9 Succes 4 9 Petten 2 8 LSW 2 In Drechterland is de strijd zeer spannend. In 3 H staat VZV 2 „de vreemde eend in de bijt", bovenaan, maar St. George 2 staat er even goed voor. Ook RKVVS1 heeft nog behoorlijke papieren. VZV 2 7 St. George 2 7 RKVVS 1 7 Sijbek'pel2 7 SVW 2 7 12 HOSV 2 7 12 Spartanen 2 6 10 Hollandia 4 7 9 St. Bavo 2 7 8 Berkhout 2 8 W.-Friesia 4 lijkt in 3 I regel- recht op de titel af te steven. Ook WW 2 heeft er echter zijn zinnen op gezet en volgt de Enkhuizers goed. Ook voor de VVW'ers wordt het tijd de res. 2e klasse eens te bereiken. Zet 'm op, VVW'ers! Ver- dere candidaten zijn er hier niet meer. Blokkers 2 staat er momen- teel het slechtste voor, maar dat kan nog makkelijk veranderen. W.-Frisia 4 8 WW 2 7 Andiik 3 7 Scbell.h. 1 7 W.Friezen2 8 Sporters 2 ALC 1 W.-Rood 2 Strandv. 2 Blokkers 2 Ten slotte op Texel, waar Tex. Boys 2 't niet zo erg best doet te- midden van vier eerste elftallen met Oosterend als uitblinker. Oosterend 1 6 Cocksdorp 1 6 de Kooy 1 6 10 Tex. Boys 2 5 7 ZDH 1 6 7

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1948 | | pagina 4