DE REGERING ZENDT NOTA aan de Commissie van Goede Diensten 7 West-Europese verdedigings-Unie fundamental belang is van Hongaarse regering afgetreden r Contact met Djogja was op belangrijke punten Ruhrgebied mag niet onder Internationale controle blijven Zuivering" is krachtig ingezet DE WERELD van vandaag EDITIES VOOR ALKMAAR, HOORN, DEN HELDER, SCHAGEN Wieringermeer morgen drie jaar geleden herrezen Onderwijszoken J Atlantisch Pact zal duur zijn Officiele verklaring van Den Haag Bestandsschendingen sterk stijgende J 122.985 werklozen in Belgie Een verklaring van Djogja Bevin over de buitenlandse politiek Dinneyes „erkent schuld I Buiten God is 't nergens veilig (Vondel) Pagina 5 Vrijdag 10 December 1948 44e Jaargang No 11435 Kantoren: ALKMAAR, Lcmgestraat 42 A, teL adm. 2046, red. 2047 K 2200: HOORN, Draafsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77, teL 4362 K 2290; DEN HELDER, Keizerstraat 89. teL 2800 K 2230; SCHAGEN. Molenstraal 52. tel 459 K 2240 „Onxe Joop" drie jaar achfer slot Willy Sluyters, bekend kunstenaar en oud-voorzitter van Pulchri Studio te 's-Gravenhage, schilderde dit portret van H.M. Konin- gin Juliana, dat zo juist werd voltooid. KERSTMIS TE SPANDAU V. MINISTER LIEFTINCK OVER DE MILITAIRE UITGAVEN 's-GRAVENHAGE, 10 Dec. Van officiele zijde wordt het vol- gende medegedeeld: „De ministers Sassen en Stikker en de gedelegeerde van het opperbestuur, de heer Neher, die j.L Dins- dag in ons land zijn teruggekeerd, hebben in de ministerraad verslag uitgebracht over de informele besprekingen welke zij in Indonesie hebben gevoerd. Daarbij is gebleken, dat hun contact met de vertegenwoordigers van de Republiek op enige belang rijke punten teleurstellend is geweest. Ziekenhuispersoneel te Parijs staakt Ter nagedachtenis aan pastoor Galama en kapelaan v. Rooyen uit 's-Heerenberg, die in het concentratiekamp Dachau om- kwamen, alsmede van 40 an dere slachtoffers van de oor- log in die gemeente, zal Zon- dag a.s. in tegenwoordigheid van kardinaal de Jong eer. mo nument worden onthuld, dat is ontworpen door de Haagse beeldhouwer Herman van Rem- men en in brons werd gegoten bij de Kunstgieterij Witmetaal te Leiden. De laatste hand wordt gelegd aan het fragment ,,De goede Herder". MINISTER STIKKER NAAR PARIJS u Engelse prinsje wordt Woensdag gedoopt Na de openstelling van de Ma- layaweg, de verbinding tussen de Palestijnse kuststrook en Je- ruzalem, zijn verscheidene to- neelgezelschappen en orkesten in Jeruzalem opgetreden. Ook het Israelisch Philharmonisch Orkest heeft enige concerten gegeven, o.m. onder leiding van Leonard Bernstein, de Ame- rikaanse dirigent en pianist. Hier is hij in gesprek met een Joods officier in het op de Ara- bieren veroverde dorp Ein Ka- rem in de omgeving van de Heilige Stad. Ceen audientie Lerares te Zaandam door auto gedood Nieuuu i 'Abormementsprljs 14.25 per kwartaal, (1.43 per inaand, Incluslel Incasso. Advertenile-terief per editie 16 ct per m.m., minimum (2.50, In alle edltles 26 ct per m.m., minimum f 4.famllle- berlchten 20 ct., resp. 30 ct. per m.m. Bij contract belangrijke kortlng. Directeur E. 3. M. Stumpel, Hoofdredacteur H. N. Smits, Rayon- redacteuren Ft. Otten, M. P. 3anssen, 3. Toes. Bankrelatles: Noorderbank. Nederl. Credletbank Noordhollands Dacrblad HET EEIT VAM HEDEN DE ONRUST, welke in de kringen van de onderwijzers bleek te bestaan, is stellig door de medede- lingen van de minister van Onder- wijs, Kunsten en Wetenschappen, prof. Rutten, niet weggenomen. Men weet, waar het over ging. De onderwijzers menen, ook op grond van toezeggingen, welke gedaan zouden zijn sprak men zelfs niet van „woordbreuk" recht te heb- ben op gelijkstelling met de ambte- naren van het rijk. Zij verlangen de 2 pet. vacantie-toeslag, welke zij ook over 1947 niet hebben genoten, de verhoging van 5 pet. voor de salarissen boven 3000 gulden, enz. Wat zeg nu de minister over deze dingen in zijn d.d. 7 December j.l. ingezonden Memorie van Antwoord op de begroting van O.K.W.? Een memorie, die dus opgemaakt is. na- dat de minister kennis zal hebben genomen, van al wat op de inder- daad indrukwekkende protestverga- dering van de gezamenlijke onder wijzers in Utrecht op 4 December j.l. gesproken is? Dit: Dat de algemene stijging der uit- gaven niet voor een groter deel valt terug te brengen op de bezoldiging der leerkrachten bij het lager on- derwijs, is een gevolg van de om- standigheid, dat met de in 1947 tot stand gebrachte verbetering van de salarisregeling voor de nderwijzers grotendeels reeds in de ciifers van de. begroting van het lopende dienst- jaar rekening kon worden gehou- den. De minister meent te moeten ont- kennen, dat de bezoldigingspolitiek ten aanzien van de onderwijzers een vaste lijn mist. De 2 pet. ,.va- cantie"-toeslag Heeft de toenmalige regering slechts toegekend aan die groepen van rijkspersoneel, die financieel in de moeilijkste om- standigheden verkeerden. Aangezien de onderwijzers in 1946 een extra- maand salaris was toegekend. ter wijl voor hen in 1947 een salaris regeling tot stand is gekomen, wel ke een grote verbetering inhield. ziin de onderwijzers voor de „vacan- tie"-toeslag niet in aanmerking ge- bracht. Er is geen grond voor de in het V.V. geuite vrees, aldus de minister tenslotte. dat de storende ongelijk- beid, die in het verleden heeft be staan, weer opnieuw zal worden ingevoerd en dat het in 1947 bereik- te resultaat voor een belangrijk deel zal worden te niet gedaan. Dit laatste is uit de mededelingen van de minister op dit punt wel belangrijk en kan o.i. dan w£l tot geruststelilng strekken. Maar aan de andere kant zullen de onderwii- zers met ten onrechte kunnen zeg- gen: wat betekent dit in de prak- tiik. als we letten op de geest, welke overigens ten aanzien van onze materiele positie op het de- partement blijkt te heersen? Let in dit verband op de mede delingen over de vroegere verbete- ringen, welke werden toegestaan. Dit geschiedde nu ook niet bepaald voetstoots en zeker niet uit weelde. En verbeteringen, welke vroeger. na veel strijd werden toegestaan, omdat het meer dan dringend nodig was, kan men nu bezwaarlijk aan- voeren als een motief. om nadere verbeteringen. die andere catego- rieen ook hebben gehad. te weige- ren, als bliikt. dat die verbeterin gen grotendeels door n i e u w o p- getreden omstandigheden ge- rechtvaardigd zijn. In elk geval menen wij te mogen vaststellen. dat de verwachting ge- rechtvaardigd is, da tb ijd ea.s. rechtvaardigd is, dat bij de a.s. be- handeling van de Onderwijsbegro- ting in de Tweede Kamer in de a.s. week, deze zaak degelijk zal wor den besproken. ook om de regering de gelegenheid te geven. zich ten aanzien van dit belangrijke onder- deel van „onderwijszaken" nog eens nader te verklaren. Wat in veel opzichten wel gewenst is! Het Gerechtshof te Amsterdam veroordeelde de 53-jarige „Ome Joop", J. Simons, conform de eis tot drie jaar gevangenisstraf met af- trek. Ome Joop had 10 Sept. van het vorig jaar met een aantal an dere Zeedijkers een agent omsingeld met het doel hem in het water te duwen. Het is toen bij een poging gebleven, daar assistentie aanrukte om de agent te ontzetten. De zeven voormalige nazi- leiders: Rudolf Hess, Admi- raal Raeder, Admiraal Doe- nitz, Albert Speer, Walter Funk, Baron von Neurath en Baldur van Schirach, die thans de enige bewoners zijn van de grote intqrnationale gevangenis Spandap te Ber- lijn, zullen als enigj voorrecht met Kerstmis een liur mogen luisteren naar gramofoonpla- ten met klassieke muziek. Hun voedselrantsoenen zul len niet worden verhoogd en hun Kerstmis zal verder in geen enkel opzicht afwijken van de andere gevangenis- dagen. In de gevangenis, die aan 2500 personen plaats biedt, hebben de wachten de ver- strekkendste voorzorgsmaat- regelen genomen om zelf- moordpogingen te verhinde- ren. De gevangenen, wier ge- zondheidstoestand zo goed als slechts mogelijk is, dragen kleding die uit zachtst moge- liike stoffen is vervaardigd. Zelfs hun bretels breken, wanneer eraan wordt getrok- ken. •s-GRAVENHAGE, 9 Dec. Van de zijde van het Departement van Financien vestigt men er de aan- dacht op. dat de woorden, welke minister Lieftinck bij het wetsont- werp tot afwikkeling der geldzuive- ring in de Tweede Kamer heeft ge sproken over de militaire uitgaven. veelal verkeerd begrepen zijn. Hij zeide, dat de militaire uitgaven ge- raamd zijn, ervan uitgaande, dat ons geen nieuwe taken zouden wachten. Het woord ..Indonesia" heeft hij niet in de mond genomen. De minister voegde eraan toe, dat de horizon in dit opzicht donker is. Hiermede had minister Lieftinck 't oog op de financiele horizon, met betrekking tot de consequenties. welke het Atlantisch Pact voor Ne- derland zal meebrengen. De ministerraad heeft hierbij op nieuw de toeneming van de be standsschendingen onder ogen ge- zien. Nadat er een lichte daling in de bestandsschendingen was inge- treden tijdens het eerste verblijf van minister Stikker in Indonesie, is sindsdien een sterke stijging van het aantal incidenten geconstateerd, zodat in de week van 17 Decem ber in federaal gebied het droevig Neen, daar kan de straat- fotograaf, die u a la minute een nat foto'tje in uw hanm den wist te leggen, niet tegenop. De Polaro'de Land Camera doet het nu op droge manier. De errr stig'kijkende jongeling met camera en het meisje met de professionele glimlach laten u zien hoe gauw het wel gaat: in een minuut, op de kop af. Wat zegt u wel van zoiets daverends! En dan geen geknoei meer met filmpjes, die naar de jotograaf moeten om ont~ wikkeld en afgedrukt te worden, ook geen eigen geknoei meer met bakjes vol ontwikkelaar die u bruine vingers bezorgen. Alle leed is geleden: Even het nieuwe soort filmpje op zijn plaats, afdrukken, een minuutje wachten en de zaak is gezond. Dan is het plaatje in sepia'kleur kant en klaar. De techniek schijnt thans toch maar nergens meer voor te staan. record van 307 incidenten werd ge- meld, het hoogste weektotaal sedert de ondertekening van de Renville- overeenkomst en van het bestand. ernstig is, dat het aantal moordaan- slagen en ontvoeringen, waarvan de Indonesische bestuursambtenaren 't slachtoffer zijn, de laatste weken toeneemt. Naar aanleiding van de in de ministerraad gevoerde bespreking werd een instructie opgesteid be- stemd voor de delegatie van het koninkrijk te Batavia (de delegatie, welke sedert het optreden van de commissie van goede diensten aan- gewezen is om via deze commissie de formele besprekingen met de re publiek te'voeren). Ingevolge deze instructie zal die delegatie een nota aan de commissie van goede diens ten overhandigen, waarin het rege- ringsstandpunt vervat is. Zodra de nota ter kennis van de Commissie van goede diensten gebracht is, kunnen over de inhoud nadere me dedelingen verwacht worden. In de week van 28 November tot 4 December bedroeg het daggemid- delde der zgn. volledig werklozen 122.985, hetgeen 10.132 meer is dan in de voorafgaande week. In de zelfde periode bedroeg het dag- gemiddelde der toevaliig- of ge deeltelijk werklozen 77.143, of 2t>.U3ti meer dan in de voorgaande week. Het aantal werklozen in de haven van Antwerpen bedroeg in genoem- de week 7.531. Op initiatief van de vakvereni- gingsbond „Force Ouvriere" is te Parijs een vijfdaagse staking van ziekenhuispersoneel begonnen. Men wenst herziening van de loonschaal. De allernoodzakelijkste diensten zullen in het belang van de veilig- heid waargenomen worden. BATAVIA, 9 Dec. (Aneta). Vol- gens een bericht over de republi- keinse radiozender te Djokja heeft de republikeinse regering een ver klaring uitgegeven naar aanleiding van „het streven der Nederlanders tot het vormen ener interim-rege- ring buiten de republiek om". In deze verklaring wordt gezegd: ten eerste, dat de vorming ener interim- regering buiten de republiek om 'n grote ramp tengevolge zal hebben waarbij minstens het bereiken ener oplossing van het Indonesische pro bleem met bemiddeling van de Commissie voor Goede Diensten zal worden bemoeilijkt, indien daar door tenminste deze mogelijkheid niet geheel teniet wordt gedaan. Ten tweede, <iat deze ramp groter zal zijn. indien de Nederlandse re gering bij de uitvoering dezer plan- nen het republikeinse gebied zal blijven omringen met regelingen, waardoor de verbindingen tussen de republiek en de andere gebieden van Indonesie welke onder Neder landse controle staan, onmogelijk wordt gemaakt. In een lange redevoering, uitgesproken ter opening van de debatten over de buitenlandse politiek in het Lagerhuis heeft Bevin, de Engelse Minister van Buitenlandse Zaken de politieke gedragslijn van zijn land uitgestippeld voor tal van problemen en kwesties ten aanzien, waarvan momenteel nog vele moeilijk- heden bestaan. Bijzondere nadruk legde de Minister op het Noord-Atlantisch Pact, dat, zoals hij verwachtte, binnen niet al te lange tijd zijn beslag zou krijgen en voorts deelde hij mede, dat ten aanzien van de Westeuropese Unie belangrijke vorde- ringen waren gemaakt Deze Unie noemde hij van absoluut fundamenteel belang, waarbij hij op de grote noodzakelijkheid wees, dat een gemeenschappelijk commando en organisatie op permanente basS van de bevoorrading met verdedigingsmate- riaal moest worden opgericht. Talrijke malen werd Bevin tij dens zijn rede onderbroken, zowel door de rechter als door de linker - vleugel, waarbij men om nadere uitleg vroeg, die hij onmiddellijk na hervatting gaf. 's-GRAVENHAGE, 10 Dec. (A.N.P.) Naar wij vernemen is de Minister van Buitenlandse Za ken, mr. D. U. Stikker, hedenmor- gen voor een kort bezoek naar Parijs vertrokken. Minister Stikker zal daar o.m. contact opnemen met de voorzitter der Nederlandse delegatie op de Algemene Vergadering der V.N. en spreken over de jongste situatie naar aanleiding van het bezoek der kabinetsdelegatie aan Indonesie. Minister Stikker wordt heden- avond of morgen vroeg weer in Ne- derland terugverwacht. De Hongaarse regering is giste- ren in haar geheel afgetreden, nadat reeds eerder was gemeld, dat de mi/ifster-prerident, Lajos Dinnyes, die door zijn party niet meer „zuivter" wordt geacht, z;jn ontslag had aangeboden. De nieu we regering, zal naar werd ver wacht heden, Vrijdag, worden benoemd. Grote veranderimgen in de samensrtelling van het nieu we kabinet zijn echter niet waar- schijnlijk. De Donderdag aangekondigde zuivering van de partij der kleine boeren van ..burgerlijke elementen en koelakken" is, naar verluidt, reeds begonnen. Men meent, dat tijdens de Don- derdagavond te houden vergade ring van de parlementaire fractie der partij het besluit zal worden genomen om van nog minstens acht parlementsleden het mandaat in te trekken. In een door de leiders van de partij der kleine boeren uitgegeven speciaal communique wordt mede gedeeld, dat de gewezen premier Dinnyes tijdens een Donderdag- avond door de parlementaire frac tie van de partij gehouden verga dering heeft verklaard, dat de cri- tiek, welke door de leiding van de partij op hem is uitgeoefend, ge- rechtvaardigd was. Dinnyes zou hebben toegegeven te weinig con tact met de partij en met de massa van het werkende volk te hebben onderhouden. Men verwacht, dat Dinnyes op- gevolgd zal worden door Istvan Doby, die lange tijd een vooraan- staand persoon in de linkervleugel van de partij der kleine boeren is geweest. Dinnyes wordt door de linkervleugel van de partij be- schouwd als vertegenwoordiger van de rijke boeren. LONDEN, 9 Dec. (A.F.P.) Offi- cieel wordt vernomen, dat de zoon van Prinses Elizabeth Woensdag a.s. zal worden gedoopt. De doop zal plaats hebben in besloten familie- kring op het Buckinghampaleis. Ten opzichte van het Atlantisch pact zei hij, dat, wanneer men tot een succesvol besluit van de be sprekingen zou kunnen geraken, zal het betekenen, dat een groot deel van de wereld de gelegenheid zou krijgen toe te treden tot een systeem van coilectieve veiligheid en het zal vertrouwen geven in het bijzonder aan de west-Europese mogendheden. Hij achtte het te- vens van zeer groot belang, omdut een dergelijk pact volgens hem kans zou geven, de eeuwenlange tegenstellingen tussen Frankrijk en Duitsland uit de weg te ruimen. Hij voorspelde, dat over niet al te veel jaren dc westerse ministers gezamcnlijk de begroting opmaken en de defensieplannen uitstippelen, doch de Britse politiek, die zich vcrzet tegen de vorming van cen Europees parlement verdedigde hij, omdat. zoals hij meende, iets wat niets kan uitrichten opnieuw tot telcurstelling zal leiden, tcrwijl de Britse regering alleen wilde bou- wen en construeren aan iets, dat het zou kunnen uithouden. In het begin van zijn redevoering die volgens enkele La.gerhuisle- den teleurstellend was, zei Bevin, dat de Engelse politiek constant w.-s gebleven, waarbij in het af- gelopen jaar alios was gedaan om zo snel mogelijk een hechte constructie op te trekken. Hier mede doelde hij o.m. op de En gelse politiek in Duitsland, waar bij hij vooropstelde, dat inzake de Berlijnse kwestie het stand- punt van Engeland nog steeds ongewijzigd was. Groot-Brittanie is nog steeds be- reid deel te nemen aan de bespre kingen der vier grote mogendhe den, zo zei de minister, mits de mogelijkheid bestaat tot een zon- der njeer begrijpelijke regeling inzake Berlijn. Hij herhaalde, dat wat het de mogendheden ook zou mogen kosten, de luchtbrug in stand moest gehouden worden om op deze wijze de Sowjet-autoritei- ten er van te overtuigen, dat hun methodes geen succes hebben. Duits herstel noodzakelijk Over het Ruhrgebied wijdde Bevin geruime tijd uit, waarbij hij er op wees, dat het herstel van Duitsland, zijns inziens noodzrcke- lijk meebracht, dat het Ruhrgebied in handen van eigen beheer blijft. „Wij geloven, dat wanneer wij zouden pogen om het Ruhrgebied onder internationale controle te houden. dit zou leiden tot eindelo- ze wrijvingen, de productie zou drukken en de Duitse medewerking bij de Europese opbouw moeilijk zo niet onmogelijk zou maken, al dus zei de minister letterlijk, en waarbij hij er tevens op wees, dat de vier grote mogendheden het op dit punt eens waren geworden. Wat de Franse voorstellen be- treft, was Bevin van mening, dat deze geen blijvende oplossing zou den bieden. want het kwam er op de eerste plaats op aan, de veilig heid van Europa te beschermen en de zekerheid te scheppen, dat de Ruhr niet opnieuw een gevaar zou worden. Hiertoe zouden wij tot de inatelling moeten komen van een veiligheidscommissie, waarin ook Frankrijk zitting zal hebben, een apparaat, dat alle bevoegdhe- den zou hebben tot contr61e. Deze commissie zal bestaan uit militai re, technische en industriele des- kundigen. die door de drie grote moigendheden Engeland, Frankrijk en de V.S. zullen worden aangewe- zen. In Juni werd te Londen reeds in principe overeenstemming be- reikt over de instelling van een dergelijk orgaan. De hoofdzaak is, zo bleef de Engelse minister van buitenlandse zaken verzekeren, dat de veiligheid en vrede van Europa hierdoor wordt bestendigd, zonder dat in Duitsland een gevoel van achterstelling en haat zal worden gezaaid. Duitsland, zo besloot hij, moet een kans hebben tot zijn ei gen redstel te kunnen werken «n tevens bij te dragen tot hart her stel van Europa. Z.H.Exc. de Bisschop van Haar lem zal op Dinsdag 14 December a.s. geen audientie verlenen. Donderdagmiddag is ter hoogte van Dekkers' Houthandel N.V. op de provinciate weg te Zaandam de 27-jarige lerares aan de Meisjes- vakschool te Zaandam, mej. H. M. A. M. Versteeg, wonende aldaar en afkomstig uit Groningen, aan- gereden en op slag gedood. Zij liep met haar vriendin op het aan de achterzijde van de weg ge- legen rijwielpad in de richting van het station, terwijl zij haar fiets over de rijweg voortduwde, Hoogst- waarschijnlijk heeft zij voor een tegemoetkomende fietser moeten uitwijken, is op de rijweg gekomen en kwgm daarbij in aanraking met een veewagen, die uit de rich'ting Koog a. d. Zaan naderde. BERLIJN. Een van de merk- waardigste feiten vandaag is wel, dat de hoofdredacteur van de „Tag- liche Rundschau", de spreekbuis van de Russische bezettingsautori- teiten te Berlijn, de vlucht heeft genomen naar de Westelijke zone. Deze, graaf Heinrich von Einsie- del, een kleinzoon van Bismarck, was enige maanden geleden door de Amerikanen gearresteerd op vermoeden van spionnage, doch weer vrijgelaten, waarna hy op nieuw zijn functie hervatte. Zyn vlucht werd uitgelegd als iets per- soonlijks. LONDEN. De parlementair secretaris John Belcher, die betrok- ken is bij een der grootste schan- dalen uit de Engelse parlementaire geschiedenis en waarover een spe- ciale rechtbank reeds wekenlang doende is, heeft door zijn raadsman laten mededelen, dat hij in leder geval zal aftreden, hoe de uitslag van het gerechtelijk onderzoek ook zal zijn. Hij, evenals verschillende andere vooraanstaande ambtenaren, worden er van verdacht zich te hebben laten omkopen door een zekere Sidney Stanley, de hoofd- persoon uit dit corruptieschandaal. WENEN. De 30-jarige rege- ringsambtenares Margaretha Otti- linger, die enige tijd geleden on- verwacht werd gearresteerd, is door een Sovjetrechtbank veroordeeld tot twintig jaar gevangenisstraf. Zij werd beschuldigd van spionnage. Het Russische nieuwsagentschap had enkele weken na haar arres- tatie gemeld, dat zij bekend had door de Amerikanen voor spionnage te zijn gehuurd. De Oostenrijkse en Amerikaanse autoriteiten hebben deze berichten onmiddellijk ont- kend. De Westelijke bezettings- autoriteiten te Wenen hebben om inlichtingen gevraagd aan de Rus sische bezetters. PARIJS. Dr. Herbert Evatt, Australisch gedelegeerde en voor zitter van de algemene vergadering der Verenigde Naties, heeft ver klaard, dat hij zich persoonlijk schaart achter de idealen van Garry Davis, die zich de eerste wereld- burger noemt. Hij heeft dit in een brief medegedeeld ook aan de Uno- afgevaardigden. Zoals enkele dagon geleden reeds bericht werd, is ook prof. Einstein het eens met de be- doelingen van Davis. JERUZALEM, Volgens „Pales- tina Post", dat in nauwe betrekking staat met het ministerie van buiten landse zaken van Israel, zouden Britse oorlogsschepen reeds enige tijd in de Golf van Aqaba zijn. Voorts werd medegedeeld, dat Britse militaire installaties onlangs langs de kusten van deze golf op Transjordaans gebied zijn gebouwd. BERLIJN. De plagerijen te Berlijn gaan verder. Zo weigerden de onder Russisch beheer staande spoorwegen wagons af te staan om het vuilnis uit West-Berlijn te ver- slepen. terwijl in de postkantoren postpakketten en brieven ophopen, omdat normaal postverkeer onmo gelijk geworden is. Intussen is de Berlijnse gemeentereiniging ook al geplitst in een westelijke en ooste- lijke dienst.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1948 | | pagina 1