Nieuw George Marshall en Robert Lovett verlaten het State Department f Soekarno, Hatta, Sjahrir en Agoes Salim hebben algehele vrijheid op Banka Arabieren houden Viruly met postvliegtuig vast In Amerika is men tevreden over Acheson's benoeming Nederland houdt vast aan zijn principes en heeft geen aansporingen nodig van de Veiligheidsraad Dean Acheson en James Webb nemen hun plaatsen in EDITIES VOOR ALKMAARHOORNDEN HELDER, SCHAGEN De prijswinners van de Kerstpuzzle Zaterdag 8 Januari 1949 44e Jaargang No. 14157 Dr. van Royen deelt de Veiligheidsraad mede: |ië mag mee debatteren Belgi Polen heeft een nieuwe Prirriaat De buitenlandse politiek der Ver. Staten blijft ongewijzigd, aldus Truman H - 1 WÈ i Toestel geblokkeerd op vliegveld Dahran Gabriëls leidt Kroniek en Kritiek Een aanmoediging voor alle democraten zegt voorzitter C./.O. Abonnementsprijs 14.25 per kwartaal, (1.45 pe> maand, Inclusief Incasso. Advertentie-tarief per editie 16 ct. per m.m., minimum f2.50; In alle edities 26 CV pei m.m., minimum f4.familie berichten 20 CU resp. 50 ct per m.m. Bij contract belangrijke korting. Directeur E. X M. Stumpel, Hoofdredacteur H. N. Smits, Rayon- redacteuren Fr. Otten, M. P. Janssen, X Toes. Bankrelaties: Noorderbank. Nederl. Credletbank Buiten God is 't nergens veilig (Vondel) HET FEIT VAN HEDEN Pagina 5 Kantoren: ALKMAAR, Laat 221, teL 2046, (2 lijnen), K 2200; HOORN, Draafsingel 59, teL 4243, Grote Noord 77. teL 4362 K 2290; DEN HELDER, Keizerstraat 89, tel. 2800 K 2230; SCHAGEN, Molenstraat 52, teL 459 K 2240 DE VEILIGHEIDSRAAD opende Vrijdag zijn zittingen te Lake Success met een behandeling van de Indonesische kwestie. Dr. van Royen, de Nederlandse gedelegeerde, was de eerste spreker. Hij deelde o.a. mede, dat vier Republikeinse leiders, te weten Soekarno, Hatta, Sjahrir en Hadji Agoes Salim in vrij heid zijn gesteld. Aangezien echter de openbare veiligheid in gevaar zou kunnen worden gebracht, indien deze heren alge hele bewegingsvrijheid door geheel Indonesië zou worden toe gestaan, is die vrijheid voorlopig beperkt tot het eiland Banka. Voordat Dr. van Royen zijn ver klaring aflegde, werd besloten Bel gië toe te staan aan de discussies deel te nemen. Zoals men weet is ook België sedert 1 Januari geen lid meer van de Veiligheidsraad. Omdat echter onze zuiderbuur nog altijd lid is van de Commissie van Goede Diensten en van de Consu laire commissie te Batavia werd het verzoek van België toegestaan. Zes niet-leden van de Raad nemen thans aan de discussies deel, te weten: Australië, België, India, Ne derland. de Philippijnen en de Re publiek Indonesië. Dr. van Royen herhaalde de ver klaring in de Veiligheidsraad te Parijs van 29 December en wees er op, dat de vijandelijkheden intus sen waren beëindigd voorzover het de Nederlandse troepen betrof. „Wij hopen nu alleen, dat ongere gelde groepen, die van het Repu blikeinse leger nog over zouden zijn. van haar kant zich ook zullen houden aan de oproep van de Vei ligheidsraad om de vijandelijkheden te staken". Dr. van Royen wees in dit ver band op Palars verklaring tij dens een persconferentie te Parijs, dat de strijd tegen Nederland zou worden voortgezet en dat volgens persberichten drie verschillende „Republikeinse nood-regeringen" een soortgelijke houding aannamen. Dr. van Royen verklaarde voorts, dat Nederland alle verantwoorde lijkheid zou moeten afwijzen, indien verklaringen als die van Sjaffrudin en Prawranegara, op zes Januari door Associated Press gemeld, tot nieuwe botsingen met verspreide groepen zouden leiden. Na vermeld te hebben, dat de Nederlandse troepen tot drie Ja nuari 66 man verloren hadden, zei- de dr. van Royen: „De verliezen, die aan mensenlevens geleden zijn, zijn natuurlijk zeer te betreuren en wij zouden het veel verkieslij ker gevonden hebben, indien een vreedzame oplossing bereikt had kunnen worden, zoals wij die ge durende bijna drie jaar van onder handelen hebben getracht te berei ken." „Het cijfer van deze verliezen ligt echter ver benedén het aantal vreedzame Indonesische burgers, die tijdens de aan onze actie voor afgegane maanden door republikein se infiltranten zijn vermoord." Van Royen sprak de hoop uit, dat een vergelijking van beide soorten verliezen door de Raad zou worden overwogen „en in het bijzonder door die leden, die zulk een mis baar maken over het bloedvergie ten, dat aan de door ons uitgevoer de zuivering gepaard ging". Spreker deelde mede, dat de be wegingsvrijheid van de vier Repu blikeinse leiders Soekarno, Hatta Te Warschau is officieel mede gedeeld, dat Z. H. Exc. Mgr. Dr. Stefan Wyszinsky, de 48-jarige bis schop van Lublin, benoemd is tot Primaat van Polen als opvolger van Kardinaal Hlond. Mgr. Wyszinsky was een vooraan staand figuur in het kerkelijk ver zet tijdens het Nazi-bewind en heeft sedert het einde van de oor log herhaaldelijk critiek geleverd op de communistische politiek. Mgr. Wyszinsky is sedert 1946 bisschop van Lublin. Sjahrir en Agoessalim voorlopig beperkt was tot het eiland Banka, waar zij algehele vrijheid genieten op het gehele eiland, dat een opper vlakte heeft van meer dan 4500 vierkante mijl. Zij kunnen daar hun gezin bij zich krijgen wanneer zij dit verlan gen. Nederland beseft volkcynen, dat geen enkel probleem uiteinde lijk kan worden opgelost door mi litaire macht, zeide dr. van Royen, er aan toevoegend, dat de eerste stappen op de weg naar de herop bouw reeds waren gezet op het gé- bied van de gezondheid, de voeding en de openbare diensten. „Zendingen rijst en textiel tot een waarde van twintig millioen gulden zijn in de voormalige Re publikeinse gebieden gebracht. De gezondheidsdienst is weer begin nen te functioneren; te Djogja is die dienst geplaatst onder de lei ding van dr. Leimena, voormalig minister van gezondheid van de Republiek Indonesia". Dr. van Royen verzekerde, dat stappen voor politieke heropbouw worden genomen op basis van de rede van Koningin Wilhelmina van deelnemen. December 1942, Linggadjati en de Renville-overeenkomst. „Mijn rege ring houdt zich aan de politieke beginselen, welke aan deze over eenkomsten ten grondslag liggen en zal ze in practijk brengen. Zij zal dit doen zonder dat aansporing daartoe door de Veiligheidsraad nodig is". Dr. van Royen eindigde met het voorlezen van een uitvoerig citaat uit de radiorede van Koningin Ju liana. Trein met' vrouwelijke religieuzen vermist MUNCHEN, 8 Jan. (Reuter). Het Amerikaanse militaire bestuur in Beieren heeft een onderzoek inge steld naar een trein met een twee honderdtal Duitse vrouwelijke reli gieuzen, die „ergens in Oostenrijk" moet zijn. De zusters, behorend tot een congregatie die bekend is als die van de „Engelse dames", had den in Roemenië onder huisarrest gestaan en waren op een internatio- nate trein gezet met visa voor de Amerikaanse zone van Duitsland. Oostenrijkse functionarissen hielden de trein te Salzburg aan en stuur den hem om onbekende redenen naar de Brennerpas in de Franse zone, FANNY IN AUSTRALIë Fanny Blankers—Koen is gisteren met haar echtgenoot in Darwin ge arriveerd, vanwaar zij de reis naar Sydney zal voortzetten. Heden wordt zij te Sydney verwacht, waar zij eerst enige tijd zal trainen voor dat zij aan de wedstrijden gaat Direct na aankomst op het vliegveld Kemajoran met de K.L.M. Constellation „Delft" begaf dr. Drees zich naar het paleis Koningsplein, alwaar hij door de hoge vertegenwoordiger van de Kroon, dr. Beel, werd ontvangen. Van links naar rechts; jhr. Michiels van Verduynen, dr. W. Drees, Gieben, de hoge vertegenwoordiger van de Kroon, dr. Beel, en Hoessein Djajadiningrat Santoso. Twee priesters in. Indonesië vermist In het klooster van de Paters La- zeristen te Nijmegen ontving men Donderdag een telegram uit Soera- baja, waarin mededeling werd ge daan van de vermissing van twee Nederlandse priesters, nl. de pastoors J. Verbong uit Tegelen en J. Wolters uit Montfoort. Beide geestelijken, die verblijf hielden te Soerabaja, brachten onlangs een bezoek aan 'n missiestatie tussen Soerabaja en Ma- lang. Zij zijn niet teruggekeerd. Men vermoedt, dat zij door terroristen zijn overvallen, ofschoon nadere berichten ontbreken. George Marshall en Robert Lovett, respectievelijk Amerikaanse minister en onderminister van buitenlandse zaken, treden af, aldus werd gisteren door Truman bekend gemaakt. Opvolger van Marshall is Dean Acheson, die van Augustus 1945 tot Juli 1947 reeds onderminister van buitenlandse zaken is- geweest. De opvolger van Lovett is James E. Webb, directeur van het bureau voor de begrotingen. Webb heeft geen ervaring in de buitenlandse en diplomatieke aangelegenheden, aldus wordt gemeld. President Truman verklaarde verder, dat de Amerikaan se buitenlandse politiek niet gewijzigd is. Marshall en Lovett hadden bei den per brief, gedateerd 3 Januari, hun ontslag bij Truman ingediend. Marshall had als redenen opgege ven: zijn gezondheidstoestand gn Lovett vroeg ontslag „om persoon lijke redenen, die U bekend zijn". Truman heeft bekend gemaakt, dat de benoeming van Acheson 20 Ja nuari a.s. van kracht zal worden. Op deze dag gaat Truman zelf offi cieel zijn tweede presidentschaps- periode in. Bij het bekend maken van Mars hall's aftreden noemde Truman hem „de in het oog vallende figuur uit de oorlogstijd". Hij ontkende, dat ér enig verschil van mening De oude Abdij van Egmond, die in 950 door Graaf Dirk II van Holland werd gesticht en waar vele vorstenfamilies werden bij gezet, bestaat al niet meer sedert 1573, toen het historische ge bouw werd verwoest. In 1935 is men met de wederopbouw van dit nationale monument begonnen. De oorlog maakte een einde aan de werkzaamheden, doch na de oorlog heeft men de uit breiding weer ter hand genomen. Over enkele jaren hoopt men dit nieuwe gedeelte gereed te hebben, doch ook dan zal het complex nog lang niet de oppervlakte bezitten van 1573, toen de abdij een geheel dorp op zichzelf vormde. tussen hem en Marshall zou hebben bestaan over de buitenlandse poli tiek. Volgens Truman zal de be noeming van Acheson geen wijzi ging met zich meebrengen in de buitenlandse betrekkingen der Ver. Staten. In zijn ontslagaanvrage zegt Marshall het te betreuren, dat het noodzakelijk is heen te gaan. Marshall dankt hierin de president voor de buitengewone welwillend heid en de volledige steun, die hij van Truman mocht ontvangen. Tru man op zijn beurt zegt in zijn brief: „gij zijt het voorbeeld geweest van het typevan een dienaar van de Staat. „Ik zou niet de verantwoor delijkheid op mij willen nemen, uw gezondheid verder in de waagschaal te stellen". Ook Lovett werd door Truman geprezen voor zijn diensten als on derminister van oorlog voor de luchtvaart tijdens de tweedes we reldoorlog en als onder-minister van buitenlandse zaken. „Het land is zo gelukkig geweest te kunnen profiteren van uw bekwaamheid als deskundige in vrede zowel als in oorlog". Gevraagd om commentaar op de benoeming van Webb, heeft Tru man verklaard, dat Webb een goed mens is en dat men hem in het mi nisterie van buitenlandse zaken no dig heeft. President Truman heeft gisteren tegenspraak geleverd op een bericht s S v V11 'i:< wmSÊÊBKmÈkmÊm 1 Mui „WEET JE NOG WEL, OUDJE?! Zondag, 9 Januari a.s. hoopt het echtpaar Th. Kleinpen- nink-Tomassen uit Zeddem (Geld.) de dag te vieren, waarop het 72 jaar geleden in het huwelijksbootje stapte! Het paar heeft acht kinderen, vijf en zeventig kleinkinderen en een en zeventig achter kleinkinderen. Als bijzonder heid kan nog vermeld worden dat de oudste zoon Willem meestal samen met zijn vader de ouderdomsrente gaat halen! De oudjes zijn beiden 93 jaar! GEORGE MARSHALL volgens hetwelk hij in de schoot van zijn kabinet in een strijd ge wikkeld zou zijn om een gematig der politiek ten aanzien van de Sovjet-Unie te voeren. Jay Franklin, die de verkiezings redevoeringen van Truman heeft helpen schrijven, had namelijk in het tijdschrift „Life" geschreven, dat de president er vast in gelooft, dat vrede met de Sovjet-Unie mo gelijk is. De verklaring van Tru man te Kansas City, dat bepaalde Sovjet-staatslieden verlangden naar meer begrip tussen de Sovjet-Unie en de Ver. Staten, had de functio narissen van het State Department „diplomatiek kippenvel" bezorgd. „In het kabinet ondervindt de president de grootste druk, want hier staat hij voor twee groepen, die onheilspellend werkende belam gen hebben bij de voortzetting van slechte betrekkingen tussen de V.S. en de Sowjet-Unie de munitie- belangen en de Arabische olie-be langen", zo schrijft Franklin. Hij verklaart, dat de voorstanders van een militair program van 25 milliard dollar voor het volgende belastingjaar hun strijd in het ka binet hadden verloren en het thans aan het congres willen voorleggen. Uniforme prijs voor sinaasappelen Daar de aankoopprijs van Italiaan se en Spaanse sinaasappelen hoger is dan verleden jaar, is de maxi mumconsumentenprijs voor deze vruchten thans vastgesteld op 90 cent per kg. Ook sinaasappelen, afkomstig uit Suriname mogen tegen ten hoog ste bovengenoemde prijs verkocht worden, zodat er thans voor alle sinaasappelen een uniforme prijs geldt. De oude prijzen waren f 1.15 voor Surinaamse en f 0.76 per kg voor andere sinaasappelen. EEN VERZOEK AAN ENGELAND Gezagvoerder Viruly, die Dinsdagmorgen om half tien van Schiphol met drie duizend kilogram post aan boord van de K.L.M.-Con stellation PH-TDB (de Ba tavia) was opgestegen naar Indonesië, is Vrijdag door de Arabieren belet op te stijgen van het vliegveld Dahran in Saoedi-Arabië aan de Perzische golf. Dahran ligt op enkele mijlen af stand van het eiland Bahrein. Het Arabische Gouvernement heeft er alles te zeggen. Doch de Amerika nen hebben er een luchtbasis. De Amerikaanse militaire vliegtuigen en de Amerikaanse burgertoestellen maken steeds gebruik van dit vlieg veld. T\yee jaar geleden had de K.L.M. getracht dadels aan de man te brengen. Nu Irak, India, Pakistan en Birma aan de Nederlandse vliegtuigen ge weigerd hebben om gebruik te ma ken van de vliegvelden als Basra, Karachi, Calcutta en Rangoon, was door de K.L.M. besloten deze keer van het vliegveld te Dahran ge- Dodelijk ongeval te Leidsehedam Donderdagmiddag is te Leidschen- dam de 12-jarige wielrijder Van der Salm, wonende in Wilsveen, door een achteroprijdende vracht auto, bestuurd door A. Th. H. uit Loosduinen aangereden. Door onop gehelderde oorzaak werd de knaap door het achterwiel van de vracht auto gegrepen en overreden. Het slachtoffer werd naar St. Antonius- hove overgebracht, waar hij giste rennacht aan de bekomen verwon dingen overleed. De chauffeur is in arrest gesteld. BILJARTEN EUROP. KAMPIOENSCHAP 47/2 Gisteren werd het tournooi om het kampioenschap van Europa '47/2 voortgezet. De resultaten van de middagpartijen luidden: De Ruyter 148 16 37 9.25 Galmiche 400 16 128 25.— Gabriëls 400 14 102 28.57 Dufetelle 163 14 49 11.64 Metz' 18 5 13 3.60 Van de Pol 400 5 237 80.— Van Hassel 400 10 148 40.— Nuss'berger 112 10 40 11.20 De uitslagen van de avondpartijen luiden: Gabriëls 400 5 221 80.— De Ruyter 251 5 139 50.20 Nussberger 199 11 87 18.09 Galmiche 400 11 100 36.36 Van de Pol 400 7 200 57.14 Dufetelle 97 7 36 13.85 Mefe 135 8 49 16.87 Van Hassel 400 .8 125 50.— Het klassement na de tweede dag luidt: g.p. car. brt. h.s. a.g. Gabriëls 4 1600 44 221 36.36 v. d. Pol 3 1599 32 336 49.96 v. Hassel 3 1326 31 149 42.77 Galmiche 3 1482 87 128 17.03 Metz 3 953 60 93 15.88 De Ruyter 1 1129 64 139 17.64 Nussberger 0 458 46 87 9.95 Dufetelle 0 733 92 49 7.96 bruik te maken voor een tussenlan ding. Zoals gezegd, hebben de Arabie ren alles te zeggen te Dahran, on danks de Amerikaanse bezetting. Reuter meldt uit Londen: Nederland heeft Engeland! ver zocht de K.L.M. toe te staan van Mauritius gebruik te maken bü de dienst op het Verre Oosten, zo is vandaag van gezaghebbende zijde te Londen meegedeeld. Het Neder landse verzoek v.crö Vrijdag door het Britse Ministerie van Buiten landse Zaken bestudeerd. Luchtvaartdeskundigen te Londen betwijfelden, of de faciliteiten op Mauritius voor de K.L.M. voldoende zouden zijn. Overleden als gevolg van brandwonden Vrijdagmorgen is in een zolder- kamr van het perceel Waalstraat 127 te Amsterdam een petroleumstel omgevallen. De 69-jarige bewoon ster van deze kamer, een gepen- sionneerde onderwijzeres, heeft bij de pogingen de ontstane brand te blussen, zo ernstige brandwonden opgelopen aan armen en gezicht, dat zij Vrijdagavond in het O. L. Vrouwegasthuis is overleden. Neem uw pen en schrijf! (Sm.) Elders in dit nummer, op pagina drie, vinden onze lezers een oproep om brieven van protest te zenden naar de Hongaarse rege ring, in verband met de arrestatie van Kardinaal Mindszenty. Wij vestigen ciaar gaarne even de bij zondere aandacht op, in de over tuiging, dat een enkele verwijzing daarheen voor duizenden van onze lezers voldoende aansporing zal zijn, om te voldoen aan het daar geopperde denkbeeld. Wij denken er niet aan, met tal van argumen ten te gaan werken, om een kunst matige papieren agitatie te ver wekken, die bezwaarlijk spontaan genoemd zou kunnen worden, zoals ze toch zou moeten zijn. Feit is in tussen, dat het de moeite loont, om deze zaak serieus te bekijken. Aan de brieven-actie in verband met de verkiezingen in Italië, ver leden voorjaar, kon het spontane karakter zeker niet worden ont zegd. Er zat bovendien een meer direct positief doel achter. De waarde van een massaal protest onderschatte men intussen niet. En men bedenke, dat een beweging als deze geeigend is, nog weer eens de sterke aandacht te vragen voor het werkelijke gevaar van het communisme. Het ijzeren gordijn, van welks verschrikkingen onze momentele feuilleton de onweerleg bare bewijzen levert, komt steeds dichter bij. Siberië, Leningrad, Mos kou, ook nog Warschau, plegen voor onze Nederlandse begrippen nog ver weg te zijn. Maar Boeda pest nadert al heel wat dichter onze grens. Dat moge een waarschuwing zijn. Niet alleen om met deze schriftelijke protést-actie mee te doen, maar ook om waakzaam te zijn, om te bidden, zoals de Kerke lijke Overheid heeft gevraagd, en om, waar mogelijk, in goede zin mee te doen aan 't scheppen van betere verhoudingen en toestanden, die er toe meehelpen, het communistische gevaar de wind uit de zeilen te ne men. „Neem uw pen en schrijf?" Doodstraf voor Jodenjager Conform de eis sprak het Amster damse Bijz. Gerechtshof Vrijdag over de 37-jarige Amsterdammer Jacob Rigter de doodstraf uit. R. nam in 1941 dienst bij de Waf- fen-SS. In de jaren 1942, '43 en '44 deed hij dienst bij de Zentralstelle fuer Juedische auswanderung. Hij heeft als regel in samenwerking met anderen talrijke joden opge spoord en gearresteerd. Minstens 8 van zijn slachtoffers vonden de dood. De Veiligheidsraad verdaagd LAKE SUCCESS, 7 Jan. (Reuter) De Veiligheidsraad heeft de dis cussie over Indonesië verdaagd tot Dinsdag 21 uur Nederlandse tijd. Uit Washington wordt gemeld, dat men over het algemeen in de kringen van het Congres zeer te vreden is over de benoeming van Acheson. De bekrachtiging van de benoeming door de Senaat zou, naar men verwacht, niet met enige moeilijkheid gepaard gaan. De benoeming van Acheson wordt ook in vakbondskringen te Was hington toegejuicht. Philip Mur ray, voorzitter van de C.I.O., is de mening toegedaan, dat deze be noeming „een aanmoediging zal zijn voor alle democraten, zowel in de Ver. Staten als in het bui tenland". Cordell Huil. de vroegere minis ter van buitenlandse zaken, die Acheson als medewerker heeft ge kend, was ook vol lof over de be noeming van Acheson. Tom Con- nally, voorzitter van de Senaats commissie voor buitenlandse zaken prees Acheson als iemand, die ge routineerd was op het gebied van de buitenlandse betrekkingen en met het beheer van het State De partement. Dean Acheson, die thans 55 jaar oud is, is het meest bekend ge worden door zijn werkzaamheden als onder-minister van buiten landse zaken in de jaren, die on middellijk op de oorlog volgden (Augustus 1945 tot Juli 1947), toen hij een belangrijke rol speelde bij de leiding der Amerikaanse bui tenlandse politiek. Daarvoor was hij toegevoegd mi nister van buitenlandse zaken (1941) zijn eerste belangrijke politieke post was onderminister van financiën in 1933. In Juli 1947 vatte hij zijn advo- catenpractijk weer op: In zijn laat ste openbare redevoering over de buitenlandse politiek, in September in Michigan gehouden, verklaarde hij: „Het getij is tegen Rusland's actie tot groter wereldmacht ge keerd". In een van zijn laatste re devoeringen als onderminister van buitenlandse zaken in Juni 1947 uitte hij tegen Sovjet-Unie de be schuldiging, dat zij het wereldher stel tegenwerkt, „met het gevolg, dat het herstel van Europa tragisch lang is uitgesteld." Vaak beschouwt men Acheson als een even groot inspirator van het Europees herstelprogram als Marshall zelf. Hij was het ook, die zelfs voor Marshali's beroemde redevoering te Harvard het eerst in het openbaar, namelijk in een te Greenville gehouden redevoe ring, sprak over de noodzakelijk heid, dat de V.S. hun hulp tot Europa uitstrekken op een welom schreven en gecoördineerde basis. Men schrijft aan Acheson ook voor het grootste deel de vorming van de anti-communistische politiek in de V.S. toe. Dit was een onder deel van zijn actie voor meer sta biele economische toestanden in de wereld, eerst tijdens Byrnes en daarna onder Marshall. Acheson trad in Juli 1947 af, om dat zijn eigen kapitaal in de twee jaar regeringsdienst op klein salaris sterk geslonken was en de verliezen door zijn advocaten-practijk hersteld moesten worden. Lijk gevonden Op aanwijzingen van een voorbij ganger heeft de Amsterdamse poli tie Vrijdagmorgen in een onbewoon baar, gedeeltelijk dichtgemetseld, perceel aan de O.Z. Achterburgwal het lijk van de 63-jarige M. M. ge vonden. Het stoffelijk overschot moet reeds enkele dagen daar gele gen hebben, zonder dat het werd bemerkt. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat de man spiritusdrinker was. Er zijn geen sporen van misdaad ge vonden. Vrije prijzen voor appelstroop Sedert 6 Januari j.l. gelden voor appelstroop, appelmoes en appel- pulp geen maximumverkoópprijzen meer. De prijs ontwikkeling van deze artikelen zal echter nauwkeu rig worden gevolgd, teneinde in te grijpen indien zich ernstige exces sen zullen voordoen, zo deelt het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening mede.

Nieuw Noordhollandsch Dagblad : voor Alkmaar en omgeving | 1949 | | pagina 1